Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

εγω χρυσακι εχω παρει το αλλο!!!κατσε να βαλω φωτο να το δεις!!!ειναι σιγουρα ολα αυτα βολικα για βολτες ταξιδια κτλ!

Ρεββεκα μου αυτο το ειχα αγορασει στην 1η κορη μου και δεν της αρεσε. Το εχω και τωρα και ελπιζω στη 2η να αρεσει περισσοτερο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Geozouli και ο δικός μου αυτές τις μέρες ήσυχος είναι … λέτε να του λείπει η γιαγιά του;

penny1979 ευχαριστώ … είδες τι κάνουν οι απειλές;;; και εγώ έχω δυσπεψίες … είναι συνηθισμένο φαινόμενο. Προσπάθησε να τρως πολλά και μικρά γεύματα. Κάθε 2 ώρες αν γίνεται. Επίσης αν μπορείς να αποφεύγεις τα βαριά φαγητά όπως τηγανητά. Κάνε μια δοκιμή και θα δεις.

Ελενάκι … εξασκείς και την κομμωτική;;; μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα πέρα για πέρα!!!! Τι κάνετε γκαστρούλες μου???? Τι όμορφες κοιλίτσες είδα????? Αχχχχ σε λίγο καιρό δεν θα βάζουμε τις κοιλίτσες μας αλλά τα μωράκια μας,κ θα είναι ακόμα πιο ωραία τότε!!!!!

Λενάκι μουκ Πένυ δυσπεψίες εεεεεεεεε??/ Εγώ είχα στην Εύα κ ξέρω πόσο δύσκολο είναι, μκρά κ τακτικά γεύματα σας εύχομαι να περάσουν γρήγορα!!!

Ρεββέκα μου οι μικρές γεννήθηκαν κ οι 2 36η εβδομάδα, κ δεν χρειάστηκε καμία ούτε θερμοκοιτίδα ούτε τίποτα, τα πνευομονάκια τους ήταν μια χαρά!!!!!

Ειρηνάκι πολύ όμορφα τα έπιπλά σας, με γεια!!!!

Τις καλημέρες μου σε όλες σας κ τα φιλιά μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέραααα!!!!

πρωινή πρωινή σήμερα!! Είχα πάει για το doppler και τώρα γύρσα!!! Ο μπεμπάκος μου είναι μια χαρά, έχει φτάσει 1760γρ, αλλά μάλλον είναι ανυπόμονος σαν τη μαμά του!!! :lol::lol::lol: Μου είπε η γιατρός ότι είναι πολύ χαμηλά το κεφάλι του, αφού δεν μπορέσαμε καθόλου να τον δούμε στο πρόσωπο και να προσέχω λέει να μην κουράζομαι για τρεις εβδομάδες γιατί μπορεί να γεννήσω πρόωρα! :o:o Κατά τα άλλα όλα καλά τα είδε, ευτυχώς!!

Ρεββεκάκι, ξεκούραση, γιατί και την Λυδιά ανυπόμονη την βλέπω ;);)

Λενάκι μου πήγατε βολτούλα και είδατε Χριστουγεννιάτικα? Τέλειααα!!! Ζηλεύω!! Εγώ τώρα δεν με βλέπω για πολλές βόλτες :( Ευτυχώς τουλάχιστον που πρόλαβα και πήγα και είδα για κούνια κτλ και χθες έβαλα τα ρουχαλάκι του μωρού στην βαλιτσούλα και την έχω σχεδόν έτοιμη! Α και μάλλον εγώ θα είμαι η τελευταία που θα στολίσω.. ;)

Πέννυ μου δυσπεψίες ε? Όπως είπαν και τα κορίτσια, αν κάνεις συχνά και μικρά γεύματα και κόψεις τα τηγανητά, πιστεύω θα είσαι πολυ καλύτερα!

Καλημέρα κοριτσάκια και καλό μήνα!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες!!!! [smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif]

κοριτσια εχω ευχαριστηθει να πιανω πατουσακια!!!ευτηχως η μικρουλα μου εχει κατσικωθει σε ενα σημειο και ευχομαι να κατσει ετσι με το κεφαλι κατω να μην γυρισει!!!

σοφακη μπραβο τα νινακια!!!36η εεε???πωπω κοντευουμε!!!

ζωουλα μου και μενα τα ιδια μου λεει η γιατρος!!!!για να κατσουμε στα αυγα μας λιγο!!!

λενακη ναι ο μαρσιπος ειναι απο 0 μηνων!!!

γεια σου ειρηνακη!!!!!

σημερα το μενου εχει παστιτσιο!!!!και κουτσομπολιο με μια ελληνιδα φιλη που εχω εδω!!!επιτελους θα ξεβαρεθω λιγο!!!εχω και σιδερο βεβαια!!!

