Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου-Νο22-Κοιμήσου και παρήγγειλα...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσάκια,

ωραίο το κλαμπ σας!! Μπορεί να μπει κ μια νέα μανούλα;Εμείς είμαστε 1,5 μήνός!! Γεννήθηκε 3800 και ήδη έφτασε τα 5600 το καμάρι μου μόνο με αποκλειστικό θηλασμό!

Εδώ κ μια βδομάδα το ταλαιπωρούν πολλές μυξούλες και του βάζω αμπούλες ορού κ που κ που λίγο otrivin για μωρά που μου είπε ο γιατρός.

Το βραδυ αν ξυπνησει μπουκωμενη(που στανταρ θα ξυπνησει 10 φορες η καρδουλιτσα μου) να της βαλω

ορο κ να ρουφηξω?

Πώς ρουφάμε τις μυξούλες ρε παιδιά;; Ο καημενούλης μου μετά τον ορό ή καταπίνει κάποιες ή μένουν κ τον ταλαιπωρούν και κάνει η μυτούλα "χρου χρου" :lol::lol: συνέχεια. Τον έχει λυπηθεί η ψυχή μου... :(

Thouli τι εννοείς σύριγγα;; Μήπως είναι για μεγαλύτερα παιδάκια; Τι μπορώ να κάνω στο δικό μου ρε κορίτσια για να του ξεμπλοκάρω τη μυτούλα του μετά τις αμπούλες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα!!Ελπιζω να ειχατε ενα καλο βράδυ!!!!!!

Χθες ειχα γιατρο!!!Μου τον εβγαλε 2700!!! :shock::shock::shock: Θρεφταρι!!!

Επισης μου ειπε οτι με βλεπει να γενναω νωριτερα.Για να δουμε!!!!

Λενιτσα καλως ηρθες και να χαιρεσαι το παιδακι σου.

Νομιζω οτι ο μπεμπακος σου ειναι ακομη πολυ μικρος για να του ριξεις μεσα στη μυτη με 10αρα σύριγγα.Η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο βαρβαρο. :?

Εγω το κανω στο γιο μου που ειναι 19 μηνων και τωρα καπως το συνηθισε.Στην αρχη σπαραζε.

Μπορεις μετα τις αμπουλες να του ρουφας τις μυξες με το ειδικο εργαλειο που εχουν στα φαρμακεια.

Καλη συνεχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

επιβιβάζομαι κι εγώ με μια μέρα καθυστέρηση :lol::lol::lol::lol:

Γίωτα που χάθηκες, όλα καλά??????

Μιτσάκι τι καλά που ακούσατε και καρδούλα :) όλα καλά να πάνε μέχρι το τέλος

Παναγιώτα 2700? ετοιμόγεννο μωρό άντε μάλλον θα είσαι η επόμενη που θα γεννήσεις

Για το ζάχαρο τι σου είπε, όλα καλά?

Αναστασία περαστικά στην Αννυ ελπίζω να είστε καλά μέχρι την Κυριακή και να σας δούμε

Άντε να αποφασίσουμε και που θα πάμε

Λενίτσα καλώς ήρθες στο τρενάκι μας, στην ηλικία που είναι το μωρό σου καλύτερα ορό με τις αμπούλες ή αν βάλεις με σύριγγα όχι πολύ μεγάλη ποσότητα δηλ 10Ml που βάζουμε εμείς στα πιο μεγάλα, επίσης μπορείς να βάλεις και γάλα από τα μεμέ κάνει δουλειά κιαυτό

Γωγώ το ταμείο σου ακούγεται φοβερό, εκτός από τα 2100 δηλαδή θα πληρώνεσαι και τους μήνες που θα κάθεσαι επίσης από το ταμείο?????

Μάρθα να τα κάψεις όλα κι εγώ μαζί σου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βένι για πες για το κεικ καλό βγήκε?

Εγώ έκανα κάτι τυροπιτάκια και βγήκαν πολύ αποτυχία από μέσα ήταν ωμά, θα τα ξαναδοκιμάσω όμως γιατί όπως λέει και η Νατάσα δεν μπορώ την αποτυχία :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

τι είναι αυτά που λέτε? δλδ δεν περάσατε καλά στο ταξιδάκι με το πανέμορφο τρενάκι μου? :-?:-w8-}:cry::lol:

η μικρούλα μου δεν κοιμήθηκε χθες το μεσημέρι και χθες το βράδυ κοιμήθηκε από τις 19.15!!!! ;) και η δικιά μου έχει λίγο μπουκωμένη μυτούλα, αλλά δεν κάνω τίποτα!!! την αφαίρεση υγρού την βρίσκω πολύ βάρβαρη και επώδυνη!!!!

