Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

χαχα ευα δεν εισαι η μονη μαμα κουκουβαγια....

κ εγω τα ιδια λεω πλεον για τη δικια μου!!!!

πηγαμε αττικο παρκο...

κ τι δεν εκανε.....κυλιοτανε στο χορταρι,ξαπλωνε κατω,κυνηγαγε τα παπακια κ τα κουνελια....

ηταν πραγματικα απιθανη....

μεσα απο την καρδια μου λεω οτι παρολη την ταλαιπωρια που εχουμε φαει,εχει γεμισει τοσο πολυ τη ζωη μου....δεν ξερω τι θα εκανα χωρις αυτην....

στο θεμα μας τωρα για τις δουλειες....

ευα καλα κανεις κ εννοειται οτι ειναι πολυ νωρις να το βαλεις κατω...

ειδικα απο ανοιξη αρχιζει η δουλεια στα τουριστικα οποτε ειναι καλη περιοδος...

αναστασια μου η δουλεια δεν ειναι ντροπη...κ πλεον αρκει να εχεις δουλεια κ ας ειναι ακομα κ αυτη,ετσι που πανε τα πραγματα.......θα ψαχνεις παραλληλα για κατι καλυτερο....

εγω απο καλοκαιρι κ μετα θα ψαχνω ωστε αν κατσει να κανουμε αιτηση σε παιδικο για τη μικρη...

μακαρι η πεθερα μου να ηταν λιγο πιο προσεκτικη γμτ..

την αγαπαει πολυ η μικρη...

αλλα ειναι μονο για βολτες κ παιχνιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα...

να'μαι και γω...

με μερικες μελανιες και γρατζουνιες στα χερια... κατα τα αλλα καλα...

Αγγελικη οοολλαααα μαζι σε πεσανε βρε παιδι μου... αντε να γινετε καλα και να ξεμπερδευεις με την πτυχιακη. καλε πως περασαν τα χρονια και θα μας ξανακανουν απογραφη;;;;; πωπω.... πως και που ειμασταν τοοοτε και τωρα.... καμια σχεση...

Αναστασια καλο κουραγιο στο τρεξιμο στο παιδων... ας ειναι καλα ολα τα αποτελεσματα και χαλαλι...

και καλη αρχη στη δουλεια σου! και να ξερεις πως οι καθαριστριες και οι καφετζουδες βρησκουν τα καλυτερα βισματα στις εταιριες-υπηρεσιες! επιδη μπαινουν σε ολα τα γραφεια και γνωριζουν τους παντες και τα παντα...

Ευα και Καλυψω αντε να ερθει ο καιρος να βρειτε και εσεις δουλειες να εχουμε και αλλα θεματα για συζητηση! αν και αμα δουλευετε σε τουριστηκα θα μας λετε για διαφορους προορισμους και θα πρασινιζουμε απο ζηλια που δεν προκειται να παμο ποτε.....

:mrgreen::mrgreen:

η Νασια τι κανει καλε;;; χαθηκε και αυτη;;;

φιλακια απο τα ανεμοδαρμενα Λαγυνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

μαρτυρικο βραδυ περασα ..κουτουλαω κ νιωθω οτι θα διαλυθω ..Δυστηχως ο φρονιμιτης μου ξανα απο την αρχη ..Φοβαμαι οτι ισως καταληξω να σκεφτω εν τελει την εγχειρηση να τον βγαλω να παει στα κομματια να ησυχασουμε ..Δεν μπορω αλλο ..Τα καημενα τα παιδακια μου με ρωτουσαν τι εχεις μανουλα που πονας ..Κι ας εκανα εγω τον καραγκιοζη αυτες το καταλαβαιναν..

Μαστουρωθηκα παλι καλα καλα με μεσουλιτ κ παλι δεν με πιανει γμτ...

Επιπλεον δεν ξερω κατα την διαρκεια της ημερας τι στο καλο εχουν παθει οι διδυμες κ εχουν μιλαμε λυσσαξει ..Πλεον δεν ακουν ουτε στα στοιχειωδη κ η τιμωρια παει συννεφο ..Ξεκιναει καταστασεις η μεγαλη κ ακολουθει βεβαιως βεβαιως κ η μεσαια ..Επισης εχουμε κοψει τελειως το γαλα ..Πρωτα η μια κ μετα η αλλη ..Ελπιζω να ειναι απλα φαση ομως για να πιουν εστω κ λιγο πρεπει να τους υποσχεθω κατι..Δεν θα πεσω ομως στην λουμπα να τους φωναξω γιατι μετα θα μου βγαλουν το λαδι ..Τους λεω δεν θελετε ? Οκ κανενα προβλημα ..Του χρονου δεν θα μπορεσουμε να παμε στο μπαλετο γιατι χωρις γαλα δεν θα εχετε μεγαλωσει αρκετα ..Μερικες φορες πιανει μερικες οχι ..

παω να ετοιμασω σιγα σιγα το τραπεζι για το μεσημεριανο ..θα τα πουμε αργοτερις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες...

