Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

και εγω γυρω στους 4 μηνες το εμαθα..για την ακριβεια πρωτα το καταλαβα και μετα μου το ειπε εκανε καραμπαμ στον υπερηχο οτι ηταν αγορι..αναλογα στο γιατρο....σημασια εχει γερο παιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aerini μου εγώ θα έλεγα μέχρι να πάς στον γιατρό σου να μη κάνεις... καλύτερα είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου να σου πεί... γιατί κάθε οργανισμός - κάθε εγκυμοσύνη δεν είναι το ίδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!!! :D

Τι κάνετε κορίτσια??? Χαρά μου με το καλό να δεις το μωράκι σου..περιμένουμε νέα σου!!

Εγώ έχω αγωνία μέχρι την άλλη Παρασκευή θα σκάσω!!!

Κορίτσια εγώ από συμπτώματα έχω φουσκωμένα ούλη και νιώθω ότι με πονάνε όλα τα δοντια..ευτυχώς δεν το έχω συχνά όμως..Και το άλλο με πιάνει μια πείναι που νομίζω ότι θα λυποθυμήσω αν δεν φάω κάτι..και με πιάνει συχνά αυτό..Αλοίμονό μου!!!Τα κιλά ανεβαίνουν αλλά χαλάλι!! Να φανταστείτε από την κοιλιά που έχω σήμερα με ρωτούσε μια κοπέλα πόσων μηνών είμαι!! Κι είμαι ακόμα 5 εβδομάδων!!!

Μαριλού μου εμένα ο γιατρός μου είπε στη 16η θα γίνει η περίδεση, εκτός αν υπάρξει κάτι έκτακτο και γίνει από προηγουμένως.Δεν είναι αργά??Και συγχαρητήρια για τα διδυμάκια κοπέλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ.. πότε προλάβατε και τα γράψατε όλα αυτά????

καλησπέρα εγγυούλες!! χαίρομαι που διαβάζω ωραία νέα!! Μπράβο!! Κοριτσάκια εσείς με τις αναγούλες έχετε δοκιμάσει αγγούρι αλλά βρεγμένο? κάπου διάβασα ότι βοηθάει... αλλά δεν θυμάμαι που.. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.. βλέπετε εγώ δεν έχω αναγούλες.. έχω υπνηλία, τρελή συχνοουρία και μου έχει ανοίξει η όρεξη αλλά προσπαθώ να την μαζέψω!!! :roll::roll:

Εχτές γιόρταζε ο μικρός μου και είχα κόσμο.. εν τω μεταξύ 'εχει πέσει και πολύ δουλειά στο γραφείο και σχολάω πιο αργά και δεν έχω προλάβει να μπω!!

Maraki 'ασε και μένα η κοιλιά μου είναι σαν να είμαι στον 4ο - 5ο μήνα και είμαι 9 εβδομάδων..... Που θα φτάσει???? :wtf::crazy::-ss Αφού δεν ήθελα να το πω ακόμα στους παραέξω αλλά δεν κρύβεται πια.....

:lol::lol:

aerini μου καλό θα ήταν να περιμένεις να σου πει ο γιατρός.. εμένα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν με άφηνε να κάνω και πολλά ειδικά στο πρώτο τρίμηνο....

DIOSA μου κι εμένα στην αυχενική μου είχε πει το φύλλο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, στη 12η εβδομάδα!! Δεν πρόλαβε δηλαδή το καταλάβαμε από μόνοι μας.... :lol::lol:

Xara μου τι νέα??? Πως πήγε με τον υπέρηχο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτισια με την κοιλιά έχω και εγώ θέμα... πήρα πολλά κιλά το καλοκαίρι και τώρα είμαι σαν να είμαι 5 μηνών... αλλά ξεκίνησα πάλι να πηγαίνω στη διαιτολόγο μου και πιστεύω ότι θα βάλω ένα φρένο, αφού απο την περασμένη Τρίτη μέχρι σήμερα που ξαναπήγα δεν πήρα καθόλου, μάλιστα έχασα και 600 γρ και έτρωγα μια χαρά και ήμουν σκασμένη συνέχεια...

