Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου-Νο22-Κοιμήσου και παρήγγειλα...


Recommended Posts

...Πολλές φουσκοκοιλίτσες!!!!!!!!!! :D:D:D

Για κοπιάστε στο νέο μας τρενάκι, το ξεχειλώσαμε το άλλο!!! :lol:

Είναι το πρώτο μου, ελπίζω να είναι γουρλίδικο. Όλα τα μωράκια να κοιμηθούν πολύυυυ i-) να μας έβρουν λιγότερες ιώσεις και όλες οι κοιλίτσες που το θέλουν, να βγουν από 'δω μέσα γεμιστές!!! :-bd

Ελπίζω να μην είναι καρβουνιάρης, αλλά ούτε και υπερταχεία, σαν της Αργυρούλας, γιατί μας έπιασε ίλιγγος!!! :P:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασία, grousi και Αφροδιτούλα, καλώς ορίσατε! :D

Ο κυβερνήτης της αμαξοστοιχίας σας εύχεται καλό, ευχάριστο και ΠΟΛΥ ξεκούραστο ταξίδι!!! :D

Αφροδιτούλα, δεν ξέρω να σου απαντήσω με σιγουριά, αλλά φαντάζομαι (ή μάλλον ελπίζω!) ότι δεν αποκλείονται όλα εκτός απ' τα πολύ μικρά! Με μια πρόχειρη ματιά που έριξα στο internet, κυρίως τα πολύ μεγάλα περιέχουν υδράργυρο. Μεταξύ αυτών, ξιφίας, καρχαρίας (γιατί τρώω πολύ συχνά!) :lol: , σολωμός, τόνος. Αυτά έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής σίγουρα. Θα κάνω καλύτερη έρευνα όμως και θα ρωτήσω και τη μαία μου. ;)

Δεν κοιμήθηκε το μεσημέρι, ελπίζω ότι θα κοιμηθεί τώρα νωρίς νωρίς. Πάω να φτιάξω γάλα και να τη βάλω για ύπνο. I 'll be back, σας απειλώ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην μας απειλεις εμας :lol::lol::lol::lol::lol::lol: εμενα μπαμπας και γιος κανουν μπανιο και περιμενω να τελειωσουν για μαμ και νανι αλλα εκεινοι παιζουν =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τις 8.30 που ήπιε γάλα, τώρα έπεσε για ύπνο! :shock: Μόνο όταν είναι να κοιμηθεί, θυμάται ότι πεινάει αυτό το παιδί!!! :lol: Μετά, προκειμένου να μη πέσει για ύπνο, ζητούσε σαλάτα, μπιφτέκι κλπ! Όταν αυτή πήγαινε, εγώ ερχόμουν!!! Τα ίδια ακριβώς έκανα όταν ήμουν μικρή! :oops::lol:

Αναστασούλι μου, οι μπαμπάδες είναι πιο παιδιά κι απ' τα παιδιά!!! :lol: Κοιμήθηκε ο Σπυράκος; Τέλεια η φωτογραφία παρεπιπτόντως, αν και λίγο μακρινή! Να μου τον φιλήσεις!

Καλέ, τι έγινε; Σνομπάρουν το τρενάκι μου ή μου φαίνεται; Τόσο μ' αγαπάτε; :(( Που πήγαν όλες; :-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωωωωωωωωωωωωω

να ανεβω να ανεβω..ελπιζω να μη με πιασει κ παλι ίλιγγος :lol::lol::lol::lol: οπως λεει κ το μιτσακι..

αργι :x:x:x:x:x

αφρο εγω δινω ζεστο...δε θλει κρυο...

πριν λιγο εκανα κεικ με μηλο αχλαδι κολοκυθα μπανανα..γωγω ελπιζω να μη ξερασεςι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ευα τι τελεια φωτο...

αναστασια ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!! συγνωμη που χωθηκα ετσι αγενεστατα το μεσημερι για να πω στην θουλη αλλα στην κυριολεξια ετρεχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αλλα μολις το διαβασα τσατιστηκα και δεν αντεχα να μην γραψω!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

τι κανετε??? τελικα που και ποτε καφε την κυριακη?

