Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

Mama Eva μπορει να σε απογοητευσω...ο μικρος εχει δυο βασικα χαρακτηριστικα...ειναι φαγανος αρα πειναει..και χορταινει υπνο σε 8 ωρες βραινου υπνου....

κοιμαται 9.30 ή 10 -3 και μετα 3-6.30...ο,τι ωρα και να κομηθει το βραδυ , που δεν μπορει να κρατηθει μετα τις 10 με τιποτα ομως...οσο και αν φαει πριν κοιμηθει το προγραμμα του θα το κανει.. ο παιδιατρος συστηνει υπομονη και ολες μου οι γνωστες μου που το εχουν περασει οριζουν τα 3 χρονια ως σημειο μεταβασης...το βραδινο δε με ενοχλει γιατι γυριζει πλευρο και κοιμαται αμεσως..το πρωινο ξυπνημα δεν αντεχω που πολλες φορες μπορει να ειναι στις 6 ή στις 5.30..το μεσημερι απαρεγκλιτα κοιμαται 3-6...και σημειωτεον μαζι του δε σε παιρνει να προσπαθησεις να του αλλαξεις το προγραμμα.. :cry::cry::cry:

γενικα ειναι ζωηρος πολυ, ολη μερα ξεσαλωνει!!!

δε ζηταω υπερβολες..να ξυπναει στις 8 θελω ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χρυσουλα καλως ηρθες στο κλαμπ!!!

απο οτι καταλαβα ομικρουλης σου θελει 'ρυθμισμα' στο ρολογακι του υπνου!!

και τι εννοω με αυτο?

πρεπει να καταλαβει οτι κοιμομαστε οσο ειναι νυχτα και ξυπναμε την ημερα

και ο δικος μου ξυπναει εκεινη την ωρα μεταξυ 5 και 6 για το γαλα του(ανεκαθεν τοτε το επινε)

ομως....

μετα ξανακοιμαται μεχρι τις 9

πολλες φορες πηγε να μου ξυπνησει και να ειναι ξυπνιος απο τις 6 ομως του ελεγα συνεχεια οτι ειναι βραδυ και οτι το βραδυ κοιμομαστε

ετσι και συνηθησε πιο καλα.

επεισης ο μεσημεριανος σας υπνος ειναι πολυ

2 ωριτσες ειναι αρκετες για να ξεκουραστει και να χαλαρωσει ετσι ωστε να κοιμηθει περισσοτερο την νυχτα.

αν καταλαβα καλα τον ταιζεις στις 3???

γιατι??

κοντευει τα 2

γνωμη μου και χωρις να παρεξηγηθω οτι αυτο ειναι λαθος εφοσον τωρα τρωει και στερεες τροφες!

ο δικος μου κοιμοταν απο 12 μηνων σερι οταν εγινε 2 αρχισαν τα οργανα

πηρα κι εγω το βιβλιο και μας βοηθησε πολυυυυυ

ευακι τελικα δεν του εκανα επανεκπαιδευση,δεν χρειαστικε

ευτυχως!!!

τωρα το εχω δωσει στον αδερφο μου για την μπεμπα αν το χρειαστει αργοτερα ;)

ασε ρε συ ευα απο δουλεια τιποτα :(:(:(:(:( και εχω στειλει απειρα βιογραφικα

τωρα περιμενω με μεσον απαντηση για τον κοτσοβωλο

αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...Αναστασια εχεις δικιο..

εχω προσπαθησει να μην το ταισω και ξαναξυπναει σε 40 λεπτα και κλαιει λες και τον εχεις νηστικο μερες...

δεν πειναει μη γελιομαστε..του εχει γινει συνηθεια..ο μεσημεριανος υπνος ειναι οντως πολυς..εκεινη την ωρα τον κραταει η μαμα μου γιατι εγω δουλευω--εχει προσπαθησει να τον ξυπνησει στο 2ωρο αλλα πεφτει ξερος..τις φορες που κοιμαται 2 ωρες παλι το ιδιο προγραμμα κανει το βραδυ γιατ του εχει συνηθεια..

