Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

Happy μου χαιρομαι που σου αρεσε κι εγω οταν το ειδα ξετρελαθηκα! Το πηρα στα Η&Μ στην Αθηνα. Ειναι πολυ ωραιο και το ροζ αλλα και το γαλαζιο για τα αγορακια! Πηγα για δικα μου ρουχα (εχει πολυ ωραια εγκυμοσυνης) και βρηκα και για την μπεμπουλα! Στην Ορεστιαδα μενεις? Ξερω πως ανοιξε προσφατα στην Κομοτηνη. Καλο και ησυχο βραδυ σε ολες τις μανουλες και τα μπεμπακια μεσα στις κοιλιτσες!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

samarcande και εσύ στο Ιασώ γεννάς? Καλό μας ξεπαράδιασμα χιχιχιχιχι

Δυστυχώς κι εγώ στο Ιασώ... Τι να κάνω που αγαπάω πολύ το γιατρό μου! Καλό μας ξεπαράδιασμα λοιπόν!!! Πήγες και ζήτησες να δεις τα δωμάτια?? Εγώ όταν πήγα να ζητήσω τιμές αρχές Δεκέμβρη και τους είπα πως γεννάω Μάιο, μου είπαν να τους ξαναρωτήσω γύρω στο Μάρτιο γιατί μπορεί ν'αλλάξουν αρκετά, λες να τις ρίξουν κι άλλο?? Αλλάζει και το ΦΠΑ επίσης (αυτό προς τα πάνω βέβαια...) Αλήθεια έχεις συζητήσει τίποτα με το γιατρό σου για μαία και για μαθήματα ανώδυνου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια !!!

Ηλιοδώρα στα H & M βρήκες μωρουδιακά?!??! Εγω 2 φορές που πηγα δεν βρηκα κατι..τι στο καλο τυφλωση εγκυμοσυνης επαθα??! Οπως και να χει ειναι Τ Ε Λ Ε Ι Ο !!

Jule για την ακατασχετη πεινα εχω να πω οτι ειναι πολυ ενοχλητικη..με πιανει και εμενα... προσπαθω να πινω αρκετο νερο ν α ειναι γεματο το στομαχι για να μην σαβουριαζω οτι βρησκω μπροστά μου :lol::lol::lol::lol: Παντως καλα λενε τα κοριτσια..εγκυμοσυνη χωρις κιλα δεν γινετε.. !!

Andria Καλες τιμες εχετε στην Κυπρο για μονόκλινα σε σχεση με την αθηνα αλλα ρε συ η αμοιβη 1800??!?!

Καλα για το ΙΑΣΩ τι να πω? Πανάκριβα..δε ξερω κοριτσια εγω νοιωθω υπερβολικα τυχερη γιατι ο γιατρος μου ξεγενάει σε μια κλινικη πολυ φτηνη εδω στην Θεσσαλονίκη... εχει και ενα προγραμμα 48 ωρων ( νοσηλεια 2 ημερων δλδ) και μαζι με παιδιατρους κλπ βγαινει κο ντα στα 1.100 - 1.200!! Βαλε κ 1000 ευρω του γιατρου η αμοιβη φτανει ολο μαζι τα 2.200!! Νομιζω οτι ειναι καλυτερη τιμη που υπάρχει!!! Ελατε Σαλονικα !!! Σας φιλοξενωωωωωω! χαχα

Εμεις εθχες ( ποπο λογοδιαρροια) πηγαμε να δουμε κουνιες!! Καναμε μια σταση στα ΚουΚου - mothercare αλλα μου βγηκαν τα ματια απο τις τιμές!! Ενταξει να δωσεις 400 - 500 ευρω για μια κουνια μηπως ειναι λιγο υπερβολικό?!?!??!? Μετά πηγαμε στα ΙΚΕΑ να παρουμε ενα φωτιστικό για το δωματιο της πηραμε μια ροζ μαργαριτουλα ( αχ τελεια!!!) και μετα πηγαμε στην ποδηλατουπολη - bebe kai βρηκαμε μια σουπερ κουνια κοντά στα 300 ευρω! Παλι δεν την λες και φτηνη αλλα τουλαχιστον ειναι μεγαλη και το μωρό πορει να κοιμηθει μεχρι 5 χρονών!! Ευχομουν να ημουν αθηνα που εχει ποσες αποθηκες - πρατηρια με φτηνα επιπλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

Κοριτσια και αγορι πρεπει σε καποιον να μιλησω να μου πειτε αν ειμαι τρελλη και ο κληρος θα πεσει σ εσας( :oops: προκαταβολικα συγνωμη για το πρηξιμο)

Θα αλλαξω γιατρο... Θα επιστρεψω στον παλιο μου, που ειχα πριν την εγκυμοσυνη, διοτι με αυτον ειναι πολυ απροσωπα τα πραγματα και δεν την παλευω.

