Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα κοριτσάκια!!! Σας ευχαριστώ όλες για τη θετική σας ενέργεια. Ελπίζω να με βοηθήσει. Σήμερα έτρεχα όλη μέρα με εξετάσεις πάλι καθώς μια εξέταση που δείχνει φλεγμονή έχει ανέβει αρκετά και ο γιατρός μου ανησυχεί, θα την επαναλάβουμε την Παρασκευή πάλι. Βαρέθηκα τα νοσοκομεία πια βρε κορίτσια και τις εξετάσεις. Κατά τα άλλα έχω τη μικρή μου με οξεία ωτίτιδα και το ξενύχτι συνεχίζεται. Ευτυχώς ο κολικός εντέρου σαν να άρχισε να υποχωρεί για να δούμε... Σήμερα έκανα και NST καρδιοτοκογράφημα δλδ και ευτυχώς δεν έχω καθόλου συσπάσεις. Επί 40 λεπτάκια περίπου άκουγα την καρδούλα και τις κλωτσιές της μπουμπούς μου live!!!!

Δεσποινάκι μου καλωσήρθες πάλι. Μας έλειψες!!! περαστικά στον μπαμπά σου όλα να πάνε καλά εύχομαι.

Μαζί θα γεννήσουμε καλέ? και εμένα για 26 με 27 Δεκέμβρη με υπολογίζει για την καισαρική ο γιατρός. Χριστουγεννιάτικο δωράκι!!!

filaki υπάρχει ειδικό μαλακτικό της proderm και μυρίζει υπέροχα αυτό χρησιμοποίησα εγώ καθώς και το ίδιο υγρό απορρυπαντικό πλυντηρίου.

Εγώ κορίτσια δεν ξέρω γιατί με έπιασε φούρια και τα χω όλα έτοιμα. Μέχρι και τα καλλυντικά ψώνισα ήδη αφρόλουτρα, κρέμες κλπ μη σας πω ακόμη ότι πήρα και τις σερβιέτες λοχείας :mrgreen: λέτε να γεννήσω πρόωρα τι μανία με έπιασε. Αλλά φοβάμαι βρε κορίτσια επειδή έχω πρόβλημα και με τη μέση μου μη τον τελευταίο καιρό που θα βαρύνω δεν μπορώ να τα κάνω και ποιος θα μου τα κάνει.

Λενάκι πολύχρονη η νεραιδούλα σου να τη χαίρεστε!!!!

Και εμένα η μπέμπα έχει κάποιες ώρες που είναι ακούνητη, άλλες πάλι με ταράζει στις κλωτσιές.

Αυτά τα ολίγα :P κοριτσάκια μου. Σας φιλώ όλες γλυκά γλυκά να μου προσέχετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Μαριελεν καταλαβαινω την ανησυχια σου!Ευχομαι η επαναληπτικη εξεταση να ειναι καλη!Παντως ολα καλα με το καρδιοτοκογραφημα!!!! :):):):) Περαστικα και στην μικρουλα σου :-*:-*:-*:-*

Δεσποινακι μου περαστικα στον μπαμπακα σου!Πωπω μεσα στα Χριστουγεννα ερχεται το μωρακι!!!!!Αντε πλησιαζει ο καιρος :):):):)

Ελεναα Ειρηνη ειναι λογικο τα μωρακια μας να μην κουνιουνται συνεχεια...πρεπει να κοιμουνται και λιγο!Κι εμενα η μπεμπα μου το πρωι ειναι ησυχη και δινει το παρον συχνα το μεσημερι και παντα το βραδυ!Οχι ομως ολη την ωρα,ακομα και το βραδυ κουνιεται μεν αλλα οχι πολυ ωρα αλλα κανα τεταρτακι μισαωρο το πολυ!

Λενακι πολυχρονη η κουκλα σου!!!!Να την χαιρεσαι και να την καμαρωσεις οπως θελεις!