Ευτυχώς ο γιατρός που έχω τώρα δεν κάνει θέμα τα κιλά και δεν με αγχώνει καθόλου... απλά μου είπε να προσέχω λίγο...

Μαμα Νικόλα αύριο θα δοκιμάσω το αγγούρι να δούμε αν θα κάνει τίποτα... αλλά όταν λές βρεγμένο τι εννοείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORISTSIA!pHGA KAI EIDA TO MWRO!!!!!!!!!!!MOY HR8E NA BALW TA KLAMATA DEN EXW KSANA NIWSEI ETSI!!BEBAIA ENA FASOLAKI AKOMH....PIO MIKRO KAI OLAS !!!mOU eipe OTI EINAI FYSIOLOGIKO!!!ANAKOYFISTHKA FILENADES MOY..EIXA AGXOS...

MOY EDWSE EXETASEIS NA KANW..KAI DIATROFH..DE KSERW TWRA POY TO EIDA ,ESTW TOSO LIGO,MESA MOU ..ENOIWSA MEGALYTERH EY8YNH APENANTI SE AYTO..NA TO PROSEXW PARA PANW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!THN ALLH EBDOMADA MOY EIPE NA PAW NA TO KSANA DOYME KAI 8A TO AKOYSOYME KAI OLAS :D

MONO POY TO SKEFTOMAI SYGKINOYME....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο xara μου!!!!!!! Είδες από πόσο μικρά μας παίρνουν το μυαλό???? Πάντα όλα καλά να είναι κοριτσάρα μου!!!!

DIOSA απ'ότι κατάλαβα εννοούσε ότι το καθαρίζεις και το περνάς κάτω από τη βρύση.. το βρέχεις! και μετά το τρως! Ελπίζω να πιάσει!!!!!!! ;)

Ο δικός μου ο γιατρός γενικά είναι υπερβολικός!! Και με τα κιλά! Απλά επειδή ήμουν πολύ καλό παιδί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και τον άκουγα πολύ και πρόσεχα... εεε... δεν είχα πάρει και πολλά κιλά.. μόνο 9 είναι λίγο πιο χαλαρός!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORISTSIA!pHGA KAI EIDA TO MWRO!!!!!!!!!!!MOY HR8E NA BALW TA KLAMATA DEN EXW KSANA NIWSEI ETSI!!BEBAIA ENA FASOLAKI AKOMH....PIO MIKRO KAI OLAS !!!mOU eipe OTI EINAI FYSIOLOGIKO!!!ANAKOYFISTHKA FILENADES MOY..EIXA AGXOS...

MOY EDWSE EXETASEIS NA KANW..KAI DIATROFH..DE KSERW TWRA POY TO EIDA ,ESTW TOSO LIGO,MESA MOU ..ENOIWSA MEGALYTERH EY8YNH APENANTI SE AYTO..NA TO PROSEXW PARA PANW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!THN ALLH EBDOMADA MOY EIPE NA PAW NA TO KSANA DOYME KAI 8A TO AKOYSOYME KAI OLAS :D

MONO POY TO SKEFTOMAI SYGKINOYME....

kalimera eggioukes m...

xara m ti oraia pou eides to moraki sou...mpravo, mpravo kardoula mou...ate kathise na diavaseis tora :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORISTSIA!pHGA KAI EIDA TO MWRO!!!!!!!!!!!MOY HR8E NA BALW TA KLAMATA DEN EXW KSANA NIWSEI ETSI!!BEBAIA ENA FASOLAKI AKOMH....PIO MIKRO KAI OLAS !!!mOU eipe OTI EINAI FYSIOLOGIKO!!!ANAKOYFISTHKA FILENADES MOY..EIXA AGXOS...

MOY EDWSE EXETASEIS NA KANW..KAI DIATROFH..DE KSERW TWRA POY TO EIDA ,ESTW TOSO LIGO,MESA MOU ..ENOIWSA MEGALYTERH EY8YNH APENANTI SE AYTO..NA TO PROSEXW PARA PANW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!THN ALLH EBDOMADA MOY EIPE NA PAW NA TO KSANA DOYME KAI 8A TO AKOYSOYME KAI OLAS :D

MONO POY TO SKEFTOMAI SYGKINOYME....

