Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

Δυστυχώς εγώ κυκλοφορώ μόνη μου με το καρότσι οπότε χρησημοποιω το διπλό.

Μια-δου φορές δοκίμασα την μια στο μονό του γιούμου και την άλλη στον μάρσιπο αλλά μου κόπηκε η μέση...δεν νομίζω να το ξανακάνω! [-x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια γεια σας και από εμένα!!

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα μπομπιράκια μας αλλα δεν έχω χρόνο να μπαίνω.... :cry:

Ακομα και τωρα ο ενας μυξοκλαιει,δεν αντεχω....

Περαστικα σε όσες έχουν άρρωστα μωράκια...

Αν και είμαι 1,60 πρώτο μποι, και εμας maclaren μας έλαχε,μας το χάρισαν και την ψιλιάστηκα οτι μονο με τον σύζυγο θα τα καταφέρνω....Θα δούμε,ακόμα βόλτες δεν πάμε εμεις!

Ο μεγάλος κάνει κολπα για να μην πηγαινει για υπνο,πολυ κλαμα και αυτος...καινουργια σχέδια!

Γενικα δεν είμαι στα πάνω μου,ολα σκτ πάνε....

Ηθελα και αλλα να πω αλλα δεν έχω διάθεση....

Πολλα φιλάκια σε όλες!Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

ελευθερια καλη διασκεδαση

κι εμενα η κορη μου τα ιδια κανει με τα σφηνωματα στις ακρες στις κουνιες

και ο γιος δηλαδη αλλα πολυ λιγοτερο αυτος

ευη μου υπομονη. καθε αρχη και δυσκολη

εμεις τωρα σαν να παιρνουμε μια ανασα που μπηκαν 8 μηνων .ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!!!

χρονια πολλα για την ημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!!!!

ελευθερια μια χαρα τα πηγατε! καλη συνεχεια με τις κρεμες!!!

και καλη βολτα σημερα!

αλικη και ελσα περαστικα στα μωρουλινια σας και γρηγορα!!!!

ρε γμτ ποολλες ιωσεις κυκλοφορουν! κριμα να παιδευονται τα μικρουλια!

αλικη εσυ εβαλες φωτο που λες ειχες μαγαλη κοιλια;

βιβη το καροτσακι ωραιοτατο αλλα φοβαμαι οτι τα μεταφορικα απο κερκυρα θα ειναι και οσα απο αμερικη.....

εχει οντως μειωνεκτηματα το μακλαρεν αλλα εχει και πλεονεκτηματα....

ειναι απο νεογεννητα.. κι εγω τα εβγαζα απο την αρχη βολτα...

κλεινει μπαστουνι οποτε ειναι το μονο που χωρουσε στο πορτ μπαγκαζ μου...

και το αγορασα 420 ευρω με ποδοσακους και κουκουλα μεσα στην τιμη...

τουλαχιστον δεν πληρωσα εξτρα γι αυτα...

κατα τα αλλα το χρωμα του και το σχεδιο του δεν μου πολυαρεσουν αλλα δε βαριεσαι...

οσο για τα στριφογυρισματα στην κουνια.... ο μικρος πριν αρχισουν τα κρυα και τους βαλω σε υπνοσακους...

πηγαινα το πρωι και εψαχνα κατω απο την κουβερτα να δω που ειναι το κεφαλι και που τα ποδια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

να' ναι φωτισμένα τα παιδάκια μας.

Βασιλική, για πες για τους υπνόσακους. πήρες κάποιους συγκεκριμένους; είναι αμάνικοι; είναι σαν φορεματάκι; πως είναι; σκέφτομαι να τα χώσω κι εγώ γιατί τα βρίσκω αλλού γι' αλλού (κι η κόρη του γιαλού), ξεσκέπαστα και ξεκάλτσοτα.

Πως είναι τα αρρωστούλια;; (Εννοώ και τα μικρά και τα μεγάλα - Κάρμεν πως είναι ο άντρας σου; Ελευθερία ο δικός σου; τον άφησες άρρωστο κακούργα και τρέχεις στον Αστακό; σε λίγο θα φτάσεις μέχρι Κέρκυρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη τους αγορασα απο το λητω. ειναι πολυ ωραιοι και εχουν μανικια που αφαιρουνται... τους ειχα παρει 54 ευρωπουλα εκαστο αλλα εχουν βολεψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε!γυρισαμε!!

