Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σαπφώ Νοταρά.

χα, τώρα μου θύμσες το άσχετο.

Είμαστε στην Κρήτη και συγκεκριμένα στα Σφατσιά (το λέω με προφορά)

μεσημέρι ντάλα ο ήλιος. Προβατώ μετά του σορτσακίου μου (αχ, παρασμένα μεγαλεία τα σορτσάκια) και τραβω χωτογραφίες. χωτογραφίες του χαμού. το Άλεξ είναι του βίδεου. είμαι μπροστά και χωτογραφίζω λοιπόν, και το Άλεξ είναι πίσω και βιδεογραφεί. μου φωνάζει: στάσου κοπελιά, μύγδαλα.... εγώ τρέχω σαν την Άναμπελ και φτιάχνουμε ένα επεισόδιο.. μούρλια. Φτιάξαμε άλλο ένα μετά στο Μπάλο (ψάχτε χωτογραφίες στο ίντερνετ να δείτε, μιλάμε πολύ μαλδίβα το μέρος), και τώρα τι τα θμήθηκα αυτά δεν ξέρω. Δεν ξέρω και τι σας τα λέω δηλαδή..

Άντε καληνύχτα.

Καρμενσίτα κλείδωσε εσύ τουνάιτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει που κλειδωνετε καθε βραδυ αλλα πειτε μου

οταν μπαινω εγω το ανοιγω για πρωι η για νυχτα ξανα>?

εγω εκανα το εξης θεϊκο, ξυπνησα μονη μου(τι εξυπνο) και βρηκα το ενα κατουρημενο και το αλλο αναποδα στην κουνια και μπρουμυτα

παω να τα συγυρισω και τι λετε καταφερα? μα τι αλλο να ξυπνησουν και τα δυο

υπεροχα

συμπεθερα μου τι γινεται με τη νυφη ωρε? αλλαξε το γαλα ρε παιδι μου αμα τα παιδια τα σπανε καθε μερα

βαλτους αλλο γαλατακι, παρε το βιολογικο απο εμπειρια στο λεω(αληθεια τωρα θυμηθηκα καποια ρωτησε- εμεις αυτο πινουμε μετα απο αλλαγη και σουρτα φερτα με 8 γαλατα και επιτελους-τοτε αρχισαμε να χεζομαστε-σε ηλικια 5 μηνων-συμπεθερα μην το πας τοσο μακρια οπως εγω ηταν κριμα για τις κοιλιτσες τους και εμεινε το αποθημενο του κωλικου για μηνες)

ελσα περαστικα στον μητσακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάμμυ κι αν δεν άνοιξες εσύ το κατάστημα, το ανοίγω εγώ.

Καλημέρα σ' όλες μας.

Το βιολογικό πίνει εδώ και περισσότερο από ένα μήνα. ο μπέμπης πίνει αντιαναγωγικό.

Σάμπως και κοιμήθηκα καθόλου; κάθε 15 λεπτά έκλαιγε. Κοιμήθηκα σερί 2 με 4.

τώρα είναι με το μπαμπά της στο σαλόνι και κοιμούνται αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο εμενα ..

ειναι το 6ο συνεχομενο βραδυ που ειμαι αυπνη ..καφες κ παλι καφες ..ευγενικος χορηγος επικοινωνιας μου εχει γινει ..τελοσπαντων ..

οριστε μια φωτο των τσουπρακιων μου ..φρεσκια φρεσκια ..

Να ευχηθω κ γω στην εγκυμονουσσα με το καλο το καινουργιο μωρακι κ με το καλο να μπει στο κλαμπ των τριτεκνων ..

πινω καφε μπας κ στηλωθω στα ποδια μου γιατι δεν με βλεπω καλα , ελατε κερναω ..

post-12458-13873936114458_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύα στείλε ένα με αφρόγλα πλίζ.

Πω, πω, τρία θηλυκά κι εσύ τέσσερα. Θα λέει ο άντρας σου βλεποντας τη μπουγάδα: βρακί, βρακί, βρακί, βρακί, σώβρακο, βρακί, βρακί, βρακί, βρακί, σώβρακο..

Υγεία. Κι ας έχουμε και κλάματα, και αυπνίες. Να' ναι καλά αυτά κι εμείς να' μαστε δίπλα τους.

