Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

μαρινακι καλα λες

πειτε καμμια ιδεα,να αλλαξω το μαμα παναη και πως να το πω ?????

θα κανω παρτυ γενεθλιων του Παναη γιατι δεν του εκανα και δεν θελω να το συνδιασει με το μωρο ,το οτι δεν του κανω....

θα γινει χαμος,ολη η γειτονια ,φιλοι και συγγενεις

μωρε αμα κοψουμε και αυτα θα απομονωθουμε εντελως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φυσικά και δεν είναι έτοιμη η βάπτιση του Νώντα. Μόνο μπομπονιέρες και προσκλητήρια έχω κλείσει. Αυτές τις ημέρες ψάχνω για φωτογράφο και για στολισμό. Σκεφτόμουν μπαλόνια να βάλω αλλά τελικά δεν έχω δει κάτι ιδιαίτερο να μου αρέσει και να είναι σχετικό με το θέμα μας (πειρατές) Βρήκα στο balloon.gr αλλά δεν τρελάθηκα. Για τα ρούχα δεν ξέρω πως θα καταφέρω τον νονό να συμμετέχω και εγώ στην επιλογή....αν και του έδειξα τι μου αρέσει αλλά θέλω να πω την γνώμη μου και για τα υπόλοιπα. Λαμπάδες, κλπ . Εεεεε δεν τους εμπιστεύομαι και απόλυτα στο γούστο :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσείς τι τους δίνετε εκτός από κρέμα βανίλια;;

Σήμερα πήρα μία της ΓΙΩΤΗΣ με δημητριακά, του έβαλα και λίγη από τη βανίλια και την εξαφάνισε!

Πιστεύω αυτές οι κρέμες εκτός του ότι έχουν τα διάφορα (βιταμίνες, μέταλλα κλπ) είναι κυρίως για να συνηθίσουν στα δημητριακά. Και γι'αυτό ξεκινάμε με τη βανίλια και μετά πάμε στις επόμενες.

Το εντεράκι τους δεν είναι έτοιμο να δεχτεί τα πάντα, γι'αυτό και πάμε σταδιακά...

Τουλάχιστον αυτή είναι η θεωρία του παιδιάτρου μου... αν τη θυμάμαι σωστά! :lol::lol::lol:

Είπαμε, ο καθένας έχει τη δικιά του κοσμοθεωρία!!!

Αύριο κλείνουμε τους 7 μήνες... πως πέρασαν;!;!;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα δινω μονο ρυζαλευρο,εχω βολευτει (μαλλον του μικρου του αρεσει της NESTLE) με βανιλια..αυτο για το απογευμα,μεσημερι εχουμε φαγακι σουπα λαχανικων..στην αρχη τρωει,αλλα μετα τραβιεται και κλαιει..κοριτσια οταν δε θα φαει-λεμε τωρα-ολο το φαγακι του,ειτε αυτο ειναι φρουτο,κρεμα ή σουπα τους δινετε συμπληρωμα γαλα ή οχι;

σημερα δεν εφαγε καθολου σουπα.οποτε του εδωσα κατευθειαν γαλα και χθες δεν ηθελε καθολου φρουτα,οποτε γαλα παλι...καψονια μου κανει ή μηπως ειναι και τα δοντακια του που μαλλον εχουμε αρχισει την γκρινια...

σημερα το μεσημερι ενω νυσταζε απιστευτα δε μπορουσε να κλεισει ματι..στριφογυρνουσε στο κρεβατακι του και μετα απο λιγο κλαψουριζε...τον επαιρνα αγκαλιτσα,τον κουναγα λιγο και τον νανουριζα (πραγμα που εχω να κανω απο νεογεννητο που ηταν) και μετα στο κρεβατι παταγε κλαμα..τωρα κοιματα απο τις 15:00 που ηταν ξυπνιος...

αν υποπτευθω οτι ειναι τα δοντια....θα πεθαααααααααααααανωωωωωω!!!!(πού το θυμηθηκα αυτο τωρα!!)

παντως τωρα που ειπα "θυμηθηκα" το τι τραγουδακια μου ερχονται στο μυαλο την ωρα που τον ταιζω δε λεγεται!!! ο εγκεφαλος εχει καταγραψει για τα καλα απο τις μαμαδες μας που ακουγαμε να τραγουδανε σε αδελφια και ξαδελφια...τι λεμε τωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κους κους βλέπω ε; Μ' αρέσει! Αλλά δεν προλάβαινα να συμμετάσχω κι εγώ ρε γαμώτο.

