Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ 2011. ΕΛΑΤΕ!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια.τελικα δεν καναμε την αυχενικη γιατι το μωρο ηταν 3.9εκ. κ μας ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να ειναι απο 4-8εκ. για να ειναι οι μετρησεις αξιοπιστες.οποτε θα ξαναπαμε την αλλη τεταρτη που θα εχει μεγαλωσει.παντως το ειδα το μαναρακι μου κ μας εκανε κ χαρουλες,κουνιοταν συνεχεια.μπορει να φταιει κ η λακτα που κατεβασα καθως πηγαιναμε.ολα καλα ηταν,δοξα το θεο οποτε θα περιμενουμε μεχρι την τεταρτη για την αυχενικη.εγω τιτινα μου ειμαι υδροχοος,ακριβως στο τελος του ζωδιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 164
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας! Εύχομαι σε όλες να έχετε υγιείς και τελειόμηνες εγκυμοσύνες μέσα από την καρδιά μου. Εγώ δυστυχώς κατεβαίνω από το υπέροχο τρενάκι του σεπτέμβρη του 11, που εύχομαι κάθε βαγονάκι του να φέρει υπέροχα μωράκια. Δυστυχώς διαπιστώθηκε παλινδρόμηση και στο δεύτερο μωράκι μου, στη 10η εβδομάδα. Η καρδούλα του σταμάτησε να χτυπάει. Σε λίγες μέρες θα κάνω απόξεση. Μετά την απώλεια του 1ου μωρού μου στην 19η εβδομάδα ανασύνταξα τις δυνάμεις μου και πήγα σε 2η εξωσωματική σε 3 μήνες. Ο πρώτος υπέρηχος έδειξε δύο σάκκους. Στον 2ο είδαμε ότι στον ένα σάκκο δεν ξεκίνησε καρδιακή λειτουργία και περιμέναμε ακόμη λίγες μέρες για να διαπιστώσουμε ότι δεν θα προχωρήσει. Τώρα στη 10η εβδομάδα παλινδρόμησε και αυτό. Οι εξετάσεις θα δείξουν τί έφταιξε, αλλά η ουσία δεν αλλάζει. Μου επιτρέπουν να ξαναπροσπαθήσω σε 3 μήνες. Πονάω πολύ και εύχομαι καμιά-καμιά-καμιά να μην ζήσει τέτοιο πόνο. Το όνειρό μου να γίνω μανούλα απομακρύνεται πολύ. Είμαι 42 χρονών. Έχω μερικά έμβρυα στην κρυοσυντήρηση. Θα δείξει. Σας στέλνω τις ευχές μου και την αγάπη μου. Να προσέχετε πολύ και όλα θα πάνε καλά. Μην ανησυχείτε, δεν υπάρχει άλλος τόσο άτυχος όσο εγώ. Εύχομαι από την καρδιά μου ο Σεπτέμβριος του 11 να σας φέρει τη μεγαλύτερη ευτυχία της ζωής σας, να χαρώ κι εγώ μαζί σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vally μου έπεσα από τα σύννεφα......... τυχαία είδα την ανακοίνωσή σου και καταστεναχωρέθηκα... δεν περίμενα αυτήν την κατάληξη. Σου έχω στείλει email.

Σε φιλώ και σε σκέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι κ να σου πουμε vally ειναι λιγο κ μονο εσυ ξερεις ποσο πολυ ποναει.προσπαθησε να εισαι οσο πιο δυνατη γινεται κ αφου ακομα εχεις εμβρυακια τιποτα δεν εχει χαθει.σου ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα κ σε τρει μηνες να εχεις το πολυποθητο αποτελεσμα.εν μερη σε καταλαβαινω γιατι κ εγω το προυγουμενο μωρακι το εχασα στην 10η εβδομαδα.το καλο με εμενα ηταν οτι πηρα δυναμη απο το κοριτσακι μου κ το ξεπερασα γρηγορα.σου ευχομαι να εχεις γυρω σου ανθρωπους δυνατους που θα σε βοηθησουν αυτες τις στιγμες κ να ειναι παντα διπλα σου.καλη αναρωση να εχεις κ να προσεχεις τον εαυτο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molis diavasa to post kai lypamai para poly!!!!!!!!!vally mou dynamh xreiazete twra!!!!!mhn to vazeis katw kane thn prospatheia se 3 mhnes ka tha erthei syntoma to mwraki sou!!!!!!!!!!!ola tha pane kala tha to deis oti se ligo kairo tha mas anakoinwseis pali ta eyxarista!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vally....δεν εχουμε ξανα μιλισι..αλα πραγματικα λιπαμε πολι για οτι σε σιμβενι...περασα κατι παρομιο μια φορα μονο...και το ξεπερασα πολι δισκολο...δεν μπορο να φανταστο ποσ ινε να το περασι καπιοσ 2 φορεσ...εχο ομοσ φιλιναδεσ που το περασαν 2 φορεσ..και ξερο ποσο ανανγι ιχανε για στιριγμα..ιχαν ανανγι ..να μιλισουνε με κοπελεσ που τουσ καταλαβενουν..που μονο να τουσ ακουσι ..και να τουσ δοσι καπιοσ ενα ομο για να κλαψου.

ευχουμε πραγματικα να βρισ αφτα τα ατομα που να σε στιριζουν ..και να σε ακουσουν...και να σε παρεγορισουν...και να σε αφισουν να κλεσ το πονο σου...μακαρι να τα βρισ..και τα δισ σε λιγο καιρο τα νιοτισ καλιτερα..και τα πιασισ διναμι να το ξαναδοκιμασι ακομα μια φορα...

