Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΝΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΝΑ ΔΕΙΣ....


Recommended Posts

ΑΝΔΡΙΑΝΑ μου και'γω λέω να μην πάς αφού συμφωνεί και ο άντρας σου ακόμα καλύτερα,στείλε όμως ένα δωράκι με τα πεθερικά σου στο παιδάκι που πραγματικά δεν φταιεί σε τίποτα για τη μάνα που έχει,και μην πας,δε χρειάζεται να δίνεις αξία και να νευριάζεις.Μα να σου πεί ετσί? Αχ θυμαμαι τα δικά μου και νευριάζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 331
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανδριάννα αφού συμφωνεί και ο άντρας σου μην πάς κοριτσάκι μου δεν χρειάζεται να συγχιστείς χωρίς λόγο, να φύγεις άρον άρον και να χαλάσει η διάθεσή σου για μία χαζή. Εγώ πιθανόν να μην έστελνα ούτε δώρο αλλά θα μου πείς τί φταίει το παιδάκι αν η μάνα του είναι ξινή?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια να σας πώ κι εγώ τον πόνο μου τώρα που το θυμήθηκα γιατί από χθές έχω κάτι νεύρααααααααα..........................

Τον προηγούμενο μήνα κάναμε τον θρησκευτικό γάμο μαζί με την βάφτιση της κόρης μας (είχαμε κάνει και πολιτικό πρίν ενάμιση χρόνο), μαζέψαμε κάποια χρήματα που τα έχουμε βάλει στην άκρη και εδώ και καιρό έχω μάθει από τον άντρα μου ότι από την μια η μάνα του κι από την άλλη ο αδερφός του άρχισαν να ζητάνε "θαλασσοδάνεια" ( ξέρετε, δανεικά κι αγύριστα!!!!). Τα μεν πεθερικά δεν ξέρουν τί έχουν από περιουσία κι όμως η πεθερά έβαλε ήδη στο μάτι τις λίγες οικονομίες μας, ο δε κουνιάδος είναι μονίμως στις βόλτες και στα ταξίδια και φυσικά δεν δουλεύει κάπου σταθερά για να μας τα επιστρέψει αν τελικά του δανείσουμε (είμαι σχεδόν σίγουρη ότι τα θέλει για πάει πουθενά εκδρομή με την γκόμενα πάλι!)Κι όλα αυτά επειδή η πεθερά είναι τόσο τσιγγούνα που τον έχει τον κουνιάδο να δουλεύει στην ταβέρνα τους και δεν του δίνει ούτε χαρτζιλίκι πρέπει να του πληρώσουμε εμείς τα μεροκάματα που κάνει στο μαγαζί τους!

Να γίνω κακιά? Ήδη τον έκραξα τον άντρα μου που το σκέφτεται να τους δανείσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ριάκι μου συμφωνώ απόλυτα μαζί σου κ καλά θα κάνεις κ δε θα πάς!Στείλε το δωράκι σου κ ούτε νεύρα ούτε τίποτα δε θα έχεις!Ίσα ίσα πιστεύω οτι αυτή θα ξενερώσει που δε θα πάς για να σου την πεί πάλι! Ακου εκεί τι είπε η τσούχτρα για το παιδάκι σου!Δε φοβήθηκε η χαζή που ήταν κ έγκυος να μιλήσει έτσι;;Αυτές οι γυναίκες ούτε για φτύσιμο δεν είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΔΡΙΑΝΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ Κ ΘΑ ΧΑ ΜΗΛΙΜΕΝΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΜΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΛΙΜΠΑ ;);) ΦΥΣΙΚΑ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ!!!! Ε ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΝΤΡΑΠΕΙ....ΕΣΥ ΕΝΝΟΗΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ,,,,ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΑΖΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΥΣ!!!!!Κ ΑΣΤΗΝ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΑ ΛΥΣΣΑΚΑ ΤΗΣ Η ΞΥΝΙΑΡΑ!

