Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΝΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΝΑ ΔΕΙΣ....


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 331
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Anastasia με τον κουνιάδο και την κουνιάδα η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. Μεγάλο δείλημα και εγώ αυτήν την απορία έχω. Τι είναι σωστό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

το νουμερο που λετε ειπε στο γιο του να του δωσουμε νοικι για το σπιτι που μενουμε.

ειναι δικο του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

New mamy συγνώμη αλλά είναι πολύ νούμερο ο άνθρωπος μην πω τίποτε άλλο. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι κάποτε θα ζητήσω ενοίκειο από την Ανδριανούλα μου αν είναι δυνατόν τι γονείς υπάρχουν??????? :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

το νουμερο που λετε ειπε στο γιο του να του δωσουμε νοικι για το σπιτι που μενουμε.

ειναι δικο του...

Ρε εσυ.....ο αντρας σου τι λεει γι αυτην την συμπεριφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω αυτη την απορια εχω ο αντρας σου δεν περνει θεση σε ολα αυτα?Τι κανει?Δεν μπορει να του μιλησει να τον βαλει στη θεση του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

το νουμερο που λετε ειπε στο γιο του να του δωσουμε νοικι για το σπιτι που μενουμε.

ειναι δικο του...

Και γω την ιδια απορια εχω με τα κοριτσια ..ο γιος του τι λεει κ τι σταση κραταει ?

Καλα ειναι αχαρακτηριστος ο πεθερος , τι να πω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

δεν απαντησα χθες γιατι ειχαμε τραγουδια με τα μωρα

ο αντρας μου του ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να γινει αυτο και αν το θελει να γινει ετσι εμεις θα φυγουμε και θα μεινουμε αλλου

η σταση του γενικα ειναι αμυντικη δεν θα ελεγα επιθετικη προς τον πατερα του

απλα σε οτι του λεει ο πατερας του αυτος το αντιμετωπιζει,δεν του απαντα επιθετικα αλλα αμυντικα

και αυτο γιατι του ειπε ο πατερας του οτι δεν ειναι καλος γιος και οτι αν ηταν καλος γιος θα του εδινε λεφτα καθε λιγο για να πηγαινει να ξεχνιεται και να περναει καλα που ειναι μεγαλος τωρα πια

και οτι οταν ο αντρας μου ηταν παιδι αυτος του παρειχε τα παντα ενω τωρα που ο αντρας μου μεγαλωσε δεν του παρεχουμε τιποτα αυτου.

καλος ψυχολογικος πολεμος?

αν κι εγω τον βλεπω πολεμο γεροντομαλακιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,βρε κοριτσάκι μου...Δυσκολά αυτά κ ξέρεις ολα πατάνε στο ο,τι μένετε σπίτι του.Να γιαυτό δεν τα γουστάρω αυτά κ δεν θέλω τιποτε κ ποτέ απο κανέναν,για να μην γυρίσουν να τα "χτυπάνε"...

Βέβαια,να υποθέσω πως τώρα με τα δίδυμα δεν παίζει να μετακομίσετε αλλού,ε?

Κρίμα,στενάχωρες καταστάσεις αυτές.Ε,κ ο αντρας σου,τι να κάνει,να του βάλει τις φωνές,να τον βρίσει?Δεν γίνονται καταρχήν νιώθει υποχρεωμένος,κατα δεύτερον ειναι γονιός του κ πιστεύω πως απο το να εχουν φασαρίες κ καυγάδες προτιμά μια πιο ηπια σταση.Συζητήστε το μαζί,κ εξέφρασσε την αποψή σου,να ειστε μαζί-ενα σε αυτό.Σε φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy μου λυπαμαι για τον πεθερο σου...........τι να πω????????Εχει τα ψυχολογικα του νομιζω!!!!!!!!Οτι γερασε κλπ..........Εγώ θα του έλεγα να σου τα κόβω από τα δώρα των παιδιων.......... :lol::lol::lol:

Εχει μεγαλο προβλημα και λυπαμαι και τον αντρα σου που θα στεναχωριεται...........Με τόσα έξοδα που έχουν 2 μωρά θέλει και ενοίκιο.........αν είναι δυνατον...........ελπίζω να μην δώσετε στον μπέμπη το όνομα του..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΑΙΧΤΟΣ ο πεθερος... έχεις δίκιο που τον βρίζεις!!!

Όντως κρίμα για τον αντρούλη σου που ακούει τέτοια λόγια απο τον πατέρα του!!

