Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

ελα βρε Νασια κ αναρωτιομουν που χαθηκες ..να χαιρεσαι καλε που σταματησαν οι αναγουλες ..ευτυχως νωρις ..εγω στην Αριαδνη μεχρι πεντεμιση σχεδον εξι μηνων μου σταματησαν κ κοντευα να τα φτυσω ..Οι ορμονες θα ειναι σιγουρα στο φουλ τωρα οποτε προσπαθησε να παιρνεις βαθειεεεεεεες αναπνοες ..

ααα μ'εχουν τρελανει τα πιτσιρικια μου τα μεγαλα απο την ωρα που ηρθαν απο τον παιδικο ..καλε τι ενεργεια ειναι αυτη ?! τι τους μαγειρεψαν σημερα , ρεντ μπουλ τους εβαλαν στο πιλαφι ?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα και αν κ ειμαι απαραδεκτη να πω καθυστερημενα χρονια πολλα σε ευα κ ευη.

απαραδεκτη ειμαι!!!!!!!!!

εμεις δεν κοιμηθηκαμε ολο το βραδυ..η αγγελικη ολο ξυπναγε κ ουρλιαζε..

αλλα δεν την κοβω να αρρωστησε.

μαλλον το νεο γαλα της κανει τη ζημια.

αν κ αποψε παει ετσι ξαναπαμε στο υποαλλεργικο!!!

οποτε τονια μου δεν ξερω τι συμβουλη να σου δωσω.

επινε απο 2 μηνων το humana το υποαλλεργικο.πηραμε το νο 1 κ μετα τον χρονο το νο2.

αλλα οσες φορες της εδωσα κατι αλλο πχ νουλακ κ αντβανς απλο η κανονικη σκονη δεν κοιμομασταν το βραδυ.ξυπνηματα απανωτα κ πολυ κλαμα κ αερια!!!

μαλλον ποναγε η κοιλιτσα της.

αλλα ειπα να παρω αυτο με τη λιγοτερη λακτοζη.

το περιεργο ειναι οτι το πινει απο την κυριακη.

ειναι δυνατον να την πειραξε μετα απο 3 μερες????

τεσπα..

για να κανεις τη μεταβαση πρεπει καθε φορα να βαζεις μεσα στο γαλα που πινει ηδη λιγο παραπανω απο το καινουργιο..θα ξεκινησεις απο 30 μλ κ καθεβραδυ θα αυξανεις ανα 30μλ μεχρι να της δινεις μονο το

καινουργιο..καλη επιτυχια.

ευα μου την παλεψα σημερα με κοτοπουλακι κοκκινιστο με κριθαρακι.

τα ελιωσα πολυ καλα με το πιρουνι.

καναμε μιση ωρα κ με παιχνιδια αλλα εφαγε αρκετο.

εγω δεν θελω να τα αλεθω.ο αντρας μου με πρηζει.

αλλα εχω πολλη υπομονη οποτε θα την μαθω να τρωει.

κ χτες που την εβαλα το βραδυ να κοιμηθει παλι με φωναζε αλλα δεν πηγα.

κ κοιμηθηκε μονη της.

ειναι με τις μερες της.

νασια μου υπομονη!!!!!!λιγος καιρος εμεινε τωρα για να γεννησεις!!

η μικρη εκοψε το γαλα η ατιμη,ε????

αχ μας ταλαιπωρουν τα βλασταρια μας...

εμενα η δικη μου οπως σας ειπα δεν εχει κοιμηθει το βραδυ..πηγαμε κουνιες κ λυσσαξε.

την εχω μιση ωρα στην κουνια κ φωναζει ΜΑΜΑ!!!!!!ΜΑΝΑ!!!!!

αλλα δεν παραδιδει τα οπλα η ατιμη!!!!!!!

οντως βρε ευα,που το βρισκουν το κουραγιο???μα δεν κουραζονται??

α...ξεχασα..εχουμε 12 δοντια κ ακομα περιμενουμε τους κυνοδοντες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπωωωωω καλά είμαι απίστευτη γαϊδούρα..... Ευάκο μου και Εύη πολύχρονες για την γιορτή σας!!!!!! Να είστε γερές και να σας χαίρονται οι οικογένειές σας!!!!! Πάλι ρεζίλι έγινα!!!!! Το λέω εδώ και μέρες ότι η εγκυμοσύνη μου έφερε και αλτσχάιμερ...από μνήμη......βαριά ασθενής!!!!! Χίλια συγνώμη κοριτσάκια μου γλυκά!

