Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και εγω οπισθιος και ψιλος. και τωρα και στο πρωτο μου. Παντως γεννησα πολυ καλα τοτε.

Το μωρο σου daddy ειναι μια χαρα στα γραμμαρια. Εμενα ηταν 23εβδ. και ηταν 600γρ και γεννηθηκε 3κιλα φυσιολογικα.

Μην ξεχνατε οτι ο τοκετος ειναι η πιο ομορφη εμπειρια στην ζωη μιας γυναικας.

Για μενα ηταν η πιο ομορφη μερα στην ζωη μου και θα ειναι οταν θα γεννησω το δευτερο μου αγελουδι. Παντως δεν ηταν την ημερα που παντρευτηκα οπως μου ειπε ο ανδρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως λεει και η γιαγια μου, εγω αυτα τα μοντερνα δεν τα καταλαβαινω η σωστη εγκυος ειναι χοντρη και την ταιζουμε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Σωστή η γιαγιά!!! Μαζί της!

Καλημέρα!

Εμένα μ' έχει πιάσει μια μικρή γκρίνια τελευταία... Έχουν επανέλθει δυναμικά οι φαγούρες μου στους ώμους, στην πλάτη και στη κοιλιά σε βαθμό που δε μ'αφήνουν να κοιμηθώ το βράδυ και δεν έχω βρει ακόμα καμία καλή λύση! Το αποτέλεσμα είναι να αργώ πολύ να κοιμηθώ και να μη ξυπνάω με τίποτα το πρωί (σήμερα σηκώθηκα 12.40 με το ζόρι!) Βλέπω και πολύ έντονα όνειρα, συνήθως αγχωτικά... Και μου φαίνεται και πολύ μικρή η κοιλιά μου... Ουφ, ξύπνησα με μουρμούρα φαίνεται σήμερα, με συγχωρείτε!

Andria χαίρομαι που άκουσες τη μικρή σου και ησύχασες! Άσχημο το άγχος! Μ' έχει πιάσει και μένα μια ανυπομονησία τώρα μέχρι τις 17!!!

Για τον πλακούντα κι εγώ δεν έχω ιδέα! Δε θυμάμαι να μου είπε κάτι ο γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω το τονιζω νομιζω οτι ειναι καλες οι τιμες σου... ποσα γραμμαρια γλυκοζης σου εδωσε?

jule μην αγχωνεσαι ουτε για τα κιλα ουτε για τιποτα ...

εγω θεωρω ακραδαντα οτι την εγκυμοσυνη πρεπει να την απολαυσεις κοριτσια.

Και ακομα και ο διαβητης κυησεως αντιμετωπιζεται μια χαρα και φευγει μετα και ειναι και στον οργανισμο μου ηρθαν δυο κοπελες στο φαρμακειο 7ο μηνα με αυξηση βαρους 6,5 κιλα η μια 9 η αλλη τιποτα παραλογο και εκαναν διαβητη και οι γιατροι τους ειπαν οτι καποιοι οργανισμοι το κανουν ουτως η αλλως . Αυτος ο διαβητης με τη γεννα φευγει ... δεν ειναι κατι τραγικο. Εγω θεωρω οτι αυτο που μας συμβαινει ειναι μοναδικο . Για τα φρουτα και τα λαχανικα κανεις καλα γιατι βοηθουν το μωρο αλλα μη στεναχωριεσαι γλυκεια μου... Ολα καλα θα πατησουμε και μια διαιτα μετα κι ολα τελεια. ε ε ε ε μα, πειτε κι οι αλλοι βρε παιδια :D

ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ 100ΓΡ ΓΛΥΚΟΖΗΣ..ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ?ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΠΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ 120 ΧΡΟΝΟ ΗΤΑΝ 70-120 Κ ΕΓΩ ΕΧΩ 122.ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΡΙΟ?ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jule μην αγχωνεσε ειναι πολυ καλες οι τιμες σου, ετσι ειχα και εγω στο πρωτο μου. η πιεση σου πρεπει να ειναι μεχρι 13. την πατησα εγω στην αρχα της εγκυμοσυνης και την μετρουσα συνεχεια και ειχα 11 το πολυ 12,5/ η μεγαλη.