Μου θέλει και ντόλτσε βίτα το...νιάτο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα η πεθερούλα μου έχει αρχίσει τώρα πάλι τις μπηχτές είχε ηρεμήσει για λίγο καιρό, τώρα τι έπαθε ξαφνικά δεν ξέρω. Αύτό που την σπάει περισσότερο είναι ότι πρήζει τον άνδρα μου στο τηλέφωνο και γιατί έτσι και γιατί αλλιώς και μπιρι μπίρι όλη την ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεθεριαδας το αναγνωσμα!

αφηστε κοριτσια και πλησιαζει η δευτερα και θα δω τα μουτρα του

μου ερχεται να ξερασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κ απο μενα

Εχεις καλη μου ακουστα τα ξεμωραματα ? Ε λοιπον ο πεθερος ξαφνικα το εχει δει νιατο και θελει οπως εγραψε μια απο τις κοπελιες μας ντολσε βιτα ..τι να πω το χουμε χασει τελειως το τρενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ και απο μενα κοριτσια!!!εχω να σας πω και εγω τον δικο μου γολγοθα με τα πεθερικα κουνιαδο και συννεφαδα!!!!

ειμαι 6 χρονια με τον αντρα μου και τον τελευταιο χρονο αρραβωνιαστηκαμε(μεχρι να γινει αυτο φτησαμε αιμα..καθως ελεγαν πως δεν μπορουσαν να μας αρραβωνιασουν γιατι ειχαν να παντρεψουν τον αλλο τους το γιο που ειχε ειδη ενα παιδακι και ηταν εγκυος στο 2ο..να σημειωσω εδω οτι ειχαμε ξανααναβαλει τον αρραβωνα γιατι ηθελαν να αρραβωνιασουν αυτοι)τεσπα στον αρραβωνα φροντισαν 3 μερρες νωριτερα να αχοληθουν κ να ανακατευτουν σε ολα ακομη και για τα κουφετα τα οποια ειχα κλεισει κ ακυρωσα..εμενα η πεθερα μου με ειχε στην απεξω καθως εγω δεν της εχω κανει εγγονια..σε μενα ελεγε κανε καφε,βαλε σκουπα ,ξεσκονισε κτλ..ενω πηγαινα για επισκεψη και εγω κει η συννεφαδα μου αλλα εγω ημουν η υπηρετρια τους..να μην τα πολυλογω και ενω αυτα συνεχιζοτανε αποφασησανε τα αδερφια να συνεργαστουν(μονο στην δουλεια)...λαθος μας...καθως απο την μερα εκεινη αρχισαν να μας κλεβουν εν ψυχρω δεν μοιραζαν τα κερδη τα κρατουσαν για την παρτι τους κ εμεις με την καλη μας πιστη εθελοτυφλουσαμε,γιατι πολυ απλα δεν πιστευαμε πως θα εφταναν εκει γιατι πολυ απλα ουτε κ εμεις θα το καναμε..η πεθερα μου παντα με την δικαιολογια στο στομα..χρεοκοπει ο κουνιαδος μου(εν μερη χαρηκα..δεν ειμαι κακια αλλα ενα χρονο εγω δεν ειχα ψωμι να φαω και κανενας δεν νοιαστηκε γιαυτο)...πριν λιγους μηνες η κυρια δεν αντεξε χωρις λεφτα κ χωρισε με τον κουνιαδο μου ειπε τα χιλια μοιρια στην πεθερικα μου η οποιοι εβαλαν ακομη και το σπιτι στο χωριο υποθηκη γιαυτους και τοτε ηρθαν ολα στο φως..τα καταλαβε ολα η δικια μου(πεθεριαδα)αλλα τι να το κανω ηταν ειδη αργα..τωρα λοιπον που εχασαν τα εγγονια τους κανουν βλεψεις και για αλλα εγγονια(ενω πριν ουτε κουβεντα για αυτο)εμεις εχουμε ελεγαν τελος κλεισαμε δεν θελουμε αλλα λες και θα τα μεγαλωσουν αυτοι)πολυ με πληγωναν αυτα κ συνεχζουν οταν τα σκεφτομαι..για γαμο ομως ουτε κουβεντα..δεν μπορουν λεει ειναι χαλια ψυχολογικα κ μπορει να μην συνελθουν κ ποτε (δηλ. εγω να μην παντρευτω?)ασε που μας ζητανε να πληρωσουμε γαμ...κα του κουνιαδου μου..ε οχι..αλλοι τα ετρωγαν αλλοι θα τα πληρωσουν...