Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Καλημέρα κοιλουμπίτσες!!

Ο μπέμπης μου είναι μια χαρά - ζωηρότατος και τροφαντός - 2300 έχουμε φτάσει και συνεχίζουμε!! Έχουμε και αρκετές λίμνες ακόμα και με την σωστή θέση. Το επόμενο Σάββατο θα ξαναπάμε να μας δεί και από εδώ και πέρα θα μας βλέπει κάθε εβδομάδα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση, που σχολίασε ο γιατρός είναι ότι όταν το μωρό είναι πολύ πολύ ζωηρό σαν το δικό μου σημαίνει ότι δεν έχει καθόλου στρες το μωρό...πήρε από τον μπαμπά του το γλυκό μου...τα γράφει όλαααα.......Το βράδυ μου όμως ήταν εφιαλτικό - έκανα την βλακεία και έφαγα το βράδυ - είχαμε βγει με ένα φιλικό μας ζευγάρι και το βράδυ δεν κοιμήθηκα ούτε εγώ ούτε ο Δημήτρης. Πόνος στο στομάχι, καούρες, κρύος ιδρώτας και ο μπέμπης να κάνει πάρτυ!! Εγώ τουλάχιστον κοιμήθηκα το πρωί, ο Δημήτρης τελικά έμεινες ξύπνιος σχεδόν από τις 5..πάλι καλά πήρε ρεπό από την δουλειά σήμερα και θα ξεκουραστεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalhmera koritsia. Eugenia mia xara kai o dikos sou o mpempakos. Pos katalavenei o giatros pos otan kouniete ena emvrio den exei anxos??? Makari na einai etsi giati kai o dikos mou einai xoropidixtoulis...

Shmera leme na vgoume kai emeis to vradaki gia fagito kai to skeftome apo twra giati meta tha ipoferw kai egw apo kaoures olh nuxta, outos h alos kai exthes den eklisa mati apo tis kaoures pali...

Mafton ton kairo ti tha ginei tha stamatisei na vrexei mas eskase, twra paei na skasei mith o hlios kai thelw na plenw rouxalakia alla den kserw an tha prolavoun na stegnosoun :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια! Σηκώθηκα κι εγώ. Κι εγώ δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ αλλά όχι από καούρες (ευτυχώς δεν έχω καθόλου και μου φαίνεται και περίεργο που την έχω γλυτώσει μέχρι τώρα...). Είχα αυπνίες όμως. Είμαι συνεχώς σε υπερένταση.

Μαράκι ξενιτεμένο τι καλά που έχεις την μαμά σου παρέούλα! Ευχαριστήσου την όσο μπορείς. Να μπαίνεις μόνο να μας λες οτί είσαι καλά.

Ευγενία μια χαρά ο μπεμπάκος σου! Θα τον βλέπεις και πιο συχνά τώρα. Ποιος την χάρη σου! Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέει ο γιατρός σου για το στρές γιατί και μένα κινητικότατη είναι!

Ευάκι και σε μας λέγανε βροχές για σήμερα αλλά προς το παρόν έχουμε ήλιο και έβαλα άλλο ένα πλυντήριο.

Ευτυχώς που εχτές ήρθε η μητέρα μου και εναλλάξ σιδερώναμε ότι στέγνωνε απ' τα πλυμένα που είχα βάλει και τα λιγοστέψαμε κατα πολύ γιατί αλλιώς θα είχα ένα βουνό τώρα.

Με τα μωρουδιακά τελείωσα! Τα τακτοποίησα κιόλας στα συρτάρια τους πλυμένα,σιδερωμένα και μοσχομυρίζουν προδερμ! Είναι τέλεια. Πρώτη φορά σιδέρωνα και το ευχαριστιώμουνα.

Θα σας βάλω και φωτο απ' το δωμάτιο σε λίγο. Προς το παρόν πάω να βάλω καφέ γιατί περιμένω μια ξαδέρφη μου να πιούμε παρεούλα. Φιλάκια πολλά. Να έχουμε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?? ΧΑΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΙΧΑ μικροΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΙΝΩ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ ΓΙΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ---ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΛΑ---ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΝΤΟΠΛΕΡ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Η ΜΠΕΜΠΑ 1800 ΓΡ ΟΛΑ ΚΑΛΑ----ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ---ΟΛΑ ΚΑΛΑ--Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ---ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια κι απο μενα!

