Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

..για τα καλοκαιρινα μπανια που λεγαμε ..ενταξει σιγουρα θα τα κανει το μαρουλι τα μπανακια του εστω κ με τον μπαμπα ..Κ μεις περισυ τις περισσοτερες φορες πηγαινε ο Νικος με τις μεγαλες κ εμενα εγω με την μπουλουκα ..φετος ομως θα παμε τσουρμο κ οποιος αντεξει.. :lol: Να σου πω θα μπορουσες να πηγαινεις κ συ καμια φορα ετσι για βολτα βρε παιδι μου να παρεις καθαρο αερα που κανει κ καλο στο μπεμπε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βαζουμε τις ποδιες μας κ γω κ αυτες κ κανουμε τις νοικοκυραδες ..

Τί ωραία εικόνα.........μ'αρέσει......

Θα πηγαίνω κι εγώ στην θάλασσα για το πόδι μου, έπαθα αλλεργικό έκζεμα στα δάχτυλα του ποδιού όταν ήμουν έγκυος στο Μαρούλι και τώρα μ'αυτή την εγκυμοσύνη ξαναφούντωσε και απ'ότι μου έχουν πεί το θαλασσινό νερό κάνει καλό. Τώρα που το σκέφτομαι κουκλίτσα του κουτιού είμαι...μια το πόδι, μια οι αλλεργίες, μια οι κυστίτιδες.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε , με την εγκυμοσυνη ουτως η αλλως ο οργανισμος τρελαινεται οποτε αργοτερα οταν θα ερθει το μπεμπακι θα παρεις τα πανω σου ..μια φαση που περναει ειναι ..

κ μενα η μεση μου δεν λεει να παρει μια ανασα πια ..με μια εγκυμοσυνη διδυμων κ αλλη μια σε συντομο χρονικο διαστημα την εχει διαλυσει τελειως ..ειναι στιγμες που δεν μπορω ουτε να σηκωθω το πρωι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι......με ήξερα κι από πρίν μείνω έγκυος!!!!!!!!!! Ειδικά αλλεργίες έχω πάρα πολλές, στα μάτια, ρινίτιδα, κνίδωση, έκζεμα, αααααα και δερμογραφισμό έπαθα μία φορά :lol: Αλλά συνήθισα πια...τόσα χρόνια.....Κατά τ'άλλα όμως τέλεια....μην με παρεξηγείς, μάλλον οι ορμόνες μ'έχουν κάνει λίγο γκρινιάρα!!!!!!

Θα ξαναμπώ αργότερα γιατί ξύπνησε το Μαρουλάκι και πάω να την ταϊσω....φιλάκια στα κοριτσάκια σου τα όμορφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα σας εχασα η μαλλον ολες τις προηγουμενες μερες. Δυστηχως δουλευα ολες τις μερες αλλα αυριο ευτηχως καθομαι. Κοριτσια δυστηχως δεν προλαβαμε να γινουμε καλα απο εκεινη την τρομερη αμυγδαλιτιδα και σημερα 2 στα 3 εχουν πυρετο. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!!

Ο μικρος κοντεψε το 38 και εκανε και εμμετο, ενω ο αλλος - ο συνηθης υποπτος οπως λεει και ο παιδιατρος- κοντεψε το 39 ΠΑΛΙ. Δεν ξερωτι να κανω πια. Αυτες οι αρρωστιες με κουρασαν πια.

Α!!! και εγω περημενω αμαν και πως το καλοκαιρι μπας και σταματησαν οι ιωσεις και τα σχετικα. Μετα θα τους παρω και δρομο και οτι βρεξει ας κατεβασει. Παω στα γαιδουρακια μου γιατι ποιος ξερει τι εχουν σκαρφηστει παλι. Ειμαι σιγουρι πως θα τα πουμε αργοτερα.

