Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσαρες καλησπερα ,

το doppler πηγε πολυ καλα , ο μπεμπης μας 1780γρ και η μπεμπα 1635γρ , τι να πω μεγαλωσαν αρκετα σε 12 ημερες που εκανα τον τελευταιο υπερηχο, τωρα θα παω σε 8 ημερες στον γιατρό μου και από εδώ και πέρα κάθε εβδομάδα . όλο το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω, ο αντρουλης μου , ειπε να παω να κοιμαμαι στον καναπε γιατι ολη νυχτα τον ξυπναω.... εχει δικιο ο καημενος το πρωι πως να παει στη δουλεια? σας διλω ολες στην κοιλιτσα και περιμενω και τα δικα σας νεα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου !!!! Διάβασα τα νέα σας, μεγαλώνουν οι κοιλίτσες κ τα μωράκια μας!!!! Όλα καλά να μας πάνε μέχρι το τέλος, σας έχασα για λίγες μέρες, αλλά είχαμε ευχάριστα μέσα σε μια βδομάδα γέννησαν η κουμπάρα μου κ η κολλητή μου κ οι δύο πρόωρα , αλλά ευτυχώς χωρίς κανένα πρόβλημα δύο υγιέστατες μπεμπούλες. Οπότε καταλαβαίνετε έτρεχα απο την μία στην άλλη, αχχχχχ ευχαριστήθηκα μωρουδίλα!!!! Τόσο μικρούλικα κ μοσχομυρωδάτα!!! Φοβήθηκε το μάτι μου ρε κορίτσια κ είπα αύριο να κάνω κι εγώ βαλίτσα να είμαι έτοιμη, μα κ οι 2 στην 36η εβδομάδα γέννησαν, λέω κι εγώ πως κουράστηκα κ θέλω να γεννήσω να τον πάρω αγκαλίτσα , αλλά θα προτιμούσα την ημερομηνία που προγραμματίσαμε χωρίς άγχος κ τρέξιμο!!!Σήμερα πήγα κ έκανα τα χαρτιά μου στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας, κ για καλή μου τύχη μου έδωσαν σειρά προτεραιότητας κ τελείωσα σε 20'!!! :):) Πήγα πήρα κ μία όμορφη ρόμπα που ήθελα για την κλινική κ έιμαι έτοιμη !!!!!!

Στολίσαμε κ το δεντράκι μας με το κοριτσάκι μου μαζί, ήταν πολύ όμορφα, φέτος καταλαβαίνει πολλά περισσότερα κ το χαρηκε πολύ !!!!!

Σας χαιρετώ κ σας φιλώ όλες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα και η δικια μου κοιλιτσα....Λιγο μικρη :lol::lol::lol::lol::lol:

Σε 2 βδομαδες ετοιμαζω και το δωματιο....αυριο παω για κουρτινα~! 8α σας το στειλω κι αυτο ;)

post-14128-13873935643529_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!!!!

τι κοιλίτσες όμορφες είναι αυτές!!!!!! θα προσπαθήσω να βάλω κι εγώ αργότερα την τεράστιαα κοιλίτσα μου!! :lol::lol:

Δεν μπήκα καθόλου το Σαβ/κο και δεν σας προλαβαίνω!! Το Σάββατο πήγαμε και είδαμε για κούνια σε δύο μαγαζιά και καταλήξαμε σε μια άσπρη μεγάλη που γινεται και κρεβάτι μετά και θα μας κάνει μια ζωγραφιά του mickey μωρό!!! Ήτανε πολύ ωραία!! Είδαμε και ένα καρότσι (αρχικά λέγαμε να μην πάρουμε γιατί μου έχει δώσει η αδερφή μου) αλλά ο αντρούλης είδε τα καινούργια και του αρέσανε πολύ και μάλλον θα το πάρουμε! Χάρηκα που τελειώσαμε και με αυτά! Τώρα πλέον είμαι ήσυχη, δεν μένει κάτι άλλο να δούμε! Το Σάββατο θα μας φέρουν και το χαλί για το παιδικο και μετά θα φέρω την γυναίκα να μου στρώσει το σπίτι για να στολίσουμε επιτέλους το δεντράκι μας!! Αλήθεια εσείς κορίτσια έχετε στολίσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!! Τι κανετε? Εγω σημερα ειμαι πτωμα. Γυρισα το μεσημερι απο τη δουλεια εβαλα τη μικρη για υπνο με το μπαμπα της και βγηκα για ψωνια (στολιδια για το δεντρο και σουπερ μαρκετ). Γυρισα, στολισαμε το δεντρο με τη μικρη, ψιλοκαθαρισα το χαος και τωρα επιτελους καθομαι. Παντως εγινε πολυ συμπαθητικο το στολισαμε μονο με κουκλακια και παιδικα στολιδια και η μικρη το χαρηκε πολυ. Αχ ολα για αυτην γινονται. Εγω για να πω την αληθεια αν καιλατρευω τα χριστουγεννα φετος δεν ειχα και πολυ ορεξη λογω του μπαμπακα μου αλλα πανω απο ολα η ζουζουνα μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!

Σήμερα έφυγε η μαμά μου … ωραία ήταν … τώρα θα βαριέμαι … πρέπει να βρω νέα ενδιαφέροντα να περνά η μέρα.

Σας στέλνω να δείτε την «παράουρη» όπως λένε εδώ στην Κρήτη, κοιλιά μου.

Μα πείτε μου … είναι σχήμα αυτό που έχει;;;

Ο αφαλός μου έχει σχεδόν εξαφανιστεί … έχει γίνει πολύ μικρός … και πάει προς τα μέσα … και έτσι η κοιλιά μου έχει το σχήμα ότι να ναι ...

Δείτε ακόμα την κούνια μας και το καράβι μας στολισμένο.

Αυτά… καλή εβδομάδα σε όλες!

post-4730-13873935644122_thumb.jpg

post-4730-138739356446_thumb.jpg

post-4730-1387393564547_thumb.jpg

post-4730-13873935646387_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!Αχ φευγει και ο Νοεμβρης πλησιαζουν οι μερες που θα παρουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα!!!!Δεν μπορω να το πιστεψω βρε κοριτσια!!!

Χρυσα στολισατε μπραβο αντε και του χρονου να ειστε καλα!

Ζωη διαλεξατε και κουνια μεγεια!!!!!

Penny πολυ ωραια κοιλιτσα!!!Μια κουκλα εισαι δεν εχεις παρεει πολλα κιλακια ε;

Αννουλα μου ενα κοριτσακι με κοιλιτσα!!!!Εσυ εισαι αλλα και μοιαζεις μπεμπα!!!! :):):):)

Faniko μου μεγαλωσαν πολυ τα μωρακια σου!!!! :):):):) Οσο για τον καναπε συμφωνω οτι πρεπει να κοιμασαι χωριστα απο τον αντρα σου για να μην ξενυχταει και αυτος ΑΛΛΑ αυτος πρεπει να κοιμηθει στον καναπε ;););););)

Ρεββεκακι μου αρεσαν τοσο πολυ οι φωτο απο την περιοχη που μενεις που το εχω βαλει στοχο καποια στιγμη να κανουμε μια εκδρομη στα μερη σας!!!!Προτιμω ομως να ερθω και να περασουμε καλα οχι με το καλημερα να στις βρεξω :lol::lol::lol::lol: οποτε να εισαι φρονιμη :P:P:P:P

