Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

Geia sas koritsares mou, xerome pou h apousia mou den perase aparatirith kai sas elipsa ligaki :)

Kapies meres empena diavaza ta nea sas alla na sas pw thn alithia den eimai kai sta kalitera mou teleftea kai den eixa to kouragio oute na grapsw ta nea mou.....Kapia stigmh isos to analisw perisotero :?

Tis teleftees meres vevea den mpika katholou giati emeis to 3hmero pou mas perase vapsame to spiti kai mporite na fantastite ti xaos epikratouse edw mesa, kai mesa se olon auton ton xamo eixa kai to mwro..Epitelous teliwsa (sxedon ta panta) kai twra thelw kamia evdomada na siaksei to kokalaki mou apo thn taleporia.

Tha prospathisw na thimithw kai na sxoliasw ta teleftea gegonota.

Eirhnh mou silipitiria krima nea gynneka htan h simpethera sas..

Panayiota elpizw na einai kati perastiko me to paidaki sou, mou ekane entiposh pou einai akomi arostoulhs o kaimenos.

Meroula vaftistikate ee??? Kalofwtistos na einai kai pano apo ola geros o mikros. Na mas valeis fwtografies otan mporeseis..

Roulitsa ti koukli einai auto!!!!!!!!! Xoris plaka twra eeee sigoura exoume ta pio omorfa mwra tou foroum :lol::lol::lol: Nomizw pws sou miazei kiolas ;);)

AAAAAA den sas eipa..........Emeis mpousoulame!!!!!!!!!!!!! Eimai polu enthousiazmenh giati h korh mou den mpousoulise kai auto to zw gia proth fora...

To disaresto kserete pio einai omos eee, apo edw kai pera arxizei to kinigito...........

:x:x:x:x:x:x:x:x Sas filw koukles.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω θέλετε όλες κέρασμα γι'αυτό μου λέτε ότι μου μοιάζει εεε;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Ευχαριστώ Ευάκι!!! Ελπίζω να σου περάσουν οι μαύρες σου σύντομα!! Δες τα θετικά στη ζωή σου και χαμογέλα! Καμιά φορά όταν μας "πνίγουν" τα "προβλήματα", ξεχνάμε τα σημαντικά...

Μαιρούλα καλοφώτιστος ο Νικόλας!!! Γερός και καλότυχος!!

Φωτορεπορτάζ;;;; :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?? ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΧΑΜΟΣ--ΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 69 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ 7200ΓΡ--ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΛΑΨΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ--ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΦΑΓΗΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΤΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ--ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΜΠΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ--Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ---ΜΑΣ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΕ 2ης ΒΡΕΦΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ-ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΡΑΙΟ -ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ FRISOMEL--ΠΡΙΝ ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΑΝΤΙΑΝΑΓΩΓΙΚΟ ΤΗΣ almiron ΕΤΣΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ 2 ΤΟ ΑΝΤΙΑΝΑΓΩΓΙΚΟ ΕΣΕΙΣ ΠΙΟ ΓΑΛΑ ΔΙΝΕΤΕ??? ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ ΣΟΥΠΕΣ ΤΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΤΑ ΒΡΑΖΕΤΕ ΜΕ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ ΝΕΡΟ???

ΑΑ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑΚΟΥΝΟΥΠΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΜΕ CITRONELLA ΦΥΤΙΚΗ--

ΑΥΤΑ--ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΜΟΥ---ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελαρες

τι νεα?

εμεις σημερα εκτυπωσαμε μονοι μας σε ριζοχαρτο τα προσκλητηρια βγηκαν πολυ ωραια,τωρα θα παρω κορδελιτσες και χαντρουλες να τα στολισω

θεμα μας ο ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ

αν δεν χωραω σε κανενα φορεμα ....θα ντυθω ΜΙΝΝΙΕ σε ΧL :lol: πλακα θα εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακιααα μου καλησπερα!

Ααχ εδώ που σας αφησα σας βρίσκω στο ιδιο ποστ!

