Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΗΡΑΤΕ-ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?


Recommended Posts

Γεια σας,εγω το εχω παρακανει νομιζω και θα με βρισει ο γιατρος :? ειμαι στην 21η εβδομαδα και εχω παρει ηδη 7 κιλα .Ειμαι ακομα στην μεση ..τους τελευταιους μηνες θα παρω αλλα τοσα και βαλε φανταζομαι.! 10-12 κιλα το πολυ μου ειπε να παρω αλλα για πανω απο 15 συνολο το βλεπω. :(

I feel you metalouda!ειμαι στην 20η βδομαδα κ εχω βάλει ήδη 6 κιλα.Ανεβηκα στη ζυγαρια και τρομαξα γιατι μεσα σε μια βδομαδα πηρα 2 κιλα. Αυξανονται πιο ευκολα απο οτι πιστευα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello !!! εγώ είμαι στην 15 εβδομάδα και έχω πάρει 2 κιλά τα οποία τα είδα από την καθυστέρηση που είχα στην περίοδο και μετά δεν ξαναπήρα..θα δούμε..πάντως πεινάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα γραψει και πριν βδομαδες λοιπον εγω τωρα ειμαι 26+3 εβδομαδες εχω 7 με 7,5 κιλα ηλπιζα να γεννησω με 11 αλλα μπα παλι με κανα 13-15 με βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κορίτσια!Don't panic!Εγώ έχω φτάσει αισίως στην 36εβδ +2ημ και η ζυγαριά δείχνει +15.Λογικά θα πάρω κανένα κιλό ακόμη μέχρι τέλος.Καλή συνέχεια σε όλες και να απολαύσετε κάθε μέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα γραψει και πριν βδομαδες λοιπον εγω τωρα ειμαι 26+3 εβδομαδες εχω 7 με 7,5 κιλα ηλπιζα να γεννησω με 11 αλλα μπα παλι με κανα 13-15 με βλεπω

κι εγω ειμαι στην 25η βδομάδα και είμαι 7.5 κιλα και πριν ενα μήνα έλεγα καλά τα πάω με 10 -11 κιλά θα γεννήσω αλλά κι εγώ μαλλον αδύνατον το βλέπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξεκινησα με 54 κιλα και πηρα 16 καλα ηταν... τα εχασα αμεσως, ευτυχως!!! εχει μεινει λιγο κοιλια αλλα πιστευω οτι θα φυγει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έκλεισα την 37η εβδομάδα κ έχω πάρει 13..ελπίζω μέχρι την άλλη Πέμπτη που πάω με πρόκληση(άν δεν γεννήσω νωρίτερα) να μην το έχω πάρει το κιλό έτσι όπως γουρουνιάζω.. :? Πολύ πείνα πέφτει κορίτσια στο τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα.Ειμαι στην 31 εβδομαδα,περιμενουμε 2 κοριτσακια κ μεχρι στιγμης ειμαι στα +10.Ειμαι σιγουρη ομως οτι τωρα στο τελος που οι ζουζουνιτσες μου θα παιρνουν βαρος θα παρω κι εγω χωρις να το καταλαβω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια εγώ είμαι 32+3 εβδομάδες και έχω βάλει 10 κιλά. Ο γιατρός μου πε ότι δικαιούμαι ακόμα 2!!! Του πα ότι αυτό είναι αδύνατο! :D:D:D Θα προσέξω αλλά δεν θα καταπιεστούμε κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εγώ είμαι στις 38 εβδ. σήμερα, και από κιλά +10. Να δούμε και τις επόμενες δύο εβδομάδες γιατί η μπέμπα είναι ψηλά και θα φάμε όλο το μήνα! Και όπως λέει η φίλη μου η Elenakos "Πολύ πείνα πέφτει κορίτσια στο τέλος!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα!Εγώ στην 38η εβδομάδα έχω φτάσει +15. Νομίζω ότι στο τέλος, όμως, ότι σταθεροποιείται το βάρος. Και η δικιά μας είναι ακόμη ψηλά, οπότε έχουμε μέλλον!Περπάτημα και πολύ sex πρότεινε ο γιατρός μου. Βουρρρρρρρ!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Την Πέμπτη 5.5 κ ώρα 12.15 το μεσημέρι αντίκρυσε τον κόσμο η γλυκύτατη Μυρτώ μας!!Με λευκό δερματάκι, μαύρα μαλλάκια και κόκκινα χειλάκια!3.070gr και 51cm.Η άίσθηση υπέροχη!Καλή γέννα εύχομαι να έχετε όλες!Με βοήθησαν οι αναπνοές και το ότι ήμουν ήρεμη και ψύχραιμη (αν κ φοβιτσιάρα γενικώς).