Αχ κοριτσια μου εχω 22μερες να δω την μπουμπου μου και μου εχει λειψει!!!!Την Δευτερα τωρα εχω γιατρο και ανυπομονω να την δω και να δω ποσο μεγαλωσε!!!Την Πεμπτη θα κανω και εγω μαζι με τις αλλες εξετασεις την 3ωρη καμπυλη ζαχαρου :?:?:?:? μακαρι να βγει καλη γιατι μετα το αλατι αν μου κοψει και τους υδατανθρακες θα πεσει πολυυυυ πεινα!!!!Σας αφηνω πρεπει να παω ταχυδρομειο για πληρωμες και μετα μαγαζι.... :):):) φιλακια και καλημερα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

demie με το καλο ο μπεμπουλης!!!!! :-*

Αννουλα μου εισαι μια κουκλιτσα!!! :-* Ευχομαι γρηγορα να "ξεζοριστεις" και να απολαυσεις τον τελευταιο μηνα της εγκυμοσυνης σου!!!! :-* Εχω μια φιλη δικηγορο, αλλα μαλλον να σε καλυψε η samantha!!! ;):-*

Φανουλα μπραβο στα ζουζουνια σου!!!! :x:x:x Οσο για τον υπνο.....δε λες του αντρουλη σου να παει αυτος στον καναπε;;;;;;; Ενας θα χωραει καλυτερα απο τρεις !!!!! ;):-*

Σοφακι να σας ζησουν τα μωρακια!!! :x Δεν προλαβες να πληρωθεις την αδεια, την πηρες τη ρομπιτσα!!! ;) Εμεις το στολισαμε το δεντρακι μας εδω και 10 μερες, χθες το ριξαμε κιολας......1 φορα στις 10 μερες καλα ειναι!!!! (αφου δε την πλακωσε....γελαμε) :lol::lol::lol:

Πεννη μου μια κουκλιτσα γκαστρουλιτσα κι εσυ!!!! :-*

Ζωουλα με γεια το κρεβατακι σας και πες του αντρουλη σου οικονομια....κριση εχουμε!!!! :D:D:-*:-*

Χρυσα μου χαλαρωσε λιγο.....ολα μαζι δε γινοντε!!! :roll::roll: Οσο για το δεντρακι...ολα για τα ζουζουνια μας!!!! :x:x:x

Ρεββεκακι μου ακομα κοιμασαι;;;; :-?:-?:D

Eιρηνη μου αυτη ειναι μια σταλιτσα κοιλιτσα!!!! :-*:-*

Ιωαννα μου μια χαρα θα ειναι η καμπυλη σου!!! Καλη δουλιτσα!!!! :-*:-*

Πολλα πολλα πολλα φιλακια σε ολες!!!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! Ιωαννα μου καλημερα. Ναι στολισαμε. Αληθεια εσυ με τοσα χριστουγενιατικα στο μαγαζι εχεις ορεξη να στολισεις το σπιτι? :D:D

Ειρηνη τελεια τα επιπλα του μπεμπη. Καλα για την κοιλια δεν θα σχολιασω. Τελεια!!!!! Εσυ με το που θα γεννησεις θα εισαι λιγοτερα κιλα απο πριν :lol::lol:

Ματα μου εσεις το ριξατε κιολας? Μπα εγω ελπιζω οτι δεν θα γινει κατι τετοιο, γιατι εχθες 2 φορες το στολισα. Μια η μικρη μονη της, και φυσικα τα εβαζε ολα σε ενα σημειο, και μια εγω που το διορθωσα. Φετος μεγαλωσε και καταλαβαινει και χαιρεται τα Χριστουγεννα παρα πολυ. Τωρα προσπαθει να αποφασισει τι δωρο θελει απο τον Αγιο Βασιλη :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνουλα τωρα ειδα και τις αλλες φωτο!!!! :D:D:D Τελεια τα επιπλακια, πολυ ωραιο χρωμα!!!! ;):-* και το καραβακι σας ομορφο, στολιζει η μαμα ενα ιδιο αλλα στολιζει και δεντρακι, εσεις;;; :D:D

Ax Χρυσα μου μπορω να φανταστω πως στολιζε η μικρη σου....και η δικη μου εβαζε 5 στολιδια σε καθε κλαδακι.....και ολα στο υψος της εεεεεε!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες ομορφες!!!και τι κοιλιτσες!!!

