Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο28-γιατί όλα γίνονται!!!


Recommended Posts

Καλημέρα,

επιβιβάζομαι κι εγώ στο γουρλίδικο τρενάκι μας

διαβάζω διαβάζω και τελειωμό δεν έχετε :lol::lol::lol:

Νατάσα μου να σου ξαναευχηθώ να χαίρεσαι την κορούλα σου

Έχω χαρεί πάρα μα πάρα πολύ :D:D:D:D:D:D

Παναγιώτα μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία το μωρό πρέπει να κάνει τουλάχιστον 8 θηλασμούς το 24ωρο και να βρέχει 7-8 πάνες. Κανονικά δεν πρέπει να αφήνουμε διαστήματα μεγαλύτερα από 3ωρο ανάμεσα στους θηλασμούς. Πάντα όμως υπάρχουν και εξαιρέσεις. Αν δηλαδή υπάρχει μεγάλη ροή το μωρό μπορεί να τρώει μεγαλύτερη ποσότητα. Το βάρος πάντος που πήρε σε 4 μέρες είναι πάρα πολύ καλό. Η παιδίατρος τι σου είπε χθες?

Αργυρώ πως είναι η Ρεα? το ποιο πιθανό είναι να είναι καμιά ίωση

Και ο Μιχάλης δεν είναι καλά. Τις τελευταίες 2 μέρες δεν είχε καθόλου όρεξη και δεν έτρωγε σχεδόν τίποτα, έπινε μόνο γάλα και νερό. Χθες το βράδυ έκανε 2 φορές εμετό και έβγαλε μόνο υγρά. Του έδωσα μόνο φρυγανιές να φάει και να δούμε πως θα πάει. Απλά φοβάμαι γιατί το έχει πάθει άλλη μια φορά και ήταν 2 μέρες άφαγος και έπαθε υπογλυκαιμία και συνεχώς κοιμόταν :cry::cry: Έχει χάσει και 2 κιλά και δεν έχει όρεξη για τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφρο τελειος ο μαγκας!!!

χαχαχαχα

χαχαχαχα

χαχαχαχα

Γωγω δεν το συζητω...αξια κορη δημοσιογραφων η Ιωαννα!!!!

Αργη πιστεψε με εχουμε φαει τοσα που δεν τα ξερουμε οποτε χαλαρωσε...τα αυγα παντως πετα τα ..για ψυχολογικους λογους!!!!

Καρολ φιλακια πολλα...

εχω σπιστευτες καουρες σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγακι μου την καλημερα μου και στις 2 κουκλες!!!!!!!!!

:x:x

περαστικα μωρε κοριτσακι μου...παιρνεις κανα ντεπονακι τωρα που εισαι τοσο μηνων? στο πρωτο τριμηνο ξερω οτι δ.πρεπει ουτε ντεπον... αχ ελπίζω να περασει γρηγορα...υπομονη...

καλα εμεινα με την ζουζουνα!!!!!!!!!!!!!!!!!! πως τα πε όλα αυτα???????????τρελαθηκααααααααααααααααααα......εμας η παπενια γινεται 19 μηνων αυριο!!!!!!! αλλα δεν λεει τοσα πολλα...μπραβοοοοοοο...

που ειναι καλε ο μπαμπας σας να τον δουμε ?

παλι χαλαρουιτααααααααααα στην δουλεια!!!!!!!! νομιζω φαινεται εεεεεεεε????????

καλα κανει μπαμμμμμμμμμμ... :lol::lol: απο δευτερα θα μπαινω αλλα οχι ετσι...ελπίζω να μην με τσεχασετε ...τωρα που σας μαθαινω σιγα σιγαααααααααααααα.. :oops::oops:

Αρτζι μου μπορει να μην ειναι και τιποτα αλλα δες το μηπως και συνεχισει...δεν θελει λιπαρα...φυτικες ινες ...και οχι γαλα αν συνεχισει και εχει για μερες...πάντα τα σκατουλια μας οταν ειναι αρρωστα πιστευω πιο πολυ σκαμε εμεις...αυτα ειναι στον μπεμπε κοσμο τους...αλλα καλυτερα ετσι...απο το να τα βλεπουμε να υποφερουν ...περαστικουλιααααααααααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω σταματησει εδω και καιρο τα χαπια γιατι μου προκαλεσαν ουλιτιδα .