Φιλακια σε ολες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Καλε ο αντρουλης μου ειχε γεννεθλια την Κυριακη, οχι ο μπαμπας μου!!!! :lol::lol: Ο μπαμπας μας, ο μπαμπας του σπιτιου μας!!!! Ο δικος μου μπαμπας ειναι πλεον ο παππους της οικογενειας!!!! ;):)):))

Αγγελικη μου εγω κλαιω πολυ οταν βλεπω μωρακια, παιδακια......οχι και με την cosmote!!!! :lol::lol:

Αννουλα μου τελειο φαινεται το γλυκακι σου, μπραβο!!!! :ymapplause::-*

Ρεββεκακι μου τσιμπαει λιγο το ζαχαρο σου....ευχομαι η επομενη εξεταση να ειναι καλυτερη!!!!Δεν εισαι και για διαιτα!!!! #-o#-o:-*:-* Εγω πριν τη γλυκοζη ειχα 73 η 75 και μετα 80.... :-*:-*:-*

Φανουλα μου εσυ εισαι τρυφερη μαζι του; :roll::roll: Μηπως τον εχεις παραμελησει κι εσυ λιγο;; Κι ο δικος μου με τις ωρες του ειναι....αλλα νομιζω πως ολες μας αυτο τον καιρο εχουμε αναγκη απο περισσοτερη προσοχη, και τα καμαρια μας δεν το καταλαβαινουν παντα!!!! :-*:-*

Δεσποινακι μου περαστικα στο μπαμπακα σου γλυκια μου!!! :-* Καλε τη μπουμπου μεγαλη ειναι αυτη;;;; :-o:ymapplause::ymapplause: Με το καλο να πας στον αντρουλη σου!!!! :x:x

Ελενα δεν κλωτσανε συνεχεια ολα τα μωρακια!!! Και ο δικος μου καποιες μερες με τρελαινει και αλλες οσο που τον ακουω!!!! Εχει να κανει με τη θεση που εχουν, με το τι τρωμε, ποσο κουραζομαστε, τι κεφια εχουν.....Μια φιλη μου σε ολοκληρη την εγκυμοσηνη της ακουσε τη μπεμπα της 2-3 φορες και ολα ηταν μια χαρα!!!! ;):-*:-*

Βιβιβο μου και το δικο σου ζαχαρο τσιμπαει λιγο....Αντε να δεις τι θα πει και ο γιατρος σου!!! :-*:-*

Ελενακι μου μιση τουρτα βρε θηριο:;;; :-o:-o Αντε του χρονου θα εχει και παρεουλα τον αδερφουλη της, η Ειρηνουλα!!! Και μακαρι να ειστε και Ελλαδα!!!! :-*:-*

Φιλιω μου κι εγω με proderm επλενα κι εβαζα και το ιδιο μαλακτικο απο την αρχη!!! ;):-*

Ειρηνη μου και ο δικος μου θα ηθελε βολτουλες τα βραδια αλλα του το ξεκοψα.....θες να βγεις;;; να βγεις το απογευματακι και να ερθεις με την ωρα σου (πριν νυχτωσει!!! :lol: )!!! Εμεις εχουμε και την Αντωνια που του αρχιζει τα "που πας μπαμπα;;;μεινε μαζι μου!!!!" και ολα ειναι πιο ευκολα!!!! ;):)):))

Μαριαλενα μου ελπιζω η φλεγμονη να μην ειναι κατι σοβαρο γλυκια μου!!!!Περαστικα και στη μικρουλα σου!!! :x:-*:-*

Φιλακια πολλα σε ολες κοριτσαρες μου!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδιτσες μου!!!!!

αχ ματα οντως ειναι τσιμπιμενο,για να δουμε την επομενη εξεταση!!!ποιος πινει ολη αυτην την γλυκοζη να δουμε!!!και 3 ωρες ουφ!!!!

σημερα περιμενω τον μπογιατζη να δει το σπιτι να ξεκινησω!!!τοσο αργα θα μου πειτε αλλα τι να κανω!!!

εχτες μ επιασε και κολικος στο εντερο τι πονος!!!εχει πιασει καμια αυτον τον καιρο???