Κ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙ! ΕΣΥ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΗΜΙΚΡΗ Κ ΣΤΗΝ ΠΕΙ ΘΑ ΛΕΣ¨ΜΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ!!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΣΑΤΑΝΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟ :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρια μου σε καταλαβαίνω γιατί και γω δεν έχω πολλά πολλά με την συνυφαδα μου βεβαια δεν έχουμε ξεχεστει γιατί το παιζω χαζή.Το μόνο που κάνουμε είναι να ανταλλασουμε επισκέψεις στις ονομαστικές μας εορτές και κάθε φορά που έρχονται τρελλένομαι δεν θέλω ποτέ να παω αλλά ο άντρας μου δεν είναι σύμφωνος και έτσι παω.Αλλά παντα σκεφτομαι άντε μια ωρα είναι γιατί να με πιάσει στο στόμα της ;αν ήμουν όμως στη θεση σου δεν θα πηγαινα αν δεν ήθελε και ο άντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια να σας πώ κι εγώ τον πόνο μου τώρα που το θυμήθηκα γιατί από χθές έχω κάτι νεύρααααααααα..........................

Τον προηγούμενο μήνα κάναμε τον θρησκευτικό γάμο μαζί με την βάφτιση της κόρης μας (είχαμε κάνει και πολιτικό πρίν ενάμιση χρόνο), μαζέψαμε κάποια χρήματα που τα έχουμε βάλει στην άκρη και εδώ και καιρό έχω μάθει από τον άντρα μου ότι από την μια η μάνα του κι από την άλλη ο αδερφός του άρχισαν να ζητάνε "θαλασσοδάνεια" ( ξέρετε, δανεικά κι αγύριστα!!!!). Τα μεν πεθερικά δεν ξέρουν τί έχουν από περιουσία κι όμως η πεθερά έβαλε ήδη στο μάτι τις λίγες οικονομίες μας, ο δε κουνιάδος είναι μονίμως στις βόλτες και στα ταξίδια και φυσικά δεν δουλεύει κάπου σταθερά για να μας τα επιστρέψει αν τελικά του δανείσουμε (είμαι σχεδόν σίγουρη ότι τα θέλει για πάει πουθενά εκδρομή με την γκόμενα πάλι!)Κι όλα αυτά επειδή η πεθερά είναι τόσο τσιγγούνα που τον έχει τον κουνιάδο να δουλεύει στην ταβέρνα τους και δεν του δίνει ούτε χαρτζιλίκι πρέπει να του πληρώσουμε εμείς τα μεροκάματα που κάνει στο μαγαζί τους!

Να γίνω κακιά? Ήδη τον έκραξα τον άντρα μου που το σκέφτεται να τους δανείσει!

να πας στο Ταμιευτήριο να ανοίξεις ένα λογαριασμό στο όνομά σου, το όνομα του άντρα σου και της κόρης σου και να καταθέσεις τα χρήματα εκεί με την δικαιολογία "ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ". Να σου πω εγώ μετά αν θα βάλει χέρι ο άντρας σου. δεν τολμάνε αν είναι για το παιδί τους. μόνο έτσι απογαλακτίζουν οι άντρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ θα έχω πρόβλημα και είμαι σε δείλημα. Όσες ξέρουν για το τι έχει γίνει με την συνηφάδα μου ας μου δώσει μια ιδέα. Στις 25 γιορτάζει η μικρή τους το παιδάκι δεν φταίει σε τίποτα και στεναχωριέμαι αλλά δεν θέλω να πάω στην γιορτή. Σας γράφω τους λόγους και πείτε καμιά ιδέα: 1) Την τελευταία φορά που πήγα σε γιορτή τους έφυγα σε 15 λεπτά γιατί μου έκανε παρατήρηση επειδή η Ανδριάνα πήγε να φάει ένα γαριδάκι και θα της λέρωνε τα σεμέν και φύγαμε και δεν μας ρώτησε ούτε τον λόγο που φύγαμε γρήγορα αντίθετα χάρηκε. 2) Έχω ψυχρανθεί μαζί της γιατί στην βάπτιση δεν κάλεσε την μαμά μου και τα αδέρφια μου 3) Θα την δω και θα μου ανέβει το αίμα στο κεφάλι.

Λέω να στείλω το δώρο εσείς τι λέτε??

εγω θα εστελνα το δωρο παντος,χωρις να παω,ειναι πολυ ασχημη η συμπεριφορα της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

albiz μου έχω ήδη ανοίξει έναν άλλο λογαριασμό για την μικρή μου και έβαλα εκεί όλα τα χρήματα που μάζεψε στην βάφτισή της, στο όνομά της και έβαλα και το δικό μου (μόνο το δικό μου) σαν δεύτερο όνομα γιατί η "καλή" μου πεθερούλα έβαλε στο μάτι και εκείνα τα λεφτά, δεν θυμάμαι τί είχε γίνει ακριβώς αλλά θυμάμαι που μας έλεγε "πάρτε από τα λεφτά της μικρής"...αααα τώρα θυμήθηκα, κάτι ήθελε να κάνει ο άντρας μου στο αυτοκίνητο...