ειμαι πολυ καλυτερα ,οταν κουραζομαι νιωθω πονο αλλα το ξεπερναω με το να καθομαι .

η ειρηνη το δεχτηκε καλα οτι θηλαζουν μαζι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karolinaki και συ πολλά λες ε;;;;; :lol: :lol: :lol: :lol:

ειμαι πολυλογου!!!!! τι να κανουμε...χαχα

σας παω πολυ...και μου κρατατε πολυ καλη παρεα στην δουλεια...στο σπιτι και να θελα να μπω...εχω μια παπενια που τρεχεις απο πισω της....διαρκως...

αχ το μπεμπε σου θα ναι τοοοοοοοοοσο μικλο!!!!!!!! και κουκλι εννοειται ε? σε ποιον μοιαζει??????φιλησε μου την και μια μεγαααααααλη αγκαλιτσα απο μενα...τρελαινομαι γαι την μωρουδιστικη μυρωδια τους!!!!!!!!! μου χει λειψει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νατασσούλα,

η κοπελάρα μου μια χαρά είναι μέχρι στιγμής δεν έχει αρρωστήσει από μόνη της!! εννοώ ότι έχει αρρωστήσει επειδή κόλλησε από τον Λουκά και αυτό μόνο για μία μέρα, λέτε να συμβαίνει αυτό επειδή θήλασε για 19 μήνες? καμμιά φορά αναρρωτιέμαι!!! και να έχει ισχυρό ανοσοποιητικό? :!:

αχ μου θυμίζει την ιστορία του δικού μου, εμετός και αφαγία και χάσιμο βάρους!!! αυτά που δεν μου αρέσουν!!!! περαστικά να είναι γρήγορα γιατί έχει και γενέθλια!!!

και εγώ ήθελα να σου πω Παναγιώτα να μην ανησυχείς αφού και βάρος βάζει και πάνες βρέχει!!!!.....τηλέφωνο της Αθηνάς έχω μόνο το γερμανικό νούμερο, δεν πιστεύω όμως να το χρησιμοποιεί!!!.....πάντως και ο Λουκάς θήλαζε κάθε 4 ώρες, δεν νομίζω αυτό να είναι πρόβλημα, γιατί πρέπει να θηλάζει κάθε μισάωρο? :o

π.χ. ο Λουκάς θήλαζε κάθε 4 ώρες για μία ώρα (μισή από το ένα και μισή από το άλλο), προφανώς του ήταν αρκετό....μην συγκρίνεις με τον Νικόλα γιατί κάθε παιδάκι είναι και διαφορετικό....και εγώ έκανα σύγκριση της Ρέας με τον Λ. και στενοχωριόμουν γιατί η μικρή θήλαζε μόνο 10 λεπτά και πιο συχνά!!!! :o:o:o:shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασακι εφαγα 4 φρυγανιες

1 κρουασανακι

και περιμενω το μεσιμερη να φαω την μπριζολα μου αν και θα πω τα κοριτσια να μου τη ζεστανουν επειδη δεν μπορω τη μυρωδια..θα την φαω με πανταζροσαλατα

Επισης εφαγα μια χουφτα αψητα φουντουκια

και κοντα στον 1 λιτρο νερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

argi o dikos mou den arrwstise pote mexri tora ....

apo paidotopo se paidotopo pame kai tipota .

akoma kai tote pou arvstisan h panagiwta ,o nikolas ,h anastasia kai o spuros me gastrenteritida mono o manwlhs den epathe tipota !!!

to kalokairi mia filh tou htan arosth ,autos den kolise kai kolisa egw !!!!

mporei na einai to gero anosopoihtiko ,mporei na einai polu tuxeros :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάκι και γώ το ίδιο θα κάνω. Θα επιδιώξω να μην τον παίρνω μαζί μου στο γιατρό.

