Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 25- Μη σπρώχνεις.. έρχομαι!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντε καλε!!!ανεβειτε!!!

Μονη μου θα μιλαω;;;;; :lol::lol::lol:

ο τιτλος ειναι απο την ταινια Due Date.Ε ελπιζω σε αυτο το τρενακι να αξιωθω να γεννησω. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

=))=))=))=))=))=))=))

Παναγιωτα εισαι απιστευτη!!!!!!!!Ο καλυτερος τιτλος εβερ!!!

Αν κ σε λιγο θα σας λεμε ολες μαζι!

Σπρωωωωωξε εεεεελααααα σπρωξεεεεεεεεε!!!!!!!!

Χρυσουλα μου μην αγχωνεσαι μωρε...η μαλλον να μας τα λες

για να σε καθησυχαζουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις διαταγες σας ωραιες μου κυριες!!!

Ελπιζουμε σε αυτο..αντε στο επομενο να εχουν γεννησει οι δυο κουκλες μας...και το 27ο τρενακι να ονομαστει..για καομα περισσοτερους θηλασμους!!!!

Αμντε να παιρνουν σειρα..θουθου...

Λενιω..ελπιζω να τα πας καλα με τα κατακορυφα και να μας πεις κανενα ευχαριστω..τι μονο αμαξια θα παιρνεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα Αναστασια μου.Το διακωμωδω για να μη το σκεφτομαι!!!!Ασε ασε!!!

Αληθεια βρε σε ρωτησε και η Θου.αννα ειναι η μαμα σου ή η γλυκητατη μητερα του συζηγου σου;;;

Θα εχετε κοσμο αποψε;;;

Α ρε Χρυσα!!!!Αγχος αγχος αλλα φοβερο το σχολιο για τη Λένα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοτάξιδο και καλές γέννες!!! καλέ μέσα στο τρενάκι θα γεννήσετε?

συμπεθέρα άστες να γεννάνε, εμείς μπαράκι για ποτάκι!!!! :roll::roll::roll::roll::roll:

η μικρή πάλι δεν κοιμήθηκε για μεσημέρι!!!! :o:o

την άφησα στο δωμάτιό της και μετά από μία ώρα πήγα κρυφά και την βλέπω είχε κατεβάσει το παντελόνι της, το καλτσονάκι, είχε ανοίξει το κορμάκι και κρατώντας μία πάνα στο χέρι πηγαινοερχόταν πότε στο δικό της, πότε στου Λουκά το δωμάτιο!!!! :?

ο Λουκάς μου έχει πει να προσέχω να μην χαλάει τα πράγματά του!!!! :?:?:?:?:roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιβιβάστηκα κι εγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω.......

Αφρο τι λες πάλι μπυρίτσα θα πιούμε;;;;;; :lol::lol::lol:

Μωρή μπεκρού Έρη μαζέψου λίγο...Στη ΤΕΡΙΝΑ 2 μπύρες, στο τρενάκι πας στο μπαρ για ποτό...Έλεος!!!!!! =))=))=))=))=))=))=))=))=))

Παναγιώτα τέλειος ο τίτλος!!!!!!!!

Μωρή μην κάνεις τέτοιες ευχές..Να γεννήσεις σε υατό το τρενάκι...Είμαστε τόσο γλωσσοκοπάνες που μπορούμε να το γεμίσουμε σε μια ημέρα...Τι θες;;Να γεννήσεις αύριο;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Συμπεθερούλα μου γλυκιά καλορίζικο το αυτοκινητάκι σας....Καλοτάξιδο....Σοφερίνα μου εσύ πάλι τον έριξες τον Τόλη!!!!!!!!!! ;);););););) Ρε μετρητοίς θα το πάρετε;;;;; :shock::shock::shock: Μπράβο πλούσια συμπεθέρα που έχω.....

Ο Αναστασάκος γιατί έπαιρνε αντιβ'ιωση;;;Τι είχε;;;;;Χαίρομαι που είναι καλύτερα η ψυχούλα μου...

Αρτζι τρέμω αυτό ακριβώς που είπε η Λένα...Μη χτυπήσει και μου μείνει το παιδί.... :?:?:?:?

Τι μακακίες λέω.......Μακριά από εμάς.... :?:?:?:?

Επίσης ρε Αφρο λύσε μου μια απορία....Εγραφες πριν στην Παναγιώτα τι θα κάνεις όταν θα θηλάζεις...Τώρα γράφεις ότι καθαρίζεις πατάτες και εγώ η κακομοίρα αναρωτιέμαι πως συνδυάζεται το γράψιμο με το θηλασμό και το καθάρισμα πατάτας.... :roll::roll::roll: Σαρανταποδαρούσα είσαι μωρή;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορω να μην πειραζω καλε το Λενακι μας εγω...τοσο πολυ θελει νινι!!!

Εγω γεννικα ειμαι φοβιτσιαρα..απορρω πως ενεδωσα στο δευτερο..

Με πιανει ενα συγκρυο..φοβαμαι δευτερη καισαρικη, φοβαμαι φυσιολογικο μετα απο καισαρικη..παλαη καλα που ειναι η Νατασα και διαβαζω τα δικα της και παιρνω κουραγιο.