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα Νασια απελπισια. Δεν ξερω τι νακανω.Μου μπηκαν και κατι ιδεες σημερα μηπως εχουν τιποτα πιο σοβαρο και εμιεις τα αντιμετωπιζουμε ολα σαν ιωσεις.

Εσυ πως τα πας εισαι καπως καλυτερα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

αμαν βρε τονιαντονι ..τι τραβας κ συ !! Τι παθατε κ παλι ..υπομονη καλο μου ..οπως λεει κ ο Νικος μου που θα παει δεν θα μεγαλωσουν ..Ο παιδιατρος τι σας λεει για τα απανωτα χτυπηματα ? υπαρχει καποια προληψη οτιδηποτε κυριως για το μικρο σκεφτομαι το καημενακι ..

Ελπιζω ειλικρινα να μην ταλαιπωρηθειτε ..περαστικα σας καλο μου !

Εγω τωρα θα παω να ταισω το μπουλουκακι κ να την πεσω ..Αυριο εχω αρκετο τρεξιμο κ ελπιζω να εχει καλο καιρο για να παρω αλα μπρατσετα την Αριαδνη ..Γιατι αλλιως θα εχω σιγουρα προβλημα που να την αφησω ..

τελοσπαντων , ευχομαι μια καλη κ ηρεμη νυχτα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε τονια μου,τι γκαντεμια ειναι αυτη...

μακαρι να ειναι το τελευταιο βρε κοριτσι μου..

τι να σου πω,ειναι απλα πιθανο να εχει εξασθενησει τοσο πολυ ο οργανισμος τους απο τις απανωτες ιωσεις κ για αυτο να τα πιανει καθε ιωση.....

μηπως να ξεκιναγατε καμια βιταμινη???

η να κανετε καμια εξεταση για σιδηρο κ ελλειψη βιταμινων?

τι να σου πω κοπελα μου,τουλαχιστον μπαινε να μας τα λες να ξεσπας λιγακι...

νασια μου κ εγω δεν ξανοιγομαι στη θαλασσα ειδικα σε σημεια που δεν βλεπω τι εχει απο κατω..

αν οντως εισαι ευαισθητη σε μικροβια καλυτερα να μην μπεις τωρα που εισαι εγκυος..

αλλα για βολτα κατω απο την ομπρελα να πηγαινεις.....

θυμαμαι περσι 8 μηνων με μια κοιλαρα πηγαμε διακοπες..

για να μπω μεσα ημουν να με λυπασαι..

βατραχοπεδιλα,σανιδακι φουσκωτο κ μια κοιλια να!!!!

κ μετα στην ακτη καθομουν σε πολυθρονακι.

δεν μπορουσα να ξαπλωσω..

με βλεπω στην καμερα κ με λυπαμαι!!!!

ειχα πελωρια κοιλια!!!!!!!!!

ευακι μου ελπιζω να κανει καλο καιρο αυριο..

αν κ τοσες δουλειες κ τοσα παιδια μαγειρευεις ολα αυτα???αξια!!!

για μπανιο εχετε καλες παραλιες εκει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και παλι στο μεταμεσονυχτιο. Βιταμινες τους δινω και εξετασεις γενικες κανουμε τουλαχιστον μια φορα το χρονο αλλα οι 2 ευαισθητοι εχουν κανει και τωρα και ηταν καλες. Τιποτα το ιδιαιτερο. Η παιδιατρος λει πως μαλλον τα κουβαλαω εγω απο το νοσοκομειο που δουλευω και παρολο που εγω δεν αρρωσταινω κολλαω τα παιδια. Εκτος του οτι βεβαια οι μεγαλοι πανε παιδικο. Αφηστε τα αφου δεν θελω πια να βαζω θερμομετρο. Εκτος του οτι καταλαβαινω πλεον ετσι ποσο πυρετο εχουν. Οποτε κανω σχεδια κατι μας βρησκει καταντησαμε αηδια πια.

Ευχαριστω γαι τις ευχες σας.

Για να δουμε πως θα εξελιχθει το θεμα αυτη τη φορα.

Καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

γμτ ο καιρος εδω ειναι καπως σημερις ..τι να κανω με την μπουλουκα ..σιγουρα δεν μπορω να την παρω μαζι μου γιατι μπορει να μην κανει κρυο αλλα τις ψιχαλες τις πεταει καθε 5 λεπτα .. :evil:

Βρε Τονιαντονι οντως αυτο που λεει η καλυψω νομιζω οτι ισως εχει μια βαση ..δηλαδη οτι εξασθενισε λιγο ο οργανισμος τους με τις απανωτες ιωσεις κ ισως γι'αυτο πανω που επανερχονται στα φυσιολογικα τους να ξανακυλανε ..τι να πω κοριτσι μου , κουραγιο ..Μπορεις ν'αλλαξεις δουλεια? Οχι ..Μπορεις να σταματησεις την δουλεια ? Κ παλι οχι ..( υποθετω ..) οποτε απλα κανεις υπομονη ..δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσατε να κανετε ?

Καλυψουλα εγω σαν εγκυμονουσα πηγαινα επισης βολτεντζες στας εξοχας , στις παραλιες κ ποσος με ενδιεφερε ..Κ γω ειχα τεραστια κοιλια , ιδιαιτερα στις μεγαλες ημουν σαν το κοτοπουλο ..Τοτε βλεπεις δεν ειχα τοσα παραπανω κιλα , μονο μια τεραστια κοιλια κ κατι λεπτα ποδαρακια απο κατω :lol: Αφου προς το τελος μπαλαντζαριζα κ λιγακι :lol: Δεν εμπαινε ομως μεσα γιατι ειχα τρομαξει μην τυχον τσιμπησουμε καμια μολυνση κ τρεχουμε ..Το ιδιο κ στην Αριαδνη , ( ..με μικροτερη κοιλιτσα βεβαια ..) με ανασηκωμενη την ξαπλωστρα σε στιλ καρεκλας κ τον Νικο να τρεχει πισω απο τις μικρες...

μωρε παραλιες εχουμε καλες , οι καλυτερες ειναι στην νοτια Κρητη αλλα ειναι πιο κρυα τα νερα. Εμεις συνηθως πηγαινουμε σε ενα μερος κοντα στο Ηρακλειο , την Αγια Πελαγια ..θα σας πω περισσοτερα αργοτερις γιατι η Αριαδνη σκουζει που μαμ μαμ.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου...

σήμερα στην κυριολεξία σέρνομαι...ούτε νερό δεν μπορώ να πιώ, διψάω τόοοοοοοσο πολύ και μόλις πιώ λίγο πάω και το βγάζω...είμαι χάλια!!!!!!

θυμαμαι περσι 8 μηνων με μια κοιλαρα πηγαμε διακοπες..

για να μπω μεσα ημουν να με λυπασαι..

βατραχοπεδιλα,σανιδακι φουσκωτο κ μια κοιλια να!!!!

κ μετα στην ακτη καθομουν σε πολυθρονακι.

δεν μπορουσα να ξαπλωσω..

με βλεπω στην καμερα κ με λυπαμαι!!!!

Να 'σαι καλά βρε Καλυψούλα με έκανες και γέλασα τόσο με την περιγραφή σου :lol:

Τονιαντόνι μου πώς είναι σήμερα τα παιδιά? Ξαναέκαναν πυρετό? Αφού οι εξετάσεις τους είναι εντάξει τότε κολλάνε πολύ εύκολα τις ιώσεις, έχω ακούσει από πολλές μαμάδες ότι τα παιδάκια τους είναι ευαίσθητα και κολλάνε με το παραμικρό...νομίζω η παιδίατρος έχει δίκιο, μπορεί εσύ να μην κολλάς μέσα από το νοσοκομείο αλλά τα παιδιά δεν έχουν τα ίδια αντισώματα με σένα...άλλωστε από όσο γνωρίζω και από τη κουμπάρα μου που είναι νοσοκόμα, σας εμβολιάζουν για να μην κολλάτε από τον χώρο εργασίας διάφορα...δεν είναι έτσι? Σας έπεσαν όλα μαζεμένα και ο οργανισμός έχει εξασθενήσει!

