Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα merykal, αύριο θα πάς στο γιατρό ε? Με το καλό!!! Εγώ κορίτσια μου ακόμα περιμένω να με πάρουν τηλ. απο το νοσοκομείο για τα αποτελέσμτα των αιματολογικών και μετά θα κλείσω ραντεβού στον γιατρό... λογικά θα μου κλείσει μια και καλή για αυχενική οπότε δεν αγχώνομαι ακόμα!

Καλημέρα Cesilia δοκίμασε το αγγουράκι που λέγαμε προχθές, εγώ το δοκίμασα και με βοήθησε αρκετά...Εμένα ο γιατρός μου με έβαλε να κάνω 2 φορές χοριακή και μετά πήγαμε για υπέρηχο και απόσο ξέρω και στον προγεννητικό έλεγχο τη "μετράνε"

Χρόνια πολλά και απο μένα σε όλες τις Άννες!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα εγκυουλες!!!!!Τι κανετε??

Εγω ειμαι καλυτερα απο χτες προς στο αρον..κ χτες δηλ μια χαρα ημουν..

Περνανε οι μερες επιτελους αλλες 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρονια πολλα στις Αννουλες μας!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA μου τελικά βοήθησε το αγγούρι ποσου είπα???? ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!!!!! :-bd:-bd

Katerina μου κοντεύεις κι εσύ να δεις το φασολακι σου!! τι ωραία!!!!

Μerykal άντε με το καλό αυριο κι εσύ!!! όλα τέλεια να είναι!!!!!! ;):P

Cesilia όλα θα πάνε καλά σε όλες μας και το καλοκαιράκι θα κρατάμε τα πιο όμορφα καλοκαιρινά μωράκια στις αγκαλιές μας!!! Δεν δέχομαι να γίνει κάτι διαφορετικό!!!!!!! [-x[-x[-x

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,χαιρομαι πολυ που σας ανακαλυψα γιατι νομιζα οτι ειναι νωρις και δεν θα υπηρχε τετοιο θεμα!Εμεις περιμενουμε το πρωτο μας παιδακι τον Αυγουστο του '11 και απο τοτε που το εμαθα ειμαι ολη μερα :D καπως ετσι!!Αυριο εχουμε ραντεβου με το γιατρουλη μας για τον πρωτο υπερηχο,ελπιζω οτι θα πανε ολα καλα και μεχρι στιγμης νιωθω σαν να μην ειμαι εγκυος,εκτος απο πονακια στην κοιλια σαν περιοδου και πρησμενο στηθος δεν εχω πολλα πραγματα!Με προσεχει το λιονταρακι μου!Ελπιζω τωρα που σας βρηκα να τα λεμε πιο συχνα!Και για να συστηθω,με λενε Δημητρα και ειμαι απο Θεσσαλονικη(τι σου κανει ο ερωτας,το πιο σημαντικο ξεχασα) :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες rose_d !!!! Να έχεις κι εσύ μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!Όλα καλά να πάνε με τον υπέρηχο αύριο!!

Από εδώ και πέρα έχω την αίσθηση ότι θα είσαι συνέχεια κάπως έτσι :D:D:D !!!!!

Κορίτσια που χαθήκατε οι υπόλοιπες :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

rose_d καλώς ήρθες! Σου εύχομαι να έχεις μία όμορφη τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με το καλο να κρατήσεις το μπεμπακι σου αγκαλιά! Να είναι όλα τέλεια στον υπέρηχο σήμερα! Περιμένουμε νέα σου!

Μαμά Νικόλα το αγγούρι μπορώ να πώ ότι βοήθησε αρκετά... αλλά δεν κράτησε πολύ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Να έχετε μια τέλεια μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες!!!!!!!!!Πως ειστε??

Rose d καλωσορισεςστην παρεα μας κ να χεις μια τελειομηνη και ηρεμη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!

Με το καλο ο υπερηχος merykal a θα ξετρελαθεις!!!!!!!!!!!

Μαμα Νικολα ναι πλησιαζει η στιγμη που θα ξαναδω και θα ακουσω το μωρακι μου!!!!!Ελπιζω να ναι ολα πολυ καλα και ετσι να συνεχισουν!!!!!

Εγω κοριτσια ακομη δεν εχω εμετους...μονο κατι ανακατωσουρες που απο προχτες εμφανιστηκαν λιγο χτες το βραδυ που εφαγα μισο σουβλακι χωρις το κρεας μονο την πιτα αλαδωτη εφαγα και με πειραξε...

