Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΕΞΠΡΕΣ ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο20- ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι μονος του κοιμαται

κοιμηθηκα μια μερα μαζι του και την επομενη ηταν χειροτερα με αναζητουσε πιο πολυ

οσο για την στοματιτιδα δεν ξερω δεν με αφηνει να δω το σκατουλι

:(:(:(

αλλα υποθετω πως περναει γιατι εχει αρχισει και τρωει παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπονζουρ Μπονζουρ!!!

Το κανετε;;;

εγω καλα..τροω τοστ διαιτης.

Νατασα σοβαρα με την πορτα..πωπω..πολυ πικρα!!!

Και εμεις 2 χρονια ειμασταν με τον αντρα μου οταν αραβωνιαστηκαμε..ειχε λυσσαξει να παντρευτει αλλα δεν του καθομουν να με γκαστρωσει...χιχιχιχι...πλακα κανω.

Μια χαρα ειναι ο Τζεφ δενε χει αναγκη, καθε μερα και πιο ζωηρος...

Αφρο τι ηθελες να μας ρωτησεις;;;;

Απο χτες ξεκινησαμε επισημος αποθηλασμο...

δηλαδη ο Χριστοφορος θα παιρνει στηθος μονο για να φαει..τερμα το πιπιλισμα!!!

Χτες το βραδυ τρον εκανα μπανιο τον ταισα..και μολισ αρχισε να πιπιλαει τον εβγαλα απο το στηθος..ουρλιαχτα κλαματα ιστεριες...του διαβασ ατον παπουτσομενο γατο..και με πολλα χαδια και φιλακια κοιμηθηκε..

την νυχτα ξυπνησε αρκετες φορες και παλη τον χαιδευα τον φιλουσα..αλλα στηθος δεν του εδινα..ξυπνησε και εφαγε μετα...

Αντε να δουμε πως θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανίτσες καλοτάξιδο το 20ο τραινάκι!

Τι κάνετεεε??

Μπράβο βρε Χρύσα για την επιμονή και την σταθερότητα σου, σου εύχομαι να πάει τέλεια ο αποθηλασμός.

Εγώ είμαι πολύ down σήμερα, χθες παρεξηγήθηκα με την πεθερά μου, σήμερα μάλωσα με τον αντρα μου και γενικά χάλια η κατάσταση..

Χρόνια πολλά στα κοριτσάκια που έχουν σήμερα επέτειο!

Α γι αυτό που ειπε η Αφρο έχω να συναινέσω είναι πονοκέφαλος οι «σύγχρονοι» μπαμπάδες..

Φιλάκια πολλά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Πονάωωωωωωωωωωωωωω............... :((:((:((:((

Την άρπαξα και ο λαιμός μου είναι χάλια. Γκρρρρρρρρ

Αύριο είμαι σίγουρη πως θα με πιάσει και μπούκωμα και δεν μπορωωωωωωωωωωωωωω.......

Λένα στη βιοκλινική θα γεννήσω τελικά.

Μαρία τουλάχιστον έπιασε τόπο η κούνια! :lol::lol::lol:

Χρύσα μόλις είδα την ομάδα είπα μα ποιος την άνοιξε με τέτοιο τίτλο....

:lol::lol::lol::lol: Που να ξερα.....

Καλά έκανες ρε! Να επαναφέρουμε και το θέμα...

Όσο για την πόρτα άσε, όποτε τη βλέπω με πιάνουν τα διαόλια μου!:evil::evil::evil:

Κωνσταντίνα, Argi,Grousi ,Αναστασία την καλημέρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον Νατασα γραψε ενα φαρμακο σουπερ της πεθερας μου που κανει δουλεια.

Θελεις 100 γραμμ μελι

1/2 λεμονι μαζι με το ξυσμα οποτε παρε ακερωτο

1 σταγονα βρωσιμη γλυκερινη.

Θα στηψεις το λεμονι καλα βαλε και μερικα κομματακια- χωρις κουκουτσι ανακατεψε τα ολα καλα, ξυσμα, χυμος, κομματακια μελι και γλυκερινη, θα παιρνεις ενα κουταλακι του γλυκου πρωι βραδυ, αν ο λαιμος ποναιε πολυ μεχρι τρεις οχι παραπανω.