Γιώτα νομίζω θα σε διώξουν από το νησί αν αντιληφθούν ότι εσύ είσαι η αιτία της βροχής!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Πάω να ετοιμαστούμε για το σχολείο!!!!

Μιτσάκη πού είναι τα ποτά ρε σύ? πήγα στην καφετέρια και δεν είχε!!! :o:o:shock::?:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα μια χαρα περασαμε στο τρενακι σου αργυρω μου απλα το καναμε........υπερταχεια!!!!!!

κι εγω αν δεν εχει μυξες και ειναι μονο νερο δεν τις ρουφαω μονο ορο του βαζω και φευγουν μονες τους

περαστικα σας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημεραααα

Αρτζ εμενα προλο που στο τρενακι σου αρρωστησε ο μικρος μου αρεσε..ειχε καλο φαγητο..και επιτελους κοιμηθηκε..ξυπνουσε μονο στις 2 για γαλα και ξερενοταν μετα μεχρι τις 6..ασε που κανει πλεων μονο εναν θηλασμο την ημερα..

εισαι το γουρι μου!!!

χαχαχαχα

Μιτσακι - κουμπαρουλα ελπιζω στο δικο σου τρενακι να κοψει τελειως τον θηλασμο και να κοιματε οοολλληηη νυχτα!!!

Λοιπον λενιτσα το μωρακι σου ειναι μικρο για συριγγκα, θα πνυγει, θα περιμενεις λιγακι η θα βαζεις αμπουλα, θα περιμενεις 10 λεπτακια και μετα θα παρεις ενα πουαρ και θα ρουφιζεις πολυ απαλα τις ρευτοποιημενες μυξες.

Απαλο πουαρ που δεν πληγωνει τη μυτη εχει η μαρκα Physiomer.

Εγω τωρα στον Χ εφαρμοζω το εξης κολπο- αλλιως δεν καθετε...τον τυλιγω σαν να τον φασκιονω αλλα λιγο σφυχτουτσικα στα χερια και χαλαρα στον λαιμο- μη μου πνυγει κιόλας με μια μεγαλη πετσετα, τον καθιζω στα γονατα μου να ειναι ορθιο το κεφαλι και με το ενα χερι στιριζω το κεφαλι στον σωμα μου και με το αλλο βαζω συριγγα...

ειναι μεν λιγο βαρβαρο αλλα μετα αναπνεει τουλαχιστον ..αφιστε που σε καιρους εντονης κρισης το συνηθηζει και δεν πολυαντιστεκετε.

Τι ηθελα να πω....

ξεχασα....

ααα το ματι μου ειναι χαλια πρισμενοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Ευτυχως κοιμηθηκαμε σχετικα καλα!

Ευχαριστω για τα περαστικα!

Τι τις κανετε τις μυξουλες δλδ???Τις αφηνετε εκει να ειναι κλειστη η μυτη? :?

Δε μιλαω για εκεινες που ειναι σαν νερο...Τις αλλες που κολλανε(σορρυ για την υπεροχη περιγραφη!)..

Τι ψαρι να παρω,απο που κ πως να το μαγειρεψω για να δοκιμασει για 1η φορα???Βοηθεια!!!!

Lenitsa καλως ηρθες κ να σου ζησει!

Εγω εχω μια συσκευη(ενα σωληνακι με ακροφυσιο ειναι) την otrisalin.Εχει κ μια ακομα μαρκα :?

Βαζω ορο ισα να υγραθει περισσοτερο η μυτουλα κ ρουφαω...Ακουγεται σιχαμερο αλλα δεν ειναι..

Σαλονικιες πειτε τα υπερ κ τα κατα των 2 παιδοτοπων που...κυριαρχουν(!!) για να ψηφισουμε!!! :lol:

Καντε κ κανα ντιμπειτ!!!!Ειναι της μοδας!Ο χρονος αρχιζει...ΤΩΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερούδια! :D

Αrgi, σαμποτάρεις το τρενάκι μου, γιατί θίξαμε την ταχεία σου; X( Δεν ντρέπεσαι καθόλου; Αθέμιτος ανταγωνισμός λέγεται αυτό!!!! :P ΤΟΣΑ ποτά δεν τα είδες στο μπαράκι; Φίσκα στα ποτά και στα εδέσματα είναι!!!! [smilie=happy1.gif] [smilie=icescream.gif] [smilie=coffee.gif][smilie=coffee2.gif] Μέχρι και βατραχοπόδαρα σερβίρουμε!!! [smilie=kermit.gif]:)) Πάρε τώρα ένα καφεδάκι κερασμένο από 'μένα, για να δεις τι ανώτερος άνθρωπος είμαι!!! ~o);)

lenitsa καλωσήρθες και να σου ζήσει το μπεμπάκι σου!!! :D

natasoula μου, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! :x

Γιώτα, καλό shopping therapy!!! Εγώ πρέπει να πάω να κάνω δουλειές σε δημόσιες υπηρεσίες... X( Να δούμε, θα τα καταφέρω; :lol:

Συμπεθερούλα μου, θρεφτάρι το συμπεθεράκι!!! Η Β γεννήθηκε λιγότερο!!! :shock: 2600γρ Άντε, με το καλό, κοντεύει να ξεμπουκάρει ο μικρούλης!!! :ymparty: Έκανες doppler ή δεν είναι τώρα;

Κουμπαρούλα μου, στο εύχομαι ολόψυχα, να κοιμάται όλη νύχτα, χωρίς ούτε μία διακοπή το γιαβράκι σου!!! i-) Περαστικά στα ματάκια σας!!!

Αnastacia ομορφούλα, καλημέρα!!! Πως είναι η Άννυ σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Καταρχήν να μην ξεχάσω να ζητήσω από τη Γωγώ να με υιοθετήσει για να με έχει προστατευόμενο μέλος στο καινούριο της ταμείο! Μαρή μήπως είναι ιδιωτική ασφάλεια και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Μιτσάκι μια χαρά η καρδούλα ε; Και ο μπαμπάς σας σωστόοοοος!

Παναγιώτα μου ποιο μήνα διανύεις; 2700 είναι μεγάλο παιδάκι! Θα βγει αντάρτης από τα γεννοφάσκια του! :P:P:lol::lol:

Εχθές ο καλός μου αντρούλης πήρε τις εξετάσεις μου (η αιματολόγος άφαντη ακόμα :evil::evil::evil: ) και τις γκουγκλαρε και έβγαλε το συμπέρασμα οτι δεν έχω κάτι σοβαρό! Χαχαχα Το βρήκα πολύ γλυκο...! :lol::lol::lol::x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε ρε Σισσακι..ειδες..μια χαρα..φτου φτου..αντε τωρα και την ρητη επιβεβειαωση τηε @#$%&* αιματολογου και βουρ στο ψητο!!!!!

Ολα καλα θα πανε

Ρε παναγιωτα κουμπαρουλα...αντρακα δυο μετρα καραμουζουκλι θα βγαλεισ...χιχιχι..

Ολα καλα να πανε!!

Νατασουλα φιλια.

Αναστασια αν ξεπριστει το ματι μου θα ερθω αλλιως..δεν το τολμω...

Η Φρανιτα παλη χαθηκε..θα βολταρει με τον Σεμπ στις παραλιες της Ροδου και δεν μας το λεει να να μη ζηλεψουε

Γιωτα μηπως ψιφιζεις μητσοτακη...χαχαχαχα

καλα ψωνια...εσυ θα σωσεις την Ελλαδα απο την οικονομικη κριση..

Ασε ρε και κανενα φραγκο να κανουμε μαζι ψωνια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία εμένα για ψάρι μου είχε πεί μπακαλιαράκια ή γλώσσα τώρα το από που είναι άλλη ιστορία..

Ποιοί είναι οι 2 παιδότοποι??????????

Χρύσα περαστικά, τι βάζεις ατο μάτι?

Σισσιώ ελπίζω να είναι έτσι όπως τα είπε ο αντρούλης σου και να μεην είναι κάτι σοβαρό

Αργυρώ ούτε γάλα πίνει το πρωϊ?

Κανένα νέο από την Λένα??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι!!Παναγιωτα ολοκληρος παιδαρος εε?!μπραβο σας!!!

Υπαρχει περιπτωση να μπηκε για χειρουργιο ο Τολης?Δεν ξερει καμια κατι?

Νατασουλα μου εσυ απο που παιρνεις ψαρακια?Μηπως να παμε στη γεμιστουλα να μας κανει το τραπεζι? :P

Νομιζω εναν προτεινε η Βενη κ εναν η Χρυσα ή η Νατασα...Μπερδευτηκα!

Μιτσακι τι ωραιο πολυχρωμο τρενακι!!!αχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

χτες πήγε ο Γ τη μικρή στο γιατρό απλώς για να τη δει πως πάμε μετά την αντιβίωση

για την ωτίτιδα και μαντέψτε!

