Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ;;;;;;


SO SAD

Recommended Posts

Αγαπητές μου φίλες. Και σας αποκαλώ φίλες γιατι έτσι σας αισθάνομαι μετά απο τα όσα περνάμε εδώ μαζί παρείτσα.

Αρχικά είχα αποφασίσει να μήν σας επιβαρύνω , αλλά τα μυνηματά σας που μόλις διαβάζω με κάνουν να αισθάνομαι μια παρείτσα και όχι τελικά ότι σας επιβαρύνω.

Οκ λοιπόν εγώ θα σας θέσω τα θέματα που με απασχολούν και θα ήθελα την αποψή σας. Το θέμα του θρήνου & της λοχείας, είναι το ένα κομμάτι που ειλικρινά δεν ζητάω παρηγοριά γιατί ο θρήνος είναι ένα πολύ προσωπικό ζήτημα.Ημουν και είμαι δυνατή στη ζωή μου και θα τα καταφέρω και αυτή τη φορά.'Αλλωστε αυτό θα ήθελε και ο αντρούλης μου.

Το άλλο κομμάτι είναι όλα αυτά που μου έχουν συμβεί και θέλω τα σχόλιά σας , τις απόψεις σας και σε μερικά ίσως τη λύση.

Απλά να σας ενημερώσω πως προσπαθώ μέσα απο τη δικία μου ιστορία ζωής να βοηθήσω σε λιγότερο χρόνο άλλες κοπέλες που ίσως η ζωή τους παίξει τέτοιο άσχημο παιγνίδι.

Έφτιαξα λοιπόν σαν αρχή στο facebook το πρώτο οργανισμό στην Ελλάδα με τίτλο : ΝΕΕΟΙ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΣΕ ΧΗΡΕΙΑ

http://www.facebook.com/group.php?gid=4 ... 741&ref=mf

Εκεί προσπαθώ να βρώ ,βιβλία σχετικά με το θέμα, άλλους φορείς που μπορούν να βοηθήσουν γυναίκες σε κατάσταση εγκυμοσύνης που βιώνουν θάνατο , αλλά και γενικά την απώλεια αγαπημένου προσώπου του ΣΥΖΥΓΟΥ Η ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ.

ένα άλλο κομμάτι που με απασχολεί να το φτιάξω σωστά είναι το κομμάτι "μεγαλώνοντας με ένα γονιό"

Όποιος απο εσάς θέλει να προτείνει κάποιο βιβλίο , κάποιο οργανισμό , κάποια εκδήλωση ....θα ήθελα πολύ να την καταχωρήσει.

ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΤΙΜΗ ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕΤΕ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑΘΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΗ ΤΥΧΗ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΕΙ ....

Για όσες κοπέλες δέν έχετε facebook φυσικά και θα σας πώ εδώ τα θέματα που έχω θέσει σε συζήτηση ...

Πόσο απίστευτα ΨΥΧΟΒΓΑΛΤΕΣ μπορεί να αποδειχτούν οι Δημόσιοι Υπάλληλοι.

* Είχα πάει στον ΟΑΕΔ για το οικογενειακό επίδομα και για το επίδομα παιδιών και φυσικά παρουσίασα Ληξιαρχική πράξη θανάτου του συζύγου.

Ο Αριέλ ήταν προστατευόμενο μέλος στο δικό μου βιβλιάριο του ΙΚΑ και με το θάνατό του απλά έγινε διαγραφή.

Υπάρχει ,ε'ιπαν μια προσαύξηση αλλά ....

Ζήτησαν για το επίδομα του επόμενου έτους (!) να προσκομίσω βεβαίωση απο το ΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΒΕ ότι ο σύζυγος δέν είναι /ήταν ασφαλισμένος σε κανένα απο τα παραπάνω ταμεία. !!!!!!!!!!!!!

Καλή καρδία να καταλάβω απο το ΤΕΒΕ αλλά απο το ΙΚΑ?

* ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Στη δήλωση γέννησης της μικρής, ζήτησα να καταχωρήσω και όνομα.

Ζήτησαν ταυτότητα συζύγου και παρουσίασα Ληξιαρχική Πράξη Θανάτου.

Να ρωτήσουμε είπαν τη προϊσταμένη , γιατί δέν μας έχει τύχει τέτοιο περιστατικό . ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗΣΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ.