Άντε και θα κλείσουμε το θεματάκι μας σε λίγο. Φτάνουμε τις 100 σελίδες. Όντως πως θα ονομάσουμε το επόμενο; Το Ναταλάκι να μας το ανοίξει! Που είσαι Ναταλάκι;;;;;

Ειρηνάκι τι θα λεγες να σε ονομάσουμε αγορομάνα αστεριών;;;; Γιατί πρώτον σε κόβω όντως αγορομάνα αν και σου εύχομαι ολόψυχα να πας για τρίτο και να είναι κορίτσι και δεύτερον τα παιδάκια σου είναι ΑΣΤΕΡΙΑ!!!! Την Κυριακή που θα έρθω στο πάρτυ σας θα τα ζουλίξω!!!!!

Κι εγώ για τις διακοπές κορίτσια αναρωτιέμαι πολλά πράγματα αλλά θα σας τα αναλύσω άλλη ώρα γιατί μου φαίνεται ότι νύσταξα.

Σας καληνυχτώ φιλενάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw twra den tou dinw katholou krema vanilia, den tou aresei. Tou pira ths gioths farin lakte me mpiskota gia na vriskete sto spiti kamia fora an thelw na figw apo to spiti na exw mazi mou kati na faei. Genika o dikos mou trwei kalitera to fagito tou kai den trelenete gia kremes eftixos giati einai kai xontroulhs..

Tou exw dosei kai frouta se vazaki ths Nestle kapies fores pou den eimoun sto spiti gia poles wres, mia xara einai otan eisai ston dromo kai den mporeis na kaneis kati fresko..Sthn Souhdia ola ta mwra xoris ekseresh trone mono fagito kai frouta se vazakia, mexri ta 3 xronia exei etimo fagito na agoraseis :roll:

Mipos auta ta (giaourtakia kai kala) einai kalitera??? Mono giaourti den einai auto....

Exw akousei pws iparxoun idika thermo gia na vazeis fagito mesa kai krataei 5 wres thn thermokrasia, ite kruo ite zesto, tha paw na parw ena tetio autes tis meres gia na vazw alezmeno to fagaki mas mesa gia na mporoume na voltaroume elefthera olo to kalokairi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα κι ο δικός μου τα ίδια!!!

Νανούρισμα με κούνημα ως νεογέννητο του'χα κάνει από ελάχιστα έως καθόλου!!

Πιο καλά του άρεσε να τον έχεις στον ώμο και να τον κάνεις βόλτες!!

Ε τώρα τις τελευταίες μέρες, ιδίως τα μεσημέρια, αν δεν τον κουνήσω αγκαλίτσα πέρα δώθε, δε γλαρώνει!!

Άσε που ξυπνάει τη νύχτα και δε θέλει να κοιμηθεί μετά! Χτες ήταν ξύπνιος από τις 4+ μέχρι τις 7.30 το πρωί!!! :shock::shock::shock:

Φαγητό δε μας έχει βάλει ακόμα... :?:?:?

Μόνο φρούτα και κρέμες...

Αναστασία όνειρα γλυκά!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια...τι μου κανετε..για κρεμουλες λετε?εγω του δινω μια φορα την εβδομαδα κρεμα...πηρα να δοκιμασει την μπισκοτοκρεμα που ηταν το απωθημενο μου...οχι της νουνου γιατι εχει λεει μελι και ετσι πηρα νεστλε..για να δουμε...το απογευμα του δινω γιαουρτι με φρουτακι και ξετρελενεται..γενικα ευτυχως του αρεσουν τα φρουτα...μονο φραουλες δεν του εχω δωσει και να τον δειτε να τρωει καρπουζι...και αγγουρακια...οσο για το πορτοκαλι ηταν το τελευταιο της σειρας που δοκιμασε και αν νομιζα θα του ξινιζε μολις του δινω την εφαγε με περισσοτερη ορεξη...εδω εχει φαει λεμονι...με μεγαλη επιτυχια μπορω να πω...οταν ημασταν δραμα που δεν ειχα δυνατοτητα για πολλα πολλα του πηρα φρουτοκρεμα σε βαζακια και την ετρωγε με ορεξη(η παιδιατρος μου ειχε πει οχι σκονη)αλλα οπως και να το κανουμε σαν τα φρεσκα δεν ειναι...

