Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου-Νο22-Κοιμήσου και παρήγγειλα...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέραα!!!

Καλοτάξιδο το τραινάκι, τέλειος τίτλος χαχα

Ρε παιδιά ο δικός μου είναι σχεδόν 2 χρονών και ακομη με την αμπούλα του βάζω ορό!

Λενάκι καλως ηρθες στην παρέα, όταν ο δικός μου ηταν βρέφος αλλά και τώρα, μονο ορό του βάζω.

Δεν προλαβαίνω να γραψω τιποτα, έχω τρελή δουλειά!

Φιλάκια σε όλο το νέο τραινάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσιλακι ρε περαστικα και σε σενα...

το ματακι ΤΟ πρησμενο....

το μωρο ???

ολα μαζι ρε γαμωτο!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??

και πρεπει να ρθουμε και στο γραφειο.... :-t

χθες νομιζω πως γοιρταζες pebii...?

XRONIA POLLA ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ!!!

@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μικρος καλα..πολυ καλα θα ελεγα...εγω σας το πα..επιτιδες το κανει αρρωσταινει για να μην πηγαινει παιδικο!!!

Αερη οτι σε βολευει..αμα ξεβουλωνει με την αμπουλα δεν υπαρχει λογος να κανεις τιποτε αλλο.

Εγω παντως με τη συριγγκα και δη με την δεκαρα βρικα την υγεια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να καλοσωρισω και γω το νεο μελος....

Λενιτσαααααααααααα!!

να σου ζησει το μικρουλινι σου!

δεν θυμαμαι αν σου απντησαν

μαλλον ναι αλλα ας σου πω και γω

τις ρουφαμε τις μυξουλες με ενα ειδικο

παραγαμτακι (σπο το φαρμακειο)εμενα ειναι μαρκας οτρισαλιν(υπαρχουν και αλλα)

αφου βαλουμε φυσιολογικο ορο..εγω βαζω αμπουλα!

Παναγιωτα φιλακια στο παληκαρακι σου

αγοραρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μικρος καλα..πολυ καλα θα ελεγα...εγω σας το πα..επιτιδες το κανει αρρωσταινει για να μην πηγαινει παιδικο!!!

Αερη οτι σε βολευει..αμα ξεβουλωνει με την αμπουλα δεν υπαρχει λογος να κανεις τιποτε αλλο.

Εγω παντως με τη συριγγκα και δη με την δεκαρα βρικα την υγεια μου..

;) λες ρε συ Χρυσα??

θελει τη μανουλα του μωρε..

και ας ειναι και με ενα ματι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλων τη γιαγια του θελει!!!

Γιατι το λεω αυτο

Οταν παει παιδικο μετα για κανενα 2 ωρο που θα ξυπνησει κολλαει πανω μου σαν βδελα.

Τωρα ερχετε, με φιλαει μου κανει αγκαλιτσα..και φευγει για να παιξει..τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apo to prwi pou ksipnisame tsakonomaste .....

a kalimera ....to paei gia broxh edw kai thelw na paw souper market :evil: oute gala den exw kala kala

den ftanei pou eblepa periergo oniro me ksipnise me to etsi thelw kai mou fonaze sthn arxh na tu balw gala ,tou bazw gala amesos arxise na tsirizei na tou balw ximo kai na petaei to gala ....mexri na plinw to potiraki tou na tou balw ximo sikose olh thn polikatikia !!! kai na mou pite den katalabenei thn frash "perimene sou plenw to potiraki kai sou bazw ximo " thn katalabenei .ales fores kathete souza .....

tin to paei gia broxh ...brexei :evil:

"mpotini" einai h mixani (motosikleta) eskase na tou katebasw mia metaliki pou eixa epanw sta ntoulapia ths kouzinas ...euxome na mhn spasei tipota .

ax ta neura mou ....anapoda ksipnisa X(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ εγω τι να πω με το αυτοκολλητο :lol::lol::lol::lol: καποτε επαιζε μονος του,τωρα δεν θελει θελει παρειτσα στο παιχνιδι

παω να παιξω λιγο και επανερχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Ανεβαίνω στο τρενάκι! Άντε σιγά σιγά θα τα εκατοστήσουμε!

