Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

Κατάλαβ.... τι να σου πω... μπορεί και να είναι οκ ο καιρός!!Να σκέφτεσαι ότι θα πας να δεις το φασολάκι και θα σου φτιάχνει η διαθεση ;) Εύχομαι όλα να είναι καλά!! Πάντως κι εγώ σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη έχω πιο πολύ ανησυχία για την επόμενη φορά στο γιατρό... η οποία αργεί κιόλας!!!! :((:(( Δεν μπορώ να το εξηγήσω... δεν θα έπρεπε να είμαι πιο χαλαρή τώρα?? Άσε που είναι πολλές φορές που δεν σκέφτομαι καν ότι είμαι έγγυος.. σαν μην έχει συμβεί... τι να πω.. άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα...αυτο το εχω και εγω...

δε νιοθω εγγυος..μονο οι αναγουλες μου το υπενθυμιζουν.

Οταν δεν αναγουλιαζω λες και δεν ειμαι...

η δε μαμα μου λεει πως δεν προσεχω καθολου τον εαυτο μου ..στον Χριστοφορο προσεχα περισσοτερο..δε βλεπω διαφορα

Αχ ασ ελπιζω πως για αλλη μια φορα η ΕΜΥ κανει λαθος και δεν θα κανει τοοοοσσοοο κρυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια,πως πανε τα κεφια σημερα?εμενα εχει κολλησει το μυαλο μου στην επαναληψη της χορικης που θα κανω την τριτη...μακαρι Παναγια μου για ολες μας να ερθουν ολα δεξια και να κρατησουμε στην αγκαλια μας γερα μωρακια!!!!ασχετη ερωτηση-πως να βαλω τικερακι απο κατω?το'χω δημιουργησει και δεν ξερω πως να το βαζω σε καθε δημοσιευση!!το ξερω...ειμαι πολυ ασχετη απο υπολογιστες... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,λιτσακι καλη επιτυχια,μην ανησυχεις για τη χοριακη!Οσο για τις αναγουλες εγω δεν εχω καθολου,αλλα ειμαι και μια βδομαδα μικροτερη απο το τικερακι μου οποτε μπορει να μην ξεκινησαν ακομα!Παντως το μονο που μου θυμιζει την εγκυμοσυνη ειναι το πολυυυυ πρησμενο στηθος(δεν μου κουμπωνει το παλτο,κρυωνωωωω)και η φωτογραφια της κουκιδας μας στο ψυγειο!!Εσεις εχετε χιονια ε?Εμεις τα περιμενουμε σε λιγο(μενω και σε βουνο)και να δω πως θα πηγαινω στη σχολη,ευτυχως εχουμε διακοπες μετα(ειμαι φοιτητρια Σερρες και μενω Θεσσαλονικη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Ειρήνη μου άκουσες καρδούλα ε? Τέλεια εμπειρία!! Άντε με το καλό ο επόμενος υπέρηχος τώρα!

Nikol και εσύ καλοκαιρινή μανούλα ε? Να έχεις μια τέλεια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου!!! Και να κρατήσεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!

Μαράκι μου πρέπει να είχες αργά ωορρηξία και να έγινε αργά η σύλληψη...καλώς τις δέχτηκες και εσύ τις αναγούλες!! Αλλά δεν μασάμε έτσι? Τι λέμε? Ανακατεύομαι αλλά Μαρεσείιιιιιιι!!!! :lol::lol::lol::lol:

Merykal το είδατε και εσείς το μωράκι σας ε? Άντε με το καλό να ακούσετε και καρδούλα!!!

Δήμητρα και εσείς με το καλό να ακούσετε καρδούλα στις 20!!!

Litsaki καλώς ήρθες στην παρέα μας μια τέλεια και τελειόμηνη εγκυνμοσύνη σου εύχομαι!! Και ένα γερό μωράκι!!! Εύχομαι την Τρίτη να έχει ανέβει η χοριακή σου και στις 21 με το καλό να ακούσετε και εσείς την καρδούλα!!! Τα πονάκια είναι φυσιολογικά γιατί αρχίζει και μεγαλώνει σιγά σιγά η μήτρα!

Cesilia με το καλό να ακούσετε και εσείς καρδούλα αύριο!! Εμένα δεν με τραβάει τίποτα! Με το ζόρι τρώω και αυτά που τρώω... ούτε μου μυρίζει τίποτα...

Μαμα Νικόλα σε εμάς δεν χιόνισε :( μόνο κρύο έχουμε! Εγώ πιστεύω ότι τώρα αγχώνεσαι πιο πολύ απο πρίν γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν συνήθως είμαστε πιο χαλαρές γιατί δεν γνωρίζουμε και πολλά πράγματα... στη δεύτερη μετά μας βγαίνει όλη η ανησυχία!! ;););)

Litsaki εκεί που έχεις δημιουργήσει το τικεράκι σου δίνει κάποιους κωδικούς κάνε αντιγραφή αυτό που λέει BBcode και μετά πάνε στο προφίλ σου (πατώντας πάνω στο ονομά σου) απο το προφίλ σου πάνε εκεί που λέει Forum και πάτα το Edit signature κάτω κάτω και κάνε επικόλληση τον κωδικό απο το τικεράκι.

