Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΡΕΑ!


labrinip

Recommended Posts

dimary με το καλο το μωρακι σου. :)

Εμενα το τρικλινο μου στοίχισε 1750 με φτ.δε ξερω αν αλλαζει κατι στην καισαρικη.Η ληψη και φυλαξη βλαστοκυταρων ειναι δωρεαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Νασαι καλα.Εχω αρχισει κ αγχωνομαι λιγο για τον τοκετο......

Αλλα ολα στην ωρα τους προσπαθω να μην σκεφτομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ. Που λέτε και εγώ με το καλό στο Ρέα θα γεννήσω. Πήγα και το είδα και έμεινα ευχαριστημένη. Βέβαια θα πάω εκεί γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου. Πάντως δεν σας κρύβω ότι έχω αγχωθεί με τον επικείμενο τοκετό διότι πρώτη φορά θα γίνω μανούλα και όσο να είναι ένα φόβο και ένα άγχος το έχω. Εντωμεταξύ δεν είμαι και μικρούλα. 36 στα 37. Καλή ημέρα να έχετε. Φιλιά!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Victoriagits και εγώ στο ΡΕΑ θα γεννήσω πρώτα ο Θεός,

ο γιατρός μου ήταν στο Μητέρα και πήγε το Δεκέμβριο εκεί.

Έχω πάει,έχω δει δωμάτια, χειρουργία.Μου φαίνεται πολύ

καλό και επίσης το προσωπικό είναι ευγενέστατο!

Και εγώ έχω τις αγωνίες μου, είναι και μένα το πρώτο μου

μωράκι και έχω και εγώ την ηλικία μου 34+......

Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teddy Dion καλημέρα. Που λές τα χειρουργεία δεν τα είδα. Μόνο τα δωμάτια. Αλήθεια πως σου φάνηκαν? Τώρα όσο αφορά αυτό που είπαν κάποιες κοπέλλες για εμπόριο που κάνουν οι γιατροί, δεν λέω δίκιο έχουν αλλά μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο καζάνι. Πχ ο γιατρός μου είναι το Λητώ στο Αρεταίειο και στο Ρέα. Το λητώ δεν με βολεύει γιατί είναι μακριά για τους γονείς μου-μένουν Καλλιθέα-παρόλο που είναι πιό φθηνό. Δεύτερον, όταν ρώτησα τον γιατρό μου πρίν 2 μήνες πιό μαιευτήριο είναι καλύτερο για τα νεογνά, το Αρεταίειο μου το απέκλεισε και μετά είδαμε όλοι τον λόγο στην τηλεόραση. Βέβαια ο γιατρός μου ήταν πάντα υπέρ του συγκεκριμένου, ειδικά όταν είχες ασφάλεια ΙΚΑ, πχ η αδερφή μου και τα δύο παιδιά της εκεί τα γέννησε αλλά έχουν περάσει και 9 χρόνια που οι συνθήκες ήταν αλλιώς. Εγώ που πήγα πέρσι να κάνω μία επέμβαση που μένεις ώρες μόνο, έφριξα. Είχα ξαναπάει το 1998 για άλλη επέμβαση και ήταν εντελώς διαφορετικά. Πέρσι που πήγα επικρατούσε χάος. Τώρα όσο αφορά ότι τα δύσκολα περιστατικά που τα πάνε σε δημόσιο, πλέον δεν ισχυεί. Το ξέρω απο μέσα διότι ο θείος μου γιατρός, η κουμπάρα μου νοσηλεύτρια σε χειρουργεία (και οι δύο σε δημόσιο). Απλώς πάνε σε δημόσιο λόγω κόστους στα ιδιωτικά. Πχ στο ΡΕΑ μια γνωστή μου που γέννησε πρόωρα, έμεινε καταευχαριστημένη όσο αφορά την περιποίηση του μωρού της. Καλό μεσημέρι κορίτσια, ά και Teddy μου μην ξεχάσεις να μου πείς πως σου φάνηκαν τα χειρουργεία και οι αίθουσες ωδινών γιατί εγώ τα είδα μόνο στα video που έχει το site του ΡΕΑ. Πολλά φιλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο ΡΕΑ οι αιθουσες ωδινών μετατρεπονται σε χειρουργιο.Δηλααδη δεν πας αλλου για να γεννησεις.

Εκει που θα σε βαλουν απο την αρχή με τους ορους και τον καρδιοτακογραφο εκει θα σε ξεγεννησουν.

Ειναι πολυ καλα και υπερσυγχρονα.

Επιτρεπονται και οι συζυγοι μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι πως το είχα ακούσει αυτό αλλά δεν ήμουν σίγουρη. Τώρα όσο αφορά τον αντρούλη μου, δεν το βλέπω να είναι μέσα διότι τον βλέπω να λιποθυμάει οπότε το αφήνουμε αυτό :lol: !!!!!! Καλό μεσημέρι σε όλα τα κοριτσάκια!!!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Victoriagits τα χειρουργεία είναι πολύ σύγχρονα,

και οι αίθουσες ωδινών ακριβώς όπως τις περιέγραψε

η Παναγιώτα.Το περιβάλλον γενικά σου δίνει μεγάλη

αίσθηση ασφάλειας!

Αλήθεια πότε γεννάς;Εγώ μέχρι τις 20/10.