χρυσα θα σου στειλω μηνυμα αυριο πρωι! :)

φτιαχνω ενα κεικ μηλο βρωμη αμα βγει καλο θα σας πω την συνταγη. παντως μοσχοβολαει η βρωμη οταν ψηνεται!!! οντως αναστασια μην γελασεις!!! σε βλεπω!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μιτσακι διαβασα για το σπορι!!! τι ωραια!! και εγω ειχα δακρυσει με την καρδουλα!!!!! :):):):):)

στην εγκυμοσυνη εγω δεν επινα καφε καθολου στην αρχη μετα 1 την μερα και αμα.., δεν ετρωγα ζαμπον σαλαμια(απο την πιτσα τα εβγαζα) δεν ετρωγα απο εξω(γυρους κτλ) δεν επινα αναψυκτικα κονσερβες δεν ετρωγα πολυ σοκολατα..πως εβαλα 22κιλα μου λετε??????

αφου σκεφτομαι ενα σε αυτην που θααααααααααααα ερθει ειμαι πιο ξεψαρωμενη θα βαλω 30!!!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o

αχ μοσχοβολαειιιι!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρθα καλο το κεικ?????? αμα βγηκε καλο πες συνταγη!!!! :)

εμεις το γαλα χλιαρο το πινουμε..οσο πινουμε..100μλ...50μλ...στα 180 κανουμε παρτυυ!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: αλλα ετσι που βρομαει αυτο το χαζογαλα απορει και που πινει τοσο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζιαααα...

λοιπον να μη ξεχασω να κλειδοσω το προηγουμενο.

Το ματι μου ειναι χαλια βγαζει συνεχεια πυων δακριζει και ειναι κατακοκκινο..παρα πολυ πρισμενο και ποναει.

Πηγα γυναικολογο , τα αποτελεσματα θα τα εχω αυριο βραδυ, αυγο δεν ειδε, μαλλων εγινε οωριξια πριν 5 μερες μου ειπε..οποτε..παιζει να ειμαι γεμμυστη..αλλα δεν νιοθω οτι ειμαι..οποτε...

Η τσιπουρα δεν συγκαταλεγετε στα ψαρια αρκει να ειναι σχετικα μεσαιου μεγεθους και οχι τεραστια..το θυμαμαι απο τα δικα μου.

Εγω παντως ψαρι ετρωγα στην εγκυμοσυνη, μονο αυτο δε μου βρομαγε..ολα τα αλλα τα ξερνουσα

Μιτσακι κουμπαρουλα τελεια τα νεα σας...αντε αντε...

βενη φιλακια..εγω θελω τη συνταγη, εχω μπολικη βρομη

Εμεις το γαλα το πινουμε ζεστουτσικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να πάω να διαβάσω το άλλο τρενάκι να αποβιβαστώ κανονικά και θα σπέυσω να επιβιβαστώ σε αυτό! Καλοτάξιδο να είναι! :lol::lol::lol:

Κορίτσια δεν έχω νέα! Τζίφος και σήμερα.... :x:x:x

Πολύ φοβάμαι οτι λείπει σε συνέδριο.

Τί να κάνω... θα περιμένω. Δύο χρόνια που δεν είχα πάει και ήμουν στην άγνοια τί επάθα; (Αυτό είναι που λεμε παρηγοριά στον άρρωστο! :lol::lol: )

Εμείς το γάλα το πίνουμε χλιαρό το εβαπορέ και κρύο από το ψθγείο το φρέσκο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμμμμ τι μοσχοβολιές ειναι αυτες?????

Το κουακερ της Βενετίας θα ειναι! \:D/ \:D/ \:D/

Εμεις το γαλα το πινουμε...Στους 36βαθμους! :P

Κοριτσια η μικρη ειχε απο χθες λιγες μυξες...

Μεχρι το πρωι που πηγα στη γιατρο(του ΤΕΒΕ για να γραψω το εμβολιο-ειναι στα κουφαλια) ηταν μια χαρα...

Απο το απογευμα αρχισαν να την ενοχλουν εντονα κ τωρα δεν μπορουσε να κοιμηθει...

Την βοηθησα με ορο κλπ αλλα η καημενη εκλαιγε απο τη νυστα κ προσπαθουσε να αναπνεει απο

το στομα :( ...Η μονη σταση στην οποια τα καταφερε ειναι με "μαξιλαρι" την κουβρτουλα της...

Κ το μεσημερι κοιμηθηκε πανω(η μιση) στο μαξιλαρι μου...

Θουλη μην μου συγχιζεσαι καλη μου!...Εγω αυτο το μαγαζι ποτε δεν το χωνεψα...

Δημητρουλα μου χαιρομαι που ακουσες το σπορακι σου!!Με το καλο η επομενη επισκεψη!

Χρυσα τι επαθε το ματι?περαστικα(καπου το'χασα! :oops: )

Γωγω γεια σου!Ειμαι η Αναστασια κ εχω μια μπεμπα την Αννυ!Χαρηκα για τη γνωριμια!