Διατηρειται ενα μηνα στο ψυγειο.

Εμενα αυτο με εσωζε οταν ημουν εγγυος- επινα προλυπτικα ενα κουταλακι την ημερα, και ειχα δωσει και στον μικρο οταν ειχαμε την φαρυγγητηδα.

Θα σου μαλακωσει τον λαιμο πααρα πολυ και θα δεις βελτιωση σε 2-3 μερες

Οσο για την ομαδα ναι ρε συ..γιατι ολα τα ιδια και τα ιδια ρωτανε και μερικες μαμαδες δινουν στα παιδια τα ιδια φαγητα συνεχεια και ψαχνουν νεες γευσεις γιατι τα καημενα βαριουνται..οποτε ξερεις εσυ τωρα!!!

Παω να κανω καφε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω με παραλλαγή αυτό το γιατροσόφι με χυμό πορτοκάλι-λεμόνι ,μέλι και κονιάκ. Το είχα πιεί έγκυος στην Ειρήνη αλλά ήταν μπλιαξ μπλιαξ.

Θα το κάνω τώρα κιόλας!

Και βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αυτο ειναι καπως..ο αντρας μου - που την αρπαξε- λεει ειναι ωραιο κα ευχαριστως θα κατεβαζε και αλλο ενα κουταλακι..αλλα εγω ημουν καπως πιο πολυ εξειτιας των κομματιων του λεμονιου και του ξυσματος...ο Χριστοφορος παντως το κατεβαζει χωρις διαμαρτηριες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, επιβιβάζομαι κι εγώ αλλά ακολουθώ την Βίκυ και την Αργυρώ στο καφεδάκι ~o)~o)~o)~o)~o) ΄γρήγορα φουσκωμένες κοιλίτσες εύχομαι σε όσες το επιθυμούν [smilie=wav.gif]

Εγώ είμαι ακόμα 3 μπουκωμένη για 3η εβδομάδα και νομίζω ότι θα μου γυρίσει σε ιγμορίτιδα :cry::cry:

Λένα για τα βλαστοκύτταρα που ρώτησες εγώ γέννησα στην Γενική και έκανα δωρεά τα βλαστοκύτταρα στην δημόσια τράπεζα στην Αθήνα. Τώρα πλέον λειτουργεί και στο Παπανικολάου οπότε μπορεί να τα πάει κάποιος κατευθείαν εκεί, εγώ είχα πληρώσει 150 ευρώ στην κουριερ :evil::evil::evil::evil::evil: . στην κλινική πάντως δεν με χρέωσαν τίποτα επιπλέον για την συλλογή

Χρύσα καλή επιτυχία με τον αποθηλασμό, εγώ πάντως περιμένω να ξεκινήσει να μιλάει πρώτα να μπορούμε να συννενοηθούμε και μετά θα ξεκινήσω προσπάθειες

Την κούνια κι εγώ διακοσμητική την έχω βάζω μέσα τα ασιδέρωτα και μετά τα σιδερωμένα μέχρι να τα τακτοποιήσω :lol::lol::lol::lol::lol: ευτυχώς που δεν την πλήρωσα, ήταν η δική μου κούνια άλλαξα μόνο στρώμα την πέρασα κι ένα λούστρο και έγινε τέλεια :ymapplause::ymapplause:

Θούλη κάπου θα βρείς μπαλαρίνες δεν μπορεί, γραβάτα τι χρώμα θέλεις?

Σε ποια κλινική είπες τον γιατρό σου να γεννήσεις και δέχτηκε?

Αναστασία όλα καλά να πάνε με την νύφη σου :)

Νατάσα περαστικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια .

χαλια βραδυ ,ειναι μπουκομενοσ ο καιμενοσ και ξυπνουσε σηνεχεια .ηρθε και στο κρεβατι μου για παριγορια αλλακαι παλυ ξυπνουσε ανα 1,5 ωρα και δυσανασχετιουσε ,ρουφουσε την μιτουλα του .

ευχαριστω που μου το θυμησατε .

