Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι κανετε οταν δε τρωει;;;


Recommended Posts

Αχχχχ!!!..

μεχρι τωρα προβλημα αφαγια ειχαμε μονο οταν ητα αρρωστος..δηλάδη αρκετα συχνα...

δεν ετρωγε τιποτα παρα μονο γιαουρτι- σπιτικο- και μερικα φρουτα..

Εδω και μια ευδομαδα περιπου μου εχει κοψει το πρωινο...

δηλαδη πινει γαλα στις 5-6 αναλογα..και μετα μεχρι τις 12 με 1 δεν τρωει τιποτα..

σημερα του εκανα σιμιγδαλοκρεμα τσουρεκι κορν φλεικσ μπανανα με ταχινι..οχι ολα μαζι με τη σειρα...δεν εφαγε τιποτα...

Θα δω τι θα φαει για μεσιμερι γιατι και χτες δεν εφαγε και πολλα..

ετρωγε ολη μερα τσουρεκι και οταν βγηκαμε για φαγητο ετρωγε τα αγγουρια απο τη σαλατα.

Ο δικςο μου δεν συγκινειτε με τα απ'εξω...του εδοσα Γκουντισ μια φορα και το εφτυσε..αλλα εμεις γεννικα στο σπιτι σπανια παιρνουμε απ'εξω και δεν πολυτρωμε τηγανητα οποτε δεν τα ζηταει αφου δεν τα βλεπει.

Εγω παρατηρησα πως του αρεσουν τα λεγομενα "χωριατικα" φαγητα..πχ το καλοκαιρι τσακιζε μπριαμ φασολακια μπαμιες κλπ..ε τι να εκανα του τα εφτιαχνα ετσι απλα εβαζα μεσα και λιγο κρεας το οποιο το αλεθα να μη το βλεπει...

Γεννικα στο κρεας ηταν πολυυυ δυσκολο παιδι.

Νυστικο εγω δεν τον αφινα..γιατι εμενε μονος του..αμα δεν ετρωγε τιποτα..

Παντως μια γνωστης μου η κορη ειναι 1 μηνα μικροτερη απο τον Χριστοφορο και τρωει μονο γαλα...

φαγητα τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

maraki ble kanena tiker na fenonte ta paidakia sou !! va sou zisoun kai ta duo kai na ta xerese .

apo thn meria sou exeis dikio pou eisai austirh pia giati thn pathate .

opos eipa kai pio panw an den ta bazeis mesa sto spiti den tha ta blepei kiolas na ta thelei ,alo na dokimasei kapoies fores kai alo na ginei kathimerinh sinithia .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανω;;;;;;;;;;;;; Παιρνω βαθειες ανασες για να μη του φερω το πιατο καπελο!!!!!!! :lol::lol:

μια απο τα ιδια!!!!

εχει 3 μηνες που ξεκινησε και μου κανει νουμερα στο φαγητο

πριν λιγο καιρο σταματησε και πρωινο και απογευματινο

τον ειχαν μαθει και σκατουλες να τρωει οποτε ηθελε αυτα...με κοπο τα εχω κοψει

τωρα επανηλθε παλι και κατι παει να γινει

τον πιεσα και δεν καταφερα τιποτα,τον καραγκιοζη εκανα..τιποτα

οποτε τον αφησα ελευθρο να φαει οποτε θελει..εβαζα το πιατο και τον αφησα να δω τι θα κανει...μερικες φορες τρωει μερικες οχι

ειχε 2 μερες να φαει αυγο...εφαγε σημερα

ειχε 1 μηνα να φαει γιαουρτι εφαγε χθες

για σουποειδη δεν τρελενεται...θελει ψητα-τηγανιτα :evil:

πατατες, μπιφτεκια,κοτοπουλο ΤΙΠΟΤΑ αλλο

το ψαρι ευτυχως το τρωει οπως και να το κανω ψητο η βραστο το τσακιζει!!!!!!

ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ τονια....σε υχαριστω...την εχεις αφησει δλδ νηστικια και δεν εφαγε το φαγητο;;

σε μενα ας πουμε εχω καταλαβει οτι τρωει ψαρι...

