Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου...με το καλο κ σεις...

αχ βρε σεσιλια στο 1ο σου παιδακι μεχρι τον 9ο ξερναγες??αχ παναγια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπα Μαριλου απο καπια φαση και μετα εγινε ρουτινα...ξυπναγα..ξερναγα σαλια..και ημουν ΟΚ..ανακατευομουν βεβεια..ολα μου μυριζαν..η καημενη η πεθερα μου μεχρι και ψαρονεφρι εφτιαξε και το ξερασα...αλλα ΟΚ..

πιστεψε με ξεχνας τα παντα οταν το βλεπεις..

εγω ξερασα και την ημερα που πηγα να γεννισω- εκανα καισαρικη- και μετα το χειρουργειο, και το τσαγακι που μου φερα το εβγαλα ολα..

αλλα οταν μου εφεραν το μωρακι..τοσο αδυνατο ασχημουτσικο φαλακρο τα ξεχασα ΟΛΑ...

τωρα τα ξαναθυμηθηκα βεβειοα..αλαλ κοιταζω τον γιο μου και λεω αμα ειναι να ξανακανω αλλο ενα μικρο τρελο νινι σαν και αυτο...χαλαλι

Εγω κοιλια εκανα αμεσως..αλλα την καμουμφλάρω..βασικα με καταλαβαινουν πιο πολυ απο τα παπουτσια..εγω γυριζα με 12 ποντες γοβες στο γραφειο..και τωρα ειμαι με κατι μποτακια στιλ UGG και με μπαλαρινες..ειπα πως και καλα πονανε τα ποδια μου απο το βαρος που πηρα..αλλα..με βλεπω μετα τις γιορτες να το ανακοινονω

Εμας το ξερουν μονο οι γονεις και τα αδελφια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι θελω κ γω να ερθει η στιγμη που θα τα κρατησω αγκαλια κ θα τα ξεχασω ολα...

εχω περασει πολλα κ ονειρευομαι αυτην την ημερα...

κ γω εκανα κοιλια...εαν με δεις με λες εγκυο...

θα σας βαλω καποια στιγμη κ φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου με το καλο η αυχενικουλες!!!!!!!!!!

Εμενα απο ξενους μονο οι κουμαπαροι μας το ξερουν..ακομη κανεις αλλος..Λεω μεχρι να κλεισω τον 3ο να μην το πω αλλα δεν ξερω αν θα αντεξω...Μολια ακουσουμετην καρδια θα θελω να το φωναξωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα ποτε πατε γιατρο;;;;;

Εμεις παντως στον Χριστοφορο το ειπαμε μονο σε πολυ κοντινους συγγενεις και στην κουμπαρα και νονα- η οποια δε με το που εμαθε οτι θα ειναι αγορακι ειχε τρελαθει απο τη χαρα της.

Κοντευα 6 μηνων οταν το εμαθαν και αλλοι..στην δουλει ατο καταλαβαν μονοι τους γιατι αρχισα να ξερναω συνεχεια και να λειπω απο το γραφειο..ε ενταξυ ειπαν νιοπαντρη ειναι λογικο..

αλλα μετα το μανικι πο φαγανε οσο ελειπα..δεν θα τους αρεσει ιδιετερως...κυριως δε αμα τους πω ποσο εχω σκοπο να λειψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια σε αυτη την εγκυμοσυνη θα ηθελα να μην το μαθει κανεις ομως....

το ξερουν οι δικοι μας,οι κουμπαροι μας κ αναποφευκτα 2-3 πολυ κοντινοι φιλοι...

εχουμε εξαφανιστει απ'ολα τα λημερια μας...

θα μας δουν ολοι με το καλο με το καροτσι..χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Σαββατο θα παμε!!!θα μαι 7+2 θα ακουσουμε καρδουλα ε??

Ναι κ γω αμα δουλευα δεν θα το λεγα..ξερεις τα αφεντικα ειναι....μονο αυτοι εχουν δικαιωμα να παιρνουν αδειες...

Εγω δεν ξερω αν θα αντεξω τοσο...δεν νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο Κατερινάκι μου είμαι 1-2 βήματα πριν απο σενα κ τώρα σε καταλαβαίνω τι θα πει δεν περνάνε οι μέρες.... :D Φιλάκια στη κοιλίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κανω καθε 4 ημερεσ χοριακη και αυτη τη φορα δεν ανεβηκε αρκετα και φρικαρα. απο 2000 πηγε 5500 και τωρα 8900. ουτε καν διπλασιαστικε και περασαν 4 ολοκληρεσ μερεσ. εχω φρικαριιιιιιιι :o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κανω καθε 4 ημερεσ χοριακη και αυτη τη φορα δεν ανεβηκε αρκετα και φρικαρα. απο 2000 πηγε 5500 και τωρα 8900. ουτε καν διπλασιαστικε και περασαν 4 ολοκληρεσ μερεσ. εχω φρικαριιιιιιιι :o:o:o:o:o

Ειρηνη μην σε πιανει πανικος..η χοριακη δεν διπλασιαζεται μετα απο καποιες μερες..

Και βασικα η χοριακη ανεβαινει 60-70% καθε 48 με 72 ωρες..τις πρωτες μερες μετα καθε 48-96..