Τα υπόλοιπα λεφτά είναι σε άλλον λογαριασμό κοινό που έχουμε με τον άντρα μου, το καταλάβαινα εδώ και καιρό ότι ήθελαν να βάλουν "χέρι" γιατί η πεθερά μου όλο σπόντες ήταν αλλά νόμιζα ότι είχαμε συνεννοηθεί με τον άντρα μου ότι δεν θα δώσουμε. Αν ήταν για κάποια ανάγκη δεν θα με πείραζε ρε κορίτσια αλλά ο κουνιάδος μάζεψε κάποια χρήματα, πήγε εκδρομή στο εξωτερικό (δικαίωμά του και δεν με ενδιαφέρει), τα έφαγε όλα (ας κρατούσε λίγα και για τον χειμώνα) και τώρα ζητάει από μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου εγω θα σου ελεγα να επαιρνες τα περισσοτερα χρηματα απο τον κοινο σας λογαριασμο κ να τα εβαζες στης μικρης επισης αν δεν τον εχεις ηδη κλειστο τον λογαριασμο καλο θα ηταν να τον κλεισεις εχει κ καλυτερο επιτοκιο!!!δεν ξερεις καμμια φορα μπορει η μανα του η αδερφος σου να τον επιρεασουν τοσο πολυ κ να τον πεισουν να τα βγαλει...κρυψε για καλο κ για κακο βιβλιαρια κ καρτες,καλα κ αυτη δεν ντρεπετε καθολου??τι να πω ελεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από το βιβλιάριο της μικρής δεν μπορούν να πάρουν γιατί είναι στο όνομα της μικρής και έβαλα και το δικό μου για καλό και για κακό αλλά εγώ είμαι σκυλί, μόνο πάνω από το πτώμα μου θα βάλουν χέρι στα λεφτά του παιδιού.

Αναστασία μου, πεινασμένοι δεν θα πεί τίποτα!!!!!! Πιο παραδόπιστο άνθρωπο από την πεθερά μου δεν έχω δεί στη ζωή μου! Αφού να φανταστείς κάποια στιγμή είχε κάνει ο πεθερός μου κάτι αιματολογικές και δεν ήταν καθόλου καλές και τους λέγαμε να πάνε σ'ένα γιατρό επειγόντως και γυρνάει η πεθερά μου και λέει αυτά εμένα δεν με τρομάζουν, μόνο για τα λεφτά στεναχωριέμαι!!!! Τί να της πείς? Μου'ρχότανε να την φτύσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από το βιβλιάριο της μικρής δεν μπορούν να πάρουν γιατί είναι στο όνομα της μικρής και έβαλα και το δικό μου για καλό και για κακό αλλά εγώ είμαι σκυλί, μόνο πάνω από το πτώμα μου θα βάλουν χέρι στα λεφτά του παιδιού.

Αναστασία μου, πεινασμένοι δεν θα πεί τίποτα!!!!!! Πιο παραδόπιστο άνθρωπο από την πεθερά μου δεν έχω δεί στη ζωή μου! Αφού να φανταστείς κάποια στιγμή είχε κάνει ο πεθερός μου κάτι αιματολογικές και δεν ήταν καθόλου καλές και τους λέγαμε να πάνε σ'ένα γιατρό επειγόντως και γυρνάει η πεθερά μου και λέει αυτά εμένα δεν με τρομάζουν, μόνο για τα λεφτά στεναχωριέμαι!!!! Τί να της πείς? Μου'ρχότανε να την φτύσω!