αλλα δε γινεται καθε μερα ψαρι...

κρεας δεν εχει φαει εδω και μερες...

Σωσωκα εκεινη τη στιγμη που δε τρωει το φαγητο που εχω μαγειρεψει δε του δινω τιποτα αλλο,για να μη μαθει οτι θα του κανω ιδιαιτερα οποτε δε τρωει!

Τον αφηνω καμια-δυο ωρες και ξαναδοκιμαζω οπου αν δε το φαει παλι τοτε του δινω κατι αλλο γιατι δεν εχω περιθωρια να χασει βαρος.. :?

Βεβαια αν δω οτι του δινω κατι καινουριο,το δοκιμαζει και δειχνει οτι δε του αρεσει καθολου,το σεβομαι και προσπαθω να υπαρχει μια εναλλακτικη..πχ τη πρωτη φορα που εκανα μπαμιες δοκιμασε και αηδιασε!!!! :ymsick: Ε φυσικα το σεβαστηκα απολυτα,θα ηταν παραλογο να επιμεινω να φαει κατι που τον αηδιαζει...

Παντως συμφωνω απολυτα με την Αφροδιτη κι επισης απορω..Που σκατα καταλαβαινουν οταν δουν μια μπουρδα οτι ειναι νοστιμη;;;;;;!!!! :-w παντως αν το παιδι δει να τρωμε εμεις κατι ή γενικα το δει στο σπιτι να κυκλοφορει,δε μπορεις να του το απαγορεψεις γιατι σου λεει κι αυτο "εσεις γιατι το τρωτε κι εμενα δε μου δινετε;" νομιζω οτι ετσι του γινεται αποθυμενο... :?

Επισης οπως ειπε και η Νατασα ειναι και οι γυρω(γιαγιαδες) που τους δινουν σκατολοιδια και πολλες φορες σε γραφουν οτι και να τους λες(ειδικα οταν δεν εισαι μπροστα!) :evil: Με εχουν καψει κι εμενα και να φανταστειτε οτι μενει παρα πολυ σπανια μαζι τους και για πολυ λιγο!!! Μια φορα πετυχα τη πεθερα(εκτως τις μπουρδες που του δινει) να εχει παρει το πιατο και να τον εχει βγαλει βολτα στη γειτονια για να φαει!!!!!! ~x( Ε οχι!!!Ναι θα του πω ιστοριες,τραγουδακια,θα του δωσω να ασχολειται με κατι οση ωρα τρωει,αλλα στο καρεκλακι του!οχι να παρουμε και τους δρομους για να φαει!!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vraia τα λες τονια..και μεις ευτηχως δεν εχουμε παπουδες γιαγιαδες..ειναι μακρυα και οι μισοι πεθαμενοι :shock::shock::shock:

αλλα και παλι..

εφαγε τωρα μισο τοστ..

της αρεσει η μυζηθρα..

δε ξερω..

μπεμπουλης σε διαβαζω λιγο στο τρενακι σας...εχεις τραβηξει πολλα και εσυ μαλλον..

απο κιλα πως ειστε ολες κοριτσια;;

οχι εσεις... :lol::lol::lol: γιατι δε θα μας φτανει η σελιδα..τα παιδια σας...

εγω δε ξερω αν χανει..εχομε να παμε καιρο παιδιατρο κια θα παμε τελος του μηνα..

αποκλεισατε ολες κατι παθολογικο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα

καλη χρονια σε ολες !

λοιποοοοοον ...το θεμα απεργια πεινας το εχουμε περασει κ μεις αρκετες φορες τοσο με τις μεγαλες μου κορες οσο κ με το μικρο ..

