Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΡΕΑ!


labrinip

Recommended Posts

Καλησπέρα & Χρόνια Πολλα!

Πριν 4 μέρες γέννησε η ξαδέρφη μου στο μαιευτήριο Ρέα την επισκέφτηκα και έπαθα πλάκα, μιλάμε για πολύ χλιδή τρομέρά δωμάτια, ησυχία και πολυ περιποίηση, έχει τα πάντα και είναι ολοκαίνουργιο και πάνω απο όλα η τιμή super. 1900€ τελική με καισαρική είχε τον γιατρό Βαλακώστα και αυτός πήρε σχετικά λίγα. Απο ότι κατάλαβα έχει αρχίσει μεγάλος ανταγωνισμός με τα μαιευτήρια, αυτό που μου άρεσε είναι ότι δεν την χρεώσαν επιπλέον όπως εμένα στο Ιασώ έδωσα 2750€ για καισαρική ενώ είχα υπολογίσει 2.050 € όπως έλεγε ο τιμοκατάλογος. Για την λήψη βλαστοκυτάρρων επίσης στο Ρεα δεν πλήρωσε τίποτα ενώ στα άλλα ζητάνε απο 150-250€. Φιλιά σε όλες και Καλή Λευτερια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγω που μενω νοτια προαστεια και θα με βολευε μου ειπε ο γιατρος μου που ειναι στο Ιασω οτι δεν ειναι ακομα ετοιμο! :shock:

Ειχε ελλείψεις λέει και οι αναισθησιολόγοι στις επισκληριδιους ειναι ανεκπαιδευτοι και δε θελει σε δικη του γυναικα να κανει την εκπαιδευση του ο αναισθησιολογος. :(

Κι ετσι παλι στο Ιασω θα τρέχω!

Τι δωμάτιο ειχε η ξαδερφη σου;Τρικλινο;Τετρακλινο;

Να σας ζήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, η ξαδέρφη μου είχε τρίκλινο και έμεινε ευχαριστημένη εξ αλλου απο ότι της είπαν οι περισσότεροι γιατροί που είναι εκεί προέρχονται απο το Ιασώ και το Μητέρα, την ρώτησα και για την αναισθησιολόγο και μου είπε οτι ήταν μια κυρία γύρω στα 45 και πρίν δούλευε στο Ιασώ. Τι να πω ίσως ψιλοσαμποτάρουν και οι γιατροί γιατι το Ιασώ τους δίνει μεγαλήτερα ποσοστά εφόσον είναι και ακριβότερο.

Εννοείται ότι θα γεννήσεις όπου νιώθεις ασφάλεια και φυσικά όπου πεί ο γιατρός, εγώ θα κάνω την επόμενη ivf το καλοκαιρι θα επιδιώξω να πάω εκει να δω τι γίνεται αλλα έχω και μια φίλη που γεννάει σε 2 μήνες εκεί θα ξαναγράψω εντυπώσεις.

Φιλια

Καλη λευτεριά με ένα γερό μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Dominique εγώ γέννησα στο Ρεα πριν από τρεις εβδομάδες. Είχα ακούσει και εγώ φήμες ότι θα υπολειτουργούσε επειδή μόλις είχε παραδοθεί σε λειτουργία, αλλά αποφάσισα να εμπιστευτώ το γιατρό μου και όχι τα διάφορα σχόλια που άκουγα αριστερά δεξιά.

Η διαδικασία της γέννας κύλησε πολύ ομαλά. Είχα πάντα κάποιον δίπλα μου που με ενημέρωνε για το τί μου συνέβαινε και πως να το αντιμετωπίσω, ένιωσα ασφάλεια και εμπιστοσύνη. Ειδικά για τον αναισθησιολόγο που σου είπανε, ο δικός μου ήξερε πολύ καλά τη δουλειά του. Με βοήθησε να αντιμετωπίσω τους πόνους, χωρίς να παραλύσει όλο μου το σώμα, όπως έχω ακούσει σε πολλές να συμβαίνει. Είχα πλήρη έλεγχο του σώματός μου και ελεγχόμενο πόνο.

