Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κ απο μενα απο δω που ειπαμε να βρεξει αλλα το παρακανε ...

μεταξυ 3ου κ 4ου καφε μου ηρθαν ο εξης τιτλοS

TWINLIGHT ZONE

Ξανακερναω καφε γιατι η μικρη καταστρωνει σχεδιο εξοντωσης της μανουλας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλε κ για μενα εναν μαμα Ευα γιατι δεν προλαβαινω να φτιαξω χιχι κ βαριεμαιιιιιιιιι. Περιμενω την νονα του μπεμπη μου για λιγο αλλα ειμαι ψο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου :)

Οι διδυμομπελάδες μου κοιμούνται :D οπότε μόνο αυτό θα μπορούσα να προτείνω... (και ναι, ανοίγω παρένθεση, μην ξεχνάτε τα καμμένα εγκεφαλικά μου κύτταρα από την έλλειψη ύπνου και το ξανθό των μαλλιών μου :P , κλείνω την παρένθεση).

Εύα κούκλες οι μικρές σου!!! Συνεχίζω κι εγώ να καταρρέω που και που, αλλά σας διαβάζω και παίρνω κουράγιο :oops:

Ο μικρός μου έχει πλάκα. Κοιμάται καθιστός.... σηκώνεται τη νύχτα, κάθεται στο κρεββατάκι και αν και τον ξαναξαπλώνω κτλ, ξανασηκώνεται και γέρνει καθιστός στις κουβέρτες και τον παίρνει έτσι ο ύπνος :roll:

Αυγό-αβγό δίνω όχι πολύ συχνά... η γιατρός μου είναι πολύ κουλ γενικώς, αν το θέλουν καλώς.... Με τον κρόκο οκ, όταν έδωσα ασπράδι μου έκαναν εμετούς... οπότε μόνο κρόκο και όταν θέλουν και τα παιδιά....

Σήμερα έφαγαν παστίτσιο, ο Γιώργος φυσούσε να κρυώσει κιόλας =)) Γενικά πάντως ό,τι τους αρέσει το τρώνε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύααααααααααααα, φέρε λίγη τσικουδιά μαρή!!

Και στάκα θέλω..

Το ΕΝΥΔΡΕΙΟ λειτουργεί ακόμη ή έκλεισε;;;;

Πάω κι εγώ να φτιάξω τον 3ο κατά σειρά καφέ μου.

Αυτά τα παιδιά δεν κοιμούνται. είναι στην κούνια του το καθένα και μπαρλαλάνε.

Που είσαι Ελευθερία;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα φάγαμε πρώτη φορά ψάρι!!!!!

Ε λοιπόν αποκλείεται να είναι αυτά δικά μου παιδιά... το τσάκισαν!!!!!!

Τις έβαλα πρίν απο λίγο για ύπνο αλλά αυτές προτίμησαν το κουβεντολόι!!!

Πάω και τις κρυφοκοιτάζω που είναι όρθιες στα κρεβάτια τους και μιλάνε και γελάνε...είναι γλύκα!!!!

Τώρα έχει ησυχία, μάλλον κοιμηθήκανε τελικά!!!

Μου αρέσουν:

ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΙΔΥΜΑ

TWINLIGHT ZONE

twins team (για διεθνη καριερα.... )

Νιού όχι δεν θα τον γυρίζεις εσύ άφηνε τον 1ον για να μάθει να γυρίζει μόνος του και 2ον να αρχίσει να βρίσκει την θέση για μπουσούλισμα!!!

Έυη τις μικρές άργησα να τις βγάλω...εντολές γιατρών...τον Μήτσο όμως που γεννήθηκε μάρτιο 20 ημερών τονέβγαλα βόλτα στο πάρκο!!!

Απλώς να προσέξεις την υγρασία που είναι μπόλικη εδώ στα μέρη μας!!!!

Κάρμεν...εμ του 'κατσες εμ και καφέ στις 7 το πρωί;;;;; [-x[-x

μπαρλαλάνε;;;;;Τι θέλει να πει ο ποιητής;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sorry new μου ξεχνάω .... μην τον γυρίζεις, όταν δυσανασχετεί μόνο τότε χρειάζεται να επέμβεις ;) Εμείς δεν πολυκυκλοφορούσαμε χειμώνα, ήταν και η απειλή της χαζογρίππης πέρισυ :? αν είναι καλά ντυμένα όμως και τα αυτάκια καλυμμένα δεν παθαίνουν τίποτε ;)

Έλσα και τα δικά μου τσακίζουν το ψάρι... ευτυχώς είναι φαγανούλικα τα ζουζούνια μου! :@):@)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το twinlight zone καλοοοοοοο

αρε βιβη που σου ηρθε τωρα η στακα και με λιγουρεψες....... :roll:

καραμελελσα πως και πως περιμενω αυτη τη φαση που περιγραφεις με το κουβεντολοι..... :lol:

δεν σας λεω αλλα διοτι εφαγα μπακαλιαρο σκορδαλια και θα σας μυριζω σκορδο... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή θα περιμένουμε καμια βδομάδα για να φάμε τούρτα, τόσα πολλά που είναι!!!!!!