χάθηκα το ξέρω αλλά αυτή η εβδομάδα είναι όλο εντάσεις...η Μαρία δεν βάζει κώλο κάτω γενικώς... γριπωθήκαμε ο άντρας μου κι εγώ, ο άντρας με πυρετό τάβλα στο κρεβάτι κι εγώ συνάχι και απίστευτο πονόλαιμο (ούτε το σάλιο μου δεν μπορούσα να καταπιώ), την στείλαμε στην μαμά μου την μικρή για να μην την κολλήσουμε κι έχω πάθει στέρηση (εκατό τηλέφωνα τη μέρα κάνω)... και το κερασάκι στην τούρτα, πήγα για τεστ παπ και ο γιατρός κάτι βρήκε, δεν ξέρουμε ακόμα 100%, θα μάθω αύριο το απόγευμα στα αποτελέσματα...είμαι να σκάσω, είμαι και φοβιτσιάρα γενικά...δεν ήθελα να σας πρήζω γι'αυτό δεν έμπαινα.

Φιλάκια πολλά κουρτσούδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Νασια κ λεγαμε τι εγινε ?

Βρε μη βαζεις ασχημα πραγματα στο μυαλο σου !! Ολα καλα θα ειναι ..Ετσι να σκεφτεσαι ..θετικα !

Αν θες πες μας αυριο για τα αποτελεσματα ..

Εχω κεφαλι καζανι ..ηπια κ το παυσιπονο μου κ ευελπιστω σε μια ηρεμη νυχτα ..

Αχ μακαρι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα κι εγω το παυσιπονο μου για το δοντι μου!!!!!

ευα ελα να κανουμε παρεα με τα μεζουλιτ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εμεις χθες ειχαμε χαλια βραδυ!!!

ξυπνησε στις 3:30..τον κοιμηζω...

ξυπναει στις 5:30..παω να ετοιμασω το γαλα του και δεν με αφηνε ουρλιαζε και τσιριζε

ειχα και τον πονοδοντο μου....ε δεν αντεξα τον μαλωσα και μετα μαλωσα με τον αντρα μου γιατι μου εκανε κριτικη επειδη μαλωσα τον μικρο!!!!!

αντε του λεω να τον ηρεμισεις!!!!

τιιιιιποτα!!!

τον ταιζω και μετα του ερχεται η ορεξη να παιξει με το αυτοκινητακι του

αναγκαστικα να τον παρω στο κρεβατι μας γιατι δεν αντεχα ξενυχτι με τον πονοδοντο!!

νασια μην ανυσηχεις καλε...κι εμενα ετσι μου ειχε πει και τελικα ηταν κολπικο μικροβιο

πηρα υποθετα και τελος ;)

ευηηηηη πως παει η δουλεια???

αγγελικη διαβαζεις γιαυτο χαθηκες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου...

μακάρι να μην είναι τίποτα αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη γιατί μου ανέφερε (ο γιατρός) κάτι για πληγή...τραχηλίτιδα...ίσως αρχή πολύποδα...κι αυτά είναι είναι τα απλά που σας λέω, αυτά δεν τα φοβάμαι. Δεν ξέρω με τρόμαξε πολύ!

Θα μάθω αύριο το απόγευμα, θα σας πώ τί έγινε το βράδυ.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα ..

Αναστασια κ συ πονοδοντο ? Ωχ θεε μου δεν νομιζω οτι υπαρχει χειροτερος πονος απο αυτον ..Ισως του αυτιου ..Και μενα ο καλος μου μεσα στον μαυρο πονο οταν γκρινιαξε καποια στιγμη το μικρο το μονο που ηξερε να μου πει ηταν το κλασικο πλεον σηκωωωωωσεεεετοοοοο!!!! Βρε δεν με φτανει ο πονος που τραβαω εχω κ τον Νικολα να δινει οδηγιες χρησης ..Υπομονη κ σε σενα ..Εχεις κ συ θεμα με τον φρονιμητη η απλα δοντι που ποναει ?

Νασια ολα καλα θα πανε βρε ..Καμια φορα οι γιατροι αμολανε κοτσανες κ γενικα σου λενε κατι με υφος τουλαχιστον ιεροεξεταστη κ καταφερνουν να σε σκασουν χωρις να υπαρχει στην ουσια λογος ..Εσυ μεινε ψυχραιμη ..Πες μας το βραδυ τα αποτελεσματα ..Αχ πρεπει να παω κ γω για παπ να δω το ποτε ..

Το μικρο μου ταρζανακι περπαταει απο καναπε σε καναπε απο την μια πλευρα του σαλονιου στην αλλη κτλ ..Αριστουργηματικες βεβαια οι τουμπες που τρωει ..Δεν καταλαβαινει ακομα την εννοια του φρεναρισματος κ ετσι παραβιαζει καθε στοπ .. :lol::lol:

Απο την αλλη οι μεγαλες εχουν λυσσαξει ..Βρε δεν τις κανω καλα πλεον ..Μεταξυ αστειου κ σοβαρου χτες που τις μαλωσα γιατι ειχαν κανει τα απιστευτα γυριζει κ μου λεει η μεγαλη οτι δεν μπορει να ειναι συνεχεια καλο παιδι γιατι κουραζεται...Πειτε μου πως να το σχολιασω αυτο ..Ακους εκει ..