Υπερηχο κανατε και το ειδατε οτι ειναι ενδομητριο σωστα??Αιματακι δεν εχεις..Οποτε μιλα με τον γιατρο σου και θα δεις οτι ολα θα ναι καλα..Για υπερηχο ποτε ξαναπας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η γιατροσ ειπε να μην ξανακανω αλλη χοριακη αφου μου κανει κακο και οτι την δευτερα θα ακουσουμε καρδια. δεν μου ειπε αν η χοριακη ειναι καλη μονο οτι οτι ειναι να δουμε θα το δουμε την δευτερα. και δεν περναν οι μερεσ. κατερινα εσυ ποτε πας; αυριο θα γινουμε 7 εβδομαδων;;; ευχαριστω κοριτσια για το κουραγιο και τη δυναμη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη μου το μόνο που έχεις να κάνεις τώρα είναι να ηρεμήσεις και να περιμένεις την Δευτέρα.. Μην αγχώνεσαι γιατί έτσι θα αγχώνεις και το εμβρυάκι σου και δεν κάνει ;) Και θα δείς τη Δευτέρα ότι όλα θα είναι μια χαρά! Με το καλό λοιπόν να ακούσετε την καρδούλα τη Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιρήνη μου καταρχήν γιατί κάνεις συνεχώς χοριακές? Είναι ήδη πολύ ψηλές οι μονάδες σου..Μην αγχώνεσαι..όλα καλά θα πάνε..

Γιελίζ μου καλη ξεκούραση..Εγώ να δεις και τι δεν θα δινα να ήμουν στο κρεβατακι μου τώρα...χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!!!! :-h:-h:-h Τι μου κάνετε εγγυούλες μου??

Ειρήνη μου μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά!!!! Γιατί κάνεις τόσο συχνά χοριακές?? Πάντως εγώ δεν έχω κάνει ποτέ!! θα με άγχωνε όλη αυτή η διαδικασία! Και τις δύο φορές με τεστ φαρμακείου έμαθα τα ευχ'αριστα και μετά με υπέρηχο!!!

marilou όλα καλά θα πάνε αύριο με την αυχενική!!! Θα έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα!!! περιμένουμε νέα σου....

Εγώ στη δουλειά αναγκάστηκα να το πω γιατι χρειάστηκε να λείψω σχεδόν τρεις εβδομάδες και δεν ήξερα πότε θα γυρίσω... είχα μια πολύ μεγάλη αποκόλληση την 5η εβδομάδα και αιμοραγία οπότε και έπρεπε να ενημερώσω μιας και δεν έχω και πολλά περιθώρια από το ταμείο μου και εξαρτώμαι από τη διάθεση του διευθυντη... Ευτυχώς είναι υπέροχος άνθρωπος!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου μου καλη επιτυχια αυριο με τις αυχενικουλες!!!!Ολα θα ναι μια χαρα!!!!!!

Ειρηνη μου ναι αυριο ειμαστε 7 εβδομαδων!!!!!!!Το Σαββατο θα παω ξανα για υπερηχο...θα μιλησω κ με το γιατρο μου αυριο να το επιβεβαιωσω..

Μαμα Νικολα η Ειρηνη ειναι απο εξωσωματικη εξου κ οι χοριακες διοτι ξεκινησε με χαμηλη και το αγχος..που εμειςτο χουμε κομματακι παραπανω!!!!!!!

Φιλακια στις υπολοιπες εγκυουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα.... οκ! δεν ήξερα!!! Πάντως σημασία έχει να προσπαθήσεις να μην αγχώνεσαι!! Όλα θα πάνε τέλεια Ειρήνη μου θα δεις και σε 7 μήνες θα κρατάς ένα αγγελούδι στην αγκαλίτσα σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraa koritsiaaa

ti mou kanete?egw kala ligo pou zalizomai k exw adunmia alla den einai tpt mallon den exw sidhro aurio pou tha paw kai poso anpomonw tha me taktopoihsei o giatroudakos mou..oso gia tis xoriakes pou lete rekoritsia egw ekana mia kai mou eipe na paw paraskeuh me proxhro upologismo pou ekane alla den mou eipe na epanalabw ..autaaaaaaa filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!

τι κανετε;;;..εχουμε καμια Αννα εδω;;;; να την χαιρομαστε και χρονια της πολλα!!!!

πως ειστε;; εγω καλα..ξερναω οπως παντα μπλιαχ...με παξιμαδια τη βγαζω..

να δειτε πως και αυτο το παιδι θα μου βγει λαιμαργο λογω στερισης φαγητου στη μητρα...χαχαχα

ναι εχω ορεξη για αστειακια στην κατασταση μου!!!!

Εγω ξερω τις χωριακες τις κανουν πιο πολυ σε εξοσωματικη αλλα και παλη δεν το κανει καθε γιατρος αναλογα..

Ολα θα πανε καλα μιν ανισυχειτε..τα καλοαιρινα μας μωρακια ειναι γουρλιδικα...

φτυστε τον κορφο σας να εχουμε ολες καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες, να γεννησουμε γερα και δυνατα μωρακια!!

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...