Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ναταλάκι μου γλυκό πόσο χάρηκα με τα νέα σου!! δόξα τω Θεώ ήταν καλοήθης ο όγκος, όλα καλά θα πάνε για την μικρή κουκλίτσα σου! είναι ηρωίδα και εσύ μια πολύ καλή και δυνατή μανούλα και θα τα καταφέρετε μια χαρά! Πως σας φώτισε ο Θεός να το ψάξετε και να το ανακαλύψετε; εύχομαι να ήταν η τελευταία δυσκολία στη ζωή σας και μόνο χαρές να έχετε από εδώ και πέρα.

Αναστασία τρελάθηκα με την Σοφούλα!!! τι παιδί είναι αυτό;;; φτου σου κοριτσάκι μου, να την χαίρεσαι! καλά, με τη "μαριονέττα" λύθηκα στα γέλια! νομίζω ότι σου μοιάζει η μικρή ε;

Αντε βρε συμπεθέρα ανησυχήσαμε! βάψατε το σπίτι ε; φαντάζομαι την ταλαιπωρία σου. Μπουσουλάει κιόλας το αγόρι μας; λες να έρθει να μου χτυπήσει την πόρτα καμιά μέρα να πάρει τη νύφη βόλτα; :D

Παναγιώτα περαστικά. Περίεργο όντως το που κόλλησε, μηπως την είχε κάποιος μεγάλος την αρρώστια και δεν σας το είπε... Σημασία έχει που το ξεπερνάει.

Μαιρούλα και πάλι να σας ζήσει ο Νικόλας! όλα ακούστηκαν τέλεια από την περιγραφή σου, μπράβο! θα περιμένουμε και φωτο.

Μαριέττα ούτε εγώ σε βρίσκω υπερβολική, καθόλου μάλιστα. Αυτό το έθιμο, ειδικά με τους γιούς που και καλά συνεχίζουν το όνομα, απορώ γιατί πρέπει να το συνεχίζουμε.. και εντάξει να έχει ωραίο όνομα ο παππούς, αν δεν έχει ντε και καλά να το κουβαλάει το μωρό μια ζωή;; εσείς βέβαια ευτυχώς δεν έχετε τέτοιο θέμα. Εξήγησέ του ότι όπως κι εκείνος θέλει να ακούσει το όνομα του πατέρα του έτσι κι εσύ έχεις αυτή την ανάγκη για τον ίδιο λόγο, και αφού τελικά θα τον φωνάζετε Ηλία μικρό το κακό να έχει ένα ακόμα ονοματάκι. Απλά συζητήστε το ήρεμα, βρες κάποια στιγμή που θα είναι και εκείνος χαλαρός και κάνε τον να καταλάβει τι νιώθεις.

Εμείς κορίτσια ακόμα δεν έχουμε καταλήξει στο όνομα. έχουμε χάσει και τους δύο γονείς του άντρα μου, το όνομα του πεθερού μου έχει βγει, από τον μεγάλο του αδερφό, ενώ της πεθεράς μου όχι. Την έλεγαν Σταματούλα και την φώναζαν Τούλα οπότε καταλαβαίνετε, ούτε να το σκέφτομαι δεν ήθελα για να βγάλω έτσι την μικρή. Ευτυχώς δεν είναι απόλυτος αν και το θέλει πολύ, για συναισθηματικούς λόγους κι αυτός, αλλά καταλαβαίνει ότι Τούλα δεν θα φωνάξουμε ποτέ τη μικρή οπότε και Σταματία να την βγάζαμε δεν θα θύμιζε τη μητέρα του... Θα δούμε κι εμείς τι θα κάνουμε...

Νέα ιδιαίτερα δεν έχω να σας πω. Αυτή την εβδομάδα ξεπατώθηκα με δουλειές και ευτυχώς ψιλοσυμμαζευτήκαμε. Μένει μόνο να κατεβάσω τα δικά μου καλοκαιρινά ρούχα. Η μπέμπα τη φρουτόκρεμα ευτυχώς την τρώει, μόλις της έβαλα και αχλάδι στο μήλο ξετρελάθηκε. Από εβδομάδα θα της δώσω και μπανάνα. Εχω θέμα όμως με την κρέμα βανίλια, δεν την θέλει καθόλου εδώ και 4 μέρες!! σφίγγει το στόμα και δεν περνάει το κουτάλι! θα πάω να της πάρω άλλη μάρκα μπας και τη φάει, έχω απογοητευτεί. Τα ίδια μου κάνει Ευγενία!

Να σας ρωτήσω, όταν ξεκινήσατε φρούτα άλλαξαν χρώμα τα κακάκια τους; τις τελευταίες μέρες τα βλέπω λίγο πρασινωπά.

Ουφ ολόκληρη έκθεση έγραψα :lol::lol: ! Τα υπόλοιπα αύριο! φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενη ,θα γινω παλι σπαστικια ,αλλα γιατι ρε συ να φαει κρεμες το παιδί;;;

Εχει προβλημα με το βαρος της;;;

Δε νομιζω οτι οι ετοιμες κρεμες προσφερουν κατι περα απο θερμιδες και ζαχαρη.

Αφου τρωει τα φρουτακια της και τα λαχανικα-πρωτεινες μια χαρα ειναι η διατροφη της.

Εγω ουτε στον 1ο μου γιο εδωσα σκονες ουτε στον μικρο θα δωσω. Δε βρισκω το λογο που ενα παιδι πρεπει να φαει σωνει και καλα μπισκοτοκρεμα ή ρυζαλευρο ή φαριν λακτε;;; :shock::shock::shock:

Ας μας πει καποιος τι προσφερει σε ενα μωρο 8 μηνων τα μπισκοτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια για την Σοφούλα.

Παναγιώτα μου όντως πως την κόλλησε ρε γμτ; Περνάει εύκολα; Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθήτε και να περάσει γρήγορα.

Ρουλάκι καλώς το δέχτηκες τον αδερφούλι σου.

Α ρε Ευγενάκι σε δυσκολεύει ο μικρός με το φαϊ ε; όντως μην τομ πιέσεις όμως γιατί μετά είναι που δεν θα το θέλει με τίποτα. Θα το βλέπει για αγκαρία. Θα αλλάξει γνώμη μόνος του κάποια στιγμή θα δεις.

