Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη 1.20 γιατι????


roulaa

Recommended Posts

Χρονια πολλα κοριτσια ευχομαι ο καινουργιος χρονος να σας χαρισει το πιο ομορφο δωρο...

Ειμαι η ρουλα κ δεν ειμαι καλα...(χαχαχα)

εκανα προχθες μια χορικη γιατι πρεπει να ακολουθησω καποια αγωγη για την ακμη μου κ ενω περιμενα να βγει μηδενικη αυτη βγηκε 1,20 να σημειωθει οτι αδιαθετησα τελευταια φορα στις 24/12/10 κ την χοριακη την εκανα στις 29/12/10...

εχετε καποια αποψη για το συγκεκριμενο θεμα?ο γυναικολογος μου λειπει κ θα τον επισκεφτω μολις επιστρεψει στισ 20του γεναρη δλδ εγω μεχρι τοτε τι να κανω να ακολουθησω την αγωγη μου η να επαναλαβω την χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα χρυσανθη ειχα αδιαθετησει στις 24 του δεκεμβρη με λιγο αιμα βεβαια αλλα ειχα αδιαθετησει παντως κ γι'αυτο μου κανει εντυπωση να υπαρχει χορικη εστω κ 1,20...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλα η χοριακη δεν πρεπει απαραιτητα να ειναι μηδενικη για να ειναι αρνητικη....οπως και να εχει μιλα με τον γυναικολογο σου στο τηλεφωνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την αλλη τεταρτη θα κανω κ καποιες γενικες εξετασεις αιματος το πολυ πολυ θα επαναλαβω κ μια χοριακη κ βλεπω το μονο σιγουρο ειναι οτι θα μιλησω με τον γιατρο μου αμεσως μολις παρω κ τα αποτελεσματα τις 2ης χοριακης...αλλα μαλλον την αγωγη για την ακμη δεν θα την ξεκινησω χωρις να ειμαι 100%σιγουρη για την αρνητικη χορικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα κ αν ειναι κατω τι σημαινει......?

κ σε ρωταω γιατι τον προηγουμενο μηνα εγω ειχα 4,70....με μια μερα καθυστερηση....μετα απο 2 ημερες αδιαθετησα κανονικα...ο γυναικολογος μου μου ειπε οτι ειναι βιοχημικη.....δηλαδη ημουν εγκυος αλλα δεν εγινε η εμφυτευση για καποιο λογο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα κ καλη χρονια!ετσι ακριβως οπως σου τα ειπε ο γιατρος σου ειναι κ ειναι κ συχνο φαινομενο δυστηχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα αγαπητή φίλη....

επέτρεψε μου να σου πω και γω μια γνώμη για τη χαμηλή τιμή χοριακής, χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα σχόλια αλλά επειδή έχω κάποιες σχετικές γνώσεις λόγω σπουδών...

Ολοι οι άνθρωποι, ανεξαρτήτως φύλου, στο αίμα τους έχουν ως κατάλοιπο από την εμβρυική ζωή τους α' εμβρυική πρωτεϊνη. Αυτή παίζει σε τιμές από 0.4 - 1.2 σε ενήλικες. Ανάλογα με την ορμονική εικόνα αλλά και κάποιες άλλες οργανικές συνθήκες κυμαίνεται σε αυτές τις τιμές ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ...!!!

Ετσι, τα τεστ, που ίσως δείξουν πρόωρα μια εγκυμοσύνη, λένε "ψέματα" γιατί ίσως αντί για την πρωτείνη του εμβρύου, ανιχνεύουν τη δική μας πρωτεϊνη - κατάλοιπο εμβρυικής ζωής.

Ετσι, αν προσέξεις στις εξετάσεις β' χοριακής, θα δεις ότι δίνει τις τιμές αυτές και ανάλογα με το μικροβιολόγο, θα σου προσδιορίζει τιμές ενηλίκου αλλά και βδομάδας κύησης για υψηλότερες τιμές.

Εγώ αυτά ειχα να σου πω!

Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Ευαγγελία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...