Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΕΞΠΡΕΣ ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο20- ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ


Recommended Posts

γεια σας και απο την κατεστραμενη πλημυροπαθή Χίο!!!! εχθες βγαλαμε την φουσκωτη βαρκούλα μας και καναμε βαρκάδα στο μπαλκόνι,στην αυλή το νερο έφτανε αισίως το ενα μετρο κ ο Παρθενης ποταμός ειχε ξεχυλίσει μπροστα στο σπιτι μας! το αποκορυφωμα 2 ανθρωποι πανω σε ενα τοιχακι διπλα στο ποταμι κ στο βουλιαγμενο αυτοκινητο να φωναζουν βοήθεια,ευτυχως τους μαζεψε η Π.Υ.! εγω κατεβηκα να βοηθησω να μετακινησουμε ενα αυτοκινητο που ειχε γεμισει νερο! ο Γ εσωσε το αμαξι μας απο τα νερα ενος χειμάρου εκει που δουλεύει ο οποιος παρεσυρε ολο το φραχτυ.....φυσικα παραμενει αποκλεισμενος εκει καθοτι το γεφυρακι που υπαρχει επεσε κ δεν μπορει να φυγει ,προσπαθουν τωρα με φτυαρια να ριξουν χωμα μπας κ περασουν τα αυτοκινητα κ ερθει ο ανθρωπος,ειναι αυπνος ,νηστικος , βρεγμενος!!!! ο σταθμος δεν ειχε ρευμα ,την πηρα μαζι δουλεια κ τελικα εφυγα καθως δεν γινοταν να εργαστω με τη μικρη...κατα τα αλλα ολα καλα!εσεις τι κανετε? και καλοριζικο το τρενακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι λες ρε Γιωτάκι;;;;;; :o:o:o:o Τόσο τραγικά τα πράγματα;;;;; :shock::shock::shock: Όλα να πάνε καλά...Να προσέχετε!!!!!!!

Καλορίζικο να είναι και για σενα το τρνάκι...Ξέρεις τι εννοώ..... ;););););)

Ρε Χρύσα δε μου έκοψε καθόλου ούτε να ζητήσω χαρτί ούτε να πάρω από την τουαλέτα.... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Τελοσπάντων, την άλλη ορά θα μου 'ρθει...Με μα δέρνει τέτοια βλακεία ώρες ώρες που δε σκέφτομαι τπτ.... :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ σε σκεφτομουν βρε Γιώτα το πρωί στο αυτοκίνητο! Πωπω, τι λες ρε συ, πόσο νερό έριξε?

Απο κακοτεχνίες πλημμύρησε ή ηταν τοσο τρομερή η Θεομηνία?

Τραγικές καταστάσεις!! Εσεις πάθατε ζημιές?

Συμπεθέρα μην φανταστείς τσακωμό.. μερικές φορές ο αγαπητός μου συζηγος λέει πράγματα χωρις να σκεφτεί πως θα τα πάρει ο άλλος.. Ειμαι και εγώ τσαούσα και δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου.. δεν θέλει πολύ..

Αφροδίτη μου και εγώ είχα τις συσπάσεις της μήτρας έντονες. Εσένα τώρα ξαναδιαστέλλεται..

Νατασούλα θα περάσει το χεράκι σε 2-4 μέρες. Καηκες πολύ? Ανοιξε το δερμα σου? Η έχεις απλά κοκκινίλα? Το σπαθόλαδο πάντως ξέρω και εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω Αργυρώ μου! αυτο το πραγμα εδω εχθες δεν το εχω ξαναδει στη ζωη μου παιδιά..σημερα ο κοσμος μαζευει τα κομματια του... Ελευθερια νομιζω οτι ενα συνοθηλεμα οσων ανεφερες τα προκαλεσε αυτα..απο αυτα που συχητανε οι ντοπιοι δηλ γτ εμεις δεν γνωριζουμε τον τοπο αυτο ακομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Γιώτα τωρα κατάλαβα οτι ειναι ο αντρας σου αποκλεισμένος!! :o:o:o

Ποπο, εγώ δεν είδα ειδησεις χθες και το ακουσα σημερα στο ραδιο!! Τουλάχιστον σημερα εχετε καλύτερο καιρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόσο χάλια ρε Γίωτα τα πράγματα??? εγώ δεν είχα ακούσει τίποτα, ελπίζω να γυρίσει ο Γιώργος γρήγορα και να μην έχετε πάθει ζημιές

Έρη δεν είναι απλή κοκκινίλα έχει ανοίξει το δέρμα ελπίζω να βοηθήσει το σπαθόλαδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!!

Γιωτα μου φρικαρα ρε!!!Καλα και εδω γινονται τετοια ευτραπελα.Ολα καλα να πάνε.