Αντε καλημερα σε ολες σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα!!!!

αντε κοριτσια,τρεξτε αμεσως οδοντιατρο!!!!!!!

ευα κοριτσι μου πηγαινε να τον βγαλεις να ησυχασεις πουλακι μου..ενταξει,ειναι λιγο μανικι η εξαγωγη κ θα εχεις λιγο θεματακι καμια βδομαδα με λιγο πονο 'ή λιγη δυσκολια στο φαι αλλα θα ξενοιασεις...

οσο για την τρομερη ατακα της κορης σου.....

επρεπε να της πεις κατι αναλογο πχ κ εγω κουραζομαι καθε μερα ολη μερα να ειμαι καλη νοικοκυρα κ καλη μαμα αλλα δεν γινεται αλλιως....

αχ τα ατιμα που τα βρισκουν κ τα λενε!!!!!

νασια μου τπτ δε θα ειναι κοριτσι μου,εχω παθει κ εγω ακριβως το ιδιο κ ειχα πανικοβληθει αλλα τελικα επανελαβα την εξεταση σε ενα τριμηνο κ ειχε εξαφανιστει αυτο που εβλεπε κ καλα ο γιατρος...

εμεις καλα γενικα,η μικρη κοιμαται παλι με τους βρυκολακες κ μας εχει ρημαξει....

κ εγω καθε βραδυ τρεχω κ δεν φτανω στην τουαλετα με διαρροια!!!!!!

ελεγα μηπως ειναι αυτη η ιωση που κυκλοφορει αλλα με πιανει μονο βραδυ...

μακαρι να μην κολλησει κ η μικρη......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

τι μου κανετε ? εγω στο παυσιπονο παλι ...τα νευρα μου ..

Καλυψουλα μου για την εξαγωγη φρονιμητη δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα γμτ..Ξερω απο ενα δυο ατομα που εχουν κανει οτι το θεμα δεν ειναι το να βγει αλλα το μετα ..Ειναι πολυ δυσκολο ..

Ελπιζω να μην φτασω μεχρι εκει ..Ειπαμε εχω μια ανθεκτικοτητα στον πονο αλλα εδω εχω σπασει ρεκορ..

επισης προσεχε γιατι κυκλοφορει μια υπουλη ιωση σε στιλ γαστρεντεριτιδας λιγο πιο ηπιας μορφης ..Τα ξαδερφια του Νικου στην Αθηνα , δεν ξερω σε ποια περιοχη ειστε εσεις οι υπολοιπες επεσαν τεζα ..τους κολλησαν τα μικρα τους απο τον παιδικο ..

Αχ σε μια εβδομαδα εχει γενεθλια το κοτοπουλακι μου ..δεν το πιστευω ..ποτε περασε ο καιρος ..

Λετε να εχει το νησι σημερα η παλι επαναληψεις θα δουμε ?

Νασια κανενα νεο απο τον γιατρο ?

Εγω εχω επιπλεον ρε γμτ εναν πονο σαν τσιμπηματα απο χτες χαμηλα στην κοιλια κ με ενοχλει ..γμτ λετε να κρυωσα ..Την γλιτωσα προς το παρον με ιωσεις αλλα μεχρι ποτε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες...

επιτέλους απόψε θα κοιμηθώ......(λέμε τώρα!).....αν με αφήσει το Μαρουλάκι μου ( :lol: πολύ μ'αρέσει το όνομα που της έδωσες mama eva, θα το υιοθετήσω!).....πήρα τα αποτελέσματα του τεστ παπ και εκτός από μύκητες (μα που τους κόλλησα?) και τραχηλίτιδα όλα τ'άλλα είναι φυσιολογικά...

Αναστασία είχες δίκιο, σαν κι εσένα την πάτησα...

Το τί κράξιμο έφαγε ο γιατρός που μ'άφησε να περάσω σκατά το σαβ/κο, δεν λέγεται! Δεν τον αλλάζω με τίποτα όμως γιατί μου έχει σταθεί σαν πατέρας όλα τα χρόνια που τον γνωρίζω και όταν έχασα (στον 6ο μήνα) το άλλο μου μωράκι πρίν εφτά χρόνια με στήριξε πάρα πολύ! Και σαν επιστήμονας είναι πάρα πολύ καλός...απλώς έχει αυτό το στυλ...που σου κόβει το αίμα να το πώ??????? :shock::shock:

Αύριο που γιορτάζουμε με τον άντρα μου (έχουμε το ίδιο όνομα) θα το κάψω μετά την λαχτάρα που έπαθα!!!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

μετα μαλωσα με τον αντρα μου γιατι μου εκανε κριτικη επειδη μαλωσα τον μικρο!!!!!