Τελικά κορίτσια ο θηλασμός με αγχώνει πολύ! Παίρνω βαθιά ανάσα για να χαλαρώσω. 6 θηλασμοί τη μέρα, το πολύ 15 λεπτά συνολικά ο κάθε θηλασμός, δεν είναι λίγο για παιδί 11 ημερών; Κακά κάνουμε, πάνες βρέχουμε και κοιμόμαστε και 3ωρα. Το βράδυ είχε λίγους κολικούς και κοιμήθηκε στις 2 παρά.

Το κορυφαίο ήταν που σηκώθηκα στις 5 για να τη θηλάσω και ήταν ξύπνια τα κορίτσια ενώ η μαντάμ δεν έλεγε να ανοίξει το μάτι της. Τελικά η Δανάη έμεινε κοντά μου μέχρι τις 6 και κατάφερα να θηλάσω έστω και λίγο, κοιμησμένη. Στις 7:20 η Δανάη άρχισε να τραγουδάει.... :|

Θα τη ζυγίσουμε σήμερα... Άντε να δω τι κάναμε μια ολόκληρη εβδομάδα!

Το μενού σήμερα έχει ...τσιπούρα!!! 8-)

Τα ψάρια που απαγορεύονται στην εγκυμοσύνη είναι τα μεγάαααααλα ψάρια. Όχι ξιφίας, καρχαρίας, τόνος κλπ. Τσιπούρες και ψάρια κάτω του κιλού κάνουν καλό. Εδώ έχουν κάτι βιταμίνες μαζί με DHA που είναι το συστατικό του ψαριού που βοηθάει το παιδί να γίνει πιο έξυπνο!!!! ;)

Ξύπνησε! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!

Άλλη μια λευκή νύχτα έφτασε στο τέλος της :lol::lol::lol: Κάθε 2-3 ώρες φαί και ενδιάμεσα παίζει και λίγο γκρίνια έτσι για να μην ξεχνιόμαστε. Έχω την εντύπωση ότι του πέρασαν οι κολικοί. Τουλάχιστον οι μεγάλοι πόνοι που είχε μέχρι πριν λίγες μέρες.

Να καλοσωρισω και γω το νεο μελος....

Λενιτσαααααααααααα!!

να σου ζησει το μικρουλινι σου!

δεν θυμαμαι αν σου απντησαν

μαλλον ναι αλλα ας σου πω και γω

τις ρουφαμε τις μυξουλες με ενα ειδικο

παραγαμτακι (σπο το φαρμακειο)εμενα ειναι μαρκας οτρισαλιν(υπαρχουν και αλλα)

αφου βαλουμε φυσιολογικο ορο..εγω βαζω αμπουλα!

Μόλις γύρισα από το φαρμακειο κ πήρα αυτό ακριβώς το otrisalin. Το δοκίμασα αλλά δεν έβγαλε τίποτα. Μήπως δεν είχε μύξες πραγματικές αλλά μόνο υγρά τότε ο μπεμπούλης μου;;

Τέλος πάντων θα δείξει...

Αλήθεια όσες έχετε τόσο μικρά παιδάκια τα βγάζετε τώρα έξω;; Εγώ τον έβγαλα στις εκλογές που είχε καλοκαίρι και μερικές βόλτες με το αυτοκίνητο. Τα καταστήματα τύποΥ ΙΚΕΑ θεωρούνται επικίνδυνοι κλειστοί χώροι;; Να τον πάρω καμιά βόλτα να ξεσκάσουμε και να ψωνιστούμε;; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανα μπραβοο

Αθηνα ετσι οπως τα λε ςκαι τα λεει καιη Νατασα θυμαμαι..μαλιστα ο γιατρο ςμου ειπε πως τα μικρα τονακια που πουλανε στην Ελλαδα ειναι ασαφαλη, τα μεγαλα που γινονται κονσερβα ειναι το προβλημα..

αλλα εγω ειχα φαει κιλα σολωμο καπνιστο..το ομολογω..τον λατρευω!!!

Αθηνα λες να εχεις το τελειο μωρο και να θηλαζει συμφωνα με τις οδιγιες των Ελληνων παιδιατρων;;;

Παντως αφου κανει κακα και τσισα..ξερω και εγω νομιζω ειστε καλα..

να δεις και απο βαρος πως παει.

Ειναι ισυχη παντως ετσι;;;

Τι καλα...

