Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το μικρο μας θαυματακι!


Recommended Posts

Μια φορα κι εναν καιρο ηταν ενα κοριτσι κι ενα αγορι που ηθελαν πολυ ενα παιδι!Και τελικα ηρθε και τους αλλαξε ολη τους τη ζωη!Αυτη ειναι η πολυ συντομη εκδοχη της ιστοριας μας!Η πραγματικοτητα διαφερει λιγο,αν και θεωρουμαι απο τις τυχερες που δεν χρειαστηκε να περιμενουν παρα πολυ καιρο μεχρι να τους ερθει το μωρακι!Ας τα παρω ομως απο την αρχη!

Ολα ξεκινησαν πριν μερικα χρονια που γνωρισα τον αντρα μου!Νομιζω οτι απο την αρχη ξεραμε οτι θα καταληγαμε να παντρευτουμε και καποια στιγμη αρχισαμε να κανουμε σχεδια και ονειρα για την μελλοντικη μας ζωη!Ξεκινησαμε τις προσπαθειες για παιδακι λιγο πριν παντρευτουμε.Εχω συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων και πιστευα οτι θα τυρρανιομασταν αρκετα μεχρι να προκυψει κατι τετοιο!Περνουσαν οιμηνες λοιπον και καθε φορα εψαχνα να κυνηγαω "συμπτωματα" που θα εκαναν την περιοδο μου να με εγκαταλειψει για αρκετο καιρο!Καθε φορα απογοητευομουν!Ειχα κανει πλουσιες τις εταιριες που κατασκευαζουν τεστ εγκυμοσυνης(πριν ακομα αρχισουμε επισημα προσπαθειες αφου παντα καναμε ελευθερα και λεγαμε οτι μακαρι να ρθει,κι ας ερθει οποτε θελει)!Καθε φορα η ιδια απογοητευση!Αποφασισαμε λοιπον,να μην το αφησουμε πλεον στην τυχη του!

Λιγο μετα το γαμο μας αποφασισαμε να νηστεψουμε κι εγω κι ο αντρας μου και να παρουμε το μηλο της Αγιας Ειρηνης!Το πιστεψαμε κι οι 2 και αποφασισαμε να το δοκιμασουμε.Νηστεψαμε λοιπον για 4 ημερες και τελικα το πηραμε το μηλο.Κατα τη διαρκεια εννοειται οτι νηστεψαμε απο ολα οποτε τις ημερες της ωορηξιας τις χασαμε οπως ηταν φυσικο!Λιγο μετα με επιασαν τα συμπτωματα περιοδου.Πιστεψαμε οτι ισως ειχε γινει το θαυμα και απλα περιμεναμε.Τελικα δεν ηταν απο αυτο,αλλα για πρωτη φορα μετα απο πολλα χρονια(απο την αρχη μαλλον ;) )μου ηρθε κανονικα περιοδος.Οχι στις 28 μερες βεβαια,αλλα στις 31,πραγμα υπεροχο για μενα που μου ερχοταν ανα εναμισι μηνα.

Τελικα τον επομενο μηνα ξεκινησαμε παλι προσπαθειες αλλα για καποιο λογο ημουν απογοητευμενη,στενοχωρεθηκα που μου ειχε ερθει και παλι περιοδος και μαλιστα πηγα και στο γιατρο για να μας δωσει συμβουλες μηπως μας βοηθησει καπως!Οντως μας βοηθησε κι απλα επρεπε να περιμενουμε να περασει κι αυτη η περιοδος για να ξαναξεκινησουμε τις προσπαθειες!Σιγουρη πλεον οτι δεν υπηρχε πιθανοτητα εγκυμοσυνης,απλα περιμενα!Και μαλιστα ανυπομονουσα κιολας να ερθει.Τοσο σιγουρη ημουν!Αφου τα συμπτωματα μου ηταν ακριβως ιδια με της περιοδου και την προηγουμενη φορα ειχε ερθει κανονικα ηταν θεμα χρονου νομιζα!Και μαλιστα παραπονιομουν στη μαμα μου οτι παλι αρχισε να μου κανει νουμερα πανω που ειχε φτιαξει κλπ..Μεχρι που αποφασισα να κανω ενα τεστ απο αυτα που μου ειχε δωσει ο γυναικολογος μου!ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟΟΟΟ!!!!!Εκανα και δευτερο,κι αυτο το ιδιο.Εβαλα τα κλαμματα και πηρα κατευθειαν τον αντρα μου τηλεφωνο!Οσες φορες πιστευα οτι ημουν εγκυος εκανα διαφορα σεναρια για το πως θα το λεγα στον αντρα μου και τελικα του το πα απο το τηλεφωνο!Δεν μπορουσα να κρατηθω.Πηγα εκανα και χοριακη η οποια μου επιβεβαιωσε το αποτελεσμα κι αυριο θα παμε και στο γιατρο να μας επιβεβαιωσει οτι ολα πανε καλα!Δεν το σκεφτομαι και πολυ,αυτο το μωρο εχει Προστατιδα την Αγια Ειρηνη!!Ευχομαι σε οσες επιθυμουν ενα παιδακι να το αποκτησουν συντομα,για μενα εχουν τελειωσει οι ευχες!Το μπεμπακι μου να ειναι καλα μονο με νοιαζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ομορφα που τα αφηγηθηκες!ευχομαι τοσο ομορφα κι ακομα περισσοτερο να ειναι η ζωης οταν με το καλο φερεις στον κοσμο το μωρακι σας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια,σε λιγο θα παμε στο γιατρο να το δουμε πρωτη φορα(το σακο μαλλον δηλαδη).Θα σας πω αυριο νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela m sigxaritiria!

ola teleia na pane apo dw k pera!

