Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτίου Νο 24 - Για περισσότερα ταξίδια!


Recommended Posts

anastasia mesa se fagito den kanei na to baleis ?

den kserw ,mporei na mhn kanei ,idees rixnw .

den xriastike pote na dosw ,mono depon kai to ekana etsi .

ton ksana abala gia nani ,paw kai egw na ksaplosw ,mia wra akoma tha kimithei .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγώ τα σιρόπια τα δίνω με συριγγα (χωρίς την βελόνα 8-} ) γιατι αλιώς δεν παίζει. Δεν το ξέρω το σιροπάκι.. Γενικά ομως διάθεση απο ότι κατάλαβα έχει ε? και δεν έχει πυρετους και τέτοια..

Εχεις δει βελτίωση?

Εγώ την ίδια σαλάτα εφαγα προχθές, απλά έβαλα πολύ λίγες σταγόνες μουστάρδα, αντί για μαρούλι έβαλα λάχανο πολύ ψιλοκομμένο και πασπάλισα και λίγη ρίγανη.. Εμένα μ'αρεσε πολύ.. την κατασπάραξα... Αλλά τραβάω πείνες μιλάμε με την δίαιτα.. αυριο θα ζυγιστώ κιολας..salata_diaita.JPG[/attachment:36q882ky]

post-4408-13873935657648_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε στασακι αλλα δε μας θελλουν..κλαψ..και εγω θα ηθελα να γνωριζω συνεχει ακαινουριες μανουλες!!!

Το σπιροπεν σας το εδωσε για χουρχουριτο..εχει ακροαστικα..μηπως καλυτερα θα ηταν να την εδινε μασκες αερολιν;;; Την ακουσε;;;;..γιατι σπιροπεν πηραμε και εμεις μια φορα..αλλα δεν βοηθησε..και καναμε μασκες αερολιν και εκανε θαυματα...

Αλλα ειναι θεμα παθησης και δεν ξερω απο αυτα..

εγω του δινω παντως τα σιροποια με συριγγα εχω μια μικρη 5αρα γι'αυτα...βαζω μεσα την βαζω στο στομα..τσουπ ολο μεσα και τερμα...και εχω παντα ετοιμο το νερακι γιατι του Χ δεν του αρεσουν οι πολυ γλυκιες γευσεις..

Ασχετο σημερα καταλαβα γιατι ο Χ τρελαινετε για ροδια..πολυ νοστημα ηταν αυτα τα ατιμαααα

Λοιπον Φιλεναδα..αμα θες να κανεις τονοσαλατα..να ξερεις πως αντι για παξιμαδι του πανε καλυτερα η καππαρη και τα κρουτον..και η μουσταρδα οχι και τοσο.

η Θα κανεις λαδι λεμονι ανιθο η θα κανει ςμαγιονεζα γιαουρτι ανιθο...

Α..Νατασουλα η σως που φτιαχνωγινετ ετελεια γλυκοξυνη..ειδικα αμα εχει ροκα η σαλατα μεσα γινετε πολυ γκουρμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερη μου τον ξερω απο τα 18 που ηρθα στην Αθηνα.Ειναι 55νταρης ,εχει πολυ πειρα σε τοκετους και ειναι απεναντι απο τους στηλους του Ολυμπιου Διος.

Σαν πρωτη εντυπωση ειναι οκ(δε σε ξετρελαινει).Γενικα δε λεει πολλες φαμφαρες και εγω αυτο το εκτιμω γενικοτερα στους ανθρωπους.

Αν θες να σου στειλω τηλ και διευθυνση πες μου.Επισης ξεγενναει στο Μητερα.

Αργυρουλα μου μαλλον εγω το ειδα αλλιως γιατι ξερω και κατι παιδαγωγικα που εχουνε και ξενερωνω.Τους τα εχω και μαζεμενα με τη Μερκελ.Και γενικοτερα μου τη σπανε λιγο σα λαος. :oops::oops: Ναι εχουν οργανωση ,καλες υποδομες,δεν πετανε σκουπιδια κατω κτλ αλλα ειναι τοσο φασιστες!!!!!!!!!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

Αναστασια μου καλο ειναι να την πας να την ακουσει κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο δικος μου ξυπνησε κα πηγε ο Γ. μαζι του.Παω να τον σηκωσω μπας και κοιμηθει μια ωρα αρχιτερα το βραδυ.