εχω αδικο ????αυτα κ συγνωμη για την πολυλογια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merical δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ περίπου τα ίδια πέρνουσα πριν από κάποια χρόνια. Θα προσπαθήσω να τα γράψω σύντομα είμαστε με τον άνδρα μου περίπου ένα χρόνο μαζί όταν θέλαμε να αραβιωνιαστούμε και να ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε την ζωή μας. Τότε ο αδερφός του γνώρισε ένα κελεπούρι για τα λεγόμενα της πεθεράς μου είχε όλα τα προσόντα (λεφτά). Λοιπόν έτσι και επειδή ο αδερφός του ήταν μεγαλύτερος είχε προτεραιότητα δεν πολύ καιρό με την κοπέλα αν θυμάμαι καλά κανένα 3μηνο. Αραβωνιάζονται γλέντια τρελλά παντρεύονται γλέντια τρελλά. Εγώ πουθενά το μαύρο πρόβατο ούτε στον γάμο δεν με κάλεσαν γιατί απλώς είχαμε σχέση. Μετά είχαν χρεωκοπήσει και στο σπίτι τους συντηρούσε ο άνδρας μου (πολύ ωραία τα περνούσαμε για να πάμε για έναν καφέ έπρεπε να περάσουμε από τον προϋπολογισμό του κράτους). Μετά χώρισαν και οι δικοί μου και εγώ ψιλοέπαθα σοκ δεν ήθελα ούτε αραβώνες ούτε τίποτα. Μετά από μερικά χρόνια 4-5 ο αδερφός του άνδρα μου χώρισε με την κοπέλα ευτυχώς που δεν έκαναν παιδιά. Μου λέει ο άνδρας μου ωραία τώρα θα βοηθάει και ο αδερφός μου στο σπίτι μπορούμε να κάνουμε κάτι και του το είπα δεν πρόκειται ο αδερφός σου να βοηθίσει όχι μου λέει θα δεις.. Και είδαμε το απόλυτο τίποτα και τα παίρνει και άνδρας μου στο κρανίο και λέει τέλος. Αραβωνιαστήκαμε και μείναμε μαζί γιατί αλλιώς προκοπή δεν κάναμε. Ο αδερφός του μέσα σε 2 μήνες το πολύ βρήκε άλλη αρραβωνιάστηκε πάλι και παντρεύτηκε και έφυγε απο το σπίτι τώρα έχει και παιδί. Τα πεθερικά μου εμείς τα βοηθούσαμε όταν είχανε πρόβλημα και όταν τους έτυχαν κάποια χρήματα επειδή φτιάχναμε το σπίτι μας έδωσαν ο αδερφός του μας το κοπάνισε δεν μίλησα γιατί θα έλεγα πολλά αλλά δεν αδικία?? Ήθελα να του πω για το κέφι σου εγώ έχω στερηθεί και έχει γίνει η ζωή μου άνω κάτω τόσα χρόνια και δεν σέβεσαι τίποτα?? Αλλά δεν μίλησα τι να πω σε ντουβάρι που σκέφτεται μόνο τον εαυτό του και δεν σκέφτεται τους γονείς του. Και εγώ με την πεθερά μου το έχω πει δεν τα πάμε καθόλου καλά αλλά όταν έχουν ανάγκη όσο μπορούμε τους βοηθάμε. Ο αδερφός του είναι πολύ καλά οικονομικά και δεν έχουν βοηθίσει μια φορά. Και μετά λένε γιατί κάνουν διακρίσεις στα παιδιά. Δεν ξέρω τι να πω μερικές φορές μπερδεύονται τόσο πολύ τα πράγματα ενώ είναι τόσο απλά.........

Για όσες ζαλίστηκαν κερνάω deppon :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o πεθερος μου πηρε τηλεφωνο πριν μιση ωρα να πει στον αντρα μου οτι δεν ξερω εγω να οδηγω και οτι αν παρω αυριο το αυτοκινητο κινδυνευουν τα παιδια.

ενα τηλεφωνο ολο το καλοκαιρι δεν πηρε να δει τι κανουν τα παιδια , αλλα τωρα εν΄οψη κακοκαιριας πηρε να πει τη συμβουλη του. ψεμματα πηρε 2 φορες τηλεφωνο ολο το καλοκαιρι. μια τον αυγουστο και μια τον σεπτεμβριο που τον πηρα εγω για να κανω την καλη νυφη τρομαρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...