Ελενάκι και μένα αυτό το χρώμα είχαν τα κακάκια της στην αρχή με τα φρούτα μην ανησυχείς και γενικά με τις τροφές αλλάζει η όψη τους δεν θα είναι όπως όταν έπιναν γάλα. Άρκει να σου κάνει κάθε μέρα και πάλι σε μορφή μους (ξέρεις). Άλλα μπορεί να είναι και λίγο πιο σφιχτά όπως και της δικιάς μου που τελικά δεν είναι πρόβλημα.

Εμείς σήμερα πήγαμε και κάναμε κάτι ψώνια όλοι μαζί οικογενειακώς και μετά πήγαμε για καφέ. Περάσαμε πολύ ωραία! Παιδίατρο τελικά πήγαμε εχτές το απόγευμα. Κάναμε το εμβολιάκι μας, ευτυχώς κλάψαμε λιγότερο από τις άλλες φορές. Έχουμε φτάσει 8.250 και 69 πόντους. Ξεκινάμε κι εμείς μοσχάρι και ζυμαρικά. Μόλις μπούμε στους οκτώ μήνες (είμαστε 7 μιση μηνών τώρα) κι αν έχουμε βγάλει και το δεύτερο δοντάκι που είναι έτοιμο όπως μας είπε και η παιδίατρος θα ξεκινήσουμε να μασουλάμε και την κόρα απ' το ψωμί! Με προσοχή βέβαια.

Αυτά τα νέα μας κορίτσια. Φιλιά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια η Σοφουλα ειναι μια μικρη ΘΕΑ!!!!!!! τι γλυκο μουτρακι ειναι αυτο; να την χαιρεστε παιδια!!!

Παναγιωτα περαστικα για τον μικρο..ειναι λιγο πακετο η ολη ιστορια,γνωριζω μια γνωστη μου που περασε ο γιος της την ιδια φαση,θελει προσοχη το συκωτι του παιδιου και νομιζω οτι κανεις εξετασεις αιματος τακτικα..οπως και να εχει,θελει χρονο να περασει τελειως..

Ελενη τα κακακια ειναι πρασινα και σε εμας απο τοτε που ξεκινησε τα φρουτα..σημερα μιλαγα με την παιδιατρο για τον λογο αυτο,γιατι φοβομουν μηπως ηταν και τιποτα αλλεργικο..με καθησυχασε ομως..ομως δεν περιγραφεται το ποσες φορες τον αλλαζω κοριτσια...μπορει και πεντε φορες να τα κανει :o και μαλιστα οταν βγαινουν τελικα λιγο σφιχτα (συγνωμη κιολας!! :lol: ),βγαζει κατι φωνουλες σαν κοριτσακι..και απο την μια γελαω και απο την αλλη τον λυπαμαι τον κακομοιρη...δεν εχει συνηθησει στο....σκληρο..........

Ευγενια κι ο δικος μου αρχισε να μην κανει ολοκληρα γευματα..ιδιως το γαλα του και πιο πολυ το βραδυ..εκει που επινε 210ml,τωρα φτανει με το ζορι τα 170-180...σπανια πινει βραδυ 210.. τι να πω!

Εμεις βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι!!!εσκασε μυτουλα και εχει λιγη γκρινια...κανει σα μεγαλο παιδακι που παραπονιεται οτι τα αλλα παιδακια δεν τον παιζουν....κι εχει και μια φατσουλα γλυκια οταν παραπονιεται!!τον παιρνω συνεχεια αγκαλιτσα και του τριβω την πλατουλα του ή τα ουλακια του και ηρεμει...εμεις την εχουμε καταβρει με το παρκο..καθεται αρκετη ωρα μονος του και κοπαναει τα παιχνιδακια του...με εχει βολεψει το παρκο κοριτσια και κανω δουλειες ευτυχως!!Την Κυριακη θα παμε σε βαπτισια μιας μικρουλας και μετα ειμαστε καλεσμενοι στο τραπεζι..ελπιζω να ειμαστε ΚΥΡΙΟΙ....

Φιλια κοριτσια,τα λεμε απο αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία το Σοφάκι είναι για φάγωμα!!! :D:D:D

Τέλειο το βιντεάκι, πολύ ωραίο τραγούδι και η φάση "μαριονέτα" πολλή πλάκα!!

Κι εγώ τον τραβάω βιντεάκια όποτε το θυμάμαι, αλλά δεν έχω ιδέα πως να το φτιάξω, να το ανεβάσω κλπ κλπ.. πρέπει να κάτσω να μάθω 5 πράματα..

Αυτό το πράγμα με τους παιδιάτρους, άλλα να λέει ο ένας κι άλλα ο άλλος, δεν το'χω χωνέψει.. Εμείς είμαστε ακόμα με τα φρούτα και την κρέμα βανίλια. Πότε θα μας βάλει λαχανικά - κρεατάκι, οεο;; Eγώ πάντως του δίνω λίγο από το φαγητό μας, ότι θεωρώ ότι μπορεί να φάει, πότε πατατούλα, πότε καροτάκι.. χτες του έδωσα και λίγη ψύχα από ψωμάκι και ξετρελάθηκε!

Δοντάκι δεν έχει σκάσει μύτη ακόμα...

Τα κακάκια ναι, μόλις αρχίσαμε τα φρούτα άρχισαν να πρασινίζουν! Μερικές φορές κάνει κανονικά... κουραδάκια!! :lol: :lol: :lol: Και κάνει κάτι γκκκκκκκκκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ.. πολλή αγριάδα ρε παιδί μου!! :lol: :lol: :lol:

Ερώτηση: ξυπνάνε τα ζουζούνια σας τη νύχτα; Ο δικός μου το τελευταίο διάστημα ξυπνάει σχεδόν κάθε βράδυ τουλάχιστον μια φορά, μερικές φορές και δυο. Συνήθως θηλάζει λίγο και ξανακοιμάται... Μου κάνει εντύπωση, γιατί για ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα κοιμόταν σερί κάθε βράδυ... Ξυπνάει κλαίγοντας, θέλει αγκαλιά, έτσι και πας να τον αφήσεις κλαίει πολύ δυνατά και λέει και κάτι σαν μαμά (!).. μαμαααααα.. κάπως έτσι.. λέτε να με φωνάζει;;..