Ειναι φορες που το μικρο κυριως θα πιει μονο γαλα κ αυτο μαλιστα ελαχιστο ..Εγω εχω σαν κανονα κ το εφαρμοζω κ στις τρεις το να μην τις πιεζω ..Αν μπω στο τριπακι φαει παιδακι μου κ ενα σωρο μαλαγανιες για να κατεβασει την μπουκια μετα θα το θεωρησει παιχνιδακι κ τοτε ζητω που καηκα ..Αν λοιπον δεν θελουν να φανε οκ δεν θα φανε , στο επομενο γευμα θα προσφερω ξανα φαγητο η το απογευματινο τους κτλ ..δεν θελουν ουτε εκει να φανε ? Κανενα προβλημα ..στο επομενο γευμα ..Γενικα δεν τις δελεαζω με αλλου ειδους φαγητο πχ δεν θελεις το φαγητο που εχουμε σημερα ? Λυπαμαι δεν εχει κατι αλλο ..Με τις μεγαλες μου αυτο ομολογω οτι με ειχε σωσει γιατι αν ακουγα την μανα μου τα παιδια μου θα ετρωγαν μονο τηγανιτες πατατες κ μακαρονια ..Εχω αποδεχτει το γεγονος οτι ολα περνανε καποιες φασεις στο φαγητο , στο γαλα , στον υπνο ..Ολα μεσα στο προγραμμα ειναι ..

Σωσω εγω θα σου ελεγα να μην την πιεζεις ..Θα το βρει παιχνιδακι η μικρη του στιλ για να δουμε τι θα κανει η μαμα σημερα για να φαω ..Και νομιζω οτι το να της δωσεις κατι διατροφικα κακο οπως σουβλακι η πιτσα κτλ δεν ειναι λυση ..Αυτο δυστηχως το ακουω απο πολλες μαμαδες κ μου φαινεται καπως ..Γνωμη μου παντα ..

Ευχομαι να ξεπερασετε την φαση με την απεργια πεινας συντομα ..Μην ανησυχεις καλε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσωκα εμενα οτα ειπα στην παιδιατρο οτι αρχησε να μη τρωει η να κανει νουμερα στο φαγητο..γελασε και μου ειπε δεν εχει αναγκη αυτος....

Αλλα ποτε δεν ηταν παιδι που τρωει ποσοτητες..τρωει ΟΚ ικανοποιητικα μπορω να πω..ειναι λιχουδης και λαιμαργος..του αρεσει να δοκιμαζει αλλα δεν...

μεχρι στιγμης εφαγε μισο ροδι..και 2/3 μπανανα...

Ψαροσουπα θα φαει..αλλα θα ειναι ενα μικρο μπολακι και το βραδυ θα ζηταει να φαει μεσα απο το πιατο μας- του αντρα μου συγκεκριμενα οποτε θα λειωσει και θα φαει 2-3 γηγαντες και λιγο ψωμι...μετα θα φαει ενα γιαουρτι και τερμα..

Η δικη μας γιατρος λεει πως τα παιδια που δεν τρωνε σπανια εχουν κατι παθολογικο..συνηθως ειναι ψυχολογικο...και τις περισσοτερες φορες εχουν αντιληυθει τη σημασια του φαγητου για μας και το χρισημοποιουν σαν οπλο!!!

Τονια καλο αυτο..βγαινουμε βολτα με το φαγητο σα να λεμε πικ νικ ενα πραγμα..χιχιχιχι

Παντως εγω δεν τον πιεζω στο φαη...δε θελει να φαει αυγο..μη θελει χιλια χρονια...δοκιμαζω ανα τακτα χρονικα διαστηματα αλλα και παλη αμα δεν τρωει..ε τι να κανω...δε θα πεθανω κιόλας...

Φροντιζω ομως να του εχω λαχανικα ωμα η βραστα συχνα διαθεσημα..πχ ετρωγε ενα διαστημα μπροκολο με λαδολεμονο..πωπω..χαρα εγω..γρηγορα το βαρεθηκε ομως.

Παντως αλλη μια λυση..θες σουβλακι παιδι μου..παρε σπιτικο σουβλακι με κοτοπουλο και σωσ γιαουρτιου..να κοιτα και η μαμα αυτο τρωει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pistecte me den anyshxv poy de trvei...το φαγητο λυπαμαι που πεταω...και ποσο θα συνεχισει αυτο..