Στο ξανάπα αρχισε και συ τα κυρα γιωργία και να δεις...

Για θυμήστε μου τι είναι η στάκα;;;;; :roll:

Και οι δικές μου έχουν διαφορα στο βάρος περίπου 700 γρ. Και τρώνε το ίδιο σχεδόν!!!

Η Ελένη όμως που είναι πιο ελαφρια είναι και πιο κινητική. Και η δική μου παιδίατρος τις βρίσκει μια χαρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς καθόλου για τη διαφορά βάρους Κάρμεν. Και μένα έχουν ένα κιλό διαφορά. Είχαν από μωρά 200 σχεδόν γραμμάρια, τα διατήρησαν και αύξησαν τη διαφορά. Είναι το σκαρί του κάθε παιδιού, τα δικά μου έχουν διαφορετική κατασκευή, διαφορετικό σωματότυπο εννοώ, ο ένας είναι πιο λεπτοκαμωμένος οπότε λογικό είναι. Η παιδίατρός μας δεν προβληματίστηκε ποτέ γι αυτό. Αφού παίρνουν βάρος σταθερά και τα 2 μη σε απασχολεί καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα δεν θυμάμαι αν σε ρώτησα (σ' αυτην την περίπτωση ενοείτε δεν θυμάμαι την απάντηση)

είναι ομοζυγότες τα πιτσιρίκια;;; Γιατι εμένα στις φωτο μου φαίνονται ίδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους σας διάβασα και πάλι. Βέβαια δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα οπότε μην παρεξηγηθείτε αν ξεχάσω καμια.

1. Περαστικά στα αρρωστούλια παιδάκια. Οι ιώσεις θερίζουν ρε γαμώτο.

2. Κάρμεν για την πεθερά δεν σχολιάζω.... εννοείται να την χαίρεσαι. Πώς αντεξες μακριά της;;;;;;

Δοντάκια ούτε και εμείς βλέπουμε πουθενά στον ορίζοντα. Εμείς μάλλον απο Δευτέρα θα ξεκινήσουμε χορτόσουπα.

Επίσης έχει αρχίσει τρελλή υπνηλία λόγω της εγκυμοσύνης και τώρα που κάθομαι δίπλα στο τζάκι και κοιμούνται όλα τα μωρά (μικρά και μεγάλα) έχω χαλαρώσει απίστευτα. Μου τρέχουν και τα σάλια για τους καφέδες που λέτε και ζηλεύω. Στα δίδυμα δεν έπινα καθόλου καφέ γιατί φοβόμουν πάρα πολύ επειδή ήταν και απο εξωσωματική...

Εσείς πίνατε καφέ στην εγκυμοσύνη;;

Εύη εγώ τα έβγαλα απο 20 ημερών, αλλα ήταν καλοκαίρι. Αν γεννιόντουσαν τώρα με τόσο κρύο δεν ξέρω αν θα το διακινδύνευα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω την θυμάμαι αυτήν την υπνηλία!!!!! μπορούσε να με πάρει ο ύπνος οπουδήποτε...μια φορά κοιμήθηκα ενω περίμενα την σειρά μου στην γιατρό!!!!

Παρόλο που και 'γω δεν πολυέπινα καφέ στις εγκυμοσύνες μου, είχα ρωτήσει την γιατρό μου και μου είχε πει ότι ένας καφές την ημέρα (κατα προτίμηση φίλτρου) δεν βλάπτει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ καφέ δεν έπινα από την αρχή. Ήταν το πιο εύκολο που μπόρεσα να κόψω σε σχέση με το τσιγάρο. Στον τρίτο μήνα βλέπω αίμα. Λέω πάνε, χάθηκαν (1η Μαρτίου). Κάπνισα καμιά δεκαριά τσιγάρα, μέχρι που με πήρε ο γιατρός, με ξέχεσε και με έστειλε να κάνω μία ένεση λαδιού και όλα πήγαν ρολόι. Μετά ΕΥΤΥΧΩΣ το τσιγάρο με ενοχλούσε απίστευτα. Μου μύριζε (έλεος) μελάνι σουπιάς όποιος είχε καπνίσει. Και τώρα ακόμα κρατιέμαι και δεν καπνίζω αλλά μου έρχεται η όρεξη αρκετές φορές. Έχω ένα πακέτο σ' ένα συρτάρι της κουζίνας και προσπαθώ να το αποφύγω γιατί είναι μεγάλη σπατάλη αλλά κυρίως για να μη βρωμάω στα παιδιά.

