Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ 2011. ΕΛΑΤΕ!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Hello!!!

vally θα σε μαλώσω! τι είναι αυτά που λές???? άκου λέει το γρουσούζεψε, αααααα, μην ακούω χαζά!! να είσαι ήρεμη και να μη σκέφτεσαι έτσι γιατί έχεις κι ένα φασολάκι που θέλει την ησυχία του!!

περαστικούλα στα κορίτσια με τους εμετούς, μεγάλο πρόβλημα κι αυτό... κι εγώ κλαιγόμουνα για τις απλές αναγούλες??? πο ποοοο, ντρέπομαι....

εγώ γιατρό σε μια εβδομάδα, άντε να περνάνε οι μεεερεεεςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 164
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειααα σας....εγω σημερα πηγα γιατρο και ειδα τη μουτζουρα οπως βλεπετε τη φωτο προφιλλλ δεξια...σημερα ειμαι λιγο καλυτερα αλλα δεν χαιρομαι γιατι και την αλλη φορα ημουνα και μου περασε δεν κρατησε και πολυ...μου εδωσε αλλα υποθετα και βιταμινες...και μου ειπε αφου κανω εμετο να μην πινω το μαγνησιο και φολικο οξυ αφου δεν μπορω κιολας να πιω..ολα μια χαρα με το μωρο,εγω εχω χασει 2 κιλα αλλα λεει δεν πειραζει καλυτερα απο το να παρω κιλα...και η καμπυλη μια χαρα..70 πριν πιω το ζαχαρονερο και 78 μετα..μια χαρα δηλαδη!! :D Αμα χαθω για λιγο θα εχω ξανακυλησει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλιμερα ..

λιπον μαλον εγο εδο τεριαζο...

με λενε νικουλινα..και με την βοιτια του θεου..ιμε ξανα εγκιοσ..με ιμερομενια τοκετου στην 13 σεπτεμβρη...

ελπιζο να μασ παι ολα καλα..και το σεπτεμβρη να κραταμε αγγαλια τα μορακια μασ!!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες νικουλινα κ με το καλο το μωρακι σου.οι υπολοιπες ολες καλα?εγω λεω μια χαρα γιατι εδω κ δυο μερες καπως οι εμετοι μειωθηκαν.κανω μονο 2-3 φορες το απογευμα προς βραδυ οποτε μπροστα στο χαος που επικρατουσε τοσες μερες τωρα σαφως κ ειμαστε καλυτερα.κ ολα αυτα εννοειται με τις ενεσεις vomex που χτυπαω...ο απαυτος μου εχει γινει σουρωτηρι αλλα καθολου δεν με νοιαζει.αρκει να μην ξερνοβολαω.χθες ειχα ραντεβου στο γιατρο του νοσοκομειο κ ειδα το μωρακι μας που τωρα πια μοιαζει με μωρο κ οχι με φασολι.κουνουσε κ τα χερακια...ενα τοσο δα μικρουτσικο ανθρωπακι!!!λιγο ανακουφιστηκα γιατι ακριβως στην 10η ειχα χασει το προυγουμενο κ το ειχα ενα αγχος.την τριτη εχω ραντεβου με το γιατρο μου για αυχενικη κ ευχομαι ολα να πανε καλα.κ σε οσες πανε για αυχενικη...καλη επιτυχια.μετα την αυχενικη θα το πω επιτελους στην μικρη μου.ακομα δεν τις ειπαμε τιποτα μεχρι να βαβαιωθουμε οτι ολα πανε καλα.την προυγουμενη φορα το καημενο στεναχωρεθηκε πολυ κ ολο ρωτουσε για το αρρωστο μωρακι μας που το πηρε η παναγιτσα να το κανει καλα.το πουλακι μου ακομα το θυμαται κ ολο ρωταει ποτε θα μας το φερει πισω.τι σου ειναι τα παιδια!καλο βραδυ σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sisaki mou ola kala egw!!!den exw oute emetous oute tipota mono h ypnilia me talepwrei kathimerinws!!!!!!!!!!egw gia ayxenikh paw thn deytera!!!!!!!!anypomonw toso poly!!!!!!!!!!!na to dw to mikro mou!!!!!!!!!!!!phga shmera k ekana k exetasei pali gia ton thiroidh kai methavrio tha parw apotelesmata!!!!!!!!eyxomai se ola ta koritsakia na exoume ygiestata mpempoulakia stis koilitses mas!!!!!!!!!!! :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελιεςςςς καλημερα...εδω και εγω...αντε βρε sisi με το καλο η αυχενικη,και περιμενω και απο την titina πως και πως τα νεα απο την αυχενικη την Δευτερα..και εγω ειμαι καλυτερα..και ελπιζω να μεινει...εχω εμετους αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν με ενοχλουν οι μυρωδιες και πως μολις κανω εμετο πειναω και θελω να φαω..μακαρι να μεινει ετσι ..δεν κοιμαμαι πια...ειχα κουραστει να κοιμαμαι..μακαρι να μην αλλαξει παλι ,μακαρι...καλως ηρθες και εσυ στην παρεα μας και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...αυτο τελικα ειναι το σημαντικο στις μερες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλιμερα..