και γωειμαι της αποψης μαμα ευα αν θελεις φαε αν θελεις μη τρως..αλλατο τιποτα με τρελαινει..

φαε 2 κουταλιες ρε αδερφε και τελος..

τελο παντων..αντε να δουμε πως θα παει..

φακη ας πουμε προχτες εφαγε..

ως τωρα εχω καταληξει φακη και ψαρι..

μπεμπουλης δλδ πες 1 μερα..τι μπορει να φαιε;;η τι τρωει συνηθως;;

φανταζομαι βαρεθηκες να τα λες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα τονια εγω για να φαει μοσχαρακι και αθηνα-θεσσαλονικη θα κανω αμα το θελει μονο ετσι .

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κι εμενα δε το τρωει πολυ ευχαριστα,οπως και κανενα κρεας γιαυτο το κοβω μικρα-μικρα κομματακια και το κρυβω στο φαγητο ή μια και του αρεσουν τα σουποειδη το βραζω και στο ζουμι βραζω μακαρονια,ρυζι κτλ! ;)

Σωσωκα εμενα ειναι 2 χρονων και 10,5 κιλα και στις καμπυλες βαρους επεσε λιγο κατω απο τη τελευταια... :? Γι αυτο και προσπαθω εστω και με τραγουδια,παραμυθια κτλ να φαει λιγο,αλλιως οπως λεει και η Ευα και η Χρυσα τα σκατουλια καταλαβαινουν πολυ καλα οτι μπορουν να μας "χειριζονται" με οπλο το φαγητο! :-w

Αφου με εχει κουρασει τοσο πολυ αυτο το θεμα που εχω δωσει ρητη εντολη στη μπεμπα που ερχεται,οποιος τη ταιζει να το κανει στα μουγκα!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον

τρωει μονο

ψαρι,αυγο,μπιφτεκι,πατατες,ρυζι

το κακο ειναι οτι τα θελει τηγανιτα!!!!

πρωινο θα φαει γιαουρτι η τσουρεκι

φρουτα σπανια!!!!

προχθες δεν εφαγε τιποτα!!!! ολη μερα μονο γαλα

χθες εφαγε 2 καλαμακια σουβλακι(σπιτικο),5 κομματια κοτοπουλο μεγαλα,ενα γιαουρτι ,2 κομματια τσουρεκι βασιλοπιτα,1 πορτοκαλι,πατατες :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

αλλα δεν εχει ποικιλια στο τι τρωει οποτε αυτα τα λιγα που τρωει τα βαριεται ευκολα και εκει εχουμε θεμα

οσπρια,ζυμαρικα και τραχανα τα ετρωγε τωρα οχι

λαχανικα τα εκοψε

αλλα εμεις εχουμε μαλλον προβλημα με το στομαχι του(την αλλη εβδομαδα θα κανουμε εξετασεις)γιαυτο αρνειται πολλες φορες να φαει

θα τσεκαρουμε και αυτο και βλεπουμε

εγω τρεμω οταν δεν τρωει γιατι εκανα αμαν να παρει βαρος και φοβαμαι λιγακι

αυτο το καταλαβαινε ο μικρος και εκανε τα δικα του

τωρα το μεσημερι του λεω 'θα φας?'

αν μου πει οχι η σφραγισει το στομα του παει για υπνο νηστικος

του ξεκαθαρισα οτι αυτο εχουμε και αν θελει αλλιως δεν δινω αλλα

το απογευμα καμια φορα τρωει κιντερ γαλακτοφετες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω τι τρωει εμενα να φριξεις ελαφρως;;;;

Καταρχην δε πινει γαλα απο 7 μηνων και τρωει πρωι βραδυ ΚΡΕΜΕΣ!!!!!! :o

Δε θελει ουτε ψωμι με μελι,φαγητο,τυρι-ψωμι ή κατι αλλο τελος παντων ουτε καν κρεμα που τη ν εχω φτιαξει εγω με γαλα ή γαλατοπιτα κτλ!!!!

