Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

χαχαχα, αχ ρε Αθηνούλα...τί καλά που τα λες...Άκου αδύνατη...Όταν παντρεύτηκα ήμουν 59 κιλά (τα οποία παρέμεναν από όταν ήμουν 19 χρονών). Φόρεσα ίσιο νυφικό και μια χαρά ήμουν. Τώωωωωωωρα....έχω πιάσει τα 67. Μου αρέσει που νόμιζα ότι έχω μόνο ένα τάληρο να χάσω...Όνειρο απατηλό. Όσο για σένα, ποιά κάτω βόλτα λες??΄Μια χαρά είσαι, εγώ δεν είδα καμία κάτω βόλτα...να μην το ξαναπεις. Όσο για τη Γλυκεριάννα, δεν καταλαβαίνω γιατί νομίζεις ότι είναι χοντρούλα. Είναι μωρό τσουπωτό για δάγκωμα και φιλάκια. Δεν έχεις ιδέα τί θα πει χοντρό μωρό. Η ανηψιά μου μέχρι 10 μηνών είχε παρατσούκλι "το ανθρωπάκι της Michelin" γιατί σε κάθε χέρι μετρούσαμε 7 δίπλες :shock::shock: Σε πληροφορώ ότι μόλις άρχισε να περπατάει, έγινε κομψότατη - μη σου πω ότι θα την έλεγες και αδύνατη. Δεν υπάρχει λοιπόν "δική σας περίπτωση" αλλά μια Γλυκεριάννα που αν την είχα τώρα εδώ θα την τάραζα στο φιλί :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας ζουζουνομανούλες!!!!

Αυτές τις μέρες τρέχουμε για πατώματα και έπιπλα! Μάλλον καταλλήξαμε σε ένα πολύ ωραίο πλακάκι γρανίτη και τα έπιπλα θα μας τα κάνει επιπλοποιός. Χθες πήγαμε και διαλέξαμε τα έπιπλα που θέλουμε και το απόγευμα θα έρθει να πάρει τα ακριβή μέτρα. Κουρτίνες βρήκα από που θα πάρω απλά περιμένω να αποφασίσω την στόφα των επίπλων για να τα ταιριάξω. Τα Χριστούγεννα θα έχουμε πανέτοιμο το σπίτι μας!!!!

Συμπεθερούλα μου, αφού σου μένει ζουμάκι, μην το πετάς αλλά να το καταψύχεις. Όταν θα θελήσεις να δώσεις για απογευματινό τραχανά ή αστράκι να τα βράσεις μέσα στο ζουμάκι και όχι σε σκέτο νερό! Μπράβο στην Αλεξια μας!!!! Ετσι, μαζί μαζι στην πρόοδο θα πηγαίνει το ... ζευγαράκι μας!!! Και ο Χριστόφορος αφήνει τα χεράκια του (συνήθως για να μασουλήσει κάποιο παιχνίδι) και στέκεται πλέον περίπου 1 λεπτό. Μετά δεν πέφτει, αλλά κουκουβίζει και κάθεται! Επίσης έχουμε μια στρατούλα της πλεϊσκουλ (που γίνεται και αμαξάκι) που είναι σαν πι (που κρατάνε οι ηλικιωμένοι) και έχει ροδάκια από κάτω..... το κρατάει και προχωράει!!!! Δεν κάνει πολλά βήματα γιατί το αφήνει για να κάτσει και να παίξει, αλλά καμια δεκαριά βηματάκια τα κάνει μόνος του!!!

Φιρφιρίκο και Ευούλα σας σκέφτομαι πολύ!

Κική μου, μια χαρά ακούω τα κιλά του Γιωργου σου! Και εμένα ο Χριστόφορος είναι ακριβώς τα ίδια: 8.800γρ και ύψος 75πόντους. Γιατί θελεις να είναι πιο παχύ;;; Επίσης.... τρώει τόση πολλή φρουτόκρεμα;;;; Όλα αυτά τα φρούτα που λές ζυγίζουν τουλάχιστον 350-400γρ! Η παιδίατρος σου είπε να του δίνεις τόσο πολύ;;;; Εγώ επειδή τα ζυγίζω κάθε φορά σε ζυγαριά ακριβείας: ένα αχλαδι, 1/4 μήλο, 2 κοματακια πεπόνι, και χυμός από μισό πορτοκάλι ζυγίζουν 180γρ - 200γρ. Όση ποσότητα δηλαδή μου έχει πει η παιδίατρος οτι πρέπει να είναι το κάθε του γεύμα. Τώρα, δεν ξέρω εσένα πόσο σου έχει πει.

Παω να ταϊσω το παιδάκι μου!

