Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο5


Recommended Posts

ααααααααα το βρηκα!!!!!!!!μπορειτε να βαζετε και ενα ΦΕΛΛΟ...στο...''κουτι''.... μετα την πραξη!!!!!!!

αααχαχαχαχα :lol::lol::lol: σε καλο μου σημερα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 847
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

με αυτο που ειπες για την ξινιλα ρεεεεεεεεεε......αααααααααααααααχαχα

θα ζουρλαθωωωωωωωω που τα βρισκειςςςςςςςς ατιμοοοοοοοοοοοοο???????? :lol::lol::lol:

Ε ρε Ζαχα..........................ειπα οτι ξινιζει...οχι οτι πιανει κ πετσα........ :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα Samanthaki μου.....

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου..........

Ζαχούλι....... σε βλέπω....... λέγε........

Έκανες χοριακή πάλι πουλάκι μου???? Πόσο βγήκε????

Πάντως..... έχω ρίξει κι εγώ σήμερις το γέλιο της ζωής μου.....

Έχει πιαστεί ο ...... μου από τον καναπέ...... και δε λέω να ξεκολλήσω......

Αφού ούτως ή άλλως..... δεν κάνω τίποτε..... λόγω πόνου & πλημμύρας.....

ΟΥΣΤ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ρε Ζαχα..........................ειπα οτι ξινιζει...οχι οτι πιανει κ πετσα........ :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

:D:lol::lol::lol::lol: σταματαααααααααααααα θα μου φυγει το ουτρατζεστανννννννννννν

αααααααααααααααααχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααα το βρηκα!!!!!!!!μπορειτε να βαζετε και ενα ΦΕΛΛΟ...στο...''κουτι''.... μετα την πραξη!!!!!!!

αααχαχαχαχα :lol::lol::lol: σε καλο μου σημερα!!!!!!!!!!!

Γι'αυτο δεν επιανα??????????????????????????

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D:lol::lol::lol::lol: σταματαααααααααααααα θα μου φυγει το ουτρατζεστανννννννννννν

αααααααααααααααααχαχαχαχα

σφιξ' Ζαχα....σφιξ' σε λεω!!!!!! :)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα πέρα για πεεεεεεεεεεεεεεερα !

τι λέμε εδώ ;;;; για πειτε ;;;

εμείς καναμε β επιπέδου ! δυστυχώς δεν εχω 3D φωτό :cry: αλλα πηραμε μαζί μας την καμερούλα και τραβήξαμε ολο τον υπέρηχο και εχουμε "ταινια" ...

σας ανεβάζω την καλύτερη φωτό που εχω απο το σημερινό !

ειμαστε 345 γραμμάρια, και εχουμε περίμετρο κοιλιας 157 mm !!!! :ymparty::ymparty::ymparty:

ευχομαι και στα υπόλοιπα κοριτσια ΟΛΑ να ειναι τελεια ! αντε !

το εχετε συνειδητοποιήσει οτι μετα τις γιορτές μπαίνουμε σε "τελική ευθεία" ;;;;;;!!!!!!!

[smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=wav.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

post-12238-13873935397244_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι καταπληκτικη η φωτο....Ρε κοριτσια πηγε καμια για β'επιπεδου και ηταν περιπου 21 εβδομαδων?Ρωταω γιατι ο γιατρος μας ειπε οτι ο μπουμπουκος μας ειναι ευτραφουλης 490γρ και 25 εκ.υψος,και μας ειπε οτι μεγαλουλης,και οτι αν παει ετσι θα γεννηθει χοντρουλης δηλαδη πανω απο 3700..Και ρωταω τα δικα σας σε αυτη την εβδομαδα ποσο ειναι περιπου?Της Μαριας μου φανηκε αδυνατουλης σε σχεση με τον δικο μου αλλα εοχυν και διαφορα στις εβδομαδες,για βοηθηστε λιγο.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι προβληματιζεσαι βρε Νενα; Να ανησυχουσες αν ηταν ελλειποβαρης ο μπεμπης σου!!!Μια χαρα μπουμπουκωτος θα βγει ο γιοκας σου!!! Ο γιατρος στο παρουσιασε σαν "προβλημα";