Ξεφτίλα!!!!Βάζει τα λεφτά πιο πάνω από τον άνθρωπο?και ποιον ανθρωπο?τον δικο της!Που εκανε παιδια μαζι του και ακομα την....ανέχεται!!Βγαλε νυχακια Νασια δεν εχουν το Θεο τους!Η δικια μου οατν παω και ειμαι μονη μου, συνεχεια κλαιγεται πως δεν εχουν.Στην αρχη την λυπομουν και αμα ηθελε κατι ελεγα τον αντρα μου και της το παιρναμε....αυτη ομως το εκανε επαγγελμα στο τελος γιατι με πηρε χαμπαρι....αλλα τωρα δεν εχει, οταν κλαιγεται μονο καθομαι και την ακουω και δεν απανταω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια να προσπαθήσεις εσύ περισσότερο απο τους άλλους να πείσεις τον άντρα σου και να σεβαστεί τη γνώμη σου.Αν είναι δυνατόν μετά από τόσα λόγια να τους δώσεις και λεφτά,σε μια ανάγκη ναί δε λέω,αν και κανονικά αυτόι οι άνθρωποι δε θέλουν βοήθεια αλλά λέμε να μη γίνουμε ίδιοι! Αυτό με τα λεφτά ειλικρινά δε το καταλαβαίνω δε μπορούν να καταλάβουν οτι το παιδί τους έχει δική του οικογένεια και καλό είναι να την εξασφαλίσει?Δηλ.δε χαίρονται που έχετε το μυαλό σας και αποταμιέυετε κάποια χρήματα ένω θα μπουρούσατε να τα είχατε φάει.Ετσι κάνει και η δική μου η "μέλλουσα" μας σχολιάζει συνέχεια για τα λεφτά και από τη στιγμή που δεν τα χρωστάω σε κανέναν και τα λεφτά είναι δικά μας δε θέλω να μας πιάνει στο στόμα της.Εμάς αυτή λέει συνέχεια οτι νομίζει ότι τον κουνιάδο μου τον έχουν πετάξει οι δικοί του επειδή μένει σε γκαρσονιέρα,εργένης είναι της λέω και'μένα ο άντρας μου όταν ήταν εργένης σε γκαρσονιέρα έμενε,όταν παντρευτήκαμε αγοράσαμε το σπίτι μας μόνοι μας,οι γονείς μας μας βοήθησαν στά βασικά του γάμου και να σας πώ την αλήθεια δε θέλαμε να μας βοηθήσουν παραπάνω.Αλλά η κυρία βιάζεται νομίζει οτι θα της πάρουμε την περιούσια.Κάτι μυαλά....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικια μου οατν παω και ειμαι μονη μου, συνεχεια κλαιγεται

Πωπωωωωωω τα ίδια και η δικιά μου...μίρλα συνέχεια ότι δεν έχει λεφτά! Λέει "εγώ είμαι φτωχιά, ο μπαμπάς σου έχει" επειδή είναι συνταξιούχος του δημοσίου. Της λέω "φτωχός είναι μόνο ο διάβολος", άσε που οι καημένοι οι γονείς μου κάθε φορά που βάζουν μια δεκάρα στην άκρη τους τα τρώνε οι γιατροί (εγχείρηση στο νεφρό για καρκίνο η μαμά μου, επέμβαση καρδιάς ο μπαμπάς μου και άλλα...πολλά!) αλλά δεν παραπονιούνται και πάλι μας βοηθάνε γιατί ξέρουν πως όσα και να έχεις μόνο η υγεία και η καλή καρδιά μετράει!!!!

"μέλλουσα" μας σχολιάζει συνέχεια για τα λεφτά και από τη στιγμή που δεν τα χρωστάω σε κανέναν και τα λεφτά είναι δικά μας δε θέλω να μας πιάνει στο στόμα της.Εμάς αυτή λέει συνέχεια οτι νομίζει ότι τον κουνιάδο μου τον έχουν πετάξει οι δικοί του επειδή μένει σε γκαρσονιέρα,εργένης είναι της λέω και'μένα ο άντρας μου όταν ήταν εργένης σε γκαρσονιέρα

Ταξίμετρο στο βρακί σας η μέλλουσα ε? Και γιατί σνομπάρει έτσι τη γκαρσονιέρα? Μια χαρά είναι για έναν εργένη ή ακόμα και για δύο άτομα. Αργότερα, αν είναι άξιοι ας πάνε σε μεγαλύτερο σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το πιο τραγικό είναι κορίτσια να ξέρεις ότι έχουν και να κλαίγονται.

Εμένα έτσι είναι η συνηφάδα μου τελικά αυτή η κοπέλα έχει όλα τα καλά.

Θα κάτσω να σκεφτώ να έχει κάτι καλό δεν μπορεί στο βάθος κάτι θα υπάρχει.

Βρε μήπως τα βλέπω εγώ όλα στραβά?? :roll::roll::roll::roll:

Το έχω σκεφτεί και αυτό.

:-w:-w:-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ανδριαννα να μην πας

για το θεμα των λεφτων ακουστε και την δικια μου ιστορια. η πεθερα μου πριν πεθανει πουλησε το σπιτι το πατρικο της και τα λεφτα τα εβαλε σε κοινοπ λογαριασμο του αντρα της και του αντρα μου. οταν πεθανε δεν βρηκαμε φραγκο.