Φρουτα ευτυχως τρωει αχλαδι,χυμο πορτοκαλι,καρπουζι,μανταρινι οποτε στανταρ του δινω οσο θελει μεσα στη μερα!

Ευτυχως του αρεσει πολυ το αυγο(αν και τις τελευταιες μερες μου κανει κατι νουμερα) αλλα μονο μελατο(ευτυχως εχουμε 2 κοτουλες στο κηπο και ξερουμε τι τρωνε).

Γιαουρτι μονο νουνου και αντβανς!!!οσες φορες του εχω δωσει κανονικα γουρλωνει τα ματια και κανει λες και δηλητηριαζεται!!!!

Τοστ που το κανω με λιγο βιταμ και κασερι τρωει λιγο,το μισο στο τσακιρ κεφι.

Καλα για μπροκολα και τετοια που ειπε η Χρυσα ουτε να τα φτυσει!

Του αρεσει πολυ το αγγουρι(αραγε εχει καμια βιταμινη;;;θα το γκουγκλαρω να δω)

Πουρε πατατας,καροτου γενικα λαχανικων που εχω κανει επισης ουτε να τα φτυσει!

Τρωει ομως λιγα φασολακια και αρακα με πολλα καροτα που του αρεσουν ψημενα

και ευτυχως τρωει και φακες/φασολαδα/ρεβυθια αλλα οχι καμια σεβαστη ποσοτητα κι οχι παντα..

Οπως καταλαβαινεις τρωει κυριως οσα ελεγα οτι δε θελω να του δινω!!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρακλειο Κρητης Σωσωκα! κοντοχωριανες ειμαστε!!!! :lol::lol:

Α τωρα που το ειπε η Νατασουλα κι εμενα τρωει ψαρι μονο σε ψαροσουπα ομως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γαλακτοφετες τις ευχαριστιεται τουλαχιστον η οκ;;;

ε οχι και κοντοχωριανες τονια..απο εσ νικη ειμαι εγ.ω..η μοιρα με κατεβασε... :lol::lol::lol::lol:

φετα τρωνε τα δικα σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena tora exei pathei kolima me ta makaronia ....ekei prospathw na tou bazw kai psilokomena laxanika ....trwei kai tortelinia!!!! trelenete !!!

den thelei me tipota to fagito tou na einai kokkino ,ntomata oute na thn dei :lol:

trwei polu feta kai paksimadi (ntako diladi alla xoris ntomata) pites ptakia ta tsakizei .

kreas arxise na ksana trwei ....mia fora tora prosfata efage kotopoylaki ,to eixame kanei soublaki sto fourno .patates psimenes sto fourno alla na miazoun tiganites

an dei sto fagito tou kati pou tou to ekripsa kai den tou aresei den to plisiazei katholou. :(

frouta edw kai ena xrono ta exei kopsei ola ...malista to kalokairi dokimase peponi kai mono emeto de ekane ....eutixos pinei ximo :D

gia mprokola kai tetia oute logos ,onira therinhs niktos :lol::lol::lol:

den tou aresoun kai ta alantika ...auto to xirokrotw :D

psari etroge polu tora den to polu thelei ....

blepw oti thelei na dokimasei apo ta fagita mas alla kati ton krataei na mhn to kanei ,erxete kanei na parei kati alla sto telos den to kanei ....h to pernei to periergazete kai mas to dinei na to fame ....

pisteuw oti sigasiga ksekolaei ,kanei bhmata proodou ....

xthes etroge o K xourmades kai eixe parei enan kai to eglife alla den ton dakose telika ......

pou tha pane tha fane kapoia stigmh .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοντοχωριανες εξ αναγκης!!! :lol::lol:

Το ξερω βρε οτι εισαι απο Σαλονικα κι οτι εισαι αδερφη της Θουλης! ;)

Ειμαι παλια κι εγω απλως ειχα να μπω πολυ καιρο...