Εγω δεν ειμαι καλο "δειγμα" για να συγκρινεις τις μετρησεις,επειδη ειναι 2 τα νινια κ εχουν χαμηλοτερο βαρος απο το να ηταν 1 μωρο στις ιδιες εβδομαδες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι λολλι μου ισα ισα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι υγιεις και στρουμπουλος απλα μου λενε αλλοι και επηρεαζομαι οτι το μωρο μου θα γινει γιουβαρλακι γιατι εγω τρωω πολυ και γενικοτερα επειδη εχω μεγαλη κοιλια εβαλα προς το παρων πολλα κιλα και τετοια,και για αυτο ρωταω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι κουκλος κουκλος ο γιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νενα εγω παω τη Δευτερα, αλλα την τελευταια φορα που ειχα παει για υπερηχο μου ειχε πει το ιδιο ο γιατρος. Οτι δηλαδη το μωρο ειναι χοντρουτσικο και αν συνεχισει ετσι θα γεννηθει "μπαμπατσικο".

Μην ανησυχεις ομως σημερα ακουσα στη τηλεοραση πως οσα παιδια γεννιουνται ελλειποβαρη εχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες να γινουν παχυσαρκα.

Η παχυσαρκια καθοριζεται τους πρωτους μηνες ζωης , λεει και αν γεννηθει ενα παιδι αδυνατο το ταιζουν συνεχεια για να παχυνει και ετσι εθιζεται στο φαι.

Οποτε μην ανησυχεις τα δικα μας θα τα κανουμε απο την αρχη διαιτα κ τετοιο προβλημα δεν θα εχουμε!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασ τους να λενε...Ας ειναι γερο κ ας βγει κ γιουβαρλακι και κεφτεδακι με ποδια!!! Τα ζουμπουρλουδικα μωρα ειναι για ζουληγματα κ τσιμπηματα,οσο ειναι μικρακια γιατι μετα το ριχνουν σε υψος κ δεν τα φτανεις ;);););););) .

Εσυ μπορεις να τρως τονους φαγητο καθε μερα αλλα ο μπεμπης θα παρει μονο οτι του χρειαζεται!!!

Μην ακους κανεναν κ χαλιεσαι χωρις λογο...ο καλυτερος συμβουλατορας ειναι ο γιατρος! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki ευτυχως δεν ειναι μονο το δικο μου ετσι,λολλι τρελενομαι για ζουμπουρλουδικα μωρακια με πιασιματα απλα οταν σου το λενε σου σπαει τα νευρα,ας κανω και χοντρο μωρακι τους λεω εγω αρκει να ειναι γερο... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια! γεια σου ρε μαριω με τον παιδαρο το γιο!! :-*:-*:-*;);) λοιπον εγω πηγα στα σεμιναρια που οργανωνει το mothercare και ειχε εξαιρετικο ενδιαφερον! ψιλομιλησαμε για το θηλασμο, αλλαγμα πανας και διαφορα αλλα σε γενικες γραμμες. απο την επομενη βδομαδα θα ξεκινησουμε πιο αναλυτικα! παντως περασα πολυ πολυ ωραια! πηγα και λιγο νωριτερα και εριξα μια ματια σε κουνιτσες, καροτσακια, προικες κτλ. το καταευχαριστηθηκα!! :D:D:D

νενακι ο δικος μου στο β επιπεδου που εγινε 22 εβδομαδων νταν, ηταν 430γρ. ο γιατρος ειπε και σε μας οτι ειναι φυσιολογικο το βαρος του. μιας φιλης μου που ειχε ελαχιστα ξεπερασει τα 500 γρ στην 21 εβδ. της ειπε να προσεχει το ζαχαρο της γιατι τα μεγαλοσωμα μωρα συχνα σχετιζονται με διαβητη κυησεως! :-s αλλα οσο ο γιατρος σου λεει οκ, τοτε δεν εχεις λογο να ανησυχεις!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νενα η δικια μου τελευταια φορα που την μετρησε ημουν 18εβδ.4ημ κ ηταν 274γρ.--> κανονικη μου ειπε- οπότε παίζουμε με τα γραμμαρια-

το πολυ πολυ να κανεις ενα μπαμπατσικο αγοραρο!! μια χαρα υγιεστατο βρε θα ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εμένα ποτε δεν μου έχει μετρήσει το βάρος του μωρού...