Ελπιζω να ειστε ΟΛΕΣ καλα και εσεις και τα μωρακια σας. Εμεις περασαμε από μια δυσκολη δοκιμασια και συνεχιζουμε στον αγωνα, διαγνωστηκε στην μικρουλα μας ογκος χοριοειδους πλεγματος δεξιας κοιλιας του εγκεφαλου, ο ογκος αυτος για να σας εξηγησω ειχε κατάστρεψει τα σωληνακια των κοιλιων και ειχει συσσορευτει υγρο προκαλωντας στο κοριτσακι μας υδοκεφαλο και μεγλαη πιεση.

Μπηκαμε αμεσως σε χειρουργιο για ‘παροχετευση του υγρου’ όπως ειπε ο γιατρο και μετα από 1μιση βδομαδα αφαιρεθηκε ο ογκος οπου χαρακτηριστηκε προς μεγαλη μας χαρα ως καλοηθης! Οι εγχειρησεις πηγαν θαυμασια και η μικρη δεν εκανε ουτε αιματωμα πραγμα που ηταν πολύ καλο!

Η περιοδος τωρα δεν είναι πολύ ευκολη μιας και η μικρη συναντα πολλες δυσκολιες, η αναπτυξη της θα είναι αργή αλλα εμεις θα ειμαστε εδώ διπλα της! Εχουμε παρει πολύ δυναμη μεσα από τα ματακια της, εχει σταθει ηρωας το κοριτσακι μας! εχουμε πιστη στην παναγιτσα και προσευχομαστε καθημερινα για την μικρη μας πριγκιπισσα!

Δεν θελω να σας ανησυχω και εσας για αυτό δεν πολύ εμπαινα αλλωστε και ο χρονος μου είναι ελαχιστος γιατι ειμαι συνεχεια από πανω της!

Μου εχει λειψει παρα πολύ το παρεακι και σας σκευτομαιιι οοοοοοοοοοοοολες!

Τα φιλια μου και την αγαπη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι ευχομαι μεσα απο την καρδια μου το κοριτσακι σας να ειναι απο δω και περα παντα καλα και η Παναγια με την Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου να την προστατευουν σε καθε στιγμη της ζωης της..καποιες φορες οι μικροι ηρωες μας κανουν και συνειδητοποιουμε ποσο σημαντικα ειναι τα απλα πραγματα της ζωης,οπως να εχουμε την υγεια μας ή να ειναι η οικογενεια μας ενωμενη στα καλα και στα δυσκολα..δε θελω να πω περισσοτερα..μανουλες ειμαστε και σε νιωθουμε απιστευτα..κι η σκεψη μας ειναι κοντα σε ολους σας..σε φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαταλάκι!!!!! Σε σκοφτόμασταν όλες!

Εύχομαι και προσεύχομαι πραγματικά το κοριτσάκι σου να είναι πάντα δυνατό όπως σας απέδειξε μέχρι στιγμής και η ζωή να της χαρίζει απλόχερα από εδώ και στο εξής υγεία, χαρά και ευτυχία!!!

Αχ! Βρε Ναταλάκι. Να 'ταν το τελευταίο αυτό! Σου 'πέσαν μαζεμένα ρε γαμώτο. Είμαστε εδώ και θα χαιρόμαστε πολύ να μαθαίνουμε τα νέα σας που από εδώ και στο εξής είμαι σίγουρη ότι θα είναι μόνο καλά ε; Σε φιλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκο μου Ναταλακι,μικρη μανουλα και στα βαθεια νερα.........

εχω χαρει απιστευτα που μεσα στην ατυχια σας ησασταν τυχεροι και ειναι καλοηθης

μπραβο ζουζουνα μου,ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει το τελευταιο 6μηνο

θα το παλεψετε και θα γινει κοπελαρα,να κανεις τον αγωνα σου ειδικα τωρα που ξερεις οτι ειναι κατι που αντιμετωπιζεται

αχ εχω χαρει πολυ πολυ

μην χανεσαι , ενα μεγαλο μπραβο για τις δυναμεις σου

σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μπράβο!!! Δόξα τω Θεώ!!!