Παλι λιγο σας "ειδα".Τι κακο ειναι αυτο;;;Αντε απο βδομαδα που θα εχω βοηθεια θα ειμαι συνεχεια ον λαιν!!!!

Φιλακια.Καλο απογευμα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Παναγιωτα οχι και Φασιστες...

παντως εγω απόσο θυμαμαι οι περισσοτερι πολεμοι στην συγχονη ιστορια..απο εκει ξεκινησαν..

Αλλα να μην ειμαστε ρατσιστες μονο με αυτους..και οι Αγγλοι δεν πανε πισω..αλλα σαδιστικα γουρουνια.....

Ειχα πει καποτε σε ενα θεμα- και με φαγανε- πως δεν πρεπει να ειμαστε ρατσιστες απεναντι σε πακιστανους αλβανους κοκ..αλλα σε Αγγλους- Γαλους- Γερμανους..που τοςυ εχουμε για θεους και για υποδειγμα..και αυτοι ουτε να μας φτυσουν δε γυριζουν..ακουνε Ελλινας και τσινανε τα μουτρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να και ενα μωλάκι θτα χιονια!!! Αν γεννήσω στον Καναδά έτσι θα είναι χαχα.. ή μάλλον 4 μέτρα κάτω.. =))baby_snow.JPG[/attachment:oo0v9nam]

post-4408-13873935657725_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερηηηη..ζηλευωωωω

Ζηλευω φθονερα την Αργη που εχουν Χιονο..και την ΑΘηνα..σα δε ντρεπονται και μας το χτυπανε στ αμουτρα που εχουμε 20 βαθμους...

που να βαλεις το μπερμπερι παλτο με 20 βαθμους..ασχετο που δεν χωραω μεσα εδω και κατι χρονια αλλα δεν εχει σημασια καμια..

τωρα μου βαζεις και αυτο να με αποτελειωσεις...ουυυυυυαααααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη προφανως δεν εχεις διαβασει κ πολλα ποστ μου

για να προτεινεις να βαλω το σιροπι στο φαγητο!

Δεν τρωει φαγητοοοοο!!!!!!!!Παλευω να τσιμπησει λιγακι...

Ευχαριστω παντως!

Γενικως ο γιατρος αυτος δεν με αγχωνει να την πηγαινοφερνω

να την δει...Οποτε κ τωρα δεν την ακουσε αλλα μου προτεινε

σιροπι... :? Καπως κουλο βεβαια αλλα...Κρινω κ πραττω!

Την 1η φορα(εννοειται με συριγγα χωρις βελονα! :P )

κ κλαιγοντας,ηπιε καποια ποσοτητα.τη 2η φορα μ ε αφηνε να της

βαλω τη συριγγα αλλα μετα το κρατουσε στο στομα κ το εφτυνε :shock:

Αυτο το παιδι ξερει πολυ καλα πως να μην καταπινει τιποτα βρωσιμο!

Πυρετο ειχε για μιση μερα...βελτιωση...Ναι,θα λεγα...Τεσπα σας επρηξα παλι...

Χρυσουλα μου θα δουμε τι θα μου πει αυριο(αν θα παω)...

Χαχαχααχ!!!Τωρα διαβασα για το μπερμπερι παλτο σου!Μη μου πεις πως ειναι αυτο

το καρω απο εξω! :lol::lol::lol:

Για τις σαλατες...Δεν ξερω κοριτσια...Ολα ειναι θεμα αναλογιων νομιζω!

Ερη με εχεις κανει να βγαζω φωτο οτι ωραιο φτιαχνω! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιμενετεεεεεεεεεεεεε καλε ποσα ειπατε?

επιβηβαστηκα λοιπον..δε τα διαβασα ολα γιατι σχολαω..

εγω παντως χρυσα μπαινω στις δημοσιυσεις μου..δε μπαινω στη αρχικη σελιδα..μονο οταν εχω χρονο..

απο τοτε που αλλαξε το μαμμυ εχω χασει καθε επαφη εμ το φορουμ.

κ νομιζω κ αλλα πολλα ατομα..γενικως ψυχραθηκε το κλιμα..