Πώς ακριβώ υπολογίζεται αυτό? Μετράνε κάποιες διαστάσεις και τις αντιστοιχούν σε κάποιο βάρος? Αν ναι, τότε προφανώς και μιλάμε για εκτιμώμενο βάρος και όχι πραγματικό βάρος...

και εγώ θα εκνευριζόμουν αν μου έλεγαν όλοι: το μωρό θα βγει παχουλό κλπ κλπ...και θα φοβόμουν και λίγο την γένα να πω την αλήθεια ..και τον διαβήτη (δεν ξέρω στα σίγουρα αν έχει άμμεση σχέση αλλά νομίζω πως ναι...)

πέρα από αυτά, ας είναι γερη και ας βγει και 5 κιλά η μπέμπα μου...θα την γράψω μετά σε αθλητικές δραστηριότητες και θα γίνει μοντελάκι :D:D:D

δεν συμφωνώ με την θεωρία ότι τα λιποβαρή μωρά γίνονται παχύσαρκα...

έχω δει περίπτωση παχουλης μαμάς να γενα αδύνατο μωρό και στην συνέχεια αυτό να γίνεται παχύσαρκο..γιατί προφανώς υιοθέτησε τις διατροφικές συνήθειες της μαμάς του...

από την άλλη έχω δει αδύνατη έγκυο μαμά (πολύ αδύνατη!) να γενά παχουλούτσικο μωρό και στην συνέχεια μέχρι τα 3 να είναι στρουμπουλούλι και μετά να γίνεται μια χαρούλα λεπτούλι (με την καλή έννοια!! :lol::lol: )

γενικά δεν πιστεύω ότι η παχυσαρκία είναι κάτι που το 'κληρονομούμε' από την κοιλιά της μαμάς μας αλλά κάτι που σχετίζεται με τον τρόπο ζωής μας και τις συνήθειες μας...

Μαράκι με το καλό ο μπέμπης! είναι πολύ κουκλάκι! άντε ένα ένα βήμα το περνάμε!! έχει τα μάτια σου ε???? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!! Εγώ όταν μου μέτρησαν το μπεμπούλη στις 19 εβδομάδες και 0 μέρες ήταν 285 γραμμάρια και μου είπε ότι ήταν απόλυτα φυσιολογικός.

Ρε κορίτσια μην ανυσηχείτε αν είναι στα φυσιολογικά πλαίσια αυτό έχει σημασία.

Μαράκι τέλεια δεν ήταν που έβλεπες το μωρούλι σου, τον χάρηκες το λεβέντη σου!!!!

Εγώ είμαι μια χαρα έχει έρθει η μαμά μου για λίγο καιρό να μείνει μαζί μας και είναι τέλεια. Φαγάκι έτοιμο κάθε μέρα, σπίτι καθαρό, ΄και φυσικά το καλύτερο έχω τη μανούλα μου μαζί.

Χτές ο μπεμπούλης μου, μου έριξε κάτι κλωτσιές και πέταξα από τη χαρά μου.

φιλάκια σε όλες και στα ζουζουνάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαμι σχετικα με την ερωτηση σου για το βαρος του μωρου,εμας ο γιατρος απο την αρχη της κυησης μας το μετραει ή μαλλον το μηχανημα το κανει απο μονο του και τα δειχνει σε μια στηλη,και καθε φορα ο γιατρος φευγοντας μου δινει ενα χαρτι ή μαλλον οχι μονο ενα χαρτι γυρω στα 3 καθε φορα που γραφει επανω ολη την αναπτυξη του παιδιου,τα παντα γραφει μεχρι και ποσα εκατοστα ειναι τα αυτακια του και ποσα εκατοστα η πατουσιτσα του,λογικα αν το συζητησεις μπορει να σου πει ο γιατρος σου ποσα γραμμαρια ειναι..Κοριτσια σιγουρα πανω απο ολα γερα μωρακια να ειναι,κακως αγχονομαστε απο τωρα αλλα να ναι καλα καποιοι καλοθελητες που μας αγχονουν!!!!!!!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις φουσκοκοιλίτσες :):):)