και μιλαμε για σπιτι οτι πουλησε ετσσι? οχι μαλακιες

επισης να σας πω οτι ο πεθερος μου ειναι μεγαλος μαλακας

καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου καλημέρα και σε'σένα! Πάνω απ'όλα να είναι γεροί οι γονείς σου και περαστικά τους και τα λεφτά είναι τα τελευταία που πρέπει να μας απασχολούν.Εμάς η μέλλουσα συνέχεια μας λέει οτι ο μπαμπάς της έχει πολλά λεφτά και δεν της χαλάει χατίρι.Αμάν αυτό με τα λεφτά,και μας οι γονείς μας οτι μπορούν κάνουν για τα παιδιά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του ειπαμε αμε πολλα, και μας απαντησε οτι δεν τα δουλεψαμε εμεις για να μιλαμε ετσι και οτι πως οτι θελει θα τα κανει γιατι αυτος ειναι αυτος που την προσεχε(την πεθερα) ενω ο γιος του (ακου αυτο ειναι καλο) πηγαινε στη δουλεια και γυρνουσε αργα απ τη δουλεια και δεν καθοτανε μαζι της.

κι εγω δεν εχω καμια δουλεια εννοειται γιατι τοτε δεν ημουν παντρεμενη με τον αντρα μου.

:D:D:D:D:D:D

(εννοειται οτι τα χαμογελακια ειναι ολο ειρωνια ετσι?!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy τζακ ποτ ο πεθερός!!!!!!!!Που τον πέτυχες;;;;;;;;;;

Αλήθεια την ευθανασία την έχεις σκεφτεί;; :lol::lol::lol:

Τι λέω η γυναίκα πρωι-πρωι;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και από μένα. Ήθελα πολύ καιρό να γράψω στο θεματάκι σας, αλλά σκεφτόμουν μήπως είμαι λίγο υπερβολική να πιστεύω κάποια συγκεκριμένα πράγματα για τον πεθερό μου. Μέχρι εχθές που πήγαμε στον παιδίατρο και μου επιβεβαίωσε αυτά που σκεφτόμουν. Ο Δημήτρης μου είναι 2 χρονών ακριβώς και πολύ συνηδιτοποιημένος στο πως να εκμεταλλεύεται καταστάσεις και ανθρώπους (σαν παιδί κι αυτό).

Πήγαμε που λέτε με την γιαγιά και τον παππού (τα πεθερικά μου) στο γιατρό γιατί ο αντρούλης μου ήταν αρρωστούλης και δεν μπορούσε να έρθει να με βοηθήσει :? :? . Ο πεθερός μου έχει τρελλή αδυναμία στον Δημητράκη (συνονόματοι βλέπετε) και βέβαια ο γιατρός το κατάλαβε!! Χαζός είναι;;; Ο πεθερός μου να λέει συνέχεια στον μικρό που έκλεγε: ο παππούς είναι εδώ, μην κλαίς κλπ. Λες και εγώ και η γιαγιά του δεν υπήρχαμε στο χώρο :shock: :shock: . Μετά με πήρε παράμερα ο γιατρός και μου είπε. Μάζεψε τον παππού, βάλε τις φωνές, καλύτερα να σε πούνε παράξενη παρά να τρέχεις μετά και να μην φτάνεις. Το παιδί είναι δικό σου, αυτοί παιδιά έκαναν και τα μεγάλωσαν, τώρα είναι η δική σου σειρά και πρέπει να μεγαλώσεις το παιδί σου όπως εσύ νομίζεις καλύτερα και όχι όπως πιστεύουν οι άλλοι!!!!

