Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια!και οι εμετοι καλα κρατουν...χτες βραδυ ημουν παλι σε φαση θελω να τα βγαλω οοολα!κατα τα αλλα καλα,περιμενω πως και πως τη δευτερα που θα παμε στο ντοκτορα για β επιπεδου (και στο δικο μου το γιατρο,αφου εχω ηδη κανει στην αθηνα) και θα ξαναδουμε το μπεμπη μας!!!ο οποιος εχω να πω πως διαμαρτυρεται και σε μενα οταν τον πιεζω τη νυχτα γυρνωντας πλαι.

σημερα τρωμε αρακα με πατατουλες,χειμωνιατικο φαγητο,το χειμωνα δεν βλεπω...ευτυχως για 3η εβδομαδα,σταθερη στα κιλα!γιουπιιι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σπιρτουλι ποσο ειναι η crp σου.εχω ενα θεμα με τη δικη μου.

πηγα ξανα στο γιατρο.23 χιλ η 26 χιλ ο τραχηλος.και αλλη μειωση.μου προταθηκε περιδεση αν και ξερω πως δεν γινεται.μαλλον οικονομικοι οι λογοι.θα παω στον δευτερο γιατρο που με παρακολουθει,παιρνω και αντιβιωση μηπως εχω λοιμωξη και ο Θεος βοηθος.

ελπιζω να μπω στον 7ο.εννοειται βεβαια πως θελω να μπω στον μηνα μου αλλα μου τα εχουν πει πολυ σοβαρα και ανησυχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!κοιμαστε ε?εγω ξυπνησα νωρις γιατι ο γιος μου κοιμηθηκε με την σκεψη του δεντρου που στολισαμε εχτες οικογενειακως και ξυπνησε νωρις νωριςγια να το δει!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολα τα ομορφα κοριτσια τις παρεας!!!!! εγω ετοιμαζομαι για φαγητο στην πεθερουλα και σεις βλεπω ολες παλι καπου θα εχετε παει το σκ.... λοιπον dolfin η crp μου ειναι 7,5 και η φυσιολογικη τιμη του μηχανιματος ηταν μεχρι 5 θα κανω και τους υπερηχους ανω και κατω κοιλιας την τεταρτη και βλεπουμε..... αλλα ρε γαμωτο δεν θελω νσ παρω και τριτη φορα αντιβιοση....ποσες θα πιο ακομα μεχρι τον 9? ??????????? ας ελπισουμε πως ολα θα μας πανε καλα δελφινακι. φιλια σε ολες :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορτσούδια !!!

πηγαμε ψες στη γιατρέσα και ειναι ολα καλά ! δεν μας εδωσε πληροφορίες για υψος - βάρος αλλα δεν πειράζει... αφού ολα ειναι καλά !

κατα τις 19 - 22 Δεκέμβρη (26 εβδομάδων + κατι) εχω την καμπύλη ζακχάρου με τα 100 gr γλυκόζη (3 ώρες) ...μπλιαχ...!!

δελφινάκι και σπιρτούλι και οσες ανησυχείτε ... εγώ πετυχα αυτο το πινακάκι στο wikipedia και ηρέμησα ΠΟΛΥ !

ρανια περαστικούλια ! κουράγιο !!!

mamys love δεν χορταίνω να βλέπω το δεντράκι μας με τα λαμπιονια του... !!!

α! σημερα θα παμε στην βαφτιστήρα μας το χριστουγεννιατικο δωράκι της!! εχει κόλλημα με τα πόνυ αυτην την εποχή και της πήραμε ενα ροζ με ...μεγάλο κεφάλι... χιχιχιχιχι (δεν ξερω γιατί τα φτιάχνουν ετσι :? !;) !!! :D ωραία θα περάσουμε !!!!

φιλάκια !!!!

post-12238-13873935677447_thumb.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου κάνετε φουσκοκοιλίτσες?

