Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

Kαλημέρα!!Αndria μου τέλεια η καμπύλη σου!!Καλύτερη κ απο κανονικό! ;) Μακάρι να μη χρειαστεί να τη ξανακάνεις μετά μιας κ δε σ'αρέσει καθόλου..

Νένα μου να σαι καλά για την ενημέρωση!! Όντως κοριτσάκια μου όσες έχετε κοντά σας PRENATAL είναι πολύ καλή ευκαιρία να ενημερωθείτε.Είχα πάει με τη συνυφάδα μου πριν μισό χρόνο πρό εγκυμοσύνης αλλα μου άρεσε κ έμαθα πολλά κ τώρα θα ξαναπάω να τα φρεσκάρω στη μνήμη μου! :lol: Α!Όσες δεν έχετε καρτούλα ζητήστε να σας βγάλουν γιατί ξεκίνησαν τις εκτώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοιλιτσες!!!!

παιδια αρχισαν τα οργανα ριχνει ενα χιονι εδω ολα τα λεφτα!!!ολα κατασπρα κ γλυστραει πολυ εξω εστειλα τον αντρουλη μου μονο του για ψωνια...ουτε στο μπαλκονι δεν βγαινω φοβαμε μην γλυστρισω κ χτυπησω το βατραχακι μου [smilie=kermit.gif][smilie=kermit.gif][smilie=kermit.gif][smilie=love5.gif][smilie=love1.gif][smilie=love10.gif] [smilie=icon_rendeer.gif]

φετος δεν εχει παιχνιδια στο χιονι :cry:

τωρα φοβαμαι ομως..αν ειναι ετσι ο καιρος κ το συνεχισει πως θα παω αλεξανδρουπολη την δευτερα για την β επιπεδου...την περιμενα πως κ πως αυτην την εξεταση...μακαρι να σταματηση ως τοτε αλλιως τρενακι...

εφτιαξα μελομακαρονα εχθες!πρωτη μου φορα...ευτυχως τρωγοντε :lol::lol::lol: στον αντρα μου αρεσαν πολυ, νομιζε πως τον κοροιδευω κ τα αγορασα ετοιμα :lol::lol:

τυχερουλες...εγω δεν εχω πρεναταλ εδω κλαψ...ηθελα κ εγωωω :cry::cry: παντως ειναι πολυ ομορφο που γινοντε τετοιες ενημερωσεις οσες μπορειτε να πατε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ειναι καλο samarcante που δεν συζηταει τα προσωπικα του εννοω!παλιοτερα ημουν αρραβωνιασμενη με εναν μαμοθρευτο που τα ελεγα ολα σε ολο του το σοι ουτε να κλασω δεν μπορουσα :lol::lol::lol::lol: για αυτο εγινε κ πρωην!!!!

κεφτεδακι ζουμερο κ νοστιμουλικο καλως μας ηρθες!!!ειμαστε μια μεγαλη ομορφη πολυ καλη παρεα!!!απο γαμπρους εδω αλλο τιποτα τρομαξαμε να βρουμε νυφουλες!!!! :lol::lol::lol: εχω κ εγω μπεμπουλα!!!!

ελενα μουυυυυυ σε πεθυμησα μωρε!!!ελπιζω να συνδεσουν γρηγορα το ιντερνετ να τα λεμε καθε μερα!!!τακτοποιησε σιγα σιγα στο καινουργιο σας σπιτακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μουυυυυυ σε πεθυμησα μωρε!!!ελπιζω να συνδεσουν γρηγορα το ιντερνετ να τα λεμε καθε μερα!!!τακτοποιησε σιγα σιγα στο καινουργιο σας σπιτακι?

