Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χρόνος επομενης εγκυμοσυνης μετά από καισαρική


Recommended Posts

Γεια σας σε ολες! Θα ηθελα να εκφρασω μια απορια. Γεννησα με καισαρικη την κορη μου το Μαιο και ολοι μου λενε να ξεκινησω για δευτερη προσπαθεια για μωρακι το Ιανουαριο ενω ξερω οτι πρεπει να περασει ενας χρονος για επομενη εγκυμοσυνη.Μπορω να ξεκινησω τις προσπαθειες Ιανουαριο ή πρεπει να ξεκινησω το Μαιο??? Σας ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekagala δεν έχω γεννήσει ακόμα αλλα ξέρω απο τι κολλητή μου που γέννησε τον Ιούλιο με καισαρική κ ρώτησε το γιατρό της,της είπε οτι 6 μήνες πρέπει απο τη μέρα της πρώτης γέννας αλλα επειδή εκείνη βιάζεται της είπε οτι κ στους 4 να μείνει δε θα έχει πρόβλημα!Ο κάθε γιατρός φυσικά είναι διαφορετικός οπότε καλύτερα θα σου πεί ο δικός σου! Καλή επιτυχία σου εύχομαι όποτε το αποφασίσεις να έρθει γρήγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera, na sou zisei to mwraki sou!!!!

kalo tha tan na se simvoulepsei panw se auto to thema o gunaikologos sou...paizei rolo i ilikia sou, to poso exei epanelthei i mitra...ktl..!o giatros sou pisteuw tha xerei kalutera apo opoiadipote apantisi sou dwsoun edw !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τη χαίρεσαι την κορούλα σου! Κι εγώ με καισαρική γέννησα τον Απρίλη και η γιατρός μου είπε μετά από 6 μήνες ότι μπορώ. Εγώ βέβαια δεν θέλω τόσο γρήγορα αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα. Η μητέρα μου έμεινε έγκυος σε μένα μετά από 6 μήνες που είχε γεννήσει με καισαρική τον αδερφό μου κι αυτό το 1977! Οπότε τη σήμερον ημέρα, 6 μήνες νομίζω ότι είναι μια χαρά! Άντε, ξεκίνα!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι νεαρη σε ηλικια και θελω γρηγορα να ερθει δευτερο μωρακι στο σπιτι μας. Ετσι και αλλιως θα κανω τεστ παπ αυτες τις μερες αρα θα επισκεφτω το γιατρο μου αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα μου πει να περιμενω λιγο διαστημα.Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΕΛΟΣ ΙΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ 1 ΧΡΟΝΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΜΑΙΟ ΛΟΙΠΟΝ.ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΝΑΙ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κι εγώ με καισαρική γέννησα και έμεινα έγκυος στο δεύτερο μετά από 6μήνες.

Και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Πολλοί γιατροί λένε πως 6 μήνες είναι πολύ καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από την κολλητή μου γνωρίζω πως οι 2 Καισαρικές πρέπει να έχουνε περίπου 18 μήνες διαφορά!!!!!

Με το καλό πάντως........ όποτε θελήσεις εσύ............

Και σου δώσει το ΟΚ ο γιατρός σου.......

Φιλάκια στο μπουμπουκάκι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Και εγώ γέννησα τον Μάιο και ο γιατρός μου μου είπε οτι και στις 40 μέρες να έμενα έγκυος δε θα υπήρχε κάποιο πρόβλημα :shock: ! Ιδανικά όμως θα είναι να μείνω έγκυος πάλι κοντά στο χρόνο που θα έχει επανέλθει πλήρως το σώμα! Άντε με το καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο γιατρος μου,μου ειχε πει οτι σε 6 μηνες μπορω να ξαναπροσπαθησω και γεννησα τον μεγαλο μου με καισαρικη.οταν ηταν 10 μηνων εμεινα εγκυος στο μικρο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου δινετε μεγαλη χαρα που μου λετε οτι θα μπορω να ξαναπροσπαθησω σε λιγο διαστημα.ανυπομονω ναρθει αλλο ενα μωρακι συντομα για να μεγαλωσει μαζι με τη Σαντυ μου!μακαρι να ειναι ολα καλα και να μου δωσει το πρασινο φως και ο γιατρος μου.χιλια ευχαριστω παντως να σας ζησουν τα παιδακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...