Τωρα εφαγα 2 τοστ με τυρι κ ντοματα ...το ενα δεν μου εφτασε...αλλα τωρα με ψιλοενοχλει λιγο το στομαχι μου...αχ τι θα κανω??Τι προβλημα αυτο το φαι?Τρως λιγο πεινας τρως παραπανω ανακατευεσαι...

Κ δεν εχω ορεξη για κατι ειδικα...

Εσεις τι σχεδια εχετε για το ΣΚ?

Εγω εχω γιατρο το πρωι και μετα τιποτα σπιτι..ο αντρας μου θα δουλευει...απο Κυριακη ομως θα χει αδεια 10 μερες..ολο κ κατι θα κανουμε λοιπον..

Η Μαριλου δεν μπηκε για την αυχενικη ε?Σημερα θα κανει κ την περιδεση νομιζω..Ολα καλα Θα πανε κοριτσακι..σε σκεφτομαστε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraa koritsiaaa...nai diosia mou shmera tha paw sto gitro kai sugkekrimena se ligo....aaaxxxx anupomonw na to dw to sporako mou..filakia se oles tha sas pw ta neotera mou

ρε Μερικαλ δε μπορουσες να κλεισεις ραντεβου το βραδυ που θα παω κ εγω να σε εβλεπα ολιγον τι;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλο υπερηχο ευχομαι κοριτσακι μου :-*:-*:-*:-*:-*

Ολα καλα να πανε!

Θα ηθελα να ειμαι εκει να βλεπω την φατσα σου την ωρα του υπερηχου!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Δήμητρα καλως ήρθες στην παρέα μας..Με το καλό να έρθει το μωράκι σας..Κι εγώ Αύγουστο έχω ΠΗΤ.

Μαριλού μου τι έγινε με την αυχενική? Περιμένουμε τα νέα σου!!

merykal με το καλό ο υπέρηχος..τι καλά θα δεις το μωράκι σου!!!

Οι άλλες τι κάνετε???

Γλυφιντζουράκι που ξεπετάχτηκες εσύ???Τι κάνουν τα λολιποπάκια???

Εγώ κορίτσια πεινάω συνέχεια!!! Έβαλα ήδη 1,5 κιλό!!!!Τρελλάθηκα το πρωί όταν ζυγίστηκα! Από σήμερα είπα να τρώω συχνά και μικρά γεύματα και πάνω από όλα υγιεινα..μπας και γίνει τίποτα!!!

Αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=wav.gif] κοριτσια ακουσα καρδουλα και ηταν σουπερ. το να το βλεπεισ ειναι φανταστικο μετα απο τοσο καιρο αγωνια επιτελουσ ακουσα τικ τακ τικ τακ ... :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x[smilie=wav.gif] γρηγορα να ακουσετε ολεσ ειναι τελεια στιγμη ;;):ymapplause:[smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif] δεν καταφερα να βαλω αυτο με τισ εικονεσ στο τελοσ θελω οδηγιες ειμαι 7 εβδομαδων και 1 ημερα σαν την κατερινα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Ειρήνη μου , είναι φανταστικό συναίσθημα φαντάζομαι...αχ κ δεν περνάνε οι μέρες.....

maraki και εγω πεινάω συχνά, αλλα κάνω διατροφή φοβερή, με βοηθά βεβαίως κ ότι δεν πολυ θέλω τα γλυκά ενω πριν τα τσάκιζα.....

καλησπέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!Τι κάνετε? Εγώ ξύπνησαμε πολύ ανακατεμένο στομάχι..Λετε να μου αρχίσουν αναγούλες??

Νικολ είσαι τυχερή με τα γλυκά!! Εγώ προσπαθώ να κρατηθώ!!

Ειρήνη μου..'ακουσες καρδούλα ε?? Φοβερή στιγμή..Ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή να ακούσω κι εγώ..Εγώ κανονικά, σύφωνα δηλαδή με την τελευταία περίοδο θα έπρεπε να ήμουν 7 εβδομάδων και 4 ημερών αλλά στον υπέρηχο οι μετρήσεις με βγάζουν να ΄μπάινω αύριο στην 6η εβδομαδα.Πώως γίνεται αυτό δεν έχω καταλάβει...Μάλλον έχω συλάβει αργότερα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaaaaaaaaxxxxxxxx teleiaaaaa koritsiaaa ta eidame to mwraki mas...h mama kai o mpampas koitousan san xazoi....teleia koritsia 24 tou mhna tha akousoume kardoula

lollipopaki ela stis 24 mazi mou alla prosexe giati tha pesei polu smproksimo me ton mpampa tou paidiou ga topoios tha blepei apo kaluterh thesh....xixiixiixix