Σήμερα πάντως, σε άσχετη φάση που τον είχα στο καρότσι του και καθόταν κι έπαιζε μ' ένα παιχνιδάκι, τον άκουσα που ανάμεσα στα άλλα που έλεγε, είπε κι ένα ξεκάθαρο μαμά, αλλά προφανώς ακόμα δεν συνειδητοποιεί τι λέει... μμμμμμμμμμμμμμμμμμμ.... άντε να δούμε πότε θα το πει συνειδητά!!

Τη βάφτιση θα την κάνουμε πρώτα ο Θεός 16/7 στην Ιστιαία στην Εύβοια. Από κει είναι ο άντρας μου και είπαμε να την κάνουμε εκεί για να συνδυάσουμε και λίγες διακοπές μαζί. Το μέρος που είναι η εκκλησία είναι πολύ όμορφο, είναι ένα εκκλησάκι μέσα στα πλατάνια και πιστεύω θα'ναι πολύ όμορφο περιβάλλον για βάφτιση. Μόνο να'χει στρώσει ο καιρός μέχρι τότε γιατί μέχρι τώρα... άκου χαλάζι μέσα Ιουνίου!!!

Το τραπέζι θα γίνει σε ένα εστιατόριο δίπλα στη θάλασσα. Πιστεύω θα περάσουμε όμορφα...

Ναταλάκι μου σιδερένια να'ναι η μικρή και δε χάνονται τα δικαιώματα για τη βάφτιση!! Μια χαρά θα'ναι και Σεπτέμβριο και Οκτώβριο.. Να μου την φιλήσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία το Σοφάκι είναι για φάγωμα!!! :D:D:D

Τέλειο το βιντεάκι, πολύ ωραίο τραγούδι και η φάση "μαριονέτα" πολλή πλάκα!!

Κι εγώ τον τραβάω βιντεάκια όποτε το θυμάμαι, αλλά δεν έχω ιδέα πως να το φτιάξω, να το ανεβάσω κλπ κλπ.. πρέπει να κάτσω να μάθω 5 πράματα..

Αυτό το πράγμα με τους παιδιάτρους, άλλα να λέει ο ένας κι άλλα ο άλλος, δεν το'χω χωνέψει.. Εμείς είμαστε ακόμα με τα φρούτα και την κρέμα βανίλια. Πότε θα μας βάλει λαχανικά - κρεατάκι, οεο;; Eγώ πάντως του δίνω λίγο από το φαγητό μας, ότι θεωρώ ότι μπορεί να φάει, πότε πατατούλα, πότε καροτάκι.. χτες του έδωσα και λίγη ψύχα από ψωμάκι και ξετρελάθηκε!

Δοντάκι δεν έχει σκάσει μύτη ακόμα...

Τα κακάκια ναι, μόλις αρχίσαμε τα φρούτα άρχισαν να πρασινίζουν! Μερικές φορές κάνει κανονικά... κουραδάκια!! :lol: :lol: :lol: Και κάνει κάτι γκκκκκκκκκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ.. πολλή αγριάδα ρε παιδί μου!! :lol: :lol: :lol:

Ερώτηση: ξυπνάνε τα ζουζούνια σας τη νύχτα; Ο δικός μου το τελευταίο διάστημα ξυπνάει σχεδόν κάθε βράδυ τουλάχιστον μια φορά, μερικές φορές και δυο. Συνήθως θηλάζει λίγο και ξανακοιμάται... Μου κάνει εντύπωση, γιατί για ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα κοιμόταν σερί κάθε βράδυ... Ξυπνάει κλαίγοντας, θέλει αγκαλιά, έτσι και πας να τον αφήσεις κλαίει πολύ δυνατά και λέει και κάτι σαν μαμά (!).. μαμαααααα.. κάπως έτσι.. λέτε να με φωνάζει;;..

Σήμερα πάντως, σε άσχετη φάση που τον είχα στο καρότσι του και καθόταν κι έπαιζε μ' ένα παιχνιδάκι, τον άκουσα που ανάμεσα στα άλλα που έλεγε, είπε κι ένα ξεκάθαρο μαμά, αλλά προφανώς ακόμα δεν συνειδητοποιεί τι λέει... μμμμμμμμμμμμμμμμμμμ.... άντε να δούμε πότε θα το πει συνειδητά!!

Τη βάφτιση θα την κάνουμε πρώτα ο Θεός 16/7 στην Ιστιαία στην Εύβοια. Από κει είναι ο άντρας μου και είπαμε να την κάνουμε εκεί για να συνδυάσουμε και λίγες διακοπές μαζί. Το μέρος που είναι η εκκλησία είναι πολύ όμορφο, είναι ένα εκκλησάκι μέσα στα πλατάνια και πιστεύω θα'ναι πολύ όμορφο περιβάλλον για βάφτιση. Μόνο να'χει στρώσει ο καιρός μέχρι τότε γιατί μέχρι τώρα... άκου χαλάζι μέσα Ιουνίου!!!

Το τραπέζι θα γίνει σε ένα εστιατόριο δίπλα στη θάλασσα. Πιστεύω θα περάσουμε όμορφα...

Ναταλάκι μου σιδερένια να'ναι η μικρή και δε χάνονται τα δικαιώματα για τη βάφτιση!! Μια χαρά θα'ναι και Σεπτέμβριο και Οκτώβριο.. Να μου την φιλήσεις!!

Ρούλα καλημερα!

πρεπει να ειναι προετοιμασια για τα δοντακια του το ξυπνημα,γιατι κι εμενα πολυ καιρο απο τον 3ο μηνα κοιμοταν σερι μεχρι το πρωι και τωρα στον 6ο κανει κατι ξυπνηματακια μετα τις 05:00,οχι τοσο κλαμα,αλλα μουρμουρα..τον αφηνω λιγο μπας και αποκοιμηθει,αλλα στις 07:00 τον ξυπναω για να του δωσω το γαλα του και ξανακοιμαται μεχρι τις 09:00..

θηλαζεις ακομα ρε θηριο;ΜΠΡΑΒΟ!!! 8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μαρίνα μου, ναι... δόξα τω Θεώ, αν και με άγχωνε το θέμα του θηλασμού πριν γεννήσω, αν θα τα καταφέρω κλπ, τελικά όλα πήγαν καλά... θα συνεχίσω όσο μπορέσω, μέχρι να χρονίσει.. Από Σεπτέμβριο που γυρίζω στη δουλειά ήδη θα'μαστε νομίζω στο γάλα μόνο πρωί και βράδυ, έτσι δεν είναι; Οπότε μπορώ να το συνεχίσω.. αν και άμα βγάλει δοντάκια δεν ξέρω πως θα'ναι... θα δούμε! Έτσι κι αλλιώς είμαι πολύ ευχαριστημένη και με το όσο έχει θηλάσει μέχρι τώρα!

