Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!

Τί κάνετε????? Τί κάνουν τα ζουζουνάκια?????? Τώρα που ανοίγει ο καιρός ξεσαλώνουν όλο και περισσότερο......το βλέπω και στην κόρη μου, ησυχία δεν βρίσκει πουθενά!

Εχθές τσακώθηκα άγρια με την πεθερά.....δεν την αντέχω άλλο!!!!! Κάποια στιγμή δεν θα λέμε ούτε καλημέρα μου φαίνεται!!!!! Λέει ψέματα, κάνει του κεφαλιού της.....πήγαμε εχθές σε μια δουλειά με τον άντρα μου και την αφήσαμε αναγκαστικά εκεί την μικρή (δυστυχώς η μαμά μου είναι σε άλλο χωριό) και όταν γυρίσαμε κάθονταν στο μπαλκόνι......και το Μαρούλι σκαρφαλωμένο στα κάγκελα.....μου σηκώθηκαν όλες οι τρίχες όρθιες!!!!!!! Ανέβηκα επάνω και πάνω που ετοιμαζόμουν να την αρπάξω από τα μούτρα (την πεθερά) είδα ότι είχε δώσει στο παιδί μέλι.......ενώ εγώ επανειλημμένα της έχω πεί να μη τολμήσει να δώσει στο παιδί μέλι (η παιδίατρος μας έχει πεί όχι ακόμα)!!!!! Φούντωσα, συγχίστηκα, άρχισα να της φωνάζω..... δεν ήξερα για ποιό πράγμα να πρωτονευριάσω!!!!!!

Μετά αναρωτιούνται γιατί δεν της έχω εμπιστοσύνη.......τί να πώ!!!!

Φιλάκια κοριτσάρες, πάω να απλώσω τα ρούχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νασια μου εχω ακριβως τα ιδια θεματα κ εγω με την δικια μου.

δεν ακουει ποτε αυτο που της λεω κ παντα κανει του κεφαλιου της!!!

ξερεις τι εχω καταλαβει?

δεν ειναι οτι δεν νοιαζονται για τα παιδια μας,ειναι οτι δεν τους κοβει!!!!!!!

εγω αδιαθετησα το πρωι κ ειμαι σε κατασταση ζομπι..

ευτυχως κοιμηθηκε η μικρη κ χαλαρωνω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΒΛΕΠΩ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΣΕΙ ΟΛΕΣ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΕ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ. ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΑ ΜΙΑ ΑΠΑΙΣΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΚΑΝΟΝΙΣΑΝΕ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΕ Η ΚΑΘΕΜΙΑ Ή ΜΑΛΛΟΝ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΛΑΒΕ ΠΡΟΛΑΒΕ . ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΕΛΕΙΠΕΣ ΠΕΡΣΥ ΦΕΤΟΣ ΑΔΕΙΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 20 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ. ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΛΕΩ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΤΑ ΦΑΩ ??

ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΣ ΛΕΩ ΟΛΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΑΔΕΙ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΥΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΒΑΛΕ ΜΕ ΠΡΩΙΝΑ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΟ ΨΙΛΟ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΛΕΙΠΕΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΙΜΩΡΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ. ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΛΕΕΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΠΩΣ ΤΗ ΒΟΛΕΥΕΙ. ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΡΑΞΩ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Α ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΤΙΜΩΡΙΑ. ΑΦΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΑΔΕΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΠΟ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ. ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΑ ΛΟΥΤΡΑ ΤΟΤΕ. ΩΡΑΙΟ ΕΕΕΕ :?::lol::lol::lol:

ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΑ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ :idea::idea:

ΑΠΟΨΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΕΟ [smilie=wav.gif][smilie=blob7.gif]

Α ΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΙΣ 12, ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΣΥΚΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ. ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΟΥΛΑ ΑΥΤΑ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙ ΧΙ! ΧΙ ! ΧΙ ! :shock:

ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

η μικρη κοιμαται ακομα!!!!!! :lol:

τονια μου τι να πω κοπελα μου..

ειναι μαλλον οποιος προλαβει....καλα της ειπες!

αλλα μπορει κιολας να μην σε πολυσυμπαθει!!!!!