Τα προβληματα μου ειναι τα εξης: μπορει μεν να εχει ενα υπερσυγχρονο ιατρειο αλλα: α) θεωρω οτι με ξεπεταξε στην αυχενικη δηλ μας πηρε 6 λεπτα και 40 δευτερολεπτα η ακριβεια οφειλεται στο dvd που πηρα.

β) ειναι κοφτος στο τηλ και με κομπλαρει γ) επεμενε να μη μου δωσει ασβεστιο και μαγνησιο κι εμενα με πονανε τρελα τα κοκαλα μου και εχω κραμπες. κοινως εγω δεν επαιρνα καμια βιταμινη απο την αρχη και αν δεν εκανα εξετασεις την προηγουμενη εβδομαδα να φανει ο αιματοκριτης 29 δε θα μου εδινε, σημειωτεον τις εξετασεις τις εκανα μονη, η μανα μου που ειναι τοσα χρονια φαρμακοποιος επεμενε, εγω το ζωον αν και σπουδαζω φαρμακοποιος τυφλη εμπιστοσυνη στο γιατρο.

δ) τον παιρνω εχθες τηλ να τον ρωτησω για μαθηματα ανωδυνου τοκετου, και του λεω εξ αρχης οτι θελω μια πεπειραμενη μαια, και αυτος μου λεει οτι τα μαθηματα τα κανει το κοριτσακι που εχει στη γραμματεια που τελειωσε τη μαιευτικη περυσι και το κυριοτερο που ειναι το τελειο σαχλοκουδουνο και οτι δε συνεργαζεται με αλλη.

Και με βαση αυτα πηγα χθες στον παλιο μου γυναικολογο με ξεκινησε ασβεστιο και μαγνησιο και σιδηρο με φολικο. Και την παράλλη εβδομαδα θα παω για υπερηχο β στο ιασω οπου και θα γεννησω.

Καλα δεν εκανα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και αγόρι της παρέας.. Ξέκλεψα λίγο χρόνο για να δω τα νέα σας γιατί αμα κάνω μέρες να μπώ μετά δεν προλαβαίνω.. Afro μου καλά έκανες κατα τη γνώμη μου. Για μένα έχει σημασία να νιώθεις άνετα με το γιατρό σου και πάνω απο όλα να τον εμπιστεύεσαι.. Έτσι όπως τα περιγράφεις και έγω θα το σκεφτόμουν πολύ να τον αλλάξω.. έγω οποιαδήποτε στιγμή χρειάστηκα τη γιατρό μου δεν δίστασα να της τηλεφωνήσω και για το παραμικρό καμιά φορά και εκείνη πάντα με καθυσηχάζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω χοανιτα μου, κι εγω ετσι το σκεφτηκα μπορει να ειναι μια χαρα γιατρος απλα τα να χνωτιαζεις και με το γιατρο ειναι και υποκειμενικο και σημαντικο νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kι εγω πιστευω οτι εκανε ςπολυ καλα που αλλαξες γιατρο γιατι το βασικοτερο ειναι να σου εμπνεει εμπιστοσύνη!!