Συμπεθερούλα μου καλή..με συγκινείς!! Το σπιτάκι μας σιγά σιγά μαζεύεται κ μ΄αρέσει!'Οποτε κατέβετε Αθήνα να έρθετε να σας φιλοξενήσουμε με χαρά κ να γνωρίσουμε τη νυφούλα μας με το καλό!! Χθές καθάριζα τις ντουλάπες στο δωμάτιο του μπεμπούλη μου κ με πήρανε τα κλάμματα όταν σκεφτόμουν οτι εκεί μέσα θα είναι τα ρουχαλάκια του...δε μπορώ να το πιστέψω οτι σε λίγο καιρό θα έρθει αυτός ο γλυκός ανθρωπάκος κ θα μας αλλάξει όλη τη ζωή γεμιζοντάς τη χαρά.. Το ήθελα τόσο πολύ αυτό το μωράκι..Τι όμορφα συναισθήματα βρε κορίτσια κ αγόρι.. Μακάρι να καταφέρουν όλες οι γυναίκες να το νιώσουν..Είναι Θείο δώρο!

Samarcande μου περιμένουμε νέα μετά το γιατρό!!Άν επιβαιβεώσετε οτι είναι αγοράκι το "Άρης" είναι πολύ όμορφο!!

Ανδριάκι μου δεν είχα δεί οτι θα κάνεις κορούλα!!!Τέλεια!!!Με το καλό κουκλίτσα μου!! Σε βάζω αμέσως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα μου κάτσε μέσα αγάπη μου μην κρυώσεις κ δεν είμαστε για τέτοια! Κ το χιόνι κ απο το παράθυρο καλό είναι!!Όσο για τη Δευτέρα μην ανησυχείς,θα φυσήξουμε όλες να λιώσουν τα χιόνια για να πάς! :lol:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: φυσηξτε συμπεθερουλα μου γιατι θα σκασω!!!θελω να δω την μπεμπουλα μου!!!το μικρο μου βατραχακι!!!να δω την φατσουλα της!!!το οομορφο μουτρακι της....μπλα μπλα μπλα.....μπορω να μιλαω ωρες ατελειωτες για το κουκουβαγιακι μου :lol::lol::lol: σωστα το γραψα????? :lol::lol::lol::lol:

αχ θα δεις μολις φτιαξεις το δωματιο του μπεμπουλι κ αρχισεις να παιρνεις τις κουβερτουλες του...τα ρουχακια του....τα παιχνιδακια του...θα τρελαθεις γινετε τοσο εντονη η αναμονη...

χαιρομαι που προχωρατε με το σπιτακι σας...σας ευχομε να ειναι παντα γεματο με αγαπη κ ευτυχεια μα πανω απο ολα υγεια κ ζεστες στιγμες!!!

τελικα στην πεθερα πως ανακοινωσες την εγκυμοσυνη???κ πως αντεδρασε?ολο ηθελα να σε ρωτησω κ ολο ξεχνουσα...post-1311-13873934649868_thumb.jpgpaidiko 2 003.jpg[/attachment:3v9oi4a1]paidiko 2 001.jpg[/attachment:3v9oi4a1]

τελικα τι θεμα αποφασισες για τον μπεμπουλι????

post-9767-13873935816257_thumb.jpg

post-9767-13873935816655_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hehe kala les :lol: ..3erei kammia an dikaioumaste na kanoume apotrixwsi tin koilia k to bikini olokliro? Exw apotrixwsi stis 4:00 k den 3erw an dikaioume na ta kanw auta...Tin koilia mou tin ekana prin 1,5-2 mines moni mou alla siga-siga k me ton fovo..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou telika pira til ton giatro k mou eipe einai kalitera na apofigw k tin koilia k to bikini..Ok i koilia mou den einai k toso xalia alla to bikini mou asta..dasos xa8ike to p.....hehehe :lol: :lol:.. Anagkastika prepei na to kanw me to 3urafaki..Ooo my god :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι και από εμένα!

Καλώς σας βρήκα όλες και όλους (μια και υπάρχει και άντρας στην παρέα).

Happy τί τέλειο το δωμάτιο του μωρού! Είναι το πρώτο σου? Εγώ αν και το πρώτο δεν έχω ασχοληθεί καθόλου ακόμα. Αλήθεια που βρίσκεσαι και έχει τόσο χιόνι??