παρε τα παιδακια σου οποτε μπορεσεις κ πηγαινετε να αραξετε!!!

αληθεια,εχετε καπου εξοχικο?

καλημερα κ καλο μηνα κ στις υπολοιπες τσουπρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεεεεες!!!

και καλο μηνα κορες , μακαρι τουτος εδω να ειναι καλυτερος απο τον προηγουμενο ..

Βρε τονιαντονι καλο μου εχει δικιο η καλυψουλα ισως η προισταμενη να κανει διακρισεις συμφωνα με το ποιους γουσταρει κ ποιους οχι ..κατι σαν το μπιγκ μπραδερ ..ψηφιζω την ταδε γιατι δεν την νιωθω κοντα μου ..Ηρεμισε καταρχην κ οποτε τελικα παρεις την αδεια σου εκμεταλλευσου την στο επακρο με τα πιτσιρικια ..κ συ το χεις αναγκη αλλα κ αυτα ..οποτε μην σκοτιζεσαι με δαυτην ..κοιταξε να περασεις εσυ καλα με τα μικρα σου ..

Εδω κανει ζεστη ξεκινησαμε ηδη κοντομανικα ..Χτες πηγαμε για καφε με τις υπολοιπες ηρακλειωτισσες μαμμυλαντεζες ..τελικα συναντιομαστε μια φορα την εβδομαδα κ λεμε τα σουξου μουξου μας ..Μια χαρα περναμε ..κ τα παιδακια μας ωραια παιζουν ..Βεβαια στην γιορτη της Μαρθουλας της Σωσως θα εχω κ τις μεγαλες μαζι μου πρωτα ο θεος να ειμαστε καλα βεβαια ..

σας φιλω η μικρη με τραβαει να παιξουμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.

ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΟΠΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΤΕΛΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΑΡΑΞΩ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ.

ΣΑΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες κοριτσουδια μου !

εδω εχει μια υπεροχη μερα ..αλλα δυστηχως παλι μου κανει νερα η μικρη με τα αλλεργικα της γμτ τις αλλαγες του καιρου πια !!

μαλλον μας βλεπω παλι το απογευμα προς παραλια μερια μιας κ της εκανε τοσο καλο την προηγουμενη φορα ..Για να δουμε ομως κ τι ωρα θα ερθει ο Νικολης μου σημερις ..

σας φιλω θα παρω το μπουλουκακι να κανουμε μια καροτσαδα ..

καλημερα σ'ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες και καλό μήνα!!!!!

Εδώ έχει απίστευτο ήλιο αλλά από μακριά ακούγονται μπουμπουνητά....ότι να 'ναι!!!!!!

Σήμερα θα μείνω στην μαμά μου με την μικρή....δεν είμαι στα καλύτερά μου, δεν ξέρω όλα μου φταίνε....ειδικά τον άντρα μου μόνο που τον βλέπω μου 'ρχεται να τον μπουφλήσω!!!! Θέλω να πάρω το παιδί μου και να εξαφανιστώ από τον κόσμο.....

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μας...

ειμαστε γενικα καλα.

απλα η μικρη δεν θελει να πεσει για υπνο με τπτ ενω νυσταζει....

κ ριχνει πολυ κλαμα.

εγω βεβαια πηγαινω κ την καθησυχαζω κ την ξαναβαζω για υπνο.

τελικα κοιμαται.αλλα στενοχωριεμαι που δυσκολευεται...

μηπως θελει να κοψει τον μεσημεριανο υπνο???

ευακι καλη βολτα.εδω αρχισε να συννεφιαζει...

τονια μου ευχομαι να χαρεις τα παιδακια σου στο ρεπο σου

αφου το εχεις τοση αναγκη!!!

νασια μου ελπιζω να ηρεμησετε γρηγορα..

μηπως ειναι τα νευρα της εγκυμοσυνης που σου φταινε???

μηπως πρεπει να σκεφτεις λιγο το μωρακι σου

κ να χαλαρωσεις???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κορες !

τι μου κανετε ? Εμεις ετοιμαζομαστε να βολταρουμε ..δηλαδη να κανουμε καποιες δουλιτσες κ παραλληλα να εκμεταλλευτουμε τον καλο καιρο ..