Κι εγώ έριχνα κάτι ύπνους κάτι φορές..

Η στάκα είναι κρητικό προιόν, που βγαίνει από το γάλα, και μαγειρεύεται με διάφοροιυς τρόπους, το βάζεις σε ομελέτα, σε κρέας σαν σάλτσα. Το κάνεις τηγανιτό από μόνο του. Εύα αν κάνω λάθος διόρθωσε. Πάντως όταν το έφαγα μου άρεσε πολύ.

Μπαρλαλάω : μιλάω ακατάπαυστα.

Και φυσικά από το μπαρλάλισμα το πολύ ξύπνησε το μπέμπη ο οποίος την ακολούθησε στο μπαρλάλισμα και τώρα η μπέμπα είναι σαν τον ξενύχτι και έχει γκρίνια. Ο γκιαούρης (είναι το καινούργιο καλλιτεχνικό του μπέμπη) είναι μουλωμένος (μουλωμένος: ησυχος στη γωνιά του) κι εύχομαι να κοιμηθεί μόνος του.

Έλσα, φτιάχνεις καζάν ντι πι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω επινα καφεδακι γιατι αν μου το εκοβαν θα τους σκοτωνα απλα απο τους 5 και βαλε που επινα επινα μετα 1 με 2 το πολύ.

Αχ κ εγω ειχα υπνηλια στην αρχη κ στις δυο εγκυμοσυνες μου

ΠΟυ ειναι η Ελευθερια οεο?

Κ εμενα βρε κορες ειναι τελειως διαφορετικα τα παιδια μου αλλος σωματοτυπος ο ενας αλλον ο αλλος κ ο ενας ειναι κ υπερκινητικος οποτε πως να του πιαστει φαγητο? αλλα ετσι που μου τα ελεγε λιγο... μετα μου λεει δεν εχει κλεισει τελειως η πηγη πανω κ ειναι μεγαλη ακομα κ αν δεν κλεισει στον μηνα θα δουμε τι θα κανουμε. Με ανχωσε απιστευτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι....

βαριεμαι να γραψω...ολες καλα ειστε βλεπω.

γιωργια εγω επινα καφεδες.καλα δεν ειμαι πολυ του καφε αλλα εναν μπορει να τον επινα την ημερα.οχι καθε μερα δλδ.

λοιπον ακουστε.

την ομαδα δεν θα την κλειδωσω που λετε.δεν γινεται αυτο.

αυτο που γινεται ειναι να φταιξω μια ομαδα (απο αυτες που υπαρχουν διαφορες) κ να ειναι ιδιωτικη.θα ειμαστε οσα μελη θελουμε εμεις κ δεν θα μπορει κανεις να δει τι γραφουμε.

η ομαδα που εχουμε διδυμομανουλες ειναι ετσι.

το θεμα ειναι οτι να για παραδειγμα εγω δεν μπηκα σχεδον ολη μερα.οποτε αν θελει καποια να γινει μελος (την πρωτη φορα εννοω) θα πρεπει να περιμενει να μπω για να την εγκρινω.

ετσι προτεινω να τη φτιαξω να γραφτουμε σιγα σιγα κ οταν ειμαστε ολες οκ ας πουμε αυριο μεθαυριο πιστευω θα εχουμε μαζευτει ολες να ξεκινησουμε εκει.

πως σας ακουγεται;;;;

εγω θα την φτιαξω τωρα κ βλεπουμε.

αν κανει αιτηση καποια καινουργια κοπελα που δεν την ξερουμε θα σας το λεω κ αναλογα πρατουμε.

καπως ετσι το σκεφτηκα.

Το ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΙΔΥΜΑ!

μου αρεσε αρκετα καθως κ το TWINS TEAM

αν κ εχω τις εξης παραλλαγες:

ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΙΔΥΜΑ!!!(για πολλες παρενθεσεις!!!)

και

SWEET TWINS TEAM

οσες ειστε μεσα πειτε ποιο απ ολα κ το ξεκιναω ευθης αμεσως!!!

σας φιλω

(παρενθεση) (το τριτο μου παιδι(καταλαβατε ποιος) με εβαλε να του φτιαξω κανελονια με κοτοπουλο κ σπανακι (που θελουν μια ωρα να τα ετοιμασω κ αλλη μια να μαζεψω τα τζαρτζαλα) κ προφιτερολ)

ουτε γκαστρωμενη να ηταν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι μεσα ελευθερια στο ονομα οτι σας αρεσει.

Θα μπω κ εγω σε λιγο παλι γιατι ειναι κ μενα ο αντρας μου εδω ακομα κ με ζαλιζει

η πηγη στο κεφαλι δεν εχει κλεισει το μαλακο βιβη

Οχι Ελσα η γιατρινα σημερα τους ειδε πρωτη φορα δεν τους εχει ξαναδει αυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...