Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες!!! Παρακολουθώ αρκετό καιρό το site σας και σήμερα πήρα το θάρρος να γίνω μέλος και εγώ, καθώς είμαι μία μελλοντική μανούλα (πρώτα ο θεός να πάνε όλα καλά)!! Διανύω την 7 εβδομάδα και την επόμενη Δευτέρα έχω ραντεβού με το γιατρό για υπέρηχο προκειμένου να ακούσουμε την καρδούλα αφού έχουμε δει προς το παρόν μόνο το σάκο που έχει σχηματιστεί!

Μπορώ να πω ότι μάλλον δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα και τα συναισθήματα που με έχουν κυριέψει πιο πολύ είναι άγχος, φόβος και δέος μαζί με χαρά και συγκίνηση!! :shock: Πιο ανάμεικτα συναισθήματα δεν πρέπει να έχω νιώσει ποτέ μου!!! Εκει ακριβώς είναι που μπαίνω στο site, διαβάζω διάφορες εμπειρίες, συναισθήματα και απορίες και βλέπω πόσο σημαντικό είναι να τα μοιράζεσαι όλα αυτά γιατί βλέπεις ότι δεν είσαι μόνη σου !!!

Μπράβο κορίτσια, συνεχίστε έτσι ... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ, καλώς σας βρήκα!!!Εύχομαι σε όλες μας μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και πάνω απ' όλα υγεία και μπόλικη δύναμη.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Μελιτένια!! να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!

Κι εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και μπήκα στην παρέα του mammy πριν από 6 μήνες περίπου! πραγματικά είναι σημαντικό να μοιράζεσαι αυτά που νιώθεις και ζεις με ανθρώπους που περνούν τα ίδια και σε καταλαβαίνουν απόλυτα! Καλώς όρισες λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Μελιτένια!! να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!

Κι εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και μπήκα στην παρέα του mammy πριν από 6 μήνες περίπου! πραγματικά είναι σημαντικό να μοιράζεσαι αυτά που νιώθεις και ζεις με ανθρώπους που περνούν τα ίδια και σε καταλαβαίνουν απόλυτα! Καλώς όρισες λοιπόν!

Καλή λευτεριά enina και με έναν πόνο! Καλώς σας βρήκα όλες!! Πάντως πρέπει να φτιάξουμε, αν δεν υπάρχει ήδη, και post για τους πατερούληδες!! Και κείνοι αξίζουν πολλά ευχαριστώ για την υπομονή τους και της συνεισφορά τους σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης..... Σίγουρα παλαιότερες μανούλες και ίσως και πολύτεκνες να μπορούν να μοιραστούν τις εμπειρίες τους μαζί μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελιτένια καλως ήρθες στη παρέα μας κ με το καλό το μωράκι σου!!Να έχεις υγιή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ να σε βοηθήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...