Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΟΤΩΣΑΝ 22ΜΗΝΩΝ ΒΡΕΦΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΕ


Guzelina

Recommended Posts

Δεν μπορω να περιγραψω το περιστατικο,μπορειτε να το δειτε στις ειδησεις ένα έχω να πω:

Υπαρχουν άνθρωποι που θα διναμε την ζωη μας για ένα μωρο και κάποια αποβρασματα που το σκοτωνουν έτσι απλα.... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Ποση αδικια υπαρχει... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Αντιο κοριτσακι μου 28/06/2010

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω άλλο πράγμα...

Θα σου άρεσε ενώ ήσουν έγκυος να διάβαζες αυτήν την είδηση;;;

Εγώ γιατί να 'αναγκάζομαι' να τη διαβάσω;;;

Υπάρχει ήδη και αλλου στο διαδίκτυο...

Για ποιον λόγο να υπάρχει και σε ένα μαμαδοφόρουμ ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω άλλο πράγμα...

Θα σου άρεσε ενώ ήσουν έγκυος να διάβαζες αυτήν την είδηση;;;

Εγώ γιατί να 'αναγκάζομαι' να τη διαβάσω;;;

Υπάρχει ήδη και αλλου στο διαδίκτυο...

Για ποιον λόγο να υπάρχει και σε ένα μαμαδοφόρουμ ;;;;

Θα συμφωνησω με την Lovie.Σαν εγκυουλα δεν μου αρεσει να διαβαζω τετοια θεματα.

Εφοσον το ειπαν στις ειδησεις ολες λιγο πολυ το εχουμε ακουσει.

Πιστευω πως δεν ειναι θεμα για μαμαδοφορουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη δεν μπορω να επεμβω στην συγκεκριμενη ενωτητα για να διαγραψω το θεμα παρακαλω να το κατευασετε.

Ο λογος ειναι πως σηγουρα το εχουν διαβασει ολοι στο Ιντερνετ..οποια μανουλα μπαινει στο μαμι σηγουρα βλεπει και αλλου ειδισεις..

και κατα δευτερον υπαρχουν εδω μεσα τουλαχιστων 100 γυναικες που θα εδιναν τη μιση τους ζωη πολυ ευχαριστως για να κρατισουν ενα μωρακι στα χερια τους..διαβαζοντας κατι τετοιο το μονο που ειναι να τις στεναχωριτε και να τις κανετε να χανουν την πιστη τους..στον θεο...στη ζωη..στις δυνατωτητες τους.

Ειχα ξαναεπεμβει με αυτον τον τροπο και παλαιωτερα - και ευχαριστω πολυ την φιλη μου που το κατεβασε αμεσως.

Θα παρακαλεσω στο μελλων να μην αναμεταδιδουμε τετοιες πληροφοριες...

ειμαι σηγουρι πως τις διαβαζουν και αλλου...