Για ότι χρειαστείς ρώτα ξανά!

Φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυουλες!!!!Μεγαλωσε η παρεα μας ε??ετσι να μεγαλωσει κ αλλο!!!!!!

Ευχομαι σε ολα τα κοριτσακια μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!

Τα νεα μας..

Μεγαλωσαμεεεεεεεεεε γιναμε ενα ολοκληρο εκατοστο!!!!!!!!!Η καρδουλα μας χτυπα μια χαρα αλλα θα την ακουσουμε στην 8η βδομαδα..δεν κανει νωριτερα στα εμβρυα εξωσωματικης να τα πιεσουν..

Οποτε το Σαββατο θα ξαναπαμε για υπερηχο!!!!

Οι ανακατωσουρες ποτε σταθερες ποτε αυξανονται χωρις εμετους ακομη...δεν αντεχω καθολου μα καθολου τιςμυρωδιες απο τα φαγητα..απο ολα τα φαγητα..ειτε μαγειρευονται ειτε ζεστενονται..Επισης δεν εχω διαθεση για κανενα φαγητο μα για κανενα ομως!!!!!!!!!!!χαλια χαλια χαλια αλλα χαλαλι!!!!!!Υπομονη και θα περασουν οι βδομαδες!!!

Την Τριτη εχω ραντεβου στον αιματολογο και μεχρι το τελος της βδομαδας θα κανω κ τις εξετασεις που μου γραψε ο γιατρος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε κουκλες;;;εγω οχι και τοσο καλα..ξερναω απο χτες το βραδυ μπλιαχ..

Μυρωδιες δεν μπορω ουτε εγω..ολ αμου μυριζουν...τα χαλια , ο γιο ςμου..ευτυχως εχω απο κατω την πεθερα και κανει και κανενα φαη να φαει ο αντρας μου.

Χτες στολισε δεντρο η πεθερα μο κατω- εγω δεν το τολμω, και ο μικρος ξεσαλλωσε..εσπασε 2 μπαλες και ξεφτεριασε εναν αγγελο.

Σημερα εχω γιατρο- επιτελους- να δω το σπορι..και με τετοιον καιρο να δω πως θα παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο ο υπερηχουλης Σεσιλια!!!!!!!Να ντυθεις πολυ πολυ καλα!!!!!!!!!!!Εχει πολυυυυυ κρυο!!!!!!!

Καλημερα στις εγκυπυλες μας τις υπολοιπες!!!!!!Τι κανετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια μου..Τι κάνετε?? Πολύ κρυο ε???

Σεσίλια μου μια βδομάδα διαφορά έχουμε..Με το καλό ο υπέρηχος.περιμένουμε νέα σου..

Γιελίζ μου ευτυχώς είμαι καλύτερα με τις αναγούλες αλλά γενικά άρχισαν να με ενοχλούν πράγματα. Με εχει σκάσει κ αυτή η δυσκιλιότητα και έχω τα νεύρα μου.. ¨Εκανα λίγες δουλίτσες τώρα και κουράστηκα..Κι όσον αφορά τα κιλά...απλά δεν μου κουμπώνουν τα μπουφάν μου!!!Κ να θέλω να κρυφτώ δεν γίνεται..

Εσείς τι νέα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalHSPERA KORITSIA!!!!!!!!!!!!!!!!TI KANETE???MOY LEIPSATE!!!TOSES MERES DEN EIXA MPEI...

SHMERA EKANA TIS AIMATOLOGIKES EXETASEIS...MOY EMOEINE MONO AYTH TOY STIGMATOS 8A PAW AYRIO TO PRWI.EXEI POLY KRYO EXW...

EYTYXWS EGW NIW8W OPWS PRIN(DEN EXW NAYTIES ,OI EMETOYS,)APLA EXW KATI PONAKIA...

ANYPOMONW NA ER8EI H PARASKEYH GIA NA AKOUSW TH KARDOULA! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Nikol και εσύ καλοκαιρινή μανούλα ε? Να έχεις μια τέλεια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου!!! Και να κρατήσεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!

Φιλάκια σε όλες!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι, αύριο βράδυ ο πρώτος υπέρηχος κ έχω τρελαθεί απο την ανυπομονησία μου.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σες συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου :D

κοριτσια με το καλο σε ολες!!!!!!!!!!!