πόσες φορές το'χω δεί αυτό το έργο!!!!!!!!!!! Μα όλοι τα ίδια κάνουν και λένε?

Απο την αλλη οι μεγαλες εχουν λυσσαξει ..Βρε δεν τις κανω καλα πλεον ..Μεταξυ αστειου κ σοβαρου χτες που τις μαλωσα γιατι ειχαν κανει τα απιστευτα γυριζει κ μου λεει η μεγαλη οτι δεν μπορει να ειναι συνεχεια καλο παιδι γιατι κουραζεται...Πειτε μου πως να το σχολιασω αυτο ..Ακους εκει ..

:lol::lol:=))=)) Όλα τα λεφτά!!!!!!!!!!!!

Καλυψώ μου περαστικά σου κοριτσάκι μου...παρατήρησε μήπως τρως για βραδινό κάτι που σε πειράζει, ίσως γι'αυτό να σε πιάνει η διάρροια μόνο το βράδυ. Εγώ έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου πως όταν τρώω κάτι πολύ συγκεκριμένο το πρωί με πιάνει κάτι σαν διάρροια!

Vagman πατριώτισσα καλό κουράγιο και φιλάκια στα διδυμάκια!

Κουρτσούδια μου φιλάκια πολλά και καλό ξημέρωμα να 'χουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε Νασια ! Ειδες τελικα δεν ηταν τιποτα που να μην αντιμετωπιζεται ευκολα ..Ολα καλα λοιπον ..Τα χρονια πολλα θα στα πω αυριο με το καλο ..

Εμενα τωρα η Αριαδνη ξυπνησε με κατι τσιριδες ..χριστε μου πεταχτηκα τωρα σας λεω ..Ενταξει την ταιζω γυρω στα μεσανυχτα αλλα ετσι τι ηταν παλι τουτο ! Ουτε το μπουκαλι δεν ηθελε ουτε πιπιλα ουτε την καμηλοπαρδαλη της τιποτα μα τιποτα ! Ελπιζω να μην με χορεψει στο ταψι την νυχτα ..

Αντε να εχουμε ολοι μια ηρεμη νυχτα

σας αφηνω ..νυσταζω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...τι καλημερα δηλαδη,κομματια ειμαι..

η μικρη τελικα χτες κοιμηθηκε παλι στις 12.30 με το ζορι...

επειδη ηθελε να κανει κακα ρε γμτ...

τι θα γινει με αυτο το πραγμα..

νυσταζει απο τις 10.

11 παρα ηταν στο κρεβατι ετοιμη για υπνο..

κ μεχρι τις 12.30 που τα εκανε πια μας επρηξε!!!!!!!!

ευα μου εχω κανει εξαγωγη..η αληθεια ειναι οτι για μια βδομαδα ταλαιπωρηθηκα αλλα αξιζε τον κοπο.παιρνεις κανονικα παυσιπονα ομως κ δεν ειναι θεμα..

απλα με το φαγητο ειναι δυσκολο γτ μαζευονται τα υπολειματα στην τρυπα κ με τον υπνο μπορει να ματωνει η πληγη οποτε κοιμασαι σε 2 μαξιλαρια για να εισαι καλα.

αλλα αν πρεπει να τον βγαλεις να τον βγαλεις..ελπιζω να κοιμηθηκατε καλα τελικα..

νασια τελος καλο ολα καλα!!!!!

οι υπολοιπες τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο εμενα

Τελικα δεν ξερω τι ειχε χτες η μπουλουκα ..Την ταισα κανονικα κοιμηθηκε αφου με κοψοχωλιασε με τις φωναρες της κ ξυπνησε στις 5 αλλα ξανακοιμηθηκε μονη της μεχρι τις 7 που ξυπνησαν κ οι υπολοιπες δυο ..

Βρε καλυψω , η μικρη εχει θεμα δυσκοιλιοτητας η απλως ειναι η ωρα που κανει τα κακα της ? Απλα μου φαινεται λιγο περιεργο γι'αυτο ..Αν κανει κακα γυρω στις 10 δοκιμασε να της δωσεις κανενα χαμομηλακι πριν τον υπνο κ πριν το γαλα τελικα ετσι ωστε να κανει οτι μπορει μηπως κ ηρεμησει ..Κ γαλα να μην πιει πολυ μετα μπορεις να της δωσεις το υπολοιπο κοιμισμενη ? Ειναι κριμα μωρε να φτανει μεσανυχτα για να κοιμηθει αφου ουτως η αλλως νυσταζει στις 10 ..Μετα ειναι λογικο να εχει υπερενταση κ να της φταινε ολα ..

Νασια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ !!!! Πολυχρονη κ οτι επιθυμεις κοπελα μου ! Να χαιρεσαι κ τον αντρα σου κ την οικογενεια σου ! Παντα χαρες σας ευχομαι !