χθες πηγαμε στον γιατρο,ο μπεμπης ειναι τροφαντουλης ειπε:2200γρ και 43εκ περιπου..

σε τρεις εβδομαδες θα κανουμε doppler,μου ειπε να περπαταω οσο θελω τωρα,το μωρακι εχει παρει θεση,τα πονακια σαν περιοδο που εχω-κυριως τα βραδυα- ειναι προπαρασκευαστικα για τον τοκετο,οποτε ειναι δεκτα!!!

οσον αφορα τις καουρες μου ειπε αν δεν τις αντεχω να παιρνω malox,δεν κανει κακο στο μωρο..

εγω περιμενω την κουνια και την συρταριερα μεσα στην ερχομενη εβδομαδα,απο ρουχα δεν εχω αγορασει σχεδον τιποτα,γιατι με εχει εφοδιασει η αδελφη μου με μωρουδιακα,μιας και το δευτερο παιδακι της ειναι αγορακι κι ειναι τωρα πεντε μηνων...να ειναι καλα το αδελφακι μου!!!

απο κιλα εχω παρει μεχρι στιγμης 7,5 κι ο γιατρος ειπε οτι εχω περιθωριο για αλλα τεσσερα να παρω..αυριο θα παω στο Ιασω για την anti-xaa που κανω και την αλλη εβδομαδα εχω ραντεβου με την αιματολογο...

φιλια σε ολες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακιαα μου..

καλεε ολα τα μπουμπουκια σας μας περνανε στα κιλακια? :(

ελπιζω να αρχισουμε να περνουμε και εμεις για να σας φτασουμε..εγω ειμαι στα +8 κιλακια και ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι ενταξει αλλα να μην το παρακανω..

το χθεςσινο βραδυ απο οτι καταλαβα για ολες μας ηταν καπως εε? και εγω κοιμηθηκα γυρω στις 3μιση γιατι ειχα ενοχλησεις.. ειδα και ενα ονειρο οτι ειμουν 16 χρονων και ειχα ενα παιδι :? οτι να ναι βλεπω.. χεχε

τελως παντων σημερα εχουμε καλεσμενος το ζευγαρι που θα βαφτισει τον μπεμπη μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!Τι κανετε?Εγω καλα,εχω βαρυνει αρκετα δεν μπορω καθολου να σκυψω...εχω και λιγα νευρακια γιατι δεν μ αρεσει κανενα ρουχο πανω μου :evil:

Αναστασια μου πολυ ωραιο το δωματιακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ αντε φτανουμε σιγα σιγα στο μεγαλο γεγονος :D Αλλα εχω πολυ αγχος αυτη τη φορα κοριτσια για την γεννα :( ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!Τι κανετε?Εγω καλα,εχω βαρυνει αρκετα δεν μπορω καθολου να σκυψω...εχω και λιγα νευρακια γιατι δεν μ αρεσει κανενα ρουχο πανω μου :evil:

Αναστασια μου πολυ ωραιο το δωματιακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ αντε φτανουμε σιγα σιγα στο μεγαλο γεγονος :D Αλλα εχω πολυ αγχος αυτη τη φορα κοριτσια για την γεννα :( ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια μου..

αναστασια μου τελειο το δωματιακι, με το καλο να ερθει η μπεμπα να το γεμισει γελια.. :D

Ελισα μου κοντευεις ποσα κιλακια εχεις παρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλες μου τι κανετε???πως περναει η κυριακη σας???ο καιρος???μην ρωτατε εμενα γιατι εδω ακομα κανουμε μπανιο στην θαλασσα...γεματες οι παραλιες σημερα...τα νευρα μου...