ευαριστο για τησ καλα σασ λογια..

να πο λιγα λογια για μενα..

λιπον..ιμε 36 χρονον..και ιμε στην δεφτερι εγκιμοσινι...διστιχοσ η προτι δεν ιχε καλο τελοσ..ομοσ ελπιζο αφτην την φορα να φτανο μεχρι το τελοσ...

τιτινα21..μπορο να πο ποσ ισιχασα λιγο με αφτα που διαβασα σε σενα...ουτε εγο εχο σιμτοματα...τιποτα..μα τιποτα..και ιχα λιγο στιναχοριτι...βεβεα..πιγαμε..και ιδαμε τη καρδουλα ..και χτιπαι δινατα...αφτο εχι σιμασια....αυριο βραδι εχουμε ρανδεβου στο γινεκολογοσ..και ελπιζο να ινε ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

τα νέα είναι θετικά, η υπνηλία είναι υπό έλεγχο, η αναγούλα ας πούμε και αυτή. Η πείνα μου είναι σχεδόν ανεξέλεγκτη, δεν νομιζω να οφείλεται στην εγκυμοσύνη, μιλάμε ούτε νηστική να με αφήνανε! Όταν δεν τρώω σκέφτομαι το φαγητό και όταν τρώω σκέφτομαι τι θα φάω μετα.... Ελπίζω να περάσει γρήγορα διαφορετικά θα πέσει είτε μεγάλη στέρηση ή πολύ φαί με ότι αυτό συνεπάγεται....

νικουλίνα καλώς ήρθες!

σίσι ωραία τα νέα σου!

σε όλες με το καλό οι αυχενικές!

για εμένα άρχισε (επιτέλους!) η αντίστροφη μέτρηση για τον υπέρηχο της Τρίτης... στο μεταξύ ψιλοέχασα και μερικές δόσεις utrogestan από βλακεία (κοιμήθηκα νωρίς 2-3 μέρες και δεν πήρα τη βραδινή δόση, τα ξέχασα στη δουλειά κι έχασα και κανά δυο μεσημεριανές...), ελπίζω εφεξής να είμαι πιο συνεπής και να μην δω τίποτα καφέ πάλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalliopap...να σε ροτισο κατι?...για περνισ το ουτρογεσταν?..

και εγο το περνο ..αλα ελπιζο αυριο να μου το κοψι..εγο αρχισα να το παρο...επιδι απο την 5 μερα καθιστερισι..μου ιρτε υγρο καφε..και επιδι και στην προιγουμενι μου εγκιμοσινι ιχα το ιδιο προβλιμα με το υγρο..πιγα τρεχουντασ στο γιατρο..και απο τοτε περνο αφτο το χαπι..διλαδι περνο 2 χαπια ουτρογεσταν 200 την ημερα...αλα δοξα τον θεο το υγρο σταατισε μετα απο μια εβδομαδα απο την ημερα που αρχισα τα χαπια..

μιν ξεχασισ να παρισ ομοσ το χαπακι..επιδι βοιται παρα πολι το μορο...στην προτι μου εγκιμοσινι..ιχα προβλιμα απο την αρχι..και πιρα το ουτρογεστα μεχρι 5 μινα..μετα μου το σταματισε..επιδι απαγορεβετε μετα...και στον 6 εχασα!!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera se ola ta koritsia!!!!!! ti kanete? ego simera piga ston giatro gia ton 2o yperixo kai eidame kai tin kardoula i opoia xtypaei dynata.....xarika poly!!!! tora mou edose na kano tis exetaseis tou progennitikou elegxou kai meta tha kleisoume rantevou gia tin ayxeniki...ego apo anagoules exo mpolikes kathe proi kai kapoies fores kano kai emeto alla to elegxo akomi...kata ta alla ola kala!!!!!! filia se oles kai kali epitixia se oses tha kanoun afxeniki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγω είμαι λίγο καλύτερα. Εχω αναγούλες βέβαια αλλά όχι πολλά πολλά. Αντε να πάω και γω στον γιατρό αύριο να δω το φασολάκι μου. Θα ακούσω και καρδούλα φαντάζομαι!! Πωπω ούτε θυμάμαι πότε είχα ακούσει καρδούλα στη μικρή μου!!