να παρω πρωτα της πενυς που ειναι και μια κουκλα??φτου φτου :!::!::!:[smilie=wav.gif]

αλλα ειρηνακι και η δικη σου ειναι η πιο ξεχωριστη που εχω δει :lol::lol: εχει δυο πατωματα,εισαι και συ αδυνατουλα αλλα να μου πεις με την διατροφη που κανεις!!!!ποσα κιλα εισαι ειπαμε???τι ωραια ανοιχτοχρωμα επιπλακια!!μου αρεσουν πολυ,και το καραβακι τελειο!!! [smilie=toothy4.gif]

σοφακι να σας ζησουν τα νινακια!!!ποσο προωρα βγηκαν???ειναι ακομα στο νοσοκομειο?? :?:

καλημερα χρυσα εδω ειμαι!!μολις εφαγα πρωινο,1 φετα ψωμακι λιγο φετα,ενα αυγο και μια φετα ψωμακι με μερεντα!!!ειμαι γουρουνακι εεεε????

ματα καλημερααααα!!!ποσο ζηλευω με τα δεντρακια και τα στολισματα!!!εγω εχω φερει ενα πολυ μικρουλη απο ελλαδα 50 εκατ φαντασου!!!το εβαλα αλλα δεν μου φτανει!!!ουτε φατνη δεν εχω,πρεπει να παω ευρωπαικη μερια να δω αν εχουν!!!εδω σαφως επειδη δεν στολιζουν για χριστουγεννα,στολιζουν μονο για πρωτοχρονια τους δρομους κτλ,δεν εχω μπει στο κλιμα!!!καθε χριστουγεννα ημουν ελλαδα :| δεν πειραζει θα ερθει η λυδια μου φετος!!! [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

ιωαννιτσα ελα!!!οποτε θες,βεβαια τωρα θα αργησει πολυ με τα μωρακια μας!!!

θα ερθω τελος μαιου και θα κατσω 3 μηνες στην ελλαδα με την μπεμπα και ο τζεμ θα πηγαινοερχετε οποτε θα προσπαθησω να σας δω ολες τοτε μαζι και τα μπεμπακια σας!!!!! [smilie=wav.gif]

εχτες κοριτσια δεν κουνιοταν καθολου η μικρη,ειχα στεναχωρεθει,δεν εβρισκα τα πατουσακια!!!σημερα με το που ξυπνησα χορευει!!δεν με πειραζει που με ποναει αρκει να κουνιετε να δινει το παρον!!! :D

καλημερα σε ολες!!!!!

πειτε κανα φαι για σημερα!!!! [smilie=tongue9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ρεββεκα!!!!! Εγω μολις εφαγα τα μανταρινακια μου αλλα ευχαριστως τσακιζα και μια φετουλα με μερεντα :lol::lol:

Α!!!!! εμενα θα με παει εξω το μεσημερι για φαγητο ο αντρουλης μου, οποτε δεν μαγειρεψα για σημερα, αλλα ειχα σκοπο να κανω κοκκινιστο με ρυζακι η πατατουλες. Η μικρη θα παει στη γιαγια της μετα το παιδικο, η γυναικα ηρθε απο τις 7 και καθαριζει στο σπιτι, οποτε ολα τελεια. Σημερα το προγραμμα εχει ξεκουραση και πολλα πολλα πλυντηρια ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mata ναι μικρή αλλά θαυματουργή!

chrysa 77 μου άρεσε πολύ και μια κούνια με πολλά και έντονα χρώματα αλλά ήταν και πολύ πιο ακριβή. Τελικά και τα 2 έπιπλα + όλη η προίκα πήγαν 1000. Το είπα στο πεθερικό και επειδή έπαθε κάτι σαν εγκεφαλικό τελικά της είπα να πληρώσει τα μισά … μην έχω και το κρίμα τον λαιμό μου … χαχα

Μάτα εμείς δεντράκι δεν έχουμε μεγάλο, μόνο ένα μικρό από το παλιό μας το σπίτι. Αλλά αφού δε πήραμε τόσο καιρό μάλλον του παραχρόνου πια θα πάρουμε, οπότε για την ώρα βολευόμαστε με το καραβάκι!