τώρα πραγματικά είμαστε με τις κοιλιές τούρλα! ;)

Χτες κλείσαμε τα έπιπλα για τον αγορίνα μας κ είμαι πολύ χαρούμενη!!!Τελικά από το Λητώ, όπου δίνουν και δωροεπιταγή με την οποία ουσιαστικά καλύπτεις στρώμα κ προίκα. Κ εγώ όπου σταθώ κ βρεθώ (εννοώ σε κατάστημα με βρεφικά) όλο κ κάτι παίρνω του μωρού μου.

Lolli πήγα τελικά κ είδα από κοντά το 3-1 που λέγαμε, αλλά όντως - όπως μου είχε πει και η φίλη μου - φαίνεται πολύ μικρό κ πλαστικό :roll:

Ωστόσο, έχει πολύ οικονομικές τιμές στα υπόλοιπα κρεβατάκια εκεί, καθώς και διάφορα ωραία ρουχαλάκια 100% βαμβακι κ οικονομικότατα! Καλό θα ήταν να ρίξετε μια ματιά, όσες θέλετε ιδέες. Δίνουν και δωράκι το μαξιλάρι θηλασμού ή κ ύπνου γενικότερα.

Εμείς γιατρούλη έχουμε πάλι στις 16/12. Αχ! Πλησιάζουμε... :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν βλεπω πολλη κινηση σημερα στο μαμυ φταιει τι σκ μαλλον,μολις γυρισαμε απο ενα παιδικο παρτυ εβαλα το γιοκα μου για υπνο [επεσε ξερος]και ειπα να σερφαρω λιγο μιας και ο αντρουλης μου βλεπει μια ταινεια που δεν μου αρεσει καθολου...καληνυχτα σας!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστε Φουσκοκοιλίτσες????????????

Πως εισαστε σημερα? Ποια ειναι η επόμενη για τη καμπύλη?

Εμεις πηγαμε στη ποδηλατούπολη και δινουν 25% εκπτωση σε τριτεκνους, πολυτεκνους και ανεργους!

Στο λητω ειναι αρκετα ανεβασμενες οι τιμες και μου την εσπασαν που το 25% το δινουν σε δωροεπιταγες και πρεπει να τα αγορασω απο εκει!

Παντως καταληξαμε σε καρότσι και καπως ηρεμησα που εφυγε απο τη μέση το ενα!

Που εισαστε σημερα καλέ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Τι κάνετε σήμερα? Εγώ μια χαρά το Σαββατοκύριακο είχε ξεκούραση και πολύ νάνι!!! Το ευχαριστήθηκα το είχα ανάγκη.

Κατα τ΄άλλα μια χαρά ο μπεμπούλης κλωτσάει και ειδικά αφού έχω φάει. Άντε να περνάει ο καιρός να πάρουμε τα ζουζουνάκια μας αγκαλιά.

Το τελευταίο καιρό έχει αρχίσει να με πονάει η πλάτη, μάλλον είναι που έχει μεγαλώσει αρκετά και το στήθος μου και αυτό την επιβαρύνει τη κατάσταση.

Σήμερα το μενού εχει μπριζολίτσα με πατάτες στο φούρνο.

Φιλάκια σε όλες και στα ζουζουνάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουδιτσες!!!!! τι κανετε? πολυ ησυχια εχει εδω τωρα και 4 μερες.... γιατι? που πηγατε ολες οεο? εγω μια απο τα ιδια, αυριο παω για τους υπερυχους και εχουν αρχισει εδω και μια βδομαδα να με πονανε απιστευτα η πατουσες μου αν σταθω για λιγη ωρα.... χθες σιδερωσα μερικα ρουχα και πεθανα στον πονο..και ειναι νορις ακομα ρε γαμωτο να ποναω παντου....αντε ας μπει καμμια να μας πει κανενα νεο :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου spirtouli!μα πού έχουν εξαφανιστεί όλες? τι κρίμα... πάνω που ηρεμήσαμε απο εξετάσεις κ τέτοια κ θα λέγαμε τα πιο ευχάριστα! :|

gioulaki σε σχέση με το Λητώ, δεν διαπίστωσα τρελες διαφορές στις τιμές των επίπλων με άλλα καταστήματα... αυτό το 25% δεν με χαλάει καθόλου μα καθόλου, αν σκέφτείς ότι αλλού δεν προσφέρεται καν! η ποικιλία είναι τεράστια και όλο κ κάπου θα χρησιμοποιήσεις αυτά τα χρήματα...