επισης..καλε τι σαλατες κανετε???????/επαθα σοκ...εγω ξερω σα τη γωγω τις κλασικες..αγγουροντοματα,μαρουλοσαλατα αντε κ τον ντακο :lol::lol:

byeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιβιβάστηκα και εγώ και θα κάνω το συνηγορο του διαβόλου...εισασταν ολες τυχερές που έπερναν τα μωρά σας βάρος με το θηλασμό και που επιαναν στήθος!!!γτ εαν βρισκόσασταν στο αντίθετο άκρο δεν θα κανατε πλακίτσα τώρα,ναι εγω μαζί σας στο οτι οσο το βάλεις τόσο θα κατεβάσεις γάλα αλλά υπάρχονυν μερικές φορές και άλλα προβληματα που δυσκολευουν το θηλασμό,εγω θεωρω ιδιαιτερα δύσκολο να θηλασω ενα δευτερο μωρό με την μικρή κρεμασμένη πανω μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και οσο αφορα το σαιτ ,απο τοτε που εγινε σαν το παρεντς με τα χιλιάδες καφέ ,κ με την αλλαγή του όλου ντεκορ εχει γίνει πολυ δύσκολο να το παρακολουθήσει κανείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με Γιωτα!

η αληθεια ειναι οτι λιγες ειναι ι κοπελες που πραγματικα θελου να το ποσπαθησουν!

αλλα με τοσους καυγαδες που εχουν γινει με θεματα θηλασμου δεν τολμ καποια να βαλει θεμα!

κατα διαστηματα λαμβανω πμ με ερωτησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επησις πολλα θεματα επου ξεκινουν ειναι εντελως χαζα και χωρις νοημα!

αυτο που ρωτησες εσυ Χρυσα δεν θα επρεπε να περασει αδιαφορο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σαββατο εχω γαμο....

τηλεφωνησαν πριν λιγο οι γονεις και ζητησαν αντι για δωρο να βαλουμε χρηματα....

μα ποσο ......?

Χρυσα μου τωρα ειδα για το κουριερ....τι σου εκανε εγγυο γυναικα??

ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φυσικα και για τις οδηγιες......!

τλειωσε το μειωμενο?

το δικο μου το 2012

ως τωρα εχω 70 οφειλομενα ρεπο το 2012 ποσα??????????

τελικα θα παρουμε δωρο οι Δ.Υ.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pebii λένε 500 ευρώ το δώρο φέτος και να λέμε ευχαριστώ..

ε που να φτάσουν άμα οι βολευτές μας βαράνε 10χίλιαρα και πόσα άλλα.. :evil:

Γιώτα συμφωνώ απολύτως μαζί σου.

Εγώ ξαναείπα θήλασα αποκλειστικά τη δεύτερη 40 μέρες. Με πολύ κόπο όμως και τη μεγάλη να περνάει πολλές ώρες με τη γιαγιά της...

Επίσηε ακυρώθηκε η Δράμα για αυτό το ΣΚ.

Έχω το Σάββατο επιτήρηση στο ΤΕΙ 8:30-12:30 και απόγευμα 3:30-7:30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης γαι το θέμα ότι δεν απαντάει κόσμος σε ποστ εδώ θα μου επιτρέψετε να γελάσω

μουχαχαχαχαχαχαχ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κλείνω 3 χρόνια και όποτε έβαλα θέμα (έχω σταματήσει πλέον) πάντα ο μέσος όρος μηνυμάτων ήταν 2 :lol::lol::lol::lol::lol:

Κι εγώ όσο ξέρω και όσο προλαβαίνω απαντώ

Είναι φορές που θέλω αλλά δε μπορώ ίσα που διαβάζω τα νέα σας και αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pebii λένε 500 ευρώ το δώρο φέτος και να λέμε ευχαριστώ..

ε που να φτάσουν άμα οι βολευτές μας βαράνε 10χίλιαρα και πόσα άλλα.. :evil:

Γιώτα συμφωνώ απολύτως μαζί σου.

Εγώ ξαναείπα θήλασα αποκλειστικά τη δεύτερη 40 μέρες. Με πολύ κόπο όμως και τη μεγάλη να περνάει πολλές ώρες με τη γιαγιά της...