Ρεβέκκα μου είμαι 62 κιλά και ο μπέμπης στις 22 του μήνα ήταν 1.817γρ. Άντε να γεννήσω ΝΑ ΦΑΩ!!!

Έχω περιθώριο μόνο 3 κιλά ακόμα.

Όσο για το σχήμα της κοιλιά … δεν έχω λόγια. Διώροφη την λες πάντως εύκολα … δε το είχα σκεφτεί …χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκακι μου δεν ειναι λιγο δυσκολο αυτο με τις 2 θρησκειες σ'ενα σπιτι;;;; :?:?:? Και με τα παιδια τι γινετε μετα;;;; :-?:-?

Εγω σημερα παρηγγειλα (στη μανουλα μου) σουτζουκακια με ρυζι!!!!! ;)

Καλα να περασετε Χρυσα μου!!! :-*

Γεια σου ρε Ειρηνουλα με τη διοροφη κοιλιτσα!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου, οντως λιγο ακριβουτσικα τα επιπλα του μπεμπουλη αλλα χαλαλι του γιατι ειναι τελεια. Και τι δεν ειναι ακριβο να μου πεις. Εγω να φανταστεις περιμενω τωρα τα επιπλα της ζουζουνας μου και κοστισαν ολα μαζι 2500 :shock: χωρις το στρωμα αλλα της πηρα μεγαλο κρεβατι με εξτρα στρωμα απο κατω και ολο το δωματιο κομπλε(γραφειακι, ραφια, ενα αλλο επιπλακι και ντουλαπακια τοιχου). Θα το εχει ως την εφηβεια της σιγουρα!!!!!

Αλλα για τα πεθερικα τι να πω? Το ονομα θελουν να το ακουσουν αλλα στην τσεπη καβουρια (εκτος και αν οι ανθρωποι δεν εχουν την οικονομικη ανεση οποτε κατανοητο :| )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκακι μου δεν ειναι λιγο δυσκολο αυτο με τις 2 θρησκειες σ'ενα σπιτι;;;; :?:?:? Και με τα παιδια τι γινετε μετα;;;; :-?:-?

Εγω σημερα παρηγγειλα (στη μανουλα μου) σουτζουκακια με ρυζι!!!!! ;)

Καλα να περασετε Χρυσα μου!!! :-*

Γεια σου ρε Ειρηνουλα με τη διοροφη κοιλιτσα!!!! :lol::lol::lol:

μπα καθολου δυσκολο γιατι ο τζεμ ειναι μονο θειστης,δεν πιστευει σε θρησκειες ουτε στην δικη του!!!

η δικη μου θρησκεια φαινετε πιο πολυ μεσα στο σπιτι αλλα ολα τα βλεπουμε σαν παραδοση και οχι σαν θρησκειες!!!

και η μικρη θα μαθει και για της δυο θρησκειες και οταν μεγαλωσει θα ασπαστει οτι θελει!!!

να δεις πως περιμενει ο τζεμ μου την βαφτιση της!!!!γιατι το βλεπει σαν εθιμο!!!!

δεν εχουμε τετοια προβληματα ουτε εμεις ουτε ο περιγυρος μας ουτε οι οικογενειες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω ξετρελαθει με το μαρσιπο που διαφημιζεται στο mammy (ring sling).Νομιζω θα ειναι πολυ βολικο για τον πρωτο καιρο που θα κουβαλαω και τις 2 γιατι η μεγαλη μου ειναι και τεμπελιτσα και θελει ακομα καροτσια. Και για το αεροπλανο επισης γιατι θα ταξιδευω συχνα μονη μου και με τις 2. Εσεις τι νομιζετε θα ειναι πρακτικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Έφτιαξα σήμερα μακαρονάκια με κιμά. Έφαγα και τώρα έχω ξαπλώσει. Τι κάνετε εσείς?