Θα συμφωνήσω με την Ειρήνη, είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό!

Ναταλάκι περαστικά σας και σύντομα όλα αυτά να'ναι μια ανάμνηση! Φιλάκια πολλά στη μικρή ηρωίδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natalaki polu xarika me ta nea sas alla sokaristika ligaki giati den iksera leptomeries gia to ti eixate perasei....Fantazome ti laxtares perasate oloi sas alla euxome mesa apo thn kardia mou na einai to telefteo vasano pou sas vriskei...Kouragio manoula, na doseis polla filakia sto geneo koritsaki sou :YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΤΑΛΑΚΙ-ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΕΥΧΟΜΑΙ-ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ-ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ---ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάκι χαίρομαι που επέστρεψες καλή δύναμη στην κορούλα σου σε εσένα κ σε όλη την οικογένεια φυσικά!η Παναγία είναι δίπλα σας ,ήδη είχατε ευχάριστα νέα αφού ήταν καλοήθης ο όγκος. Έχετε μία πριγκίπισα αγωνίστρια ,έχει γονείς υπέροχους να την στηρίζουν σε καθετι που χρειαστεί!

Εγώ κοριτσάκια μου χαλάρωσα λιγάκι επιτέλους!!!!Λεπτομέρειες για την βάφτιση...την Κυριακή ο κύριος κοιμόταν μέχρι τις 12,τον ξύπνησα τον έντυσα κ βουρ στην εκκλησία :D εκεί δεν πρόλαβα να στολίσω πολύ την εκκλησία γιατι δεν ειχα χρόνο :| ο νονός μας του έκανε πολλά πολλά παιχνίδια κ δεν έκλαιγε παρά μόνο όταν μπήκε στο νερό κ μάλιστα λίγο κλάμα :D

το ωραιότερο ήταν με τον παπά, ο νονός διάβαζε το πιστεύω ήταν κολητά με τον παπά κ ο μπέμπης του έπιανε τα γένια :lol::lol::lol: ο παπάς μια να κρατα το βιβλιο να διαβασει το πιστευω ο νονος μία να κρατά τα γένια του :lol::lol::lol: Φυσικά του άρπαξε τα γένια ο μικρός κ στο τέλος, όταν τον πήρε μεσα αγκαλιά στο ιερό κ βγήκαν στη ωραία πύλη,εκεί να δείτε τράβηγμα :lol::lol::lol:

ευχές δεχτήκαμε στο κέντρο όπου έδωσα γλυκό και μπομπονιέρα.μετά το μυστήριο λοιπόν βγήκαμε φωτογραφίες στο προαύλιο της εκκλησίας ο κόσμος είχε φυγει για το κέντρο κ πιάνει ΕΝΑ ΧΑΛΑΖΙ κορίτσια :shock::shock::shock: δεν μπορούσα να βγω απο το δωματιακι που υπογραψαμε τα χαρτια της βαφτισης να μπω στο αυτοκίνητο :shock::shock::shock: ευτυχώς ο κοσμος ειχε ηδη φτασει στο κεντρο κ ειχαμε μεινει μονο μαμα μπαμπας κ νονος 5 χλμ μακρια

Ουπς,Θα κανω διακοπή εδώ γιατι κλαιει Νίκος κ θα συνεχίσω αργότερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά. Αυριο έχουμε γιατρό για εμβόλιο και θα βάλουμε στην διατροφή μας μοσχαράκι και κάποιο είδος ζυμαρικού που λέγεται πεπονάκι. Θα αλλάξουμε και το γάλα. Αρχικά πίναμε Frisolac comfort, 6 μηνών πήραμε το frisomel comfort και τώρα θα πίνουμε το frisomel σκέτο που δεν είναι αντιαναγωγικό. Μαρινάκι κι εσείς αντιαναγωγικό πίνατε μέχρι τώρα ε; Το αλλάξατε; πίνει κανονικό τώρα;

Μαριετάκι πως πάτε με τα φρούτα; όλα οκ; όσο για τα ονόματα, συμφωνώ με τον τρόπο που σκέφτεσαι και το θεωρώ δίκαιο. Επομένως να επιμείνεις.