τι αλλο ηθελα να πω???δεν θυμαμαι... :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietta kai o dikos mou olo kati perierga mou kanei teleftea me ton upno, alla thn theia mou pou rotisa (einai kai ths doulias vlepete) mou eipe pws twra arxizoun na katalavenoun oti auta kai emeis den eimaste ena kai arxizei h anasfalia, vlepoun efialtes sinithos kai giauto tsirizoun ksafnika ston upno tous. To kalitero pragma pou mporoume na kanoume ekinh thn stigmh einai mono na ta paroume aggalia gia na estanthoun sigouria na ta nanourisoume kai na ta valoume pali gia upno. Egw auto kanw kai pianei sinithos apla ginete toso sixna pleon pou den klinw mati teleftea...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα οι περιπετειες υπνου μου κανουν δοντακια...δεν πειραζει μωρε ας βγαλει και ο δικος μου και ας μην κοιμηθουμε δεν με νοιαζει...δεν μπορω να τον βλεπω να βαζει με μανια τα παντα στο στομα του..ποτε θα βγαλουμε δοντιαααααα :((:((:((:((:((:((:((

και εγω εχω αρχισει το νανουρισμα και το κουνημα και μαλιστα αγκαλια με ενα κουκλογαιδουρι...μολις το βλεπει αρχιζει να χασμουριεται...παντως αναπολω τις ομορφες μερες που τον αφηνα στην κουνια του και κοιμοταν σαν αγγελουδι..τωρα αν τον αφησω σηκωνεται και αρχιζει τις βολτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βολικο παιδι μου ελαχε κοριτσια και ανυσηχω...παντως εχει κατι νευρα ρε κοριτσια αλλο πραγμα...λετε να φταιει το διαστημα της εγκυμοσυνης που δεν ηταν και οτι καλυτερο????ανυσηχω για το μελλον :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγραφα και με πεταξε :evil:

αυτο που θελω να ρωτησω πιο πολυ τις εμπειρες μαμαδες ειναι αν χρησιμοποιησατε στρατες ή περπατουρες..

μου εδωσε σημερα η αδελφη μου την περπατουρα του μικρου της και εβαλα τον μπεμπη και μονο που δεν ενιωσε βασιλιας!!

εχω ενδοιασμους για τα ποδαρακια και την σπονδυλικη του στηλη,αλλα η παιδιατρος μου ειπε να την χρησιμοποιησω..στο παρκο αρχιζει να σηκωνεται στα γονατακια του και να πιανεται απο τα διχτυα και στο κρεβατακι του τουρλωνει τον ποπο του τοσο ψηλα που θα κανει κατακορυφο σε λιγο :lol:

μαλλον παμε να σηκωθουμε :)

κορες παω να την πεσω...θα σας "δω" αυριο

Υ.Γ. να παμε παλι για καφε πριν αρχισουν οι καλοκαιρινες διακοπες και χαθουμε δικαιολογημενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινα εγω εχω ενδοιασμους για τις στρατες..δεν εχω σκοπο να παρω ετσι και αλλιως...νομιζω πως επαναπαυονται στο να σερνουν τα ποδια και ετσι δεν στεκουν...παντως το τερας μου ουτε να μπουσουλησει θελει...εχω λιωσει το πατωμα και τα γονατα μου αλλα αυτος με βλεπει και γελαει... :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βολικο παιδι μου ελαχε κοριτσια και ανυσηχω...παντως εχει κατι νευρα ρε κοριτσια αλλο πραγμα...λετε να φταιει το διαστημα της εγκυμοσυνης που δεν ηταν και οτι καλυτερο????ανυσηχω για το μελλον :?:?:?

Mαρακι να σου πω την αμαρτια μου κι εγω στην εγκυμοσυνη μου υπηρχαν περιοδοι που δεν ημουν τοσο ευτυχισμενη οσο θα ηθελα (εξαιτιας τριτων) και γενικα αναστεναζα..τωρα αν σου πω οτι το μωρο μου αναστεναζει ωρες ωρες...ειναι απο αυτο;κοριτσια μην γελασετε μαζι μου,αλλα φοβαμαι οτι του το περασα γαμωτο!!!