Τον γιατρο βέβαια πρέπει να τον ψάξω πολύ, αλλά αυτό δεν είναι της παρούσης...

Καρολινάκι ευχαριστώ! Σου έυχομαι και σένα με μια εγκυμοσύνη!

Δε μου λέτε; Πρέπει να αρχίσω από τώρα να ψάχνω για τον γιατρό και τη μαία ή όταν αρχισω τις προσπάθειες, δηλαδή μετά το Πάσχα;;

Επίσης μήπως ηρθε η ώρα να μου πείτε τηλεφωνα και τιμές απο Ντι Τζέι και φωτογράφους για το γάμο μου;;;

ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!!!!!

Άφρο Ντένις ο τρομερός σου προέκυψε ο Μανωλιός!! :lol::lol::lol:

Πάντως με τα παζλ κολλάνε απίστευτα!! Περάσαμε και μεις μια περίοδο που με είχε ταράξει. Τωρα ψιλοκούλαρε!

Καλά μέχρι να κάνω υποβολή γράψατε τόσα!!!! :shock::shock::shock::shock:

Γωγούλα Θεα η μικρή!! Είναι απίστευτο πόσα πράγματα μαθαίνουν... Σα σφουγγάρια τραβάνε πληροφορίες!!!

Νατασα έχω κάνει βυθοσκοπικό έλεγχο, πριν μου κάνει την καισαρική ο παπάρας ο γιατρός μου!!! Δεν τη δέχτηκε ούτε αυτός ούτε οι άλλοι τρεις γιατροί που είχα ρωτησει τότε!! :evil::evil:

Δεν πτοούμαι όμως! Θα δω τί θα κάνω! Ζν είναι αναποφευκτη η καισαρική δε θα τρελαθώ, αλλα τουλάχιστον να έχω προσπαθήσει!!

Και Γωγούλα ένα λόγος παραπάνω που θέλω να αποφύγω την καισαρική είναι η θρόμβωση και η θρομβοφιλία μου. Δεδομένου οτι είμαι επιρρεπής στις θρομβώσεις θέλω να αποφύγω την επέμβαση. Θα κάνω που θα κάνω ενέσεις σε όλη την εγκυμοσύνη μου, μη με σφάξουν στο τέλος για μία ακόμη φορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτσι είναι Αφρο στα σίγουρα θα κάνει δουλειά και ο θηλασμός στο χτύσιμο του ανοσοποιητικού, πάντως ο Λ. μέχρι και 3 ετών δεν αρρώστησε ποτέ ούτε συνάχι!!!

και η Ρ. αν κολλήσει κάτι από τον ίδιο θα είναι επειδή όλη την ώρα είναι δίπλα του!!! :roll::roll::roll::roll:

και όταν γέννησα ο Λ. είχε μόλις ένα μήνα που είχε αρχίσει παιδικό, ίσως να μου έμοισαν σε αυτό!!! :roll::roll:;)

χθες σκοφτόμουν να σας ρωτήσω κάτι αλλά δεν το θυμάμαι τώρα!!! :?:?

πάω να σιδερώσω..... :-p:-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω καλα θα κανεις!!!

Οι αντρες ειναι απιστευτα φοβιτσιαριδες

Ο δικος μου αργοτερα μου ειπε πως οταν εμαθε πως θα κανω καισαρικη ηρεμισε...

εχει και εναν φιλο εργοθεραπευτη που τον κουρδιζε( η γυναικα του και τα δυο γεννησε με καισαρικη απο επιλογη)

Μου το ειπε βεβεια μετα γιατι οταν αποφασιστηκε να κανω καισαρικη λιγο στεναχωρηθηκα...

Πιστευω πως ολα θα μας πανε καλα...το ελπιζω...