δε λεω να ειναι το μαμι σε ενα ροζ συνεφακι ενως ιδανικοτ κοσμου..αλλα αυτα ειναι υπερβολικα δυσαρεστα για να τα διαβαζουν γυναικες σε τετοια φαση της ζωης τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς και εγώ δε μπορώ να ακούω ή να διαβάζω ειδήσεις που αφορούν κακοποίηση κάθε είδους για παιδιά. Ομως γίνονται και συμβαίνουν πια καθημερινά και εαν δε θέλεις να τις μαθαίνεις πρέπει να ζεις απομονωμένος,χωρίς υπολογιστή χωρίς τηλεόραση και ραδιόφωνο, στην άκρη του κόσμου. Γίνεται; Ας ελπίσουμε ότι κάποια μέρα αυτά δε θα συμβαίνουν γιατί το κράτος θα είναι εκεί παρών σε τέτοιες περιπτώσεις και δε θα αφήνουν να γίνονται αυτά. Εσεις που είσαστε έγκυες αλλά και εμείς που έχουμε παιδάκια ας ευχηθούμε αυτοί οι άνθρωποι που σα γονείς έπρεπε να προστατεύσουν το παιδάκι,να τιμωρηθούν όπως τους πρέπει.Ίσως και για να παραδειγματιστούν πια και οι υπόλοιποι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη αλλα ξεχνατε οτι η Guzelina μολις πριν λιγο εχασε το μωρακι της και τετοια επιθεση ειναι το λιγοτερο που χρειαζεται Εχουν γραφτει πολλα τετοια θεματα και στο παρελθον και κανεις δεν ειχε πει τιποτα (δημοσια τουλαχιστον) Καλο θα ειναι να εχουμε μια ευγενια και κατανοηση σ εναν ανθρωπο που πονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να ζητησω συγγνωμη σε οποιαδηποτε κοπελα ταραχτηκε :( , σίγουρα δεν ηταν η προθεση μου ισως κακως το ανεφερα ως περιστατικο επειδη θεωρουσα οτι πρεπει να παρθουν μετρα για να μηπως και αποφευγονται ,οσον αφορα την πιστη στο θεο εγω νομιζω οτι κανεις δεν μπορει να κατηγορησει το θεο για τις πραξεις των ανθρωπων και αν καποιος μπορει ας κατεβασει το θεμα δεν θα ηθελα να βλαψω καμια σας το εννοω.Και παλι συγγνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guzelina μου δεν ειχαμε σκοπο να θηξουμε εσενα προσωπικα- δεν ειχαμε λογο αλλωστε- απλα θελω να καταλαβουν ολες οι κοπελες πως καλο θα ηταν να μην ανεβαζουμε τετοια θεματα στο μαμι...

Γεννικα τετοια θεματα που αφορουν περιστατικα κακοποιησης, θανατου εγγυων λεχονων παιδιων κλπ..

Καποιες μητερες η εγγυουλες ειναι σε πολυ δυσκολη συναισθηματικη κατασταση...

Μετρα να παρθουν...δυστιχως δεν γινετε...και αυτο γιατι συνηθως μαθαινοντα τετοια περιστατικα οταν πλεων ειναι αργα..ειμαι σηγουροι πως πολλοι ηξεραν..αλλα κανενας δε μιλουσε.

Μονο εσυ μπορεις να το διαγραψεις η η admin..γιατι στην ενοτητα που το εβαλες δεν υπαρχει συντονιστης.

Ειχε συμβει και στο παρελθον να ζητισω απο κοπελες να κατεβασουν θεματα τετοιου περιεχομενου..δεν το κανουμε απο κακια ουτε απο διαθεση να επεμβουμε..απλα καταλαβαινετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι θα πρεπει να σβηστει αυτο το θεμα και οχι ενα σωρο αλλα

Η ενοτητα ειναι "απωλεια και υποστηριξη" Δεν καταλαβαινω γιατι μια εγκυος θα πρεπει να ταραχτει περισσοτερο απο αυτο το περιστατικο και οχι απο το ξαφνικο θανατο μωρων και εμβρυων που εχουμε γραψει κατα καιρους σε αυτην την ενοτητα οσες το εχουμε ζησει Υπαρχουν θεματα που αλλους ενδιαφερουν και αλλους οχι. Μια εγκυος μπορει να επιλεξει να μη διαβασει αυτο και αλλα θεματα που θα την αγχωσουν Αν θελετε την υσηχια σας διαγραψτε ολη την ενοτητα Η γυναικα αυτη δεν εχει δικο της μωρο για να ανεβασει θεματα σχετικα με ροχα διατροφη και αλλα Την ταραζει περισσοτερο απο εμας αυτη η ειδηση και θελησε να το μοιραστει και να δηλωσει τον αποτροπιασμο και τον πονο της Αυτο τον πονο που μονο αυτη ξερει οταν δεν εχει καλα καλα σαραντισει και μωρο δεν εχει Αυτη ειναι το ατομο που πρεπει να προξετε την ψυχολογια της και να ενδιαφερθειτε για το αν αυτα που γραφετε την πληγωνουν