αχχχχχχχχχ!!!!!!!!!τι ωραια..θελω και εγω :oops::oops::oops:

Στο εύχομαι με όλη μου την καρδούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου,καλημερα!πως ειστε σημερα?nikol μου και aerini,εσεις σημερα εχετε τον πρωτο υπερηχο?ολα θα ειναι τελεια θα το δειτε!!...μην αγχωνεστε καθολου!!!xara 22,τωρα ειδα οτι περιμενουμε μαζι σπορακια!!!!συγχαρητηρια!!!με το καλο ν'ακουσεις καρδουλιτσα!εμεις αργουμε ακομη!!σεσιλια μου,πως ηταν ο υπερυχος?περιμενουμε νεα...katerina...σημασια εχει να'ναι καλα τα μωρα σου και συντομα θ'ακουσετε και καρδουλιτσα...χαιρομαι τοσο που ολο αυξανομαστε και εχουμε γινει τρελοπαρεα...γλυκα φιλια σε ολες!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες...Τι κάνετε? Εγώ έτρεχα πρωί πρωί στο γιατρό..Είχα λίγο ροζ-καφέ και πανικοβλήθηκα..Πήγα στο γιατρό, όλα μια χαρά είδα και το εμβρυακι μου, άκουσα και καρδούλα.Το αίμα οφείλεται σε μικροαποκολλησεις και σε κουραση..Με φόρτωσε με χάπια και μου έδωσε άδεια μεχρι Παρασκευή. ξεκούραση και ξάπλα μου είπε..Η Αγία Ειρήνη να βάλει το χέρι της κορίτσια και να ΄πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. Θα ξαναπαω την Παρασκευή στο γιατρό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!!!

τι κανετε;;;

πως πανε τα κεφια σημερα;;;;

εγω καλα..πηγαμε χτες στον γιατρο, το νινι εχει ριζωσει για τα καλα, ακουσαμε και καρδια..

ο υπευχος τον εβγαλε πιο μικρο, και ο γιατρος ειπε πως μαλλων εγινε αργα η συλληψη...

Τελικα προλαβα και ηρθε ο αντρας μου και πηγαμε μαζι..αλλα αλη φορα θα παω με αστικο- με την προυποθεση να μην εχει τοσο κρυο-

Τωρα ραντευουν για την αυχενικη τον Ιανουαριο- θα κλεισω σημερα- και μετα τελος ιανουαριου.

Απλα χτες ημουν καπως με τον γιατρο. Βλεπειτε σε αυτη την εγκυμοσυνη αλλαξα γιατρο και μου φανικε καπως...

Καταρχας μεσα σε 5 λεπτα με ξεπεταξε στον υπερυχο μου φανηκε πολυ παραξενο γιατι ο προηγουμενος γιατρος μου ηταν πολυ αναλυτικος..

Μετα ηταν και τα 70(!) ευρω η επισκεψη...νταμπλας μου ηρθε...

Τεσπα...

Αυτα τα νεα μας..

οι αναγουλες συνεχιζονται..εχω μια απαισια γλυκια γευση στο στομα ολη μερα που με εκνευριζει και ολο θελω να τροω αλμυρα..

θα πω τη μανα μου να μου φτιαξει πιροσκι με κημα και με πατατα σημερα...

Τα φιλια μου σε ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσίλια μου 70 ευρώ η επίσκεψη?? Πλάκα κάνεις??? Εγώ σήμερα που πήγα εξ απρόοπτου δεν μου πήρε λεφτά και μου έβγαλε φωτο και τον υπέρηχο οπως πάντα άλλωστε. Αλλά γενικά η επίσκεψη ειναι 40 ευρώ!! Μπράβο πάντως για τα νέα σας,..Δεν είναι υπέροχη στιγμη όταν ακούς καρδούλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα..αυτη τη φορα σου ειπα..ηταν καπως..

δεν ξερω..αν δεν ειχα λυσσαξει για VBAC και δεν ηθελα να γεννισω σε δημοσιο νοσοκομειο, θα ξαναπηγαινα στον παλιο μου- ημουν πολυ ευχαριστιμενη, ηταν αναλυτικοτατος, πολυ καλος, και επαιρνε 30 ευρω επισκεψη.

Ερχοταν καθε μερα στην κλινικη να με δει, αλλαζε ο ιδιος τη γαζα στην τομη, την ελεγχε, και μετα απο 1,5 χρονο η τομη ειναι σχεδων αορατη.

Την καρδια την ακουσ απολυ λιγο..ολος ο υπερυχος ηταν 5 λεπτακια..δεν ξερω μου κακοφανηκε..ειχα συνηθησει σε πιο αναλυτικες καταστασεις...

δεν ξερω..θα δουμε..μπορει στην πορεια να αλλαξω γιατρο αναλογα...και να ξαναγυρισω στον προηγουμενο και να παω να κανω καισαρικη προγραμματισμενη παλη στο Παπαγεωργιου...θα δουμε

Αντε εσυ με το καλο απο βδομαδα για καρδουλα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσίλια μου εγώ πήγα σήμερα ενώ είχα ραντεβού για την Παρασκευή γιατί είχα λίγο αίμα και άκουσα καρδούλα!! Θα ξαναπαω την Παρασκευή και θα ξανακούσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειμαι εγω..μονο αυτη τη γλυκεια αηδια στο στομα που λεει η σεσιλια κ την μονιμη ανακατωσουρα κατα τ αλλα καλα!!!!Λιγα πονακια λιγο μεσουλα δεν αντεχω καθολου το σουτιεν και να μαι ξαπλωμενη επισης τις μυρωδιες..και με το αγγουρι μου ρχεται να τα βγαλω..χαλια..ουτε το χωνευω ουτε τη μυρωδια αντεχω..που εμενα μου αρεσε πολυ..Τι να πεις αβυσσος οι επιθυμιες της εγκυου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...