καλημερα και καλο μηνα σε ολα τα κοιλουμπακια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου και καλο μηνα να εχουμε!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] Ασε που πριν βγει αυτος ο μηνας.....καποιες απο μας μπορει να εχουμε και τα μπεμπακια μας!!!!!!!! :D:D

Ρεββεκακι μου μπραβο σας που τα καταφερνετε τοσο καλα!!!! Αν και να σου πω κι εμεις που "λεγομαστε" και οι δυο χριστιανοι.... ο αντρουλης μου ειναι απο αυτους που πανε εκκλησια την Ανασταση, σε γαμους και βαφτισεις!!!! :D:D:D

Ζωουλα μπραβο ο μικρουλης πηρε και θεση!!!! Σας περναμε 24 γραμ!!!! :lol::lol::lol: Να κανεις υπομονη και να περιμενεις τη γυναικα!!!! ;):-*:-*

Λενακι μου ευχαριστουμε!!!!:ymblushing::ymblushing::D Τα μαγουλακια της ολη μερα τα ζουλαω!!!! :x:x Λενακι μου κουρευεις κιολας;;;;Μπραβο!!!! :ymapplause::ymapplause: Αντε με το καλο να πατε στο καινουριο σας σπιτακι και να στολισετε κιολας!!! :-*:-*

Πεννη μου κι εγω απο δυσπεψια καλα παω!!!! Θα κανουμε υπομονη κανα μηνα ακομα!!! 8-|8-|:-*

Πολλα φιλακια σε ολες!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις χθες πηγαμε γιατρο!!! Ο μπεμπουλης μας ειναι 1784 γραμ. μικρουλης!!!! :x:x Η Αντωνιτσα μου γεννηθηκε 3150 οποτε κι αυτος καπου εκει....ισως και λιγοτερο!!!! :D:D Κατα τ'αλλα ο εγκεφαλος μας ειναι καλα, και ο ομφαλιος ολα καλα....εκτος απο το οτι τον φοραμε κολαρο.... :?:? δεν πειραζει ομως λεει γιατι γενναω με καισαρικη!!!

Ρεββεκακι μου παρεουλα βλεπω!!!Τελεια!!! [smilie=wav.gif] Και το παστιτσιο super!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ :D !!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ :( ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ Η ΠΙΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΟ ΣΤΟ 13,5 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΦΤΑΣΕ 14,5 :o !!!

ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΑΣ.

ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΡΙΟ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ :(

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ :x:x:x !!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ματα!!!!καλα ειναι τα κιλακια σας!!!πωπω φτανουμε τα 2 κιλα!!!αχ ποσο να πηγε η δικια μου!!!

ελενα μην ανχωνεσε!!οσο ανχωνεσε και στεναχωριεσε θα σου ανεβαινει!!!θα δει την πρωτεινη στα ουρα και θα σε παρακολουθει,μπορει να σου δωσει φαρμακα για την πιεση!!!να μην φοβασαι τωρα πια ολα τα ελενχουν και τα προλαβαινουν!!!ολα καλα θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα κοριτσακια!!!!! Πηγα και εγω γιατρο σημερα. Η μικρη μου ειναι μια χαρα, μεγαλωνει. Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι περιπου 1600-1700γρ. Καλα για τις εβδομαδες της και οτι υπολογιζει οτι θα γεννηθει γυρω στα 3 κιλα, αφου λογω καισαρικης θα γεννησω στις 38 εβδομαδες. Κλεισαμε και χειρουργειο για καισαρικη 21-1-11, 8 το πρωι. Αντε να ερθει εκεινη η μερα!!!!!!

Ελενα μην αγχωνεσαι για την πιεση. Πολλες εγκυες το παθαινουν αυτο απλα ισως χρειαζεσαι πιο τακτικη παρακολουθηση απο το γιατρο σου για το φοβο προεκλαμψιας. Δεν ειναι τιποτα απλα θα βλεπεις τη μπεμπουλα σου πιο συχνα. :):)

Ρεββεκα , Λενακι, Ματα και στα υπολοιπα κοριτσια φιλια πολλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Χρυσα μου μια χαρα, τωρα μπορεις να σβηνεις και μερες, σαν φανταρος!!!! 51 και σημερα!!! :lol::lol:

Εχεις απολυτο δικιο, δεν το ειχα σκεφτει. Ετσι θα περασουν και πιο γρηγορα :lol::lol:

Ευτυχως την παρασκευη γενναει η κολλητη μου και ετσι θα ασχολουμαστε με την μπεμπουλα της μεχρι τοτε :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα..εμφανιζομαι που κ που :roll::D

ολα καλα?τα μπεμπακια σας?

εγω ολα καλα..εκανα καμπυλη ζαχαρου προχθες κ ολα καλα..εσεις στις [πσες βδομαδες κανατΕ???????????

απο κιλα ειμαι στα 8...το μωρο πριν 2 βδομαδες 1200

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκωμενα κοριτσακια.

Τι κανετε?

Καλο μηνα.