Λοιπόν τα νέα μου

έκανα την Τρίτη τον β επιπέδου που ήμουν 21 εβδομ και 5 ημερών

ευτυχώς Παναγίτσα μου όλα ήταν άψογα

η μπεμπέκα 453 γρμ , ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω και δεν καταφέραμε να βγάλουμε

και πολύ καλές φωτό αλλά φυσικά μας είναι υπεραρκετό ότι είναι καλά :D:D

εύχομαι σε όλες πολύ καλά αποτελέσματα και καλό μας υπόλοιπο!!!!!!!!!!

το επόμενο θέμα συζήτησης αφού κάνετε όλες τον β επιπέδου θα είναι αν δεν κάνω λάθος

η καμπύλη ζακχάρου

σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!! ξυπνησατε??? εγω ηπια το γαλατακι μου και τωρα σκεφτομαι τι καλο λιχουδικο να σκουρδουλιασω!! :-p:-p τι θα κανω με το φαγητο... δεν ξερω!!!! τελος παντων!! το σπιτι θελει τρελο μαζεματακι κ βαριεμαι αλλα πρεπει να γινει! εσεις τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!

Παρακοιμηθηκα σημερα!!!! Κοινως με πηρε ο υπνος κ εγειρα στου καραβιου την πλωρη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βλεπω οτι μας απασχολει πολυ το βαρος των μωρων....αλλα απο την στιγμη που ο γιατρος δεν το αναφερει σαν "προβλημα" νομιζω τσαμπαγεμιζουμε το μυαλο μας με κακες σκεψεις...

Ο δικος σου μαζι τις φωτο των υπερηχων που μου φορτωνει στο στικακι,μου βαζει κ καρτελες με την αναπτυξη του καθε μωρου....Γραφουν αναλυτικα τα ποσοστα αναπτυξης καθε εμβρυου(υψος,βαρος,καρδιακοι παλμοι,ηλικια εμβρυου κ κυησης,περιμετρος κεφαλιου κ κοιλιτσας κτλ).Ολα αυτα βεβαια ειναι κατα προσεγγιση γιατι πχ στο βαρος γραφει απο τοσο μεχρι τοσο....Αυτα τα στοιχεια τα βγαζει αυτοματα το μηχανημα.

Ξεχασα να σας πω οτι απο τον προηγουμενο υπερηχο ξεκινησε να μου τα γραφει και σε dvd κ θα το κανει σε καθε υπερηχο μεχρι το τελος!!!! Ετσι θα εχουμε κ κινηση εκτος απο τις φωτο!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ τελος κ εσυ με την Β-επιπεδου και ολα καλα!!!!!!!

ΕΡΩΤΗΣΗ: H καμπυλη ζαχαρου ειναι υποχρεωτικη;;;Δηλ αν καποια στις μηνιαιες αιματολογικες εχει φυσιολογικο ζαχαρο την κανει την εξεταση ή γινεται μονο αν υπαρχουν ενδειξεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα και απο δω...! σημερα κλεινω μια βδομαδα ακομη και αποχαιρετω κ γω τον 5ο μηνα! :x

αχ, τυχερουλα Λολλι- ο γιατρος σου τα δινει ολα αναλυτικα- εμενα οχι- αλλα δεν με πειραζει κ πολυ πλεον - τα βασικα τα ξερω.

ολα αυτα κατα προσεγγιση -και ειδικα το βαρος - πως αλλιως θα γινει δλδ!!! θα το βγαλουμε να το ζυγισουμε και θα το ξαναβαλουμε μεσα???ντόιν! :shock::lol:

εγω εχω Β επιπεδου την Τρίτη. για καμπυλη ζαχαρου δεν ξερω κατα ποσο ειναι αναγκαστικο να κανεις αν οπως λες δεν εχεις καποια ανησυχητική ενδειξη -αν μου πει θα κανω- αν οχι θα τον ρωτησω γιατι δεν κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...