Νικουλίνα καλως ήρθες!!

Ααα, εγώ ΠΗΤ ετσι όπως τα υπολόγισα πρέπει να έχω 2/10/2011. Αλλά στάνταρ θα γεννήσω νωρίτερα λόγω καισαρικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλιμερα και απο μενα...τη κανετε ?..ολα καλα?

twinky...ευαριστο πολι....για το καλοσορισμα :lol::lol:

εγο σιμερα τα παο στο γιατρο....δεν μπορο να πο..ποσ δεν εχο ανχοσ..εχο εχο...αλα ιμε σιγουρι ποσ οταν τα δο καρδουλα να χτιπαι τα ιρεμισο!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες εδω ειμαι και εγω..χαλια βεβαια για αυτο δεν πολυ ειμαι μεσα....μεγαλωνει παντως η λιστα σιγα σιγα..φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsaki molis gyrisa apo douleia...pwpw poly kourash!!!!!kai xwris na kanw kai polla polla....alla ayth h ypnilia den me afhnei me tipota!!!!!!metraw antistrofa mexri thn deytera na paw gia thn ayxenikh na dw to mwraki mou!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρααα!!!

nikulina το utrogestan το παίρνω κι εγώ για τον ίδιο λόγο με εσένα, αλλά παίρνω 6 χάπια των 100 την ημέρα! βέβαια λόγω υπνου & δουλειάς έχω χάσει μερικές δόσεις, αλλά όκ... ευτυχώς τα υγρά σταμάτησαν σε γενικές γραμμές

άντε να πάω κι εγώ στο γιατρούλη μου και να μπω επισήμως στη λίστα μετα!

αν και ο άχρηστος μου άλλαξε το ραντεβού λόγω εφημερίας και τώρα το παλεύω για δευτέρα, για να δούμε εάν θα μου κάτσει! σήμερα θα ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να συμπληρώσω και την αναφορά μου: οι αναγούλες έχουν υποχωρήσει, έχω τρομερή δυσκοιλιότητα, μάλλον και λόγω των χαπιών και νιώθω πρησμένη σα μπαλόνι. έβαψα και το μαλλί πειράζει λέτε? αλλά ήθελα να ξεμπερδεύω, το επανέφερα στο φυσικό μου

Kiska μου ταλαιπωρήσαι πολύ, ελπίζω σύντομα να νιώσεις καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα μιας και ειμαι λιγο καλυτερα ειπα να μπω να σας γραψω τα νεα μου...ρε κοριτσια χαλια λεμε...εκτος απο εμετο κανω και διαρροια τωρα,εχω λιωσει...δεν μπορω να σηκωσω κεφαλι...τα utrogestan δεν τα παιρνω πια..λογω εμετων τα εκοψα ολα και μου ειπε η γιατρος δεν πειραζει βεβαια εχω ψιλοπονακια αλλα δεν ανησυχω ειναι που δεν παιρνω το utrogestan θα περασει δεν ειναι και πολυ..λιγο το πρωι η πιο μετα με πιανει..μου εδωσε κατι πολυβιταμινες που τα εχουν ολα μεσα μιας και δεν τρωω..αντε με το καλο οι αυχενικες αυτη την εβδομαδα...ανυπομονω...μην ξεχασετε να φατε σοκολατα μπας και μπορεσετε και δειτε και το φυλο..αντε αντε...φιλακια πολλα!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ουφ πολλές αναγούλες και γω κορίτσια. Αλλά εμετό δεν κάνω, μηπως και ξελαφρώσω. Βεβαια δεν ξέρω τι είναι καλύτερο, εμετός ή αναγούλες!!

Kalliopap και γω δυσκοιλιότητα έχω αρκετή. Επίσης και γω έβαψα μαλλί λίγες μέρες πριν μάθω ότι ειμαι εγκυος. Και γω φαντάζομαι ότι δεν πειράζει. Και γω στο φυσικό μου το γύρισα. Το είχα πάρει απόφαση από πιο πριν και ήταν η δευτερη φορά που τα εβαψα τωρα.

Αυτά…Σημερα θα πάω γιατρό!! Επιτέλους!!!! Αντε να δω το φασολάκι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλιμερα κοριτσι ..τη κανετε ολα καλα??...

σε μασ ολα καλα..πιγαμε την πεμτη στο γιατρο και ολα καλα..