Μαιρούλα όλα καλά δηλαδή στην βάφτιση ε; Αν εξαιρέσεις την βροχή βέβαια. Πάλι καλά που δεν έκλαψε πολύ ο Νικολάκης.

Ευάκι ο γιόκας σου περπάτησε;;; Τι καλά! Ώρα για κυνηγητό λοιπόν....

Θα σας βάλω ένα βιντεάκι που μας το έφτιαξε ο μπαμπάς μας (ο άντρας μου δηλαδή) με τις δικιές μας προσπάθειες για μπουσούλημα και "περπάτημα" (τι του κανε του παιδιού μου να δείτε...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...και συνεχίζω...

αφού καθυστερήσαμε 20 λεπτά με μισή ώρα να ηρεμήσει η καταιγίδα ,φτάνουμε στο κέντρο κ εκεί χαλάρωσα πλεον,γιατι στην εκκλησία ήμουν αγχωμένη.είδα απο κοντά πιο πολλούς φίλους κ λίγους συγγενείς,είμασταν 120 άτομα.Στα τραπέζια είχα άσπρο τραπεζομάντηλο απο κάτω κ τυρκουάζ ράνερ. είχα κατασκευάσει καραβάκια χάρτινα που έγραφαν το όνομα Νικόλαος κ τα είχα σκορπίσει στα τραπέζια κ είχα βάλει μπολάκια με χαρτοπετσέτα που είχαν υπέροχα κουφέτα,με καρύδα ή καραμέλα κ ξετρελάθηκαν όλοι με την γεύση. για μπομπονιέρα πήρα σελιδοδείκτες απο το χαμόγελο του παιδιού που τους είχα τοποθετήσει σε καθε πιάτο κ εκεί ήταν κ το γλυκό,βυζαντινό λέγεται σε πλαστικό κουπάκι .στο κεντρικό τραπέζι είχα κατασκευάσει κατι σαν σημαιούλες με κορδόνι που έγραφαν το όνομα του μικρού κ το είχα κρεμάσει στην μπροστινή όψη του τραπεζιού.Επίσης υπήρχαν μπαλόνια λευκά κ σιελ παντού,τα είχα κρεμάσει στα κουρτινοξυλα .κάποιοι χορέψανε κιόλας μετα το τραπέζι.Τώρα απο φαγητό....όλοι μου είπαν οτι έσκασαν απο φαγητο :D μετά το γλυκό που είχα οταν μπηκαν ακολουθησαν ορεκτικά με πιπεριες τυριά μελιτζάνες κ φλογέρες, κ σαλάτα χωριάτικη κλασικά.μετά το πιάτο του καθενος ,που ηταν Mix κρεατικών,για μοσχάρι είχαμε μπιφτέκι,για χοιρινό ,κοτοσούβλι κ για κοτόπουλο σνίτσελ κ γαρνιτούρα ρύζι και πατάτες. καθε κρεατικό ήταν 1/3 οποτε συμπληρωνόταν μια χορταστική μερίδα! στην μέση είχαμε σε πιατέλες αρνί που το είχε τάξει ο παπούς Νικόλας.μετά για φρουτο ροδάκινα κ για γλυκο ,παγωτίνια σε πιατελες στη μεση.