Ποπο 29 αιματοκρίτης?!??! Εμενα επεσε στο 34 και δεν μου εδωσε κ ει πε οτι ισως χρειασει να παιρνω αμυδρα..προτειμησα τις φακες! χεχΕ!! Τωρα κοιτα να βρεις την ρεγουλα σου με τον παλιο γιατρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μια χαρά έκανες Άφρο μου, έχει τεράστια σημασία πως νιώθεις με το γιατρό! Πρέπει όχι μόνο να εμπιστεύεσαι αυτά που σου λέει αλλά να αισθάνεσαι άνετα να του μιλήσεις, να τον ρωτήσεις ότι σου 'ρχεται στο μυαλό και να ξέρεις πως θα σ' ακούσει και θα λάβει υπόψη του τη γνώμη σου. Στο Ιασώ κι εσύ ε? Καλό μας ξεπαράδιασμα και πάλι!! Αχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλο μας ξεπαραδιασμα, βεβαια το παρηγορο ειναι οτι εχει κανει μειωση τιμων. Φυσικα και παλι μια περιουσια θελει αλλα ειναι λιγο καλυτερα απο το μητερα. Επισης εχει rooming in δηλαδη μπορεις να εχεις το μωρο κοντα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι με το rooming in χάρηκα κι εγώ πολύ γιατί θέλω οπωσδήποτε το μωρό μαζί μου! Κι έχουν αρχίσει να ενισχύουν πολύ τον αποκλειστικό θηλασμό απ' ότι είδα. Περιμένω με ανυπομονησία τις 17 να πάω στο γιατρό να συζητήσω τα του τοκετού επιτέλους και για μαία, ανώδυνο κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria κάπως καλύτερες είναι οι τιμές στην Κύπρο για μονόκλινο....Αλλά η β επιπέδου εδώ στο Ιασώ κοστίζει γύρω στα 150ευρώ αν θυμάμαι καλά...Σε ποια πόλη της Κύπρου μένεις? Είναι η γιαγιά του άντρα μου από την Κύπρο (Λεμεσό) αλλά δεν είχε ζήσει εκεί...Τώρα όμως ζει στην Λεμεσό και έχουμε πάει μια φορά τον Αύγουστο!! (πολύυυ ζέστη βρε παιδί μου :?:?:? )

Λοιπόν το ΦΠΑ στο Ιασώ είναι 13% (το ...αναβαθμισμένο :o:o ) και ο γιατρός μου μου ζήτησε 1800 μαζί με την μαία (1500 η δική του αμοιβή+300 η μαία) ανεξαρτήτως από το αν κάνουμε καισαρική ή όχι...Να πω την αλήθεια είμαι σχετικά ευχαριστημένη καθώς άκουσα διάφορα άλλα τρελά ποσά (3-3500 ευρώ) οπότε τώρα μένει να αποφασίσουμε το δωμάτιο...είμαστε μεταξύ δίκλινου (απλού) και μονόκλινου (απλού) αλλά μάλλον δίκλινο θα πάρουμε...

Θεωρώ ότι το superior αξίζει μόνο για το 3κλινο καθώς το απλό είναι υπερβολικά στριμωγμένο...

samarcande τα είδα όλα τα δωμάτια του Ιασώ οταν είχα πάει για την β επιπέδου και δεν αξίζουν καθόλου τα χρήματά τους... Τα τρίκλινα είναι πολύ μικρά (αυτά που είδα εγώ τουλάχιστον) και είναι σαν να κοιμάσαι στο ίδιο κρεβάτι με την άλλη κοπέλα (κολητά) και αυτό που μου έκανε την χειρότερη εντύπωση ότι δεν ήταν και πολύ καθαρά...καθώς επίσης και το ότι υπήρχαν πολλοί επισκέπτες και στρίμωγμα στα δωμάτια ...από την άλλη βέβαια το τρίκλινο έχει αρκετά πιο χαμηλή τιμή και για 4 μέρες που θα μείνουμε...ε δεν χάλασε και ο κόσμος...Εμείς ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει...Πάντως 1 τουαλέτα για 3 κοπέλες και πιθανα γαιδούρια επισκέπτες δεν φτάνει...

Εγώ χάθηκα γιατί ήμουν 15 μέρες κρυωμένη!!! Αρρώστησα, έγινα καλά και μετά αρρώστησα πάλι χωρίς καν να βγω από το σπίτι....Κόλησα εγώ τον εαυτό μου :o:o:o Αν είναι δυνατόν!!!

afro24 καλά έκανες και άλλαξες τον γιατρό γιατί αν σου κάνει τέτοια από τώρα τότε θα σου κάνει πιθανώς τα ίδια και στον τοκετό όπου είναι ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ το τι γιατρός είναι κάποιος...Είναι σημαντικό να κάνεις εξετάσεις κάθε μήνα. Εγώ κάνω γενική αίματος, ούρων και ζάκχαρο...Έχω και εγώ αιματοκρίτη 29 παρότι παίρνω 2 χαπάκια σίδηρο την ημέρα και ο γιατρός μου θεωρεί ότι είναι πρόβλημα...

