Μετάβαση σε περιεχόμενο

πολυκιστικες ωοθηκες


mamina

Recommended Posts

Κι εγω εχω πολυκυστικες και πιστευα παντα για καποιο λογο οτι θα δυσκολευομουν να συλλαβω!Τελικα τα καταφεραμε μετα απο 5 κυκλους(7 μηνες περιπου δηλαδη,ειχα κι εγω αστατο κυκλο)και αμεσως μετα που πηγα στο γιατρο να τον πρωτησω μηπως επρεπε να ξεκινησω παρακολουθηση ή ορμονες κλπ..Προχθες(που πηγαμε για τον πρωτο υπερηχο),εφαγα τρελο δουλεμα απο το γιατρουλη μας!Υπομονη και ολα καλα θα πανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεμα ειναι κοριτσια οτι εγω δεν ξερω ποτε ειναι οι γονιμες μερες μου.Τα τεστ ωορηξιας βοηθανε?εχετε κανει εσεις?ποσα εχει μεσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΙΝΑ.Κ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΧΡΙΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΟΩΡΗΞΙΑΣ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΝΕ Κ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΥΣΤΗΣΕ 1 ΚΟΠΕΛΑ.ΜΠΕΣ Κ ΔΕΣ ΗΟΜΕ ΤΕΣΤ ΧΩΡΙΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΤΙΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ...ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoumbalou και συ δεν ειχες σταθερο κυκλο?εκανες τοσες εξετασεις πριν?ειμαι στενοχωρημενη οτι δε θα μπορεσω να μεινω εγκυος

:cry:

κλασσικος φοβος και για μενα!!! ομοιοπαθης. ρωτησα πολλους γιατρους για να δω τι λενε και ολοι εχουν την ιδια απαντηση" ζουμε στο 2010, καθε γυναικα μπορει να γινει μανα, οι πολυκυστικες δεν ειναι προβλημα απλα θελουν τρεξιμο και συνεχη παρακολουθηση με εξετασεις καθε 6μηνο"!!! οποτε και εγω ηρεμισα και με την καταλληλη θεραπεια εχω κανονικα περιοδο και ωορρυξια και προσπαθω!!!

ελπιζω να τα καταφερω παντως μην ανυσηχεις!!! πλεον ειμαστε μεγαλο ποσοστο!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ, ΤΟ CLEAR BLUE ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ 7 ΤΕΜ. ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΑΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΡΑΤΑΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΣΟΥ.

ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΗΟΜΕ ΤΕΣΤ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΕΡΝΩ.ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΙΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 86 ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ.Κ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ 8 ΜΗΝΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ Κ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν υπαρχει καμμια σας με το ιδιο προβλημα?

ειμαι 37 και εχω πολυκυστικες απο τα 17 μου.Εκανα εξωσωματικη στα 32 μου.Δεν μου ξεκαθαρισαν αν εφταιγε μονο αυτο αλλα μην απογοητευεσαι και κανε προσπαθειες.Παντως εγω εκανα διδυμακια και ειμαι ευτυχισμενη 2 πλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

γεια σας κοριτσια και καλη χρονια.Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι ενδομητριωση εμποδιζει τη συλληψη.Αν εχει καποια απο σας παρομοια εμπειρια απο ενδομητριωση.πριν τα χριστουγεννα ανακαλυψα μια κυστη 4 εκ στην ωοθηκη και ο γιατρος μου πε να τη παρακολουθω.μου ειπε οτι αν ειναι ενδομητριωση η εγκυμοσυνη θα την εξαφανισει.εχω αγχωθει διοτι εχω και πολυκιστικες και τωρα προεκυψε κι αυτο.μου ειπε οτι δε θα την αφαιρεσει προς το παρον διοτι μπορει να δημιουργησει συμφυσεις και υστερα να προκαλεσει χειροτερο θεμα.εσεις τι εχετε ακουσει η ζησει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...