Τα φιλιά μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teddy Dion μου καλησπέρα και καλό μεσημέρι. Εγώ είμαι ήδη στην 37η εβδομάδα και απο ότι βλέπω προς το τέλος της άλλης εβδομάδας μάλλον θα γεννήσω. Έχω αγοράκι. Εσύ? Άντε με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Όσες έχετε γεννήσει στο ΡΕΑ τι χρειάζεται να έχω στην βαλίτσα μου για εμένα και το μωρό? Επίσης σε αυτές τις αίθουσες που αναφέραμε προηγουμένως έχουν τουαλέτα και ντουσιέρα? Επίσης για να τελειώνω, σου κάνουν κλύσμα και σε ξυρίζουν? Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά πρώτη φορά μανούλα έχω και εγώ τις απορίες μου. Φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teddy Dion μου καλησπέρα και καλό μεσημέρι. Εγώ είμαι ήδη στην 37η εβδομάδα και απο ότι βλέπω προς το τέλος της άλλης εβδομάδας μάλλον θα γεννήσω. Έχω αγοράκι. Εσύ? Άντε με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

victoriagits καλημέρα,

με το καλό κοριτσάκι μου!!!!!

Μη φοβάσαι τίποτα είναι όλα πολύ οργανωμένα και όλο το

προσωπικό από ότι γνωρίζω πολύ πολύ εξυπηρετικό!!!

Εγώ μάλλον έχω κοριτσάκι, θα ξέρω σε λίγες μέρες σίγουρα!!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Όσες έχετε γεννήσει στο ΡΕΑ τι χρειάζεται να έχω στην βαλίτσα μου για εμένα και το μωρό? Επίσης σε αυτές τις αίθουσες που αναφέραμε προηγουμένως έχουν τουαλέτα και ντουσιέρα? Επίσης για να τελειώνω, σου κάνουν κλύσμα και σε ξυρίζουν? Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά πρώτη φορά μανούλα έχω και εγώ τις απορίες μου. Φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ τωρα το ειδα. :oops:

Για σενα: Νυχτικα, ρομπα, παντοφλες,προσωπικα ειδη (φορτιστη, καλλυντικα,σφουγγαρι,χτενα ,οδοντοβουρτσα,οδοντοπαστα,μπατονετες,ξυραφι κτλ)

Για το μωρο : ρουχα μονο για να βγειτε, λαβετες, πανες αγκαλιας, μαξιλαρι θηλασμου (ενδεχομενως )

Σε ξυριζουν και σου κανουν κλυσμα σε κατι δωματιακια πριν τις αιθουσες ωδινων και εκει εχει και τουαλετα και ντουζιερα.

Με το καλο. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω το επισκεφτηκα πριν εναμιση μηνα περιπου μια φιλη που γεννησε εκει και μου φανηκε πολυ καλό.

Οργανωμενο με ανθρωπους σεκιουριτι παντου, η φιλη σε τρικλινο που δεν ηταν καμια αλλη!Η Τυχερη!

Και πολυ ευχαριστημενη ηταν που τη ρωτησα.Δεν ειχε δικη της μαια, κι ωστοσο 3 μαιες μου ειπε ηταν απο πανω της να την εμψυχωνουν συνεχως!

Εννοειται χειρουργια δεν ειδα, το δωματιο ειδα μονο, πολυ καλο.

Ενα μονο, δεν ειχε παρκινγκ ρε παιδια για καποιον επισκεπτη, κι επρεπε να ψαχνεις στα γυρω στενα, δυσκολο στην περιοχη εκεινη.

Εγω δεν το ειδα;τι να πω!Εκτος κι αν σκοπευουν να φτιαξουν...αλλα θα επρεπε να φτιαχνανε πριν το παραδωσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙA ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ.....ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ ΣΤΟΥΣ ΗΠΕΡΗΧΟΥΣ ΣΤΟ ΡΕΑ???????ΚΑΝΟΥΝ ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΟ??ΔΙΝΟΥΝ DVD???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ALITHEIA MPISKOTAKI???????????TELEIA SE EYXARISTW PARA POLY GIA THN APANTHSH!!!!!!!

EGW EPEIDH MENW FALHRO KAI EIMAI DHMOTHS FALIROU EXW AKOUSEI OTI EXMOUNE EKPTWSH...DIAVASE PARAKATW......OPOTE MIA XAROULA ME SYMFEREI POLY!!!!!!!

KAI THA EXW EPITELOUS KAI DVD POY THELW POLY.....TOUS TO LES GIA TO DVD H SOU TO DINOUN MONOI TOUS?????????

Με ενέργειες του Διονύση Χατζηδάκη εξασφαλίστηκαν για όλες τις υπηρεσίες που περιγράψαμε προηγουμένως και ανακοινώθηκαν με επιστολή του Προέδρου και του διευθύνοντος συμβούλου της “ΡΕΑΣ”, για τους δημότες Παλαιού Φαλήρου τα ακόλουθα:

- Εκπτωση 20% στο σύνολο των μαιευτικών και χειρουργικών υπηρεσιών και

-Έκπτωση 50% για το σύνολο των διαγνωστικών εξετάσεων.

Όπως δε αναφέρεται στην επιστολή, αυτές οι εκπτώσεις είναι πραγματικές και όχι θεωρητικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...