Ελενάκος εσένα σε πήραν τα κλάματα που καθάριζες την ντουλάπα και εγώ έκλεγα που διάβαζα αυτά που έγραφες (άτιμες ορμόνες)

Για αποτρίχωση είχα ρωτήσει και εγώ αλλά μου είπε καλύτερα να το αποφύγω, οπότε δουλεύει ξυραφάκι αναγκαστηκά.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kai agori ti kanete?

sas diavazw alla exw kai to mikro mou arrwsto kai den prolavainw kai pollu na sas grapsw!

happy to dwmatiaki sas teleio...kai to kalitero einai oti to ftiaxnetai me polli agapi!!!elpizw to 8o koritsaki na nai to diko mou...

elenaki mou ante na iremisete me ti metakomisi na katseis ligo na xouxouliaseis me ton antrouli sou!!!

andria pws pas?kanto mwre me ksurafaki...ki egw etsi to kanw..ti na kanoume..arkouditses na ginoume??xaxa!!

keftedaki kalws mas irthes!!!me to kalo to mikraki sas!!

giwrgo,iliodwra,afrodites,touristria,geov,afro ti gineste?evale kruo kai ta kefalia mesa?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcande η ωρα η καλη! τελειο να μην εχεις πολλα πολλα με σογια...

κοριτσακια εχω καιρο να μπω... καταρχας το πρωτο ευχαριστο νεο ειναι οτι εδω και δυο μερες οταν ξαπλωνω και ηρεμω νιωθω το μωρο μου... ειμαι πολυ χαρουμενη...

γενικα με εχουν πιασει τα ψυχολογικα μου ηθελα το μπαμπα του μωρου πιο χαζομπαμπα και αυτος ειναι οπως πριν ακριβως μονο συναυλιες τον συγκινουν και ειμαι περιεργα... δεν ξερω ισως να φταινε οι ορμονες..

ακουω στοιχηματα λετε 5 γεναρη να εχω ανατροπη στο φυλο ? με μπερδεψε ο γιατρος την τελευταια φορα...θελω να μαθω σε ποιον/ποιαν απευθυνομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Με το καλό τα μωράκια σας :):):)

Λοιπόν εγώ κάνω αποτρίχωση κανονικά στο μπικίνι (και brazilian) και στα πόδια. Απλώς προσέχω πάρα πάρα πολύ...Νομίζω ότι εάν μια κοπέλα έχει συσπάσεις τότε δεν επιτρέπεται, διαφορετικά ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα!

2 γιατροί μου το είπαν αυτό...και μάλιστα μου είπαν να φοράω και το piercing που έχω στον αφαλό...Έχει καμία άλλη piercing στον αφαλό? Έχω δει κάποια ειδικά σκουλαρίκια εγκυμοσύνης για τον αφαλό και θέλω να αγοράσω ένα...Το καλό είναι ότι η κοιλίτσα μου δεν είναι μεγάλη οπότε δεν έχει 'τεντωθεί' στο σκουλαρίκι....

αα επίσης, σε 2 εβδομάδες μπαίνω στον 7ο μήνα και ακόμη δεν έχω ψωνίσει ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!! Ούτε έχω βάψει το δωμάτιο...και αρκετοί μου λένε μάλιστα ότι είναι νωρίς να τα κάνω ...Από Ιανουάριο και μετά βλέπω να οργανώνομαι...

Σκέφτομαι να πάω στο mothercare ή στο Λητώ και να τα πάρω όλα μαζί...

φιλιά & καλή συνέχεια :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κεφτεδακι καλως ηρθες και απο εμενα!κι εχεις πολυ νοστιμο ψευδωνυμο :P:P:P:P:P

εγω στο μητερα θα γεννησω, λογω γιατρου. παντως θα επαναλαβω οτι για το αττικο εχω ακουσει τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro24 και εμένα ο γυναικολόγος μου ήταν στο Μητέρα αλλά τελικά άλλαξα γιατί λόγω εποχών δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα. Μου συστήσανε έναν καινούριο γιατρό που είναι στο Αττικό και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Afroditi ήταν καλά δηλαδή στο Αττικό. Να σε ρωτήσω, επισκληρήδιο κάνουν ή προσπαθούν να την αποφύγουν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες τις φιλες! Ειστε καλα?? Γεια σου Joanaki μου! Καλωσορισες Μαρια κι απο εμενα και με το καλο η μπεμπουλα σου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα!!!εδω ειστε τσουπριτσες σας εχασα ολη μερα :lol::lol::lol:

κεφτεδακι ειμαι εβρο στην ορεστιαδα!!!κ ειναι το πρωτο μας μωρακι!!!!