σημερα το βραδυ δεν ξυπνησε..χαχαχαχα τυχαιο???αλλα ξυπνιος κανονικοτατα απο τις 6.30 :mrgreen::mrgreen:

και δε με νοιαζει για εμας που ξυπναμε τοσο νωρις-γιατι ετσι και αλλιως ο αντρας μου δουλευει καθε μερα μετα τις 10 και εγω μετα τη 1-- αλλα για τον ιδιο για να μην κουραζεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε μαλλον πρεπει να προσπαθησεις να του αλλαξεις την συνηθεια

ειναι δυσκολο το ξερω αλλα μετα απο μερικες μερες θα το καταφερετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως η μαμα μου λεει οτι ετσι ημουν και εγω στον υπνο δυσκολη...γμτ οσο ευκολος ειναι στο φαγητο..δεν μπορεις να τα εχεις ολα..

ασε που μια φιλη μου με δυο αγορακια ακριβως τα ιδια..το ενα το εκοψε στα 3 και το αλλο στα 2.5..

θα λιωσω μεχρι τοτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τα εχω παιξει τελειως. Το κεφαλι μου γυριζει και ειμαι βαρκια πανια. Εχω τοσο πολυ αναγκη να πεσω για υπνο και να σηκωθω μετα απο μια βδομαδα. Μεχρι να κοιμηθει ο ενας ξυπναει ο αλλος και παλι απο την αρχη. Τα παιδια εννοω τα αρρωστα ειναι σαφως καλυτερα κατι μυξουλες και λιγο βηχα τιποτα το ιδιαιτερο προς το παρον.

δυστηχως οσον αφορα τον υπνο και εμεις οπως σας εχω πει ειμαστε χαλια. Ακομα και μεγαλοι ξυπνανε πολλες φορες τη νυχτα λλος για γαλα, αλλος επειδη θελει αγκαλια και παει λεγοντας. Το μωτο ξυπναει για γαλα και συνηθως μετα ξανακοιμαται εκτος απο μερικες φορες που θελει και αυτος τα δικα του.

Οσον αφορα το θεμα της δουλειας τι να σας πω. Καταλαβαινω πως πολλες ειναι αυτες που θα ηθελαν να δουλευουν η καθε μια για τους δικους της λογους ομως δεν ειναι ολες οι δουλειες το ιδιο. Εγω θα δω σημερα τα παιδια απο χθες το πρωι αν πιανεται αυτο, Χθες ολη μερα δεν τους ειδα παρα μονο για κανα 10λεπτο, σημερα εφυγα παλι απο το πρωι και θα τους δω το απογευμα.

Τα λεμε το βραδυ που θα τους βαζω για υπνο.

Ελπιζω σημερα να ειναι καλυτερα η μικρη σου αριαδνη με τα δοντακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα....

χρυσουλα μου εμεις τα εχουμε πει...

εγω ξερεις τι εχω τραβηξει με τον υπνο της αγγελικης κ τωρα εφτιαξε με το κοιμαμαι μεγαλωνω..

αλλα σε εσας δεν επιασε..

κ εγω θα ελεγα αφου κοιμαται τοσο πολυ το μεσημερι να φροντιζετε το απογευμα να μην κανει τπτ κουραστικο κ να ειναι χαλαρος ωστε να μην κουραζεται κ να τπν βαζεις για υπνο πιο αργα..

αλλη λυση ειναι να μαθει να κοιμαται λιγοτερο το μεσημερι.

με το ζορι για μερικες μερες θα γκρινιαξει άλλα θα το συνηθισει...

ειναι πολυ απανθρωπο το 6.30!!!!!!

τονια μου κανε υπομονη κοριτσαρα μου....

εφοσον πρεπει να δουλευεις κοιτα να ασχολεισαι με τα παιδακια σου οσο γινεται παραπανω,ξερω οτι το κανεις ηδη..

τι να κανεις..

ποτε δε μπορουμε να τα εχουμε ολα!!!

κοιτα τουλαχιστον να ξεκουραζεσαι εστω κ για 10 λεπτα οταν βρεις ευκαιρια...

αναστασια μου κ εγω ακομα περιμενω να με ενημερωσουν για δουλειεις που πηγα συστημενη!!

ειναι πολυ δυσκολα....

ευα μου τι κανετε??

εγω εδωσα αποψε ντεπον στη μικρη...