αναστασια τελειο το δωματιο λατρεψα το χαλι...φτου φτου...ευχομαι να γεμησει γρηγορα με γελια και χαρες μονο... :P:P:P:P:P

εγωχαιρομαι που ολες εχουμε μονο ευχαριστα να μοιραστουμε και που τα μωρα μας θεριευουν και σε λιγο καιρο μια μια θα τα εχουμε αγκαλια...δεν ξερω βρε κοριτσια αλλα οσο σκεφτομαι πως σε λιγες μερες θα εχω τον γιο μου αγκαλια με πιανει αγχος θα τα καταφερω???θα με αγαπαει το ζουζουνακι μου??θα ειμαι μονη μαζι του η θα μπαινοβγαινουν ολοι και δεν θα με αφηνουν μονη με το παιδι μου???δεν θελω να γινω κακια αλλα δεν βλεπω και να το αποφευγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Εγώ ξεκουράζομαι σήμερα.

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για το δωμάτιο. Χαιρομαι που σας αρέσει!

Μαράκι και εγώ τις ίδιες σκέψεις ΑΚΡΙΒΩΣ κάνω για την μπέμπα μου. Αν θα τα καταφέρω κι αν με τον κόσμο βρω τον τρόπο να μην τους φέρνω σε δύσκολη θέση ούτε αυτούς αλλά ούτε αυτοί μενα. Δεν νομίζω οτι γινόμαστε κακές αν επισημάνουμε ότι θέλουμε τον χρόνο μας για να προσαρμοστούμε στους καινούργιους μας ρυθμούς και σε περισσότερες υποχρεώσεις. Εγώ έχω ήδη αρχίσει και το πετάω σε κουβέντες με τους κοντινούς μου ανθρώπους που υποψιάζομαι πως θα θέλουν να έρχονται συχνά. Ελπίζω να το καταλάβαινουν και από μόνοι τους.

Θα κάνουμε ότι είναι καλύτερο, κατα την γνώμη μας, για τα μωρά μας και ας το πάρουν οι άλλοι όπως θέλουν. Για τον τοκετό ανχώνεσαι καθόλου; Εγώ να σου πω φοβάμαι λίγο το που και πως θα με βρει η προϋδοποιητική έναρξη. Δεν ξέρω γιατί αλλά φοβάμαι πως θα πανικοβληθώ εκείνη την στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!

Ναταλι μου 9 κιλα εχω παρει!

Κοριτσια εγω γενικα ειμαι χαλαρη με το θεμα του κοσμου οταν γεννησω...οι περισσοτεροι ηταν πολυ διακριτικοι εκτος απο ενα ζευγαρι που ειμαστε και κουμπαροι που δεν χαμπαριαζουν τιποτα...να φανταστειτε την πρωτη μερα που γυρισα σπιτι απο το μαιευτηριο ηρθε η κουμπαρα μυ με το ετσι θελω γεματη με αρωμα πανω απο το μωρο...και τις επομενες μερες μαζι με τον αντρα της και φευγανε 1 η ωρα το βραδυ και εγω κουτουλαγα!Οταν γεννησε ομως αυτη με δεχτηκε σπιτιτης μετα απο ποσες μερες και μαλιστα ειμαι και η νονατου παιδιου της!!!!!!!!!!!!!!!Τωρα εχει αρχισει παλι τα ιδια..οτι θα ερχονται κτλ και μαζι με το παιδι κιολας!τα νευραααααααααααααααααααααα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!

Αναστασια μου εγω παντως παρολο που ειναι η 2η φορα τον σκεφτομαι συνεχεια τον τοκετο :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις ειδα κατι απιστευτο...καποια αφησε ενα νεογεννητο μεσα σε μια σακουλα και το παρατησε μπροστα στην εκκλησια του αγιου στυλιανου στο γκυζι που το προστατεψε μεχρι να το βρουνε οι κατοικοι και ρωταω τωρα...

ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ???ΠΩς ΜΠΟΡΕΣΕς ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙς ΜΙΑ ΨΥΧΟΥΛΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΕΝΝΙΑ ΜΗΝΕς ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΣΟΥ???ΠΩς ΑΠΟΦΑΣΗΣΕς ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΣΕΣ ΑΝΑΚΟΥΦΗΣΗ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΕΣ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ???ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΠΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΣ???ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΖΕΣ ΣΤΗΝ ΝΑΥΛΟΝ ΣΑΚΟΥΛΑ ΤΙ ΕΝΟΙΩΣΕΣ???ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΣ ΣΤΟ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΜΑΡΜΑΡΟ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΚΛΑΨΕ?ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ???ΓΥΡΙΣΕΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΙΣΩ ΣΟΥ???ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕΣ ΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΤΟ ΤΥΛΙΞΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΟΡΓΗ ΠΟΥ ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕΣ????

