Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτίου-Γκαστρονυχτίου Νο 27!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 973
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αργυρουλα σε αγαπω που το εκανες γκαστρονυχτιου!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ξεχασες να συμπληρωσεις με το καλο να μας μπει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

δεν μπορείς να γράψεις μεγάλο τίτλο, θε ξεχειλώσει!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλορυζικοοοοο

με το καλο να μας μπει..

με γκαστριες για οσες το επιθυμουν....

καλους υπνους να εχουμε..

ενα κοκκινο γλυκο κρασι πλιζ στη γκαστρομενη....

με μερικες τυροκροκετες παρακαλωωωωωω!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μιαμιση κουπα!

θα την κανεις??

χρυσααα εφτασσαααααααααααααααααν οι τυροκροκετες!!

εχω κ κρασι κοκκινο πολυ καλο, ελαφρυ κ "δικο" μας!

νατασουλα περαστικα ρεσυ στον ηλια!!!!!

αμαν ταλαιπωρια!!

εγω τελειωνω το φαγητο σε λιγο, εκανα κουνελακι στιφαδο με μακαρονια

ο μικρος θα το τσακισει παλι! δεν εχει φαει σχεδον τιποτα για πρωι..

χτες εφαγε 8 αχλαδια, πηγα κ αγορασα 4 κιλα :mrgreen: κ σημερα δεν ηθελε ουτε μπουκια!

αντε να δουμε θα μας θελει το 2011??? θα γκαστρωθουμε μερικες μερικες??

μερικες αλλες θα γεννησουν??? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο....με υγεια!!!!!!!!

κοριτσια θελω παλι τις εμπειριες σας.

εχω την αισθηση οτι το γαλα μου εχει μειωθει το τελευταιο 2ημερο,και αυτο γιατι ο μπεμπης κλαιει μετα το φαγητο...του εδωσα απο περιεργεια λιγο ξενο γαλα και το ηπιε ολο 110 μλ,καθως και οτι το στηθος μου φαινεται εντελως αδειο!!!

τι να κανω εκτος απο το να τον βαζω συχνα στο στηθος?

περνω χαπια μαγιας μπυρας...καπου διαβασα για μελισσοχορτο,πως το πινουμε και καθε ποτε?αχ πειτε μου καμμια γνωμη,δεν θελω μετα απο τοσοσ αγωνα με τις σκασμενες θηλες και τον πονο να καταληξουμε σε ξενο γαλα,ειναι κριμα.

λετε μα μειωθηκε το γαλα μου απο την αντιβιωση?

σας ευχαριστω εμπειρες βυζομανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πόσες πάνες βρέχει το 24ωρο? και πόσο διαρκεί κάθε θηλασμός σου?

εγώ έπινα και τσάι θηλασμού, περίπου 4 φορές την ημέρα, το κουτάκι προτείνει 4-6 φλυτζάνια την ημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο

Μαμά Παναή πολύ πιθανόν να παιρνάτε άλμα ανάπτυξης γιαυτό και να θέλει πιο συχνά το στήθος ώστε να αυξήσει την παραγωγή. Το ότι το στήθος είναι μαλακό δεν είναι ένδειξη ότι δεν έχεις γάλα. Το τσάι που λέει η Αργκι το έπινα κι εγώ. Ξένο γάλα μην δίνεις γιατί υπονομεύεις την παραγωγή σου. Πόσο ακριβώς είναι τώρα το μωρό? Μετράς τις πάνες που βρέχει στο 24ωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι 21 ημερων

κανει 5φορες κακα και περιπου αλλες τοσες τσισα

γεννηθηκε 3550,βγηκαμε 3260 και τωρα ειναι 4200

δειχνει οτι τρεφετε καλα,αλλα το μεσημερι και την νυχτα πειναει και το στηθος μου ειναι και φαινεται αδειο!!!

σκετο μελισοχορτο η και μαραθο και γλυκανισο?

μπορει να κανω υπερπαραγωγη και να εχω θεμα ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο πιεση μετρησες;;;;

που ακριβως σε ποναει το κεφαλι;;;

μπορει να ειναι υπερενταση, δεν περναιε με ντεπον αυτο.

μαμα παναη εγω λεω να μη πινεις τιποτα...το οτι σου φαινετε αδειο δε σημαινει κατι, απλα δεν προλαβαινει να πρηστει το στηθος εαν κανεις σηχνους θηλασμους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω λεω υπομονη κ συχνους θηλασμους

κ εμενα το στηθος μου ετσι ηταν ουτε καν σου περνουσε απο το μυαλο οτι εχω γαλα

ουτε επιθεματα χρησιμοποιουσα..

μπορει να περναει αλμα αναπτυξης κατσε να βρω τις εβδομαδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη εχω ,απλα φοβαμαι μηπως πειναει και τον εχω νηστικουλι!!!!

επισης καμμια ιδεα για νε πιασει την πιπιλα υπαρχει???εχει εντονο το αντανακλαστικο του πιπιληματος και κλαιει ,αλλα σιχενεται την πιπιλα!!!!