...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε σισιω ακομα?ελεος δηλ...κλησεις δε βλεπει?

βενι απο υλικα εχει αυγα αλευρι κ βρωμη αλλα ξεμεινα,μπανανα κολοκυθα αχλαδι κανελα λαδι παουντερ κ λιγο μελι..

καλο βγηκε δε μπρω να πω..βασικα απο μεσα παλι ειναι ζουμερο σα ωμο αλλα δε ειναι..ειναι απο τα φρουτα...

μιαμμμμμμμμμμμ

ρε χρυσα λες???????????????????καλε τι να νιωθεις?απο τωρα???????????

ποτε πειρμενεις? :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια περαστικα ρε..κανε αυτο με τον ορο..θα δεις διαφορα..

καλε γιατι συστηνεσαι?>??????

επισης...οσο για το μαγαζι..ΦΩΤΙΑ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ

το ζιζελ στη αριστοτελους ειναι το ιδιο..θα το κανω τρελη δυσφημηση..καλα το γραψα? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε δενε ιμαι...ειμαι συγουρη σε λεω.σηγα μη μεινω με την πρωτη.

Θα δουμε, εχουμε καιρο ακομα...

20 περιμενω..σηγα μη δεν ερθει...χαχαχα

Αναστασια ο μικρος με κολλησε επιπεφοικιτιδα..γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλη το ιδιο ειναι κ το παλιοζιζελ!

Να μην ξαναπας εκει...Αντε τους γελοιους που νομιζουν πως εχουν κ κανα σπουδαιο μαγαζι...

νομιζω πως κ εκεινο που ειναι Αριστοτελους με Τσιμισκη ειναι το ιδιο...(στην πανω γωνια)

Το βραδυ αν ξυπνησει μπουκωμενη(που στανταρ θα ξυπνησει 10 φορες η καρδουλιτσα μου) να της βαλω

ορο κ να ρουφηξω?Μηπως θα την ξυπνησω εντελως?Τι να κανω?

Αχ βρε Χρυσα...Καποιος σας ματιαξε(σε?)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω οτι ωρα κ να ξυπνησει τον βαζω..αν ειναι μπουκωμενος φυσικα..

μετα δινεις μεμε κ ξανακοιμαται..μη τις φυσας..κανε αυτο που πολλες φορες εχω πει..με τη συριγγα

θα τα βαλω ΟΛΑ τα μαγαζια φωτια

δες τε τατιανα απο βδομαδα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλη τρελη...δε λοιπασε και τον Ντοντο..χαχαχα

Αναστασια στανταρ...

κανε αυτο που ειπε η Θου, εγω το κανω πλεων με 10αρα συρυγγα και φευγουν οι μηξες και ανασαινει το καημενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια εγω αυτό με τη συριγγα δεν το εχω καταφέρει ακόμα... :oops::oops:

Πρέπει να είμαι πολύ ζώον τελικά.

Θούλη να τα κάψεις όλα! Μαζί σου! Και να τον δυσφημίσεις! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη η ταινια που εχει στον Αντ1 με συγκινει πολυ...Ειδικα στο τελος της...

Την αμπουλα βαζω αλλα δεν τα καταφερνω καλα...Προτιμαει να την αρπαζει απο το

χερι μου κ να την πινει! :shock: Τρελλο γουστο με τον ορο!!!

Να σας πω αλλα μη γελασετε...Οταν ημουν αρρωστη μου ειπε ο γιατρος να βαλω κ σε μενα ορο...

Ουτε τοτε τα καταφερα!Ολο εξω το εριχνα!Κ ειναι κ μπλιαχ..αλμυρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω εγώ για τα ψάρια;;;;;

Το χω τοχω που λέμε....

Όταν λέμε ξιφία-τόνο-μπακαλιάρο μιλάμε για ψάρια ανοιχτής θάλασσας που ζουν σε μεγάλα βάθη. Γιαυτό και οι υψηλές συγκεντρώσεις ψευδαργύρου σ'αυτά τα ψάρια.

Η τσιπούρα ψαρεύεται σε βάθη 20μ και όχι στην ανοιψτή θάλασσα

Αν μιλάτε για τσιπούρα-λαβράκι ιχθυοτροφείου φυσικά και να το αποφεύγετε για ευνόητους λόγους. Καλύτερα γαύρο παρά ιχθυοτροφειόψαρα (μπλιαξ μπλιαξ).