κοριτσια ειμαι ειλικρινα απογοητευμενη...δεν γινεται το 2010 να υπαρχουν αυτα τα περιστατικα...το μονο που μπορω να δικαιολογισω σε αυτην την κοπελα ειναι οτι της το εκλεψαν...οτι ισως ειναι ψυχικα αρρωστη την βιασαν και μετα τησ πηραν το μωρο και το πεταξαν...αλλιως τι αλλο να πω???οτι μια κοπελα σαν και εμας αντεξε να πεταξει το παιδι της???οσο φτωχη και αν ηταν???και αφου το αφησε στην εκκλησια γιατι δεν ζητησε απο την αρχη την βοηθεια της???

δεν ξερω... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:((:((:((:((:((:((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasiataka πολύ όμορφο το δωμάτιο που έφτιαξες,να γεμίσει με αγάπη πολύ γέλια και χαρές το λουλούδι σου :D

elisa με τα ρουχα που δεν με χωράνε τα έχω βάλει κι εγώ :cry:

αλλά χθες χάρηκα γιατι άκουσα καλά λόγια απο τον άντρα μου,ενώ μου λέει γενικώς να μην τρώω κτλ και νευριάζω :evil: πήγαμε σε ένα γάμο χθες και συγκρίνοντας εμένα με άλλες γυναίκες που έβλεπε εκεί ,συνομίληκες κατάλαβε πως είμαι μια χαρά στα κιλά μου επιτέλους!έστω και αν εγώ αισθάνομαι χοντρή....θα τα χάσουμε βρε σεις όλες τα κιλά

σχετικά με τις επισκέψεις κορίτσια εγώ πάνω από το παιδί μου δεν βάζω ΚΑΝΕΝΑΝ ,μπόλικο ξυδάκι σε όσους παραξηγηθούν και άλλωστε αν θέλουν να παρεξηγηθούν θα το κάνουν ετσι κι αλλιώς ,κάτι θα βρουν σίγουρα αν ειναι κακοβολεμένοι.επισκέψεις μετά απο μήνα ίσως και δύο θα δέχομαι και το λέω απο τώρα.οταν το είπα πριν λίγες μέρες σε κάτι συγγενεις μου λενε δεν πειράζει θα έρθουμε να σε δούμε στο νοσοκομείο ,τα νευρα μου εγώ.....αλλά το καλό το παλικαρι ξερει κ αλλο μονοπάτι ;) σιγά μην τους πουμε οτι γέννησα και ειμαι στο νοσοκομειο ;)

mariakrhth με τον καλο καιρο, τον ήλιο εκεί κάτω το άκουσα κι εγω αυτό με το παιδάκι ,είναι πράγματι συγκλονιστικό,δεν υπάρχουν λόγια,σημασία έχει πως μια ψυχουλα βρέθηκε μόνη εγκατελημένη και ευτυχώς κάποιοι την βοήθησαν. Θέλω να κάνω μια ευχή γι αυτό το παιδί να βρει στη ζωή της αγάπη και φροντίδα να έχει μια αξιοπρεπή ζωή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia....Exw aupnies kai mpika na diavasw nea sas, shmera eixe gennethlia o antras mou kai voltarame olh mera kai apo to polu to fagopoti twra den mporw na kimithw :|:|

Anastasia telio to dwmatio ths mpempas :):)

Otan gennhse mia gnosth mas kai pira thlefono gia na ths efxithw mou eipe " Euxaristw polu, otan me to kalo sarantisoume na erthete kai sto spiti" Amesos sou dinei na katalaveis pos den theloun episkeptes sto ameso melon, authn thn ataka lew na iothetisw kai egw. To kako einai me tous polu kontinous siggenois, ekei ti les???? Auto pou sigoura tha tonozw kai tha epanalamvanw sinexia einai na mhn exoun ixnos kriologimatos h esto ena psilosinaxi giati den tha pernane to katofli tou spitiou mou kai opios thelei as thimosei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...σημερα επιτελους αρχισε μια υπεροχη εβδομαδα αφου μας ξυπνησε η βροχη... :):):):):) ειναι υπεροχα οταν βρεχει...τι ωραια το μονο που ελπιζω ειναι να κρατησει και να μην εχουμε απο αυριο παλι ζεστη...ας χειμωνιασει επιτελους....