περασαμε πολυ ωραια!η φιλη μου με το μωρακι της ηταν κ αυτη τρισευτιχισμενη!τα βαλαμε κ τα τρια στον καναπε κ ειχε πολυ πλακα.θα σας βαλω φωτο να δειτε.μαλιστα η τετη του επιανε κ το χερι.μου φαινεται αυτη θα γινει τσουραπω!!!

ταλαιπωρια λιγο ο δρομος αλλα χαλαλι!κ τα μωρα αψογα!το καταευχαριστηθηκαν!

φαγαμε την κρεμουλα μας κ σημερα!4 κουταλιτσες!θα σας μουρλανω με την κρεμα μου φαινεται.λες κ αλλη μανα δεν εδωσε κρεμα στο παιδι της!

το βραδυ μας εχουν καλεσει σε ενα σπιτι κατι φιλοι κ θα παμε συσσωμοι!!θα τα κοιμησω εκει τα μωρα.ελπιζω ν μην γκρινιαζουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο Ελευθερία, όλα καλά, κρέμες, βόλτες, μαμά και παιδιά.

Να σας πω, τι θα τα ντύσουμε τα παιδιά μας τις Απόκριες; για πείτε ιδέες.

Ας πούμε, τα κοριτσάκια μπορούμε και το πιο απλό, μπαλαρίνες. τα αγοράκια όμως;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!

ο γιος μου επιτελους επιασε πιπιλα!!!!!!! αχ εχει ηρεμισει πολυ με την πιπιλα και επιτελους κοιμαται και τη μερα λιγο!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

τελειες στολες για διδυμα!!!!!!!!! τις θελωωωωωωωωωωωωωω

βιβη σου βαζω τους υπνοσακους αλλα εχω βγαλει τα μανικια...

παντως εχουν..

post-12483-13873935958939_thumb.jpg

post-12483-13873935960246_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου σας διαβασα στα πολυ γρηγορα τι μου κανετε? καλε ποτε φτασαμε 17 σελιδα κιολας? χχιχιχι

λοιπον καταρχην ελσα κ αλικη περαστικα στα αρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας!!

οι ποδοσακοι τελειοι!δεν φοβαστε μην σκανε τα παιδια εκει μεσα;τα σκεπαζετε κιολας ή μονο αυτο;αυτο το φοβο εχω μην ζεσταινονται.

εμεις σχετικα καλα.

χτες στους φιλους που πηγαμε περασαμε σουπερ!ολοι ειχαν παθει πλακα!!κ αυτες ολο ναζι.εφαγαν κ κοιμηθηκαν εκει.γυρισαμε σπιτι μιαμιση.

ε μεχρι εδω ολα καλα.

μετα τις 3 η τετη καθε τεταρτο με εικοσι λεπτα ξυπναγε κ νιαουριζε.με διελυσε.δεν ειμαι ακομα κ πολυ καλα κ τρελαθηκα.αυτο το βιολι μεχρι τις 7 παρα δεκα.κ κατσε λεω δεκα λεπτα ακομα κ την ταιζω.ε κ κοιμηθηκε μεχρι τις 8!!!! :evil::evil::evil: τ

τωρα λεω αποφασισες να κοιμηθεις.τελοσπαντων εφαγαν κ οι δυο γυρω στις 8 κ 15 κ μετα κοιμηθηκαμε ολοι μεχρι τις 11,3!

τι να πω.

κατι πρεπει να κανω με την μικρη.με ισοπεδωνει αυτο το πραγμα καθε βραδυ να σηκωνομαι ποσες φορες.ακομα κ αν κοιμαται αμεσως.εγω ξυπναω.

κ σημερα εχουν κ μια ψιλογκρινια.

κ σε λιγο περιμενω κ τον ιδιοκτητη με τον κατασκευαστη να δουν το σπιτι με την υγρασια να δουμε τι θα γινει.

εγω στολες θα φτιαξω απο τη μπουρντα που εχει πατρον.

κ φυσικα

ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σαν να είναι καλύτερα σήμερα οι μπουμπούδες μου...να μην λέω και μεγάλα λόγια...

Εγώ είμαι στα κάτω μου κανα δυο μέρες τώρα αλλά θα το παλέψω...μου την έδωσε και η κλεισούρα τόσες μέρες...θα περάσει που θα πάει!!!