Καλυψούλα μου ακόμα στον 3ο μήνα είμαι...έχω δρόμο μπροστάααα!!!!! Όσο για την Αγγελικούλα μήπως κρύωσε που έπεσε στο νερό και την πονάει η κοιλίτσα και δεν έχει καμία σχέση το γάλα? Έχεις δίκιο...πολύ ζόρικα τα μπουμπούκια μας...γερά να είναι αλλά πολύ ντούρασελ!

Εύα μου κι εγώ στην Μαρία μέχρι τον 6ο ήμουν χάλια...δεν θα αγχωνόμουν αν δεν είχα ενοχλήσεις από την αρχή αλλά ενώ άρχισαν κανονικά στην 6-7η εβδομάδα ξαφνικά εδώ και 3 μέρες σταμάτησαν και γι'αυτό αγχώνομαι μήπως συνέβει κάτι. Αλλά αν είχε συμβεί κάτι κακό δεν θα είχα σημάδια? (π.χ.αιμορραγία)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε καλυψω δεν νομιζω να την πειραξε το γαλα ..αν οπως λες το πινει εδω κ τρεις μερες τωρα θα της το εβγαζε ? Δεν ξερω κιολας αλλα κανε καλου κακου κ μια ερωτηση στον παιδιατρο ..με το φτωχο μου μυαλο νομιζω οτι δεν θα την ενοχλουσε ..

Ρε κοριτσια πειτε μου γνωμες στο εξης θεμα ..Το ειχα αναρτησει κ παλιοτερα αλλα σημερα εμαθα καποια νεα κ δεν ξερω τι να κανω ..Ειχα καποτε μια φιλη κολλητη ομως λεμε ..απο το σχολειο ..σόλα μαζι ..πιο αυτοκολλητες δεν γινοταν ..Κοπελα που ταλαιπωρηθηκε γενικα απ'ολες τις πλευρες , οικογενειακες φουρτουνες , σχεσεις , δουλειες κτλ ..ομως καναμε παντα κουραγιο η μια στην αλλη ..σαν μεγαλη αδερφη μ'εβλεπε παντα ..Καποια στιγμη αναγκαστηκε να πηγαινοερχεται σε κοντινο νησι κ ετσι δεν ειχαμε αυτη την καθημερινη επαφη ομως μιλουσαμε κ παλι ..

Εδω κ τριαμιση χρονια δεν εχουμε ανταλαξει κουβεντα ..χωρις λογο κ αιτια ..σταδιακα ξεκοψε κ ενω ηξερα οτι ερχοταν στα μερη μας ..ουτε τηλ ουτε τιποτα ..Ουτε τα παιδια μου δεν ηρθε να δει ..Εμενα που με παρηγορουσε οταν εκλαιγα μαζι της γιατι νομιζα οτι δεν θα γινομουν ποτε μανα ..Παρολα αυτα σημερα εμαθα ευχαριστα γι'αυτην ..Οτι μετα απο πολλα τρεξιματα πολλα σκαμπανευασματα εχει χαραξει δικη της πορεια κ εχει εναν ανθρωπο κοντα της που την καταλαβαινει κ την αγαπαει ..Μαρτυς μου ο θεος χαρηκα οσο δεν μπορειτε να φανταστειτε ..Θελω να της μιλησω να της πω οτι χαιρομαι γι'αυτην ..δεν ξερω ομως αν πρεπει ..Τι λετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και επιστρεφω ..Βρε Νασια μην αγχωνεσαι ..το εμβρυο το αντιλαμβανεται κ θελει την μαμα του χαρουμενη κ ηρεμη ..Καντου το χατηρι !! Αααα κ να μην κουραζεται κ πολυ ..

Σου ξαναλεω να χαιρεσαι που στοπ τωρα οι αναγουλες ..τοσες κοπελες κ εδω απο το φορουμ τις ειχαν μεχρι προχωρημενη εγκυμοσυνη κ ηταν βασανο μεγαλο ..

αν παρολα αυτα νιωθεις καπως πες το στον γιατρο σου να σε καθησυχασει κ αυτος ..