Αυτη ειναι που εχει αναγκη τη στηριξη εδω μεσα περισσοτερο απο τον καθενα αυτη τη στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την apis.Ούτε εγώ βρίσκω λόγο να διαγραφεί το θέμα γιατί με αυτόν τον τρόπο είναι σαν να κλείνουμε τα μάτια μας σε όλα αυτά τα άσχημα που συμβαίνουν και απλώς θα ζούμε λες και δεν συμβαίνουν.Μα είναι δυνατόν να ζήσουμε έτσι;Δυστυχώς συμβαίνουν και ο κόσμος πρέπει να τα κατακρίνει και να ζητάει την τιμωρία έτσι ώστε να προστατεύονται αυτά τα αθώα θύματα.Καποιος μπορεί να επιλέξει να μην το διαβάσει, έχεις το δικαίωμα επιλογής δε σε υποχρεώνει κανείς να το ανοίξεις το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κ εγώ με την apis!Λίγο λογοκρίσια μου ακούγεται να κατέβει ένα θέμα που στεναχωρεί κ μπορεί να αγχώνει...Ακριβώς για αυτό το λόγο υπάρχει και αυτή η ενότητα...Είναι στενάχωρη απο μόνη της...Για να αναρτίζονται θέματα σχετικά με απώλεια,εξωτερίκευση συναισθημάτων γύρω από αυτή κ προβληματισμοί ....Συμφωνά ότι Είναι πραγματικά φρικτό να γίνονται τέτοια πράγματα,να χάνονται έτσι,με τόσο φρικτό τροπο αγγελούδια...Είναι σίγουρο ότι η guzelina το τελευταίο που θα ήθελε μετά από που βίωσε θα ήταν να αγχώσει κ να στεναχωρήσει,καλό όμως θεωρώ οτι είναι να μας φορτίσει ώστε να είμαστε πάντοτε έτοιμοι να καταγγελλουμε τέτοια γεγονότα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα με την Apis,κορίτσια!Έχετε απόλυτο δίκιο να στεναχωριέστε με τέτοιου είδους ειδήσεις στην κατάσταση που βρίσκεστε,εάν περιμένετε δηλαδή μωράκι και σας εύχομαι με το καλό να το κρατήσετε στην αγκαλιά σας.Από τη στιγμή όμως που στεναχωριέστε και λογικό είναι και δε θέλετε να χαλάτε την ψυχολογία σας και πολύ καλά κάνετε,δεν μπαίνετε καν σε μία τέτοια κατηγορία,όπως η συγκεκριμένη,"Απώλεια και Στήριξη".Δε νομίζω πως θα σας στεναχωρούσε λιγότερο η τραγική ιστορία κάποιας κοπέλας που έχασε το μωράκι της μετά ή πριν γεννηθεί και που έχει το δικαίωμα να τη γράψει εδώ.Μπαίνοντας λοιπόν εδώ είναι σα να προκαλείται εσείς τη στεναχώρια σας.Φιλική συμβουλή:αποφεύγετε να διαβάζετε ηθελημένα δυσάρεστες ειδήσεις.Έχουν γραφτεί κι άλλες πολλές τέτοιες ειδήσεις,χωρίς να προκληθούν αντιδράσεις,είναι λοιπον αδικο να συμβαίνει τώρα και ιδίως σε μία κοπέλα που είχε μία στενάχωρη εμπειρία.Μη με παρεξηγήσετε.Απλά έγραψα τη γνώμη μου.Σας φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άλλωστε δεν το έγραψε σε μια οποιαδήποτε κατηγορία,αλλά σε μία κατηγορία που η πλειοψηφία των ανακοινώσεων,αν όχι όλες είναι δυσάρεστες.Γι'αυτό δεν υπάρχει κι αυτή η κατηγορία.Τέτοια θέματα έχουν αναφερθεί πολλά.Συγνώμη,αν επιμένω αλλά το κάνω γιατί "επιτεθήκατε" σε μία κοπέλα που αν μη τι άλλο έχει πληγωθεί κι αυτή από μία δυσάρεστη εμπειρία.Σκεφτείτε λίγο και την ψυχολογία τη δική της,ούτε νομίζω ότι και για'κεινη ήταν κάτι αδιάφορο και γι'αυτό το ανακοίνωσε το συγκεκριμένο περιστατικό.Μη σκεφτόμαστε μονο τη δική μας θέση,όποια κι αν είναι αυτή,αλλά της κάθε κοπέλας.Συγνώμη και πάλι αν σας κούρασα.Guzelina,σου εύχομαι ολόψυχα το ονειρό σου κάποια στιγμή να πραγματοποιηθεί. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΓΚΙΟΥΖΕΛΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΞΕΝΗΣΗ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΑΛΩΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΓΚΥΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝ ΟΜΩΣ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΣ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ,ΕΤΣΙ ΠΡΟΦΥΛΑΣΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΡΑΞΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΚΑΚΙΑ :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω παρει μεροσ στο θεμα αλλα θελω να πω κατι γιατι βλεπω οτι το θεμα παει αλου .