Σας γλυκοφιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μαριλού, σε πεθυμήσαμε....Με το καλό να μπείτε στο σπιτάκι σας. Μπράβο στο Χριστοφοράκι που περπατάει (το μανάρι μου, πλάκα δεν έχει??). Κι εγώ έχω στρατούλα τέτοια με ροδάκι που είναι και καλά καρότσι με ψώνια. Εμένα την κρατάει, κάθεται όρθιος ώωωωρα πολλή αλλά ένα δύο βηματάκια κάνει με το ζόρι και μετά κάθεται κάτω και ακούει τα τραγουδάκια. Αν τον βοηθήσω κι εγώ περπατάει λίγο περισσότερο.

Τα κιλά του Χριστόφορου είναι ίδια με του Γιώργου αλλά ο Γιώργος είναι πιο μεγάλος. Δεν παίζει ρόλο αυτό?? Όσο για τα φρούτα, είναι πάρα πολλά, το ξέρω (εμένα να βάλεις να τα φάω θα σκάσω) αλλά αφού τα θέλει? Η παιδίατρος δεν μου έδωσε ανώτατο όριο φαγητού αλλά κατώτατο, δηλ. νορμάλ μερίδα που χορταίνει το παιδί είναι μισό μήλο, μισό αχλάδι, μισή μπανάνα. Αυτό μου είχε πει για να μην ανησυχώ ότι δε χόρτασε. Λέτε να του κόψω ποσότητα από τα φρούτα μπας και φάει περισσότερο φαγητό? Αλλά και πάλι, φαγητό τρώει μετά από 4 ώρες, δεν τα χωνεύει μέχρι τότε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμας ..

αχ λετε για το υψος κ το βαρος των παιδιων , τωρα αγχωθηκα ...Τις τελευταιες μερες η μπουμπου δεν τρωει σας το εχω ξαναπει αυτο , συνεχιζει παλι την διατροφη που εκανε σαν βρεφακι μικρο. Αραγε παιρνει τιποτα παραπανω ?Σε δεκα μερες εχουμε εμβολιο οποτε θα δουμε παλι τα πως κ τι ..

Κοκορακι νομιζω οτι ειναι μια χαρα τα κιλα του μικρου σου , ειναι ορισμενα παιδια το οποια ειναι που λενε το σκαρι τους τετοιο να ειναι λιγακι πιο λεπτα ..Νομιζω οτι η ποσοτητα της φρουτοκρεμας που του κανεις ειναι πολυ , ισως του αρκει και δεν θελει μετα κατι παραπανω στο μεσημεριανο .Η μεγαλη μου ηταν απο μωρο ετσι , ετρωγε παντα περισσοτερο απο την αλλη , παρολα αυτα ειναι σαν να μην παιρνει γραμμαριο ..Βεβαια σαν γυναικακι αυτο θα το εκτιμησει αργοτερα ..

maryloo28 , σκεφτομαστε για καφεδακι το Σαββατο , μπες στο θεματακι να δεις αν σε βολευει να τα πουμε ..Οσο για τις ετοιμασιες για το σπιτακι σας , ..με το καλο !

Κοριτσια εμας μας εχει προτεινει ο παιδιατρος κ το ζυμαρικο οπως κ το ρυζακι στην διατροφη ..Προσπαθω βεβαια με μετρο , μην την φουσκωσουμε την μπουλουκα τελειως ..Παντως ειναι ενα απο τα λιγα φαγητα που της αρεσουν , ειναι μακαρονου ..

sophiak, μεγαλη λεω την Σοφια μου γιατι οπως και να το κανουμε γεννηθηκε πρωτη κατα 4 ολοκληρα λεπτα νωριτερα απο την Νικη ..Δοκιμασε το αυτο με το ζωμο εμενα με εχει βοηθησει αρκετα ..

Φιρφιρι , θα δοκιμασω κ αυτο που λες , για να δουμε ..Παντως εχουν δικιο τα κοριτσια εισαι Μαστερ σεφ τελικα ..Καμια καλη συνταγη για μπιφτεκια λαχανικων εχεις να μου πεις ?

πω πω ειπα πολλα τελικα ..

και οχι κοριτσια , παλι το βραδυ μας ηταν το ιδιο ..Δεν αλλαζει κατι προς το καλυτερο ..και γω αρχιζω οντως να φτανω στα ορια μου ..Δυστηχως δεν μπορει να βοηθησει καποιος αλλος με τα παιδια εκτος απο εμενα η ..εμενα ..Ο Νικολας μου σχολαει γυρω στις 1800 αν ειναι τυχερος και οτι μπορει κανει ..Μετα το σκ ειμαστε μονοι μας με τα μικρα μας ..Καλυτερα ομως ετσι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΑ!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΟΛΑ!!! ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ...ΘΑ ΕΧΕΣ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΠΙΤΙ :)

ΚΙΚΗ, ΔΕΝ ΤΗ ΛΕΩ ΕΓΩ ΧΟΝΤΡΗ, ΑΛΛΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗ ΖΥΓΙΖΕΙ, ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΗΝ ΚΛΙΜΑΚΑ, ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ : " ΧΟΝΤΡΗ" :evil: ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;;

ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΒΡΟΧΗ ΤΩΡΑ ΕΔΩ, ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΕΧΕΙ ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ!

ΕΥΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ ΕΓΩ. ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ, ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ! ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ ΕΓΩ. ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ, ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ! ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΟΥ.

αθηνουλι μου γι'αυτο το μελλον ζω και γω ..Οταν θα κοιταζω τις κοπελαρες μου και θα λεω μα πως περασε ετσι ο καιρος ..

Ειναι δυσκολα ομως χωρις πλακα ..Ειναι φορες που θελω να ουρλιαξω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

Μαρυλλου μου με το καλο!! ολα τελεια θα ειναι!!!

Ευα μου ναι θα σου πω συνταγη θα την βρω κ σου πω...με τι λαχανικα θελεις ομως? ειναι πολα κ διαφορετικα τα μπιφτεκια λαχανικων που μπορεις να κανεις.θα κοιταξω να βρω ακριβως τις αναλογιες κ θα σου πω γιατι εγω τα βαζω ολα με το ματι..

εχεις δικιο σε αυτο που λες...θα βλεπεις μια μερα τις κορακλες σου κ θα δικαιωθεις για ολα!! αλλα ειναι φοβερα δυσκολα...εγω αν μου βγει ετσι κ το 2ο νινακι πρωτα ο Θεος αληθεια δεν ξερω τι θα κανω....αφου φοβαμαι να κανω αλλο..ευτυχως που με αντεχει ο αντρας μου γιατι τσακωνομαστε συνεχεια..

Αθηνα μου μην νομιζεις οτι ανοιγω φυλλο...δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου κ το θεωρω κ βλακεια! υπαρχουν ωραιοτατα χωριατικα φυλλα στο εμποριο που τυφλα να εχουν τα σπιτικα! ξερω να ανοιγω αλλα δεν το κανω...αλλα φτιαχνω πολυ ωραια πρασοπιτα κ κοτοπιτα!!

ελπιζω να μην ξεχασα κατι. :oops:

παω να κανω ενα μπανακι κοριτσακια μου...σας φιλω για την ωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ , ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΙΟ ΝΕΥΡΙΚΟ ΠΛΑΣΜΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!

ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ!!!

Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΠΑΙΞΕ ΣΗΜΕΡΑ!!!ΚΟΚΚΙΝΗΣΕ ,ΦΩΝΑΖΕ Η ΜΙΚΡΗ!ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΑΙΤΕΙ!ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ!!!ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ!ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!

ΕΓΩ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΚΑΤΑ!ΔΕ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΕΤΣΙ!

ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΚΑΛΑ Κ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ Κ ΚΑΛΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ!!!ΑΝΤΕ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ,ΑΝΤΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ????

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Μ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!

ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ...ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΥΠΕΡΒΑΛΛΩ...ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ!ΙΣΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΦΑΣΗ Κ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ!!!ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΔΙΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ Κ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ!!!ΘΑ ΔΟΥΜΕ...

ΣΗΜΕΡΑ ΚΡΕΜΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΣΗΚΩΣΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕ Μ ΕΔΕΙΡΕ!

Κ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΧΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΕ Κ ΜΟΥΤΡΑ!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΠΟΤΕ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΥΠΝΟΥ???

ΕΓΩ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΛΛΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ!ΚΑΝΩ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ...

ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΦΡΕΣΚΟ...ΕΧΩ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΤΟ ΚΡΕΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΣΕ ΣΑΚΚΟΥΛΑΚΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΑ ΑΝΑ ΤΙΣ ΜΕΡΙΔΕΣ Κ ΒΓΑΖΩ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ!

ΣΕ ΠΑΓΟΘΗΚΕΣ ΕΓΩ ΦΤΙΑΧΝΩ ΣΑΛΤΣΑ ΓΙΑ ΠΙΤΣΑ Κ ΒΑΖΩ...Κ ΒΓΑΖΩ 2 ΠΑΓΑΚΙΑ /ΠΙΤΣΑ!

ΠΙΤΣΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΖΥΜΗ Κ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΠΙΑΤΑΚΙΑ ΜΕ ΜΕΜΒΡΑΝΗ -ΑΤΟΜΙΚΗ Κ ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΜΕ!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΝΟΣΤΙΜΗ Κ ΜΕ ΑΓΝΑ ΥΛΙΚΑ!

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΤΠΤ ΜΑ ΤΠΤ ΑΠΕΞΩ!ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΥΝΤΑΓΕΣ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΛΛΗ ΣΥΝΤΑΓΗ!ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΕΧΑΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΙΛΑ!!!

ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ Κ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΜΑΙΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΗ ΟΚΤΩΒΡΗ ΕΧΟΥΜΕ ΓΑΜΟ Η ΒΑΦΤΙΣΗ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ 4 ΓΑΜΟΥΣ Κ 2 ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ Ο ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΝΝΕΝΑ!!!ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΟΙ ΣΥΜΠΕΘΕΡΕΣ!!!

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΠΕΡΑ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ!ΣΕ ΘΕΩΡΩ ΑΞΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΟΠΛΙΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΥΝΤΑΓΗ ΜΕ ΜΠΙΦΤΕΚΙΑ ΜΕ ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΟ ΚΙΜΑ,ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙ Κ ΝΤΟΜΑΤΑ ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!

ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΝΟΣΤΙΜΟ

ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΣΤΑ ΜΠΙΦΤΕΚΙΑ ΔΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΠΑΓΙΑΤΙΚΟ ΨΩΜΙ ΑΛΛΑ ΦΡΥΓΑΝΙΑ Κ ΚΟΥΑΚΕΡ!Κ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΝΟΣΤΙΜΑ!!!

ΕΜΕΝΑ ΚΙΚΗ 8400 ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ 72 ΠΟΝΤΟΥΣ Κ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΑΓΟΡΙΑ-ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΚΑΜΠΥΛΕΣ!!!

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ,ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΕ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΠΕΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΛΕΕΙ ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ, ΜΗΠΩΣ ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΙΖΕΙ Κ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΑΚ ΧΙΟΥΜΟΡ!!!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΑ Ο ΠΟΝΤΙΚΟΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ!!!Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ...ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ!!!ΑΝ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΗΣ...ΥΠΟΘΕΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΡΕΣΕΙ ΚΑΝΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙ "Η ΤΣΑΚΙ ΤΣΑΝ" ΜΟΥ!

΄ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΣΟΥ Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΔΙΑΛΕΞΕΣ!!!

ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΝΑΙ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ...ΠΧ ΔΕΝ ΔΙΑΛΕΞΑ ΑΚΟΜΗ ΕΠΙΠΛΟ ΤΒ...ΠΙΝΑΚΕΣ...ΧΑΛΙΑ ΚΤΛ...ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΧΩΡΟ...ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ...ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΧΑΛΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...ΑΦΗΣΤΕ ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΠΟΥ Ο ΚΑΝΑΠΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑ...ΤΟΝ ΠΟΥΛΗΣΕ...ΝΑΙ ΤΟΝ ΠΟΥΛΗΣΕ...Κ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ...ΝΑΙ ΝΑΙ ΗΜΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΣΑΛΟΝΙ!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!

ΣΟΦΑΚΙΚ...ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΑΣ ΣΕ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΞΕΧΑΣΑ!!!ΔΩΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΙΑ...Κ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕ ΤΗΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ...ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΝΥΧΤΑΝΕ Μ ΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΟ ΟΟΟΟΟΟΟ ΕΤΣΙ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ...!!!Η ΑΛΕΞΙΑ ΔΕ ΤΟ ΕΛΕΓΕ???

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΗΛΙΚΙΕΣ ΕΧΕΤΕ?????

ΑΧ ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΑ Κ ΛΙΓΟ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΕΣ "ΑΝΑΓΝΩΣΤΡΙΕΣ - ΑΚΡΟΑΤΡΙΕΣ"

ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ!!!

ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Σήμερα ξυπνήσαμε με πολύ καλή διάθεση!!! Ο μικρός σχεδόν έχει γίνει καλά (λίγο βουλωμένη μυτούλα έχει ακόμα) τριγυρνάει με την στράτα και χαχανίζει συνέχεια και εγώ με μειον 1 κιλό! Δεν κάνω δίαιτα ακόμα (πρέπει να ξεκινήσω άμεσα γιατί σε 5 μήνες είναι ο γαμος-βαφτηση και πρέπει να χαθούν τουλάχιστον 10 κιλά! ) αλλά συνεχίζω να δοξάζω τον θηλασμό που με βοηθάει τόοοσο πολύ!!!

Χθες ήρθε τελικά ο επιπλοποιός, πήρε τα μέτρα και δώθηκε η παραγγελία! Την Δευτέρα θα του δώσουμε προκαταβολή και σε 2 μήνες θα έχω έτοιμο επιτέλους το σπίτι μου!!!! \:D/

Κικίτσα μου μπορεί ο Γιωργάκης σου να είναι 2 εβδομάδες μεγαλύτερος από τον Χριστόφορο αλλά δεν νομίζω πως παίζει μεγάλη σημασία. Παίζει λίγο ρόλο και το βάρος γέννησης (εμένα γεννήθηκε 3.830γρ). Εξαλλου από τον 7ο μήνα ως τον 12ο υποτείθεται πως βάζουν γύρω στα 400γρ μηνιαίως. Εμένα εδώ και 3 μήνες βάζει 250-300γρ το μήνα αλλά πάλι τον βλέπω αφρατούλη! Ισως θα ήταν καλύτερα να του ελλατώσεις λίγο τα φρούτα μπας και τρώει καλύτερα το μεσημεριανό του.