καλε ηρεμιστε με τα χρονια πολλα ..δεν παρεξηγω εγω ..με τα τρεχαματα μας κ με τα παιδια χανουμε την μπαλα καθημερινα ..Ξερετε ποσες γιορτες εχω ξεχασει ..μην σας πω κ γενεθλια ...Μονο ρε γμτ τα δικα μου γενεθλια θελω να ξεχασω κ δεν μπορω ... :D κλαψ κ ειναι τον αλλο μηνα ..

επανερχομαι ..καλε πες τε μου τι να κανω γι'αυτο που σας εγραψα πριν ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά δεν ξέρω τί να σου πώ βρε Ευάκι μου, εγώ δεν θα την έπαιρνα όχι επειδή ξέκοψε και πιθανόν να ήμουν θυμωμένη μαζί της αλλά για να μην νομίσει ότι το κάνω από αδιακρισία ή κουτσομπολιό...ειδικά μετά από τόσο καιρό που έχετε να μιλήσετε...ο κόσμος είναι περίεργος, ποτέ δεν ξέρεις πώς θα το πάρει ο άλλος! Εγώ σε πιστεύω ότι χάρηκες γι'αυτήν αλλά είσαι σίγουρη ότι εκείνη θα αντιληφθεί τις προθέσεις σου? Δεν ξέρω κιόλας...μην σε πάρω στον λαιμό μου γιατί δεν γνωρίζω και τί σχέση έχετε...ίσως να ήταν και μια καλή ευκαιρία να ξαναβρεθείτε αν την πάρεις τηλέφωνο. Είσαι σίγουρη ότι μόνο η απόσταση σας απομάκρυνε? Αν ναι...κάνε μια προσπάθεια! Από προσωπική πείρα πάντως πιστεύω ότι οι σχέσεις που αξίζουν δεν χάνονται! Οι πιο καλές μου φίλες βρίσκονται στην Αθήνα, στην Κω, στην Ξάνθη και γενικά μακριά αλλά δεν χαθήκαμε ποτέ.

Θα σε συμβούλευα όμως να ακολουθήσεις αυτό που σου λέει η καρδιά σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..εγω παλι στις 25 του Απριλη θα γινω 34 ..αχ πως περνανε τα χρονια ...

βρε Νασια δεν ξερω ειλικρινα τι να κανω ..την τελευταια φορα που μιλησαμε απο το τηλεφωνο ηταν η ιδια τοσο χαλια ψυχολογικα ..θυμαμαι οτι μου ειχε πει οτι κουραστηκε απ'ολους κ ολα ..δεν ηταν ομως η πρωτη φορα που περνουσε τετοια φαση ..σ'ολα τα χρονια που γνωριζομασταν ειχε απειρες τετοιες φασεις που χανοταν για λιγο - για λιγο ομως - ..σου ξαναλεω οτι ειχε περασει παρα μα παρα πολλα κ δυσκολα μεχρι τοτε ..Στην αρχη σκεφτομουν οτι οκ θα την αφησω να κανει εκεινη την αρχη οταν θα νιωσει καλυτερα ομως εκει μειναμε ..δεν ξερω ειλικρινα τι να κανω .. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι μία κατάσταση που την έχω ζήσει κι όχι μόνο μία φορά...για παράδειγμα όταν χώρισα πρίν 7 χρόνια κι έχασα και το μωρό που κουβαλούσα για 6 μήνες στην κοιλιά δεν ήθελα να δώ άνθρωπο...είχα φίλες που δεν με άφησαν σε ησυχία (προσπαθούσαν να με κάνουν να ξεχαστώ) και είχα και φίλες που με άφησαν να ηρεμήσω υποτίθεται αλλά στην ουσία νομίζω ότι απλά βαριόντουσαν να ασχοληθούν με δυσάρεστα πράγματα. Πραγματικά πιστεύω ότι όταν η σχέση είναι αληθινή δεν χάνεσαι...ΟΚ πέρασε πάρα πολύ το κορίτσι, δεν το αμφισβητώ αλλά νομίζω ότι στα δύσκολα τους χρειάζεσαι πιο πολύ τους φίλους όσο και να λές ότι θες να είσαι μόνη...Υπάρχει και το άλλο σενάριο βέβαια... να μετάνιωσε κι αυτή που χαθήκατε αλλά δεν βρίσκει τρόπο να σε πλησιάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεν το ηξερα οτι ειχες περασει τοσο δυσκολη κατασταση Νασια μου .. :( λυπαμαι πολυ ..