με ταραζει και στην κλωτσια η μικρη μου!!!χαιρομαι που την ακουω συχνα αλλα καμια φορα δεν μπορω αλλο ολοκληρο το κρεββατι ταρακουνιετε :D:D:D

εμενα δεν μου ειπε τιποτα για εξεταση ντοπλερ :!::!::!: γιατιιιι???μονο κλεισαμε ραντεβου 22 νοεμβρη μετα απο ενα μηνα θα με δει παλι κλαψ κλαψ!!!!

πολλα φιλακια σε ολες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοριτσάκια μου!!

καταρχήν να πω χρόνια πολλά στην Αννούλα και στο Λενάκι για την κορούλα της!!!!

Δεσποινούλα εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπαμπά σου και να αναρώσει γρήγορα!! Η μπεμπούλα σου, κορίτσαρος πια!!! :D:D Χαίρομαι που επέστρεψες!!!! άντε το καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δωράκι θα έχεις!!!!

Κοριτσάκια κι εμένα η καμπύλη στην αρχή ήταν παραπάνω από το φυσιολογικό και στο τέλος κάτω από το φυσιολογικό. εγώ είχα πιει 75 γρ γλυκόζης βέβαια. Δεν μου ζήτησε όμως να την ξανακάνω. :? Μου είπε μόνο να προσέχω την διατροφή μου, να κάνω 5 γεύματα και το βραδυ να τρώω ελαφριά. Τι να πω..

Ρεββεκάκι κι εμένα το ντόπλερ μου το έχει πιο μετά. Τέλη Νοέμβρη με αρχές Δεκέμβρη. Ίσως γι' αυτό δεν στο έχει πει ακόμα.

Μαριελέν μου να προσέχεις λίγο με την διατροφή σου και όλα καλά θα πάνε!!!! μην μου αγχώνεσαι!! άκουσες και την μπουμπού, είδες όλα μια χαρά!!

ααα όσο για το σεξ κι εμείς τώρα τελευταία το έχουμε ξεχάσει γιατί ο αντρούλης μου φοβάται και δεν το φχαριστιόμαστε.. υπομονή!!

Τώρα τελευταία έχει γίνει πιο δραστήριος ο μπέμπης μου και τον ακούω σχεδόν συνέχεια!!! έχω αρχίσει και του τραγουδάω που και που και χαζοχαίρομαι μόνη μου!!! :roll::roll:

Αυτά τα νέα μου.. σας φιλώ όλες.. καληνύχτα!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γκαστρουλάκια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά-πολλά σε όλες τις ζουζουνοκοιλίτσες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Μια μεγάλη αγκαλίτσα....... να σας χωρέσω όλες........... κι όλα τα νινάκια!!!!!!!!!!!!!!

:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Geozoyli ξεμπερδεψες και εσυ με την καμπυλη [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] ευτυχως που ηταν καλα και δεν θα επαναλαβεις!

Ρεββεκακι μου εσυ πρεπει να την επαναλαβεις ε ;;; :?:?:?:? Μακαρι να ειναι καλες οι μετρησεις (που θα ειναι το νιωθω!!! :):):) )και να ξεμπερδεψεις και εσυ μια και καλη!Μπογιατζης ε;;;ΟΛΟ το σπιτι θα βαψετε;;;;;;; :shock::shock::shock::shock: Εχεις ανοιξει δουλειες!!!!Το εντερο και εμενα καποιες μερες με ποναει αλλα οχι φρικτα,μηπως περνας και κανα κρυωματακι;Ευχομαι να περασει γρηγορα!!!! :-*:-*:-*

Κοριτσακια χτες εφερα γυναικα καναμε γενικη και το απογευματακι που σχολασε ο αντρας μου στρωσαμε κιολας!!! :):):) Αχ ζεστανε το σπιτακι μας και μου εφυγε και ενα αγχος!Μονο της μπεμπας δεν εστρωσα γιατι θελω πρωτα να αγορασω επιπλακια και μετα να στρωσω!Αχ κοριτσια μου ακομα δεν μπορω να το πιστεψω.....θα ερθει ενα ανθρωπακι σπιτι μας!!!!Ανυπομονω!!!!!!!!!!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Καλημερα μου σε ολες!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Ρεββεκακι μου κι εγω ντοπλερ στον ενατο εκανα αν θυμαμαι καλα!!! ;) Οσο για το εντερακι μου κι εμενα χαλια ειναι....για να μην πω για αερια πρωι πρωι..... :oops::oops::lol::lol:

Ζωουλα μου θα γινεις κι εσυ μια τελεια χαζομαμα!!!! :x:x

Ιωαννα μου τελειο το σπιτακι στρωμενω εεε;;; Ζεστο κι ετοιμο να υποδεχτει τη μπουμπουκα σας!!!!! :x:x:x

Πιπιτσα μου γλυκια μια μεγαλη αγκαλια κι απο μας :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: και πολλα πολλα πολλα φιλακια!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα ,

και εγω σήμερα έφερα γυναίκα να καθαρίσει και αν προλάβουμε να στρώσουμε κιόλας αλλιώς το απόγευμα ο άντρας μου. Να ρωτήσω κάτι ? Πόσο συχνά νιώθετε τα μωράκια σας ? Εγώ τα νιώθω αλλά όχι συνέχεια , τις περισσότερες φορές είναι όταν είμαι ξαπλωμένη και χαλαρή και συνήθως απόγευμα ή βράδυ . Την δευτέρα έχω ραντεβού στο γιατρό να δω τα παιδάκια μου επιτέλους. Κάθε πότε πάτε εσείς στο γιατρό? Πολλές ερωτήσεις μαζεμένες . ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια [smilie=toothy4.gif]

πιπιτσαζουζουνα αγκαλιτσες σφηχτες και απο μενα :kiss::kiss:

φανικο μου εχω την νιωθω ολη μερα!!!ναι ειναι τελειο συναισθημα αλλα εχει αρχισει να γινετε επιπονο!!!! :D ο γιατρος λεει να μετρα κινησεις 10 φορες την μερα τοσο ειναι καλα!!!ασε που θα ειναι ησυχουλια τα δικα σου,ενω η δικια μου θα γκρεμισει το σπιτι :D:D:D μην ανυσηχεις εχουν φτιαξει το ωραριο τους!!!!

ματα μου καλημερα και συ με το εντερακι εεε???εγω οπως το πες αερια που δινω μαχη να τα εξωτερικευσω χαχαχαχα και διαροια :oops::oops::oops:

ιωαννιτσα ναι ολο το σπιτι θα βαψουμε!!!!και μετα θα φερω και γυναικα να μου καθαρισει,θα ναι εδω να βοηθησει και η τουρκαλα πεθερα!!!τι καλη γυναικα θεε μου φτου φτου!!!!

ζωουλα μου γλυκια μαζι θα κανουμε τα ντοπλερ οπως και την γεννα :D:D:D

ρε κοριτσια ερωτησεις τωρα!!!!

μηπως τα σκευασματα βιταμινων που μας δινουν ειναι πααααααρα πολλα????

2 σιδηρο,2μαγνησιο,1 ασβεστιο,1βιταμινη β,και 1 πολυβιταμινη με μεταλα και ιχνοστοιχια!!!

γιατι δεν μας λενε θα τρωτε καθημερινα αυτο αυτο και αυτο!!!!παλια πως δεν περνανε ολα αυτα???

και τι χρωματακι θα βαψετε η βαψατα το δωματιο του μωρου σας???εγω ανοιχτο πολυ πρασινο θα το βαψω,εχω σκοπο να το κανω δασος φυση με αυτοκολητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβέκκα μου εγώ από χάπια παίρνω 2 σίδηρο , 1 filicine , 1 salospir, 4 μαγνήσιο , 1 ασβέστιο και 1/2 Yutopar για τις συσπάσεις ,τι να πώ , μερικές φορές χάνομαι δεν ξέρω ποιό έχω πάρει και ποιό όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μου λογικο να ακους λιγοτερο τα μωρακια σου νομιζω....ειναι δυο και δεν εχουν και πολυ χωρο για τουμπες!!!! ;):-*:-* Στο γιατρο παω καθε τρεις εβδομαδες!!! ;)