αποτριχωση κοριτσια με κερι????α πα πα πα μονο που το σκεφτομαι ποναω...!!!! θυμαμαι ρε κοριτσια μια φορα ειπα κ εγω να βγαλω το τριχωμα με ταινιες πηρα λοιπον τις veet κολλαω την ταινια ελα ομως που πονουσε κ αλλαξα γνωμη..την εβγαλα μετα απο μια ωρα σιγα σιγα...κ το αποτελεσμα ηταν να μεινει ολο το κερι στις τριχουλες :lol::lol::lol: κ εγω να μην ξερω πως να το βγαλω αρχαρια ντε!!!ετσι κατεληξα να γυρναω ολη μερα με το βρακι κολλημενο πανω μου =))=))=)) τωρα το σκεφτομαι κ γελαω τοτε ομως ημουν για κλαμματα :lol::lol::lol: απο τοτε μονο ξυραφι παιζει!!!να δω με την κοιλια τουρλα τι θα κανω..

σαμανθα μου που εισαι χαμενη εσυ βρε???κ σκουλαρικη στον αφαλο???πολυ μου αρεσει!!!!

εισαι πολυ ψυχραιμη παντως!!!χαρα στο κουραγιο σου να τρεχεις για ψωνια με την κοιλια τουρλα!!!!!! τζοαννακι περαστηκα στον μικρουλη σου κ υπομονη...ποτε ξανα πας στον γιατρο???ελπιζω να πας γρηγορα κ να μας φερεις ροζ νεα!!!

αφροδιτακια μου!!!!τι μου κανετε???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερίζω όλες τις κοιλουμπίτσες!!Σήμερα να ναι καλά ο γείτονας που έχει ξεκλείδωτο το ιντερνετ του κ μπορώ κ μπαίνω!χαχα! :-p8-} Άχ Κούλα..κ άτιμη Conne-x μαζί!

Σούλα μου πές μου πόσο όμορφο ακόμα θα το κάνεις αυτό το παλατάκι γιατί μόνο δωμάτιο δεν είναι(με την πολύ καλή έννοια)! ;) [smilie=icon_king.gif] [smilie=icon_queen.gif] Τί τυχερή η κορούλα σου!!Ότι προσθέτεις το κάνει ακόμα πιο υπέροχο!!!Φοβερό το ρολόϊ!Ο winnie είναι;Τα αυτοκόλλητα απο το jumbo τα πήρες;;Είναι τέλεια!! [smilie=love1.gif] Εμείς τελικά καταλήξαμε στο βυθό όπως μου πρότεινες! [smilie=fish.gif] Βρήκαμε κάτι ταπεταρίες πολύ όμορφες κ είμαστε ανάμεσα σε 3!Όταν τη διαλέξουμε θα ανεβάσω φωτό για εντυπώσεις! Όσο για τη πεθερά μου της το είπε ο άντρας μου κ αρχικά τρελάθηκε απο τη χαρά της..(πολύ παράξενο για τα δεδομένα)μέχρι...που έμαθε οτι τότε ήμουν 4 κ κάτι.. :o:shock: Γυρνάει κ μου λέει την επόμενη μέρα ειρωνικά γιατί δεν περιμένατε να γεννήσετε πρώτα για να μας το πείτε;;Κ της απαντάω:"Έτσι θέλαμε..αλλα η κοιλιά θα μας μαρτυρούσε κ είπαμε μετά να μην απορρείτε κ εσείς τζάμπα!" =))=)) Τώρα το ξεπέρασε κ λυσσάει με το όνομα του μωρού ακόμα δεν γεννήθηκε λές κ θα της πέρναμε την άδεια! Άντε να φύγουμε γιατί την έχουμε απο κάτω κ αφινιάζω κάθε μέρα!