Ευηηηηηη !!! Πως παει με την δουλεια ?

Αγγελικη λιιιιιιγο ακομα ..αντε μια εβδομαδα σου εμεινε ..μετρα αντιστροφα εσυ για την πτυχιακη σου κ γω για τα γενεθλια της μπουλουκας ..

Αναστασια πας καλυτερα τουλαχιστον εσυ με το δοντι ?

Ξεχναω καμια ? Δεν θυμαμαι ..γμτ το μεσουλιτ θα με ξεκουτιανει τελειως .. :roll:

Οπως κ να χει καλημερουδια σε ολες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις ταλαιπωρημενες μανουλες!

Εννοειται οτι χαθηκα λογω διαβασματος ή μαλλον γραψιματος... ομως μπηκαν τα πραγματα σε μια σειρα και απ' οτι φαινεται θα τα καταφερω στο τελος. Πηρα κι ενα τηλεφωνακι στη σχολη κι ευτυχως μου ειπε η υπευθυνη οτι και μεχρι και Παρασκευη 28 αν φυγει απο εδω με κουριερ ενταξει θα ειναι. Ετσι πηρα μια ανασα...

Αλλα τι ανασα... με ελαφρια βροχιτιδα και ο Ιασωνας επισης! Ετσι παιρνουμε και οι δυο αντιβιωση. Αugmentin σιροπι για το μικρο, καψουλες για τη μαμα... αρχισε να αποδιδει αμεσως και στους δυο μας ομως κι ετσι περασε ολη τη μερα ο Ιασωνακος μου χωρις αντιπυρετικα σημερα. Εγω παλι τα παιρνω με τις χουφτες (που λεει ο λογος) γιατι ακομα και με δεκατα, τσουζουν τα ματια μου και δε μπορω να γραψω στο κομπιουτερ... εχω και τη στραβομαρα...

Τα νεα σας τα διαβασα συνοπτικα... γυναικολογικοι συναγερμοι ευτυχως χωρις σοβαρο λογο... πονοδοντοι... mesulid... γριπες... ιωσεις... ειναι μια εποχη λιγο χαλια, θα περασει ομως ε?

Νασια, χιλιοχρονη να εισαι, υγιης και οτι αλλο επιθυμεις σου ευχομαι! Γιορταζει και ο αντρουλης σου? Διπλες οι ευχες τοτε!

Αναστασια, καλη αρχη στη δουλεια! Φυσικα και δεν ειναι αυτο που θελεις να κανεις, ουτε αυτο που σπουδασες, μηπως εγω τρελαινομαι λες να φτιχνω πινακες με σταστιστικα στοιχεια, ανασφαλιστη και για 200 ευρω μικτα? Αλλα ετσι οπως ειναι η εποχη, παλι καλα να λεμε! Ας κανουμε οτι βρισκουμε, να μπαινει κανενα ευρω στην τσεπη, μεχρι να βρεθει το καλυτερο... ας ελπισουμε! Περαστικα και για τον ατιμο πονοδοντο!!!

Ευη μου κι εσενα, με την τρελα που ειχα με τον Ιασωνα και το αμφιλεγομενο νεο φαρμακο, δε σου ευχηθηκα καλη αρχη στη δουλεια σου... Μπερδευτηκα ομως... τεχνικες αυτοαμυνας? Τι δουλεια κανεις? Αστυνομικος εισαι?

Ευα, εσυ με τουριστικο επαγγελμα ασχολουσουν ε? Δε θελω να σε στενοχωρησω αλλα δυσκολοι καιροι για πριγκηπες... Ντρεπομαι και που το γραφω αλλα δυσκολο ειναι να δουλεψεις στον ιδιωτικο τομεα με 3 παιδια... ακου πριγκηπισσα τριτεκνη μαμα (εσεις κι αν εχετε αναγκες)... που καταντησαμε, μαθαμε να σκεφτομαστε ετσι... Σου ευχομαι παντως να γινει το θαυμα και να βρεις δουλεια συντομα! Μηπως λογω τριτεκνιας να σκεφτοσουνα τιποτα εξετασεις ΑΣΕΠ? Χωρις να ξερω τιποτα γι αυτο, λεω... να το εψαχνες λιγο...

A! εξαγωγη φρονιμητη συνηθως δεν γινεται σε οδοντιατρο αλλα σε γναθοχειρουργο... δεν ειναι τιποτα σπουδαιο ομως. Αντιβιωση, παυσιπονα και μετα απο 4-5 μερες ολα ειναι καλυτερα απο πριν!

Φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα να γκρινιαξω για τους αντρες... υποδειξεις, συμβουλες και μια σωστη δουλεια δεν μπορουν να κανουν!

Ο δικος μου ξερολας, παρα λιγο να τιναξει το στομαχι του Ιασωνα στον αερα, γιατι εμενα με πηρε ο υπνος το μεσημερι, ο Ιασωνας ξυπνησε και ειχε 38 πυρετο...