ποσα γραμμαρια γλυκοζης σου δωσανε; εμενα μου ειχαν δωσει 75γρ ζαχαρη και οσο θελω νερο.

καλημερουδια!!!!!!!

ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ ΠΙΕΣΗ 9 Η ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ 6 Η ΜΙΚΡΗ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.......ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΕΤΡΗΘΗΚΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ ΗΤΑΝ 12,5 Η ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ 9 Η ΜΙΚΡΗ...ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΞΗΣΗ...ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΠΕΣΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠΟ ΧΤΕΣ...ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΜΠΥΛΗΣ ΖΑΧΑΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 0 ΧΡΟΝΟ=88 ΚΑΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΕΙΝΑΙ 70-115,ΓΙΑ 60 ΧΡΟΝΟ=98 ΚΑΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΕΙΝΑΙ 120-170 ΚΑΙ ΓΙΑ 120 ΧΡΟΝΟ=122 ΚΑΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΕΙΝΑΙ 70-120....ΜΕΤΑ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 34,ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΗΔΗ 15 ΚΙΛΑ................ :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:(( .ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ???ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ???ΑΛΛΑ ΝΤΡΑΒΑΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ....ΘΕΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΑΚΟΜΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jule εισαι υπερβολικη για το σακχαρο. ειναι καλη η καμπυλη σου, 2 μοναδες επανω ισουν με τιποτα. οσο για την πιεση σου πρεπει να μιλησεις με τον γιατρο σου πραγματικα ανεβηκε αρκετα. Να θυμασαι κατι οσο αγχωνεσε τοσο θα ανεβαινει. Πρεπει οπωσδηποτε να χαλαρωσεις!!!!!!!!!!!

Πηρες παντως αρκετα κιλα, φαντασου πως απο τον 7ο και μετα περνουμε τα περισσοτερα επειδη τοτε μεγαλωνει αρκετα και ο μικρος. Ευτυχως εγω εχω παρει 4 κιλα μονο. Και δυστυχως δεν μπορω να φαω ουτε λαχανικα ουτε φρουτα, σας ζηλευω πολυ εσας που μπορειτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 Η ΜΙΑ 4 Η ΑΛΛΗ!! Καλε σταματηστε μην την καταρακωνετ!! :lol::lol::lol:

Jule κι εγω νομζιω εισαι υπερβολικη..πανικοβλησου στο γιατρο οχι νωριτερα!! Ελα θεε μου!! Χαλαρά και ολα θα ειναι ομορφα ενταξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θελω βοηθεια. πως βαλατε τις εικονες με την εβδομαδα της εγκυμοσυνης. εχουν σπασει τα νευρα μου να το ψαχνω και μου αρεσει σε σας να το βλεπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jule 12,5 πιεση με το αγχος που εχεις δεν ειναι πολυ και η μικρη δειχνει τους παλμους, δε θεωρω οτι εχει σχεση με τα κιλα... Εγω εχω βαλει 7 πριν την πρωτοχρονια , αυτη τη βδομαδα δεν ξερω..χχαχα ενταξει τι να γινει. Καθε γυναικα ειναι διαφορετικη, ολα καλα...Λοιπον το πιο πιθανο με δυο μοναδες πανω ειναι να σου δωσει ο ιδιος η διαβητολογος ειδικη διαιτα, κατι αλλο αποκλειεται. Με τη διαιτα δε θα πεινασεις ιδιαιτερα θα ειναι πολυ υγειινη , μπορει ομως να μη σου δωσει και τιποτα δεν ειναι προβλημα... Δε θεωρω παθολογικη την αυξηση της πιεσης σου ειναι μια χαρα, δοκιμασε σε παρακαλω να τη μετρησεις λιγο πριν κοιμηθεις οντας χαλαρη και ξαπλωμενη και μη χρησιμοποιεις ηλεκτρονικο πιεσομετρο ειδικα καρπου δεν ειναι ιδιαιτερως ασφαλη, λιγα ηλεκτρονικα ειναι καλα τα πολυ ακριβα.