Απόψε ξύπνησε στις 2... στις 4... στις 6!!! Ούτε νεογέννητο δε μου'χε κάνει τέτοια καψόνια!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα! τι κάνετε κουκλίτσες;

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες περί... κακακίων! με καθησυχάσατε. Οχι τίποτα άλλο, λείπει και ο παιδίατρος στο εξωτερικό και μου φάνηκε υπερβολικό να τον ενοχλήσω για τα... κακά :lol: ! Κι εμένα της δικιάς μου έτσι έχουν γίνει, πρασινωπά και δυστυχώς πιό σκληρά, μερικές φορές κοκκινίζει η καημένη από το σφίξιμο μέχρι να βγουν.

Παναγιώτα πρόβλημα με το βάρος της δεν έχει, το αντίθετο μάλιστα! κοντεύει τα 8 κιλά. Το ξέρω ότι η κρέμα δεν προσφέρει και πολλά, αλλά τι να κάνω που τη συνέστησε ο παιδίατρος;; ήθελα να ήξερα αυτοί οι παιδίατροι, σε πανεπιστήμια διαφορετικών χωρών έχουν σπουδάσει όλοι και λέει ο καθένας τους και από κάτι διαφορετικό;;; η μητέρα μου μου λέει ότι αυτά που της έλεγαν οι παιδίατροι στον Καναδά πριν από 30 χρόνια είναι αυτά που μόλις τα τελευταία χρόνια εφαρμόζουμε εδώ. Για παράδειγμα όταν επιστρέψαμε Ελλάδα και έβλεπε άλλες μάνες να βουτάνε την πιπίλα στη ζάχαρη και στο μέλι είχε φρικάρει, ειδικά το μέλι ήταν απαγορευμένο στα μωρά από τότε στο εξωτερικό ενώ εδώ...

Τελικά χτες πάντως της άλλαξα την κρέμα και της έδωσα της Νουνού και την έφαγε αρκετά καλύτερα... για να δούμε πότε θα την βαρεθεί κι αυτήν.

Ρούλα μπράβο σου που συνεχίζεις τον θηλασμό. Οντως μετά θα είναι πρωί-βράδυ οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα. Αρχισε τα καψόνια το αγοράκι σου ε; Κι εμένα ξυπνάει τώρα τελεταία με μουρμούρα, ίσως να την ενοχλούν τα ούλα της, αλλά σηκώνομαι της δίνω πιπίλα και την χαϊδεύω λιγάκι και ξανακοιμάται. Λαχανικά ούτε εγώ της δίνω ακόμα, τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε.

Μαριέττα καλορίζικο το δοντάκι!!

Χτες πήγα την μπέμπα... στο θέατρο!! από τώρα κουλτούρα, :lol::lol: ! ερασιτεχνικό θέατρο, παίζει ο μελλοντικός νονός της και πήγαμε να τον καμαρώσουμε. Στην αρχή ήταν καλά, προς το τέλος όμως, πλησίαζε και η ώρα του φαγητού, άρχισε μια μουρμουρίτσα αλλά εντάξει δεν μας βρίσανε! μετά πήγαμε για καλαμαράκια και ουζάκι (ω ναι, ήπια ούζο μετά από τόσους μηνες!), και γυρίσαμε 1.30 το πρωί.

Σήμερα ξεκίνησα το χάπι για το γάλα μου, το πήρα τελικά μετά από σύσταση του γυναικολόγου μου. Γάλα δεν έχω, μετά από 2 μέρες έβγαλα μόλις 30 ml με το θήλαστρο οπότε είπα να το πάρω να τελειώνουμε. Προς το παρόν είμαι καλά δεν έχει παρενέργειες, μόνο που δεν αντέχω το δέσιμο για 1 εβδομάδα. Αυτά τα νέα μου, πάμε για ψώνια τώρα. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Ναταλακι χαιρομαι που ολα βαινουν καλως!!!ολα καλα θα πανε θα το δεις κουκλα μου.η μικρη σου ειναι πολυ πολυ δυνατη!!!ολο αυτο το καιρο σε σκεφτομουν απο τοτε που το εμαθα και προσευχομαι για σενα.

Εμεις ειμαστε καλα...εχω και ευχαριστα,βρηκαμε επιτελους νονο!χαιρομαι πολυ που ηρθαν ετσι τα πραγματα γιατι ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος και ξερω πως θα ειναι παντα διπλα του,ετσι η βαφτιση θα γινει τελη αυγουστου με αρχες σεπτεμβρη στη Παναγιτσα της Τηνου τελικα!Ο Γιαννης μου(ο μπεμπης )με τις φρουτοκρεμες τα παει πολυ καλα τις τρωει ευχαριστα!Αυριο θα παμε νωρις το πρωι για το πρωτο μας μπανακι...του εχω παρει και μαγιουδακι!!

αναστασια δεν εχω λογια για τη μπεμπα σας!!!ειναι ΤΕΛΕΙΑ!το παλευει πολυ παντως να μπουσουλισει σε κοβω να τη κυνηγας σελιγο!

ενινα πως παει η προετοιμασια για τη βαφτιση?

μαρουλα να χαιρεστε το καινουργιο σας ονοματακι!!!να το φυλαει η παναγιτσα,οπως και ολα τα παιδακια του κοσμου!

μαρια μη τρελενεσαι με της δουλειες φεεετααα,εγω επειδη δυανυουμε δυσκολη εποχη εχω κανει περικοπη δουλειων...:lol::lol::lol::lol:

μαρινακι πως τα πατε με τη φρουτοκρεμα?

παναγιωτα περαστικα κοπελα μου ξερω οτι ειναι ζορικα τα πραγματα αλλα ειναι περαστικα συντομα θα ειναι καλα το παιδακι σου.