Νασια καλο μου ..οι ορμονες της εγκυμοσυνης νομιζω οτι σε επιρεαζουν ..εστω κ αν υπαρχουν προβληματα - κ ποιο ζευγαρι αλλωστε δεν περναει τα καθημερινα του ..- σ'αυτη την φαση που βρισκεσαι ολα γινονται βουνο ..Πηγαινε στην μανουλα σου ..θα ηρεμισεις λιγακι ..θα εχεις κ βοηθεια με την μικρη θα παρεις δυναμεις ..θελει κουραγιο καλο μου κ υπομονη ..Να σκεφτεσαι θετικα οσο κ αν ακουγεται τετριμενο αυτο ..Οτι θελησεις στην διαθεση σου ..

Καλυψουλα μου εμεις ανεκαθεν με την Αριαδνη ειχαμε θεμα με τον μεσημεριανο υπνο ..κοινως ακομα κ νυσταγμενη του κερατα θα τον κανει τον χορο της ..Θα ξυπνησει στο μισαωρο κ θα ουρλιαζει ..θα την αφησω ..αν δω κ το τραβαει θα την ηρεμισω κ θα ξαναβγω απο το δωματιο ..θα ξανακοιμηθει ..μετα απο κανενα εικοσαλεπτο θα ξαναξυπνησει κ φτου κ απ'την αρχη ..καποια στιγμη κουραζομαι κ την σηκωνω ..Ευτυχως οι αλλες δυο ..αναισθητες ροχαλιζουν του καλου καιρου εν τω μεταξυ .. :lol: Οχι βρε δεν θα κοψει απο τωρα τον μεσημεριανο υπνο απλα αρχιζει να χρειαζεται λιγοτερη ωρα ..Το βλεπω κ γω απ'τις μεγαλες πχ ..εκει γυρω στα δυο χρονια κοιμοταν δυο με δυομιση ωρες κ σταδιακα μεχρι τωρα το εχουν μειωσει στην μια ωρα αντε μιαμιση με ζορι κ στο τσακιρ κεφι ..Αλλαζουν μεγαλωνουν ..το πολυ πολυ αν αρκειται σε λιγοτερη ωρα το μεσημερι βαζε την νωριτερα το βραδυ ..Εμενα υπηρχαν κ φορες που δεν κοιμοταν καθολου για μεσημερι μ'αποτελεσμα γυρω στις 8 το βραδυ να κουτουλανε ..τις εβαζα νωριτερα κ τελειωνε το θεμα ..Απλα σ'αυτη την περιπτωση η γκρινια δεν παλευεται ..

σας φιλω παω να ταισω την λουλουδω μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα γρηγορο καλημερα κ παω να πλυνω την μοκετα της μικρης!!!!!λαλαλα!!! :lol:

το μεσημερι θα παμε για φαγητο με τον κουμπαρο που χει γενεθλια

κ το απογευμα στους αγανακτισμενους!!!

ειναι πανευρωοπαικη διαμαρτυρια σημερα σε πολλες πολεις.

κοριτσια αν γινεται κ στη δικη σας πολη να πατε!!!

φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορες

καλυψουλα να σου φερω κ τα δικα μου χαλια ? :lol::lol: Εγω δυστηχως χωρο για να τα πλυνω δεν εχω ..οποτε τα δινουμε ολα σ'ενα πλυντηριο μαζι με κουβερτες κ παπλωμα που ειναι δωρεαν κιολας η φυλαξη κ μας τα φερνουν τον οκτωβρη ετοιμα πλυμενα ..ιδιαιτερα την μια μοκετα που εχουμε στο σαλονι δεν θα μπορουσα να την κουμανταρω με τιποτα γιατι ειναι τεραστια ..που να την απλωσω για να την πλυνω αλλα κ που να στεγνωσει ..

Εγω χτες εκανα γενικη αλλα εβγαλα κ την μοκετα αυτη που σας ελεγα κ τωρα τρεμει η ψυχη μου για πιθανες τουμπες κ πιρουετες των κοριτσιων ..