Βγαίνοντας από το μαιευτήριο έχασα μόλις 4 κιλά. Από την Κυριακή και μέχρι σήμερα έχασα άλλα 3,5 κιλά.Μου μένουν άλλα 8 για να επιστρέψω στο αρχικό μου βάρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια.........

Δεν έχω ξαναγράψει εδώ............

Εγώ σε όλο σχεδόν το 1ο 3μηνο όχι απλώς δεν είχα πάρει καθόλου κιλά, είχα χάσει κιόλας, γιατί είχα τρελαθεί στις αναγούλες & τους εμετούς!!!!!!!!!!!

Στο 2ο άρχισα να παίρνω σιγά-σιγά......

Τώρα πια έχω μπει στο 3ο 3μηνο, διανύω την 28η εβδομάδα κι είμαι στα +6,5!!!!!!!

Δε θέλω να πάρω πάνω από 10, αν και το θεωρώ αδύνατον, αφού συνέχεια πεινάω.... γιατί είχα πολλά κιλάκια από πριν κι έχω αρχίσει και ζορίζομαι.....

Η γιατρός μου έχει δώσει όριο τα 12....... ίδωμεν!!!!!!!!!!!!!

Δανάη..... γλύκα η μικρούλα σου!!!!!!!! Να σου ζήσει!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ pipitsazouzouna!Εύχομαι να πιάσεις το στόχο σου. Κι εγώ είχα βάλει στόχο τα 12 αλλά έφτασα 15.Τώρα 18 μέρες μετά τη γέννα έχουν φύγει τα 7 κ μένουν άλλα 8.Καλή συνέχεια εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

σήμερα, 2 μήνες και κάτι μετά την γέννα είμαι 54 κιλά χωρίς καθόλου δίαιτα αλλά απλώς τρώγοντας λογικά...τα κιλά έφυγαν μόνα τους μέσα στις πρώτες 20 μέρες και από εκεί και πέρα 'κόλλησε' η ζυγαριά...

το 'πρόβλημα' είναι ότι τα κανονικά μου κιλά είναι 51 και όταν έμεινα έγκυος ήμουν 53 κιλά ...είχα πάρει δηλαδή ήδη 2!!!!! (λόγω του ότι ήμουν εκτός σπιτιού και έτρωγα άτσαλα...)

επομένως θέλω συνολικά να χάσω 3 κιλάκια!!!!!!!! πώς θα το καταφέρω αυτό που δεν έχω καθόλου διάθεση για δίαιτα? :?:?:?:lol::lol::lol:

επίσης, παρόλο που στην ουσία είμαι μόνο 1 κιλό παραπάνω από πέρυσι, νοιώθω κάπως πρησμένη ακόμα....στην κοιλιά και στα πόδια...ακόμη νοιώθω ότι έχει ανοίξει λιγάκι η λεκάνη μου (είχα πολύ μικρή λεκάνη πριν...)

εντάξει γενικά είμαι και υπερβολική με τα κιλά και θέλω πολύ να επανέλθω...

εσείς πότε επανήλθατε μετά την γέννα??