Δεν ξερω ειναι ωρες ωρες που λεω- απο τωρα- πως δεν θελλω να γεννισω...δεν ξερω πως θα το γβαλω το μωρο..λετε να το ξερασω που το χω και προχειρο..

βλακιες λεω μεσιμεριατικα..φταιει το κοτοσουβλακι με κυπριακη πητα και κυπουρου που εφαγα χωρις να πιω κοκα κολα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πεθάνει στο γέλιο με τον τίτλο :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλοτάξιδο

Μάρθα δεν του έβγαλα φωτο γιατί φοβήθηκα μην ξυπνήσει η Έλενα, αλλά το μετάνιωσα

Στον παιδικό που πηγαινε ο Μιχάλης δεν αφήναν τους γονείς να φέρουν τίποτα και΄σε γιορτές ή γενέθλια τα γλυκάκια τα μοιράζανε στο σχόλασμα στους γονείς για να επιλέξουμε εμέις αν θα το δώσουμε στο παιδί ή όχι. Επίσης στην αρχή της χρονιάς μας ρωτήσανε για τυχόν τροφικές αλλεργίες για αφαίρεση από την διατροφή τους.

Όπως και να έχει πάντως το κάθε μέρα κρέμα είναι πολύ τραβηγμένο για παιδιά ηλικίας 2 ετών Υπάρχουν τόσα άλλα πράγματα που μπορούν να φάνε. Να δίνανε 1 φορά την εβδομάδα να έλεγα οκ. Και πολύ περίεργο μου φαίνεται που δεν δίνουνε φρούτα :?:?

Χρύσα τι έπαθες και αγχώθηκες? Εγώ πάντως στην 2η εγκυμοσύνη ήμουνα πολύ χαλαρή φέταααααααααααααααααα...................

Έρη όλα καλά να πάνε και να σας έρθουν όπως τα έχετε ονειρευτεί.

Αν πάς δουλειά τον Κ ποιος θα τον κοιτάει?

Λένα καλορίζικο το αυτοκίνητο θέλω κέρασμα εννοείται κι εύχομαι όι επόμενες ευχές που θα σου δώσω να είναι για εγκυμοσύνη :D:D:D

Αναστασία να Χρόνια Πολλά στην γλυκούλα τσαχπινούλα Άννυ

Που θα το γιορτάσετε?

Παναγιώτα με το καλό να δείτε το νινί το απόγευμα, άντε να πέρνετε σειρά σιγά σιγά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα γεια σου ρε χρυσα!!!!!!!!!!

με πεθανες μωρη!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μην ανησυχεις και δεν παιρνω μονο το αμαξι!! :lol::lol::lol: εγω κανω κατακορυφα... αλλα δεν το βλεπω ουτε για αυτο το μηνα παλι.... ουααααααααααα!!!!!!!

περιμενω τις 13

συμπεθερα μου ειχε πυρετο πολυ βηχα πολυ μυξα!! τωρα μονο ο πυρετος εφυγε! ο βηχας μειωθηκε!

αλλα μαλλον τον πειραξε η αντιβιωση και εκανε διαρροια χτες.. ακολμα δεν εχει χεσει ξανα, για να δουμε πως θα ειναι τα επομενα!!

οχι μετρητοις ρε... θα δωσουμε μια προκαταβολη αλλα τα υπολοιπα με δοσεις!!

καλε μη λετε καλοριζικο για το αμαξι!!!! το αμαξι δεν πρεπει να "ριζωσει"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα..ουτε μιση ωρα παιζει το ποστ και και εχουμε ηδη 2 σελλιδες...πωπω..υπερταχεια το τρενακι..

Σας ευχομαι τσουπρες να γεννησετε ετσι ευκολα και γρηγορα!!!!

νατασακι δεν εξρω τι επαθα...θα το παθαινω συχνα πικνα και θα σας πριζω...

στον Χ που δεν ειχ ατο μαμι..επριζα τον Οδυσσεα..τωρα τον λοιπαμαι τον καημενο να τον ψυχοπλακονω..εσεις τουλαχιστων θα με συνεφερετε..

Ζητω συγνωμη προκαταβολικα για το πριξημο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale me eides tosh wra na grafw ?

sas parakolouthousa kai kathariza .

kathome re sy otan mporw na kanw kapia douleia kathisth ,logo suspasewn na mhn kouazome orthia .

5 patates htan posh wra na mou paroun kai na tis balw sthn katsarola .

kai pes mou ston thilasmo posa xeria xrisimopoieis ena na to pianeis ,to alo mporei na einai sto pontiki :lol::lol::lol:

xrusa kapoia stigmh tha to bgaleis theleis den theleis ....den mporeis na to xonepseis :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε χρυσα.. μην το σκεφτεσαι!! ασε ειναι αρχη ακομα, αγχωσου μετα απο 8 μηνες!! :lol:

αφροδιτη εγω χρησιμοποιουσακ τα δυο χερια!!!