Πάω για συμμάζεμα κι επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μποτζορνο σινιορες

εσεις οι μεγαλυτερες που δινετε αυγα στα μεγαλα σας παιδακια για πειτε και σε μενα

τι ωρα το δινετε? εγω το δινω μετα την φρουτοκρεμα καμια ωρα γιατι δοκιμασα και το πριν αλλα δεν ετρωγαν το φρουτο

επισης τωρα που ειναι μεγαλυτερα καθε ποτε δινετε αυγο? εμεις προς το παρον καθε μερα

το ασπραδι πως το δωσατε? εγω σημερα εδωσα ασπραδι αλλα σιχαθηκε ο γιος και το φτυσε

ισως επειδη ηταν πιο σφυχτο? δεν ξερω... η κορη εχει μεινει στον κροκο και θα μεινει καμια βδομαδα ακομα γαιτι ειναι εκλεκτοφαγου

πως παει το συγκαμα φριντομ?

ο μητσαρας ελσα?

καρμεν ντροπη τα λενε αυτα σε οσες εχουν ρωσους επισκεπτες?για προσεχε παντως γιατι σε βλεπω με τζακ ποτ εσενα και κατευθειαν να χτυπησεις 5αρι!

ευα μεγαλωσαν οι τσουπρες ειχα καιρο να δω φωτο - τις ειχα δει με ενα ποτηρι και δυο καλαμακια τελευταια φορα καπου τον σεπτεμβριο στο "καταρρεω" και ηταν απολαυση-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bonjour!!!!

Έυα τέλειες οι κούκλες!!!!

Λυπάμε πάντως τον μπαμπα που θα πρέπει να κυνηγάει τους γκόμενους!!!!Ποιον να πρωτοπρολάβει ο καψερός!!!!! :lol::lol::lol:

Κάρμεν...παρτάκι εχθες βράδυ;;;; και 'γω τελικά ενέδωσα :oops::oops::oops:

Ο Μήτσος την έβγαλε απύρετος την νύχτα και μέχρι τώρα παραμένει απύρετος...είδωμεν!!!!

Ασπράδι τώρα θα δώσω 1η φορά. Δεν δίνω κάθε μέρα (2-3 φορές την εβδομάδα)και όταν το δίνω το δίνω αντί της απογευματινής κρέμας.Και μάλιστα επειδή μέχρι τώρα έδινα τον κρόκο σφιχτό αλεσμένο με λίγο καρότο ή πατάτα σκέφτομαι πως θα το δώσω και το ασπράδι. Μάλλον με τον κλασσικό τρόπο...μελάτο και ανακατεμένο με τυράκι και ψωμάκι!!!!Έχω όμως τις αμφιβολίες μου αν θα το φάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

albiz ,

ο αντρας μου κοντευει να παρει τα βουνα με τοσες γυναικες μαζεμενες μεσα σε ενα σπιτι ..κ οπως εχω ξαναπει σε αλλο θεματακι ο Ψηλορειτης απο δω ενα τσιγαρο δρομος ειναι ..Αλλωστε εχουμε κ τα λευκα ορη κ ενα σωρο βουνα κ βουναλακια οτι προτιμαει ο καθενας ..

νιου μαμ το αυγο το εδινα στις διδυμες πριν την πρωινη φρουτοκρεμα για να ειμαι σιγουρη οτι θα το φανε κ βεβαιως το καταβροχθιζαν ..Με το μικρο τα πραγματα ειναι δυσκολοτερα μιας κ του ρχεται ταμπλας με το που θα το μυρισει ποσο μαλλον να το φαει ..Εγω τους το εκανα με λιγουλακι ψωμακι μεσα κ το ετρωγαν σε δεπτερολεπτα ..Καποια στιγμη για θεμα εξοικονομισης χρονου τους το εχωνα στην φρουτοκρεμα ..Το αυτο υποτιθεται μεχρι τα δυο τους χρονια το τρωνε καθημερινα αλλα ο καθε παιδιατρος εχει τα δικα του προγραμματα ..Οταν ρωτησα τον δικο μας για την μπουλουκα μου ειπε οτι αν δω κ συνεχιζει να μην το θελει να το σταματησω κ να το ξαναρχισω αργοτερα ..βεβαια αυτο το εχω κανει παμπολες φορες αλλα τελοσπαντων ..