Τα κοριτσια δεν αναφερθηκαν σε μελοι του φορουμ που ειχανε απωλεια και την μοιραζονται εδω .

γιαυτον τον λογο ειναι αυτην η ενοτητα για να λεμε τον πονο μασ και να βρισκουμε παρηγορια .

αναφερθηκαν σε αναπαραγωγη σκληρων ειδησεων .Αυτεσ τισ ειδησεισ τισ διαβαζουμε παντου και λενε οτι δεν χρειαζετε να φορτιζουμε την δικη μασ ενοτητα με ξενεσ παρα τραβηγμενεσ ειδησεισ γιατι επιρεαζονται ασχημα και εγκυεσ και ποσο μαλιστα οσεσ προσπαθουνε για παιδι και ειχανε απωλεια .

οσο και να μην θελω να διαβασω το θεμα ο τιτλοσ και μονο τα λεει ολα .

δεν ειναι ενα θεμα μιασ κοπελασ που εχασε το παιδι τησ για να τισ δωσω κουραγιο .

ειναι ενα θεμα ειδησεογραφιασ που δεν μπορω να κανω και τιποτα στο κατω κατω παρα μονο να κλαψω και να φορτιστω για κατι που κανανε κατι ψυχικα ασθενεισ (σιγουρα) σε μια ψυχουλα .

δεν ξερω αν εγινα κατανοιτη .

με ολη την καρδια μου λεω δεν ειναι θεμα απωλειασ καποιου μελουσ αλλα θεμα να μην αναπαραγονται ειδησεισ που προκαλουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω και εγώ με τα παραπάνω κορίτσια..Καλό είναι οι εγγυούλες να μην μπαίνουν σε αυτό το τόπικ, διότι όπως λέει και ο τίτλος "Απώλεια και Υποστήριξη". Πρόκειται δλδ για ειδήσεις και εμπειριες που πονούν οπότε δεν υπάρχει λόγος διαγραφής...Ευσυνειδήτως πατάμε όλοι το κλίκ .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να μην αναφέρετε μια τέτοια είδηση και στο χώρο του mammyland δηλαδή τι μπορεί να παθει μια έγκυος γυναίκα αν το διαβάσει ; μην τρελλαίνομαστε κορίτσια και δεν ζούμε σε ενα αποστειρωμένο κόσμο που οι ειδήσεις δεν μας βομβαρδίζουν καθημερινά . Όσο θα επηρεάσει εμένα και τη κάθε γυναίκα που είναι μάνα η κάποια στιγμή θα γίνει μάνα τόσο θα επηρεάσει και μια κοπέλα που είναι έγκυος . Θ μου πείτε τώρα ότι η έγκυος θα ταραχτεί δηλαδη με ολα αυτα που ακούθει στις ειδήσεις δεν ταράσετε; εδω τουλάχιστον έχει την επιλογή να μην άνοιξει το θέμα ένας τίτλος είναι .... άλλωστε υπάρχουν μέλοι που θέλουν να ενημερώνονται και ναι ο χωρος του MAMMYLAND είναι ένας χώρος που σχολιάζουμε αλλάζουμε γνώμες ενημερωνόμαστε , γινόμαστε έξαλλες και αυτό είναι ένα θεμα που καέι που υπάρχει δίπλα μας , καθημερινά εκαντοτάδες ανθρωποι ξεσπανε σε αθώες ψυχές και εγω προσωπικά απο έναν χωρο μαμαδων περιμένω αντιδράσεις να σταμάτησει και χοι να μας πειράζει αν το κουκουλώσουμε επειδή μπορεί κάποια κοπέλα να την επηρεάσει .Προσωπικα εγω έχω ανεβάσει στο παρελθόν σχετικά θέματα κακοποιησης και ποτέ καμια δνε μου είπε αν το κατεβάσουμε αλλα κανα το έλεγαν δνε θα το έκανα εκτος και αν υπήρχε στους κανόνες του φόρουμ .Η ενημέρωση γίνετε μόνο για να προστατεύσουμε και όχι για να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είχα σκοπό να ξαναγράψω στο συγκεκριμένο θέμα όμως βλέπω πως πηγαίνει αλλού και επειδή εγώ το ξεκίνησα θέλω να τονίσω κάποια πράγματα.