Ποιο κοριτσάκι ρώτησε για μαθηματα ανώδυνου? Λοιπόν εμένα ο γιατρός μου και η μαία μου είπαν ότι από την στιγμή που θέλω επισκληρίδιο, τότε τα μαθήματα ανώδυνου δεν χρειάζονται...Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ η απάντηση αυτή...Και επίσης μου είπε ότι θα μου τα δείξει η μαία τα βασικά λίγο καιρό πριν...Ωστοσο εγώ θα ψάξω για μαθήματα αλλού...

Αυτά από εμένα και καλό σας μεσημέρι!!

αα samarcande σου γράφω και στο άλλο για το ταμείο (βασικά με ερώτηση θα σου απαντήσω :?:?:? )

πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι, εκτος απο το γιωργο ποια εχει κανει β επιπεδου, ποσο διαρκει?

εμενα η μπουμπου την πρωτη μερα της 19ης εβδομαδας ηταν 320 γραμμαρια, καλα ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geiaaaaaaaaa :):):):):)

KALH K EYLOGHMENH XRONIA EYXOMAI K ME TO KALO NA ER8OUN OLA TA MWRAKIA MAS ME YGEIA, AGAPH, THILASMO K PANW AP OLA ME TH BOH8EIA TOU THEOU & THS PANAGITSAS!

emeis pigame 3/1 sto dr k mas eipe pos ola einai Super (meta tin agwgi me ta utrogestan pou ta perna endokolpika logo tou oti eixe xamilwsei ligo o traxilos).

se 2-3 bdomades 8a pame na kanoume ti kampuli sakxarou.tin exei kanei kamia sas sto ika?leei?eksw peripou poso kostizei..

iliodwra fantastikotato to formaki!!!!!!!!!!!!alla touristria nomizw sta dika mas h&m de 8a exei. parola auta 8a to psaxw k egw!

xtes piga se mia sunantisi sta mothercare pou milouse mia maia gia to thilasmo.

polu oraia pragmata k polu simantikos!den antexa k pira k to prwto tis formaki!!

eixa brei k tis proalles kapoia dika mou paidika rouxalakia k en8ousiastika..8elw na brw k alla...exw balei ti mama mou na psaxnei! :D

pigame k meis koukou+mothercare gia na paroume mia idea gia pragmatakia-krebatakia ktl...polla lefta e?k i podilatoupoli metria...isws ta litw ligo kalutera?

oso gia apo8ikes edw sti thessaloniki de nomizw naxei..eidwmen...

pantos prepei na exoume empistosuni sto Theo!ola tha pane kala!de 8elei agxos!

filakia pros to paron sxolawww

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!

βλεπω πως οι περισσοτερες γεννατε στο ΙΑΣΩ. Μηπως καποια απο σας γνωριζει για το Ελενα τιμες και εαν θα βρω ευκολα μονοκλινο ή δικλινο;

Αφρο μου χαιρομαι που αλλαξες γιατρο, γιατι οπως στο ειχα πει και καποια αλλη στιγμη μου φαινοταν πολυ περιεργο να μην σου εχει δωσει χαπια- βιταμινες.

Καμπυλη σακχαρου εχετε κανει; εγω την αλλη εβδομαδα παω στο γιατρο να συζητησουμε για το τοκετο και για ολα τα υπολοιπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello...!ti kanete?

georgi egw sto alexandras tha gennisw opote den kserw...tin ekana mia fora ti vlakeia kai ta eskasa sto "ksenodoxeio" den paizei na ksanadwsw tosa lefta gia 3 meres!kai gi auto to logo allaksa kai giatro..!

iliodwra to formaki teleioooooooooooooo!!!katapliktiko!!!me to kalo to koritsaki sas!!

elenaki nai gi auto prepei na pinoume polu nero..asta..oli mera sto wc ti vgazw..

giowrgaki xarika polu gia ta nea sas..mpravo..me to kalo!!!

jule prosexe koritsaki mou me ta kila..mono kai mono gia to sakxaro..oxi gia allo logo!!afou peinas ti na kaneis?se katalavainw..ki egw zorizomai..alla entaksei mexris tigmis kala..

soulitsa ti kanei i bebona sas??ola etoima e??

andria min agxwnesai..ola kala einai..tha ti niwseis gia ta kala..se ligo kai tha trelenesai..