Της έδωσα 2 ονόματα , εκ των οποίων το ένα του μπαμπά της.

Δέν θα σας τη βαπτίσουν σε ορθόδοξη εκκλησία , ίσως να είναι δύσκολο.

ΟΚ GUYS Θα σας δώ σε καθολική εκκλησία

ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

* ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ

Είχε πάει η αδελφή μου να πάρει τα πραγματά του ( ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΕΓΩ )και της είπαν ότι θα έπρεπε να παρουσιαστεί ο ίδιος με τη ταυτότητά του.

"Λίγο δύσκολο απο εκεί που είναι " απάντησε η αδελφή μου σαν άμυνα στο black humor.

"Εσείς ποιά είσαστε;" " Η σύζυγος, απάντησε δείχνοντας την ταυτότητά μου , που μοιάζουμε πολύ βέβαια.Φανταστείτε την επόμενη του τροχαίου να πήγαινα σε αστυνομία για εξουσιοδότηση ή να πήγαινα στο νοσοκομείο να παραλάβω τα πραγματά του η ίδια ...μου ήταν αδύνατον ...

"Παίρνετε σύντα3η?¨ξαναρώτησε η υπεύθυνη στο τμήμα παράδωσης προσωπικών αντικειμένων.

"Κι άν παίρνω , εσένα τι σε ενδιαφέρει;"

"Εσείς δέν είσαστε έγκυος;" ρώτησε η νοσηλεύτρια ...

"Ε δέν το δείχνουμε κι όλας ...."

Χιλια Μπράβο στην αδελφή μου γιατί αν πήγαινα εγώ και με ρωτάγανε τέτοια πράγματα θα το είχα κάνει καλοκαιρινό....

* ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ

Μετά το γάμο ως γνωστόν "ανοίγεις οικογενειακή μερίδα" στο δήμο της περιοχής σου , στο όνομα του συζύγου.

Απο κάποια υπηρεσία μου ζήτησαν ένα χαρτί "εγγυτέρων συγγενών" ότι είμαι η μοναδική συγγενής που είχε στην Ελλάδα.

Απευθύνθηκα στο ΄Δημαρχείο γι αυτό το χαρτί αλλά με ενημέρωσαν ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ ΔΙΟΤΙ Ο ΑΡΙΕΛ ΗΤΑΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΤΥΠΙΚΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚ.ΜΕΡΙΔΑ !!!!!!!!!!!!!!!

Τελικά δέν μου έδωσαν και αναρρωτιέμαι ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ..."ΗΤΑΝ ΤΥΠΙΚΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ"

"ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ - ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ"

* ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ( Μεταφραστικό Τμήμα )

Θα έπρεπε να δηλωθεί ο θάνατος , ο γάμος , τα παιδιά ,στη χώρα του μέσω Πρεσβείας.

Αυτό συνεπάγετε με μτφ αποδεικτικών εγγράφων και επικύρωση.

Παρουσιάζω ληξιαρχική πράξη γάμου /αντίγραφο απο το δημαρχείο.

ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΟ, με ενημέρωσε η υπεύθυνη.

Τη ζητάω απο τα Κεπ, εξηγώντας τους για το λόγο που την ήθελα.

Πάω δεύτερη φορά.ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΑΠΟ ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΟ.

Ξαναεπικοινωνώ με το ΚΕΠ, αυτή τη φορά απο αντίδραση και δέν θέλω να πάω στο ληξιαρχείο , αφού έγκυος στις μέρες μου κατακαλόκαιρο δέν ήθελα να μπώ σ'αυτή τη διαδικασία.

ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ...

Η εναλλακτική λύση που μου προτειναν, ήταν... ότι αφού δέν τους έκαναν οι ληξιαρχικές πράξεις γάμου , αντίγραφα απο δημαρχείο και απο ληξιαρχείο μέσω ΚΕΠ......ε καλό θα ήταν να καταθέσω άιτηση στο Πρωτοδικείο ζητώντας μια βεβαίωση η οποία να λέει ότι μέχρι τη στιγμή του ατυχήματος δέν είχε κατατεθεί αίτηση για διαζύγιο , την οποία θα έπρεπε αφού τη πάρω να την επικυρώσει το Ειρηνοδικείο ..............!!!!!!!!!!!!!!!

"ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ"

*

Στο σημείο που έγινε το τροχαίο έχουν χαθεί πολλές ζωές. Είναι γέφυρα με ανάποδη κλίση.Δυστιχώς χάνονται κάθε Σ/Κ κι άλλες ζωές. Απο έρευνα που έκανα , έμαθα πως συγγενείς άλλων αγγέλων που χάθηκαν άδικα, είχαν κάνει ΜΥΝΥΣΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ- ΕΡΓΟΛΑΒΟΥΣ της γέφυρας ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΙΑ ΚΑΤΑ ΣΥΡΡΟΗΝ....

αλλά ΑΠΑΛΛΑΧΘΗΚΑΝ ΜΕ ΒΟΥΛΕΥΜΑ ......!!!

ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ...........

Π&Α

ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ....ΟΥΤΕ ΧΗΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΠΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΑ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ...ΠΑΝΤΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ,ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΠΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΑ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ...ΠΑΝΤΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ,ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

so sad ελπιζω να με θυμασαι!εσυ πρεπει να γινεις παραδειγμα ολων μας.να εχεις τον πονο σου κ να εχεις να αντιμετωπισεις ολους αυτους τους αντε....να μην πω....κ να εισαι κ εγκυος.....να πας κ να τα κανεις λομπογυαλο εκει μεσα!!!!κοριτσακι μου,μονο η ψυχουλα σου το ξερει τι περνας......ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Κ ΝΑ ΣΕ ΝΙΩΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!!ευχομαι να ειναι γερα τα παιδακια σου κ να σου δινουν συνεχεια χαρες!!!αλλωστε,ειναι η συνεχεια του αντρα σου...ο αντρας σου ζει μεσα σ' αυτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

so sad ελπιζω να με θυμασαι!εσυ πρεπει να γινεις παραδειγμα ολων μας.να εχεις τον πονο σου κ να εχεις να αντιμετωπισεις ολους αυτους τους αντε....να μην πω....κ να εισαι κ εγκυος.....να πας κ να τα κανεις λομπογυαλο εκει μεσα!!!!κοριτσακι μου,μονο η ψυχουλα σου το ξερει τι περνας......ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Κ ΝΑ ΣΕ ΝΙΩΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!!ευχομαι να ειναι γερα τα παιδακια σου κ να σου δινουν συνεχεια χαρες!!!αλλωστε,ειναι η συνεχεια του αντρα σου...ο αντρας σου ζει μεσα σ' αυτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη μου,πρωτα απ ολα να σου ζησει το μωρακι και να τα χαρεις και τα δυο οπως επιθυμεις.Τα πρακτικα προβληματα που αντιμετωπιζεις ελπιζω να βρουν συντομα τη λυση τους και ο θρηνος σου τον απαιτουμενο χρονο για να γαληνεψει.Δυστυχως,η γραφειοκρατια στην Ελλαδα ειναι απελπιστικα τραγικη.Ξερω ομως πως εισαι δυνατη και θα τα καταφερεις.Ειμαστε ολες διπλα σου.

Ελπιζω να ελαβες το προσωπικο μηνυμα που σου εστειλα οταν γεννησες.

πολλα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη μου,πρωτα απ ολα να σου ζησει το μωρακι και να τα χαρεις και τα δυο οπως επιθυμεις.Τα πρακτικα προβληματα που αντιμετωπιζεις ελπιζω να βρουν συντομα τη λυση τους και ο θρηνος σου τον απαιτουμενο χρονο για να γαληνεψει.Δυστυχως,η γραφειοκρατια στην Ελλαδα ειναι απελπιστικα τραγικη.Ξερω ομως πως εισαι δυνατη και θα τα καταφερεις.Ειμαστε ολες διπλα σου.

Ελπιζω να ελαβες το προσωπικο μηνυμα που σου εστειλα οταν γεννησες.

πολλα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεις μερικες φορες νευριαζουμε φωναζουμε φτανουμε στα ορια της τρελας χωρις να υπαρχει ουσιαστικος λογος με τον συντροφο μας και οταν βρισκομαστε αντιμετωποι με τετοιες φρικτες καταστασεις τι μπορουμε να σκεφτουμε?

σημερα με εκανες να σκεφτω πολλα πραγματα τελειως διαφορετικα απο οτι τα εβλεπα τωρα...ΤΑ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ...

σε ευχαριστω πολυ και να εισαι σιγουρη οτι ολες θα σε βοηθησουμε...