Βλεπω τα μπεμπακια οσο πανε και μεγαλωνουν.

Εχουμε κι εμεις αυριο το απογευμα γιατρο.

Ανυπομονω να δω ποσο θα εχει μεγαλωσει η χοντρουλιτσα μου.

Πλησιαζει ο καιρος και ακομα δεν εχουμε κανει τιποτα.

Με βλεπω να γενναω και να τρεχουν να παρουν τα πραγματα οι υπολοιποι.

Εχθες αδειασαμε το δωματιο του Θοδωρη.Εκει θα μεινουμε με τη μπεμπα μεχρι να σαραντησω.

Αχ βρε κοριτσια σαν ψεματα μου φαινεται...ακομα δε μπορω να το πιστεψω.

Ο αδερφουλης μου "εφυγε".Ξερετε, η μαμα μας δουλευε και ουσιαστικα εγω τον μεγαλωσα.

Ηταν η αδυναμια μου...

Ουφ,παλι σας μαυρισα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!αυριο θα εχεις συναντηση με το μπεμπακι σου τι ωραια!!!να μπεις να μας πεις τα νεα!!!

θα σου παρει καιρο ακομα για να συνηθισεις την ιδεα οτι ο θοδωρουλης δεν ειναι πια μαζι σας!!!δεν πειραζει που νιωθεις ετσι ειναι φυσιολογικο!!!θα ερθει το μπεμπακι σου και ολα θα πανε καλητερα!!!διαλεξε να φυγει οταν θα ερχετε το μπεμπακι σου για να μην σε αφησει μονη!!!!ολα θα γιατρευτουν!!!

και μην ξανακουσω πως μας μαυριζεις!!!

θουλη οντως που και που εμφανιζεσε!!!μα που εισαι!!!δεν θυμαμαι σε πια βδομαδα εκανα την καμπυλη :?

αλλα χαιρομε που ειχες καλα αποτελεσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω οτι η μπεμπα μου θα εχει τους καλυτερους αγγελους για φυλακες.

Θα την εχουν στη μεση και θα την προσεχουν συνεχεια.

Η Λυδια σου τι κανει?

Πως εισαι εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω οτι η μπεμπα μου θα εχει τους καλυτερους αγγελους για φυλακες.

Θα την εχουν στη μεση και θα την προσεχουν συνεχεια.

Η Λυδια σου τι κανει?

Πως εισαι εσυ?

καλα ειμαστε δεσποινακη μου!!!!κλωτσιες τρωμε,πονακια εχω αλλα κατα τ αλλα μια χαρα!!!στην αναμονη οπως ολες!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινακι πολυ χαιρομαι που μπαινεις και μας λες τα νεα σου που και που. Εμεις εδω ειμαστε και σε περιμενουμε οταν εισαι ετοιμη να επανελθεις. Ειναι δυσκολα οσα περνας. Κουραγιο και μονο κουραγιο. Η Θεοδωρα ερχεται και θα σας φωτισει ολους με το χαμογελο της :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα , δεσποινάκι με το καλό αύριο να πάτε να δείτε την θεοδώρα σας και να μας πεις τα νέα.

Εγώ κορίτσια ανυπομονώ να περάσει ο καιρός , δεν μπορώ άλλο , πονάω παντού , δεν μπορώ να κάτσω , δεν μπορώ να ξαπλώσω , δεν μπορώ να περπατήσω , τίποτα δεν μπορώ να κάνω ..... Και έχω πάρει μόνο 9 κιλά , σκεφτείται να είχα πάρει παραπάνω? τα δικά σας νεα τα διαβάζω κάθε μέρα.Άντε να δούμε ποιά θα γεννήσει πρώτη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Δεσποινακι μου ολα θ'αλλαξουν με τη γεννηση της μπεμπουλας σου!!!! :x:x:x Φιλακια κι απο μενα να της πεις σημερα!!! :-*:-*

Θουλη μου κι εγω δε θυμαμαι ποτε εκανα καμπυλη.... :roll::roll: χαιρομαι που ολα πανε καλα!!! Ο μικρουλης πως το βλεπει;; :-*:-*

Φανουλα μου ολες καπως ετσι ειμαστε!!!Εχουμε βαρυνει!!!!!! 8-|8-|:-*:-*

Φιλακια κοριτσαρες μου!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!! Αχ δεν θα το πιστεψετε τι επαθα πρωι πρωι που ερχομουνα δουλεια γλιστρησα και επεσα στο πεζοδρομιο. Δεν χτυπησα αλλα τεντωθηκε πολυ το δεξι μου ποδι και τωρα οταν περπαταω ποναω στη δεξια μερια στα κοκκαλα στη λεκανη και απο κατω τα κοκκαλα. Αυτο ειναι που λετε ισχυο, γιατι ειμαι και ασχετη!!!! Αν ποναω πολυ θα παω γιατρο το απογευμα. :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...