afro kala ekanes kai allakses giatro...ola kala me ton antrouli sou?to pire pio zesta to thema?

filakia se oles!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irinaki mou nai i amoivi tou giatrou einai 1,800 evro :o:shock: alla apoti fenete kata kratiko nosokomeio paw giati me ta xrimata pou 8a glitwsw kanw to dwmatiaki tou mwrou k agorazw k ta pragmatakia tou k me ta xrimata pou mou fulaei i mama mou gia oikonomiki voi8eia gia tin genna k to voi8ima apo tis koinwnikes (ika) kanw k tin vaftisi tou..Milame glitwnw polla lefta..

Nai samarcande mou an paw se eidiko kentro gia auxeniki diafaneia k B 'epipedou tosa xrewnoun..Twra an exei eidikeumeno mixanima o ginaikologos sou k sou ta kanei autos tote dineis peripou osa dinete k eseis..

georgi79 mou egw ekana tin kampili sakxarou prin 1 mina sxedon k vgike 67 monades apo tis 74-106 k gi'auto otan sta8w gia polli wra me pianoun taseis lipo8imias giati exw ipoglikaimia (etsi mou eipane)..Eidate koritsakia mou pou sas eipa prin 1-2 evdomades gia tis taseis lipo8imias pou eixa 3ekinisa edw k 1 evdomada sidiro 2 fores tin imera k prospa8w na au3isw k ta glika mou k pali simera se ena katastima etrexa na vrw kapou na ka8isw giati nomiza 8a soriastw sto patwma :cry: ..Den 3erw ti simvainei :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τί κάνετε;; Γιώργο μου συγχαρητήρια!!!Να ναι ΠΑΝΤΑ γέρος ο μπεμπάκος σας αλλα κ όλα τα μπεμπάκια!!! Καλή επιτυχία στις επόμενες..Ποιές έχουμε σειρά;; Εγώ Τρίτη πρωί κ ανυπομονώ τρελάαα!Η Παναγιά μαζί μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας γιωργο συγχαρητηρια για το μπεμπινι! ολα καλα!

joanaki μου ολα καλα απο τοτε που τη νιωθει κιολας το χει παρει ζεστα το θεμα, φαντασου οτι την πρωτοχρονια μου βαλε κατω απ το δεντρο μια τσαντα γεματη φορμακια, απλα γενικα ειναι κλειστος χαρακτηρας γι αυτο δεν το δειχνε, εσυ ολα καλα?

χαλια με τα κιλα κοριτσια :o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia xara afro..mono me ta amniaka ugra ena themataki..pinw polu nero k tha paw tin paraskeui na me ksanadei o dr giati psiloanisuxise!polu xarika me ton antrouli sou!kala min perimeneis k polla kai mena etsi kleistos einai..

b-epipedou pote tha kaneis?egw 12/1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες!! Πως τα πατε? Αννα απο θεσ/κη με το καλο το κουκλακι σου! Joanaki μου σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου και για σενα ολα να πανε μια χαρα και με το καλο να υποδεχτεις το αστερακι σου! Παντως ουτε εγω πινω πολυ νερο, μαλλον πρεπει να το αυξησω! Μαζι κανουμε β' επιπεδου στις 12.1 την αλλη Τεταρτη. Ελενα εσυ θα μας προλαβεις! :D Ολα θα ειναι καλα, ειμαι σιγουρη για ολες μας. Σημερα εμαθα και τα τελικα της αμνιοπαρακεντησης. Φυσιολογικα ολα τα αποτελεσματα! Χαρηκαμε πολυ! :D Καλο βραδυ να εχετε ολες!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλη μου Αντρια με την ομορφη κοιλιτσα σου (φτου φτου σκορδα)! Θα κανω παρτυ μετα απ αυτο που μου ειπες! :ymparty::ymparty::ymparty: Αν προσθεσεις 11 ακομη αχχχχχχ! Κλεινω τα 37 τον Μαρτιο. Αλλα να σου πω την αληθεια δεν με πτοει η βιολογικη μου ηλικια. Αισθανομαι ακομη σα μικρο κοριτσακι!! :lol::lol::lol: Να εχεις ενα ομορφο βραδυ και φιλακια στο νινακι σου! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα παρεουλα!!!