Η μικρή έχει πάλι λίγο υγρό στο αυτάκι και από χτες πάλι λίγες μυξούλες :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια συνηθως για πρωτο ψαρι συστινουν μπακαλιαρο η γλωσσα..εγω του εδινα στην αρχη μπακαλιαρο, μετα λιγο γλωσσα..αλλα απο το καλοκαιρι και μετα το ερηξα στα "ψιλα" ψαρακια...σαρδελα γαυρο..τα κανω στην γαστρα με διαφορα λαχανικ ακαι πατατες σχεδον αχνιστα γινονται και μετα τα κανω φιλετακια και ο Χ τρωει μονος με τα χερια του.

Μαρια Ιωαννα περατσικα σας..

Της βουλωνεις τα αυτια αμα κανετε μπανιο;;;;

Θελει πολυ πολυ προσοσχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία στέλνω τον μπαμπά μου συνήθως και μου παίρνει από το Μοδιάνο ή αλλιώς από την λαϊκή απλά εγώ δεν μπορώ να τα ξεχωρίσω όσες φορές κι αν μου έχει πεί ο μπαμπάς μου τι πρέπει να κοιτάω :?:?:?

Η Νατάσα βέβαια είναι η πιο εγγυημένη επιλογή :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Η Χρύσα νομίζω είπε για έναν στην Καλαμαριά τον οποίο δεν ξέρω και η Νατάσα είπε ότι θα πάει να τον δεί

Αυτό που είπε η Βένι τον ξέρω και είναι και πολύ εύκολο να το βρούμε οπότε ψηφίζω αυτόν

Άντε η ψηφοφορία ξεκίνησε, να κάνουμε και ζέσταμα για την Κυριακή :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ο Τόλης ήταν πολύ πιθανόν να έκανε την επέμβαση την Τετάρτη, θα πάρω τηλ το απόγευμα να μάθω γιατί τώρα μπορεί να έιναι στο σχολέιο η Λένα

Μαρία περαστικά και τι σας είπε θα ξαναπάρει αντιβίωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τρελές είστε;; χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol:

Και που ξέρει ο άντρας μου;; Γιατρός είναι;; Σιγα μην εμπιστευτώ διαγνωση ιδ. υπαλλήλου μέσω ίντερνετ!! χαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

Θα περιμένω...

Μαριαιοαννα περαστικά της!! Και η δική μου πάλι βήχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημεραααα

μεγεια το νεο τρενακι μας....

αχ το λεω και μας...το νιωθω πια

και δικο μου...

δεν μπηακ 2 μερες τωρα...πολυ χαλια

και η Σοφια και γω....

εγω ειχα τρομερο πονοκεφαλο

οχι πυρετους...μονο μια υποθερμια απο την

αδιαθεσια...35,6 ολη μερα κομμτια

και με τρελλη δουλεια στο γραφείο

Το Σοφό μου μεχρι και χθες εκανε ενα 38 και 2

το πρωι σημερα ξυπνησε με γκρινια και 37,6

(στις 6 το πρωι i-)..............

αν ανεβει εως ο απογευμα θα παεμ γιατρο....

Τσαχπινομαμα....αρρωστουλα....???

μα τι παθαν τα βλασταρια μας

τοσο να αρρωστησουν ολα μας???

Μπουκωμενη ε?

φυσιολογικο ορό και οτριρουφιχτιν....

γινεται μαχη αλλα μετα νιωθει καλυτερα..

αυτες οι πρασινες οι κολλωδεις

μονο ετσι βγαινουν...

αχ την Κυριακη αραγε θα μπορεσω να ερθω...?

εν θελω να μεταφερω την ιωσουλα μας σε οσα παιδακια ειναι καλα....

[smilie=dontknow.gif]

......

χμμμμμμμμμμμμμμ τι αλλο ??

κατσε να ξαναδιαβασω γιατι ο πονοκεφλαος

μου βγαινει με αλτσχαιμερ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασουλα

νομιζω πως καλυτερα με γλωσσιτσα

να ξεκηνησετε...

βασικα δεν ειμαι και πολυ καλη να σου απντησω γιατι και στα 3

ψαρια που δοκιμασαμε...(μπακαλιαρος,γλωσσα,πεσκανδριτσα,μεαναποδη σειρα)εβγαλε

σπυρακια...και τσιρλιτσα...

απλα ειπα αν σου απαντησω απο αυτα που ακουσα....

η γλωσιτσα ειναι το πιο απαλο λενε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

χτες πήγε ο Γ τη μικρή στο γιατρό απλώς για να τη δει πως πάμε μετά την αντιβίωση

για την ωτίτιδα και μαντέψτε!

Η μικρή έχει πάλι λίγο υγρό στο αυτάκι και από χτες πάλι λίγες μυξούλες :cry:

και η μικρη αρρωστη????

παλιωτιτιδα....θα ποναει το μικρακι μωρε...

περστικα και σε σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...