Κοριτσαρες τι κανετε οι υπολοιπες;;;;;

Λοιπον Βίκυ το ρωσσικο-ποντιακο ειναι

Τηλ.: 2109431871 - Λυκούργου 235, Καλλιθέα

και το λενε Βαλεντινα.Να φας σασλικ και Πιλμένι (ετσι δε το λενε ;;; )με κιμά και Βαρένικι με πουρέ και πιροσκι!!!!Μη μασησεις με την εμφανιση,Σα χασαποταβερνα ειναι αλλα μια χαρα!!!!!!

Εγω παλι δεν ενοιωθα τπτ στην κοιλια μου αφοτου γέννησα!!!!

Ρε κοριτσια ακουστε προγραμμα υπνου παιδιου 18 μηνων.Κοιμαται κατα τις 10μιση με 11(με τα χιλια ζορια) και ξυπναει στην καλυτερη κατα τις 4 και μεχρι τις 6-7 στριφογυριζει στο κρεββατι του και εννοειται οτι θελει και παρεα!!!!Γκρρρρρρρρρρ!!!ΜΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;Μου λενε οτι δεν τον κουραζω!!! :shock::shock::shock::shock: Δηλαδη να τον βαλω να σκάβει;;;;;;;;;;;;;;;

Συμπεθερουλα αυριο εχουμε γιατρο και οι 2 ε;;;;;;;Τι πλουσιοι μωρε τρελή;;;Δημοσιοι υπαλληλοι και πλουσιοι πάει;;;

Παπακι πότε βγαινεις σε αδεια;;;;;

Γωγω και εγω αυτο κανω αμα βραχει.Βαζω χαρτοπετσετα.

Χρυσα μου τι κανει ο Χριστοφορος;;;

Εννοειται φιλια σε ολες.Ως συνηθως φευγω να μαζεψω το Νικολα.Καλο μεσημερι!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ κουμπαρουλα..με τον πονο μου παιζεισ;;;

μνιαμμ..μου ανοιξες την ορεξη..θα βαλω τον αντρα μου να μου φτιαξει σασλικ το ΣΚ...κερναω οποια θελεις ευπροσδεκτη...χχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια ακουστε προγραμμα υπνου παιδιου 18 μηνων.Κοιμαται κατα τις 10μιση με 11(με τα χιλια ζορια) και ξυπναει στην καλυτερη κατα τις 4 και μεχρι τις 6-7 στριφογυριζει στο κρεββατι του και εννοειται οτι θελει και παρεα!!!!Γκρρρρρρρρρρ!!!ΜΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;Μου λενε οτι δεν τον κουραζω!!! :shock::shock::shock::shock: Δηλαδη να τον βαλω να σκάβει;;;;;;;;;;;;;;;

η δικιά μου: πάει για ύπνο στις 19.30-45 και ξυπνά στις 7.50 το πρωί!!!! βέβαια υπάρχουν και νύχτες που ξυπνά στα ενδιάμεσα, όπως χθες, που ξύπνησε 2 φορές, αλλά το προσπερνώ!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..θα βαλω τον αντρα μου να μου φτιαξει σασλικ το ΣΚ...κερναω οποια θελεις ευπροσδεκτη...χχιχιχι

και τι είναι το σάσλικ? να προλάβω την Γωγώ στην ερώτηση!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Τι κανετε κοριτσια?

Ειπα να πω ενα "γεια"!Σας διαβαζω που κ που!

Γιωτα τι να πω!Τετοια καταστροφη εε... :(

Καλα εδω ειχαμε καθιζηση δρομου :shock: κ ο δρομος ηταν σαν ποταμι πριν λιγες βδομαδες που

ειμαστε κ σε υψωμα!Φανταζομαι εκει..

Νατασακι αρρωστησες αγαπη μου?Περαστικα!...Ο λαιμος περναει σε μια μερα...Αν εχουμε την ιδια ιωση!

Το μπουκωμα κραταει...

Νατασουλα εγω κανω την γνωστη χαζομαρα με την οδοντοκρεμα αλλα δε στη συστηνω :oops: !!!!!!

Αφροδιτη συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!Τι τελεια!!!!

Κ εγω ενιωθω κ νιωθω ακομα αραια κ που τετοιες.."κλωτσιες"...Πιστευω πως εχει να κανει με

κινησεις της μητρας(ακομα δεν εχω περιοδο..)

Καλα μη σας πρηζω!Ενα "γεια" θα ελεγα!!! :oops:

Α!Λενα...Με τα ονειρα σου!!!!!Αχ τι γελιο εκανα!Κ εγω βλεπω συνεχεια τετοια ονειρα ειδικα με φιλες μου!