H AGIA EIRHNH H XRYSOVALANTW SE VOITHISE!DOXAZW TO ONOMA TIS KAI TIN XARI TIS!

AS MAS PROSTATEUEI OLES KORITSI M!

ante perimenoume nea s gia ton uperixo t mpempe sas:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Girl ακριβως οπως τα ειπες ειναι!!Το μωρακι μας θα ειναι μια χαρα γιατι ειναι σταλμενο απο το Θεο και την Αγια Ειρηνη!!Χθες πηγαμε και καναμε τον πρωτο μας υπερηχο,καθισαμε πρωτα και μιλουσαμε με το γιατρο,μας εκανε πλακες,ειπε "Αφου εισαι εγκυος,τι το θες τον υπερηχο?"(πλακα εκανε βεβαια),εκατσα στην καρεκλα,και ειδαμε το θαυματακι μας!!Ειδαμε για την ακριβεια ενα σακο 5,5 χιλιοστων με μια κουκιδιτσα μεσα,επιβεβαιωσαμε οτι προκειται για "καλως αρχομενη ενδομητρια κυηση",οτι ολα πανε καλα προς το παρον,ειμαστε λιγο μικροσκοπικα ακομα γιατι λογω των πολυκυστικων η συλληψη εγινε αργοτερα,αλλα θα μεγαλωσουμε κι εμεις και θα γινουμε μεγαλα μωρακια!!ΠΗΤ μου εβγαλε 15αυγουστο(16 συγκεκριμενα).Κι εγω και ο μελλοντας χαζομπαμπας πλεουμε σε πελαγη ευτυχιας,ο καλος μου εστειλε σημερα ενα υπεροχο μηνυματακι οτι χθες κρατηθηκε να μην δακρυσει(ετοιμοι ειμασταν κι οι 2),κι οτι μας αγαπαει πολυ πολυ και τους 2!!Ακομα δεν μπορω να το πιστεψω οτι εχουμε κι εμεις μωρακι,νομιζω θα ξυπνησω καποια στιγμη αλλα υπαρχει και ειναι ο,τι ομορφοτερο μας εχει συμβει(αυτο και ο γαμος μας)!!Ευχομαι ολες να το νιωσετε καποια στιγμη..Ααααα,επισης στο συζυγο συνεστησε υπομονη,υπομονη,κι αν θελει επιτρεπονται λεει ναρκωτικα,λεξοτανιλ,χαπακια αλλυ ειδους,ενεσεις κλπ για να με αντεξει :lol::evil::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

work.2566995.6.flat,550x550,075,f.congratulations-on-your-new-baby.jpg

Πολυ συγκινητικη η ιστορια σας!! Ευχομαι να εχετε ενα υγιεστατο μωρο , μια ευκολη εγκυμοσυνη και να σας φέρνει καθημερινά ευτυχια :)

Εμεις εδω υθα ειμαστε για να τα λέμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουμε καρδουλαααααααααααααααααα,ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D Ολα προχωρανε κανονικα,θα ξαναπαμε παρασκευη-δευτερα να την ακουσουμε κιολας,προς το παρον ειναι αδυναμη ακομα και την ειδαμε στον υπερηχο να ανεβοκατεβαινει και ειδαμε τους παλμους στο ντοπλερ!!Ευχαριστω Αγια Ειρηνη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(Ααααα,ειμαστε μολις 5 εβδ.και 1 μερας ακομα συμφωνα με το τελευταιο υπερρηχογραφημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα και γω απο το τηλ το πα τοτε...δεν αντεξα πηρα τον αντρα μου την πεθερα μου τηλ..μεχρι και τη φαρμακοποιο που μου δωσε το τεστ να την πω οτι ειναι γουρλου και το γυναικολογο!!!!!

με το καλο κοριτσακι μου...ολα να πανε καλα με τη βοηθεια της ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις κοριτσάκι! Σίγουρα σε φυλάει η Αγία Ειρήνη. Κι εγώ είχα φάει το μήλο και έμεινα αμέσω έγκυος (μόλις το έφαγα εννοώ) και φόραγα τη ζώνη μέχρι και αφού γέννησα και είχα τέλεια εγκυμοσύνη (τυχαίο; δεν νομίζω!) Αφού μου έκανε πλάκα η μαιευτήρας μου την ώρα της γέννας, μου λέει μέχρι να πάει φαντάρος το παιδί θα τη φοράς τη ζώνη; χαχαχαχα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...