Δανάη! να σου ζήσει το μωράκι σου! (σε περιμένουμε στο θέμα με τις μανούλες Απριλίου-Μαΐου)

PIPITSAZOUZOUNA με το καλό κορίτσι μου!

φιλιά κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα κιλα μου εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη συνολικα 15 τα εχασα μεσα σε 2 μηνες το πολυ 13 για την ακριβεια κιλα χαθηκαν χωρισ διατα χωρις τιποτα απλα επειδη θηλαζα 1 χρονο τα αλλα 2 φυγαν μολις εκοψα το θηλασμο παλι χωρισ διατα χωρις τιποτα...στα τζιν αρχισα να τα φοραω μετα απο 10 μηνες απο τη γεννα τοσο εκανε το σωμα λεκανη να επανελεθι και μετα απο 14 μηνες αφου γεννησα ημουνα πολυ καλυτερα απο πριν μεινω εγκυος και μετα ξαναεμεινα εγκυος

τωρα στη δευτερη εγκυμοσυνη ειμαι33 εβδομαδες και εχω βαλει 10 κιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas k apo emena!!

egw koritsia mexri auth thn stigmh exw parei 13-14 kg mexri ton 5o epairna ena kg to mhna meta ston 5o k 6o phra apo 4kg kathe mhna logw tou alatiou ekana katakrathsh ugrwn..twra auto ton mhna ston 7o phra 1kg

den agxwnomai pia giati den mporw na kanw kati gia na to eleksw opote oti breksei as katebasei

filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha, πώς τα κατάφερες κ τα έχασες όλα τα κιλά?!Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 52 κιλά, έβαλα 15, έχασα τις πρώτες 20 μέρες όπως κ εσύ χωρίς προσπάθεια τα 7,5 και από τότε έχω κολλήσει.Δεν κάνω διαίτα βέβαια, αλλά θηλάζω πολύ και τρώω ελαφρά το βράδυ.Τι άλλο να κάνω?Σκέφτομαι να βάζω τη μικρή στο μάρσιππο κ να πηγαίνω για περπάτημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι αισίως στον 9ο και έχω σταθεροποιηθεί στα 11 κιλά, αλλά ρίχνω πολύ περπάτημα....Πολλά θυμάμαι έβαλα στον 5ο και στον 6ο αλλά στο τρίτο τρίμηνο σταθεροποιήθηκα...Γενικά δεν αξίζει να πάρεις ρούχα εγκυμοσύνης, κρίμα είναι να δώσεις τόσα χρήματα και να τα βάλεις τόσες λίγες φορες στη ζωή σου. Εγώ παίρνω μεγαλύτερα νούμερα από κανονικά μαγαζιά και μια χαρά βολεύτηκα, είναι και πιο μοντέρνα... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ σήμερα μπήκα στην 22η εβδομάδα και είμαι +4 κιλά. Έχω διδυμάκια. Είναι καλό το βάρος μου; εμένα μου φαίνεται πολύ. Ο γιατρός μου είχε πει στον 4ο, 5ο και 6ο να πάρω από 1 κιλό!! Και έχω ακόμη 3 εβδομάδες μέχρι να μπω στον 7ο! Έχω ύψος 1,77 και το αρχικό μου βάρος ήταν 64 κιλά.

Γενικά τρώω το πρωί (γάλα με δημητριακά ολικής αλέσεως), το μεσημέρι κανονικά (χωρίς τυρί φέτα και μόνο με 1 φέτα ψωμί), το απόγευμα 1 φρούτο και το βράδυ ή 1 γιαούρτι ή 1 σαλάτα ή ένα πιάτο του φρούτου το μεσημεριανό φαγητό.

Με έχει τσακίσει όμως αυτό το σίδηρο. Από τότε που άρχισα να παίρνω 2 χαπάκια την ημέρα, μου έχει διαλύσει το έντερο, διάρροιες, πόνος πολύς στο έντερο και φούσκωμα πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...