Την 41 ημέρα έπρεπε να πάω για δουλειά :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΕΕΕεεεεπίσης για όσες διαβάσανε το λινκ που έβαλα,

να πω ότι είναι από το μπλογκ του Ν. Βαφειάδη και το ρεπορταζ αυτό δεν προβλήθηκε ποτέ από κανάλια τηλεοπτικά αφού ο Βαφειάδης μετά από αυτό απολύθηκε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα ο θηλασμός γενικότερα αγχώνει ο θηλασμός μια νέα μητέρα. Αλλά αυτή η σκέψη "δεν έχω γάλα, μήπως δεν χορταίνει το παιδί" είναι πέρα για πέρα "Ελληνική". Εδω βάζουν το παιδί στο στήθος ώρες ατελειωτες και θηλάζουν σχεδόν όλες. Δεν είναι κάτι δύσκολο, περίεργο ή ταμπού. Ακόμα και αν έχουν δυσκολίες, τα καταφέρνουν. Στην Ελλάδα κάθε νέα μαμά γυρναει από το νοσοκομείο και έχει στο σπίτι μπιμπερό και γάλα σκόνη για καλού κακού....

Ομολογώ ότι με τον θηλασμό της Δανάης πέρασα μια κόλαση. Πόνος, μαστίτιδες, κατάθλιψη, κούραση και στρες. Τα κατάφερα μετά από πολύ μεγάλη προσπάθεια και θέληση. Αν κάποια περνούσε έστω και λίγα από αυτά που πέρασα εγώ θα την καταλάβαινα απόλυτα αν σταματούσε τον θηλασμό. Φυσικά δεν νιώθω περήφανη ή ανώτερη που δεν τα παράτησα. Αντίθετα με πιάνει φόβος μην περάσω ξανά τα ίδια. Ζω καθημερινά τον πόνο και ιδρώνω την ώρα που θηλάζω. Μάλλον αυτή είναι η μοίρα μου.

Ο θηλασμός του δεύτερου/ τρίτου παιδιού σίγουρα δεν γίνεται κάτω από ήρεμες συνθήκες αλλά αυτό είναι μόνο στην αρχή. Εγώ ήμουν τυχερή που η Δανάη θήλαζε 3-4 λεπτά, οπότε δεν ήταν πρόβλημα. Τώρα στη μικρή θα έχω βοήθεια και θα θηλάζω μόνη με 3 παιδιά μόνο τα πρωινά. Εκεί είναι ζόρικο γιατί οι μεγάλες τσακώνονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα πει καποτε σε ενα θεμα- και με φαγανε- πως δεν πρεπει να ειμαστε ρατσιστες απεναντι σε πακιστανους αλβανους κοκ..αλλα σε Αγγλους- Γαλους- Γερμανους..που τοςυ εχουμε για θεους και για υποδειγμα..και αυτοι ουτε να μας φτυσουν δε γυριζουν..ακουνε Ελλινας και τσινανε τα μουτρα...

Χρυσα μου αν και σπανια μιλαω ετσι(γιατι και το φορουμ δεν ειναι πολιτικο αλλα και γιατι σαν ανθρωπος θελω να πιστευω οτι ολοι βελτιωνομαστε καποια στιγμη) αλλα θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου για Αγγλους ,Γαλλους και γενικα την ελιτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΕΕΕεεεεπίσης για όσες διαβάσανε το λινκ που έβαλα,

να πω ότι είναι από το μπλογκ του Ν. Βαφειάδη και το ρεπορταζ αυτό δεν προβλήθηκε ποτέ από κανάλια τηλεοπτικά αφού ο Βαφειάδης μετά από αυτό απολύθηκε..

Μου τα ειπε και εμενα ο αντρας μου.Τα πηρα τοσο ασχημα.

Σε καθε επιτροπη ποσα παιρνουνε ρε συ;;;Και πανε εκει και ξυνουν τα...αντε μη πω.

Μιλαμε τα χω παρει σημερα.Δε εδικαιολογουνται με τπτ καποια πραγματα που εγιναν στη χώρα :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia den eixa katalabei oti den trwei TIPOTA !!!!!

pisteua oti kati tha trwei alla tha einai san tipota .

o mikros paizei me ton mpampa kai ton exei ksetinaksei !!!

ksekourastika ligo alla den niothw kaipolu kala ....san na me piezei mia mpala sta sothika mou :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου, καλησπέρα!

Μεγειά το νέο τρενάκι, καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Σας διάβασα, αλλά δεν προλαβαίνω να σχολιάσω, μπήκα για να δηλώσω παρούσα!

:YMHUG::YMHUG::YMHUG:

:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...