σημερα πηγαμε το πρωι παραλια κ η μικρη εκανε το πρωτο μπανακι για φετος ομως δεν γουσταρε καθολου ρε γμτ..μετα της περασε βεβαια γιατι αρχισε τα κουβαδοφτυαρακια ..οι μεγαλες πηγαν απο νωρις στην πεθερα μου μιας κ ο πεθερος μας εβλεπε στον υπνο του πρωι πρωι κ ηρθε αξημερωτα κ τις πηρε ..

ακομα να κοιμηθουν για μεσημερι απο τις τρεις που τις εβαλα ..αμαν λογοδιαρροια βρε παιδι μου ..

πινω καφεδακι ..κοπιαστε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον:οι μοκετες ειναι στις σακουλες τους..επλυνα πατζουρια,κουφωματα,πορτες,φωτιστικα,κουρτινοξυλα,ντουπαλια κουζινας...μπαλκονι..

μου μεινανε οι κουρτινες γτ δεν ειχαμε ρευμα 8-5!!!

πηγαμε χτες βραδυ συνταγμα με τα ποδια..

ε λογικο να ποναω ΠΑΝΤΟΥ!!!

περιμενω να μου φερουν οι δικοι μου τη μικρη.

μου ελειψε πολυ το σκατο.

αλλα αυτηνης καθολου δεν της λειψαμε!!!

ουτε που μας αναζητησε καθολου!!!

ευακι εγω τις πλενω τοπικα τις μοκετες εκει που ειναι στρωμενες.

ετσι κ αλλιως δεν ηταν βρωμικες γτ τις καθαριζω συχνα.

με σαμπουαν για χαλια κ λιγο νερακι κ τις τριβω με βουρτσα.

σε μερικες ωριτσες εχουν στεγνωσει.

κ εγω μεχρι τωρα τις εδινα αλλα θελω να γλιτωσω κανα φραγκο... :!:

μπανιο εμεις οχι ακομα.μην παθουμε καμια νιλα!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας

καλε που ειστε ολες ?? ξαμοληθηκαμε ολες μου φαινεται στις παραλιες ..εμεις χτες μαζευτηκαμε γυρω στις 8 το βραδυ σπιτι ..τελεια ηταν ..τα μικρα ξελυσσαξαν με την ανεση τους , περασαν καλα ..κ μεις επισης ..βεβαια το μετα ειναι το θεμα αλλα τι να κανουμε ..

καλυψω μπραβο καλο μου ολα τα εφτιαξες ..εγω περιμενω να δεησει η μανα μου να μαζεψει κ το τελευταιο της χαλι για να το δωσουμε στον τυπο που μας τα πλενει ..

οι υπολοιπες κανατε κανενα μπανακι , καμια βολτα στην παραλια ? επωφεληθητε γιατι κατι ακουγεται οτι θα το ριξει το μπουρινι του σε λιγες μερες παλι ..

σας φιλω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.....

από ότι διαβάζω είστε όλες καλά και τα ζουζουνάκια χαίρονται το καλοκαιράκι........ωραία!!!

Δεν πολυμπαίνω αυτές τις μέρες γιατί είμαι μονίμως πτώμα! Δεν ξέρω ποιός μας γλωσσοτρώει εδώ και καιρό αλλά τίποτα δεν πάει καλά.......πλακωθήκαμε με τους γονείς μου και δεν μου μιλάνε, με έχουν αφήσει να τα βγάλω πέρα μόνη μου όπως μπορώ επειδή τσακώθηκαν με τον άντρα μου και αρνήθηκα να διαλέξω ανάμεσα σ'αυτούς και στο σπίτι μου! Κι έτσι τώρα τρέχω και δεν φτάνω....ο άντρας μου δουλεύει σχεδόν όλη τη μέρα κι εγώ μόνη μου στο σπίτι να κυνηγάω το Μαρούλι που έχει ξεσαλώσει στην κυριολεξία....μιλάμε για πολύ σκανταλιά, το σπίτι είναι μονίμως σαν βομβαρδισμένο όσο κι αν προσπαθώ να συμμαζεύω! Τα χαλιά δεν τα έχω σηκώσει ακόμα γιατί περιμένω να πάρει ρεπό ο άντρας μου για να με βοηθήσει να τα πλύνουμε κιόλας......να δώ τί θα πρωτοπρολάβουμε να κάνουμε στα ρεπό του.......έχουμε παιδίατρο την άλλη εβδομάδα....στις 23 τον β'επιπέδου και πρέπει να πάμε Θεσ/νίκη.......να σηκώσω χαλιά και να καθαρίσω το σπίτι......αναγκαστικά πρέπει να είμαι στην αναμονή για τα ρεπό του άντρα μου αφού πλέον δεν με βοηθάει ούτε η μάνα μου ούτε η αδερφή μου (με εκδικούνται μάλλον!)