Ρεββεκακι μου οντως πολλα σκευασματα παιρνουμε....εσυ παιρνεις και βιταμινες.... τι να κανουμε ομως;;;;Οτι μας λενε κανουμε!!! ;) Οσο για το δωματιο, εγω οπως και στην Αντωνια μου, δε θα κανω βρεφικο....σε κανα δυο χρονακια θα του κανω παιδικο!!! Η Αντωνια μου παντως τωρα που καταλαβαινει εχει τρελαθει με το δωματιο της!!!! [smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia diabasa polla kai den 8umamai kai polla..xronia polla anoula kai lenaki na xerese th koroula sou.kai go genethlia eixa th tetarth alla den eftiaksa toyrta moy efere h koumparoula mou..ego xathika giati ligo na mazepso to spiti gia ta genethlia ligo thn allh mera pou eixe ginei ano kato.exthes phga peiraia na paro kamia formitsa gia mena giati ola mou ta persina einai tzin proth fora agorasa formes eixa na balo apo to sxoleio...sxoleio?ti 8umhthika e? koritsia kai go eblepa efialtes kai den koimomoun ta bradia ospou ebala mia eikonitsa dipla mou kai hshxasa ligo apo ta asxhma oneira.a!kai go eida to moro mou sto oneiro moy tou filaga ti koilitsa kai gelage xaxa.. agorasa kai psarakia gia to enydreio mou pou to eixa paramelhsh eksi mhnes adeio to eixa kai tora xarhka poy to eftiaksa oraia einai olo pano kato kanoun.tora den milao mono sto moro monh moy milao kai sta psarakia to ena apayta malista einai egkios san emas. kala gia to sex den to syzhto mia fora ti bdomada kai ayto me to zori pou lene den exo oreksi oute ego oyte aytos.otan gennhso kai meta otan tha maste etoimh psixologika kai somatika tha fygoume ena dihmero sto nauplio pou einai kai romantika oposdhpote.sostos?

loipon filakia pola se oles...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!

Χτες το βραδυ ειχα παρεουλα κατι ξαδερφια μου και το ξενυχτησαμε!!!!Η μπεμπα δεν σταματησε να κλωτσαει :lol::lol::lol::lol: αραγε της αρεσε η παρεα η το κουρασα το πουλακι μου;;;; :):):)

barbitsa μου αρεσουν τα ψαρακια :D:D:D:D Οσο για την ιδεα σου για το διημερο μετα τελεια αν και :roll::roll::roll::roll: πρεπει να ξεπεταχτουν μαλλον λιγο τα μπεμπακια για να τα αφησουμε σε καποιον!

Ρεββεκακι μου παλια δεν παιρνανε τοσα πολλα οι γυναικες ειναι αληθεια!Κρινοντας ομως απο την μητερα μου που εχει κανει 4 παιδια μπορω να σου πω πως ακριβως επειδη δεν επαιρνε τιποτα ειχε και χαμηλο αιματοκριτη και ζαλιζοτανε συνεχεια και ειχε και πολλες κραμπες αφου δεν επαιρνε μαγνησιο! ;););)Επισης το δευτερο της παιδι ζυγιζε 4.800 και αν τοτε υπηρχαν υπερηχοι να μπορουσε να το δει ο γιατρος τοτε δεν θα τη ειχαν αφησει να κοιλοποναει 23 ωρες για να αποφανθουν οτι τελικα πρεπει να της κανουν καισαρικη! Απλα τωρα εμαθαν να προλαμβανουν καποιες δυσαρεστες καταστασεις!