την τρωνε τα ουλα τοσο πολυ την καημενη!!!!

ποτε θα βγουνε πια οι κυνοδοντες????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου ..

ειμαι ενα ορθιο πτωμα σημερα ..δεν εχω κλεισει ματι ..κ ναι ..ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙΤΑΚΙ ΜΑς ..κ οχι ενα αλλα δυο μαζι ..βεβαια απο αλλου τα περιμεναμε απο αλλου μας ηρθαν ..Αν θυμαστε εγω εβλεπα την κατω γναθο πρησμενη ..ομως η θεαματικη εισοδος ηταν στην επανω γναθο που βγηκε ο πρωτος κ καπακι την επομενη ημερα η μυτουλα απο κατω ..Ω ναι τωρα εχουμε κ τραπεζιτες ..τρελες μασες λοιπον μας περιμενουν..Κατευθειαν βρε παιδι μου ηρεμισε , σταματησε η εντονη γκρινια , τα νερουλα κακα , η απεργια πεινας ..Σημερα εχει φαει οτι θα ετρωγε τις προηγουμενες τεσσερεις μερες μαζι .. :lol: Ν'αναπληρωσει την χαμενη θερμιδα η μπουλουκα μου ..

Βεβαια δυστηχως το τρεξιμο το χτεσινο μεσα στην νυστα κ την νυχτα μου το εκανε η μεσαια ..Απο χτες δεν ηταν στα καλυτερα της ..Απο το απογευμα ανεβασαμε πυρετο που επεφτε περιοδικα κ μετα φτου κ απο την αρχη ..Γκρινια γιατι ενω νυσταζε την επιανε ενας βηχας τρελος κ οπως καταλαβαινετε η νυχτα μας ηταν καπως δυσκολη ..Μεσα σε ολα τ'αλλα η Σοφια που δεν την ξυπναει ουτε ελεφαντας ξυπνησε δυο φορες για τουαλεττα ..Ενα περιεργο πραγμα το μικρο εριχνε κατι υπνους τρελους ..εμ μετα απο τοσες μερες ταλαιπωριας εξαντληθηκε το καημενο ..

Πηγα λοιπον σημερις πρωι πρωι την Νικη στον παιδιατρο κ δυστηχως την τσιμπησαμε την ωτιτιδα ..Πανω που ελεγα οτι ευτυχως φετος δεν πιστευω να εχουμε την τυχη που ειχαμε περισυ μ'αυτο το θεμα να λοιπον που αρχισαν τα οργανα ..Πηραμε αντιβιωση κ θα πιουμε κ τις δυο μπουκαλαρες , πηραμε κ αερολιν γιατι μας βρηκε κ ακροαστηκα κ ο θεος βοηθος ..Αν ειναι δυνατον ομως σκεφτομαι πως στο καλο προλαβε κ τα εκανε ολα αυτα μεσα σε μιαμιση μερα ..Ουτε μυξες πριν ουτε συναχι ουτε τιποτα ..Τι στο καλο ..

χρυσουλα , θα συμφωνησω κ γω καλο μου με την καλυψουλα ..Ισως κοιμαται αρκετες ωρες για μεσημερι ..προσπαθηστε εστω σταδιακα να του μειωνετε τον χρονο αυτο ..Αρχικα σε τεταρτο η μισαωρο κ κατοπιν θα το συνηθισει κ μονος του ..Απλα θελει πολυυυυυυ υπομονη κ επιμονη καλο μου ..Στην καλυψω δουλεψε το θεμα κοιμαμαι μεγαλωνω της νουνου , εμας παλι δεν μας εκανε τιποτα απολυτως ..Ουτε σ'εσας εκανε να υποθεσω ..τοτε ισως απλα να μην ειναι το θεμα πεινα .Απλα ισως πρεπει να του αναπροσαρμοσεις λιγο το ημερησιο του προγραμμα γιατι μεγαλωνοντας αλλαζουν κ οι αναγκες τους ..δεν μπορουμε να κραταμε ακριβως αυτο που καναμε πχ οταν ηταν ενος ετους σε ενα παιδακι 18 μηνων κτλ ..Ακομα κ αν τσινισει λιγακι καποια στιγμη θα το παρει αποφαση ..Κ για το πρωινο ξυπνημα αυτο που εκανα εγω με τις μεγαλες μου ηταν να βαζω το ξυπνητηρι μιση ωρα πριν ξυπνησουν κ να τις ταιζω κοιμησμενες ..Αυτο μου εξασφαλιζε τοτε επιπλεον 2 με 2μιση ωρες υπνου ..Αργοτερα το εστρωσαν απο μονες τους κ το πηγαν λιγακι αργοτερα ..Τους ειχα αρκετες φορες οπως κ τωρα στην Αριαδνη , καποιο παιχνιδακι παντα μεσα στην κουνια ετσι ωστε κ να ξυπνησουν νωριτερα να απασχοληθουν για λιγο ..Βεβαια καθε παιδι ειναι διαφορετικο αυτο ειναι σιγουρο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ευακι μου ταλαιπωρο!!!