Θάλασσα εννοείται πως δεν έχουμε πάει ακόμα κι ούτε θα πάμε έτσι όπως προβλέπεται να είναι το καλοκαίρι μας......

Ευάκο μου πόσα πληρώνετε σ'αυτόν που σας καθαρίζει τα χαλιά?????? Γιατί σκέφτηκα να τα δώσω κι εγώ κάπου (αν βρώ κάποιο συνεργείο δηλαδή) αν μας παίρνει οικονομικά!

Καλυψούλα μου έγινα πτώμα μόνο που διάβασα όοοοοοοολα αυτά που έκανες....και με πιάνει απελπισία που κι εμένα κάτι αντίστοιχο με περιμένει και δεν έχω έναν άνθρωπο να με βοηθήσει!

Τονιαντόνι μου τί κάνουν τα πιτσιρίκια σου? Ο μικρός είναι καλύτερα????? Είχατε άλλο επεισόδιο?

Σας φιλώ όλες γλυκά και μην με ξεχνάτε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!!!

νασια μου μαλλον πρεπει να αφησεις αυτες τις δουλειες στην ακρη!!

η τουλαχιστον δωσε τα χαλια να στα καθαρισουν..

κουκλα μου δεν πρεπει να κανεις τετοιες δουλειες σε αυτην την κατασταση!!!

κοιτα να μιλησεις παλι με τους δικους σου βρε κοριτσι μου..

δεν το καταλαβαινω που στην κατασταση που εισαι σου κανουν τετοιο χουνερι!!!!!

οσο για το μαρουλι...κ εμενα η αγγελικη καπως ετσι κανει στο σπιτι.

αλλα κοιταζω να ερχεται που κ που η πεθερα μου να την πηγαινει κουνιες να χαλαρωνω λιγο..

ευακι μου περνατε καλα,ε???

ετσι μπραβο κοπελα μου...

πως παει η μικρουλα με τα δοντακια της?ηρεμησε καθολου?

τονια μου εσυ τι κανεις?

τα φιλια μου σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια μου

τι μου κανετε ? εμας θα μας τρελανει ο νοτιας ..τι κωλοκαιρος κ ζεστη τρελη ..

Νασια μου καλα λεει η καλυψουλα χαλαρωσε λιγο με τις δουλειες κ κατι να μην μεινει να μην το κανεις δεν χαλασε ο κοσμος ..

Η μικρη μας ως συνηθως εχει νοτια κ εχει περιοδο ..κατι νευρα κατι μυξες ως συνηθως μ'αυτο τον καιρο ..ενα χαλι μαυρο ..εγερτηριο ειχαμε σημερις απο τις 7 το πρωι κ δεν εκατσε κωλο κατω μεχρι τις 3 το μεσημερι που τις εβαλα για υπνο ..μια φρικη ..τιποτα δεν την ικανοποιουσε με τιποτα δεν ηταν ενταξει ολα της εφταιγαν ..

εχω περιοδο κ μου φταινε κ μενα ολα ..ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα ..

αυριο θα παμε τις μεγαλες για εξετασεις αιματος κ ο θεος να μας λυπηθει με τον χαμο που θα κανουν ..τουλαχιστον καπακι θα τις παμε μετα στον παιδικο κ θα ηρεμισουν ..

σας φιλω παω να πιω λιγο καφεδακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι υπομονη!!!!θα της τελειωσει η περιοδος...που θα παει!!!!! :lol::lol::lol:

εγω ποτε πρεπει να παω την αγγελικη για εξετασεις γενικες?

αν κ πιστευω οτι ειναι σε καλη φαση.

πλεον τρωει αρκετα καλα,μεχρι κ φρουτα κομμενα με μελι κ κανελα εφαγε!!!