ευγενια τι κουκλος ειναι ο γιος σου?φτου φτου!την επομενη φορα που θα γινει συναντηση ετοιμασε μας κατι να κρινουμε τις μαγειρικες σου ικανοτητες :lol::lol::lol:

συγνωμη αν ξεχασα καμια ε??φιλακια πολλασε ολα τα φαγανουλικα μωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι νερο χρησιμοποιητε για τα μπεμπακια σας της βρυσης η εμφιαλωμενο?εγω βρυσης και το βραζω κανενα 5λεπτο οπως μου εχει πει ο παιδιατρος.αλλα εχω παραλειψει να τον ρωτησω αν ειναι καλυτερα να χρησιμοποιω εμφιαλωμενο.εχει ρωτησει καμια τον παιδιατρο της.

ενινα αυτο με τους παιδιατρους που ο καθενας λεει τα δικα του ουτε κι εγω το καταλαβα ποτε :?::?: για τα κακακια μην ανησυχεις ειναι συνηθισμενο!θελεις να τη κανεις κουλτουριαρα τη μικρη απο τωρα ε?ειμαι σιγουρη οτι επιασε το βαθυτερο νοημα του εργου και μπηκε στο πετσι του ρολου :lol::lol::lol:!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι εμφιαλωμένο!!! Μου είπε ο γιατρός ότι τα περισσότερα δεν είναι καλής ποιότητας!!

Μου είπε ή βρασμένο ή να πάρω φίλτρο για τη βρύση. Κι αυτό έκανα, πήρα ένα φίλτρο που το βάζεις πάνω στη βρύση και μια χαρά!! Μιλάμε μεγάλη διαφορά στη γεύση του νερού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία με έκανες κ έκλαψα με το βιντεάκι σου!!!η μουσική σε συνδιασμό με την Σοφούλα να ζουζουνίζει είναι υπέροχα!κ ο τρελομπαμπάς που την έκανε μαριονέτα όλα τα λεφτά!!! :lol::lol::lol:

Σήμερα βαφτίζει η elisa ,εύχομαι όλα να της πάνε καλά!!!φτου φτου φτου

εγώ μανουλίτσες είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη με το φαγητό του δικού μου,καταφέρνω κ κατεβάζει 2-3 κουταλίτσες πατατα καρότο!συνέχεια γάλα είμαστε!οχι τίποτα άλλο ,αλλά θέλω να μειώσω τις αντλήσεις κ έχω κουραστεί λιγάκι,εγώ βγάζω 9 φορές, αυτός πίνει 5 φορές γάλα!Παναγιώτα εσύ που είσαι η παλαιότερη εδώ μέσα με θηλασμό ,πότε έφαγε φαγάκι το δικό σου το πρώτο μωράκι????

Αχ ,μανουλίτσες να με θυμηθείτε όταν βαφτίσεται ,στο τι γίνεται με τις αλλαγές των ρούχων ,ένας πανικός!!!! άλλα μαγαζιά κάνουν αλλαγές ,άλλα όχι,άλλοι δεν έχουν κάρτα αλλαγής...χθες μάζεψα οτι είχα απο του zara τα πήγα στο μαγαζί κ λέω αλλαγή! 210 ευρώ παρακαλώ κόστιζαν ότι μου έφεραν κ έπρεπε την ίδια μέρα να ψωνίσω 210 ευρω ρούχα ,διοτι πιστωτικό δεν δίνουν!ευτυχώς με βοήθησε μία πωλήτρια εκεί κ τελείωσα σχετικά γρήγορα κ εύκολα.πήρα για οταν γίνει 2 κ 3 ετών ο Νίκος ,ελπίζω να του χοράνε τότε κ να μην έκανα λάθος στο νούμερο :roll: έχω κ άλλες αλλαγές ρούχων να κάνω....

Κ τώρα το σοκαριστικό,χθες μου έπεσε ο Νίκος από το κρεβάτι!!!!!!στο δωμάτιο του έχω ένα μονό κρεβάτι κ τον αλλάζω τώρα πια εκεί πάνω,γιατι στην αλλαξιέρα δεν χωράει . Με το που του βγάζω την πάνα γυρίζω το κεφάλι μου να πάρω ..δεν θυμαμαι τι,σηκώνει τα ποδαράκια του να τα πιάσει με το στόμα όπως κανει πάντα .τον παίρνει το βαρος του σαν βαρελάκι πλάγια με φόρα κ πέφτει ΚΑΤΩ! τα είδα όλα ,τον πήρα αμέσως αγκαλιά ,έκλαψε δυνατά,δεν έπαθε τίποτα το τσέκαρα,ξέρω απο πρώτες βοήθειες , κ το ύψος ήταν πολύ μικρό,γιατι είναι χαμηλό το κρεβάτι,σύντομα το ξέχασε ο μικρός τι έγινε,αλλά την τρομάρα που πήρα εγώ δεν περιγράφεται.........είμαι συνέχεια δίπλα του ,προσέχω πολύ όταν τον αλλάζω μην πέσει γιατι είναι ζωηρός κ όμως μου έπεσε.Μην σας συμβεί ποτέ ποτέ ποτέ αυτό που μου συνέβει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρουλα δυστυχως και δεν ειμαι υπερηφανη για αυτο,εμενα μου συνεβη..ακριβως με τον ιδιο τροπο οπως εσενα..στο μονο κρεβατι για να τον αλλαξω και γυρναει τουμπα..εκλαψε πολυ,μαλλον επειδη τρομαξε..αλλα ευτυχως ολα καλα!!για μερες ειχα τυψεις..ελεγα οτι ποτε δε θα το αφηνα να μου συμβει κι ομως!! ειδικα τωρα που ζωηρευει κι εμενα πολυ,αλλα πραγμα τι τραβαω οχι μονο για να τον αλλαξω (δε γουσταρει με τιποτα τα μανικια..τι πραγμα!!!),αλλα και στο καρεκλακι για να φαμε,σηκωνει τον ποπο του και θελει να βγει,ή στο καροτσι γυρναει συνεχεια γυρω γυρω το κεφαλακι του και το σωμα του και ειναι ετοιμος να πηδηξει...

μεταξυ μας την καλυτερη δουλεια κανει το παιδακι και πινει γαλα...οχι παιζουμε!!ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!

εμας η παιδιατρος μας ειπε κατευθειαν απο την βρυση νερο,ουτε καν βρασιμο,για τα εμφιαλωμενα ουτε καν το συζητησε..τωρα δεν μου εκοψε να την ρωτησω για φιλτρα..θα το σημειωσω και στην επομενη συναντηση για το εμβολιο θα την ρωτησω..παντως δε πινει ιδιαιτερα νερο,κατεβαζει δυο-τρεις γουλιτσες και μετα το πιπιλαει και γελαει..προσπαθω να τον μαθω,αλλα δεν!!