καληνυχτα τωρα!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και βραδυνό κους κους βλέπω! τέλεια! όλες παρούσες;

Κι εγώ προς το παρόν μόνο κρέμα βανίλια της έχω δώσει, δεν μου έχει πει ο παιδίατρος να δίνω ό,τι θέλω οπότε να θυμηθώ να τον ρωτήσω.. από τότε που πήρα της Νουνού πάντως την τρώει με αρκετή όρεξη. Αλλά είναι η πιό ακριβή η άτιμη!

Σήμερα της έδωσα μισό βερύκοκο, μισό αχλάδι και σχεδόν μισό μήλο και την έφαγε κάπως καλύτερα, Μαριέττα δοκίμασέ το κι εσύ μπας και φάει το βερύκοκο.

Συμπεθέρα αυτό με τις έτοιμες κρέμες μου το είπε και η μάνα μου, το ίδιο είχαν και στον Καναδά από τότε. Ολα μα όλα τα φαγητά ήταν σε βαζάκια και όλοι αυτά δίνανε... μου φάνηκε τόσο περίεργο! όπως και το γεγονός ότι, όσοι έχουν παιδιά, δεν τα παίρνουν ποτέ έξω σε εστιατόρια και καφετέριες, τα αφήνουν σε baby-sitter όλοι. Αντε εδώ να βρεις και να εμπιστευτείς άτομο να αφήσεις το παιδί σου! Είναι και η νοοτροπία μας λίγο "κολλημένη" σε κάποια θέματα, π.χ. σιγά μην αφήσει η Ελληνίδα μάνα το παιδί της να φύγει από το σπίτι στα 18, αλλά δεν φταίει μόνο αυτό.

Κι εμένα στον ύπνο τα ίδια κάνει... ξυπνάει σχεδόν ανά δύωρο με γκρίνια, μόλις πάω στο δωμάτιό της και της ξαναβάλω την πιπίλα γυρνάει και ξανακοιμάται. Μέχρι την επόμενη φορά! Συμπεθέρα έχεις δίκιο για την ανασφάλεια σε αυτή την ηλικία, μου το είπαν και στον παιδικό. Αλλά η δικιά μου δεν πιστεύω οτι το κάνει από αυτο γιατί ποτέ δεν την είχα μάθει ούτε σε νανουρίσματα ούτε κουνήματα κλπ. Μήπως ζεσταίνονται μωρέ τα καημένα;

ΚΑΛΕ ΠΟΣΑ ΓΡΑΨΑΤΕ;;; δεν σας προλαβαίνω! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω την ιδια ανυσηχια εχω ρε μαρινα για να πω την αληθεια τυψεις εχω...γιατι να το κανω αυτο στο παιδι μου???δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο ασχημα νοιωθω οταν τον βλεπω με το παραμικρο να σφιγγει τα δοντια και να τσατιζεται...ελπιζω με τον καιρο να σταματησει αυτο....νοιωθω ασχημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw den xrisimopihsa strata sthn Flwra giati apo oti kserw oi paidiatroi einai kata ths stratas, ginonte polla atuximata lene oi statistikes alla gia ta ala den kserw. Analoga me to paidi einai fantazome, an einai dinath h mesoula tou giati na pathei tpt, emena o dikos mou idi stekete kai genika voltarei sto patoma twra pou ksekinise to mpousoulima..Shmera paidevotan na mou aniksei to sirtari ths kouzinas, na dw poses meres tha xriastei gia na ta kataferei :?::?:

An se volevei valton na xerete to paidi na kaneis kai esu tis doulies sou pio aneta..

Koritsia sto mialo mou eiste mou fenete...Kai o dikos mou nevrospazma einai kai anarotiomoun akrivos to idio pragma....???

Eixa kai egw tis isteries mou kata thn diarkia ths eggumoshnhs mou kai twra anarotieme an efthinome egw gia auto :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι να σου πω την αμαρτια μου κι εγω στην εγκυμοσυνη μου υπηρχαν περιοδοι που δεν ημουν τοσο ευτυχισμενη οσο θα ηθελα (εξαιτιας τριτων) και γενικα αναστεναζα..τωρα αν σου πω οτι το μωρο μου αναστεναζει ωρες ωρες...ειναι απο αυτο;κοριτσια μην γελασετε μαζι μου,αλλα φοβαμαι οτι του το περασα γαμωτο!!!