χτες βραδυ μας πηγε η μαμα μου για φαι σε ταβερνα γτ ειχε γενεθλια.

ο εργοδοτης της ολο μου ελεγε κουραγιο κ υπομονη.γτ αραγε?? :roll:

μηπως επειδη η αγγ πηδαγε πανω μου απο την καρεκλα της??

μηπως γτ πηγε να γκρεμισει τις ομπρελες του μαγαζιου(τις πελωριες)??

μηπως γτ ετρεχε στο δρομο????????? :mrgreen:

ευτυχως ηρθαν οι παπατες κ μας αφησε να φαμε μια μπουκια ψωμι!

καλα κανω κ δεν παμε για φαι.αφου ειναι ζωηρη.γτ να χαλιεμαι κ να κανω παρατηρησεις?

της ειπα να μην μας ξαναπει για φαι εξω κ τελειωσε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμενα

καλυψουλα η περιοδος της Αριαδνης φαινεται να χει τον ατελειωτο...τα νευρα μου ..τα μεσημερια πλεον απο κει που ηταν δυσκολα εχουν γινει δραματικα ..χανω την ψυχραιμια μου ..την αφηνω να κλαψει μπας κ της φυγει λιγο το κατι τι αλλα τζιφος ..κ σημερα εχει κοιμηθει ενα μισαωρο κ τωρα στριγγλιζει παλι γμτ γμτ γμτ τα νευρα μου ...

κ ειναι ξυπνια παλι απο τις 7 το πρωι ..τι στα κομματια θελει παλι ??

πηγαμε για εξετασεις αιματος τις μεγαλες κ παιδια δεν το περιμενα αλλα ηταν αψογες ..το λεω κ δεν το πιστευω ..βεβαια τις ειχαμε ταραξει στο μπλα μπλα εδω κ μια εβδομαδα κ ισως δεν τους ηρθε ξαφνικο ..Καθησαν σαν τις κυριες ..μιλαμε τρελαθηκα ..ημουν ετοιμη για κλαμα κ οδυρμο αλλα τελικα δεν χρειαστηκε ..με δουλευε κ ο Νικος ..να μαθεις μου λεει να εχεις εμπιστοσυνη στα παιδια σου ..αυτα σ'εμπιστευτηκαν οτι δεν θα παθουν τιποτα ..ετσι να εμπιστευτεις κ συ αυτα ..

παω να την σηκωσω τι αλλο να κανω πια δεν ξερω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι μου μαλλον ειναι συνδιασμος ολων:δοντακια,νοτιας,ζεστη κ ειναι κ το οτι ειναι απο τα καλα παιδακια σαν το δικο μου!!!!!!!! :mrgreen:

ρε κοριτσια εχω θεμα με τη μικρη:εχει γινει πολυ επιθετικη.

παρατηρησα αλλαγη τις τελευταιες μερες.

ουρλιαζει ενω το ειχε κοψει,

μου τραβαει τα μαλλια κ γελαει...

χτυπαει τον μπαμπα της...

κ τωρα το απογευμα ηρθε η κολλητη με την μικρη της κ

πηγε να την χτυπησει(της ειχε δωσει παλιοτερα σκαμπιλι μια φορα)

κ μολις πηγαινε να παρει τα παιχνιδια της η δικια μου της φωναζε.

εκλαιγε με λυγμους καποια στιγμη το κοριτσακι κ καταστενοχωρηθηκα...

επισης δεν θελει να την κανει μπανιο ο μπαμπας της-

αρχικα δεν ηθελε να τη λουζει κ τωρα δεν τον θελει καθολου.

ζητησε εμενα να την κανω κ την εκανα ντουζακι.

εκεινος εχει απογοητευτει

κ εγω στενοχωριεμαι που ειναι τοσο αγριμι.

αλλα ξερω οτι η φαση αυτη τωρα ξεκιναει κ θα φαμε πολυ...αντε μην το πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ. ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΟΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΑΙΖΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ, ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ, ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΝ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΑΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΥΛΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΣΥΖΗΓΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ. ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΑΥΤΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΙΚΑ.