Δε μπορώ να κάνω σύγκριση με άλλα μαιευτήρια γιατί δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία, μπορώ όμως με βεβαιότητα να σου πω ότι εγώ στο ΡΕΑ είχα μια πολύ καλή εμπειρία. Το μαιευτήριο, είναι πολύ καλυτέρο απ' ότι μπορείς να φανταστείς. Όλα καινούρια και πεντακάθαρα, υπερσύγχρονο, ακόμα και ίντερνετ είχε μέσα στο δωμάτιο και αποθηκευμένα ενημερωτικά βίντεο για τη νέα μαμά. Το προσωπικό, πρόσχαρο και πρόθυμο. Ακόμα και το φαγητό ήταν τόσο προσεγμένο και νόστιμο! Εγώ πάντως ένιωσα σα να είχα φύγει εκτός Ελλάδας και σίγουρα το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλες τις μέλλουσες μαμάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και εγω βρεκοριτσια στο ρεα θα γεννησω στης 23 φεβρουαριου γραψτε κιαλλες που γεννησατε εκει αν υπαρχουν.........παντος ο γιατρος μου ςειναι στελεχος εκει και τα ξερω τα πως λειτουργει κτλ ασε που ειναι πιο οικονομικο πριν τεια χρονια που γεννησα στο μητερα τον γιο μου ειχα δωσει 2200 και τωρα θα δωσω 1700 με καισαρικη εχει διαφορα ε?και οντως οι περισσοτεροι γιατροι νοσιλευτες και μαιες αλλα και αναισθησιολογοι ειναι απο μητερα ιασω και λητω........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μενα. Εγω δεν είμαι ακόμα έγκυος έχω βεβαια έναν γιο 2 χρονών. Όταν με το καλό μείνω έγκυος στο δεύτερο εκει θα γεννησω γιατί είναι εκει μέτοχος ο γιατρός μου. Mammys love ποιος είναι ο γιατρός σου;;; Εκει δουλεύει και μία φίλη μου μαία και μου έχει πει τα καλύτερα!!!!

Ευχομαι σε όλες τις εγκυούλες καλή λευτεριά και με έναν πονο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα τη λένε είναι μια ξανθούλα με σκουλαρικακι στη μυτη. Δεν θυμάμαι επώνυμο. Θα τη ρωτήσω και θα σου πω. Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω γεννησα εκει στις 18-12.ειχε μολις 2 μερες που ειχε λειτουργησει.

Εμεινα κατα ευχαριστημενη.Μιλαμε για τρελη χλίδα!!!!!!

Ενταξει τον γιατρο μου τον ηξερα αλλιως δε θα πηγαινα εκει.Ο ανθρωπος ειναι παρα πολυ καλος.τον εχω απο τα 18.

Οποια κοπελα θελει ας μου στειλει πμ για λεπτομερειες.

Μου στοιχησε 1750 φ.τ με επισκληριδιο.

Τα βλαστοκυταρα ειναι δωρεαν.

Το πρωτο μου παιδακι το ειχα γεννησει στο Μητερα.Το ΡΕΑ μου αρεσε πιο πολυ.

Εχει και ρουμινγκ ιν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Φλωριανα μου αυτο ειναι.Το εχεις εσυ το μωρο εκτος βεβαια απο τις ωρες που το βλεπει ο παιδιατρος και τις ωρες επισκεπτηριου για να μην ερχεται σε επαφη με πολυ κοσμο.

Αν κανει κακα το αλλαζουν οι μαιες.Και επισης αυτες το κανουν μπανιο.

Ακομη ενα συν ειναι οτι δεν σαμποταρουν τον μητρικο θηλασμο και αν πεις οτι θηλαζεις αποκλειστικα δε δινουν καθολουθ φορμουλα στο παιδι και στο φερνουν να το θηλασεις οποτε πειναει.

Αθηνουλι εχεις πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,

για το ΡΕΑ έχω ακούσει τα καλύτερα, είναι ο γιατρός μου εκεί-προέρχεται από το ΜΗΤΕΡΑ- τον οποίο και εμπιστεύομαι γιατί είναι καταπληκτικός άνθρωπος και επιστήμονας-το έχω επισκεφθεί και πραγματικά είναι καταπληκτικό και έχει πολύ καλές τιμές. Από μια φίλη μου που εργάζεται εκεί έχω μάθει ότι ισχύει κλειστό πακέτο για την οικονομική θέση, δηλαδή ό,τι σου πουν αυτό και θα πληρώσεις χωρίς καμία επιπλέον χρέωση εκ των υστέρων, ακόμα και τα βλαστοκύτταρα είναι δωρεάν.