Και με αφορμη αυτο που ρωτησες να πω οτι απο καποιους ακουω: παλια οι γυναικες δεν επαιρναν τιποτα καναν βαριες δουλειες και γεννουσαν στα χωραφια.....εσεις οι νεες ολο εξετασεις κανετε και ολο στους γιατρους ειστε :(:(:( Λοιπον αυτο που τους απανταω εγω ειναι οτι παλια....πεθαιναν πολλες παραπανω εγκυμονουσες γυναικες και παιδακια πανω στην γεννα και φυσικα γεννιοντουσαν παρα πολλα παιδακια με προβληματα που τωρα πια ανιχνευονται νωρις οπως: συνδρομο down μεσογειακη αναιμια κτλ....Μπορει να σας κουρασα αλλα ειμαι της γνωμης πως ειμαστε τυχερες που η ιατρικη εχει προχωρησει πια τοσο πολυ!

Φιλακια στις κοιλιτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!! [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif]

ιωαννιτσα καλημερα!!!συμφωνω μαζι σου απολυτα!!!!ειμαστε τυχερες που η επιστημη εχει προχωρησει!!!επισης πολυ πιο τυχερες που ανακαλυφτηκε η επισκληριδιος!!!! :D:D:D

απλα με ενοχλουν τα χαπια τα πολλα ολη μερα!!!εχει να κανει με τις φαρμακευτηκες εταιριες και το κερδος τους!!!!μεγαλη ιστορια μεγαλη κουβεντα!!!

μπαρμπιτσα χρονια πολλα και για τα δικα σου γενεθλιακια!!!με το καλο να μεγαλωσει η οικογενεια σας!!!

βρε κοριτσια που γυρνατε ολες 2 μερες τωρα???χαθηκατε [smilie=sad10.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ρεββεκακι!!!!Πραγματι που πηγαν τα υπολοιπα κοριτσια;;;;Χμμμμ γυρναμε τωρα που εχει ακομα νορμαλ θερμοκρασια γιατι μολις πεσει το πολυ κρυο δεν θα ξεμυτιζουμε και πολυ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα ,

Πήγα χθες στη γιατρό μου , τα παιδάκια μου είναι πάρα πολύ καλά , το ένα είναι 935γρ και το άλλο 995γρ , από ότι μας είπε αν φτάσουμε μέχρι την 37η εβδομάδα θα μου τα πάρει τότε και όπως υπολογίσαμε είναι 27-30 Δεκέμβρη , μήπως είναι καλύτερα να γεννηθούν το 2011? Λέω εγώ τώρα ... Εσείς τι κάνετε? Τώρα έχω ξανά ραντεβού σε 3 εβδομάδες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φανικο!!!απο 1 κιλακι εφτασαν τα μωρουλινια σου μπραβο!!!και συ δωρακι θα εχεις χριστουγενων τι καλα!!!!!!!και μαλιστα διπλο :D:D:D:D

αχ βαριεμαι,περιμενω τον αντρουλη μου να παμε βολτιτσα ευρωπαικη μερια,διοτι μενω ανατολικη!!!και ειναι η καλητερη μου οταν παω προς τα κει επειδη διασχιζω τον βοσπορο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια μου!Δεν βρίσκομαι και στην καλύτερη διάθεση σήμερα... :ymsigh: Δεν ξέρω γιατί...Δεν ήθελα να σηκωθώ από το κρεββάτι όλη μέρα...Υποψιάζομαι ότι η κλεισούρα τόσο καιρό και η μοναξιά άρχισε να με επηρεάζει...Άντε να γεννηθεί το αγοράκι μου για να τον έχω παρείτσα! Μάλλον Νοέμβριο θα πάω στην μανούλα μου για κάποιες μέρες,αλλιώς θα φρικάρω!!Αν δεν ήσασταν κι εσείς,θα είχα πάθει κατάθλιψη!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Σήμερα ο αντρούλης μαζί με την κουνιάδα μου βάφουν το παιδικό δωμάτιο! έχουν τελειώσει το πρώτο χέρι και σε λίγο θα ξεκινήσουν και δεύτερο!! Γίνεται πολύ πολύ ωραίο!!! είναι ένα γαλάζιο πολύ ανοιχτό σαν γκρι! Βοήθησα κι εγώ όσο μπορούσα, αλλά δεν μπορώ να κάνω και πολλά.. δεν με αφήνουν κιόλας! Ανυπομονώ να τελειώσει να μπουν τα πραγματάκι στην θέση τους, να βάλω αυτοκολλητάκια στους τοίχους να γίνει τέλειο!!!!

barbitsa πολύχρονη ότι επιθυμείς!!!