Αλλα το θεμα ειναι να θηλαζει για να "αδειαζει" και στο στηθος μην εχεις πετρωματα τωρα και μεχρι να εδρεωθει..

Αβτε ρε ολα καλα θα πανε..δε σε φοβαμαι εσενα.

Παντως σε εναν γνωστο που ειπα περι μαστιτιδας και θηλασμου της γυναικας του και πηγα να του πω οχι μονο δεν χρειαζοταν κα κοψει τον θηλασμο αλλα επιβαλλοταν να θηλασει..μονο που δε με εφαγε..ενταξι ρε μεγαλε..αμα θες να ζεις σε μια φουσκα ζησε..αλλο να ξερεις να εισαι ενημερος και να αποφασιζις..και αλλο να ζεις στην αγνοια και να το υπερασπιζεσε..

επρεπε να του πω το παραδειγμα σου.

Λενιτσα θα αφισεις λιγο να ρευστοποιηθει η βλεννα, θα βαλεις ορο και θα περιμενεις λιγο και μετα θα ρα ρουφηξεις.

Κοιτα εξερταται απο πολλους παραγοντες..

εγω παντως τον δικο μου τον εβγαζα χειμων ακαλοκαιρι και τον πηγαινα και βολτες και στα καταστηματα..αλλα δεν αφινα κανενα να τον πλισιασει η να τον αγγιξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

αθηνα η μαια τι σε λεει για το οτι κοιμαται?

καλε ασε να κοιμηθει..να ξεκουραστςεις κ συ...

λενακι καλως ηρθες..εγω στη ηλικια του μωρου σου εβαλα ορο..τα ρουφουσα..εβαλα γαλα μου κ τον εβαζα να θηλασει για να τα καταπιει..σωθηκα..απο 40 ημερων το βγζω εξω..ειτε χιονια ειτε ηλιο..ειναι 21 μηνων κ δε εχει βγει 5 μερες στη ζωη του..οταν ητανα αρρωστος κ μικρος..ααα κ αρρωστο εγω το βγαζω..

νατασα εκανες λουκουμαδες????????????

ρε εγω περνω ιχθυοτροφειο τις περισοτερες φορες..που καταλαβαινεις διαφορα?

κ που ξερω αν τα αλλα ελευθερας/??κ τα χρυσοπληρωνεις..

χρυσα τοσο κυκλωπας ρε εγινες?περαστικααα

καλε ολα αρρωστα..

λινα περαστικα κ σε σας..

ανασατασια οχι ρε με αμπουλα..δε κανει τιποτα..παρε συριγγα..πεφτει εμ τρελη πιεση..

σισσιω αν παρεις αλλη αιματολογο να σε πει για τα αποτελεσματα?

αφρο πιες καφε κ χαλαρωσε..καλε στη πρωτη εγκυμοσυνη δε επινα κ πολυ καφε..σε αυτη καθε μερα..μονο που σας ακουω να λετε για καφε ζηλευω κ παω κ κανω..

ρε παναγιωτα 2700 :o:o:o:o πλακα μας κανεις??????????????ελα ρε....πω πωω

γιγαντακι...

κ μενα τοσο θα πηγε με τοσα κιλα που πηρα :lol::lol:

ερη τοσο πολυ δουλεια?μεχρι τι ωρα εισια?

εγω σημερα 8 :cry:

βικυ πως περασατε/?

νατασουλα καλα?τα καμαρια σου?

γωγω που εισια????????????????

λενα?????????????????????????

αναστασια με τη δουλεια κανα νεο?

βικυ πως περασατε?

γιωταρααααα

βρεχει??????????????/εδω εχει ζεστη λεμεεεε..τελεια μερα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenitsa mhn anisixeis pigene opou theleis .

egw den eixa kanenan na mou on krataei kai pantou pigename kaipame mazi ....tipota den epathe ,oute klistika mesa ,oute arostise oute mia fora .apo souper market ,ikea ,megala emporika ....pantou .

ax den mporw thn grinia ...idika simera ....siaperastikh san sirina sinagermou

kai egw thouli sthn prwth katholou kafe tora pinw aneta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουθου κοψε το δουλεμα..ουτε η Κατερινα Λασπα δεν ηταν τοσο στιλακι οταν γεννησε!!!!