Ευάκο μου τί να πώ...όπως λέμε κι εδώ στην Χαλκιδική, είσαι μεγάλο χημείο :lol::lol: Δεν μασάς τίποτα!!!!! Μπράβο βρε φιλενάδα ειλικρινά σε καμαρώνω! Η κοιλιά τούρλα αλλά εσύ ντόλτσε βίτα ε? :lol::lol::lol:

Σας αφήνω γιατί νιώθω κάπως.....πάλι! Ουφφφφφφφφφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημερι πλεον απο εμενα. Τα μικρα σημερα δεν κανουν ιδιαιτερο πυρετο. οενας εκανε ενα 37.8 τωρα το μεσημερι αλλα ειχε 2 φορες διαρροια οποτε μαλλον παιρναμε την γαστρεντεριτιδα που περασατε και εσεις ευα. Ελπιζω μονο να ειναι ηπιας μορφης γιατι οφειλω να ομολογησω οτι την φοβαμαι περισσοτερο απο τις ιωσεις κυριως για το μωρο.

Νασια μου αν κανεις συνεχεια εμμετο και δεν τρως τιποτα μηπως να πεις στον γιατρο σου να δωσει κατι?? Εχεις δοκιμασει να πηνεις λιγο λεμονι η να το γλειφεις λιγο? Εμενα μου εκανε καλο και δεν το εκανα οταν ανακατευομουν. Βεβαια εγω δεν ειχα εμμετους μονο ταση και ισως να εκανα 1 2 φορες. Στην εγκυμοσυνη των διδυμων ημουν 9 μηνες στο κρεβατι δυστηχως και η μονη μου εξοδος ηταν η επισκεψη στο γιατρο. Στην αρχη ειχα απιστευτες αιμορραγιες μετα στο 2ο τριμηνο τα πραγματα ηταν καλυτερα αλλα ο γιατρος φοβοταν και στο 3ο φοβοταν για προωρο τοκετο οποτε ηταν δραμα τα πραγματα. Στο τελος βεβαια επειδη ειχα και εγω μια τεραστια κοιλια δεν μπορουσα να κυκλοφορω γιατι ουτε εβλεπα που πατουσα και ειχα και πονακια και απιστευτη συχνουρια, συνεχεια τουαλετα πηγαινα.

Στον μικρο ομως του δωσα και καταλε. Οδηγουσα μεχρι την τελευταια μερα και πηγαινα με τα μικρα παντου, παρκα, εμπορικα , βολτες. Το καταευχαριστηθηκα.

Αυτα προς το παρον παω να ετοιμαστω γιατι θα παω τον μικρο στον οφθαλμιατρο το μεσημερι γαιτι κατι εχουν τα ματια του μαλλον αλλεργεια αλλα το κανει αδω και καιρο κατα διαστηματα .

Τα λεμε το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα νταν ντιν νταν :lol:

τονιαντονι σε πετυχαινω ον λαιν , δεν το πιστευω ..καλε κανε με φιλεναδα ..

Νασια οσο για τις βολτες στην εγκυμοσυνη τι αλλο θα μπορουσα να κανω ..Μετα που περασα το σοκ της αποκολλησης στην εγκυμοσυνη των διδυμων που ημουν για ενα μηνα ξαπλα , μετα εβγαινε δυο - τρεις φορες την εβδομαδα αλλα του εδινε να καταλαβει ..Δεν αντεχα το μεσα με τιποτα ..βλεπεις ειχα συνηθισει μεχρι τοτε να μην με βλεπει το σπιτι μου :lol: Κ εννοειται οτι σιγουρα με κοιλια τουρλα , τοσο τουρλα οσο δεν πηγαινε υπηρχαν πραγματα που σιγουρα δεν μπορουσα να κανω ..Δεν πειραζει ομως τοποθετουσα το μπωλ με το παγωτακι στην κοιλια μου κ αραζα στην ξαπλωστρα ..μια χαρα !