Κατερινα με την φρουτοκρεμα ευτυχως τα παμε καλα..επαιξε ρολο η μπανανα πιστευω..τωρα θα αποκλεισουμε εντελως το αχλαδι,μιας και δεν ειναι πια η εποχη του και θα βαλουμε καλοκαιρινα φρουτα,παλι με τον ιδιο τροπο..ανα δυο μερες κι αλλο φρουτο..τις φραουλες παντως θα τις γευτουμε πολυ αργοτερα..αν παρει απο μενα το παιδι,θα ειναι αλλεργικος,οποτε ενας λογος παραπανω να το καθυστερησουμε!!

Ελενη τελικα πηρες χαπι ε!!πώς νιωθεις τωρα ψυχολογικα;σου λειπει;παντως τωρα που το λες,μου θυμισες να πιω κι εγω κανενα ουζακι!! ειναι απο τα λιγα που μου ειχαν λειψει απο την εγκυμοσυνη και απο τον θηλασμο..

Ρούλα ή δοντια ειναι ή μηπως ζεσταινεται το μωρακι και ξυπναει ετσι την νυχτα...κανονικα καψονια ομως!!

εμεις βαλαμε τελικα air condition στο δωματιο του κι η παιδιατρος μας εχει συστησει να το εχουμε στους 28 βαθμους και στην χαμηλη ταχυτητα..επρεπε να με βλεπατε την μερα της εγκαταστασης,ο μαστορας να τα εχει κανει μη πω πώς στο δωματιο,εγω στην κουζινα να ταιζω τον μικρο φρουτο(οχι το καλυτερο μας) και μετα ο μικρος να νυσταζει κι εγω να πρεπει να κανω γενικη στο δωματιο του..τα δε χωματα εξω στην βεραντα του...δε το συζητω!!! :evil::(

σημερα εκανε ζεστη,ολη μερα τον ειχα με την πανα του και μαλλον το χαιροταν!!

καναμε την βολτα μας και το απογευμα και τωρα κοιμομαστε ηρεμα!!!!!!!!!

κοριτσια σας φιλω!!!παω να ξεραθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια νομίζω ότι σε όλες θα συμβεί το να πέσει ή να χτυπήσει κάπως το μωρό, μη νιώθετε τύψεις! Αν όχι τώρα, σίγουρα όταν θα αρχίσουν να περπατάνε θα συμβαίνει συνέχεια. Προς το παρόν δεν μας έχει συμβεί, αλλά την προηγούμενη εβδομάδα έφερε το θήλαστρο από το μπράτσο του καναπέ στο κεφάλι της! ευτυχώς δεν έκανε καρούμπαλο.

Μαριέττα τα συναισθήματα διακοπής είναι ανάμεικτα! από τη μία χαίρομαι που πλέον μετά από τόσους μήνες δεν θα σκέφτομαι τι θα φάω ή τι θα πιώ, από την άλλη θα ήθελα να είχα γαλατάκι για να συνέχιζα λίγους μήνες ακόμα, αλλά όπως και να έχει χαίρομαι που άντεξα έστω και 6 μήνες γιατί οι τελευταίοι 5 που χρησιμοποιούσα μόνο θήλαστρο ήταν πολύ κουραστικοί. Η επαφή μου έλειπε ήδη από τον 2ο μήνα που σταμάτησε να θηλάζει από το στήθος! Πήρα χάπι τελικά γιατί αυτό μου είπε ο γυναικολόγος μου, παρότι του εξήγησα ότι δεν έχω πλέον πολύ γάλα. 4 χάπια για 4 μέρες. Μου είπε να δέσω και το στήθος μου για 1 εβδομάδα, οι υπόλοιπες που το κόψατε το κάνατε αυτό; Πολύ βάρβαρο ρε κορίτσια! τώρα που θα πεσω για ύπνο λύθηκα, ελπίζω να έκανα καλά γιατί ξέχασα να ρωτήσω αν θα πρέπει να είμαι δεμένη και τη νυχτα!

Κατερίνα κι εμένα νερό βρύσης μου είπε ο παιδίατρος, ούτε εμφιαλωμένο αλλά ούτε φιλτραρισμένο γιατί λέει ότι το φίλτρο μαζεύει ευκολότερα μικρόβια που τελικά απελευθερώνονται στο νερό.. εγώ βέβαια τόσους μήνες νερό από φίλτρο της έβραζα. Αλλά δεν της αρέσει το νεράκι, πίνει μερικές γουλιές ή και καμία μερικές φορές, και μετά σπρώχνει το μπιμπερό με τη γλώσσα και με κοιτάει με ένα περίεργο ύφος :lol: ! Με τη βάπτιση προχωράμε, έφτιαξα τη "μακέτα" για το προσκλητήριο και περιμένω να μου φέρουν τα υλικά που θα χρησιμοποιήσω, από εβδομάδα θα πάω να δω το σταυρό που διάλεξε ο νονός και ελπίζω να πάω και στο χαμόγελο του παιδιού να κλείσω τις μπομπονιέρες των μεγάλων. Κλείσαμε και για γλυκάκια, αυτά προς το παρόν. Ψάχνω τις μπομπονιέρες των παιδιών, αυτές που μου αρέσουν έχουν 2,80 η μία ρε γαμώτο, αλλά μάλλον εκεί θα καταλήξω.

Ειρήνηηηη! από που πήρες το ρυζόχαρτο; μου είπαν ότι έχει και στο Πλαίσιο αλλά είναι πολύ λεπτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Ωραια .ολο βαπτισουλες εχουμε!!!!

Μαιρουλα μου στον πρωτο μου γιο ξεκινησα λιγο πριν γινει εξι μηνων με φρουτα.Καθε 4 μερες και ενα καινουριο φρουτο. Μετα του εδωσα λαχανικα και νομιζω μετα τους 7 μηνες κοτοπουλο και μοσχαρι.