samarcande μου σε δυο εβδομαδες θα φουσκωσει πολυ η κοιλιτσα σου, θα δεις και ολα καλα, μιλα για τη φαγουρα με το γιατρο και κανει πολλα ντουζ, δοκιμασε να αλλαξεις αφρολουτρα, ιδανικα κατ'εμε ειναι τα βρεφικα υποαλλαργικα αφροντους τυπου klorane, και βαζε σε ολο το σωμα ενυδατικη για εγκυους εγω λατρευω την pregnaderm. Εμενα ετσι μου εφυγε ο κνησμος! Και ειναι φυσικο να εχουμε γκρινια, οι ορμονες μας ειναι στα φουξια.... :lol::lol::lol::lol::lol:

happy τι κανεις ολα καλα με την κυστη ? εφυγε?

elenakos μας που εισαι ? τι κανει ο παιδαρας σου? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi79 πας στο pregnology.com κανεις το τικερακι και μετα πας στο προφιλ και κανεις copy paste κατι κωδικους, υπαρχει καπου θεματακι που λεει αναλυτικα ( κι εγω δε θυμαμαι πως το κανα, εκει το ειχα δει) :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria μια χαρα εγκυος φαινεσαι βρε στη φωτο, δε φαινεται οτι εχεις παχυνει μονο η κοιλιτσα σου τουρλωμενη, θελω κιε γω τετοιο σκαρι απο αυτο που δεν του μενουν τα κιλα, αλλα εχω απ τ αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello!!piga simera ston dr 406 gr to nini.fusika den eidame pali ti einai!upomoni mexri tin tetarti pou tha kanw ti b-epiepdou!ligo kalutera ta ugra!

afro24 ola kala?ase ki egw ta patisa ta 6.alla ti na kanoume?ki egw idio skari exw me tin andria mono pou stin egkumosini allazei..kai oti trww menei!

andria min stenaxwriesai!tha fanei i koilitsa sou gia ta kala se ligo!

jule min stenaxwriesai paidi mou..ontws kathe gunaika einai diaforetiki!oso gia tin piesi den itan mallon kai i kaluteri fasi otan tin metrises!kane auto pou leei i afro!

elenaki ontws pou eisai??

soulitsa pou gurnas??

giowrgaki s euxaristoume polu gia tis euxes!!

filia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jule 12,5 πιεση με το αγχος που εχεις δεν ειναι πολυ και η μικρη δειχνει τους παλμους, δε θεωρω οτι εχει σχεση με τα κιλα... Εγω εχω βαλει 7 πριν την πρωτοχρονια , αυτη τη βδομαδα δεν ξερω..χχαχα ενταξει τι να γινει. Καθε γυναικα ειναι διαφορετικη, ολα καλα...Λοιπον το πιο πιθανο με δυο μοναδες πανω ειναι να σου δωσει ο ιδιος η διαβητολογος ειδικη διαιτα, κατι αλλο αποκλειεται. Με τη διαιτα δε θα πεινασεις ιδιαιτερα θα ειναι πολυ υγειινη , μπορει ομως να μη σου δωσει και τιποτα δεν ειναι προβλημα... Δε θεωρω παθολογικη την αυξηση της πιεσης σου ειναι μια χαρα, δοκιμασε σε παρακαλω να τη μετρησεις λιγο πριν κοιμηθεις οντας χαλαρη και ξαπλωμενη και μη χρησιμοποιεις ηλεκτρονικο πιεσομετρο ειδικα καρπου δεν ειναι ιδιαιτερως ασφαλη, λιγα ηλεκτρονικα ειναι καλα τα πολυ ακριβα.