παντως με το θεμα των επισκεψεων με βλεπω να εχω προβλημα...μακαρι να βγω ψευτρα αλλα εδω ρε κοριτσια δεν καταλαβαινουν απο αυτα εδω τωρα που ειμαι εγκυος και οταν λεω πως θελω υσηχια και ηρεμια η οτι εχω νευρα και δεν θελω και πολλα πολλα η οταν προσπαθει ο αλεξης να δικαιολογηθει για το αγχος και την αγωνια του και μας πετανε αμεσως ενα:"τοσες μεινανε εγκυες εσεις ειστε ολο παραξενιες...αμαν"φανταστειτε να τους πω δεν θα ερθετε μονο αμα σαραντησω και με χαρτι γιατρου οτι ειστε υγιεις...ωωω θα εχουμε κατι γλεντια.... 8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...

Maraki mhn skas kai emena oloi gia paraksenh me exoun giati den tous afinw na mpoun mesa sto spiti mou me ta papoutsia, giati pote kaneis den exei epitrapei na kapnisei mesa sto spiti mou kai sthn korh mou alla kai twra tha eimai kerveros oson afora tis iosois... Etsi omos katafera kai den arostise mexri 13 mhnon tote (ektos apo mia vromogastrenteritida pou kolisame 25 hmeron kai mpikame sto nosokomio) egw kserw ti traviksa tote mexri na sineferw to mwro kai na to exoume me oro gia na mhn pathei afidatosh, meta den me eniaze tpt kai kanenas kai exw mpoliko ksidaki sto ntoulapi doksa ton theo gia opion xriastei...

To kako twra me emas einai pos sxedon oloi oi filoi mas exoun paidakia mikra pou pane h nipia h protes taksois sto dimotiko, dld oti xirotero kai ekei einai pou fovame pos tha thn patisoume :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου(Λουκας) και αρχισαμε τα γλεντια απο χθες με καποιους συγγενεις που μας επισκεφτηκαν και σημερα θα ερθουν οσοι φιλοι θελουν.ευτυχως με βοηθησαν να συμμαζεψω λιγο η μανα μου και η πεθαρα μου αλλα θελει ακομα το σπιτι...γινεται ενας ψιλοχαμος...σημερα θα κανω πιο ηρεμα πραγματα.εφτιαξα και γαλακτομπουρεκο για πρωτη φορα αλλα μου φαινεται οτι εριξα λιγο παραπανω σιμιγδαλη και η κρεμα βγηκε λιγο σκληρη...

βλεπω ολες ειστε καλα και τα μωρακια σας αφρατεψαν!!!!αναστασια μου το δωματιο και τα πραγματακια της μικρης ειναι τελεια!!!!οσο αφορα το θεμα με τις επισκεψεις κοριτσια κι εγω μπορω να πω οτι αυτο ειναι το μεγαλο μου αγχος...πιστευω πως σε φιλους και συγγενεις δεν ειναι παρεξηγησιμο να πεις οτι μολις σαραντιισουμε να ερθετε...τωρα δε ξερω τι γινεται με τους πολυ πολυ κοντινους και αυτο ειναι που φοβαμαι...απο τη μια η μανα μου και η πεθερα μου μου λενε οτι θα χρειαστω βοηθεια τις πρωτες μερες και θα πρεπει να ειμαι με καποιον οταν λειπει ο αντρας μου..ειναι αληθεια αυτο βρε κοριτσια?δε θα τα καταφερω επειδη ειναι το πρωτο μου??εγω παντως τα σκεφτομαι και με πιανει η ψυχη μου γιατι νιωθω οτι αυτο που θα θελω τις πρωτες σαραντα μερες ειναι να ειμαι μονη μου με το παιδι μου και να εχω την ησυχια μου.εσεις που εχετε γεννησει ηδη μια φορα πως χειριστικατε τετοιες επισκεψεις???πως μπορεις να πεις στη μαμα σου η τα πεθερικα οτι θες λιγο το χρονο σου???η μηπως τελικα ειναι χρησιμη η βοηθεια τους τις πρωτες μερες και πρεπει να τη δεχτουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσες μου καλημέρα :P:P:P

Να έχουμε μια καλή εβδομάδα !!!