αφρο κ το ρωτας?πολυ καλα θα κανεις που θα αλλαξεις γιατρο τι ξεπετες τρελες ειναι αυτες?κ θελουν να λεγοντε κ γιατροι....

ηλιοδωρα μου πολυ χαιρομε που ειχες τελεια αποτελεσματα!ημουν σιγουρη...ο θεουλης τα προσεχει τα μωρακια μας!!!

γιωργο μου πολυ ενδιαφερον ολες οι πληροφορειες που μοιραζεσαι μαζι μας!!!!!

ελενακι μου πλησιαζει η μερα σου ε???αχ αντε αντε με το καλο να δεις τον μπεμπακο σου κ περιμενουμε νεα ειμαι σιγουρη ολα θα ειναι τελεια!!!!φανταζομε την αγωνια σου κ την ανυπομωνησια που εχεις τωρα μεχρι να ερθει η τριτη!!!!κ εσυ κ ολα τα κοριτσια που περιμενουν την β επιπεδου!!!υπομονη ;)

τζοαννακι εννοεις οτι εχεις λιγο αμνιακο υγρο???ελπιζω την παρασκευη να εχεις καλα αποτελεσματα κ να ξεπεραστη ευκολα κ γρηγορα!!δεν γνωριζα οτι παιζει ρολο το ποσο νερο πινεις...

εμεις πηγαμε σημερα στον γιατρο η μπεμπουλα μας εγινε 614 γραμμαρια βρε πολυ γρηγορα μεγαλωνουν!!!εχω παθει πλακα!!!μεσα σε δεκα μερες εβαλε 110 γραμμαρια ο γιατρος μου ξανα πε οτι ειναι μεγαλο μωρο μετρησε το ποδαρακι της κ ειναι πιο μεγαλο για την εβδομαδα που ειναι :shock::lol: επισης μου τα γυρισε λιγο στο θεμα της γεννας μου ειπε οτι παιζει να γεννησω κ φυσιολογικα...του ειπα να μην μου λεει τετοια κ μου ειπε αν δεν καταλαβεις τους πονους κ μου ερθεις με 5 εκατοστα διαστολη τι να σου κανω κ λεω τοτε θα το βγαλω φυσιολογικα αλλα θα μου κανεις ενεση στο ραψιμο :lol::lol::lol::lol: συμφωνιες του κανω απο τωρα :lol::lol: παντως βλεποντας κ κανοντας αν τα βγαλει περα η μεση μου καλως αν οχι παλι καλως γερο μωρο να ειναι μονο θελω...

κ μια που λεγατε για τα μαιευτηρια κ τιμες σημερα μιλησαμε για το κοστος κ μας ειπε στο νοσοκομειο που γενναω ειναι 90ευρω η μερα αν γεννησω φυσιολογικα θα κατσω μεσα 2 μερες κ θα πληρωσουμε 180 ευρω αν κανω καισαρικη 5 μερες 450 ευρω...ε δεν το συζητω καν!!!!θα τα πληρωσω κ θα τα παρουμε πισω το επιδομα ειναι 750 στον στρατο...αντρια παντος αν το σκεφτεσαι σοβαρα για νοσοκομειο θα σε συμβουλευα να βρεις κ εναν γιατρο να σε παρακολουθει εκει κ να πηγαινεις παντα στον ιδιο να σε ξερει μην πας να γεννησεις στα τυφλα θα νοιωθεις μεγαλυτερη σφαλεια!

οταν παω στο νοσοκομειο κ βλεπω φουσκωμενες κοιλιτσες τρελενομαι...αχ αντε ποτε θα περασει ο καιρος κ για μας :lol::lol::lol::lol:

σε δυο εβδομαδες κανω την καμπυλη ζαχαρου μαλλον την μεγαλη γιατι τρεις φορες θα μου κανουν ληψη ο γιατρος ομως μου ειπε να παρω λουκοζειντ να πιω γιατι αυτο που θα μου δωσουν εκει θα το ξερασω στανταρ κ ας ειμαι γλυκατζου :mrgreen: μου δωσε κ ασβεστιο αλλα θα το ξεκινησω την 26 εβδομαδα γιατι μου ειπε ο γιατρος πως αν το ξεκινουσαμε πιο μπροστα μπορει να πιανε κολικος νεφρου για αυτο το αποφευγουμε νωριτερα...

αυτα σας ζαλισα ε? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...