filakia koritsakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα,τι κανετε??Μαρακι 24 αυτο ναι,ειναι καθυστερημενη συλληψη!Η ΠΗΤ βασει τελευταια περιοδου ισχυει οταν ο κυκλος σου ειναι 28 ημερων,για μας τις υπολοιπες βγαινει αλλη ημερομηνια βασει υπερηχου!Εμας μας εβγαλε 16 Αυγουστου απο 5 που ηταν!Λογικο ειναι αυτο,μην ανυσυχεις!!Κι εμεις ειδαμε το σακο χθες με την κουκιδιτσα μας,κρατηθηκαμε στο τσακ και εγω κι ο πατερας(τρομαρα μας,χαχα)να μην βαλουμε τα κλαμματα,εμεινα και το κοιτουσα στην οθονη κι ελεγα αυτο ειναι μεσα μου????20 θα ξαναπαμε για να ακουσουμε καρδουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου,να'μαι κι εγω!!!ειμαι σιγουρη οτι θα ειμαστε απαιχτη παρεα!!εγω,οπως ειπα και σ'αλλο τοπικ μολις χθες εμαθα τα ευχαριστα!!!31 μερα του κυκλου και η χοριακη μου 795..την τριτη παω για επαναληψη και αν ολα ειναι καλα στις 21 θα κανουμε τον πρωτο υπερυχο...(αμην Παναγια μου!!)εχω μεγαλη αγωνια ολα να ειναι καλα γιατι εχω και πονακια στην κοιλια,σαν αυτα της περιοδου...ειναι καμια σας που να νιωθει κατι τετοιο? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

να καλοσωρισω μκαι εγω τα νεα μεληηηη

Μπραβο μπαρο!!! μεγαλωνει η παρεα!!!

Πως ειστε;;;

εμενα το αγγουρι με χαλασε περισσοτερο..το εβγαλα...

Ναι οταν δειχνει μικροτερο το μωρο εγινε αργα η συλληψη...μην αγχονεστε για κατι τετοια..ολα καλα θα πανε

εμεις θα ακουσουμε καρδουλα την δευτερα..επιτελους!!!

εγω ενα περιεργο αγχος..στον γιο μου δενε ιχα τετοια

Επισης ουτε εμενα με τραβανα τα γλυτκα..αντιθετα με τραβανε κρεατα ψητα η τηγανητα- που δεν τροω τιγανητα γεννικα..και τυρια λειομενα...τωρα πχ ανετα τσακιζω πιτσα χωρις αλλαντικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγγυούλες!!!!!!!

Καλωσορίζω κι εγώ με τη σειρά μου τις καινούριες εγγυούλες της παρέας μας!!!! και ναι θα περνάμε ωραία όλες μαζί..... αρχίζει η παρέα και μεγαλώνει!! Περιμένουμε κι άλλες!!!! :D:D

litsaki δεν είναι τίποτα τα πονάκια είναι φυσιολογικά.. μεγαλώνει η μήτρα! Εάν είναι έντονα όμως πάρε καλύτερα το γιατρό σου!!

Πολλά συγχαρτήρια στις εγγυούλες που είδαν τα σποράκια τους!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Πάντα όλα καλά να είναι!!! :-bd

Ρε κορίτσια τι τέλεια που ήταν σήμερα που χιόνισε!!!!!! μου έφτιαξε την διάθεση!!!!! Χιόνισε σε εσάς?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαααα..εδω φυσαει..πολυ..,.

εμας θα ριξει χιονονερο απο δευτερα...μπλιαξ..

αχχ..και δευτερα εχω γιατροοο..να δω πως θα παω τοσο μακρια με το λεοφωρειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θεμα δεν ειναι να με παει...εχω αυτοκινητο...

τοθεμα ειναι πως εδω μενω δυτικα..και το ιατρειο ειναι ανατολικα..επισης δουλευει ανατολικα και ο αντρα ςμου ο οποιος εκεινη την ωρα σχολαει..οποτε δε λεει να κατευβουμε με δυο αυτοκινητα.

Εγω θα παω με το λεοφωρειο και ο καλο ςμου θα ερθει εκει με το αμαξι και μετα θα φυγουμε μαζι

Απλα η ωρα ειναι τετοια που δεν βολευει. Ο Γιατρος δεχετε 4-8 το ραντευου μας ειναι στις 18:40..ισα ισα θα προλαβω να ερθω να κανω ενα γρηγορο ντουζακι και να φυγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...