καληνυχτα τωρα!!!! :lol:

Μαριέττα το ίδιο και η δικιά μου! Αναστενάζει από μωράκι, ακόμα και στον ύπνο της! Λες όντως να τους το μεταδώσαμε εμείς; μια γνωστή που την άκουσε με ρώτησε κι αυτή αν αναστέναζα στην εγκυμοσύνη, και η αλήθεια είναι ότι στη δουλειά από τα νεύρα, τις υπερωριες και την κούραση αναστέναζα συνέχεια.... :?

Μαρία μην έχεις τύψεις, τα συναισθήματα στην εγκυμοσύνη είναι εντονότερα και δυστυχώς δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα... κι εσύ τι φταις δηλαδή που άλλοι σου προκαλούσαν νεύρα;

θυμάμαι όλες τις συζητήσεις μας που παροτρύναμε η μία την άλλη να είναι ήρεμη για το καλό του μωρού της, αλλά πόσο εύκολο τελικά ήταν αυτό;;;

Αναστασία και Μαριέττα καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πιστευω παντως ευη οτι ειναι τυχαιο...αλλωστε ολοι το λενε πως επιρεαζονται...ειναι τοσο κριμα παντως...θυμασαι οτι ειχαμε τρελες ιστοριες τοτε...(και τωρα αλλα...)ευχομαι αν ο θεος δωσει και ξαναμεινω εγκυος ολους θα τους γραψω ....κανονικααααααα :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenh to anxos apoxorizmou to pathenoun ola ta paidakia asxeto apo to poso ta kanakepsame emeis oi mamades apla kapia se megalitero vathmo apo ala...Meta pernane kapies fasois ta mwra, twra as poume einai o kairos pou katalavenoun pws h mama kai "egw" (to mwro dld.) den eimaste ena prosopo kai oti auta einai alos anthropos ksexoristos..Einai megalo sok auto kata ta legomena ton idikon..

Otan fevgoume apo to dwmatio den exoun katalavei akomi pws tha ksanagirisoume giauto trelenonte apo ton fovo tous....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω τυψεις γιατι θα μπορουσα απλα να ημουν αναισθητη η να εβαζα μια φωνη και ορια που μου φωναζει ακομα η ευη αλλα εγω ειχα και εναν αντρα που δεν ηθελα να στενοχωρησω και να πω τιποτα για το σοι του και ετσι ολα πηγαιναν μεσα μου...συνεπως και στο λατρεμενο μου τερατακι...οποτε εγω φταιω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηταν που θα κοιμομουν!! παντως απο χαρακτηρες εγω ειμαι πιο νευρικη απο τον Μανο κι ο μικρος γενικα ειναι πολυ ησυχο και ηρεμο μωρακι..τωρα αν εχει παρει απο τον μπαμπα του εχει καλως,γιατι αν παρει απο μενα..χαθηκαμε!!

πιστευω ομως οτι κατι σιγουρα περναμε στα εμβρυα απο ψυχολογικης αποψης κι ειναι λογικο αν σκεφτω οτι οταν γελαγα δυνατα ο μικρος κλωτσαγε απιστευτα κι οταν καμια φορα φωναζα,ο μικρος λουφαζε στην κοιλια μου..ενταξει μη φανταστειτε υστεριες,αλλα ειχαμε ιστοριες με την μαλακω την μανα του και Μαρακι (οπως με καταλαβαινεις φανταζομαι)...δεν ημουν και στα καλυτερα μου!! :evil::evil:

Ελενη αναστεναρισσα και η δικη σου!!!!!! πωπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πιστευω παντως ευη οτι ειναι τυχαιο...αλλωστε ολοι το λενε πως επιρεαζονται...ειναι τοσο κριμα παντως...θυμασαι οτι ειχαμε τρελες ιστοριες τοτε...(και τωρα αλλα...)ευχομαι αν ο θεος δωσει και ξαναμεινω εγκυος ολους θα τους γραψω ....κανονικααααααα :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Oute kai egw pistevw pws einai tuxaio distixos kai esthanome polu asxima gia auto alla distixos den mporousa na to elenksw katholou, eimoun sinexia sthn tsita....

Kala tha kaneis thn epomenh fora na figeis apo to nhsi sou Maraki giati auth h gunnaika den prokite na se afisei isixh :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...