Χριστε μου τι παιδια εχω κανει????το τριτο θα το κανω με αλλον αντρα για να αλλαξουν τα γονιδια και να ειναι πιο ηρεμα (χαχαχαχχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο κι εγώ είχα πολλούς πονοκεφάλους στην 1η εγκυμοσύνη μέχρι και τον 4ο μήνα οι οποίοι δεν μου παιρνούσαν με τίποτα. Σε νιώθω απόλυτα

Μαμά Παναή το βάρος που έχει πάρει το μωρό είναι υπεραρκετό οπότε δεν τίθεται θέμα μειωμένης παραγωγής. Απλά δεν έχει εδραιωθεί ακόμα η γαλουχία. Να βάζεις το μωρό στο στήθος όποτε θέλει και να μην ξαναδώσεις ξένο. Το στήθος σου είναι μαλακό γιατί δεν προλαβαίνει να πρηστεί από τους συχνούς θηλασμούς. Το πιο πιθανό είναι να περνάτε άλμα ανάπτυξης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!Καλοτάξιδο το νέο μας τρενάκι.....Ένα καπουτσίνο ντεκαφεινέ παρακαλώ.....

Μπουρεκάκι τρίτο νινί;;;;;;; :o:o:o:o Πλάκα σου κάνω καλέ!!!!!!Είναι ευτυχία τα παιδιά καλέ!!!!!Όσο δύσκολα και να είστε οικονομικά (όπως όλος ο κόσμος) θα τα καταφέρετε!! ;);););) Άντε κάνε μια χοριακή!!!!

Θουλάρα ρε θέλω από χθες να σου πω...Πότε έφτασες 32 εβδομάδες μωρή;;;;; :shock::shock::shock::shock: Κοντεύεις κι εσύ!!!!!

Νατάσα άσε τις άλλες να λένε....Τι χαζά της λέτε ρε της κοπέλας ότι είναι καλό σημάδι που έχει 1 διαστολή κλπ κλπ κλπ;;;;Κοντεύει να το χωνέψει το παιδί...42 εβδομάδες φτάνει.... =))=))=))=))=))=))=))=))

Μωρή συμπεθέρα τέτοια ώρα και κοντεύει να γίνει το φαγητό;;;; :shock::shock::shock: Τι ώρα το έβαλες;;;Εγώ συνήθως τέτοια ώρα φτιαχνω της Ιωάννας... :lol::lol::lol::lol: 10 η ώρα ξυπνήσαμε σήμερα οικογενειακώς και έτρεχα πανικόβλητη να έρθω στη δουλειά... :?:?:?

Νατασούλα περαστικά στον αντρούλη σου ρε...Καλή ανάρρωση...

Καρολινάκι να του κοπεί το χέρι του αλήτη που σου έκλεψε το κινητό... :evil::evil:

Χρύσα δεν βαρέθηκες να ξερνάς;;;; :lol::lol: Υπομονή ρε!!!! :x:x:x

Αρτζι μια χαρά η μικρή...Πολύ κοιμήθηκε σήμερα.... ;);)

Εύη μην γκαστρωθείς πριν την συμπεθέρα μου...Είναι η σειρά της!!! :lol::lol::lol:

Αφρο κι εγώ νομίζω το αντίστοιχο διάστημα της εγκυμοσύνης υπέφερα από πονοκεφάλους...Ένιωθα ότι θα σπάσει το κεφάλι...Συνέχεια με ντεπόν ήμουν... :?:?

Μαράκι τι νέα ρε;;;;Πες νέα από την πεθερά... :twisted::twisted::twisted:

Μαμά Παναή δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε θέματα θηλασμού...Όλα να πάνε καλά! ;);)

Καλέ η Σισσιώ και η Σαβρογιώτα που είναι;;;;;; :?:?

Ελπίζω να μην ξέχασα καμία.... :roll::roll::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη εχω ,απλα φοβαμαι μηπως πειναει και τον εχω νηστικουλι!!!!

επισης καμμια ιδεα για νε πιασει την πιπιλα υπαρχει???εχει εντονο το αντανακλαστικο του πιπιληματος και κλαιει ,αλλα σιχενεται την πιπιλα!!!!

Χριστε μου τι παιδια εχω κανει????το τριτο θα το κανω με αλλον αντρα για να αλλαξουν τα γονιδια και να ειναι πιο ηρεμα (χαχαχαχχα)

Εγώ είμαι της άποψης πιπίλα αφού εδραιωθεί η γαλουχία

Είναι πολύ μικρό ακόμα και με την πιπίλα μπορεί να ξεχνιέται και να χάνει γεύματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πιπιλα δεν ξερω ,ουτε εμενα ηθελε .....μαχρι και με ζιλοτειπ σκευτικα να του την κολλησω :lol::lol::lol::lol::lol:

αυτο του ειπα και εγω οτι αν θελω να κανω κοριτσι πρεπει να το κανω με αλλον αντρα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης καμμια ιδεα για νε πιασει την πιπιλα υπαρχει???εχει εντονο το αντανακλαστικο του πιπιληματος και κλαιει ,αλλα σιχενεται την πιπιλα!!!!

Χριστε μου τι παιδια εχω κανει????το τριτο θα το κανω με αλλον αντρα για να αλλαξουν τα γονιδια και να ειναι πιο ηρεμα (χαχαχαχχα)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω από τα κορίτσια, εγώ έπινα και κάθε βράδυ μπύρα χωρίς αλκοόλ με ναγιά, μια καλή που έχουμε εδώ και το βράδυ τούμπανο το στήθος!!!!!

πιπίλα μην δίνεις γιατί θα μπορεί να συγχύσει τις θηλές και μετά να μην μπορεί να θηλάσει, άσε να εδραιωθεί η γαλουχία πρώτα!!!

Αφρο κάνε μασαζάκι στα μάτια, θα σου περάσει, επίσης τις ντομάτες στο χθεσινό φαγητό τις ξεφλούδισες?

Νατασσούλα περαστικά στον άντρα σου και στην ομορφούλα σου.....πάω για ψώνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...