Στο τραπέζι ευχών ....είχα κατασκευάσει παιδικές μπομπονιερες,πήρα απο το τζαμπο ανεμοδουρες μικρες κ τύλιξα σε τουλι 5 ζελεδακια σε σχήμα καραμέλας κ τα έβαλα στο ξυλάκι της ανεμοδούρας. τις μπομπονιερες τις προόριζα για τα παιδάκια μετά όμως έμαθα οτι μόλις μπήκε μέσα στο μαγαζί ο κόσμος έπεσαν πάνω στις μπομπονιερες σαν νηστικοί :twisted: κ έπαιρναν δύο κ τρεις ο καθενας με αποτέλεσμα να τελειώσουν γρήγορα,έιχα μόνο 30 παιδικές!δεν υπήρχε καποιος δικός μου εκεί να τους εξηγήσει οτι είναι για τα παιδιά!μετά βέβαια καπως το κατάλαβαν οι ίδιοι οταν είδαν τον σελιδοδείκτη κ κατάλαβαν το λάθος που έκαναν .Επίσης ,στο τραπέζι ευχών είχα ζελεδάκια πολλά,μπισκότα γεμιστά που τα ξετίναξαν καραμέλες γάλακτος κ μασμάλοουζ τυρκουαζ κ λευκό ,τα οποία δεν τα τίμησαν ιδιαιτέρος,έφαγαν μόνο τα μισά.είχα κυπελάκια διάφανα με την επωνυμία του ζαχαροπλαστείου να βάλει ο καθενας οτι ήθελε, να κεραστεί απο το τραπέζι!

Αυτά ..... μάζεψα πάρα πολλά δώρα,κυρίως ρούχα κ πρέπει να τα αλλάξω κ δεν ξέρω τι να πα΄ρω....λίγα φακελάκια με χρ'ηματα που είναι το καλύτερο κ δυο-τρία δώρα σε λευκά είδη που ήθελα να μου φέρουν λευκά είδη αλλά δεν έφεραν....

Εύχομαι με το καλό κ οι υπόλοιπες μανουλίτσες να βαφτίσεται τα παιδάκια σας να είναι υγιή κ ευτυχισμένα.

Ακόμη να συνηθίσω να τον φωνάζω Νίκο,μου ξεφεύγει το μπέμπης :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτογραφίες δεν έχω ακόμη για να σας βάλω.

Αναστασία φαγανούλικη είναι η δική σου βλέπω, θα βάλεται κ μοσχαρι!εμείς είμαστε στις αρχες ακόμη.ευτυχώς χθες έφαγε χορτόσουπα ,πατατα καροτο, για πρώτη φορά κ ευτυχώς δεν διαμαρτηρήθηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα ειμαι βιαστικη και τρεχω...

ναταλακι μου ολα θα εξεληχθουν τελεια εχεις τις ευχες μου και ολες τις προσευχες μου γρηγορα να τα αφησετε ολα πισω σας...

μερουλα να χαιρεσαι το ζουζουνι σας περιμενουμε και φωτο...

εγω τρεχω εχω να μπω στο σπιτι απο το σαββατο...ολο βολτες ειμαστε...σημερα ειναι μερα καθαριοτητας και ετσι τρεχω μετα απο τοσο καιρο που εγκατελειψα το σπιτι...ευτυχως το αντρακι μου κοιμαται και ετσι εχω χρονο....σας φιλω κουκλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια~Εχω χαθει αλλα εχω τις ετοιμασιες για την βαφτιση.

Ναταλακιολα καλα θα πανε απο δω και περα!

Εμενα ο μπεμπης αρχισε και την τρωει την φρουτοκρεμα ευτυχως.Εχουμε αρχισει και φαγακι και μια χαρα τα παμε.

Λοιπον κοριτσια το Σαββατο εχω την βαφτιση..ελπιζω να ειναι καλος ο καιρος...και να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elisa μου με το καλό η βάφτιση. Μην ανυσηχείς καλό καιρό θα έχει. Καλά να περάσετε και να σου ζήσει ο γιόκας σου (προκαταβολικά) αν και θα τα πούμε και μετά την βάφτηση που θα μπεις και θα μας πεις λεπτομέρειες ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια μου περαστικα και σιδερενια η μικρουλα σας!!!! Πω πω...Αγυριστα να ειναι!!!!

Κοριτσια και εμεις τωρα αναρρωνουμε σιγα σιγα.Τελικα ο Ν. ειχε λοιμ.μον..