εχεις δικιο σ'αυτο που λες για το ποιοι ειναι φιλοι πραγματικα κ ποιοι μενουν στα δυσκολα ..απο εκει κρατιομουν κ γω κ συνεχισα το να μην την αναζητησω ..Σκεφτομουν οτι δεν μπορει , δεν γινεται να εχω περασει ολη την εγκυμοσυνη των διδυμων εγκλειστη - εσωκλειστη οπως θες πεστο μιας κ το ανεβα κατεβα τις σκαλες ιδιαιτερα στην φαση της αποκολλησης τοτε ηταν απαγορευμενο , κ να μην ερθει εστω κ μια φορα να με δει ..μια εστω φορα απο ολες εκεινες που ηρθε στο Ηρακλειο ..Ναι μιλουσαμε απο το τηλ σιγουρα , ναι με πηρε τηλ να μου ευχηθει οταν γεννηθηκαν τα μικρα μου κ ηταν η πρωτη , μολις ειχα βγει απο το χειρουργειο ..μετα ομως τι ? Δεν ξερω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Νασια , φεις μπουκ εχεις ? Αν ναι κ αν θελεις κ εχεις μπορουμε να τα λεμε κ απο κει ..

ακουτε κ οι υπολοιπες ?

ωχ ..ξυπνησε το λελουδι μου το μικροτερο ..σας φιλω τα λεμε το βραδυ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι Ευάκι μου δεν έχω φέις μπουκ, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ιδέα από φέις μπουκ και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου...ακόμα!

Φιλάκια στις ζουζούνες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΧΕ Η ΜΙΚΡΗ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΗ? ΙΣΩΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ.

ΕΗΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΗΔΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΓΥΡΗΣΩ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΤΟ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ. ΤΩΡΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΟΜΩ ΣΚΑΙ ΠΑΚΙ ΝΟΜΙΖΑΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΑΛΛΕΡΓΕΙΑ. ΡΩΤΗΣΑ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΑΝ ΤΟ ΔΩ ΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 2. ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ ΜΟΝΟ ΜΙΡΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΑΛΑ. ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΠΗΡΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΓΟ. ΤΡΕΧΑ ΓΥΡΕΥΕ ΔΗΛΑΔΗ-

ΕΥΑ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ. ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΝΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ.

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΑΦΕΡΑΤΕ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΣΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ 37 ΧΡΟΝΩΝ ΓΕΜΑΤΑ.

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΞΑΝΑ ΑΡΓΑΜΙΣΗ

ΟΙ ΚΑΝΑΚΑΡΗΔΕΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ. ΕΧΟΥΝ ΜΗΝΕΙ ΜΕΣΑ ΠΑΛΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ??

ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΤΟΝ ΕΤΕΡΟΝ ΣΑΣ ΗΜΙΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα

τι ταλαιπωρημενη καλησπερα ..πιο ταλαιπωρημενη δεν υπαρχει ..εκει που ειχαμε την ωτιτιδα της μεσαιας κ πηγαιναμε καλυτερα με την αντιβιωση τωρα εχουμε αλλα τρεχαματα ..Απο το απογευμα εχει ξερασει ισαμε 8 φορες ακομα κ το νερο ..μιλαμε οτι εχω εξαντλησει σχεδον τις πιτζαμουλες τους .. :cry::cry: Πηρα τηλ τον παιδιατρο κ μας ειπε οτι κυκλοφορει ιωση γαστρεντεριτιδας βαρβατη ..Ωχ θεουλη μου φτου κ απ'την αρχη .. :? Μιλαμε οτι ακομα κ δυο γουλιες νερο που ηπιε τις εβγαλε κ αυτες ..Φοβαμαι τωρα για τις αλλες δυο κ κυριως για το μικρο ..Θα δουμε ..Τονιαντονι προβλεπω οτι την νυχτα θα την περασουμε παρεα ..