δεν ξερο τι απο να σου πο...

σε στιλο μια μεγαλι αγγαλια...πολα φιλια..και ο θεοσ να σε βοιτισι να περασισ αφτην την δισκολια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες από την καρδιά μου. Σας ένοιωσα κοντά μου και σίγουρα αυτή η επικοινωνία με ένα τρόπο βοηθάει και είναι σημαντική. Δεν θέλω όμως να διαβάζετε εσείς τόσο τραγικά πράγματα, δεν πρέπει να στενοχωριέστε. Πρέπει να ζήσετε την εγκυμοσύνη σας και να την απολαύσετε μέχρι την τελευταία μέρα. Το εύχομαι από την καρδιά μου. Ήθελα απλώς να σας ευχηθώ και να αποχαιρετίσω την ενότητά μας που εύχομαι να μην έχει κανένα άλλο δυσάρεστο ποστ. Πρέπει να αποχωριστώ το μωρό μου που ακόμη κοιμάται μέσα μου. Με περιμένει απόξεση που ξέρω ότι είναι μια πού οδυνηρή υπόθεση σωματικά και ψυχικά. Δεν έχω ξανακάνει. Την προηγούμενη φορά το παιδί ήταν μεγάλο και ήταν πρόωρος τοκετός. Μετά θέλω να ξαναδοκιμάσω με τα έμβρυα που διαθέτω αλλά φοβάμαι πια ότι οι πιθανότητες δεν είναι πολλές. Τα καλύτερα έμβρυα έχουν ήδη χρησιμοποιηθεί τις 2 προηγούμενες φορές. Το περίεργο είναι ότι το αισθάθηκα ότι κάτι συμβαίνει στο μωρό μου. Όλες μου οι αισθήσεις ήταν εστιασμένες στη μήτρα μου και ξαφνικά κάποια στιγμή άρχισα να μην νοιώθω την παρουσία του. Ανησύχησα πολύ και σκέφτηκα ότι είναι από το άγχος μου, αλλά και την άλλη μέρα το ίδιο. Το βράδυ τηλεφώνησα στο γιατρό μου και του είπα ότι κάτι περίεργο αισθάνομαι και θέλω να με δει. Άντε έλα μου λέει για να μην σαλτάρεις. Με το που πέρασε ο υπέρηχος που το έψαχνε από πάνω του φευγαλέα για να γίνουν οι ρυθμίσεις και να ξαναγυρίσει να το εξετάσει ο γιατρός κανονικά, είχα πια βεβαιωθεί ότι το μωρό μου κοιμόταν. Η καρδούλα του έβγαζε ίσια γραμμή και ο γιατρός δεν χρειάστηκε να μου πει λέξη. Δεν μπορούσε να μιλήσει. Οι πιθανότητες παλινδρομησης στη 10η εβδομάδα είναι ελάχιστες. Όπως και οι πιθανότητες απόβολής στη 19η, αλλά μάλλον εγώ εμπίπτω στα μικρά ποσοστά. Να έχετε καλή συνέχεια και να προσέχετε τα μωρά σας και τον εαυτό σας. Θα σας παρακολουθώ που και που με αγάπη και θα σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια. Σας ευχαριστώ για το κουράγιο που μου στέλνετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Κ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΣΑΣ ΜΕ ΠΗΤ ΓΙΑ ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ!!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ Κ ΠΟΛΥ ΑΝΧΩΜΕΝΗ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ(ΛΟΓΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΥΖΥΓΟΥ.Ο ΕΝΑΣ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΝΟΗΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΗΣΗ)!!ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΔΥΝΟ Κ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ?ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΧΝΑ ΑΠΟ ΔΩ Κ ΠΕΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ NIKULINA ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΣΩΣΤΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia.....mpainw kai egw sthn omadoula tou septemvri..einai to prwto mas nini kai h hmerominia tou giatrou mas einai 12 septemvriou peripou!!!!!!makari oles na exoume polu kales egumosines...kai as fame olo to kalokairi!!!!!

na rwtisw kati pws mporw na valw to pregnancy ticker sto profil mou?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες στην παρεα μας μαρουλιτα κ σου ευχομαι μια ομορφη εγκυμοσυνη κ ενα γερο μωρο.οσο για το τικερ πηγαινε σε ενα απο αυτα που εμφανιζονται οπως πχ στις κισκα που ειναι πανω απο την δικη σου δημοσιευση,πατα κατω δεξια εκει που λεει make a pregnancy tiker.θα σε παει στο σαιτ οπου θα δωσεις τα στοιχεια σου(ΤΗΠ κλπλ),μετα θα σου βγαλει καποιους κωδικους.θα παρεις αυτον που λεει HTML κ κατι αλλο αν δεν κανω λαθος κ θα τον κανεις αντιγραφη.θα πας στο προφιλ σου κ θα τον κανεις κατω απο την υπογραφη σου επικολληση.κ μετα τελος!επλιζω να σε βοηθησα κ να τα καταφερεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera se oles...ax vre koritsia ti pragma kai aytoi oi emetoi...den mporeis na kaneis tipota :x makari na teleionoun syntoma giati....xalia!!!!! kiska ti wraia pou ekanes koilitsa...emena akomi den fainetai tipota :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτουλα στο γιο μου δεν ειχα κοιλια μεχρι και τον 5ο αλλα τωρα που ειναι δευτερη εγκυμοσυνη αρχισε πολυ γρηγορα να φαινεται..και δεν εχω και πονους ενω στην πρωτη ειχα πονους οσο ανοιγα..μακαρι να συνεχιστει ετσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...