Ευα μου πήρα το πμ σου και μάλλον θα τα πούμε από κοντά το Σάββατο!!!! Ισως έρθει και ο άντρας μου....ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα ε;;; :oops:

Αθηνά μου μια χαρά είναι το γλυκουλίνι σου! Τι θέλει δηλαδή ο παιδίατρος;;; Όλα τα παιδάκια να είναι πετσί και κόκαλο;;; Και στο κάτω κάτω, τώρα που αρχίζουν να είναι πιο δραστήρια δεν θα βάζουν πολύ βάρος οπότε σύντομα θα σου γίνει μανεκέν!!! [smilie=love1.gif]

Νανα μου δεν ξέρω τι μπορεί να έχει η κουκλίτσα σου.... :( ισως περνάει άλμα ανάπτυξης, ισως την ενοχλούν τα δοντάκια.... ποιος ξέρει;;; Απλά να προσπαθείς οταν ειναι νευριασμένη να την καλμάρεις, να την χαϊδευεις, να της μιλάς ήρεμα, κλπ. Επλίζω να κρατήσει λίγο... υπομονή! Σου στέλνουμε μια μεγάαααλη αγκαλίτσα και πολύ θετική ενέργεια!!!! :YMHUG:

Φιρφιρίκο μου!!!!! Σαν να βλέπω τον γιο μου στην θέση του Βασιλάκη!!!! Όποτε με βρει ευκαιρη με γδύνει και αρχίζει το βυζοπιπίλισμα ανεξαρτήτου θεσης και στάσης χαχα!!!!!! Πές μου οτι σου πιάνει και εσένα το δερμα του στήθους με τον δείκτη και τον αντίχειρα και το τρίβει!!! Εμένα το κάνει συνέχεια και καμιά φορά το κάνει δυνατά και με τσιμπάει! Δώσε του ένα σούπερ ζουμερό φιλί!!!! :-*

Πάω να ταϊσω τα φρούτα του μπιλχιμπιδιού μου!!!!!

Φιλακια!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!!Πρωι πρωι σημερα αρχισα τις καταθεσεις και παλι τα μισα πληρωσα!!Βρε πως φευγουν τα ατιμα???? :mrgreen:

Νανα-θεα η Αλεξια το ελεγε ναι!!!Χαχαχαχαχαχα!Αν και να σου πω την αληθεια με βολευει που κοιμαται αυτη την ωρα γιατι οταν ειμαι απογευμα και σχολαω στις 9 προλαβαινω να την κανω μπανιο εγω και να την κοιμισ εγω!δξςηχξ87ν0θυνβγνφκνλκεηγσνγλωβκδσβω

δεν με αφηνκνδφξσδηφκξδσηωξκσδ τα λεμ μεταααααααααααααααααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

Νανουκα ποτε θα ερθετε??? πολυ χαρηκα! αντε να βρεθουμε απο κοντα!!!τι κανει η νυφουλα μου??? φιλησε την μου στα μπουτακια!! ζουφηχτα ζουφηχτα!! :-*:-*

Μαρυλου μου ναιιιιι με τσιμπαει ο τσογλανακος!!χι χι δεν ειναι τελεια ομως?? ασε που αν μπορουσε θα μου εβγαζε κ του σουτιεν το μαναρι μου!!!!κ εμενα με κραταει ο θηλασμος γιατι τρωω αρκετα λογω κ της συχνοτητας που θηλαζει αλλα δυστυχως δεν μπορω να χασω καθολου...

σου τον φιλησα! να δωσεις ομως κ εσυ στον δικο σου!! :x

Σοφιτσα μην πετας τον ζωμο αγαπουλα,καταρχην ειναι πολυ καλος σπιτικος ζωμος κ για τα δικα σας φαγητα κ επειτα ειναι κ αυτο που σου ειπε η Μαρυλου,βραζεις μια μερα καποιο ζυμαρικο η χορτα/λαχανικα διαφορα κ βαζεις κ σπιτικο ζωμο απο μοσχαρακι,κοτοπουλο κλπ θα ηθελα ομως να σου πω πως αν σου περισευει οπως λες τοσο ζουμι πρεπει να βαζεις λιγοτερο νερο,στο ναρακι αυτο που πετας ειναι οι πιο πολλες βιταμινες κλπ του φαγητου..ειναι κριμα να χανονται ετσι!βαλε πιο λιγο νερακι κ χαμηλα το ματι να σιγοβραζει για να μην χανονται οι βιταμινουλες!!