εμάς για παράδειγμα, μας καλύπτουν στρώμα+προίκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα τι να πω... ούτε μια κουβέντα δεν λέμε :(

εσείς πώς πάτε από αγορές?

παρεμπιπτόντως, έχεις τηλεφωνήσει για το βαλιτσάκι της babyspace? με ειδοποίησαν ότι αύριο θα το φέρουν. επίσης, μου έστειλαν κουπόνια από libero, στους οποίους είχα πάρει τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φουσκοκοιλιτσες!τι εγινε βρε κοριτσια ?μα που πηγατε ολες?εγω πριν λιγο γυρισα απο την δουλεια και εφυγε ο αντρας μου,εκανα και ενα ωραιοτατο μπανακι με τον γιο μου αυτος κοιμηθηκε και εγω θα την πεσω σε λιγο......τα λεμε το απογευμα ciao

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello fousko-girls !!!!!!!!!!!! ;)

σπιρτούλι με το μαλακό οι δουλίτσες !!!

mamys love με το καλό ο υπερηχος αυριο !!

demie αγορές ακούω...!! εμείς "κρατιόμαστε" ακόμα... μαλλον κατα τα τελη Ιανουαρίου θα κανουμε τα πρώτα... φανελάκια, μπουρνουζάκια, καροτσάκι, καλαθούνα...

μερικά θα τα παρουμε απο την αδελφή του αντρα μου, που τα εχει διατηρήσει σε αριστη κατάσταση (κρεβατάκι-στρώμα, καθισματακι αυτοκινήτου) ... οποτε ειμαστε χαλαροίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....

:shock: τις προηγουμενες μερες μαλλον περασα "μαλακά" μια γαστρεντερίτιδα και επεσα 1 κιλό !!! μια τελειότητα πριν τα γιορτινά τραπέζια νομίζω... !!!!! χο χο χοοοοοοοο... !!! :D:D:D

φιλιά σε όοοοοολες τις κοιλιτσες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!!

Εδω ειμαι κ εγω!

Χτες πηγαμε μια βολτα στο Τζαμπο κ φυγαμε ταπι κ ψυχραιμοι! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πηραμε 2 μπουρνουζακια-καπες σε κιτρινο χρωμα κ η κουκουλα ειναι παπακι (με ραμφος,ματακια κτλ), πηραμε επισης σαλιαρες με τις μερες της εβδομαδας (απο 7 για το καθε μπεμπεκι),φορμακια-εσωρουχα κ μια συσκευασια πετσετακια για τα πωπουδακια!!!!!!

Πηραμε σουπερ αυτοκολλητα για το παιδικο κ χριστουγεννιατικο δεντρο λευκο με μπρονζε στολιδια!(κ ελεγα να μην στολισω φετος :lol::lol: )

Τελος του μηνα θα αρχισουμε τα βαψιματα.....

Την Παρασκευη εχω γιατρουλη να κανουμε υπεροχο γραφιμα κ να δουμε τι εξετασεις θα μου δωσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Καλό υπέρηχο mammyslove αύριο!!! Θέλω και εγώ να δω το μπεμπούλη μου 3 Ιανουαρίου είναι πολύ μακριά!!!!

Σήμερα πολλή δουλειά στο γραφείο και ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!!