Α και φετα τρωει το ξεχασα,αλλα πολυ αλμυρα ρε γαμωτο...Του δινω ομως οποτε θελει..βεβαια εγω απο τοτε που αρχισε να τρωει απ'ολα και μαγειρευω 1 φαγητο για ολους,βαζω αλατι κανονικα.. :?

Αφροδιτη αυτο λεω κι εγω,καποια στιγμη θα φανε δε μπορει!

Απλως μου τη δινουν οι κωλοκρεμες που τις τρωει ακομη και πρωι-βραδυ!!! :evil:

Αφου λεω στη μπεμπα να μη δωσω καθολου,ειδικα αν καταφερω να θηλασω αυτη τη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε τονια κανενα γαλα δε πινει;;δοκιμασες τα παντα;;και τι κρεμες δινεις ας πουμε;;αν καταλαβα καλα αντι για γαλα δινεις κρεμες;; :o:o:o:o

γιατι καναμε κανα 2 συναντησεις με τα κοριτσια παο ηρακλειο αλλα εσυ....σε συμμετειχες.. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανενα Σωσωκα μου!!! Εχω δοκιμασει οποιαδηποτε μορφη και μαρκα απο παιδικα μεχρι κανονικα φρεσκα και μη αλλα τιποτα! :cry:

Οποτε αντι για γαλα δινω κρεμα...Τις κλασικες φαρινλακτε,βανιλια και μια της νουτριτσια με κομματακια μηλου που ειναι λεει απο 1 ετους... :?

Κι αυτες τις κατεβαζει το σκατιαρικο χωρις πολλα πολλα! :-w

Ρε δε συμμετειχα για παρα πολυ καιρο στο μαμμυ γιαυτο δεν εβλεπα για τις συναντησεις...Αντε κανονιστε τωρα μεσα στο Γεναρη μια να ερθω κι εγω!!! :D Ειμαι καλο κοριτσι(μονο λιγο οξυθυμο :whistle:) βρε θα με συμπαθησετε! :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σε πω αμα ειναι....

η παιδιατρος τι σας λεει;;εμενα εγαφε τωρα 3 κουταλιες...3...3 δε πειραζει..αλλα 3...

καλε ασχετο αλλα αυγολεμονο κανει να δωσουμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η παιδιατρος(και οι 2 που εχουμε αλλαξει) ειναι της κλασικης σχολης...Κρεμες και ξενο γαλα το καλυτερο τους!!!Κανενα προβλημα!!! Τι να πω....Κι εμενα ρε παιδι μου παρολο που κατα καιρους διαβαζα διαφορα για τις κρεμες, δε με επιασε ποτε πανικος και τους πρωτους μηνες του εδινα κανονικα απλως 1 γευμα και οχι καθε μερα..παν μετρο αριστο ελεγα παντα..αλλα τωρα εχει ξεφυγει η κατασταση!!!! :o:cry:

Κι εμενα εφαγε τους μισους γιγαντες!!!και ειμαι υπερευχαριστημενη!!!! εφαγε και 2 αχλαδια πιο νωρις οποτε σημερα πεταω!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α αυγολεμονο φυσικα και κανει απο τη στιγμη που τρωει αυγο απλως ειναι καλο λενε οταν το βαζεις στο φαγητο να παιρνει μια βραση! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια εφαγε σουπα..πρωτη φορα εδωσα κοτοσουπα...

με χωριατικη κοτα..και εδωσα και συκωτακια..

με χαζομαρες και βλακειες εφαγε 15 κουτ περιπου...

σουπερ λεμε..

οκ..εγω δεν της εβαλα αυγολεμονο..γιατι δε θα το εκανα να παρει βραση

εγω γιγαντες για μας δε ξερω να φτιαχνω... :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α

Παντως μια γνωστης μου η κορη ειναι 1 μηνα μικροτερη απο τον Χριστοφορο και τρωει μονο γαλα...

φαγητα τιποτα...

Egw eimai h gnwsth sou; an oxi tote na mou th gnwriseis na moirastoume ton pono mas!!! :lol:

Alliws... :cry:

Tha to diavasw kalutera to thema otan epistrepsw na parw idees!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...