Ειμαι της αποψης πως σιμασια εχει να γεννιουνται γερα μωρα και οι μαμαδες να ειναι καλα για να τα φροντισουν, ολα τα αλλα μπορει να ειναι δευτερευοντα αλλα μερικες φορες τα δευτερευοντα ειναι που δινουν αξια στον πρωταγωνιστη!!!!

Εγω παντως δε λεω τιποτα και σε κανενα.

Κοιτα εγω την ερευνα μου την ειχα κανει και πριν μεινω εγγυος

Για του ςγιατρου κλπ, ηθελα να βρω κοπελες που γεννησαν η που προσπαθησαν μαζι τους, γιατι καλη η φιλολογια αλλο ομως να εχεις και μια εμπειρια..

Τωτε εμπαινα στο παρεντσ αλλα νευριαζα και μετα κλειδωθηκε το θεμα και πλεων αυτες που εγραφαν εκει δεν μπαινουν, εστειλα πμ μου απαντησαν πολλες κοπελες- να ειναι καλα!!!

Εμενα ο Χριστοφορος γιατι αρρωσταινει συνεχεια;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασάκι το σκατό που έτρωγα κι εγώ από την Ιωάννα δε θα το ξεχάσω ποτέ... :?:?:?:?:?:?:? Για όσο έπινε το δικό μου γάλα, κάθε φορά που έτρωγε έχεζε.... :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Είχα πάθει σοκ!!! :o:o:o Εντωμεταξύ μια μέρα ανοίγω την πάνα είχε χέσει και βλέπω τον τοίχο απέναντι, την κουνουπιέρα της, την πόρτα γεμάτα σκατά.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ένα καλό του ξένου γάλακτος είναι αυτό.......Δενχέζουν πολύ.... :lol::lol::lol:

Αφρο δεν είναι πολυ εξελιγμένη;;;;;; :D:D:D:D:D Ρε κορίτσια δεν είναι ότι είμαι κουκουβάγια, αλλά λέει κάτι κουφά που ούτε μπορείς να τα φανταστείς.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Λέτε να μου την πάρει η ΝΑΣΑ;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αρτζι βάλε sudocream και θα γίνει τέλειο το κωλαράκι της.... :D:D:D

Χρύσα είναι παιδί μας λες ε;;;;; :D:D:D

Παναγιώτα μου καλημέρα αγάπη...Τι κάνεις;;;Τα ζουζούνια;;;;;; :D:D:D

Νατασούλα μου καλημέρα και σε σενα...Ολα καλά;;;;; :D:D:D

Νατάσααααααα ρε ξέχασα να ρωτήσω..Για πες μου λίγο πως αντέδρασε η Ειρήνη όταν είδε την μπέμπα...Τι έκανε;;;;;; :roll::roll::D:D:D

Κορίτσια, δε σας είπα...Με πήρε τηλ ο Γιώργος, είχε βγει έξω σε θέμα και τον τράκαρε λεωφορείο... :o:o:o:o:o:o:o:o:o Ευτυχώς δε χτύπησε, αλλά μας έκανε ζημιά στo αυτοκίνητο...Και ο Γιώργος ξέρετε τι έλεγε;;;;;;"Στενοχωρήθηκα που δεν είχα το μικρό το χιλιοτρακαρισμένο να μας το έκαναν καινούριο".... =))=))=))=))

Η συμπεθέρα μου τι κάνει;;;Που είναι;;;; :roll::roll::roll::roll:

Επίσης ρε κορίτσια έχετε κανένα νεο από τη Φρανίτα;;;;Ακόμα στις Ελβετίες είναι;;;;; :roll::roll::roll::roll: Φρανιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι που είσαι καλέ;;;;;; :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω συγκλονιστικη η εμπειρια της Νατασας ε;;;;

Τι κανετε ρε κοριτσια;;;Σας διαβαζω στα παιταχτα.