Οσο γι'αυτο που λες για το ετερον ημισυ ..εμας ειναι μετρημενα τα ..κουκια που λεει κ η παροιμια ..Δεν εχει πολλα περιθωρια ο δολιος ..Με την δουλεια ερχεται γυρω στις 1800 στην καλυτερη των περιπτωσεων ..Ευτυχως την τελευταια εβδομαδα ερχεται γυρω στις 1700 ομως αυτο δεν ειναι στανταρ ..εχουν υπαρξει φορες που ερχεται μετα τις 1900 κ συνηθως αυτος ειναι ο κανονας ..Αποτελεσμα να κανει κ αυτος οτι μπορει μεχρι τις 2100 που πηγαινουν τα πιτσιρικια για υπνο ..Ειναι μπαμπας του σαβ-κυριακου ..οπως πολλοι αλλοι ομως δεν μπορει να κανει αλλιως ..το καταλαβαινω κ ας γκρινιαζω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΕΤΣΙ??

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ ΣΑΣ- ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΔΡΑΜΑ.

ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΥΠΟΘΕΤΑ ΠΡΙΜΠΕΡΑΝ ΛΙΓΟ Η Η ΔΙΑΤΑ ΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΛΑ.

ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΑΠΟΜΟΝΩΣΕ ΤΟΝ ΑΣΘΕΝΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΓΛΥΤΩΣΕΤΕ.

ΕΜΕΙΣ ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΥΔΑΤΩΘΕΙ

ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..

περασαμε φριχτο βραδυ ..δεν ξερω τι να πρωτοπεριγραψω ..

τονιαντονι δεν ξερω κατα ποσο μπορω ν'απομονωσω οπως λες την Νικη απο τις αλλες δυο απο την στιγμη που ειμαστε ολες μεσα στον ιδιο χωρο κ αυτο δυστηχως δεν αλλαζει ..Παρακαλαω μοναχα να το ξεπερασει γρηγορα κ να μην κολλησουν οι αλλες δυο ..Δεν εχω κοιμηθει παρα ελαχιστα καποια στιγμη εκει γυρω στις 5..παω να πιω λιγο ακομα καφε ..

κ παλι καλημερα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ευα μου!!!!!!τι περνας κ εσυ κοπελα μου...τι να πω αλλο εκτος απο υπομονη!!!

μακαρι να μην κολλησουν κ τα αλλα παιδακια σου..

το καλο ειναι οτι η συγκεκριμενη ιωση περναει γρηγορα αλλα θελει προσοχη..

το καταλαβαινω οτι καταρρεεις παλι!!

να σκεφτεσαι οτι θα περασει γρηγορα!!!!!!

εμεις οκ με το γαλα τελικα,ισως η μικρη απλα ειχα καποια ενοχληση προχτες..

χτες βραδυ πηγε οκ οποτε συνεχιζουμε το φρεσκο..'

τονια η αγγελικη δεν εκανε ποτε αλλεργια σε κατι αλλο,τρωει κανονικα γιαουτρι κ τυρι-τωρα το εχει κοψει βεβαια αλλα το ετρωγε χωρις προβλημα-κ αυγο τρωει σχεδον καθε μερα.

την αλλεργια δεν την πιστοποιησαμε με εξετασεις απλα εκανε τη διαγνωση η γιατρος μας οταν της πηγα την αγγελικη με λυγμους 1,5 μηνων μωρακι για εξεταση γτ εκλαιγε συνεχεια.

κ με το που της ξεκινησα το υποαλλεργικο ηρεμησε...

νασια μου λυπαμαι για οσα εχεις περασει..σε εχουν κανει ομως σιγουρα πιο δυνατη.

εγω εχω φεις θα σου στειλω ευα μου σε πμ το ονομα μου..

εγω κλεινω φετος τα 31!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααχ θεε μου ..τι εχω τραβηξει η μανα δεν λεγεται ..

ευτυχως συνεχιζουμε να μην εχουμε κανει εμετο εδω κ αρκετες ωρες ..ελπιζω να συνεχιστει ..ελπιζω ειλικρινα να παμε καλυτερα ..τωρα τις εβαλα πριν για υπνο γιατι ηταν κ οι τρεις στην τσιτα ..

εννοειται οτι η Νικη επεσε ξερη..ε μα ποσο ν αντεξει κ αυτο το καημενο ..

καλυψουλα θα σε κανω φιλεναδα στο φατσοτεφτερο ..

οποιες αλλες ειστε στειλτε μηνυματακι να τα λεμε κ απο κει ..