Αχ κορίτσια μου, εχω προβληματιστεί πάρα πολύ :? :? . Ξέρω ότι τον πεθερό μου τον κάνει ότι θέλει και δεν ακούει κανέναν όταν είναι αυτός εκεί!!! Τι να κάνω;; Το ειπα στον άντρα μου και κούναγε κι αυτός το κεφαλι του. Μπορώ όμως να έρθω εγώ σε αντιπαράθεση μαζί τους ή πρέπει να το κάνει ο άντρας μου;;

Εν τω μεταξύ τις τελευταίες 3 εβδομαδες κάθε Παρασκευή τον παίρνουν σπίτι τους και τον φέρνουν το Σάββατο, για να μπορέσω κι εγώ να κάνω καμιά δουλειά στο σπίτι και να μείνουμε και λίγο με τον άντρα μου μόνοι μας ;) ;) . Εχθές μου ανακοίνωσε η πεθερά μου ότι θα τον πάρουν κι αυριο και θα τον φέρουν το Σάββατο. Όμως η μητέρα μου, μου λέει ότι αυτό δεν είναι σωστό και ότι θα το παρουν σχοινί κορδόνι και θα τον πέρνουν κάθε Παρασκευή και μετά άντε να τους το κόψεις, βλέπετε δεν είναι και άνθρωποι που σκέφτονται λογικά, είναι πολύ παρορμιτικοί!!!

Βρίσκετε κάτι κακο στο να τον περνουν 1 μέρα την εβδομάδα για να μπορώ και εγω να κάνω τις δουλειές μου; Εμενα προσωπικά με βολεύει, αλλά μήπως τελικά έχει δίκιο η μαμα μου;;;

ΣΟΡΡΥ για το μεγάλο post έχω μπερδευτεί τελείως όμως βρε κορίτσια μου, και πραγματικά θα ήθελα την αποψή σας γιατί φοβάμαι ότι δεν έχω χειριστεί καλά την κατάσταση και σε λίγο θα χάσω τη μπάλα!!!

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FLORIANA το έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν νομίζω ότι είμαστε οι μόνες πολλοί παππούδες και γιαγιάδες νομίζουν ότι τα παιδιά είναι δικά τους. Εγώ τους το έχω ξεκαθαρίσει αλλά αυτοί δεν το καταλαβαίνουν μπορώ να γράψω άπειρα περιστατικά αλλά θα κουράσω. Και εμένα παίρνουν την μικρή μια φορά την εβδομάδα στο σπίτι τους από το πρωί μέχρι το βράδυ. Εϊμαι όμως τυχερή που η μικρή όταν είμαι εγώ ακούει και θέλει μόνο εμένα βέβαια αυτοί τρελένονται όταν το βλέπουν αυτό. Πολλές φορές στραβώνει η πεθερά μου που η μικρή με αγκαλιάζει συνέχεια. Δεν ξέρω πως το έχω καταφέρει αυτό. Τους αγαπάει πολύ και περισσότερο τον πεθερό μου αλλά η μεγάλη της αδυναμία είμαι εγώ.

new mamy σίγουρα το παν δεν είναι τα λεφτά αλλά δυστηχώς αυτά πολλές καθορίζουν την ζωή μας άλλες φορές την κάνουν έυκολη και άλλες δύσκολη. Είναι κρίμα να χαλάσει τόσα λεφτά που φαντάζομαι ότι τα χάλασε σε βλακείες ενώ εσείς θα τα εκμεταλευόσασταν αλλιώς. Εκεί νευριάζω πολύ. Αλλά τώρα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Popi η δικιά σου όλο λόγια είναι. Πολύ φοβάμαι ότι τελικά δεν βλέπω να γίνεται τίποτα από έργα.

Και τώρα σας αφιερώνω ένα τραγουδάκι

Κάντε υπομονή και ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριάνα νομίζω οτι είμαστε λίγο υπερβολικές δεν γίνεται και τίποτα να μένουν μια μέρα με τους παππούδες,βέβαια εξαρτάται απο τα άτομα.Λίγο πολύ όλοι οι παππούδες τα κακομαθαίνουν,οι δικοί μας πάντως δεν καταλαβαίνουν τίποτα ούτε οι γονείς μου ούτε τα πεθερικά μου,οτι θέλει τους κάνει! σταματήσαμε και εμείς να φωνάζουμε και απλά κόψαμε τα πολλά πολλά.Πηγαίνουμε επισκέψεις και είμαστε και εμείς μπροστά,βέβαια έχει χρειαστεί να μείνει και βράδια και μετά γυρνάει άλλος άνθρωπος... Να μάθεις στο παιδί σου οτι η μαμά και ο μπαμπάς έχουν τον τελευταίο λόγο.Εμείς να φανταστείς οτι αντί να κάναμε κήρυγμα στους παππούδες κάναμε στο παιδί (καθόλου σωστο) αλλά οι μεγάλοι δεν έπαιρναν από λόγια,ο μικρός έπαιρνε!(ειρωνικό).Πές τους μια Παρασκευή να μη τον πάρουν,να δείς αντίδραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...