Φανικο τα μωρούλια σου είναι ένα κιλάκι το καθένα!!! Τέλεια!! κι εγώ υπολογίζω σε 2 εβδόμάδες που θα πάω, τόσο περίπου θα είναι ο μικρός μου!

Ρεββεκάκι τέλεια ακούγεται η βολτίτσα!!! ζηλεύω!!!

Αννούλα μου σε καταλαβαίνω.. κι εμένα με πιάνει μελαγχολία μερικές φορές, ιδίως όταν δεν είναι εδώ ο αντρούλης μου, είναι από την κλεισούρα. Να βγαίνεις καμία βολτίτσα να ξεσκάς.. κι όταν είσαι σπίτι, εμείς είμαστε εδω έτσι?? :D:D Σε λίγο καιρό θα έχουμε τα μωράκια μας και δεν θα προλαβαίνουμε να βαρεθούμε.. ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια βλεπω ειμαι η πρωτη της Κυριακης, σηκωθηκα νωρις γιατι εχει υπεροχο καιρο μου ανεβηκε η διαθεση!!

Και το τονιζω γιατι κ εγω ειμαι με τις μερες μου, οπως η Αννουλα εχω μελαγχολια πολλες φορες γιατι λειπει ωρες ο αντρουλης απ το σπιτι

Barbitsa μιλας για σεξ τι ειναι αυτο το χω ξεχασει τελειως!!ασε που τωρα στον 7ο δε νομιζω να κανει ,τον μπεμπη τον νιωθω πολυ χαμηλα .Αστο για αργοτερα ;)

Faniko ειδες τα μωρακια σου τι καλα, ο δικος μου ναι μεν κλωτσαει αλλα πιο πολυ σκουνταει με δυναμη διεκδικει το χωρο του :) ,ποσο να τεντωσει αυτη η κοιλια!!

Οσο για το δωματιο του ενας χαμος ,περιμενω να ρθει το κρεβατι να τα τακτοποιησω στα συρταρια του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια το μου κάνετε??? Χάθηκα κι εγώ για λίγο...βάλτε με κι εμένα στο κλαμπ της μελαγχολίας γιατί δεν είμαι και πολύ καλά..

Χθες πήγα για την Β'επιπέδου, στον ιδιωτικό γιατρό μου εδώ στο νησί. Βέβαια την εξέταση την κάνει ειδικός που έρχεται από Αθήνα, απλά χρησιμοποιεί το ιατρείο του. Μη σας τα πολυλογώ..10 λεπτά υπέρηχος, μέσα στη μούγγα, δεν μου είπε τπτ, μόνο ένα "ολα οκ", και στο αντίο μου λέει η γραμματέας 200 ευρω. Οκ, τα δινω, απόδειξη? Α, δεν δίνουμε απόδειξη!!!! Βρίσκω το γιατρό, του λέω για απόδειξη και μου λέει "πρέπει να σκεφτείς ότι κάνεις κάτι καλό για το μωρό σου και εξάλλου δεν ταλαιπωρήθηκες να πας Πάτρα κλπ οπότε..", με τα πολλά επειδή τα πήρα μου έκοψε μία απόδειξη για δήθεν τεστ παπ, 100 ευρω και έφυγα. Δεν είναι πολύ σπαστικό όταν σε κοιτάνε απλά σαν μία οικονομική μονάδα και όχι σαν άνθρωπο? Μετά πες μου να πάω να γεννήσω μαζί του!!

Εκτός αυτού, μου είπε ότι θα κάνουμε καλλιέργεια στον όγδοο και ότι παίζει να κάνω καισαρική γιατί το τελευταίο τεστ παπ έδειξε "άτυπα πλακώδη κύτταρα", το οποίο μπορεί και να είναι ένδειξη κονδυλωμάτων, τα οποία αν είναι σε έξαρση δεν γίνεται να γεννήσω φυσιολογικά...