ειδες γμτ ποσο γρηγορα αρρωσταινουν τα ατιμα χωρις να ξερεις απο που σου ηρθε????

περαστικα σας..

κ μπραβο για τα δοντακια!!!!!!

εμεις να δουμε ποτε θα τα βγαλουμε!!!!!

εμεις ειχαμε χαλια βραδυ παρολο το ντεπον..

ποναει πολυ η καημενη..

εφαγε κ μια πιπιλα πια απο το πολυ ξυσιμο,την τρυπησε!!!

παω να την σηκωσω γτ ηταν εξουθενωμενη κ κοιμαται 3 ωρες σχεδον!!!

το βραδυ θα μας τυραννησει παλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας ..

ειμαι πτωωωωωωμαααα ...νυσταζω ..Πανω που ειχε ηρεμισει η μπουλουκα με τους τραπεζιτες που μας εκαναν την τιμη να μας επισκεφτουν τωρα ξαναρχισαμε παλι τα ιδια ..Ελεος ..ισα που ηρεμισε ενα δυο βραδυα κ φτου κ απ την αρχη ..Τωρα φουσκωνουν τα ουλα στην κατω γναθο παλι απο την αλλη μερια ομως ..Ξαναρχισαμε νερουλα κακακια κ γκρινια γκρινια γκρινια γκρινια ..κ για αλλαγη παλι γκρινια ..Επισης παμε παλι απεργια πεινας ..Αμαν να βγουν τα ατιμα δεν αντεχω αλλο ..παμε τωρα για την πεμπτη μερα που εχω να κοιμηθω σαν ανθρωπος κ κοντευω να κουτουλησω το πρωτο ντουβαρι που θα βρω μπροστα μου ..Ως γνωστον Νες καφε σε βερσιον φραπε - νες - εσπρεσσο κτλ ειναι χορηγος στηριξης ..Επιπλεον η Νικη γκρινιαζει για το αυτι της , της φταιει οτι πεταει μιλαει περπαταει κτλ ..Γκρινιαζει κ για την αντιβιωση που πρεπει να πιει μεσα στην νυχτα κ γω τωρα γκρινιαζω σ'εσας γιατι καπου πρεπει να πω κ γω τον πονο μου ..

Ευτυχως μεσα στην ολη παλαβομαρα που επικρατει αυτες τις μερες στο σπιτι μου εγω κ η Σοφια κρατιομαστε στα ισα μας γιατι αν αρρωσταινε κ αυτη θεε μου παναγια μου ..Τις σπανιες φορες που αρρωσταινει η γκρινια μας δεν υπαρχει ....Γκρινιαζει οσο κ οι τρεις μαζι ..

Το μικρο δεν εκλεισε ματι χτες βραδυ ..Ανα τεταρτο κλαψουριζε ..κ γω κοπανιζα γουλιες καφε την μια μετα την αλλη για να μην κοιμηθω ορθια ..Αχ θεε μου ..Σκεφτομαι οτι ερχονται στο μελλον κ οι κυνοδοντες κ τρομαζω κ μονο στην ιδεα ..Απ'την αλλη σκεφτομαι οτι η Νικη πχ οταν ηταν 17 μηνων ειχε βγαλει κιολας ολα της τα δοντια κ σχετικα ανωδυνα ..Ισως ειμαστε λιγακι τυχεροι δεν ξερω πια ..