Βεβαια στην εγκυμοσυνη της Αριαδνης οπως λεει κ η τονιαντονι πηρα το αιμα μου πισω γιατι οδηγουσα πηγαινα περα δωθε , τον ακαθιστο ειχα τωρα που το σκεφτομαι ( ..κ μετα αναρωτιεμαι γιατι βγηκε το παιδι μου ετσι ..) Αχ ωραια ηταν ..

Τωρα κ μονο που σκεφτομαι οτι θα πρεπει να βγαλω την ηρωικη μου κορμαρα στην παραλια με λουζει κρυος ιδρωτας αλλα τεσπα .. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλο κ απο μας...

ευακι μου κ εγω δεν θελω καθολου να βαλω μαγιω αλλα τι να κανω..εδω εβαλα περυσι που ημουν σε χειροτερη φαση..

απλα εχει κρεμασει η κοιλια κ οσο κ αν το παλευω δεν σφιγγει...κ το βυζι στο πατωμα..

ασε την κυτταριτιδα....

παχια δεν ειμαι ,ειμαι κανονικη θα ελεγα...

αλλα η εγκυμοσυνη αφησε πανω μου τα σημαδια της!!!!!!

νασια μου λογικα οπου ναναι θα πρεπει να σου σταματησουν οι αναγουλες..

εγω ετσι με θυμαμαι παντως...

το πρωτο 3μηνο ημουν χαλια..

μετα πεταγα!!!

κ εγω εβγαινα βολτες αλλα χαλαρα..

δεν οδηγουσα ομως γτ με επιανε ζαλαδα..

μην κοιτας η φιλη μας η ευα που εκανε ντολτσε βιτα!!(πολυ μου αρεσε)

τονια μου θα φτιαξει ο καιρος κ που θα παει,θα σταματησουν οι ιωσεις..

να λες καλα που εχεις δουλεια!!στο εχω ξαναπει..

ειμαι 6 μηνες χωρις δουλεια στο σπιτι κ εχω πλεον τρελα νευρα!!!!

αντε παω να χαρω λιγο τον αντρουλη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες...

εμείς τα ίδια, εγώ χάλια...το Μαρούλι μέσ'την αταξία και τη ζημιά, βγάζει δόντια η κακομοίρα και δεν τα παίρνουμε χαμπάρι, όλα τα ούλα είναι πρησμένα στα πίσω δόντια ...ο άντρας μου κολλημένος με το Grepolis (για την ακρίβεια μας έχει πρήξει τα.....τέτοια! ρε κορίτσια τί κόλλημα κι αυτό αμάν πιά!) Κατά τα άλλα από χθές το βράδυ έχει βγάλει τρελό αέρα, στο κωλόσπιτο που νοικιάζω όλα τα παντζούρια είναι χαλασμένα, τα μισά δεν ανοίγουν καθόλου γιατί αν τα ανοίξουμε θα πέσουν και τα άλλα μισά έχουν σπασμένους μεντεσέδες και δεν κλείνουν...πολύ νοικοκυρά η σπιτονοικοκυρά μου!!!!!!! Έμενε πριν από μας εδώ κι επειδή θα πήγαινε σε καινούριο σπίτι αυτό το ρήμαξαν! Και δεν μπορώ να μιλήσω γιατί είναι ξαδέρφη του άντρα μου! Και φυσικά δεν έχω καμία διάθεση να τα φτιάξω εγώ...υποτίθεται ότι θα πάω σε δικό μου σπίτι σύντομα!