μετα την γεννα του Μανωλη για παρα πολυ καιρο αναμεσα στον υπνο μου και στον ξυπνιο μου ενιωθα κλοτσιεσ στην κοιλια μου .Πιστευω οτι ηταν στον υπνο μου ,αλλα ηταν τοσο αληθινεσ που ηταν σαν να ηταν κανονικεσ .οταν λεω κλοτσιεσ ολο αυτο που νιωθεισ απο τον 8 μηνα και μετα .πραγματικα μερικεσ φορεσ ειχα φρικαρει πολυ ....σαν να εχω ενα αλιεν μεσα μου !!!

ειχαι σταματησει καιρο τωρα αλλα το ενιωσα παλυ πριν λιγεσ μερεσ και αυτο που θελω να σασ ρωτησω ειναι αν το νιωθατε και εσεισ αυτο .ειναι μνιμεσ μιασ εντονησ εμπειριασ που ξυπνανε κατα καιρουσ ?ειναι φυσιολογικο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο και εγω ετσι νομιζω, ειναι η μητρα που επανερχετε.

Καλημερα Αρτζ!!!

Κοριτσια πειναω...

ποιος περιμενει μεχρι τις 2 να φαει σαλατα!!!

ο αντρα ςμου μου ανακοινωσει οτι θα παει εμ την δουλει αΟρεστιαδα και διδυμοτειχο με διανυκτερευση...κλααααψψψψψψψ..για Πεμπτη - Παρασκευη...κλααααψψψψ ξανα..

Θα παω στη μανα μου....θα μου πειτε εχεις πεθερα κλπ και θα πας αλλα δεν μπορω φοβαμαι μονη στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα πώς είναι τα πράγματα στο νησί? καλυτέρεψαν? εννοώ για τον καιρό!!!

συμπεθέρα γιατί έτσι, τόσοι τσακωμοί? άντε και με την πεθερά ποιός σκάει!!! αλλά με τον σύζυγο!!

Εγώ βλαστοκύτταρα δεν έδωσα, την 1η φορά δεν ήξερα καν και την 2η είχα διαβάσει αρκετά επί του θέματος και αποφάσισα να μην δώσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα μου καλη επιτυχια με τον αποθηλασμο!!!

αφροδιτακι περαστικα στον μανωλακη(εμεις εχουμε γλυτωσει προς το παρον :lol:)

αυτο που λες το ενιωθα κι εγω μεχρι να σαραντισω μετα δεν το ξαναενιωσα

αφου αναρωτιομουνα 'γεννησα?? μηπως ξεχασαν τιποτα μεσα?' =))=))=))=))=))=))

lovie μου περαστικα

τι κανει το νινακι?

νατασουλα τελικα την βιοψια δεν την εκανες ακομη??

η ψαροσουπα μας εγινε και ειναι τελεια μιαμ μιαμ...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα λες???? :)):)):))

εγω απλα εκανα απειρα δρομολογια τοτε οταν ηταν στην ηλικια του δικου σου

δεν τον εβγαζα απο την κουνια του

του μιλαγα,του χαιδευα το κεφαλακι αλλα εκει!!

μπορει να εκανα 10 δρομολογια μεσα στο βραδυ αλλα απεδωσε και εμαθε να κοιμαται μονος του και να αποκοιμιεται ευκολα οταν ξυπναει χωρις εμενα

περιπου 2 βδομαδες μας πηρε να μαθει....

τωρα τρωμε παριζακι με φρυγανιες(του αρεσουν πολυ οι φρυγανιες!!!!)

και εβαλα κι εγω μια φρυγανια και μου την εκλεψε :((:)):((:))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία αυτήν την Παρασκευή τελικά θα κάνω την βιοψία εκτός απροόπτου βέβαια

Έκαψα το χέρι μου με το σίδερο χθες, πείτε καμιά κρέμα να βάλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...Ούτε εγώ είμαι καλά σήμερα...Εχω πολλή δουλειά και τσακώθηκα και με το Γιώργο για μαλακίες... :(:(:(

Αρτζι ξέχασα να σου πω χθες....Θεά η Κινεζοκυνηγούλα Ρέα.... :lol::lol::lol::lol:

Για πες...Τι ήθελες να μου πεις για την Ιωάννα;;;;

Ανασταία άντε μπράβο, έστρωσε ο μικρούλης.....Μια χαρά...Είδες που ανησυχούσες;;;; ;););)

Αφρο δε θυμάμαι, αλλά νομίζω ότι κι εγώ είχα κάτι τέτοια μετά τη γέννα... :roll::roll::roll:

Θου μην τολμήσεις και φορέσεις στο παιδί μάλλινη γραβάτα...Θα καλέσω το fashion police... :lol::lol::lol::lol:

Νατασούλα στα εγκαύματα θα βάζεις ή Bepanthol ή Sudocream... ;);););)

Χρύσα κάλεσε την πεθερά να κοιμηθείτε αγκαλίτσα όσο θα λείπει ο σύζυγος.... :lol::lol::lol:

Νατασάκι είδες πως περνάει ο καιρός;;;;;Η Ειρηνούλα είναι πανέξυπνη...

Κρίμα για την πόρτα..... :?:?:?:?

Λέναααα συμπεθερόνι μου φιλάκιααααα....

Γιωτάκι και για σενα άνοιξα αυτό το τρενάκι, αλλά σε ξέχασα.... :oops::oops::oops::oops:

Βίκυ μήπως ήρθε η ώρα να κάνεις αδερφάκι στη γλωσσού....;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Η Ιωάννα μου καλά....Ξύπνησε το πρωί με κλάμα..Μάλλον είδε όνειρο... :?:?:? Το βηχαλάκι δεν έφυγε ακόμα καλά!!!!!!

Περαστικά στα άρρωστα μωράκια και μανούλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα σπαθολαδο...απαιχτο γιατρικο .

Αλλιως sudocream η Bepanthol

Ρε παιδια μιλησε κανεις με την Γιωτα...την παιρνω αλλα δεν απανταει..η εχει παααρα πολυ δουλεια...η..δεν ξερω..ελπιζω να ειναι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα η Χίος βρίσκεται σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης, λόγω κακοκαιρίας!!!! ένας νεκρός εκεί!!! :o

Γωγώ ήθελα να σου πω στο προηγούμενο τρενάκι, όταν είπες για την βρεγμένη μπλούζα της Ιωάννας - ότι εγώ αυτό που κάνω είναι το εξής: αν δω και η ΡΕΑ έχει βρεγμένη μπλούζα ή ακόμη και το φανελάκι βάζω ένα χαρτομάντηλο ή πετσετούλα ανάμεσα στο βρεγμένο και στο δέρμα έτσι ώστε να μην στεγνώσει πάνω της, αυτό βέβαια αν είμαστε έξω και δεν έχω ρουχαλάκια μαζί μου (που δεν έχω) και μέχρι να πάμε στο σπίτι να την αλλάξω!!!......

τίποτα σημαντικό απλά ήθελα να πω μια ιδέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζ το ξερω γι'αυτο την εψαχνα..ενταξυ την βρηκα, ειναι καλα, εχει πολυ δουλεια

και εγω αυτο κανω με τα ρουχα, βαζω η πετσετουλα η χαρτομαντηλα αρκετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αρζτι μου κι εγώ αυτό κάνω συνηθως....Βάζω χαρτομάντηλο για να μη στεγνώσει πάνω της....Αλλά έλα που ούτε χαρτομάντηλα είχα μαζί ούτε περίπτερο τριγύρω να αγοράσω...... :?:?:?:?:?:?:? Μόνο μωρομάντηλα είχα....

Και δε μου έκοψε να ζητήσω και λίγο χαρτί από το γιατρό..... :oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω τουαλετα δεν ειχε..χαρτι υγειας ρε

εγω τον εχω πατικωσει ουκ ολιγες φορες οταν ειμαστε εξω

τον κανω μπανιο αμεσως

επισης μπορουσες να βαλεις μεσα κανενα φουλαρι δικο σου- αν φορουσες, το εχω κανει και αυτο, ειχα μια πασμινα σε μαι βαφτηση, εγινε μουσκεμα στον υδρωτα, την καταχωιασα και ηταν σουπερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...