samarcande μου σε δυο εβδομαδες θα φουσκωσει πολυ η κοιλιτσα σου, θα δεις και ολα καλα, μιλα για τη φαγουρα με το γιατρο και κανει πολλα ντουζ, δοκιμασε να αλλαξεις αφρολουτρα, ιδανικα κατ'εμε ειναι τα βρεφικα υποαλλαργικα αφροντους τυπου klorane, και βαζε σε ολο το σωμα ενυδατικη για εγκυους εγω λατρευω την pregnaderm. Εμενα ετσι μου εφυγε ο κνησμος! Και ειναι φυσικο να εχουμε γκρινια, οι ορμονες μας ειναι στα φουξια.... :lol::lol::lol::lol::lol:

happy τι κανεις ολα καλα με την κυστη ? εφυγε?

elenakos μας που εισαι ? τι κανει ο παιδαρας σου? :D

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ...ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ 2030 ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ....ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ...ΛΕΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ??ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΑΥΣΤΗΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ,ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΣΧΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ.....ΕΛΕΝΑΚΟΣ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΓΙΟΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΕ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jule θα περιμένουμε τα νέα σου από το γιατρό αλλά είμαι σίγουρη κι εγώ πως όλα καλά θα είναι, δε βλέπω κάτι ανησυχητικό!

Άφρο μου σ' ευχαριστώ πολύ πολύ που απάντησες στη μουρμούρα μου, θα δοκιμάσω και τη κρεμούλα που λες! Στο γιατρό το είχα πει, μου είπε ενυδάτωση, πήγα και σε δερματολόγο, μου έδωσε μια ενυδατική που δε μου έκανε τίποτα! Έχω δοκιμάσει τέσσερις διαφορετικές ενυδατικές κρέμες μέχρι τώρα και τίποτα. Για να δούμε μήπως με σώσει η δικιά σου! Μόνο σε φαρμακείο τη βρίσκω?

Alex/poli καλώς ήρθες και με το καλό ο δεύτερος μπόμπιρας!!

Πράγματι η Έλενα που είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες βρε ειρηνη?????παιζουν με τον πονο μας οι σουσουραδες!!!!η μια τρεια αλλη δυο αλλη εξι κιλα...κ μιλατε?????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

γιουλι βαθιες ανασες κ χαλαρωσε!!!!!!!!!μια χαρα εισαι τιποτα δεν εχεις!!!μην ανχωνεσαι αδικα κ ταλαιπωρεις το μυαλουδακι σου με κακες σκεψεις ειμαι σιγουρη οτι εισαι μια χαρα αυτο θα σου πει ο γιατρος τωρα!!!εγω που εχω παρει τα περισσοτερα κιλα απο ολες δηλαδη αν σκεφτομουν ετσι επρεπε να σαλταρω ως τωρα!!!

samarcante ασχημο πραγμα η φαγουρα εγω εχω φαγουρα στις θηλες ασε που εγιναν κ μαυρες :shock: ελπιζω να βρεις συντομα την γιατρεια!!!

αφρο μου εσπασε η κυστη εβγαζε 2-3 μερες πυον με αιμα τωρα μια χαρα ευτυχως!!!

joannaki το ονομα σου πως ειναι???μεγαλωσε κ το δικο σου μωρακι!!!!φτου φτου γερα να ειναι ολα!!!!χαιρομε που βελτιωθηκαν κ τα υγρα σου!!!!αντε τωρα να μαθεις κ το φυλλο!!!ποτε ειπες εχεις την β επιπεδου???

αντρια μια χαρα ειναι η κοιλιτσα σου μικρη κ τρυφερη!!!αν δεν σε ηξερα παντως εγω θα καταλαβαινα οτι εισαι εγκυος!!!

βρε συμπεθερααααα που εισαι καλε???σε πεθυμησα αντε ακομη να συνδεσουν το ιντερνετ?????θα γεννησουμε!!!!ο προικισμενος :oops: γαμπρουλης μου τι κανει???μεγαλωσε???(οχι αυτο που νομιζεις.... ολοκληρος εννοω) :lol::lol::lol:

εκανες β επιπεδου???

γιωργο μου το αποφασισατε τελικα ε????θα εισαι τουλαχιστον μεσα στο χειρουργιο να τον δεις μολις τον βγαλουν???επιτρεπεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...