παω να δω στο δωματιο τους τι γινεται κ επανερχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ , ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΚΑΙ

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ.

ΜΑΜΑ ΕΥΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ???? ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟΨΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΜΜΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΟΒΕΡΟΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. ΕΓΩ ΠΡΟΤΗΜΩ ΜΙΑ ΙΩΣΗ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ ΠΑΡΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΔΑ.

ΕΜΕΙΣ ΔΩΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΣΗΜΕΡΑ Η ΧΘΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΛΑ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΤΡΕΧΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝΕΒΑΣΕ ΣΥΜΠΙΕΣΗ . ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΕΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ.

ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΠΑΙΞΕΙ. ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚ. ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.

ΑΥΤΑ ΕΛΠΙΖΩ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΜΗΝΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΑΡΡΩΣΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ.

ΑΑ!!!! Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΛΛΕΡΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΓΝΩΣΜΕΝΗ ΜΕ ΕΗΕΤΑΣΕΙΣ. ΑΠΟ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΟΤΑΝ ΕΠΙΝΕ ΑΡΚΕΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΕΚΖΕΜΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΣΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΩΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΜΕ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΑΛΑ. ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΠΑΙΞΕΙ. ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚ. ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.

ΑΥΤΑ ΕΛΠΙΖΩ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΜΗΝΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Ι

καλημερα κ απο εμενα ..κ καλο μηνα ..συμφωνω απολυτως μαζι σου τονιαντονι ..δεν αντεχω αλλες αρρωστιες ..ιδιαιτερα οταν πεφτουν μαζεμενες ..Χτες το βραδυ ηταν η σειρα της Σοφιας :? ..ευτυχως ειναι λιγο πιο συγκαταβατικη κ ευτυχως δεν ειχε αυτο το τρελο σερι εμετων που εκανε η αλλη ..αν κ εκανε μονο 2 φορες αυτο κ μονο κ το τρεξιμο μεταμεσονυχτια γιατι ειναι κ σιχασιαρα :roll: να της κανω μπανιο ..

ευχομαι κ γω ο καινουργιος μηνας να μας βρει ολους πολυ καλυτερα ..Υποθετω οτι μεσα στις επομενες μερες θα ξεκινησει κ η μικρη .. :roll:

καλυψουλα σου εστειλα αιτημα φιλιας ..οκ τωρα σε βρηκα .. :D

σας φιλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και καλό μήνα.......

.....με λιγότερες ιώσεις και περισσότερο ήρεμα μωράκια!!!!!!!

Ευάκο μου, περαστικούλια σας κοριτσάκι μου...πώς είναι οι ζουζούνες??????? Φαντάζομαι τί θα γίνεται στο σπίτι σου...μην απελπίζεσαι καλό μου μπορεί να την γλιτώσει η μπουλουκίτσα και να μην κολλήσει!

Τονιαντόνι...τί να πώ βρε κορίτσι μου...μέσα σ'όλα και η μαμά σου? Μήπως να κάνετε ένα ευχέλαιο στο σπίτι?

Καλυψώ μου πώς είναι η Αγγελικούλα? Απ'ότι κατάλαβα δεν την πείραξε το γάλα τελικά...

Κορίτσια ειλικρινά δεν την αντέχω άλλο την πεθερά μου...προσπαθώ να κάνω τα πικρά γλυκά για το χατήρι του άντρα μου και της μικρής αλλά δεν μπορώ άλλο...κάποια στιγμή θα την ξεχ.....ω πολύ άγρια!!!!! Μου είπε προχθές ο άντρας μου να στείλω μερικά παιχνιδάκια της Μαρίας στην πεθερά μου για να έχει να παίζει κι εκεί το παιδί (λες και δεν μπορεί η γαϊδούρα να αγοράσει μερικά για την εγγονή της)...μάζεψα με βαριά καρδιά δυό τρία λοιπόν και τα έστειλα...το μεσημέρι με πήρε τηλέφωνο να μου κάνει παρατήρηση που της έστειλα όλη τη σαβούρα κάτω και δεν τα χρειάζεται!!!!!!! Τα παιχνίδια του παιδιού μου ΣΑΒΟΥΡΑ???????????? Όταν πηγαίνει εκεί το παιδί, της δίνει να παίζει όλο με πράγματα που μπορεί να τραυματιστεί κι ενώ της λέω να μην δίνει στο παιδί τέτοια σκατολοϊδια, με γράφει κανονικά. Και σαν να μην έφτανε αυτό, όταν είπα στον άντρα μου να πάρει μια σακούλα και να πάει να τα πάρει όλα τα παιχνίδια από το σπίτι της εκείνος τα έβαλε μαζί μου γιατί δεν μπορώ λέει να τα βρώ με την πεθερά μου και είμαι παράξενη!!!!