Εγω παντως επιν ακαφε..ντεκαφ εσπρεσο η γαλλικο αραιομενο σε σημειο διαφανειας..

ααα και ετρωγα πολλα σοκολατακια..σκεφτειτε αμα δεν ξερναγα ποσο αρκουδα θα ειχα γινει..χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήζω σήμερα πήζωωωωωωω, αλλά θέλω και να μπαίνω να σας μιλάω και να διαβάζω..

Κάπου εδώ θα είμαι…

Εγώ δεν πίνω καφέ γενικά. Τον χειμώνα δηλαδή γιατι το καλοκαίρι πίνω τα φρεντακια μου.

Αχ! Τι θυμήθηκα! Στις διακοπές που πήγαμε φέτος με το παιδι (Αγκίστρι) είχαμε πάει σε ένα καφέ μετά την θάλασσα και παρήγγειλα για πρώτη φορά Fredocino φράουλα! Εχετε πιει? Επαθα ΠΛΑΚΑ!

Είναι σαν την σοκολατίτσα την Kiss που τρώγαμε μικρά! 4000 θερμίδες η τζούρα βεβαια αλλα μ’αρεσε τόσο πολύ..

Και δεν είμαι και γλυκατζού.. Φαντάσου να ήμουν…

Ρε παιδιά νομίζω ότι ο ορος δεν λειτουργεί αμέσως εκείνη την ώρα.. Εγώ βάζω στον δικό μου, τον σκουπίζω, τον αφήνω να συνέλθει από το σοκ, και μετα από κάποια ώρα βλέπω να βγαίνουν μέσα από το τούνελ ένας ενας οι ανθρακωρύχοι….

Φιλάκιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!

νεο τρενακι!

υπερταχεια εχει γινει!

τι κανετε?

εμεις χθες το διαλυσαμε 1:00 ...που να μην ηταν καθημερινη!

η μικρη μου τρελα με το νονο της!

μονο αυτον εβλεπε!

λιωνει με το που τον βλεπει!

ουφ κουραστικα!

νυσταζω....ξυπησαμε στις 11:00

ισα που προλαβα να μαζεψω τα ρουχα πριν την μπορα!

κανουμε ορους ...εχει αρχισει και βγαινει η μυξουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα σου είπαν ότι στη μαστίτιδα δεν κάνει να θηλάζει η μητέρα;;;; Απορώ γιατί σκέφτηκες ότι θα μπορούσε κάτι τέτοιο να συμβεί. Υπάρχουν 1000000 λόγοι που η μητέρα δεν κάνει να θηλάσει και ελάχιστοι που της επιτρέπουν να το κάνει.

Εγώ κάνω τη συλλογή συμβουλών περί θηλασμού και όταν γράψω βιβλίο θα κάνει ρεκορ πωλήσεων παγκοσμίως! :lol::lol:

Πάντως βρε κορίτσια όταν πίνω νερό, όντως την πνίγω γιατί της έρχεται το γάλα σαν τσουνάμι!!!

11 μέρες θηλασμού... άλλες τόσες και θα εδραιωθεί. Παλιά καραβάνα εγώ, δεν μασάω! Πάω να κρεμάσω έξω τα μαστάρια μου μπας και γλυκαθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά κανονικά οι 6 φορές είναι λίγες για νεογέννητο αλλά εσύ έχεις και πολύ ροή και μπορεί να τρώει μεγάλες ποσότητες σε κάθε γεύμα, η ζυγαριά θα δείξει, ενημερωσέ μας

Αφροδίτη προσπάθησε να ηρεμήσεις για να ηρεμήσει κι ο Μανώλης

Λενάκι εγώ την έβγαζα και την πήγαινα παντού από 20 ημερών

Θεσσαλονικές τι θα γίνει θα αποφασίσουμε για το καφεδάκι μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφφφφφφφφφφ ηρθα με ξεπατωσε τετοιο τρεξιμο δεν εχω ξανακανει στην ζωη μου!!!!

τωρα ειναι κατω στην γιαγια του κι εγω παιρνω μια ανασα

ελπιζω μονο,αν και της το ειπα,να μην του δωσει να φαει σκατολοιδια και δεν μου φαει μεσημεριανο :evil: του εχω φτιαξει αρνακι με πιλαφι!!!!