Ειρηνούλα μου αρέσανε πολύ τα έπιπλα!! Κι εγώ άσπρη θα την πάρω την κούνια με ζωγραφιά! Και το καραβάκι σας τέλειο!!!!

Μάτα, Χρύσα, κι εσείς στολίσατε νωρίς νωρίς ε? Καλά κάνατε!! Κι εγώ θέλω να στολίσω αλλά πρώτα πρέπει να έρθει η γυναίκα να μου βάλει τα χαλιά και δυστυχώς είναι κλεισμένη και δεν μπορεί :cry: Τώρα ψάχνω μήπως βρω άλλη γιατί τέτοιες δουλειές ούτε που το σκέφτομαι να κάνω.. εδώ δεν κάνω τα βασικά..

Ρεββέκα μου κι εγώ καμιά φορά όταν είναι ήσυχος και δεν κλωτσάει πολύ αυτό λέω, καλύτερα να μου αλλάζει τα φώτα στην κλωτσιά να καταλαβαίνω ότι είναι καλά, παρά να μην τον ακούω καθόλου ;);)

Φιλάκια πολλά!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια....ευχαριστω για τα καλα σας λογια~!

Annoula1987 εχεις babyface. Αν δεν ηξερα την ηλικια σου 8α σε εκανα 18αρα! Και αυτη η κοιλιτσα σου ψηλα ψηλα...κανει μπαμ απο μακρια πως ειναι αγορακι :D:D:D:D

Irenevaladia πολυ ωραια τα επιπλακια και το καραβακι...μπραβο. Καλα ουτε ενα κιλο δεν εχεις παρει??? μπραβο διατηρησε τελεια :D:D

Ioana123456 μου μολισ πατησα τα +8 κιλα δηλαδη ειμαι 64! Βασικα δε φενεται πολυ το παχος...εχω κανει λιγα ψωμακια :P Παχαινω παντα στα ποδια :?:?

ΡΕββεκα μου και εμενα καμια φορα δε κουνιεται η μικρη μου και μετραω την ωρα λεπτο λεπτο και ανησυχω...αλλα παντα δινει το παρον και κανει party τις ωρες που ξεκουραζομαι :shock:

Crysa77 ευτηχως τα πε8ερικα μου δεν εχουν απαιτηση για το ονομα της μικρης και ετσι με τον αντρα μου αποφασισαμε να την βγαλουμε το ονομα της μανας μου : Aννα~~

Καλα εχω τρομερες δυσπεψιες εδω και 1 βδομαδα! Τρωω το μεσημερι και χωνευω πολυ αργα το βραδυ....Απο την μια ειναι καλο γιατι δεν τρωω το βραδυ..αλλα απο την αλλη δεν παλευεται...το συνεχομενο φουσκωμα! Εχετε κι εσεις ?? Σημερα εφαγα τηγανιτα ψαρακια με χορτα το μεσημερι και τωρα ειναι 20:30μμ και δεν τα εχω χωνεψει ακομα....Μαρτυριο :cry:

Να ρωτησω κατι αλλο...ποσο παει το πακετο της προικας...εννοω επιπλα(κουνια-κομοδινο-μπανιερα) ρουχα σεντονακια μπιμπερο κλπ κλπ??? Σκεφτομαι να παω στο ΛΗΤΩ να τα παρω ολα απο εκει! Γυρω στα 2500 euro ειναι καλα?? 8ελω να προετοιμασω ψυχολογικα τον συζηγο για το οτι εχει να ξοδεψει για την κορη του :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!