Συγνωμη που σας κουρασα αλλα κοντευω να σκασω ..Εννοειται οτι τωρα ειναι ηδη στο ποδι μιας κ οι μεγαλες αποφασισαν οτι μια ωρα υπνου τους ηταν υπεραρκετη ..Απο κοντα βεβαια το μικρο που ειναι παρολα αυτα ντουρασελ επαναφορτιζομενο ..

καλε που εισαστε ολες ?

Αναστασια για την εκπαιδευση της τουαλετας μου ηρθε φλασια κατι που ειχα κανει με τις μεγαλες κ ειχε αποτελεσματα ..Ειχαμε φτιαξει μαζι κατι σαν πινακα με τις φατσες τους για καθε φορα που πηγαιναμε τουαλεττα κ καναμε αυτο που υποτιθεται επρεπε να κανουμε παιρναμε κ ενα αυτοκολλητο ..Οποια ειχε τα πιο πολλα στο τελος της ημερας επαιρνε ενα μικροδωρακι ..Αλλωτε μια καραμελιτσα , αλλωτε ενα σοκολατακι , αλλωτε πιαστρακια ..Εμας μας βοηθησε κ αυτο ..

Ελπιζω να ειστε ολες καλα γιατι εγω δεν ειμαι , κοντευω να λαλησω .. :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσες γειά σας...

δεν πολυμπαίνω αυτές τις μέρες, δεν νιώθω και πολύ καλά, το στομάχι μου είναι μονίμως ανακατωμένο, κοιμάμαι ακόμα και όρθια, νομίζω με πειράζουν τα utrogestan, είμαι ένα κινητό ερείπιο! Ευτυχώς που ο άντρας μου έχει αναλάβει την Μαρία γιατί εγώ σέρνομαι.....αλλά κατά τ'άλλα μια χαρά :lol::lol:

Ευάκο μου φτου κι απ'την αρχή η μπουλουκίτσα ε? Τί τραβάει μωρέ το γλυκάκι μου μ'αυτά τα δόντια!

Κοριτσάκια μου γλυκά μην με παρεξηγείτε που δεν σχολιάζω αλλά δεν είμαι καλά...το στομάχι πάλι διαμαρτύρεται!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πες τα σε εμας ρε ευα μου να ξεσπασεις!!!!

τι να κανεις κοπελα μου,εγω προσωπικα ξερεις ποσο πολυ συμπασχω!!!!!!!

υπομονη!!!!!θα βγουν κ αυτα!!!

τι να κανεις...πετυχαμε τα υπερευαισθητα παιδακια εμεις...

οσο για τη γκρινια..κανε κ λιγο το κοροιδο!!!

αν δεν εισαι κ λιγο αναισθητη σε τετοια θεματα θα σου σπασουν τα νευρα!!!!!

νασια μου υπομονη κοριτσι μου..

ο πρωτος καιρος ειναι δυσκολος..

ευτυχως βοηθαει ο αντρας με τη μικρη!!!

καληνυχτα σε ολες ευχομαι...

μακαρι να κοιμηθουμε πολυ πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ταλαιπωρες φιλες μου!!!

απ'οτι διαβασα τις τελευταιες σελιδες.... αστα να πανε....

εμεις εδω καλα θα ελεγα...

απλα ο Σπυρος προχθες ανεβασε πυρετο, χτυπουσε κατι 38,8 μεσα στη νυχτα, εχωνα υποθετακι επινε καμια 200μλ νερο απο την καψα και κοιμοταν ως το πρωι με τον αντρα μου στην κρεβατοκαμαρα γιατι σαν να ετρεμε απο τον πυρετο. εγω εξορια στον καναπε... ελπιζω μονο να μην του εγινε ΗΔΗ συνηθια. γιατι σημερα δεν εκανε καθολου πυρετο, οποτε αν ξαναξυπνησει μεσα στη νυχτα, χωρις πυρετο και φωναζει... θα πρεπει να του κανω μινι επανεκπαιδευση...

και φυσικα περιμενω ποτε θα ανεβασει και η μικρη πυρετο... με τη σειρα...