Από χθές δεν του μιλάω, δεν σέβονται τίποτα πια...κάθε μέρα να με συγχίζουν...μία ήρεμη μέρα δεν έχω!!!!!!!

Πάω να μαγειρέψω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι κ γω ..

αχ βρε Νασια τι τραβας κ συ ..καλα δεν σκεφτονται λιγακι να μην ταραζουν εγκυο γυναικα ? ! Τι να πω ..Αν αρχισω να σου λεω κ γω ιστοριες γι'αγριους με τα πεθερικα θα φριξεις ..

Η Νικη σημερα ειναι σαφως πολυ καλυτερα μιας παραπανω απο 24ωρο δεν εχει εμφανισει οποιοδηποτε συμπτωμα κ μαλιστα αρχισε να φωναζει οτι πειναει ...οποτε σε καλο δρομο ειμαστε ..Η Σοφια εξακολουθει να μην κανει εμετο ευτυχως ουτε διαρροια ουτε τιποτα , απλως μου λεει οτι ποναει στην κοιλιτσα κ ανεβασαμε κ λιγο πυρετο , 37,9..Αυτη ειναι στην απεργια πεινας απλως ..με νερο κ φρυγανια δεν δεχεται τιποτα αλλο ..θελω να πιστευω οτι ειναι η ιωση των δυο ημερων οπως εχω ακουσει να την λενε ..Δηλαδη μια μερα που χανεις τον κοσμο κ την επομενη συνερχεσαι γρηγορα ..Για να δουμε ..ανησυχω με την μπουλουκα ομως ..σιγουρα στο μωρο θα ειναι πολυ πιο δυσκολη η κατασταση ..Μ'αρεσει που κανονιζα να παω για καφε με τις μαμμυλαντεζες του Ηρακλειου την Δευτερα το απογευμα :?:( ..Αποκλειεται να τα καταφερω παλι ...Ακομα κ καλυτερα να ειμαστε δεν θελω να το ρισκαρω να μεταδωσουμε παραπερα τον ιο ..

Παω να πιω λιγο παραπανω καφε γιατι οπως καταλαβαινετε η αυπνια αυτες τις μερες ξαναχτυπαει κοκκινο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να την γλιτώσει η Αριάδνη και να μην κολλήσει...ποτέ δεν ξέρεις!!!!! Μπορεί να εκπλαγείς! Εμάς η μαμά μου όταν είμασταν μικρά με την αδερφή μου (πριν πολλά πολλά χρόνια...ξέρεις τότε που ζούσαν στη γη και οι δεινόσαυροι :lol: ) παρόλο που μας τάιζε με το ίδιο κουτάλι δεν κολλούσαμε ποτέ η μία από την άλλη, ειλικρινά κι εγώ απορώ πώς τα καταφέρναμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..δεν ξερω μωρε ..ειναι ομως οντως φορες που πχ η Νικη θα εχει συναχακι πολυ ελαφρυ κ η Σοφια δεν κολλαει ..Γενικα η Σοφια εχει βγει λιγο πιο γαιδουριτσα σ'αυτα ..Δεν μπορω να πω οτι μ'εχει ταλαιπωρησει με ιωσεις κρυωματα κτλ ..Κ ιδιαιτερα πυρετο πρεπει να εχει να κανει απο περισυ στον παλιο παιδικο σταθμο που πηγαιναν ..κοντα στο χρονο δηλαδη ..Δεν ξερω ρε γμτ ..απλα οταν γινεται σπανια ναι μεν να ειναι σε τετοια φαση που ξερω οτι ειναι θεμα χρονου να εχουν κ οι τρεις την ιωση , φρικαρω ..( που ειναι λεμε αυτο το εικονιδιο που τραβαει τα μαλλια του ??!!) Γιατι ξερω τι θα επακολουθησει .. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...