αααα εδω να ευχαριστησω την αργυρω μου!!!!!!!! κοριτσαρα μου σευχαριστω για την συμβουλη με το κοτοπουλο τριμμενο σαν παρμεζανα

του το εκανα με ρυζακι που του αρεσει και το εφαγε ΟΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Αθηνα..τωτε ηταν που συζητουσ ακαι με τη λαλα καποια θεματα και το ειχα φρεσκο..αλλα δε μιλησα παρα περα γιατι δεν ηταν ανθρωπου που θα ηθελαν να ακουσουν ουτε πολυ φανατικοι στο να επιμεινουν στο θηλασμο...

στην τελικη ητανκαι 4 μηνων τωτε το μωρακι αμα δεν ηθελαν αυτα τα ιχνη της αντιβιωσης να περνανε στο μωροας εβγαζ εκεινο το διαστημα με το θηλαστο και ας το πετουσε και ας συνεχιζε μετα..

εγω οταν βλεπω ανθρωπους που μουλαρωνουν και εμμενουν στις αποφασει ςτου δε μιλαω..σιγα μη κατσω να χαλασω τη ζαχαρενια μου

παντως ιδιο προβλημα με σενα το ειχε και η λαλα..αυτο το εντωνο let down..οντως ισως επειδη ειναι μεγαλο μωρο και εχεις εντονη ροη να χορταινει...οπως ειπε και η Νατασουλα..η ζυγαρια θα δειξει..

Αναστασια σοβαρα..χλαπακιασε ο Σπαιρους το κοτοπουλο..μπραβο το αγορι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλη τι ωραία η εικόνα για τα Χριστούγεννα!!! Αχ μου φαινεται θα αρχίσω να ξεκαθαρίζω τα στολίδια μου το ΣΚ!! Ειναι νωρις ε? χαχαχα

Μπαίνω σε meeting κοριτσια μου, φιλάκια πολλα!!!

Αθηνά την λατρεύω την φωτογραφία σου πραγματικά! Ειστε τόσο όμορφες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!!!!

Κοριτσια και εγω κατι επαθα οταν μου ειπε 2700.Το καλο που του θελω να μη ξεπερασει τα 3,5 κιλα. : :idea::idea:

Επισης κοριτσαρες να σας πω και τον πονο μου!!!! ^#(^^#(^^#(^^#(^ Μου τον εδειξε λιγο στο 3d και διαπιστωσα οτι και αυτο το παιδι δε μου μοιαζει καθολου!!!!! x_xx_x~x(~x(:lol::lol::lol:

Μα τι στο καλο;;;Τα δικα μου γονιδια τοσο κοιμισμενα είναι;;;;

Μητσακι μου αντε όλα ωραια πήγανε.Καλη συνεχεια κοπελαρα μου!!!!

Αθηνα τι εγινε;;;Ειδε τα μασταρια σου και τα λιγουρευτηκε;;; :lol::lol::lol::lol:

Παντως εγω θα ηθελα ενα νεογεννητο σαν την κορη σου.Να τρωει και να κοιμαται!!!!!

Βικυ μου σκεψου δηλαδη να εκανες και κανονικη γιορτη!!!Τι ώρα θα σας επαιρνε!!!!

Χρυσα ενταξει με το χοτέλ;;;;Τους βρηκε καλο και οικονομικο;;; :twisted::twisted:

Ερη , Σισσιω,Νατασουλα καλη δουλιτσα.Αντε Παρασκευη σήμερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη και μενα αυτη η γκρινια μεσα στη μερα ειναι που τσακιζει περισσοτερο. :evil::evil::evil::evil:

Το βραδυνο ξυπνημα το εχω ξεπερασει.Ουτε που το αναφερω πια.

Αν υπαρχει βιβλιο "Μη γκρινιαζεις παιδι μου " και δινει τροπους αντιμετωπισης πειτε μου να το παρω. :D:D

Ειδικα οταν αρχιζει να κλαει και να ειναι ορθιος και να χτυπαει τα ποδια του λες και χορευει ποντιακα Γκρρρρρρρρρρρρρρ!!!!Μου ρχεται να του χωσω μια χαστουκα!!!!!! :evil::evil::evil::evil:

(δεν το κανω βεβαια :oops: :oops: αλλα παντως μου ρχεται )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...