να σας ρωτησω... υπαρχει κανενα αντιστοιχο βιβλιο για το φαγητο;;;

"ΦΑΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ" ας πουμε ;)

γιατι επιδη κοψαμε το αλεσμα και το τάισμα (η Μαριαννα σπανια να δεχτει να της βαλεις φαϊ στο στομα, ο Σπυρος δεχεται κρεμα και γιαουρτι, ευτυχως μιας και εκοψε το γαλα) ο Σπυρος παιζει με το φαγητο και το εξφενδωνιζει σε διαφορες κατευθυνσεις! ο αντρας μου σημερα τα ειδε ολα! εφτασε στο σημειο να μου πει, τελος, βαλε πωλητηριο στο ιντερνετ!!!! αν και ειχα τα νευρα μου που μαζευα απο κατω μακαρονια, μπιφτεκια, κασερια και ψωμια, εβαλα κατι γελια!!!!!

η Μαριαννα παλι μπορει να τρωει με τις ωρες! λες και ειναι σε ταβερνα! τσουκου τσουκου μια χαρα τρωει. και εχει και τα μισα απο το Σπυρο δοντια.

και να πω πως ειναι αφρατα παιδακια και δεν πειραζει αν δε φανε....

σαμιαμιδια ειναι! τον προηγουμενο μηνα ηταν λιγο κατω απο 10 κιλα με υψος 84 και 82 εκ!

δεν μας παιρνει και πολυ η αφαγια!

οποια υποδειξη δεκτη! ξερω οτι θα μου τη βρειτε τη λυση οπως και με τον υπνο!!!!

φιλακια!

ΥΓ: να δω ποτε θα μπορεσω να ξαναμπω... τι να κανω που με παιρνει ο υπνος στον καναπε.... αφου ξυπναω 5:10 γιατι κανω μονο πρωΙνη βαρδια στην υπηρεσια.... νυσταζω και δε φταινε τα μωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.... χαθήκαμε το ξέρω....

Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες αν και τόσο καθυστερημένα...

εμείς καλά.... βγάζουν δόντια τα αγόρια μου, έσκασε ο ενας κυνόδοντας του Δημήτρη και ο ένας τραπεζίτης κάτω... άντε μπας και ηρεμήσει λιγάκι

Ο Γιώργος δυσκολεύεται μάλλον περισσότερο.... κάθε βράδυ ντεπόν..... αμάν....

φιλιά σε όλες και υπομονή.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΑΞΗΜΕΡΩΤΑ ΚΟΥΝΑΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΟΙ. ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΝΟΛΑΙΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΠΥΡΕΤΟΣ ΜΕΧΡΙ 41 ΕΦΤΑΣΕ ΑΠΟΨΕ Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΝΑ ΚΟΥΝΑ.

ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΟΥΛΕΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΟΥΤΟΥΛΟΝΤΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα ..

τονιαντονι περαστικα σας καλο μου ..αντε ν'ανοιξει λιγακι ο καιρος να φυγουν οι παλιοιωσεις να ηρεμισουμε λιγακι ..κ μεις περασαμε λιγακι δυσκολα ..ευτυχως ειμαστε πολυ καλυτερα τωρα ..

Τρεχω περα δωθε αυτες τις μερες ..μια με βιογραφικα μια με δουλειες που πρεπει να γινουν ..σημερα ομως με τετοια υπεροχη μερα θα την αφιερωσω στην μπουλουκα μου ..θα βγουμε βολτιτσα στον ηλιο ..να ξεμπαφιασουμε λιγακι ..

παω ..σας φιλω ολες ελπιζω να ειστε καλα οι υπολοιπες ..

Ευη εστω κ καθυστερημενα σου ευχομαι πολυχρονη κ με υγεια ..να χαιρεσαι την οικογενεια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