Φιλακια σε ολες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Παναγιώτα περαστικά του παιδού! Που τη βρήκε τη λοιμώδη μονοπυρήνωση μια σταλιά παιδάκι;;; Αυτή είναι η νόσος των φιλιών!! Έχει καμιά φιλενάδα;; :lol::lol::lol:

Μαιρούλα όλα ακούγονται υπέροχα και μπράβο σου που τα οργάνωσες τόσο καλά!!! Περιμένουμε και φωτο.. και να μας πεις και τι φόρεσες!! ;);)

Πρέπει κι εγώ να ψάξω να βρω τι θα φορέσω... δε θέλω κάτι "βαρύ", αλλά μου λένε "θα'σαι η μαμά, να ντυθείς καλά"... ναι αλλά καλοκαίρι είναι, ζέστη κάνει, μεσημέρι θα'ναι, σε χωριό θα'μαστε, ε τι στο καλό;; Παγιέτες θα βάλω;;;; :lol::lol:

Χτες ήρθε ο νονός μας, ο αδελφός μου, από Αμερική - μετακομίζει στην Ευρώπη, θα'ναι στη Γαλλία από το φθινόπωρο, οπότε θα'μαστε πιο κοντά... 3 βαλίτσες είχε, και τις 3 του τις σπάσανε!! Έλεος δηλαδή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακαι μου ομορφα!

ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες σας, περνω αρκετο κουραγιο :)

ελα ρρ παναγιωτα ,που το κολλισε το παιδι? ενας φιλος μου θυμαμαι το επαθε πριν κατι μηνες!

Καλα τι παιδι ειναι αυτο? παναγια μου, ΣΟΦΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΘΕΑΑΑΑΑΑ :D

ποτε την εχετε την βαφτιση ρουλακι?!

παιδια εμεις οπως καταλαβαινμεται δεν εχουμε οργανωσει τιποτα και η βαπτιση θα μεινει για μετα το καλοκαιρι, τελη Σεπτεμβρη μαλλον!

Μαιρουλα οντως ολα ακουγονται καταπληκτικαααα!μπραβοο σου, να τον χαιρεσαιι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Ναταλάκι ελπίζω όλα να είναι σύντομα μια ανάμνηση και η κοριτσάρα σου να αναρρώσει το συντομότερο.

Παναγιώτα μου περαστικά και σε εσάς...

Εμείς είμαστε καλά - ο μικρός έχει αρχίσει να τρώει σιγά σιγά και το μοσχάρι αλλά μην φανταστείτε ότι το τρώει όλο. Βασικά δεν κανένα γεύμα του ολόκληρο. Μέχρι και το γάλα με δυσκολία το τρώει. Θέλει συνέχεια να παίζει και δεν τον ενδιαφέρει το μαμ. Ο γιατρός μου είπε να μην τον πιέζω και να τρώει όσο θέλει - θα του κάνω και μια καλλιέργεια ούρων να δω ότι όλα πάνε καλά και την επόμενη φορά που θα μας δει θα μας πει τι θα κάνουμε με το φαγητό του. Υπάρχουν μέρες που κάνει να φάει το γέύμα του και μιαμιση ώρα - κρατάει το φαγητό στο στόμα μπορεί και 5 λεπτά. Εγώ επιτέλους κατάφερα να κάτσω. Είχα χθες την πεθερά μου και ήμουν όλη μέρα στο πόδι και επι πλέον με έχει πιάσει κάτι να γίνω Παρλιάρος. Χθες έφτιξα μωσαικό (δεν έμεινε ούτε ένα μπισκοτάκι) και σήμερα μηλόπιτα από τα μήλα του μπέμπη που μου βγήκαν ξυνά. Ένας ηλίθιος ήρθε και χτύπησε το κουδούνι τώρα για ενημέρωση για τα σταθερά τηλ και μου ξύπνησε τον μπέμπη. Είναι...ήθελα να κατέβω κάτω να τον πλακώσω!!! Σας αφήνω - φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...