Αντι να του δωσει τα φαρμακα που ειναι προγραμματισμενα για εκεινη την ωρα (aerolin εισπνεομενο, mucosolvan και 1 δοση panadol μετα το απογευματινο του φαγητο), πανικοβληθηκε και του εδωσε algofren (ενα δυνατο αντυπυρετικο) και αντιβιωση (χωρις να ειναι η ωρα της), με αδειο στομαχι αυτα και απο πανω ενα ποτηρι στιμενο μανταρινι (για να τον ενισχυσει με βιταμινη C)... Και αφου του εριξε τη χειροβομβιδα στο στομαχι (2 δυνατα φαρμακα και οξινο υγρο), του φωναζε γιατι υπεθεσε οτι εκανε εμετο επιτηδες γιατι δεν ηθελε να φαει αχλαδι!!! Ετσι ξυπνησα απο τις φωνες του και απο το μικρο που εκανε δευτερο εμετο κλαιγοντας...

Ηθελα να του σπασω το κεφαλι!!!

Δεν εφτανε η μ@λ@κι@ που εκανε, μου εδειχνε το χαρτι της αντιβιωσης και υποστηριζε οτι γραφει να δινεται πριν το φαγητο, την ωρα που μαζευα τους εμετους και μιλαγα με τον παιδιατρο να μου πει τι αντιπυρετικο υποθετο να του δωσω... Ευτυχως τον "συγυρισε" ο παιδιατρος και τον εστειλε να βρει εφημερευον φαρμακειο να παρει τα υποθετα...

Αντρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες...

ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κοριτσάκια μου και σεις ότι επιθυμείτε :):)

δεν το κάψαμε τελικά απόψε γιατί το Μαρουλάκι είναι αρρωστούλι...είναι 13 μηνών και πρώτη φορά έκανε πυρετό η ζουζουνίτσα μου! Έφτασε μέχρι 38.9 προς το παρόν δηλαδή γιατί ενώ της δίνω αντιπυρετικά μέχρι να δράσει και να αρχίσει να πέφτει ο πυρετός...άντε ξανά από την αρχή ανεβαίνει...και ξανά αντιπυρετικό...και πάει λέγοντας! Πήραμε την παιδίατρο δύο φορές και επιμένει να μην ανησυχούμε εφόσον τρώει το παιδί ( ε καλά δεν έφαγε και πολύ καλά σήμερα πάντως δεν το έκοψε και τελείως) και είναι ορεξάτη όταν πέφτει ο πυρετός.....ναι αλλά τα αντιπυρετικά δεν κάνουν σχεδόν τίποτα αφού μέχρι να ξεκινήσει η δράση τους αρχίζει και ξανανεβαίνει ο πυρετός!

Κι εγώ δεν πάω πίσω όμως...η φωνή έχει κλείσει σχεδόν τελείως...από το μεσημέρι και μετά σταδιακά βράχνιαζα ώσπου τώρα καταβάλω πολύ προσπάθεια να ακούγομαι...

Αγγελική μου πόσο σε καταλαβαίνω..... ο δικός μου παρόλο που η μικρή είναι χάλια ήθελε να τραπεζώσουμε το βράδυ (λόγω εορτής) τους φίλους....το είχαμε κανονισμένο αλλά υπό αυτές τις συνθήκες πώς θα το κάναμε? Και με έκραζε το μεσημέρι ότι το παιδί θα είναι μια χαρά μέχρι το βράδυ και ως συνήθως εγώ είμαι υπερβόλα και υστερική και να πάω σε γιατρό για τις φοβίες μου (άσχετο!) Μόλις όμως του το είπε η μανούλα του πως έχω δίκιο που δεν θέλω τραπέζια και γλέντια ήρθε και ζήτησε συγνώμη για τις μα@#$$%%κίες που ξεστόμισε :evil::evil:

Από τότε που εφευρέθηκε το συγνώμη χάθηκε το φιλότιμο......

Από αύριο αρχίζω αυστηρή δίαιτα γιατί το έχω παραξεφτιλίσει πιά...μου έδωσε η κουμπάρα μου αυτή που έκανε πέρυσι και έχασε 27 κιλά σε 11μήνες. Καλά εγώ καμιά δεκαριά θέλω να χάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ γω ..

προσπαθησα να γραψω κ νωριτερα αλλα με πεταξε εξω το ατιμο ..

Αγγελικη τι να πω ..αν αρχισω κ γω να λεω για τον Νικολα δεν τελειωνει η νυχτα ..Ασ΄τα η κατασταση με δαυτους ειναι η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα ..Τον καημενο τον μικρουλη σου ..το στομαχακι του θα εκανε πυροτεχνηματα ..Ορισμενες φορες νομιζω οτι θελουν να ασχοληθουν με τα μικρα μονο κ μονο για να μας δειξουν οτι ταχα μπορουν να τα βγαλουν περα κ αυτοι ..Ισχυριζονται δε οτι τα πραγματα με τα παιδια δεν ειναι κ τοσο δυσκολα κ ως συνηθως εμεις τα μεγαλοποιουμε ..Αμ δε ..για κατσε εσυ Νικολα μου μια ολοκληρη μερα με τις τσουπρες κ θα σου πω για ποτε θ'αρχισεις να παραμιλας ..