χαθηκαμε κι εμεις αλλα εχουμε εκπαιδευση γιογιο και δεν προλαβαινω

καμια επιτυχια ως τωρα ρε κοριτσια και αγχωνομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι βρε Αναστασια ..ολα θα παρουν τον δρομο τους ..θελει απλα πολυ υπομονη ..να πας με τα νερα του ..να του δωσεις κ ενα κινητρο παραπανω ..ας πουμε θα κανουμε αυτο που θελεις αν κανεις κ συ μια προσπαθεια ..Δωσε του χρονο ..Θα σε εκπληξει ..ετσι δεν λεγαμε κ για τον υπνο ? Εγω τοτε με τις μεγαλες ημουν σε κατασταση εκτακτου αναγκης με δυο μαζι να κατουρανε οπου εβρισκαν .. :shock::roll: ομολογω οτι η πρωτη εβδομαδα ηταν μαρτυρικη ομως σιγα σιγα αρχισαμε να μπαινουμε σε μια σειρα ..Μας βοηθησε κ ο παιδικος ..κ η δασκαλα τους τοτε ηταν πολυ συννενοησημη ..με πολυ κουβεντα κ πολυ αγαπη ..Δοκιμασες λιγακι αυτο που σου ειχα πει καποια στιγμη πριν μερικες μερες με το πινακακι κ τα αυτοκολλητα ? Δελεασε τον λιγακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

λιγα βεβαια αλλα ηταν η αρχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

αντε βρε ..το θεμα ειναι να παρει μπρος μετα σιγα σιγα θα το συνηθισει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειχα ιντερνετ.αλλαξαμε συνδεση σε χολ..για να δουμε...

μονο την τελευταια σελιδα διαβασα..

περαστικα στα αρρωστα παιδακια κ την αρρωστη μανουλα...τονια μου κουραγιο!!!!!!

ευακι μακαρι να βρεις δουλεια κοπελαρα μου.....

η αγγελικη ειναι μαλλον αρρωστη..

πηγαμε κυριακη βολτα στη θαλασσα κ επεσε μεσα μεχρι τη μεση..

μην ρωτατε πως,πουτανος ειναι αυτος..

προς το παρον εχει μονο συναχι.

τα αλλα νεα ειναι οτι επιτελους κοψαμε το υποαλλεργικο γαλα.

πινει το αντβανσ με λιγοτερη λακτοη.

περιπου 300 μλ το βραδυ κ κατι λιγοτερο το πρωι.

επισης ξαναγυρισαμε στη βρεφικη μας ηλικια...

το βραδυ θελουμε αγκαλια για να κοιμηθουμε..

κ το φαι μας αν ειναι σε κομματακια το φτυνουμε ολο πανω στη μαμα μας...

οποτε βαγκ μου πιστεψε με..

σε καταλαβαινω απολυτα..

επειδη δεν αντεχα ολο αυτο με το φαγητο κ εχω κ τον αντρα να με ψελνει επειδη το παιδι πρεπει να τρωει κρεας κ με τα αναλεστα δεν τρωει,αναγκαστικα το περναω παλι στο μιξερ....

αχ τι τραβαω η δολια μανα!!!!!!!!!

αναστασια μου θα τα καταφετερε!!!!!!λιγη υπομονη θελει...

αν βρεις τον τροπο πες τον κ σε εμας!!!

το καλοκαιρι θα παλεψουμε να κοψουμε τα κακα πανω μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΜΥΓΔΑΛΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ. ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΟ ΑΠΟΨΙΝΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

ΚΑΛΥΨΩ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΩΡΟ ΑΛΛΕΡΓΕΙΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ?????

ΤΙ ΓΑΛΑ ΕΔΙΝΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ?????

ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΖΩ ΣΤΑ ΜΕΤΑ ΜΕΣΟΝΥΧΤΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΥΠΝΟΣ.

ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ

ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

μετα απο μερες στρωνουμε κ μεις σιγα σιγα ..η Αριαδνη μετα απο τα αλλεργικα της που ειχε αυτες τις μερες επανερχεται σιγα σιγα στο προγραμμα της ..Παει κ αυτο ..αντε να φτιαξει λιγακι ο καιρος μηπως κ συνελθουμε κ μεις ..