απλα συγχαρητηρια για αυτο το τεραστιο μεγαλειο ψυχης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεις μερικες φορες νευριαζουμε φωναζουμε φτανουμε στα ορια της τρελας χωρις να υπαρχει ουσιαστικος λογος με τον συντροφο μας και οταν βρισκομαστε αντιμετωποι με τετοιες φρικτες καταστασεις τι μπορουμε να σκεφτουμε?

σημερα με εκανες να σκεφτω πολλα πραγματα τελειως διαφορετικα απο οτι τα εβλεπα τωρα...ΤΑ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ...

σε ευχαριστω πολυ και να εισαι σιγουρη οτι ολες θα σε βοηθησουμε...

απλα συγχαρητηρια για αυτο το τεραστιο μεγαλειο ψυχης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπη μου, γλυκια μου Ποπη, τα λογια ειναι τοσο μα τοσο περιττα...

τι να πει κοριτσακι μου κανεις για το μεγαλειο της ψυχης σου...? αναρωτιεμαι... βιωνεις μια τοσο δυσκολη κατασταση και παραλληλα σκεφτεσαι πως θα βοηθησεις τον συνανθρωπο... το λιγοτερο που μπορω να πω για σενα κοπελα μου, ειναι οτι εισαι ΑΞΙΟΘΑΥΜΑΣΤΗ!!!!!

διαβασα τα λογια σου στο facebook και δε στο κρυβω... συγκλονιστηκα ακομα μια φορα... τα θερμα μου συγχαρητηρια, αγαπη μου γλυκια!!! για την δυναμη, για την ανεκτιμητη αγαπη που κρυβεις μεσα σου...;)

εγω γι αρχη, θα διαδωσω τον οργανισμο, ξεκινωντας απο την αδελφη της κολλητης και κουμπαρας μου, που δυστυχως εχασε πολυ προσφατα τον αντρα της απο καρκινο. ηταν 2 μολις χρονια παντρεμενοι.:(

για το μεγαλειο της Ελλαδας μας, τι να πω?:angry: οσο περηφανη νιωθω για την πατριδα μου και την ιστορια της, αλλο τοσο με κανει να θυμωνω σε αναλογες περιπτωσεις...:angry: ΚΑΝΕΝΑΣ σεβασμος... και ειδικα σε ανθρωπους σαν και σενα, που θα πρεπε να στηνουν αδριαντα κι οχι να σε υποβαλλουν σε τετοιες ψυχοφθορες διαδικασιες...:angry:

εισαι ΥΠΕΡΟΧΟΣ ανθρωπος, φαινεται γλυκια μου, κι η αυτοδικαιωση θα ερθει με τα ΥΠΕΡΟΧΑ παιδακια που θα μεγαλωσεις...;)

να 'σαι καλα γλυκια μου!! σε ο,τι μπορουμε να βοηθησουμε, ειμαστε εδω!!!!!;)

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπη μου, γλυκια μου Ποπη, τα λογια ειναι τοσο μα τοσο περιττα...

τι να πει κοριτσακι μου κανεις για το μεγαλειο της ψυχης σου...? αναρωτιεμαι... βιωνεις μια τοσο δυσκολη κατασταση και παραλληλα σκεφτεσαι πως θα βοηθησεις τον συνανθρωπο... το λιγοτερο που μπορω να πω για σενα κοπελα μου, ειναι οτι εισαι ΑΞΙΟΘΑΥΜΑΣΤΗ!!!!!

διαβασα τα λογια σου στο facebook και δε στο κρυβω... συγκλονιστηκα ακομα μια φορα... τα θερμα μου συγχαρητηρια, αγαπη μου γλυκια!!! για την δυναμη, για την ανεκτιμητη αγαπη που κρυβεις μεσα σου...;)

εγω γι αρχη, θα διαδωσω τον οργανισμο, ξεκινωντας απο την αδελφη της κολλητης και κουμπαρας μου, που δυστυχως εχασε πολυ προσφατα τον αντρα της απο καρκινο. ηταν 2 μολις χρονια παντρεμενοι.:(

για το μεγαλειο της Ελλαδας μας, τι να πω?:angry: οσο περηφανη νιωθω για την πατριδα μου και την ιστορια της, αλλο τοσο με κανει να θυμωνω σε αναλογες περιπτωσεις...:angry: ΚΑΝΕΝΑΣ σεβασμος... και ειδικα σε ανθρωπους σαν και σενα, που θα πρεπε να στηνουν αδριαντα κι οχι να σε υποβαλλουν σε τετοιες ψυχοφθορες διαδικασιες...:angry:

εισαι ΥΠΕΡΟΧΟΣ ανθρωπος, φαινεται γλυκια μου, κι η αυτοδικαιωση θα ερθει με τα ΥΠΕΡΟΧΑ παιδακια που θα μεγαλωσεις...;)

να 'σαι καλα γλυκια μου!! σε ο,τι μπορουμε να βοηθησουμε, ειμαστε εδω!!!!!;)

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε σοου σαντ παντα καταφερνεις να με συγκινησεις!!!!!!

δυστυχως αυτα τα γραφειοκρατικα που περνας ειναι .........ελλας το μεγαλειο σου!!!!!!!!!!!!!γαμησετα πεπει πρωτα ναχεις παει ηρεμιστηκα και μετα να πηγαινεις σε δημοσιες υπηρεσιες φρικη..................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε σοου σαντ παντα καταφερνεις να με συγκινησεις!!!!!!

δυστυχως αυτα τα γραφειοκρατικα που περνας ειναι .........ελλας το μεγαλειο σου!!!!!!!!!!!!!γαμησετα πεπει πρωτα ναχεις παει ηρεμιστηκα και μετα να πηγαινεις σε δημοσιες υπηρεσιες φρικη..................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη καλησπέρα! Πραγματικά είναι εξοργιστικά αυτά που συμβαίνουν σ' αυτό τον τόπο....Συγχαρητήρια για την δύναμη που δείχνεις! Μπήκα κι' εγώ στο facebook και έγινα ήδη μέλος. Είναι πολύ ωραία η ιδέα σου και εύχομαι να βοηθήσει όλους αυτούς τους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν παρόμοια κατάσταση. Ότι θελήσεις είμαστε δίπλα σου να το ξέρεις.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη καλησπέρα! Πραγματικά είναι εξοργιστικά αυτά που συμβαίνουν σ' αυτό τον τόπο....Συγχαρητήρια για την δύναμη που δείχνεις! Μπήκα κι' εγώ στο facebook και έγινα ήδη μέλος. Είναι πολύ ωραία η ιδέα σου και εύχομαι να βοηθήσει όλους αυτούς τους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν παρόμοια κατάσταση. Ότι θελήσεις είμαστε δίπλα σου να το ξέρεις.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.!

ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ Μ Π Ρ Α Β Ο!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΩ ΨΕΜΜΑΤΑ!!!

ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΙΩΣΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΣΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΑΘΕΙ ΜΕ

ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ,ΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ,ΜΕ ΣΤΟΡΓΗ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΕ

Α Γ Α Π Η ! ! ! ! !

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Κ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ..ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΔΕ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΕ ΟΙΚΤΟ Κ ΜΕ ΣΤΥΛΑΚΙ

ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ''ΑΧ!! ΜΩΡΕ ΤΗΝ ΚΑΗΜΕΝΗ''.ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΦΙΛΕΣ

ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ Κ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΝΙΩΘΟΥΜΕ.Κ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΤΑ

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ,ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ Κ ΤΙΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣ!

ΜΗ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΒΑΡΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Π Ο Τ Ε !!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ Η ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.!

ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΓΕΡΗ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΣΕΝΑ Κ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΟΥ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.!

ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ Μ Π Ρ Α Β Ο!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΩ ΨΕΜΜΑΤΑ!!!

ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΙΩΣΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΣΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΑΘΕΙ ΜΕ

ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ,ΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ,ΜΕ ΣΤΟΡΓΗ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΕ

Α Γ Α Π Η ! ! ! ! !

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Κ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ..ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΔΕ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΕ ΟΙΚΤΟ Κ ΜΕ ΣΤΥΛΑΚΙ

ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ''ΑΧ!! ΜΩΡΕ ΤΗΝ ΚΑΗΜΕΝΗ''.ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΦΙΛΕΣ

ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ Κ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΝΙΩΘΟΥΜΕ.Κ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΤΑ

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ,ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ Κ ΤΙΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣ!

ΜΗ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΒΑΡΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Π Ο Τ Ε !!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ Η ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.!

ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΓΕΡΗ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΣΕΝΑ Κ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΟΥ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...