Καλημέρα κορίτσια! Χαρά μου πολύ όμορφα τα νέα σου.. Για τα κιλα μην αγχώνεσαι, γερό να είναι το μωράκι σου, αυτό έχει σημασία!

Εγώ είμαι πρωινή σήμερα, τώρα έχω κενο και είπα να πω ένα γεια....Θέλω να κλείσουν τα σχολεία και να κοιμάμαιιιιιιιιιιι!!!! 1,5 βδομάδα έμεινε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA!!!!eyxaristw koritsia poly!!!

maraki ypomonh 8A KLEISOYN TA SXOLEIA KAI META ...8A KOIMASAI!!!!!! :D

AERINI PERIMENW TH TRITH...NA MAS PEIS KAI ESY TA EYXARISTA!!!!!!!!!

MAMA NIKOLA EYXARISTW POLU...ONTWS MAS PERNOUN TO MYALO KAI AS EINAI TOSO MIKROUTSIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GIA OLES MAS OLA KALA......NA EINAI :

8A KA8HSW NA DIABASW GIATI ALLIWS DE ME BLEPW NA PERNAW TIS EXETASEIS ,..AERINI ESY DIABAZEIS KA8OLOU??ELPIZW NAI MH TO EXEIS RIXEI STIS BOLTES SAN KAI EMENA!!!!!EXW BALEI ADEIA AYTH THN EBDOMADA(KAI KALA GIA NA DIABASW )ALLA DE TO BLEPW NA STRWNWMAI!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα κοριτσιαααα..ηρθααα κ εγω!!!!!!!!!τι κανετε?εγω μπορω να πω ετσι και ετσι....εχω αδυναμια,λιγο ζαλιζομαι,κ αρρωστησα οχι βαρια εχω εναν χαζο ξεροβηχα και δεν ξερω τι να κανω βηχω ολη την ωρα τρανταζομαι..τσαι δεν βοηθαει τι να κανω?εγω θα παω να δω το φασολακι μου την παρασκευη για να φαινετε καλα μου ειπε ο γιατρος...αχχ εχω μια λαχταρααα..αυτα φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Χαρά μου Πολύ χάρηκα με τα νέα σου!! Μπράβο κοπέλα μου, άντε με το καλό τώρα να ακούσετε και την καρδούλα!!!!

Μαμα Νικόλα εμένα η προηγούμενη γιατρός μου ήταν φρικαρισμένη με τα κιλά!!! Και με είχε αγχώσει πολύ!!! Και ήμουν και πιο αδύνατη απότι είμαι τώρα όταν έμεινα έγκυος! Ο τωρινός γιατρός μου είναι ΘΕΟΣ χαχαχαχα μια χαρά είσαι μου λέει...χαλαράαα!!! Βέβαια εγώ προσέχω αλλά δεν έχω το άγχος που είχα την προηγούμενη φορά...Και βλέπω ότι αυτή η μέθοδος είναι πιο αποτελεσματική στο να μην παίρνω κιλά! Τι να πώ...

Μαράκι υπομονή... τι είναι 1,5 εβδομάδα...? Τίποτα! :D:D:D:D θα περάσει και μετά θα είσαι ξάπλα!!! (Τυχερή!!)

aerini μου καλημέρα και σεσένα!!! Πώς είσαι σήμερα?

Merykal καλώς μας ήρθες!!!!! Εύχομαι να έχεις μια τέλεια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!! Με το καλό να δείτε το μωράκι σας την Παρασκευή και όλα να είναι ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ!!!

Για τον βήχα τώρα... στύψε ένα λεμόνι σε ένα ποτηράκι και βάλε μια κουταλιά (σούπας) μέλι, ανακάτεψε το καλά και πιές το...εμένα μου σταματάει αμέσως τον βήχα. Ελπίζω να σε βοηθήσει και εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα γκαστρουλες!!!!!!!!!Τι κανετε??

Χαρα μου τελειος ο υπερηχος ε???Τμουν χαλια..το σπορακι φοβερο???

Κοριτσια εγω χτες ημουν χαλια..ολο ανακατευομουν και η γευση στο στομα χαλια...λες κ ειμαι αρρωστη...τσαρουχι...