κατερινάκι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου με το καλό να έρθει το μωρακι σας!!!σε πήρανε μηπως απο το κεντρο φαιναρετη για τα μαθήματα εμένα δεν με έχουν παρει τηλεφωνο ακόμα...

Κορίτσια γιαυτό που λέτε για το πως θα πεις στα πεθερικά και στους γονεις σου να μην ερχονται για επισκεψη εγω θα εφαρμόσω το εξης θα το πω στους γονείς μου που εχω και το θαρρος και οσο για τα πεθερικα μου θα βαλω τον αντρα μου μπροστα οποτε μια χαρά θα είναι στους υπόλοιπους φιλους συγγενεις τους το εχουμε πει απο τώρα οτι δεν θα δεχτουμε επισκεψεις!!

Δεν σας είπα πήγα με τον αντρα μου στα μοδερ κερ και ψωνίσαμε φορμάκια για τη μικρή δεν πήραμε πάρα πολλά αλλά το ευχαριστηθήκαμε!!! :lol::lol::lol::lol:

Αναστασία μου το δωμάτιο είναι τέλειο με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τυχερουλα,ουτε κι εμενα με πηραν για το κεντρο ακομα...παντως δε νομιζω νσ τσ προλαβουμε ολα τα μαθηματα..μαλλον θα γεννησουμε πριν τελειωσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια.. τωρα ξεμπερδεψα εχω βαλει μπριζολιτσα στον φουρνο..

αυτο με το μωρο μαρακι μου δεν το ακουσα.. :? παναγια μου τι μανες υπαρχουν!

μπεμπακο οσο για την βοηθεια που ελεγες.. εγω επειδη εμενα καλαματα ειχα την πεθερα μου και με τα διδυμα ηταν πραγματικα πολυτιμη η βοηθεια της.. τι να σου πω ακριβως δεν ξερω γιατι δεν ειχα ενα να παιδακι μονο οποτε δεν ξερω ισως και μια χαρα να τα καταφερεις!ενταξει λιγο κουραση σιγουρα θα υπαρξει..αλλα υπομονη οι πρωτοι μηνες ειναι λιγο δυσκολοι..!μετα μεγαλωνει θα μπει και γρηγορα σε ενα προγραμμα και θα ειστε μια χαρα!

αχ κοριτσια εσεις ολες ξεκουραζεστε εμενα με επιασε παλι το ανχος σε 9 μερες ειναι η γαμο-βαφτιση και με εχει πιασει κατι! παλι καλα ειμαστε σε πολυ χαμηλους τονους.. δεν θα εχουμε πολλα πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ναταλια μου πραγματικα για μενα αυτοι οι πρωτοι μηνες ειναι κατι που δεν εχω ξαναζησει και αυτο ειναι που με αγχωνει λιγο.θα δουμε...το σιγουρο ειναι πως αν νιωσουμε πιεσμενες κοριτσια με αυτες τις επισκεψεις πρεπει να το πουμε για να καταλαβουν και οι κοντινοι συγγενεις.γιατι μπορει να νιωθουν οτι ετσι βοηθανε και να γινονται πιεστικοι χωρις να το καταλαβαινουν...οποτε καλυτερα να γινομαστε λιγο αποτομες και ειλικρινης παρα να φτασει ο κομπος στο χτενι και να μας δειξουν καμια μερα οι ειδησεις!!!! :D:D:D:D

ναταλια καλες ετοιμασιες και με μετρο η κουραση,ευχομαι αυτη η μερα οπως παντα τη φανταζοσουνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες κοπέλα μου!!! Εδώ είμαστε όλες μαζί για τον ίδιο σκοπό! Φυσικά και σε δεχόμαστε με!!! Επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος αργούν να φανούν τα μηνύματα σου, μόλις φτάσεις τα 20 θα εμφανίζονται αμέσως.  Αν επιτρέπεται... πόσων ετών είστε με το σύντροφο και πόσο καιρό προσπαθείτε;
    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...