Ολο καπου παω,καποις ερχεται,καποιον φιλοξενω,καποιος μου μαγειρευει(Νατασα!!!)!!χεχε

Τα φιλια μου σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Βρε...καλωστηνα την περδικα..

η Τσαχπινα καλα;;;;

Γωγω Σασλικ ειναι καυκασιανο σουβλακι...μαριναρισμενα μεγαλα κομματια κρεατος ψημμενα στα καρβουνα ..το αυθεντικο φτιαχνετε απο προβατισιο κρεασ..η λαιτ εκδοχη ειναι απο χοιρινη τιγανια, αν θυμασαι τις φωτο απο το Πασχα ειναι αυτο που τρωει ο Χριστοφορος στη μεταλικη σουβλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι με κοροιδεύεις;;;;;;; :evil::evil::evil::evil: Πλέον εγώ είμαι εκτός διαγωνισμού...Δε ρωτάω, γιατί απλώς δε μαγειρεύω τέτοια φαγητά..... :lol::lol::lol::lol::lol: Εγώ είμαι παραδοσιακή νοικοκυρά...Μαγειρεύω τα γνωστά, αυτά που ξέρω και κυρίως αυτά που μου αρέσουν.... :lol::lol:;)

;);) Αφού λέω στο Γιώργο, ευτυχως που είναι και η μανούλα σου να φας κανενα σουφλε και κανένα κοκκινιστό που σου αρέσει, γιατί από μενα δεν πρόκειται... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Για να καταλάβετε, σιχαίνομαι τα αλλαντικά, τα κοκκινιστά, τις κρέμες γάλακτος και τις πίτσες...Δεν τρελαίνομαι για κρέας (τρώμε 1 φορά την εβδομάδα)...Δε φτιάχνω ποτέ τηγανιτές πατάτες..... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Τώρα πως είμαι 70 κιλά μοσχάρα, είναι άλλο θέμα...

Λατρεύω τις σοκολάτες και τα πιτόγυρα..... :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά ρε συ Αρτζι τόσο νωρίς την κοιμίζεις;;;; :shock::shock::shock::shock: Εγώ 7 γυρίζω από τη δουλειά....Οπότε παίζουμε, κάνουμε βλακείες και κατά τις 10-10.30 κοιμάται..... :roll::roll:

Έρη κι εμείς έστι είμαστε με το σύζυγο....Ισχυρογνώμων και αγύριστο κεφάλι αυτός, τσαμπουκαλού και αγύριστο κεφάλι εγώ, σφαζόμαστε όοοοοοοοοοταν τσακωνόμαστε...Και πάντα μα πάντα μαλώνουμε για τρίτους...Για βλακείες..Ποτέ για δικά μας θέματα.... :evil::evil::evil::evil:

Παναγιώτα ξυπνάει ακομα τόσες φορές ε;;;;; :o:o:o:o Σε λυπάμαι...Η Ιωάννα κοιμάται σερί από 40 ημερών........ :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Χρύσα θα έρθετε Αθήνα τελικά;;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προβατίσιο κρέας;;;;;; :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick: Μου βρωμάει η προβατίνα.....

Και ποια η διαφορά από ένα απλό σουβλάκι χοιρινό;;;;;;; :roll::roll::roll:

Επίσης μαριναρισμένο τι εννοούμε;;;;; :oops::oops::oops::oops: Σε τι μαρινάρεται;;;;;;; :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ'αρεσει ρε Γωγ που δεν μαγειρευεις....απλα εγκυκλοπαιδικες γνωσεις

Κοιτα αυτη η αηδια..δεν ειναι σουβλακι..αμα φας σασλικ θα με θυμηθεις, καταρχας τα κομμαται κρεατος ειναι πολυ πιο μεγαλα, κατα δευτερον μαριναρονται σε διαφορα υλικα

Μαριναρετε σε διαφορα συστατικα τωρα ο καθενας το μαριναρει διαφορετικα..απο τα πιο νοστημα παντως ειναι αυτα που μαριναρει ο καλος μου..οχι να τον παινευτω!!!

Βαζει κρεμυδι ντοματα κρασι κοκκους πιπεριας λαδι δαφνι και αλλα μπαχαρικα..δεν ξερω κι'ολας το ψυσημο στη σχαρα ειναι δικες του δουλιες , εγω του ετοιμαζω μονο τα ψαρια και τα λαχανικα μου...και φυσικα τα τσακιζω μετα!!!

Αχ..τωρα πεινασα..θελλω σασλικ τελειωσε..λετε να του πω να περασει απο του Φελεκ να μου παρει κανα 2;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι με κοροιδεύεις;;;;;;; :evil::evil::evil::evil:.....