Αντρες παιδι μου ..μια ζωη μια μαμα θελουν απο πισω να τους λεει τι να κανουν ..Καμια φορα μπαινουμε εμεις στο ρολο αυτο ..

Καλα Νασια δεν το συζητω κ με τον δικο σου τον εορταζοντα να θελει τραπεζωμα με μωρο αδιαθετο ..

Βρε Νασια για πες για την διαιτα αυτη που χανεις 27 κιλα σε 11 μηνες ..Γιατι εγω χειροτερευω κ παω ..Ενω ρε γμτ με το τρεξιμο που ριχνω ολη μερα κανονικα θα επρεπε οχι στα κιλα που ειμαι τωρα να βρισκομαι αλλα πολυ χαμηλοτερα ..

Γμτ νιωθω σα φαλαινα ..δεν τον θελω αυτον τον ..κοιλιακο που εχω τωρα ..μ'εκνευριζει ..θελω τον παλιο μου τον φλατ ..κλαψ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας γράφω τη δίαιτα κορίτσια για όποια ενδιαφέρεται...

Πρωϊνό...μία μπάρα δημητριακών

Κατά τις 11...ένα αυγό βραστό ή ένα κουλούρι Θεσ/νίκης ή μία φρυγανιά ολίκής άλεσης με τρίγωνο τυράκι ή άλλη μία μπάρα δημητριακών

Μεσημεριανό...μπριζόλα ή κότα ή ψάρι ή μπιφτέκι (ψητά εννοείται) με σαλάτα οποιαδήποτε (μία κουταλιά λάδι και αλάτι ελάχιστο εως καθόλου) ή μακαρόνια άσπρα ή σπανακόπιτα (φαντάζομαι σπιτική γιατί του εμπορίου είναι τίγκα στα λάδια)

Απόγευμα...ένα οποιοδήποτε φρούτο

Βραδυνό...τόστ με ψωμί ολικής άλεσης, γαλοπούλα, τυρί άπαχο και ντομάτα ή μία-δύο φρυγανιές με γαλοπούλα ή ένα γιαούρτι με λίγα λιπαρά

Αυτά...δεν ξέρω αν θα πιάσει αλλά η κουμπάρα μου μου είπε ότι σε όποιον την έδωσε και τη δοκίμασαν έχασαν κιλά...τα πρώτα δέκα μάλιστα λέει φεύγουν αέρα πατέρα, η ίδια η κουμπάρα μου είπε ότι μέσα στις πρώτες τέσσερις μέρες έχασε δύο κιλά...

Ελπίζω να την καταφέρω γιατί ακόμα κυκλοφορώ με τους χεργκελέδες που φόραγα στην εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

περασαμε φριχτη νυχτα ..Η Αριαδνη καταφερε αυτη τη φορα κ με τρομαξε οσο δεν παει ..Ειχε εντονη δυσπνοια απο το πουθενα χωρις να ειναι μπουκωμενη χωρις να εχει απολυτως τιποτα ..Ειχε γινει ολοκοκκινη κ ειχε το στομα ορθανοιχτο προσπαθωντας να παρει ανασες ..φευγω παω στον παιδιατρο ..δεν θα δει ασπρη μερα αυτο το μωρο θεε μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλες μου...

ειμαι παρα παρα πολυ κουρασμενη!!!!

χτες βραδυ παλι η μικρη οργιασε...

κοιμηθηκε στις 11 κ ξυπνησε 5 φορες με κλαματα,στις 4 εδωσα γαλα,ξαναξυπνησε με κλαματα στις 5 κ την πηρα στο κρεβατι μας...

δεν αντεχα να ξανασηκωθω..

πρωτη φορα που κοιμηθηκε μαζι μας..συνηθως με το που καταλαβαινε που ειναι ουρλιαζε...

τοσο κουρασμενη ηταν πια...

ξυπνησαμε στις 9 το πρωι...

κ το μεσημερι εκανε κατι κακα........μεχρι την πλατη,με κομματια!!!κ πολυ νερουλα...

σορυ για την περιγραφη αλλα ετσι ακριβως οπως σας τα λεω!!!!!

κ χτες εκανε ολη μερα 2 φορες αρκετα νερουλα..

μηπως ειναι διαρροια κ δεν το καταλαβα???

ευα μου τι να πω κοριτσι μου,,.ελπιζω να ειναι ολα καλα κ η μικρη να μην εχει κατι...οταν τα καταφερεις πες μας πως ειναι γτ ανησυχω...

αγγελικη οι αντρες εχω καταληξει να πιστευω οτι ειναι απλα αχρηστοι!!!!!!!μας κανουν τα παιδια κ μετα δεν μπορουν να κανουν τπτ αλλο!!!!!!!