Ζετουλα το σπιτι γεματο παιδια ειναι τρελα ..απο καθε αποψη βεβαια ..καβγαδες υπαρχουν ..προς το παρον βεβαια δεν αφορουν την μπουλουκα αλλα τις αλλες δυο ..βεβαια τα βρισκουν μετα κ σχετικα γρηγορα ..μελλοντικα βεβαια με βλεπω να χρειαζομαι στολη εξαρτησης κ πορειας για να μπω στο σπιτι μου αλλα τι να κανω ..Οταν πχ οι μεγαλες θα ειναι 17 κ το μικρο 15 τρεχατε ποδαρακια μου .. :lol:

Ελσα κ σεις με ιωση ? Θεριζουν οι ρημαδες τετοια εποχη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Έλσα περαστικά στο γιόκα σου. εμείς λέμε να πάμε προς Cosmos μεριά, αν και κάνει κρύο, ο άντρας δε μπορεί κλεισμένος.

Δεν ξέρω ποια έκανε τη ζημιά και ανέφερε την Candy Candy, άλλα έχω αρχίσει να βλέπω όλα τα επεισόδια από την αρχή.

κατι ακόμη ήθελα να γράψω και το ξέχασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α το θυμήθηκα, ζήτησα και το 2ο 9μηνο της άδειας και από βδομάδα περιμένω το αρνητικό αποτέλεσμα και βουρ στη δικηγόρο.

Μια που συζητάτε για φαγητό, προς το παρόν τις δίνω φρουτόκρεμα (μήλο αχλάδι μπανάνα) και μεσημεριανό (κοτόπουλο ή μοσχάρι +λαχανικά (πατάτα, καρότο, κολοκυθάκι, σπανακι, πράσο, μπρόκολο). Μου είπε η παιδίατρος και μαιντανό, αλλά ξέχασα να ρωτήσω ωμό ή βρασμένο.

Για απογευματινό έχετε να προτείνετε κάτι? Έχω μια απορία όταν τα μωρά ξεκινάνε το φαγητό παίρνουν περισσότερες ή λιγότερες θερμίδες σε σχέση με το γάλα?

Από ότι καταλάβατε τα μωρά κοιμούνται και το χω ρίξει στο γράψιμο, για τα δεδομένα μου πάντοτε, γιατί γενικά δε σας προλαβαίνω με τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έυα να σου περιγράψω εγώ καβγάδες με την αδερφή μου...τώρα όμως είμαστε αχώριστες!!!

Είναι ο σύντροφος των παιδικών μου χρόνων και αυτό δεν αλάζει με ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

Σούλα οι κρέμες σίγουρα έχουν περισσότερες θερμίδες!!! Αυτός είναι και ο μόνος λόγος που τις δίνω ακόμα στις μικρές μου κάποιες μέρες, γιατί είναι λίγο μινιόν :D .Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω απλώς επειδή τα μωράκια σ' αυτήν την ηλικία κινούνται πια περισσότερο δεν παίρνουν τόσο βάρος όσο πριν.

Αν δεν θες να δώσεις κρέμα για το απόγευμα μπορείς να δώσεις τα λαχανικά απο το μεσημεριανό τους ή κανένα φρούτο πάλι!! Μπορείς να τους δώσεις και τις βιολογικές κρέμες που δεν έχουν ζάχαρη και πολλές θερμίδες και τις κάνεις είτε με το γάλα τους είτε με φρούτα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

παω να απλωσω κατι ρουχα κ επανερχομαι να ενημερωσω για τα μελλουμενα..

συνεχιστε να ριχνετε ιδεες για τιτλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλσα,

ΠΡΟΣΟΧΗ!! ΔΙΔΥΜΑ!!

Κι εγώ μόλις άπλωσα κάτι σκατάκια που δεν μπαίνουν στεγνωτήριο. 3 πλυντήρια μέχρι στιγμής και ήδη το ένα σιδερωμένο (να' ναι καλά το στεγνωτήριο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια και από εμας!!!