Καταρχάς δεν τίθεται θέμα αντιπάθειας στη συγκεκριμένη κοπέλα που το άνοιξε. Δεν την ξέρω, δεν με ξέρει και δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί της. Ούτε και τα έβαλα μαζί της. Τη συμπονώ και τη σέβομαι.

Επιπλέον δεν χρειάζεται να μπω σε καμία ενότητα που δε με ενδιαφερεί και σε κανένα θέμα όταν απλά αυτό το θέμα εμφανίζεται δεξιά στο μπλε κουτάκι με τις πρόσφατες δημοσιεύσεις σε ΟΛΟΥΣ τους χρήστες που απλά παρακολουθούν το φόρουμ.

Ακόμη το συγκεκριμένο θέμα είναι θέμα επικαιρότητας και δεν καταλαβαίνω γιατί να υπάρχει όπως λέτε στην ενότητα 'απώλεια και υποστήριξη'. Έχασε κάποια το μωρό της και δεν το κατάλαβα εγώ;;; Έχει να κάνει με ανέυθυνα όντα και όχι με άτομα που παλεύουν μια ζωή να τεκνοποιήσουν.

Επίσης δεν χρειάζεται να ανοίξω το συγκεκριμένο θέμα μιας και ο τίτλος τα λέει όλα. Τί άλλο να μάθω δηλαδή; Τις φρικιαστικές λεπτομέρειες;;;

Και ξαναλέω, εφόσον αυτή η είδηση τρέχει παντού γιατί να τη διαβάζω σε ένα φόρουν για έγκυες,μαμάδες και γυναίκες που προσπαθούν;;;;

Δεν βοηθάει καμία μα καμία απλύτως ψυχολογικά. Οι έγκυες και οι λεχώνες με τις ορμόνες να βαράνε κόκκινα είναι ήδη φορτισμένες. Οι γυναίκες που προσπαθούν επίσης έχουν τον πόνο τους και διαβάζοντας κάτι τετοια 'πέφτουν' ακόμη περισσότερο. Οι μάνες που αντιμετωπίζουν χίλια δυό προβλήματα με τα παιδάκια τους καθημερινά πάλι δεν κερδίζουν κάτι.

Και ας μη μιλάμε για αφύπνιση. Μια τέτοια είδηση να με αφυπνίσει για τί πράγμα;;;;

Για να κατακρίνω τέτοιες ενέργειες; Για να βγώ στους δρόμους και να φωνάζω;;;