Αχ κοριτσάκια μην μιλάτε για κυτταρίτιδα και κοιλιά γιατί αν υπήρχαν τέτοια καλλιστεία σίγουρα θα έβγαινα Σταρ Ελλάς!!!!!!!!! :lol:

Όπως καταλάβατε...... οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ και σήμερα!!!!!!!! :evil:

Καλυψούλα μου μακάρι να σταματήσουν οι αναγούλες και τα υπόλοιπα στο πρώτο τρίμηνο αλλά δεν το βλέπω γιατί στην κόρη μου τα είχα μέχρι και τον 6ο :?:? Η Αγγελικούλα τί κάνει?

Ευάκο μου κι εγώ έχω μια μικρή αποκόλληση περιφερειακά (δηλαδή όχι μέσα στον σάκο) μου είπε ο γιατρός αλλά δεν έχω δει ξεκούραση ούτε μία μέρα.....Δεν οδηγώ κιόλας κι έχω σαλτάρει όλη μέρα στο σπίτι να κυνηγάω την Μαρία! Μένω και σε χωριό...και να θέλω να πάω κάπου...πού να πάω? Στην πεθερά που δεν θέλω ούτε να τη βλέπω...στο καφενείο...στα μαγαζιά που ΔΕΝ έχει...?????????????? Δεν είναι πάρα πολύ μικρό χωριό αλλά δεν έχει τίποτα κι εγώ ήμουν αλλιώς συνηθισμένη τόσα χρόνια στην Θεσ/νίκη!

Τονιαντόνι μου πώς είστε σήμερα? Κάθε μέρα και καλύτερα πιστεύω ε?

Την Πέμπτη έχω την αυχενική διαφάνεια και με έχει πιάσει πολύ άγχος...φοβάμαι και λόγω ηλικίας...

Σας χαιρετώ κοριτσάκια...αν μπορέσω θα ξαναμπώ αργότερα!!!! Μάκιαααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κυριες μου. Ειχα μερες να μπω ομως τα; βρηκα χαλαρα τα πραγματα.

Εμεις δοξα το Θεο ειμαστε καλα.

ΤΟ μωρο εχει ενα θεμα με τα αυτια του που οφειλεται στην συνεχη καταροη και τις μυξες. Απο τον οφθ. καταληξαμε στον ωρλ ο οποιος ουτε λιγο ουτε πολυ μου ειπε οτι το παιδι δεν ακουει λογο του υγρου που εχουν μαζεψει τα αυτια του. μου εδωσε κατι ματζουνια και επανεξεταση σε 1 μηνα. Χθες τον πηγα και αλλου και αυτος τα ιδια περιπου.

Αυτα προς το παρον.

Παω να βαλω και τους αλλους για υπνο τα λεμε μεταμεσονυχτια.

καλο βραδυ προς το παρον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μας...

τονια μου ελπιζω να φυγει το υγρο..μωρε ταλαιπωρηθηκε πολυ το μωρακι σου...

μακαρι να ειναι κ το τελευταιο!!

νασια μου εστω να βγειτε μια βολτα κ ας μην πατε πουθενα,αρκει να μην εισαι μεσα στο σπιτι..

απο σκανταλιες αλλο τπτ κ εμας η μικρη...

φοβαμαι ποτε θα πεσει κ θα σπασει κανα κεφαλι ετσι που σκαρφαλωνει παντου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα.

Τι κανετε σημερα???

Εμεις πηγαμε μια μικρη βολτα στις κουνιες μιας και ο καιρος ηταν σχετικα καλος.

Το βραδυ μας δυστηχως ηταν δραματικο. Ο μικρος ξυπνουσε καθε 2 ωρες περιπου και εκλαιγε με λιγμους. Μαλλον ειχε κουραστει πολυ χθες και ειχε υπερενταση. Λεμε τωρα...............

Το πρωι με σηκωσε απο τις 7 λες και θα πηγαιναμε σκοπια και μετα αυτος κοιμηθηκε ωραια- ωραια ως τις 9 και!!!!!!