Από ψώνια και εμείς έχουμε ξεσκιστεί λιγάκι έχουμε ήδη πάρει καροτσάκι, κάθισμα αυτοκινήτου, κούνια-στρώμα, αλλαξιέρα, φορμάκια. Τι να κάνω βρε κορίτσια όποτε πηγαίνω στα μαγαζιά όλο και κάτι παίρνω είναι πειρασμός.

Σήμερα λέω να μη μαγειρέψω και να παραγγείλουμε κινέζικο που μας αρέσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A!ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ ΜΟΥ ΠΗΡΑ ΚΑΙ 2 ΚΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΑΙΣΙΩς ΤΑ8 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ....ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙς ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΩς ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΕς ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙς ΤΟΝ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΠΟΥ ΕΠΕςΕ ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ 33,5 ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΠΟΛΛΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΟΛΛΗ ΣΙΔΗΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΘΥΚΕΥΣΕΙ,ΑΧΟΥ ΤΟ ΜΩΡΕ!!!!!!!!!!!!οποτε κομματια να γινει.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammys love με το καλό να δεις την κορούλα σου αύριο!

maria+fotis αρχίσαμε τα ψώνια προτού βαρύνω κ μετά είναι πιο δύσκολο... τώρα είμαι στη φάση να κλείσω το καροτσάκι - αφού βρήκα ποιο τελικά θέλω - και το καθισματάκι αυτοκινήτου. θα τα παραγγείλω και τα δυο από ίντερνετ, γιατί οι τιμές είναι αισθητά μειωμένες :-?

lollipop, περιμένω τη γνώμη σου για τα κρεβατάκια 3-1. δεν ξέρω αν διάβασες τι έγραψα παρακάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasia 78 το ρίξατε κι εσείς στις αγορές, ε? κ εγώ δεν πολυκρατιέμαι... ποιο καροτσάκι κ καθισματάκι αυτο/του επιλέξατε για τον μπεμπούλη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Demie,

Εμείς αγοράσαμε της Chicco to Cortina travel system-Luna: http://www.chiccousa.com/gear/travel-sy ... -luna.aspx

Μας άρεσε πολύ αυτό το καροτσάκι με το κάθισμα είναι ελαφρύ και εύκολο στο χειρισμό. Το αγοράσαμε ουδέτερο χρώμα γιατί ίσως στο μέλλον κάνουμε και δεύτερο παιδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

Εγω ειμαι μια χαρα και σημερα που δεν θα παω στο γραφειο οργανωνω καποιες δουλιτσες που πρεπει να γινουν ως 19 /12

Απο αγορες ουτε που εχω δει τιποτα,αλλα ουτε και το δωματιο εχω βαψει.

Μαρακι τελικα εγω θα παω στο γκρουπ 11 η ωρα το πρωι στις 13/12 ,εσυ ποτε ειπες οτι θα εισαι.

Φιλακια σε ολες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!!!!!!!!!

Αρχισαν οι αγορες τι καλα!

Εμεις ακομα τιποτα, αλλα εχουμε διαλεξει καροτσάκι!Την αλλη εβδομαδα φευγω απο τη δουλειά και θα βγαλω καρτα ανεργιας, οποτε θα παμε στη ποδηλατουπολη που εχει 25% εκπτωση. Καροτσακι θα παρουμε το Mac laren xlr που μας αρεσε κ ειναι κ ελαφρυ πολυ. Κρεβατακι ακομα δεν ξρουμε ειδα 2-3 και θα αποφασισω λιγο πιο μετα.

Αυτες τιε ημερες το καραμελακι μου ειναι πολυ ζωηρο, δεν με αφηνει να κοιμηθω και ολη μερα τριγυρνάει!

Γι'αυτο και δυσκολευομαι να κατσω στο πισι και δεν γραφω συχνα!

Σημερα η mammys love παει στο γιατρο? με το καλο να δεις το ζουζουνι, τωρα θα ειναι πολυ μεγαλο λογικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...