Βασικα τον θηλαζα και μετα απο καμια ωριτσα τον ταιζα και αν ηθελε τον ξαναθηλαζα. Σε 2 μηνες ειχε αναπληρωσει γευματα (ειχε αντικαταστησει θηλασμους)

Τωρα σε αυτον θα ξεκινησουμε οπου να ναι αλλα δε ξερω αν θα ξεκινησω με φρουτα ή με λαχανικα :roll::roll: .Ειναι ηδη 6 μηνων.

Ελενη μου η βαπτιση σε ποια περιοχη θα γινει;;;

Και εγω νερο βρυσης δινω.Για φίλτρο δεν το ειχα σκεφτει ποτε τωρα που το λετε. :roll: ΝΑ ρωτησω και εγω την παιδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκα η νυφουλα μου ε??/ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια :D

Παναγιωτα περαστικα,αντε σας μπηκε και εσας καλα το 2011 :lol:

ελισακι να ζησει το αντρακι σου

Ενινα ακου,σε καθε Α4 εβγαλα 2 προσκλητηρια,τα πηγα για εκτυπωση ενχρωμη στο χαρτοραμα και απο εκει πηρα ριζοχαρτο.η εκτυπωση εκανε 0,30 συν 0,ο7 το χαρτι δηλαδη καθε προσκλητηριο 18,5 λεπτα ;);)

πηγα στην ντιβα λεοχαρους και πραξιτελους και πηρα φοβερα κουδουνακια χρυσα με ζωγραφισμενα λουλουδακια καθως και κορδελιτσες και εκανα ρολο το προσκλητηριο και εδεσα κορδ και το κουδουνακι(0,ο6 το καθενα) αυτα......

τι θεματα εχετε για την βαπτιση?????

α μολις γυρισα απο τι λιμπερο ντει ...πολυ ωραια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες, ολο εφιαλτες βλεπω οτι κατι παθαινουν τα μωρα μου γιατι??????

εχω ζουρλαθει λετε ??????

αντε παμε για κανα καφε φρεντο κρυο ,τωρα που εφτιαξε ο καιρος????με τα συζηγων και τεκνων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρρα μου χρυσοχέρα μου εσύ! Πιστεύω ότι θα είναι τέλειο το αποτ'ελεσμα στα προσκλητήρια! Θα μου τα δείξεις ε;

Τι; βλέπεις εφιάλτες ρε συ; Είναι από το άνχος σου για τα παιδιά να μην πάθουν τίποτα. Χαλάρωσε, μια χαρά είναι τα παιδάκια σου.

Εγώ είμαι τέζα από μέση πάλι κορίτσια, μου κάνει ενέσεις ο Βασίλης απ' την Παρασκευή. Τι σκατά έκανα πάλι και με πείραξε ούτε που το κατάλαβα. Την Τρίτη λέει θα με πάει σ' έναν ορθοπεδικό καλό που ξέρει μπας και μου πεί τίποτα διαφορετικό απ' όσα έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα. Τέλοσπάντον. Κατ' άλλα είμαστε καλά. Η Σοφούλα λέει πλέον και μπαμπά και ξεχνάει πλέον μου φαίνεται το μαμά και φωνάζει συνέχεια δυνατά Μπαμπαμπαμπα, ο άντρας μου έχει τρελαθεί. Δεν χορταίνει να το ακούει. Και φανταστείται ότι δεν το λέει συνειδητά εννοείται ακόμα. Που να το πεί κιόλας συνειδητά... Πάει θα λαλήσει.

Ελενάκι ήπιαμε ουζάκι ε; Μια χαρά σε βρίσκω!

Μαιρούλα μου φαντάζομαι θα σκασες για το πέσιμο του Νικόλα σου ε; Σημασία έχει που είναι καλά το παιδί. Ξέχνα το, λίγο πολύ δυστυχώς σ' όλες μας όπως λέει και η Ελένη μπορεί να συμβεί.

Μαριετάκι και εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω με την Σοφούλα. Δεν θέλει να την αλλάζω και έχει κι αυτή πρόβλημα με τα μανίκια. Τί κόλλημα είναι αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.

Κατερινάκι κάνετε το πρώτο σας μπανάκι;;; Μπράβο! Περιμένουμε εντυπώσεις και αντιδράσεις του μπέμπη ε; Βρήκατε και νονο; Ωραία.

Ελισάκι εύχομαι να πήγαν όλα τέλεια στην βάφτιση. Να σου ζήσει!!!

Σήμερα έχουμε να πάμε σ' ένα παιδικό πάρτυ. Κάνει η κουνιάδα μου για τα αγόρια της που είχαν γενέθλια το προηγούμενο μήνα και δεν τους είχε κάνει τίποτα. Να δω πως θα πάω εγώ (σε λίγο πρέπει να ετοιμάζομαι εντομεταξυ) που είμαι σαν ανάποδο σύγμα από τον πόνο. Αχ! Τι τραβάω.

Τα λέμε κορίτσια πάλι το βράδυ φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Σήμερα έκανε όλη η οικογένεια το πρώτο της μπάνιο στην θάλασσα και μας άρεσε πολύ!! Ο μπέμπης ούτε έκλαψε ούτε γκρίνιαξε και ας ήταν αρκετά δροσερή η θάλασσα. Πήγαμε Πόρτο Γερμενό και λέμε κάθε Κυριακή μέχρι να φύγω για Μήλο να κάνουμε βουτίτσες. Μόνο που καήκαμε οι δυο μεγάλοι γιατί είχαμε το αντράκι στην σκιά και μέχρι να οργανωθούμε και να τον ταίσουμε πέρασε κανά μισάωρο και...και γίναμε λίγο πατζαράκια...εγώ πάλι καλά μόνο λίγο στην πλάτη. Αύριο θα είμαι μια χαρά..Κατά τα άλλα ηρεμία. Χρόνια πολλά στους μπαμπάδες σας και στους άντρες σας. Σήμερα ήταν η γιορτή των μπαμπάδων!!

Εγώ δίνω βραστό νερό βρύσης αλλά δεν το βράζω πεντάλεπτο. Πολύ λιγότερο. Δεν ξέρω αν κάνω σωστά αλλά επειδή το βράζω σε μικρό μπρίκι αν το βράσω γαι πεντε λεπτά δεν θα μείνει καθόλου νερό...

Καληνύχτα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia...