Εγω δεν εχω παρει γραμμαριο....48 ακομη!!!Παρ ολο που τρωω κανονικα..εχω κανει κ υπερβολες καποιες μερες ειμαι σταθερη ακομη..Βεβαια κανω διατροφη σχεδον ενα χρονο τωρα οποτε εχει συνηθισει κ το ματι μου...εχασα 14 κιλα...Και πιστευω πως θα παρω λιγοτερα..

Αντε 3 μερουλες ακομη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερίνα.... Υπομονή κοριτσάκι και θα φύγει και η χάλια γεύση απο το στόμα... για όλα φταίνε οι ορμόνες! Αλλά θα στρώσουμε όλες που θα πάει! Με το καλό και ο υπέρηχος σε 3 μέρες, να ακούσετε την καρδούλα και να χαζέψετε!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Τα κιλά σου είναι σούπερ, δεν νομίζω να έχεις ανάγκη απο διατροφή!! Χαλάρωσε και απόλαυσε το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Χαρά μου απο εδώ και πέρα αυτή είναι η μοίρα μας :P:P:P:P να ανυπομονούμε για τον επόμενο υπέρηχο!! χαχαχα Αλλά χαλάλι αφού το ευχαριστιόμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

Χαρα τελεια νεα!!!

μαμα νικολα να σου ζησει το ζουζουνι!!!!

Τι κανετε κοριτσια;;;

εγω οχι και τοσ καλα..

οι εμετοι σε καθημερινη βαση...δεν μπορω να φαω τιποτα ολα μου μυριζουν ολα μου ξυνιζουν...

ειμαι με φρυγανιες και παξιμαδια..

καλο απο μια αποψη γιατι δεν θα παρω κιλα οπως και στον Χριστοφορο αλλα απο την αλλη αυτο δεν υποφερετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκουλες μου!!!

μπραβο χαρα μου για το σπορακι σου...με το καλο να ακουσετε κ καρδουλα..

καλως μας ηρθες μερυκαλ...με το καλο...

κοριτσια υπομονη με τις ζαλαδες τις αναγουλες κ την χαλια γευση...θα περασει κ θα φαινεται παρελθον...

εμεις αυριο παμε για την αυχενικη μας....προσπαθω να παραμεινω ηρεμη κ ψυχραιμη...καταβαθος πιστευω πως ολα θα ειναι καλα αλλαααα....

μαρακι μου κ μενα εαν ηταν ενα παιδακι την απλη περιδεση που θα καναμε θα την καναμε την 16η εβδομαδα...ετσι μου ειπε...μην ανησυχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Cesilia ελπίζω σύντομα να σταματήσουν οι εμετοί και να ηρεμήσεις λίγο...

Marilou μου με το καλό αύριο η αυχενική σας! Όλα θα πάνε μια χαρά!!! Θα δείς!! Θα περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου με το καλο αυριο η αυχενικη

Diosa και εγω ελπιζω...να μη το τραβηξει 9 μηνες οπως στον Χριστοφορο...

Παντως τωρα που μιλατ εγια κοιλιες...

κοιταζω κατι φωτο που ημουν εγγυος στο γιο μου..και βλεπω πως τετοια κοιλια ειχα οταν ημουν 4 μηνων εγγυος..κλαψ κλαψ...

δεν εχω πει τιποτα ακομα στη δουλει αλλα με κοιταζουν περιεργα..βαλτε οτι δεν τροω τιποτα απο τις λιχουδιες που φερνουν..

θα τους ερθει νταμπλασ...ειδικα η κοπελα που θα με αντικαταστησει..εγκεφαλικο θα παθει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το είπα μόνο στην κοπέλα που θα με αντικαταστήσει και στον υπεύθυνο προσωπικού, γιατί παίρνω άδειες για να πηγαίνω για εξετάσεις κτλ. και στους γονείς μου... Σκοπεύω μεχρι να γίνω 4-5 μηνών (πρώτα ο θεός) να μην το πώ... Άσε που όπως έχω πάρει κιλά δεν θα το καταλάβει και κανένας

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...