περισοτερο σιζιτισαμε για την περιδισι που μαλον τα κανουμε σε λιγεσ εβδομαδεσ...

το μορακι ..φενετε σαν αρκουδακι... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα.εμεις αυριο εχουμε ραντεβου κ μαλλον θα κανουμε αυχενικη(αν ειναι σε θεση).αληθεια νικουλινα γιατι θα κανεις περιδεση?εχω μια φιλη που οταν ηταν εγκυος της εσπασαν τα νερα καπου στα μεσα του 6ου κ τελικα τις το πηρανε με καισαρικη.τωρα ειναι κ παλι εγκυος κ γιατρος τοτε τις ειπε οτι θα την κανουν περιδεση αλλα δεν θυμαμαι σε πια εβδομαδα γινεται.μετα θελει να εισαι συνεχεια ξαπλα?παντως καλη σου επιτυχια κ οτι ειναι καλυτερο για το μωρο κ για σενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera sisi2007... με το καλο η αφκενικι..ολα καλα να ινε με το μορακι σου..

λιπον περσι τετιο καιρο ιμουν εγκιοσ με ενα αγορακι ..ολα πιγαναν καλα ..τελια..μεχρι την 24 εβδομαδα ..που εχασα το μορακι μου σε πολι μικρο διαστιμα...διλαδι..να καταλαβισ...το προι πιγα για β επιπεδου στην τεσσαλινικι..{εγο μενο 100 κμ..εξο απο τεσσαλονικι}...και οταν εφτασα σπιτι αρχισαν η πονι τησ γενα ..και σε 2 με 3 ορεσ γενισα ...ιχα κανονικο τοκετο...η μονι εξιγισι που πιρα ιταν που εχο ελαστικο τραχιλο ..και ανιξε αποτομα...

τορα το σιζιταμε με την γιατρινα μου ,για περιδεσι..μπασ και ετσι τα το σοσουμε αφτην την φορα...

μου ιπε ποσ απο την 11 εβδομαδα μεχρι 14 εβδομαδα τα πρεπι να γινι η περιδισι...και βεβεα μετα το περισοτερο καιρο τα πρεπι να ιμε ξαπλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia kai apo emena phga shmera gia thn ayxenikh alla o giatros mou eipe oti telika eimai 11 evdomadwn kai den evlepe kala na thn kanei!!!!!alla omws koritsia eida to mwraki mou apo sporaki pou htan ksafnika eida ena mikro anthrwpaki htan apistyeyth empeiriaaaaaaaaaaa trelathikaaa to evlepa na kounietai...akousame kai kardoula!!!!!!!htan yperh stigmh!!!!twra tha paw gia ayxenikh thn deytera pou exw kai ta genethleia mou!!!!!!!!!!ax anypomonw...sisi mou ama eisai 10 evdomadwn nomizw pws den tha mporesei na sthn kanei!!!!elpizw ola na pane kalaaaaa na deis to mwraki sou!!!!!!!!!kai na mas peis ta nea tha perimenoume!!!filakia koritsia!!!!!!!!!!!!! :D:shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα μου φανηκε λιγο νωρις για αυχενικη.σημερα μπαινω στην 11η κ μου ειχε πει οτι αν ειναι σε θεση θα την κανουμε.θα φαω κ τα γλυκακια μου πριν παω μπας κ κουνηθει λιγο κ τα καταφερουμε.απλα επειδη ακουσαμε απο πολυ νωρις καρδουλα θελω να πιστευω οτι θα τα καταφερουμε.την προυγουμενη τριτη ειχα παει στο νοσοκομειο για ραντεβου με εκεινο το γιατρο κ στον υπερηχο που μου εκανε ηταν ηδη ενα μωρακι με χερακια κ ποδαρακια.γιαυτο ελπιζω να μπορεσουμε να την κανουμε.το απογευμα θα ξερουμε.κ αν παλι οχι,δεν πειραζει αρκει να ειναι καλα κ θα κανουμε υπομονη μεχρι την επομενη φορα.στις 21 εχεις γεννεθλια?εγω στις 19.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai sisi mou kai egw kanoniko paidaki eida.....kai kouniotan to glyko mou....aythn thn fora pou tha paw tha faw k egw sokolatitsa!!!!!!!!!!!!stis 21 exw nai!!!!!!!!!Psarakiaaaaaaaaaaaa to teleio zwdio............!!!!!!!!!!!!!!!ante ante ligo ypomonh erxete h deytera!!!pote pas gia ayxenikh???perimenoume nea!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...