Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αθλητισμός.Τι και από πότε;


Recommended Posts

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με τον αθλητισμό.Ο μικρός μου(4,5 χρονών τώρα) έχει φοβερή ενεργητικότητα.Δεν σταματάει να τρέχει ούτε όταν βλέπει τηλεόραση.Θέλω να τον στείλω κάπου αλλά δεν ξέρω που ,ωστε και να αθλείται και να εκτονώνεται.

Ο άντρας μου θέλει καράτε γιατί πιστεύει ότι βοηθάει στην πειθαρχία.Εγώ πάλι δεν θέλω κάτι τέτοιο γιατί δεν πιστεύω ότι ένα παιδί έχει την ωριμότητα να ξέρει πότε να χτυπήσει.Φοβάμαι μήπως γίνει επιθετικός(ήδη τρελαίνεται με τα πολεμικά παιχνίδια).Αν ξέρετε από τέτοιου είδους δραστηριότητα πείτε μου τις εμπειρίες σας.

Κάποιοι τα στέλνουν μίνι τένις,ξιφασκία(νομίζω από πιο μεγάλη ηλικία),σκι και τα κλασικά ποδόσφαιρο,στίβο κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera nefeli,ego pao to paidaki mou apo 2 xronon ippasia kai einai teleia ,einai arketa eksantlitiko,parolo pou den tou fainetai san athlima kai paralila erxonte ta paidia se epafi me ta zoa etsi!fusika kai to kolimpi akougete super!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πιστεύω πώς το ιδανικό άθλημα σ' αυτή την ηλικία είναι το κολύμπι!

Του χρόνου που θα είναι τεσσάρων, σκέφτομαι κι εγώ να τα γράψω στο κολυμβητήριο [smilie=fish.gif]

Και η ιππασία ακούγεται ωραία σαν αθλητική δραστηριότητα αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι και οικονομική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κολυμβητήριο δεν έχουμε στην πόλη μου αλλιώς θα ήταν η πρώτη μου επιλογή.

Την ιππασία δεν την έχω σκεφτεί αν και ξέρω ότι υπάρχει ένας σύλλογος τώρα τελευταία.Θα ρωτήσω από ποια ηλικία ξεκινούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera, epeidi ekana para polla xronia athlistismo k di taekwondo tha sou elega se aftin tin ilikia min ton pas,i kolumvisi isos einai to idanikotero (kateme) emeis ksekinisame me baby swimming fetos kai vlepoume sto mellon...thelo na einai eksoikomeni me to ugro stoixeio..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...