Mou lipsate kai eskasa toses meres pou den mporousa na mpw sto internet, eixa kolisei enan palio io kai mou ksetinakse olo to sistima. Eutuxos o theios mou to diorthose shmera to vradi kai mpika na diavazw ta nea sas amesos.... Alla mou ginate polilogoudes teleftea vlepw kai den exw kouragio tetia wra na sxoliasw tpt..Tha epanelthw avrio freskia ,freskia ...........Filakia manoules mou :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Σήμερα έκανε όλη η οικογένεια το πρώτο της μπάνιο στην θάλασσα και μας άρεσε πολύ!! Ο μπέμπης ούτε έκλαψε ούτε γκρίνιαξε και ας ήταν αρκετά δροσερή η θάλασσα. Πήγαμε Πόρτο Γερμενό και λέμε κάθε Κυριακή μέχρι να φύγω για Μήλο να κάνουμε βουτίτσες. Μόνο που καήκαμε οι δυο μεγάλοι γιατί είχαμε το αντράκι στην σκιά και μέχρι να οργανωθούμε και να τον ταίσουμε πέρασε κανά μισάωρο και...και γίναμε λίγο πατζαράκια...εγώ πάλι καλά μόνο λίγο στην πλάτη. Αύριο θα είμαι μια χαρά..Κατά τα άλλα ηρεμία. Χρόνια πολλά στους μπαμπάδες σας και στους άντρες σας. Σήμερα ήταν η γιορτή των μπαμπάδων!!

Εγώ δίνω βραστό νερό βρύσης αλλά δεν το βράζω πεντάλεπτο. Πολύ λιγότερο. Δεν ξέρω αν κάνω σωστά αλλά επειδή το βράζω σε μικρό μπρίκι αν το βράσω γαι πεντε λεπτά δεν θα μείνει καθόλου νερό...

Καληνύχτα .....

Αχ Πορτο Γερμενο!!!!!!!!! η πιο ωραια θαλασσα οχι μονο της Αττικης,αλλα και της ζωης μου!!!εκει εκανα τα πρωτα μου μπανια κι εκει περασα τα πιο ωραια καλοκαιρια της παιδικης και νεανικης μου ζωης..φλερτ,καφεδακια στον Βραχο,ποτακια το βραδυ με γκομενακια...αχ!!ποσο τα νοσταλγω!!η μαμα μου ειναι απο τα Βιλια Αττικης,οποτε καταλαβαινετε την λατρεια μου για τα "μητρια"(ακου λεξη που βρηκα τωρα :lol: )εδαφη!!!!κι εγω θα ηθελα το πρωτο του μπανακι να το εκανε εκει,αλλα μαλλον θα το κανει στην Ζακυνθο οπως παμε..με το καλο θα κανουμε τις καλοκαιρινες μας διακοπες στις 11/7..αντε να δουμε τι μας περιμενει!!

μπραβο του μικρου Ευγενια..αντε και θαλασσολυκος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πεινασμένη καρβέλια ονειρεύεται....το βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου τον Μαρτάκη....είχαμε λέει σχέση επίσημη και μόλις τώρα τον είδα στην ΤV. Η Ειρήνη βλέπει τα παιδιά της και εγώ βλέπω γκομενάκια...ο Σάκης μου λείπει τώρα για να δέσω.

Μαριέττα χθες γινόταν πανικός στο Πόρτο Γερμενό. Πόσο μου λείπει η εποχή πριν 6 χρόνια που ήταν όλες και όλες 10 παρέες ...και που στο Προσήλι υπήρχε χώρος να βάλεις μια πετσέτα...

Θέλω να πάω και σήμερα για μπάνιο...ζητάω πολλά?

Ξύπνησε το μικρό μου αγόρι ...σας αφήνω. Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντροπη και αισχος,ακου γκομενακια..............

πλακα κανω...συγχαρητηρια δεν μετανιωνω που σας εχω παρεα :lol:

μωρε τον εχω απατησει εγω (στον υπνο μου βεβαια) ουκ ολιγες φορες :oops::oops::oops::oops:

θελω μπανιααααααααα

θελω διακοπες επειγοντως

Ευγενια θα σου ερθω Μηλο επισκεψη το θεικο κορμι σου το εβγαλες Πορτο Γερμενο ε?????????? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera, gia na dw ti tha protothimithw twra gia na sxoliasw..... :)

Katarxhn na euxithw gia ta mwrakia pou vaftistikan idi, Meroula kai Elisa na sas zhsoun kalofwtista na einai.

Meroula prepei na eginan ola katapliktika etsi opos ta perigrafeis akougonte telia...

Anastasia ta dika mou sinxaritiria tha pane prwta ston mpampa sas pou eftiakse ena toso omorfo videaki gia thn Sofoula sas, einai sketh gluka theleis na ths daggoseis ta mpoutakia :lol::lol:

Simpethera mou an xtipisei to koudouni ksafnika kai den fenete kaneis apo to mataki ths portas mhn distaseis na anikseis malon o gamproulhs sou tha einai pou erxete mpousoulontas na parei to koritsi gia na vgoune rantevoudaki :lol::lol:

Roula etsi opos ta perigrafeis einai san na ta lew egw (gia ta nuxterina kapsonia lew kai ton anisixw upno twra teleftea), milame gia poluuuuuuuuuuuuu klama mesa sthn nuxta koritsia, thelei amesos na ton sikosw aggalia kai fisika na ton taisw molis ksipnaei kai otan den pinaei apla klaiei kai egw den kserw giati :roll::?: Elpizw na einai mia fash pou pernane giati pragmatika me provlimatise h simperifora tou.

Egw koritsia tou dinw nero apo thn vrish, exoume valei filtro alla akomi to vrazw to nero tou kai akomi apostirwnw ta mpoukalia tou (to kserw pws den xriazete alla to kanw) :oops::oops:

Egw epitelous vrika forema gia thn vaftish mas, katalathos epesa panw se ena magazi me ampige rouxa dokimasa kapia kai vrika ena se xroma ivouar pou mou arese kai to eklisa. Psaxnw twra gia papoutsia kai meta tha paw na mou to kontenoun giati einai maksi kai nomizw pws paraeinai vari gia meshmerh..

Shmera psonisa kai ta paidia apo ta Raxevsky tous pira kai papoutsia, twra menei mono to koustoumi tou antra mou kai eimaste etimoi gia thn megalh mera....

Alithia oi dikoi sas antres tha valoun koustoumi????? Giati edw pou ta leme tha vgalei thn mpempeli o anthrwpos 31 Iouliou me koustoumi....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...