Νανουκα θελω να σου πω οτι ετσι νευρικος ειναι κ ο δικος μου! αφου λεω αμαν ετσι οπως τσιριζει συνεχεια θα μου ξεφυγει καμία καμιά μερα κ θα κλαιω μετα...πολυ φωνη,πολυ νευρο κ γενικα ολα σε πολυ!!υπομονη καλη μου..θα περασουν ολα που θα παει??τα ενοχλουν διαφορα κ αυτα τα καημενα καθε τρεις κ λιγο..ασε που θελουν να μας μιλησουν δεν μπορουν ακομα κ νευριαζουν κ αυτα ακομα παρισσοτερο...

Μαρυλου μου αληθεια εσυ ποσο εχεις σκεφτει να θηλασετε??

Σοφακι κ εμενα τα παταει ολα...μαζι δεν μιλαγαμε την αλλη φορα που τα παταγε ολα η λαθος θυμαμαι???

σημερα φτιαχνω πρασορυζο να φαμε με φετουλα κ ψωμακι μιαμ μιαμ!! κ στον Βασιλη κοτοπουλο,κρεμμυδι,καροτο,κολοκυθακι κ μαντεψτε???? τραχανα φυσικα!!! :ymapplause:=))

παω να δω τα φαγακια μου!!!σας φιλω οοοολες!!! [smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΓΡΑΦΕΙΟ...

ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!

ΕΓΩ ΦΟΥΛ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΤΠΤ ΔΕΝ ΚΑΝΩ!!!Η ΜΙΚΡΗ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΜΑ ΣΗΜΕΡΑ!

ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ...ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΗΤΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΚΙΝΗΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ!!!

ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΗΣ!ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΔΙΑ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ!ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΞΕΣΥΝΕΡΙΖΕΤΑΙ Κ ΤΟΝ ΜΙΜΗΤΑΙ -ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ Κ ΑΥΤΟΣ!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΜΑ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΝΑ ΗΜΑΣΤΕ ΝΕΥΡΑ ΚΑΝΕΙ!!!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΤΙ ΒΥΖΑΚΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕ ΑΥΤΟΣ???

ΕΜΕΝΑ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΤΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΙΤΣΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!ΕΓΩ ΘΑ ΦΑΩ ΑΡΑΚΑ...!

Η ΜΙΚΡΗ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙ...!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΦΑΕΙ...???

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΧΩΡΗΣΗ...ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗ ΛΙΑΚΑΔΑ, ΣΑ ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ, ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΜΕΣΗΜΕΡΕ, ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ!

ΝΑΝΟΥΚΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΒΡΕ ΑΓΑΠΗ; ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ. ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΣΙΣΙΩ ΣΟΥ! ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΝΕ! ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟ ΑΚΟΜΑ. ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΝΕΥΡΑ! ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ, ΤΕΝΤΩΝΕΤΑΙ, ΔΑΓΚΩΝΕΙ, ΚΟΥΝΑΕΙ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΕΙ :D ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ; ΕΥΤΥΧΩ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΧΝΑ, ΑΛΛΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΤΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΠΡΑΤΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΑΤΤΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ....ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΕΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ. ΧΤΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΧΑΛΙΑ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΕΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ. ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ, ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ. ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ. ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ;;;;; ΣΚΑΣΙΛΑ ΜΟΥ!!!!!

ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΟΥΛΙΑΡΙΚΑ!!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ! ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΛΩ. ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΙΔΗ! ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΦΙΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΥ Ο ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 5 ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΑ ΚΟΠΛΙΜΕΝΤΑ ΟΣΑ Ο ΓΙΟΣ! ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΡΕΨΕΙΣ :lol:

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΒΑΛΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΕΠΙΠΛΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΥΡΩΔΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ!!!!

ΔΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΠΕΘΕΡΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗ!!!!!! ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΜΑΣ ΠΗΡΕ ΦΑΛΑΓΓΙ Η ΣΚΟΝΗ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!Σας διαβασα στη δουλεια και ειπα να μπω τωρα να σας γραψω!Αρχικα στη δουλεια τα πραγματα τραγικα..αυτος σε λιγο θα μου ζητησει να γεμιζω και τα βυτια με πετρελαιο!!!Anyway η κατασταση δεν παει αλλο, σημειωνω οτι σε 15 μερες δουλειας μαζι με την επομενη εβδομαδα το προγραμμα μου εχει 12 απογευματινα και 3 πρωινα...τα συμπερασματα δικα σας!!Πηρα λοιπον την αποφαση να κανω αιτηση στο ξενοδοχειο που με εχει πριξει και η μαμα μου για γραμματεια ή υποδοχη 6 μηνες δουλειας και 6 μηνες ταμειο ανεργιας!

Η ζουζου καλα!Κοιμαται διπλα μου!Βρε κοριτσια εχει τρελη αδυναμια στο μπαμπα της!!Κλααααααααααμα οταν τον δει να φευγει!!