Φυσικά λόγω αυτών είμαι μέσα στο μαύρο χάλι και ο άντρας μου παρεξηγιέται γιατί όταν μου λέει "όλα θα πάνε καλά", εγώ δεν καθησυχάζω...εμ, πώς να ησυχάσω, στου διαόλου τη μάνα μένει κι αυτός, τον βλέπω 1 φορά το δίμηνο και θα έπρεπε με ένα ¨ολα θα πάνε καλά" να ηρεμώ???

Τέλοσπάντων σας κούρασα.....την επόμενη φορά δεν θα γκρινιάζω τόσο, το υπόσχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου κριμα στον β επιπεδου επρεπε να σου πει αναλυτικα για τα οργανα του μωρου σου να το χαρεις οχι μουγγα,κ μονο 15 λεπτα κ τοσα λεφτα, εμενα 150 μουχε παρει αλλα μιση ωρα κ επειδη δεν ειδε κατι με εστειλε για παγωτο κ με ξαναειδε αλλα 20λεπτα, ασε που μιλουσαμε συνεχεια κατα τηδιαρκεια .

αμα θελει να σε ξεπεταξει ο γιατρος..κριμα γιατι ο γυναικολογος ειναι πολυ σημαντικος,δυστυχως πολλοι σε βλεπουν καθαρα σα χρημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!

Εβγαλε ηλιο σημερα :D:D:D:D:D Εχω ορεξη για βολτουλες.....αν εχει και ο αντρουλης μου λεω να παμε μια βολτα στην θαλασσα να περπατησουμε λιγο στην αμμο!!!!

Αγγελικη μου εχεις δικιο που νευριαζεις με τον γιατρο!Ακου δεν δινει και αποδειξη!Οσο για αυτο που σου ειπε για την καισαρικη θα ελεγα να πας τελικα και σε καποιον αλλον γιατρο να παρεις αλλη μια γνωμη!Με αυτα που ακουω δεν μου φαινεται και πολυ φερεγγυος ο γιατρος!Με τον αντρουλη σου μωρε μην θυμωνεις.....οπως αισθανεσαι ασχημα εσυ ετσι αισθανεται και αυτος......και αληθεια ειναι τι αλλο μπορει να κανει απο το να σε καθησυχασει;;;;;;;

filaki Αννουλα μου μην πεφτετε ψυχολογικα!!!!Ζουμε μια μαγικη περιοδο της ζωης μας και καλο ειναι να σκεφτομαστε ευχαριστα πραγματα...εγω αυτο κανω οποτε παω να πεσω ψυχολογικα.....σκεφτομαι την μπεμπα μου,της μιλαω και αρχιζω να ονειρευομαι την ωρα που θα την εχω στην αγκαλια μου!!!!!

Ρεββεκακι πηγατε την βολτιτσα χτες;;Πως τα περασατε;;Αληθεια καμια μερα βαλε μας καμια ωραια φωτογραφια απο Τουρκια να δουμε!!!!

Faniko :shock::shock::shock::shock::D:D:D:D μεγαλωσαν τα μπεμπακια σου πολυ!!!!Φτου φτου!

Αχ εχω παλι ραντεβου με τον γιατρο μου στις 8-11 ποσο να εχει μεγαλωσει αραγε η μπεμπουλα μου ως τοτε!!!Ανυπομονω να την ξαναδω!

Φιλακια σε ολες και καλη Κυριακη κοριτσακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι κοριτσια ας σκεφτομαστε ευχαριστα, εγω περιμενω να περασει κ αυτος ο Νοεμβρης να αρχισω να στολιζω για Χριστουγεννα αρχες Δεκεμβρη, μηπως βιαζομαι λιγο χιχι

ετσι κ αλλιως 15 Δεκεμβρη μπαινω 9ο μπας κ βιαστει κ ερθει ο μπεμπης μεσα στις γιορτες λετε; :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...