Κeftedaki μου ευαισθητούλικο..μόνο δάκρυα χαράς να έχεις..με συγχωρείς που σε συγκίνησα..αυτές οι ορμόνες είναι άστα να πάνε. Α!Στο Αττικό θα γεννήσω!!Λές να έχουμε κ τον ίδιο γιατρό;;; Επισκληρίδιο κάνουν φυσικά άν το θές! Για το Μητέρα ήμουν κ εγώ αλλα εκτός του οικονομικού που δε μας έπαιρνε έπεσα κ σε κομπογιαννίτη γιατρό!

Αndriaki κ το ξυραφάκι κάνει δουλειά αρκεί να βλέπεις εκει κάτω!! :)):)):)) Όσο περνάει ο καιρός η επαφή με τον "κάτω κόσμο" δυσκολεύει επικίνδυνα.. :S

Samanta μου εμένα το piercing στον ομφαλό μου είπε να το βγάλω τη τελευταία φορά που πήγα για να μην τεντώσει απότομα η κοιλίτσα κ "σκιστεί" το δέρμα. Καλού κακού το έβγαλα γιατί φοβήθηκα.Άν μάθεις για αυτό για τις εγκύους που το πουλάνε πές μου άν μπορείς!!

Ηλιοδώρα μου τί κάνεις;;Το νιώθεις συνέχεια το κοριτσάκι σου;;

joanaki μου περαστικά στο Χαρούλη σου!!Αυτός ο παιδικός όλο αρρώστιες είναι δυστυχώς για τα μικρούλια..Πώς "προστατεύεσαι" για να μη κολλήσεις;

Αfro μου εσύ τι προαίσθημα έχεις για το φύλλο του μωρού σας;;Συνήθως λένε ότι νιώθουν οι μαμάδες είναι!Σε μένα τουλάχιστον έτσι έγινε.

Γιουλάκι μου που χάθηκες πάλι;;Μη μου πείς οτι έμπλεξες πάλι με τα σόγια! :?

Αφροδιτούλες όλα καλά;; Γιώργο μου τί κάνεις;Η Μαριάννα καλύτερα με τα πονάκια; Καλέ η Ειρήνη-touristria που εξαφανίστηκε;Έχετε νέα της; Ούτε στο fb δεν τη πετυχαίνω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια ο γιατρός μου λέγετε Ανδρεάκος και είναι στο Αττικό. Ρώτησα για την επισκληρήδιο γιατί μία κοπέλα μου είπε ότι παρακάλαγε αλλά συνέχεια την καθυστερούσαν με την πρόφαση ότι κοντεύει και τελικά κατέληξε να γεννήσει μετά από 7 ώρες χωρίς επισκληρήδιο.

Γενικά θα ήθελα να έχω την επιλογή να την κάνω ή όχι.

Καλά όλες είστε μετά από μένα να γεννήσετε και ήδη έχετε κάνει ετοιμασίες για τα δωμάτιο. Αγχώθηκα. Μήπως έχω αργήσει?? Εμείς δεν το έχουμε βάψει καν. Νομίζω ότι θα έχει κρεβατομουρμούρα ο άντρας μου σήμερα. Θα του πω ότι τα κορίτσια από το internet είναι σχεδόν έτοιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prin 2 xronia pou gennisa den eixa problhma me thn episkliridio ,mesa se mish wra hrthe na mou thn kanei .

kai malista h anesthisologos htan kai polu kalh sthn douleia ths .

authn thn stigmh upaxei problhma stis promithies twn nosokomeiwn apo oti akougete genika se ola ta nosokomeia ,mporei kata kairous na mhn exoun h na mhn xrisimopoioun se fusiologikes gennes gia na exoun gia kaisarikes .den kserw .....

mhn kollas omos sthn enesh ,den einai tromara ta pragmata ....

kale ti etimazeste apo twra !!!! sto prwto apo ton 6 kai meta arxisa .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...