Ανυπομονώ να μείνω έγκυος και να το επισκεφτώ το γρηγορότερο!!!

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα στο μητερα ηταν ο γιατρος μου...παναγιωτα εμενα μου ειπεκαισαρικη 1750 με ολα μεσα εσυ πληρωσες τοσα με φτ γιατι?σε τι δωματιο ησουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα στο μητερα ηταν ο γιατρος μου...παναγιωτα εμενα μου ειπεκαισαρικη 1750 με ολα μεσα εσυ πληρωσες τοσα με φτ γιατι?σε τι δωματιο ησουν?

Σε τρικλινο ήμουν αλλα τοσο μας χρεωσανε.Μπορει να τις ριξανε και αλλο τωρα τις τιμες.Τι να πω;;;

Η΄ μπορει να χρεωνουν ιδια τον φτ με την καισαρικη.

Οπως και να εχει παντως μου ηρθε πολυ οικομικοτερο απο το Μητέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

να ρωτησω βρε κοριτσια στο ιντερνετ γραφει οτι πανω απο 1500 ευρω πληρωνεις μεσω καρτας η τραπεζης? απο 1/1/2011 το ξερει αυτο καμμια?α!και κατι αλλο τα βλαστοκυταρα που ειναι δωρεαν εσεις δωσατε?αν ναι ποια η διαδικασια?ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, με λένε Δανάη και είμαι καινούργια στο χώρο. Μπήκα μήπως μπορέσω και βοηθηθώ.... Γέννησα στις 24 Ιανουαρίου (μια βδομάδα πριν περίπου) στο ΛΗΤΩ. Δεν ξέρω τι λέτε για το ΡΕΑ αλλά από έρευνα που έκανα πριν γεννήσω είναι μακράν το οικονομικότερο το ΛΗΤΩ και συγνώμη εμείς πρέπει να διαλέγουμε τα νοσοκομεία που θέλουμε να πάμε να γεννήσουμε και όχι οι γιατροί μας, γιατί όλοι αυτοί έχουν συμφέροντα από παντού!!!! Σε πάνε στο ΡΕΑ γιατί είναι μέτοχοι γιατί άλλο;;;;;; Το ΛΗΤΩ το έχουν ανακαινήσει και πρόσφατα, και μου άρεσε που ήταν μικρό, οικογενειακό και όλοι πολύ εξυπηρετικοί και ένταξει ρε κορίτσια είναι και σαράντα χρόνια ονοματάρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτησω βρε κοριτσια στο ιντερνετ γραφει οτι πανω απο 1500 ευρω πληρωνεις μεσω καρτας η τραπεζης? απο 1/1/2011 το ξερει αυτο καμμια?α!και κατι αλλο τα βλαστοκυταρα που ειναι δωρεαν εσεις δωσατε?αν ναι ποια η διαδικασια?ευχαριστω

Καταρχην με το καλο!!!!

Για τον τροπο πληρωμης δε γνωριζω να σου πω.Λογικα θα σου τα πει το λογιστηριο.

Οσον αφορα στη ληψη βλαστοκυταρων την ωρα που θα πας να γεννησεις θα πει ο αντρας σου οτι επιθυμειτε να γινει λήψη και αυτοι εχουν εκει όλα τα "συνεργα" να τα πάρουν.επισης θα υπογραψετε καποια χαρτια που διασφαλιζουν (μαλλον) οτι τα βλαστοκυταρα του παιδιου δε θα χρησιμοποιηθουν για αλλο σκοπο παρα μονο για δικη του χρηση(του παιδιού).

Δαναη μου καλως ηρθες και να σου ζήσει το μωρο.

Διαφωνω οτι πρεπει να διαλεγουμε μαιευτηριο και οχι γιατρο.Τι να το κανω το λουξ το μαιευτηριο αν δεν εμπιστευομαι το γιατρο;;;