περαστικα σας ευχομαι κ ολα καλα θα πανε κ με την πτυχιακη σου,αντε,τελειωνουν τα βασανα!!!!!!

νασια μου χρονια πολλα αν κ καθυστερημενα κ περαστικα σας...'

μακαρι τωρα που γραφω να ειναι ολα τα παιδακια κ εσεις οι μανουλες καλυτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες...

η Μαρουλίτα μου είναι λίγο καλύτερα απόψε, αλλά εγώ έχω πάθει μια ωραιότατη λαρυγγίτιδα...σκεφτόμουν να μην πάω σε γιατρό γιατί βαρέθηκα να τους βλέπω αυτές τις μέρες αλλά με τρόμαξε η μαμά της κουμπάρας μου που ήταν κάποτε νοσοκόμα ότι μπορεί να μην μπορώ ούτε να αναπνεύσω σε λίγο οπότε πήγα στο κέντρο υγείας και μου έδωσαν κορτιζόνη σε χάπια.

Mama Eva τί έπαθε η μπουλουκίτσα? Ελπίζω να μην ήταν κάτι σοβαρό...τί σας είπε ο παιδίατρος? Θα περιμένουμε νέα...

Καλυψώ μου απ'όσο γνωρίζω γιατί έχω ρωτήσει άπειρες φορές την παιδίατρο για τα κακάκια διάρροια την θεωρούν όταν το παιδί κάνει νερουλά κακά (αλλά πολύ νερουλά) πάνω από 6 φορές σε 24 ώρες. Μήπως κάτι που έφαγε την πείραξε ή μπορεί να είναι ίωση...γίνεται ο κακός χαμός με τις ιώσεις. Εύχομαι να είναι περαστικό...

Vagman πατριώτισσα τώρα που επέστρεψα εγώ χάθηκες εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου περαστικα...

απο οτι μου ειπανε κ αλλες κοπελες πρεπει να ειναι 5-6 φορες στο 24ωρο οπως λες κ εσυ για να θεωρηθει διαρροια..

ελπιζω αποψε να μην εχω παλι σοου αν κ εχει ηδη ξυπνησει μια φορα κ ακομα ειναι μονο 11 ηωρα....

αντε να δω ποια απο εμας δεν ειναι ειτε αυτη αρρωστη ειτε το παιδακι της...

πωπω να ξεχειμωνιασει να ησυχασουμε!!!!!!!

καληνυχτα κ ευχομαι αυριο να ειναι μια καλυτερη μερα για ολες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα η δικιά μου ακόμα το παλεύει να κοιμηθεί ενώ νυστάζει...

Εύχομαι να έχουμε μια ήρεμη νύχτα, αν και φοβάμαι πως για μας τουλάχιστον δεν θα είναι γιατί έχουμε και τον πυρετό, όχι όπως εχθές αλλά πάλι θέλει να την παρακολουθώ.

Φιλάκια στην μπουμπού σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

περασαμε φριχτη νυχτα ..Η Αριαδνη καταφερε αυτη τη φορα κ με τρομαξε οσο δεν παει ..Ειχε εντονη δυσπνοια απο το πουθενα χωρις να ειναι μπουκωμενη χωρις να εχει απολυτως τιποτα ..Ειχε γινει ολοκοκκινη κ ειχε το στομα ορθανοιχτο προσπαθωντας να παρει ανασες ..φευγω παω στον παιδιατρο ..δεν θα δει ασπρη μερα αυτο το μωρο θεε μου ..

Τι επαθε το Αριαδνακι παλι βρε Ευα? Πολυ τρομαχτικο αυτο που περιγραφεις... Γραψε μας τα νεα σας!

Περαστικα και γρηγορα να ειναι οπωσδηποτε!!!!!!!!!!!!

Εγω ξενυχταω γραφοντας ποτε την πτυχιακη, ποτε στο μαμμυλαντ μεχρι να ερθει η ωρα για το Αερολιν... Νομιζω ηρθε κιολας, πηγε 3...

Νασια κι εγω 10 θελω να χασω... θα τη δοκιμασω τη διαιτα απο 1η Φευρουαριου... λες μεχρι τα γεννεθλια μου στις 18 Μαρτιου, να χωρεσω και παλι στο φορεμα της φωτογραφιας του αβαταρ? Ουπς... καφε δεν ειδα να λεει πουθενα... πως θα ζησω χωρις καφε?

Ευη, που εισαι? Σε χασαμε... ελπιζω να εισαι καλα και απλα να προσαρμοζεσαι στη δουλεια!

Καλυψω, πιθανον και να ειναι διαρροια ασχετα με το ποσσες φορες κανει... εχε το νου σου γιατι σερνεται ατιμη ιωση γαστρεντεριτιδας... κοψε τις πολλες φυτικες ινες και μιλησε με τον παιδιατρο αν συνεχισει να κανει τετοια κακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...