Είναι αυτονόητο οτι καμία μάνα ή μέλλουσα μανούλα δε θα ήθελε κάτι τέτοιο για το παιδί της αλλά και για το οποιοδήποτε παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie μου,ο καθένας έχει την άποψή του και βλέπει τα πράγματα από τη δική του σκοπιά!Δε μίλησε κανείς για αντιπάθεια στην κοπέλα.Ούτε εγώ την ξέρω.Τελοσπάντων,εύχομαι να έρθει με το καλό το μωράκι σου στον κόσμο και να το κρατήσεις υγιέστατο στην αγκαλίτσα σου :):):):):):) Βλέπω κοντεύεις,άντε με το καλό!!!!!!!!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλες μας ενώνει η αγάπη για τα παιδάκια και η αγωνία για όσες έχουμε ήδη να τα μεγαλώσουμε σωστά....Από εκεί κ πέρα μπορεί η καθεμία να έχει την προσώπική της γνώμη κ όταν διαφωνούμε πολιτισμένα αυτό είναι πολύ δημιουργικό!Με το καλό σ΄όλες τις εγκυούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω ότι κάθε φυσιολογική γυναίκα είτε είναι έγκυος, είτε έχει παιδιά ή ακόμα και αν δεν έχει, όταν ακούει τέτοιες ειδήσεις είναι ότι χειρότερο μπορεί να διαβάσει.Εγώ προσωπικά αρρωσταίνω!!!!Και υπάρχουν φορές που θα προσπεράσω ένα τέτοιο θέμα, ή θέμα υγείας ειδικά όταν δεν είμαι και στα πολύ καλά μου ή έχω τις δικές μου ανησυχίες.Όμως όπως έγραψα και παραπάνω δεν είναι σωστή και η λογοκρισία. Το φόρουμ είναι ένας χωρος που μπορεί -τουλαχιστον έτσι νόμιζα- να πει κάποιος ελεύθερα οτιδήποτε τον προβληματίζει,να το μοιραστεί. Και η κοπέλα, ίσως αισθάνθηκε ταραγμένη και να θέλησε να το βγάλει από μέσα της.Ναι είναι ένα θέμα επικαιρότητας, δηλ.τι δε θα το συζητάμε;Ή θα μάθουμε στα παιδιά μας αύριο που θα μεγαλώσουν να ακούνε μόνο χαρούμενα γεγονότα;Και τα άλλα τα άσχημα της ζωής πώς θα τους τα μάθουμε να τα διαχειρίζονται; Ή κάθε φορά που θα θέλουμε να μοιραστούμε κάτι που μας απασχολεί να σκεφτόμαστε πρέπει, δεν πρέπει να το γράψω;Αυτός είναι λοιπόν ο δικός μου προβληματισμός και θεώρησα ότι έπρεπε να το μοιραστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς αυτό που λες Γεωργία είναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Καθημερινά στις ειδήσεις, στην τηλεόραση βλέπουμε εικόνες που μας προβληματίζουν μας επηρεάζουν αλλά εκεί δνε έχουμε την δυνατότητα να συζητήσουμε το γεγονός . Δηλαδη τι θα λέμε μέσα μέσα απο εδώ ; σας καλύπτουν μόνο τα θέματα αν η Μενεγάκη είναι με το Ματέο η αν η Αιγινίτη χώρισε ; Σε καμία περίπτωση δνε θέλω να θίξω καμία κξατά τη δική μου γνώμη η φίλη που άνοιξε το θέμα καλά έκανε απο εκει και πέρα είναι επιλογή της κάθε μιας αν το διαβάσει η οχι η αν συμμετεχει η οχι . Μπορεις να μιλήσεις και να πεις ότι θέλεις όλες οι γνώμες πρέπει να ακούγονται . Ναι η εγκυμοσύνη είναι μια ιδιαίτερη στιγμή και για μεάν ειδικά οι κοπέλες που βρίσκονται σε αυτη τη φάση μόνες τους πρέπει να αποφασίζουν τη να διαβάζουν μια έγκυος ας μην διαβζει τη στήλη απώλεια και υπόστηριξη γιατι όπως καινα έχει κατα ένα μέρος θα επηρεαστεί αυτό όμως δνε σημαίνει ότι και η άλλη που δυστυχώς έχασε το μωράκι της δνε θα το αναφέρει γι αυτο άλλωστε δημιουργήθηκε η ενότητα αυτη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηαναστατωση που επικρατησε με αφορμη το συγκεκριμενο θεμα,μονο λογω ορμονων μπορει να δικαιολογηθει :( .αν μη τι αλλο ας μη πετροβολουμε εναν ανθρωπο που σιγουρα δεν ειχε τη προθεση να στενοχωρησει κανενα, ας δουμε τις πραξεις που μας ενοχλουν απτη σκοπια του αλλου!το λεω πρωτα απολα στον εαυτο μου που κανω συχνα αυτο το λαθος.... :?

απολαυστε την εγκυμοσυνη σας αγαπες μου κ ευχομαι ολοψυχα κ στις υπολοιπες εν αναμονη εγκυμοσυνης να συμβει ταχιστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...