Συμφωνω οτι σε παει ο καθενας εκει που ειναι μετοχος αλλα υποτιθεται αυτο το γιατρο τον εχεις επιλεξει γιατι τον ξερεις και του εχεις εμπιστοσυνη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν λέω όχι αλλά δεν το έχουν κάνει λίγο εμπόριο επειδή τους εμπιστευόμαστε;;;; Πόσες κοπέλες γράφουν για Μητερα και μετά για ΡΕΑ λόγω ιατρού;;; Πάω δηλαδή όπου ο γιατρός αποκτά συμφέροντα επειδή τον εμπιστεύομαι;; Γιατί να μην πάω όπου λέει η τσέπη μου;;; Στο φινάλε τα ιδιωτικά έχουν όλα καλούς γιατρούς ή τουλάχιστον τα περισσότερα για να έχουν καλή φήμη... γιατί μόλις κάτσει η στραβή και συγνώμη για την έκφραση σε στέλνουν σε πανεπιστημιακό-δημόσιο... που έχουν αντιμετωπίσει περισσότερα... εμένα πέθανε φίλη μου σε ιδιωτικό μόλις ξεκίνησε γιατί δεν είχαν καλό κλίβανο και άρα αποστείρωση.... Και δεν θέλει να χάσει ο γιατρός ούτε και τα λίγα... από το να σε χάσει τελείως... Άστα οι καιροί είναι δύσκολοι... Και γιατρό να διαλέξεις αλλά και την τσέπη σου να κοιτάξεις....αυτό είναι το καλύτερο νομίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera ki apo mena!

ki egw sto LHTW gennhsa persi ton dekembrio kai twra pou eimai egguos pali ekei 8a paw!kala twra ri3an kai apisteuta tis times!1500 ft (se 3klino) kai ta blastokuttara dwro!opws leei kai h danah einai polu oikogeneiako maieuthrio,se prosexoun apisteuta kai oloi tous einai foberoi ekei mesa!apo thn ka8aristria mexri ton giatro!(kai to fafhto tromero!!!xixi).Gia to REA den exw akousei tipota allo pera ap to oti einai twn idiwn twn giatrwn kai gi auto prospa8oun na mas pane oles ekei!tous sumferei oikonomika!den 3erw ka8olou times alla re koritsia einai polu kainourio gia na to empisteutoume...kai kala oi giatroi einai oi idioi,oi anais8hsiologoi omws???tous empisteueste gia episklhrhdio?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Πότε γεννάς εσύ; Δεν ξέρω αν έκατσε σε μένα και μου μείνανε οι καλύτερες εντυπώσεις... τι να πω... ή ίσως είναι και οι καιροί δύσκολοι και σε προσέχουν περισσότερό; Δεν ξέρω είχα την καλύτερη εμπειρία και δοξάζω το Θεό γιατί έχω ακούσει γενικά διάφορα καλά και απο εδώ μέσα.... Πάντως είχα ακούσει και στο Ιασώ στην αρχή της λειτουργίας του είχανε πρόβληματα πολλά με τους κλιβάνους και παρότι δούλευει μία φίλη εκεί και θα μου σύστινε γιατρό προτίμησα το ΛΗΤΩ, και ευτυχώς εκανα καλή επιλογή! Ευχομαι για όλες όλα να πάνε καλά και να έχουν το μωράκι τους γερό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou danah mou kai na sou zhsei to mwraki!!!!na nai panta gero ki eutuxismeno!

egw gennhsa persi ton dekembrio sto LHTW kai twra an ola pane kala(eimai molis 6 ebdomadwn) 8a gennhsw pali ekei telos septembrh arxes oktwmbrh!emeina ki egw polu euxaristhmenh prwta ap ola me ton giatro mou ton k.papadopoulo pou einai foberos!!!me thn maia mou, me to dwmatio ,to faghto(pou einai gia mena thn luxoudo polu shmantiko!!xaxa) kai genikws mexri kai thn ka8aristria eixa latrejei!!!!fobero proswpiko kai foberes uphresies!eixa parei kai to rooming in alla opote eixa episkepthrio eixa sunennoh8ei kai mou pairnan to mikro gia na mh mou pa8ei kai tipota!ema8a oti ekanan anakainish kai eida oti to aneferes ki esu!poso kalutero to ekanan?????

an 8es opoiadhpote sumboulh san nea manoula mh distaseis na rwthseis!!!kala 3enuxtia gia arxh kai mia uperoxh zwh me to mikroulh sou!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας...

Ειμαι καινουρια στο φορουμ.Πρωτα ο θεος θα γεννησω αρχες Ιουλιου στο ΡΕΑ.

Θα ηθελα να ρωτησω ποσο κοστιζει το μαιευτηριο με ολα μεσα, οσον αφορα το τρικλινο.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...