Χθες η παιδ. τον βρηκε μια χαρα.Επαθε πλακα η γυναικα με το στηθος μου και πως θηλαζω.Μου ειπε οτι καποια στιγμη θα φτιαξει.Αντε να δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εγινε ρε παιδια? Μια μερα δεν μπηκα και οχι μονο ανοιξατε αλλο τρενακι, εχετε παει και στην 7η σταση!! :shock::shock: Παω να σας διαβασω!!! Αν προλαβω δηλαδη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rosolimos elena sissiw .

Άφρο μου τον σύστησε και η Νατασα αυτόν μαζί με κάποιους αλλους σε διαφορα μαιευτήρια.

Σε παρακαλώ πες μου τί ξέρεις γι' αυτόν!! Θα με βοηθούσες πολύ!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΝΤΙΤΖΕΙ ΚΑΙ ΤΙΜΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!! :D:D:D

Παντρεύομαι 4 Ιουνίου λέμε!!!! :lol::lol::lol:

Παναγιώτα μου να είσαι καλά κουκλίτσα και να κάνεις λίγη υπομονή... :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια έχω αγχωθεί τρελά με αυτά που λέτε περί θηλασμού.....Αν πονάει η Παναγιώτα και έχει πρόβλημα που θήλασε τόοοοοοσο καιρό, εγώ που δεν έχω θηλάσει, τι θα κάνω;;;;; :?:?:?:?:?:?:?:?:(:(:(:(:(:(:(:( \

Εντωμεταξύ λέω ότι θα θηλάσω ό,τι και να γίνει και ο Γιώργος με ειρωνεύεται..Μου λέει "Σιγά...Και δε θα καταφέρεις...Δεν είσαι για τέτοια εσύ...Δε θα αντέξεις.."κλπ :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Και εγώ φυσικά τον βρίζω...Του λέω ότι είναι μακάκας και αντί να με ενθαρρύνει, με αποθαρρύνει.... :evil::evil::evil:

Επίσης ρε κορίτσια, είχα ξαναρωτήσει, αλλά δε μου απαντήσατε...Καμπύλη σακχάρου πότε πρέπει να κάνω;;;Σε ποια εβδομάδα;;;; :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Γωγουλα ετυχε.Μην απογοητευεσαι βρε.

Και εγω στον Ν. δεν ειχα παθει τπτ.Μια χαρα θα τα καταφερεις. ;)

Καμπυλη ζαχαρου κανεις 24 με 28 εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα μου κουραγιο!!!

Θα φτιαξει ρε συ...

τελικα πηρες ψευτοθηλες;;;;;

Σισσιω εγω δεν ξερω τηλεφωνα για Αθηνα!!!!

Γωγω αστονα..ειπαμε αντρες..δεν καταλαβαινουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλε διαβασα την εμπειρια της Νατασσας!! Τρελαθηκα!!!! Ανατριχιασα, βουρκωσα!! Αχ τυχερα να ειναι τα νινακια της!!!

Μπεμπουλα γιατι να κανεις καμπυλη? Εχεις ιστορικο? Εγω δεν ειχα κανει γιατι στις μηνιαιες εξετασεις ηταν φυσιολογικα...

Μην αγχωνεσαι με τον θηλασμο. Εγω ειμουν απ αυτες που ελεγα οτι δεν θελω να θηλασω καθολου και την πρωτη εβδομαδα ποναγα φρικτα. Αλλα ακομα θηλαζω! Μην φοβασαι ολα καλα θα πανε!

Σες αρρωστος ο μικρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώκα εγώ στο 2ο έλεγα θα θηλάσω όσο θέλει

με φανταζόμουνα και 2 χρόνια κλπ κλπ κλπ

και ενημερώθηκα και προετοιμάστηκα

αλλά... τζίφος.

τι να κάνουμε??

40 μέρες αποκλειστικο θηλασμο

Μην αγχώνεσαι όλα μια χαρά θα πάνε

Δε γράφω άλλα δεν είμαι στα καλά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...