Πίνω τον καφε μου με τους αντρες μου....οι δυο κοιμουνται στο ριλαξ...

οι αλλοι δυο μολις μπηκανε....ητανε βολτα και ο γιος μου γκομενιαζε με ενα κοριτσακι,του εκανε ματιες και ναζια...... :oops: συγνωμη Καρμεν μου,θα εισηγηθω( ειστε παιδιατρο ελπιζω)

Εβγαλες και τη φωτο,να μην δω τα καλλη σου....τσ τσ τσ !!!

Το βραδυ παραπηρατε αερα,ημουν λιγο πτωματακι και την επεσα απο ενωρις .....

Καλοπερασατε ε???????ΕλσαΚαρμεν και δεν συμμαζευεται.....οταν θα ιδιωτευσουμε τοτε θα σας πω εγω!

Το:ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΙΔΥΜΑ μου αρεσει τα μαλα Βιβη μου.....

Τελειωνει το πρωτο πληντυριο με σκουρα,ακολουθει ενα με διαφορα( μπουρδελοπλυση) και αλλο ενα με κατι μαξιλαρακια κτλ απο το καροτσι μας)Στεγνωτηριο δε διαθετει το καταστημα( Βιβη μου) οποτε υπομονη και λιγα λιγα στα καλοριφερια...μετα σιδερωμα, i like it = μαζόχα :roll:

Ευα τα κοριτσακια σου ειναι μουρλια,περιμενω τη στιγμη που και εμενα θα παιζουν ολα μαζι.....

Ρε τσουπρες,4 Φεβρουαριου γίνονται 3 μηνων,αλλα ακομα φοβαμαι να τα βγαλω βολτα....ειμαι υπερβολικη?Θελω τις εμπειριες σας....

Φιλια,παω να απλωσω...θα μπαινοβγαινω....αν κλειδωσετε στειλτε το manual για να μπωωωωω :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, άϊ λάϊκ σιδέρωμα φούλ επίσης. Μισώ τους νεροχύτες (τους πραγματικούς γιατί το παιδί μου νεροχύτη τον λατρεύω)

Τόσα χρόνια που ήμαστε τζαστ δε του οφ ας, δεν μπορούσα να περιμένω να μαζευτεί ένα πλυντήριο σκούρα, ένα πλυντήριο με άσπρα και λοιπά. βρήκα λοιπόν κάτι χαρτάκια που τα βάζεις μέσα στο πλυντήριο και λέγονται "χρωμοπαγίδες". Μόνο μία φορά έβαψα ρούχα, κάτι σεντόνια του κώλου που είχανε μπορντώ χρώμα και έβαψαν κάτι πετσέτες. Κατά τα άλλα βάζω τζίν με φανελάκια και βγαίνει μια χαρά. Προσοχή όμως, δεν παίρνω αυτά που βγάζει το κάθε σόυπερ μάρκετ, παίρνω τα πιο ακριβά που δεν θυμάμαι τη μάρκα τους τώρα. Τέλος πάντων. αν θέλτε το δοκιμάζετε, με προσοχή στην αρχή και μετά βρίσκετε την άκρη σας.

Θεία Έλσα, προσπαθώ να σου αρπάξω τον τίτλο της θείας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαλοου!

πωπω εσειςκαθε βραδυ εδω ... ξενυχτατε για τα δεδομενα μου! εγω δεν αντεχω καιμπαινω το πρωι και θελω 20΄να σας διαβασω και τελικα δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα μετα για να σχολιασω..... :roll:

θυμαμαι οτι σε καποιες αρεσει το σιδερωμα και εχω να δηλωσω οτι ειμαι κι εγω στο τιμ...

ευη εγω τα εβγαζα λιγο πριν σαραντησουν... κι αυτοεπειδη η μικρη ηταν πολυ φτερο.... αλλιως θα τα εβγαζα πιο νωρις αλλα φοβομουν μην μου την παρει ο αερας.. :lol::lol::lol:

οι δικες μου προτασεις, αν και δεν ειμαι για αλλα βαπτιστηρια... :lol::lol::lol: ειναι:

1. διδυμό-τειχος

2. κλειδιδυμοαμπαρωμένες

3. twins team (για διεθνη καριερα.... :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...