Για στολές στις μικρές λέω να κάνω την τουτου της Ελευθερίας και να προσπαθήσω να φτιάξω μικρά φτερά απο χοντρό τούλι και να τις ντύσω ξοτικά ή ότι προκύψει τέλος πάντον :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!

οι υπνοσακοι καρμεν ηταν τσιμπημενοι αλλα τους εχουμε ευχαριστηθει...

ειναι χουχουλιαρικοι! κι εγω ειμαι ησυχη οτι δεν κρυωνουν..!!!

κουκλα η μικρη ελευθερια!!!!

χθες ειχαμε παει για καφε με τα μωρα και συναντησα μια μανουλα αυγουστου απο εδω με το μωρο της τυχαια..!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου. Τι γκρινια ειναι αυτη παναγ βαζουν ολοσωμες φορμες κ τετοια. Οκ ειναι ζεστα αλλα... τα χω ψιλοβαρεθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mothercare.com/gp/search/276 ... tto&page=1

τα νεύρα μου μ' έχουν πιάσει. μου αρέσουν αυτά τα καρότσια αλλά από χθες (γι' αυτό εξαφανίστηκα) ψάχνω, ψάχνω, δεν τα πουλάνε στην Ελλάδα, δεν τα στέλνουν στην Ελλάδα, βρίζω και τον Αλέκο που δεν έχει ένα συγγενή, ένα φίλο, ένα κάτι στην Αγγλία.

Έλσα ωραίο αυτό με το κέτσαπ, χα, χα

Βασιλική ωραίοι και οι υπνόσακοι. Λέμε οτι πρέπει οπωσδήποτε να πάρουμε γιατί αυτά παλεύουνε τη νύχτα.

Τώρα θα διαβάσω και τα ρέστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν δες αυτο το βιντεο για τις τουτου.σε λιγο καιρο εδω στην πατρα βαζουν τα καρναβαλικα υφασματα ξερεις για τα γκρουπ.θα σου βρω εγω μαυρο τουλι.

να σου πω την παρεα με την τζωρτζια δεν την εκοψες ακομα;;;;;;βλεπεις οτι το κακο εξαπλωνεται!!!!!

βιβη...κοσατο στην ελλαδα;;χαχαχαχα!!!

αυτο το καροτσι το λιγουρευα μηνες....ε μετα το ξεπερασα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευθερια μου, λυσσαξα. εμεινα μεχρι τις 3 το βραδυ ξυπνια να ψαχνω. ηθελα 2 μονα αφου εχω διπλο. ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΗΘΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

θα το ξεπεράσω άμεσα;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια θα με σωσεις αν μου βρεις μαυρο τουλι. Θα δω κ το βιντεακι μπας κ τα καταφερω αλλα δεν πολυπιανουν τα χερια μου. Θα μου πειτε αποκριεςσα. Φιλακιααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν μην σκας!κ μενα τι με εχετε εδω!θα στη φτιαξω εγω.κ γω ψαχνομαι σιγα σιγα με τις στολες.θα δω τι θα κανω.

οι δικες μου κοιμηθηκαν.ευτυχως η ευα δεν εκανε πολλες φουρλες.κοιμηθηκε στο πλαι φυσικα.εχει παρει μια σταση ρε παιδια πολυ γελιο.αλλα φοβαμαι οτι θα πιαστει.να της αλλαζω το πλευρο;

βιβη ξεπερασε το κ μην το ξανακοιταξεις.αληθεια σου λεω.εγω εβλεπα το διπλο κ ειχα παθει καταθλιψη.

ρε συ καπου ειχα διαβασει οτι το εχει ενα μαγαζι στο ηρακλειο.

περιμενε.μπορει να το βρω.περιμενε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.amazon.co.uk/Cosatto-You-Twin-Stroller-Sis/dp/B003KRR53K/ref=sr_1_6?s=baby&ie=UTF8&qid=1294437336&sr=1-6

πω πω θα σκασω.δεν μπορω να θυμηθω που το ειχα διαβασει.θα σκασω λεμε.με κολλησες παλι ρε συ βιβη με το καροτσι.

κ το ειχα ξεπερασει.

για δες παραπανω.το αμαζον τα εχει τα κοσατο.δεν ξερω αν στελνει.ειναι αξιοπιστο το αμαζον.εχω ψωνισει απο κει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...