Χαιρομαι που εισαστε ολες καλα!! Τι καλα που αρχισαμε να μαζευομαστε παλι! :)

Σημερα εκανα το λαθος και βγηκα βολτα με την μικρη και τον μπαμπα μας.Τοσο καιρο ελεγα κρυο εχει μωρε και δεν ειχα ορεξη.Σημερα εβγαλε ηλιο αλλα δεν ειδα οτι η θερμοκρασια ηταν μειον 5 και παγωσαμεεεεε!!! Καναμε μια γρηγορη βολτα στην Χριστουγεννιατικη αγορα και μετα χωθηκαμε στο αγαπημενο μας καφε.Ε μετα μεσημεριασε και πηγαμε και για φαγητο σε κινεζικο! Ωραια ηταν αλλα στον γυρισμο πικρα!!

Ειρηνακι τι ομορφη κοιλιτσα ειναι αυτη?? Μου θυμιζει την δικια μου στην πρωτη εγκυμοσυνη.Πολυ μικρουλα για την εβδομαδα που εισαι! Τα επιπλακια τελεια.Λατρευω το λευκο στα επιπλα.Με γεια σας! Α! Και το καραβακι πανεμορφο επισης!! ;)

Αννουλα μου εισαι πολυ γλυκα με την κοιλιτσα! στο εχω πει και στο φεις.Ευχομαι οτι σε απασχολει να περασει γρηγορα και να μην ειναι τιποτα το σοβαρο.

Σοφακι μου συννενοημενες ηταν κουμπαρα και κολλητη?? :) Να σας ζησουν οι μικρουλες! Αντε σειρα σου τωρα σε λιγο καιρο.Φιλακια στο Ευακι!

Ρεββεκακι ωραιος ο μαρσιπος,απο οτι ειδα ειναι απο 0 συν ε?? Θα σε βολεψει πολυ.

Χρυσα το ρινγκ σλινγκ ειναι πολυ βολικο απο οτι ξερω απο αλλες μαμαδες.Σκεφτομαι να παρω και εγω ενα μπας και βαζω τον μπεμπη εκει και καταφερω να κανω τις δουλειες του σπιτιου σε περιπτωση που μου βγει αναποδος ο μικρος!! :P Αλλα αργοτερα.

Πεννυ μου τελεια και η δικη σου η κοιλιτσα! Σε πια εβδομαδα εισαι τωρα?? Τα λεφτα που αναφερεις πιστευω θα σου φτασουνε για ολα αυτα αν και ξερω οτι τα Λητω ειναι ακριβουτσικα.Γιατι δεν κανεις μια ερευνα αγορας πρωτα? Ειμαι σιγουρη οτι θα βρεις και καλυτερες τιμες.

Ματινακι μου σας ειδα!!!!! Τι κουκλες εισαστε μανα και κορη! Η Αντωνια εχει μαγουλακια για δαγκωμα! Πολυ μεγαλωσε! Και η κοιλιτσα φοβερη!! :)

Οσο για την δυσκοιλιοτητα μπορει και να οφειλεται στον ερχομο του μικρου.Το εχω ξαναακουσει αυτο.Μην αγχωνεσαι ομως.Ειναι κατι που θα περασει.Προσπαθησε να της δινεις δαμασκηνα,συκα και κανενα ακτινιδιο να τρωει και θα στρωσει σιγα σιγα.Κανε της και λιγο μασαζακι στην κοιλιτσα αν καθεται.

Μονο εγω θα στολισω τελευταια μου φαινεται :(:( και ποσο ηθελα φετος να τα ευχαριστηθω...

Αρχισα να εχω και εγω δυσπεψια απο προχτες και ειναι μανικι.Τρωω λιγο λιγο καθε φορα...

Παω να κουρεψω την κολονα του σπιτιου μου και να κανω μπανακι.Τα λεμε το πρωι γκαστρουλιτσες μου.Φιλακια πολλα σε ολες! :YMHUG::-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...