θυμαμαι σε μια συναντηση ενα καλοκαιρι (ηταν η παρθενικη μου) εβλεπα τη θουλη να εχει το θοδωρακο στο βυζ να τον στηριζει με το ενα χερι κ με το αλλο επινε καφε!!

ποτε δε μπορεσα να το κανω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χ

καλε μη λετε καλοριζικο για το αμαξι!!!! το αμαξι δεν πρεπει να "ριζωσει"!!!

:lol::lol::lol: Σωστό κ αυτο!

Νατασούλα, εκεί έχει free daycare για τα παιδιά, απο τον Δημο, εμείς έχουμε τον κολλητό του αντρα μου εκει (το αφεντικό του) ο οποίος έχει ενα αγοράκι (τον Alex) στην ηλικία του Κωστα και γενικά όπου ειναι ο Alex, θα πάει και ο δικός μας.. Να μην σας πω ότι στην αρχή θα προτείνω να τα κρατάω εγώ τα μικρά μέχρι να βγω απο το καβούκι μου...

Συμπεθέρα γεια μας!!! Γωγούλα ζουλεύεις??? :lol:

Αφροδίτη ακόμη οι συσπάσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρεληηηη...μετα απο 8 μηνες θα με πιασει κριση πανικου!!!

Παντως τα πονακια αυτα εγω στον Χ δεν τα ειχα..σημερα δε η κοιλια ποναει..ειναι οι σουβλιε ςπου σας ελεγα...νωρις ρε σεις..σιγα που μεγαλωνει η μητρα μια σταλιτσα ειναι το νινι ακομα..αμα δεν ημουν αρκουδα χαμπαρι δε θα επαιρνε κανεις που ειμαι εγγυος..τωρα εχω κοιλουμπα 5μηνη.

Παντως εμενα με βολευε πολυ το ενα χερι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ολα καλα θα πανε!!! μην το σκεφτεσαι!!!!!!

θα δεις κ το νινακι τη δευτερα και θα ηρεμησεις (ελπιζω!!)

ναι κρατουσα το βυζι γιατι ειναι μεγαλο κ του πιεζε τη μυτη δε μπορουσε να παρει ανασα το πουλακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συχνα πικνα και θα σας πριζω...

στον Χ που δεν ειχ ατο μαμι..επριζα τον Οδυσσεα..τωρα τον λοιπαμαι τον καημενο να τον ψυχοπλακονω..εσεις τουλαχιστων θα με συνεφερετε..

Ζητω συγνωμη προκαταβολικα για το πριξημο!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: πρέπει να μας πληρώσει ο Ο. τότε που φροντίζουμε για την ησυχία του!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εμείς έχουμε τον κολλητό του αντρα μου εκει (το αφεντικό του)

αφεντικό είναι ο κολλητός του? και ακόμη κάθεστε εδώ?

εγώ θα είχα ήδη φύγει!!!! \:D/ :crazy:

Αφρο: κάτω από το "προεπισκόπηση", "επιβολή" έχει: επιλογές, προσθήκη συνημμένου, πατάς το προσθήκη συνημμένου και εκεί που λέει όνομα αρχείου επιλέγεις την φωτό σου και μετά προσθήκη αρχείου!!! και στο τέλος υποβολή! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai pes mou ston thilasmo posa xeria xrisimopoieis ena na to pianeis ,to alo mporei na einai sto pontiki :lol::lol::lol:

=))=))=))=))=))=))=))=))=))

To ήξερα πως η δική μου πατέντα είναι παγκόσμια πρωτοτυπία!!!!!

Στο θηλασμό δε χρησιμοποιούσα κανένα χέρι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οου γιες!!!! Και τα 2 μου χέρια ήταν ελέυθερα!!!

Απλά έβαζα το μωρό πάνω στο μαξιλάρι θηλασμού ξαπλωμένο και όλα οκ!!!! Τώρα πια το κάνω και χωρίς το μαξιλάρι!!! Ακουμπάει το κεφάλι της πάνω στο διπλωμένο πόδι μου στην περιοχή του γονάτου!!!

Παναγιώτα είσαι σίγουρη πως θα προλάβουμε να γεννήσουμε σε αυτό το τρενάκι;;;;;;;;;

Εγώ όχι...

Με τέτοιους ρυθμούς που έχουμε μας βλέπω σε 2-3 τουλάχιστον!!! :lol::lol::lol:

Ρε δεν προλαβαίνω!!!

Λένα καλοτάξιδο το τουτου!!!

Να το χαρείτε! Άντε και καλές βόλτες!!!

Τα κατακόρυφα πως πάνε;;; Θα σε δούμε στους Ολυμπιακούς; Ή έστω σε ένα παγκόσμιο πρωτάθλημα βρε αδερφέ της ενόργανης!!! :D:D:D:D

Χρύσα θα σε σκοτώσω...

Τί ανασφάλεια είναι αυτή παιδί μου;;;;;

Ακόμη 7 εβδομάδων είσαι....

Όταν φτάσεις στις 30 τί θα κάνεις;;;;;;;;;;;

Αναστασία τί γλυκό έφτιαξες καλέ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...