όχι =))=))=))=))=))=))

Καλά ρε συ Αρτζι τόσο νωρίς την κοιμίζεις;;;; :shock: :shock: :shock: :shock: Εγώ 7 γυρίζω από τη δουλειά....Οπότε παίζουμε, κάνουμε βλακείες και κατά τις 10-10.30 κοιμάται..... :roll: :roll: :roll:

πάμε πάνω στο δωμάτιό της στις 19.30 και μέχρι να το συμμαζέψουμε (βάλουμε όλα τα παιχβίδια στο κουτί!), να βάλει πυτζάμες κ.λπ. πάει 19.45-50 εκεί γύρω και αυτό γιατί στις 20.30 πάει ο Λουκάς για ύπνο αφού ξυπνά στις 7.50 για το σχολείο, πρέπει να κοιμηθεί (ο Λουκάς) τουλάχιστον ένα 11ωρο για να είναι ξεκούραστος το πρωί!!!.....ξυπνούν νωρίς για αυτό....βέβαια το μπουμπούκι ρίχνει ένα 2ωρο ύπνο το μεσημέρι!...έτσι από τις 21.00 και έπειτα απολαμβάνουμε την ησυχία μας!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κορίτσια τον έχω σε πρόγραμμα το οποίο προσέχω να μην το χαλάω για ψίλου πήδημα.

Ο δικός μου ειναι ήδη στο κρεβάτι του στις 8.30 και ξυπνάει 8.

Τωρα που θα αλλάξει η ώρα δεν ξέρω πως θα γινει, εχω ενα αγχος με αυτο το πράγμα.

Το καλοκαίρι τον εβαζα 9 9.30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πάρεις αν είσαι δεξιόχειρη!!!! ;)

όταν ήταν ο Λουκάς μόνος του και δεν πήγαινε σχολείο κοιμόταν στις 21.00! και ξυπνούσε κατά τις 10.00 το πρωί!!!, μετά το μεσημέρι ένα 2ωρο ύπνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα μου αρέσει να έχουν ένα πρόγραμμα στον ύπνο και να μην κοιμούνται αργά γιατί ο καλύτερος ύπνος είναι μεταξύ 22.00 και 2.00...., όταν ήρθαμε Ελλάδα βέβαια και επειδή ήταν διακοπές κοιμόντουσταν αργά, μετά τις 12 το βράδυ!!!.....αλλά ήταν διακοπές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικια μου δεν εχει προγραμμα,ξυπναει στις 7 ,κοιμαται μιση ωρα κατα τις 10 , και μετα κατα τις 9 το βραδυ αποκοιμιεται και κανει πολυ ανησυχο υπνο,οπως κανω και εγω οποτε θεωρω οτι ειναι κ στον ανθρωπο το θεμα του υπνου...γυρισε το αγορι μου εκανε ενα ζεστο μπανακι εφαγε και επεσε γ νανι,η μικρη παιζει κ εγω νυσταζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ μέχρι πριν το καλοκαίρι 9-9.30 την κοίμιζα...Αλλά μου φαινόταν υπερβολικά νωρίς..... :roll::roll::roll::roll: Κι έτσι για να τη χορταίνω κι εγώ λίγο που δουλεύω ως αργά, την κοιμίζω κατά τις 10-10.15...Σπάνια 10.30....Κι εγώ ακολουθώ πιστά το προγραμμά της...

Και ξέρετε τι μου λένε οι φίλες μου;;;;;;Ότι είναι πολύ νωρίς και είμαι υπερβολική και είναι παιδάκι και θέλει να παίξει κλπ κλπ..... :shock::shock::shock: Και ρωτάω εγώ...Όλη μέρα παίζει....Γιατί να παίζει και τη νύχτα;;; :roll::roll::roll: Κι εγώ πότε θα χαλαρώσω;;;;; :?:?:?:? Αλλά να σας πω και κάτι ρε κορίτσια...Η Ιωάννα δεν αντέχει και περισσότερο...Όσες ώρες και να κοιμηθεί το μεσημέρι, 9.30-10 η ώρα έχει αρχίσει να γλαρώνει....Δεν μπορεί..... :roll::roll::roll::roll:

Το πρωί ξυπνάει 8-9 και το μεσημέρι κοιμάται ένα τριωράκι 1-4 ή 2-5..... ;);););););););)

Να τα δουν οι φίλες μου αυτά που τους καβαλάνε τα παιδιά τους και θεωρούν φυσιολογικό να κοιμούνται στις 11 και στις 12 γιατί είναι παιδιά και δε γουστάρουν να κοιμηθούν...... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Μα πείτε μου να με θεωρούν υπερβολική και να με στραβοκοιτάνε;;;;;;;;; :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...