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ 2 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ. ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΚΡΑΤΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ. ΕΓΩ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΠΙΟ ΨΥΧΡΑΙΜΑ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΛΕΙΕ Ο ΛΟΓΟΣ ΔΗΛΑΔΗ.

ΑΥΡΙΟ ΕΠΕΙΣΤΡΕΦΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΕΛΠΗΣΙΑ.

ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΤΗΝ ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΦΥΓΩ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΤΑΣΕΙΣ ΦΥΓΗΣ??? ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ??

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΙΤΗΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ. ΕΣΕΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ :?:

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ.

α!!! σημερα ακουσα ενα ωραιο στο ραδιοφωνο. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΠΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΖΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΗΛΙΚΙΑ. ΣΚΕΦΤΕΙΤΑΙ ΠΟΣΑ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΗΛΙΚΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙ ΞΑΝΑ!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες...

σας διαβασα....

εμεις περασαμε ωραιο 3ημερακι αν κ δεν πηγαμε για μπανιο..

μα τι κωλοκαιρος ειναι αυτος!!!

πηγαμε πηραμε μαγιω κ παντοφλακι nike για τη μικρη

αλλα μπανιο δεν καναμε!!!!!!!τεσπα

πηγαμε χτες εθνικο κηπο,εχουν καθαρισει κ ολα λαμπουν!!!

τα ζωακια που εχουν ειναι μονο παπακια,κοκορες κ κατσικακια...

αλλα ειναι σε κλουβια κ δεν λερωνουν.

η αγγ το σαβ/κο χτυπησε το κεφαλι 2 φορες.

επεσε απο το κρεβατι μας στο πατωμα κ απο τον καναπε σα μαρμαρα...

ημουν πολυ ηρεμη.ευτυχως δεν φαινεται να χτυπησε πολυ.

κ η μικρη δεν παιρνει χαμπαρι τπτ..στα καπακια ξανασκαρφαλωνει..

παιδια εχει γινει θηριο μιλαμε!!!!

ουτε να κοιμηθει θελει ουτε να κανει αυτα που της λεμε!!!

γινεται ολη μερα χαμος κ ειμαι λιωμα στην κουραση΄.

κατα τα αλλα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα

τι μου κανετε ? Εγω σερνομαι ..νιωθω πτωμα ρε γμτ ..κουρασμενη παω για υπνο κ ξυπναω ακομα πιο κουρασμενη ..τι στο καλο ..γερασα κ δεν το καταλαβα ?

καλυψουλα φαντασου τι θα γινεται οταν η αγγελικη παει δυο χρονων ..εκει ειναι λιγο τρελα η κατασταση ..

ρε γμτ κ μενα η μικρη δεν ξερω τι στο καλο να κανω πια με τον μεσημεριανο υπνο ..μιλαμε αν τυχει κ κοιμηθει εστω κ πενταλεπτο ειτε στο αμαξι ειτε στο καροτσι δεν θα κλεισει μετα βλεφαρο με καμια παναγια ..τα νευρα μου ..

οι μεγαλες στον κοσμο τους ..εχουμε γαμο ενος πρωτου ξαδερφου μου την παρασκευη κ ετοιμαζονται στολιζονται φτιαχνονται ..δοκιμαζουν παπουτσια ρουχα ..σκεφτομαι ωρες ωρες αν κανουν τωρα ετσι , σε μια δεκαετια θα γινεται χαμος εδω μεσα ..

Περιμενουμε αυριο να δουμε τα αποτελεσματα στις εξετασεις αιματος που τους καναμε ..πηγαμε κ στον οφθαλμιατρο ..εκει πρεπει λιγο να το ψαξουμε γιατι μαλλον παρουσιαζουμε προβληματακι ..εννοειται θα το τσεκαρουμε κ με αλλο γιατρο ..

τονιαντονι καλο μου ξελαμπικαρατε στο χωριο ε ? περασαν καλα κ τα πιτσιρικια ..αχ σας ζηλευω ..εμας γιαγιαδοπαπουδες αλλα κ προγιαγια ζουν στην πολη οποτε δεν εχουμε την τυχη να πηγαινουμε στο χωριο ..

τεσπα ..φλυαρω παλι ..σας φιλω παω να πιω λιγο καφεδακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...