Θα επανέλθω αργότερα γιατί μαγειρεύω για το καμάρι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

polous xeretismous sta koufalia .....ax exw xronia na paw ,einai enas filos mas apo ekei .

xrusa kati tha psarepses ;) oute egw eniotha tipota ...kai euxomoun na mhneimai kiolas :lol:

thouli tha se uperaspistoume an baleis fotia ...tha poume oti ftene oi ormones :lol::lol::lol:

emeis to "giani" mas (gala) to pinoume h apo to psigio h se thermokrasia domatiou afou to exei afisei kamia wra kai to libanizei ....mporei kai ksino :lol::lol::lol::lol:

alla anarotieme pws mporei tora ton xeimona ....oxi oti kane kruo akoma ....leme tora .

re koritsia apo tote pou emeina eguos ektos ola ta alla exw kai diaria :(:(:(:(:( den upoferete pia .poso sidero na parw na stoumposei !!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασί μου, περαστικά στην τσαχπινούλα! Καρδούλα μου... :) Ελπίζω να έχετε μια ήρεμη βραδιά!

Βενετία μου, εγώ για να είμαι ειλικρινής, αυτή τη φορά ήμουν αρκετά πιο ψύχραιμη, απλώς χαμογέλασα! :oops: Ο χαζομπαμπάς όμως, είπε ότι με το ζόρι συγκράτησε το δάκρυ να μη κυλήσει! χιχιχι... Το γλυκό μου!

Άφρο, εγώ σ' αυτή τη φάση της το δίνω χλιαρό, αλλά για μια μακρά περίοδο, το ήθελε κρύο!!! Δεν έχει διαφορά don't worry!!

Η διάρροια είναι πολύ δυσάρεστη, αλλά εξίσου δυσάρεστη είναι και η μόνιμη δυσκοιλιότητα η δική μου, που επιδεινώνεται στην εγκυμοσύνη και στην προηγούμενη μου είχε προκαλέσει και αιμορροίδες!!! :-o Κουράγιο!!!

Όσο για τα ψάρια, πιστεύω ότι δεν είναι προς πανικό, απλά ό,τι γνωρίζουμε καλό είναι... ;) Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, μόνο για τον τόνο ήξερα και απέφευγα. Κι εγώ έφαγα φαγκρί την προηγούμενη εβδομάδα στην επέτειο ;;) και πριν μάθω ότι είμαι έγκυος είχα φάει 2 φορές τόνο! (ομολογώ ότι παρότι το είχα στο μυαλό μου, δεν μπόρεσα να αντισταθώ στην τονοσαλάτα!) :oops: Επίσης, αν κατάλαβα καλά με τα λίγα που διάβασα τώρα, όσο μεγαλύτερα, τόσο πιο επικίνδυνα... Οπότε το μέγεθος είναι ένας παράγοντας που εξετάζουμε. Αλλά όχι μόνο. Το αν είναι ιχθυοτροφείου κλπ κλπ. Διάβασα επίσης για το σκουμπρί και το μηλοκόπι (να τα αποφεύγουμε!) Δυστυχώς ακόμα δεν τα έχω βρει κάπου συγκεντρωμένα, αλλά θα το ψάξω. Επίσης βρήκα σ' ένα site, ότι...

Γαύρος <

Γόπα, φρύσσα <

Mπαρμπούνι, κουτσομούρα <

Λυθρίνι, κολιός, σαφρίδι <

Λίτσαινα <

Σαργός, σπάρος <

Kέφαλος <

Σκουμπρί, φαγκρί <

Tσιπούρα, γλώσσα,Μπακαλιάρος <

Λαβράκι <

Πεσκανδρίτσα <

Pοφός, σφυρίδα <

Tόνος <

Ξιφίας

Δεν ξέρω αν ευσταθούν, αλλά στα έγραψα με αύξουσα σειρά μεγέθους, άρα και με φθίνουσα σειρά προτίμησης! ;)

Μίλα διαβασμένο Νατασούλι, εγώ δεν τα ξέρω καλά και μπορεί να λέω βλακείες.

Μαρθούλι, να τους το κάψεις των καραγκιόζηδων, μαζί σου! :ymdevil:

Σισσιώ, Αναστασί, εγώ αυτό με τη σύριγγα δεν το έχω επιχειρήσει ποτέ (ή μάλλον έχω να το επιχειρήσω από τότε που ήταν πολύ μωρό και δεν καταλάβαινε!) :oops: Δε μπορώωωω... :((

Νυστάζω! (-| Η οδηγός θα την πέσει σιγά-σιγά κι εύχομαι η πρώτη νύχτα στο νέο τρενάκι να κυλήσει ομαλά για όλα τα μωράκια και όλες τις μανούλες! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...