Εκει που λεω πως εχει στρωσει με τον υπνο μου κανει κατι τετοια και αντε παλι.

Ευα μου εσεις πως πατε???? τι λειε η Αριαδνη ξεπερασε τα ζουζουνια ή ακομα κανετε ξενυχτι

Νασια πως τα πας ? Μην αγχωνεσαι για την αυχενικη. Εγω στον μικρο ημουν 35 και ολα ηταν καλα. ΔΕν παιζει παντα τοσο σπουδαιο ρολο η ηλικια για καποια πραγματα. Εδω υπαρχουν γυναικες που μενουν εγκυες στο 1ο τους παιδι στα 40φευγα. Ολα θα πανε καλα μην ανυσηχεις.

Καλυψω τι να πω και εμεις τα ιδια παιρναμε. Υπομονη τι να κανουμε!!!! Σκεψου μια μερα θα φυγουν απο κοντα μας και θα αναπολουμε αυτες τις μερες.

Αντε καλο μεσημερι τα λεμε αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μας...

μπηκα να πω ενα γρηγορο γεια...

ολα καλα σημερα,εμεις φαγαμε στη μαμα μου.

απογευμα πηγα τη μικρη λιγο στην πλατεια να κυνηγησει τα περιστερια!!

τα καημενα εχουν βρει τον μπελα τους...

μετα εφτιαξα μια καρμποναρα τουμπανο κ σκασαμε!!!

ακομα να χωνεψω..

σας αφηνω..

μακαρι να εχουμε ενα βραδυ με πολυ υπνο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που εχετε παει ολες???

Ειδατε καλο καιρο και ξαμολυθηκατε μου φαινεται.!!!!!!!!!!!

Εμεις εδω. Αυτη τη βδομαδα εχω αδεια και προσπαθω να σημμαζεψω λιγο τον κακο χαμο. Πηγαμε και τη βολτα μας βεβαια αλλα τωρα νοιωθω ενα πτωμα. Λες και εχω κανει χιλιομετρα σε καλο μου.

Ειναι υπεροχο να περνας τη μερα σου με τα μικρα βασανακια της ζωης ακομα και οταν σε τρελενουν. Μακαρι να μπορουσα να ειμαι συνεχεια ή τουλαχιστον περισσοτερο μαζι τους.

Οι μαμαδες που δεν δουλευεται νομιζεται πως ειναι καλυτερα να δουλευεις. Πιστεψτε με δεν ειναι. Εκανα παιδια μετα απο πολυ κοπο και ταλαιπωρια και τωρα καποιοι αλλοι τα χαιρονται και τα μεγαλωνουν ενω εγω απλα συμμετεχω και παρακολουθω. Τι ωραια!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΧ Αντε να ρθει το καλοκαιρι να τα βροντηξουμε ολα και οτι βγει.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμενα

ελπιζω να ειστε ολες καλα γιατι εμεις δεν ειμαστε ..εχουμε περασει μαρτυρικα απο την Παρασκευη το μεσημερι ..Παιρναμε δυσκολη φαση με την μεσαια μου κορη την Νικη ετσι στα ξαφνικα ..θα σας πω νεα μολις μπορεσω ..εχουμε ραντεβου με τον παιδοψυχολογο σημερα το απογευμα ..

σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου τι εγινε με τη μικρη ???? γιατι παιδοψυχολογο καλη μου ειναι τοσο χαλια τα πραγματα????

θυμαμαι που ειπες κατι για ζουζουνια και μυγες που ξαφνικα αρχισε να φοβαται. Τι εγινε απο τη μια μερα στην αλλη μας τρομαζεις. Μεχρι και εγω που σβαρναω ολου ςτους γιατρους αυτον τον αποφευγω.

Τελος παντων ας ειναι περαστικα και μην στενοχωριεσαι.

Οτι και αν σου πει αυτος παρε και 2η γνωμη. Εγω παντα ετσι κανω.

Περαστικα κοριτσακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...