Τονιαντονι ταλαιπωρειστε κ σεις καλο μου απ'οτι βλεπω ..καλα την συμπαρασταση μου στα μεταμεσονυχτια την εχεις κ το ξερεις ..συμπασχω κ γω καλο μου ..Οταν δυστηχως μας πιανει ιωση τον κλεινουμε τον μηνα καθε φορα γιατι ακολουθουν σιγουρα οι δυο απο τις τρεις ..Τις σπανιες φορες που θα κολλησει κ η Σοφια τοτε τα πραγματα γινονται ακομα πιο δυσκολα ..Εχω τρια πιτσιρικια που σκουζουν κ τον καλο μου που σκουζει επισης γιατι τα παιδια ειναι αρρωστα ..οποτε ειναι σαν να ειμαι πολυτεκνη ..Αν βεβαια τον κολλησουν κ αυτον ..ω ναι ..τοτε σιγουρα το σπιτι μας γινεται τρελοκομειο .. :lol:

Καλυψω εκανα τα απιστευτα γελια με το σκηνικο που περιεγραψες παρακατω ..για την Αγγελικη που μπηκε στην θαλασσα κ το ..μην ρωτατε , πουτανος ειναι αυτος .. :lol::lol::lol::lol: Βρε το παιδι βιαζεται να ερθει το καλοκαιρι για να κανει τις βουτιες του ..

Ελπιζω να σας περασει συντομα το συναχακι ..Μπραβο κ για το υποαλλεργικο γαλα ..Εχω ακουσει κ γω για το αντβανς απο κατι μαμαδες στον παιδικο κ μου ειπαν οτι ηταν η πρωτη επιλογη τους ..Βρε γιατι ξαναγυρισατε στα αλεσμενα ? Τι σημασια εχει το οτι δυσκολευεται η εστω προτιμαει αυτο που εχει συνηθισει ? Θα συνηθισει κ το μη αλεσμενο σιγα σιγα ..Κ δεν εχει να κανει με τα δοντια κ το ποσα εχουν ..σιγα σιγα θελει ..Καλε αληθεια ποσα δοντια εχετε ? Εμεις μαλλον που θα παμε για το 11ο ..Ανησυχια δεν βλεπω ακομα στον οριζοντα ομως φουσκωμενα ειναι σιγουρα ..αντε να δουμε ..

παω να πιω καφεδακι ..σας φιλω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α..Καλυψω ξεχασα να σε ρωτησω για αυτο με την ..επιστροφη στις βρεφικες συνηθειες κ τις αγκαλιες ..βρε μηπως επειδη με το συναχακι δεν νιωθει καλα θελει συμπαρασταση ? Κ μεις τα κανουμε αυτα οταν δεν ειμαστε καλα κ νομιζω οτι κ τα περισσοτερα ετσι αντιδρουν ..Ευτυχως επανερχομαστε γρηγορα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανουλίτσες...

τις τελευταίες μέρες έχω πάρα πολλά νεύρα!!!!!!!! Όλα μου φταίνε...μάλλον οι ορμόνες μου φταίνε!!!

Και εντελώς ξαφνικά σταμάτησαν όλες οι ενοχλήσεις που είχα (ναυτίες, ζαλάδες κτλ.)...κράτησαν μόνο 2-3 εβδομάδες και τώρα τίποτα...κι έχω αγχωθεί μήπως έπαθε τίποτα το σποράκι! Από την άλλη η μικρή έκοψε τελείως πια το γάλα...θα με σκάσει αυτό το παιδί, ούτε να το δεί ούτε να το μυρίσει, αλλάξαμε διάφορα γάλατα μήπως βαρέθηκε αυτό που έπινε αλλά τζίφος!!!!!!! Την πλακώσαμε στα τυριά και στα γιαούρτια τώρα...

Τονιαντόνι περαστικά σας...τί είναι αυτό το πράγμα με τις ιώσεις πιά?????? Δεν σας άφησαν να ηρεμήσετε λίγο! 41 πυρετό?????????

Καλυψούλα μου κι εμείς ακόμα αλεσμένα τα τρώμε, δεν θέλει η κυρία να μασήσει...βαριέται!!!!! Καλά πώς έπεσε η Αγγελικούλα στην θάλασσα? Εύχομαι να το γλιτώσετε το κρύωμα!

Ευάκο τί κάνουν τα κοριτσάκια σου? 11 δόντια η μπουλουκίτσα? Μπράβο.....εμείς έχουμε καμιά δεκαριά αλλά μάλλον θα βγούν κι άλλα, τις τελευταίες μέρες βγάζει απανωτά δόντια, αλλά δεν μ'αφήνει να δώ.

Αναστασία πώς πάει η εκπαίδευση γιογιό?

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...