Κικη μου μια χαρα ειναι το παιδι τι αδυνατο??Παντως 400γρ φρουτοκρεμα ειναι παρα πολλα για αυτο δεν τρωει πολυ μετα!Ξερεις τι????Νομιζω ειναι λιγο μαζεμενη η δικια μας με το φαι!Εδω η Σισσυ τρωει γιουβαρλακια!!!

Νανα μου νομιζω υπερβαλλεις και ρωτας παιδοψυχολογο για αυτα τα νευρακια!Ολα τα παιδια εχουν, εμενα μερικες φορες με σπρωχνει κανονικα...με δυναμη το σκατουλι!!!Αλλες φορες με μαλωνει και στο καπακι κανει παραπονα στο Κωστα!!Βρε ειναι πονηρα σου λεω!!! :lol::lol::lol:

Σας καλυνυχτιζω κοριτσια γιατι μαγειρευω φαγητο για τη μικρη τωρα αφου αυριο δουλευω 8-15.00 και θα την ταισει ο μπαμπας της!!!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!

Μετα απο πολλες μερες επιτελους καθησα!Σας διαβαζα αλλα δεν προλαβαινα να γραψω.....Ειχαμε κατι δυσαρεστα σε γνωστους μας....δραμα....και ετρεχα τρεις μερες τωρα στο τεβε.Αγανακτησα! :-w:-w:-w

Ευτυχως η μπουμπου μου με χαλαρωνει!Σταματησαμε και τα νυχτερινα ξυπνηματα...μεχρι τα επομενα δοντια βεβαια!Πλεον φωναζουμε και "εεει" σε ολα και σε ολους! ;;);;) Δοκιμασα να της δωσω γλυκοπατατα για απογευματινο....Ουτε που να την δει!Αυτο το παιδι οτι γλυκιζει δεν το θελει!Ευτυχως τρωμε γιαουρτακι (ολυμπος) με λιγο αχλαδακι μεσα.

Οσον αφορα το βαρος των μικρων μας η γιατρος μου εχει πει οτι μετα τα δυο τους χρονια εξεταζουμε πιθανοτητα παχυσαρκιας ή το ποσο ψηλο θα γινει.Εξαλλου μεχρι τον χρονο πρεπει τουλαχιστον να τριπλασιασουν το βαρος γεννησης τους.Αλλωστε η αναπτυξη τους ειναι ταχυτατη και οταν αρχισουν να περπατανε και να μην καθονται σε μια μερια δεν θα βαζουν και τοσο ευκολα βαρος.Ο μικρος μιας φιλης μου ειναι τοσο υπερκινητικος που ειναι πιο ελαφρυς απο την Δαναη παρολο που ειναι μια βδομαδα μεγαλυτερος.

Νανα μου μαλλον η μικρη σου εχει αρχισει με γοργους ρυθμους να θελει να εξερευνησει τα παντα γυρω της! Θελουν να τα πιασουν ολα!Αν ειχαν φωνη τα κουκλακια της Δαναης θα ακουγαμε βογγητα πονου! b-(

Σοφακι θα συμφωνησω με την μαμα σου γιατι απο οτι θυμαμαι ειναι και σε πολυ καλο ξενοδοχειο.Και σε τι εταιρεια εισαι που ειναι ετσι?

Μαρυλου με το καλο τα καινουρια πραγματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ|???

ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ!!!

ΤΑ ΝΕΥΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΝΟΥΣΕ Κ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΗ -ΦΙΛΗ Κ ΕΤΣΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ Κ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΠΡΗΖΩ Κ ΛΙΓΟ!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΜΟΝΑ ΝΕΥΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΕ ΚΠ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΤΛ!ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΔΛΔ!

ΣΟΦΑΚΙ ΑΡΝΑΚΙ ΔΙΝΕΙΣ Η ΜΟΝΟ ΜΟΣΧΑΡΙ Κ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ???ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΑΡΝΙ ΤΟ ΕΦΑΓΕ ΤΕΛΕΙΑ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΓΙΟΥΒΑΡΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΞΕΤΡΕΛΛΑΘΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΑΛΕΘΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ...ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕ ΤΑ ΕΦΑΓΕ!

ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ ΚΟΥΝΕΛΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ!

ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΚΗ ΠΑΤΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΡΟ??

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΟΛΑ!!!ΔΩΣΕ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΔΑΝΑΗ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ!ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΤΖΕΤ...!!!

Ο ΜΠΙΛ ΑΚΟΜΗ ΔΕ ΓΥΡΙΣΕ Κ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΕΙΝΑ...Η ΜΙΚΡΗ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΣΗ ΩΡΑ???Η ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ???

ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΚΑΤΙ ΑΣΤΕΙΟ...ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ???ΘΑ ΒΓΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ???

ΣΟΦΑΚΙ ΠΕΣ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΣΗΜΕΡΑ...

ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια

τι κανετε ? Εμεις καθολου καλα ..Ειναι κ οι τρεις μου κορες με μυξες ...Το Αριαδνακι φτου κ απ την αρχη αερολιν , φυσιολογικο ορο , ρουφιχτιρι μυξας κτλ ..Αυπνη εννοειται και γκρινια πολυ ..Μου εκανε δεκατακια αλλα με το ντεπον ηρεμησε κ της επεσαν ..Αμαν αυτες οι ιωσεις ..Αν οι μεγαλες μου ειχαν ξεκινησει τον παιδικο θα ελεγα οτι απο κει κολλησαν , ομως τωρα δεν καταλαβαινω που το τσιμπησαμε παλι το κρυωμα..Την Δευτερα πρωι πρωι θα την παω την μικρη στον παιδιατρο , δεν το ρισκαρω κ δεν θελω ουτε να σκεφτομαι οτι θα παρει παλι αντιβιωση ..Αχ θεε μου , το μπουλουκακι μου στους σχεδον 9 μηνες ζωης μου φαινεται οτι εχει παρει περισσοτερο αερολιν κ ορο παρα γαλα..Για να κοιμηθει οπως ξερετε θελει σωνει και ντε πιπιλα ..Φανταστειτε τι γινεται τωρα που δεν μπορει να την εχει λογω του μπουκωματος κ της δισπνοιας ..

Ευτυχως οι μεγαλες το αντιμετωπιζουν πιο ευκολα ..

αχ θα πεσω κατω , και μου φαινεται οτι κολλησαν κ τον Νικο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyaki μου περαστικα σας!!!!!!

εχτες μιλησα με την παιδιατρο κ μου ειπε οτι ειναι φουλ οι ιωσεις!!!

η μικρη γιατι ειχε ξαναπαρει αντιβιωση?σορυ αλλα δε θυμαμαι...!!!

επισης ερωτηση...οι παιδιατροι δινουν αντιβιωση χωρις πυρετο?

οι μεγαλες δεν πηγανε ακομη παιδικο???

καλο βραδυ κ περαστικουλια σαςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΥΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ :(:( ΤΙ ΤΡΑΒΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΒΡΕ ΑΓΑΠΗ; ΠΟΣΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.....ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ, ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΙΝΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ :( ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!

ΕΜΕΙΣ ΚΛΑΣΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΚ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΑΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ. ΧΤΕΣ ΣΤΡΩΣΑΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ Η ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ ΞΕΣΑΛΩΣΕ :D ΜΠΟΥΣΟΥΛΟΥΣΕ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΝΑ ΧΑΡΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΗΣ! ΕΠΙΣΗΣ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΒΛΕΠΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΑΝΥΓΗΡΙΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΚΟΛ ΞΕΚΑΡΔΙΣΤΗΚΕ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ. ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΝΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΚΑΙ ΔΩΣΤΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ :D . ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΑΣ ΕΒΓΑΛΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΣΟΥΛΑΤΣΑΡΟΥΜΕ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΪΣΑ ΨΙΧΑ, ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΣΕΙ. ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΠΟΥ ΗΡΕΜΕΙ ΜΕ ΤΟ ΦΑΪ!!!!

ΣΟΦΟΥΛΑ, ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΚΑΝΤΗ! ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΛΑΕΞΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑ;

ΕΙΜΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ;;;;; ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΑΛΛΟΝ ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ, ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΤΗΣ ΛΕΙΠΩ ΚΑΙ ΤΟΣΟ.ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ. ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΛΙΣ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΛΙΣ ΤΗ ΒΓΑΖΩ ΣΤΗ ΣΚΑΛΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΟΥ ( ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ). ΒΕΒΑΙΑ, ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ......ΘΑ ΔΟΥΜΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω ..εμεις οπως καταλαβαινετε ολο το σκ μεσα εχουν μπαφιασει οι μεγαλες μου , οι οποιες ειναι εμφανως καλυτερα ..για το καλως εχειν τους βαζω εξτρα ορο στην μυτη ..Βεβαια γινεται πολεμος γιατι δεν ειναι ευκολο να τις κουμανταρω για να τους το βαλω παρα μονο με ..κεφαλοκλειδωμα...

Αθηνουλι , βλεπει η μικρη σας Ολυμπιακο ? ..Αν το πω στον Νικολα μου θα παρει παραμασχαλα την Αριαδνη κ θα βλεπουν ποδοσφαιρο μαζι ..

nanabill , δυστηχως το Αριαδνακι εχει ταλαιπωρηθει πολυ απο πολυ μικρουλι ..Ηταν 10 ημερων οταν επαθε βρογχειωλιτιδα κ κοντεψε να μας μεινει στα χερια ενα βραδυ ..Απο τοτε εχει μια εξτρα ευαισθησια , συν το οτι την επιρεαζουν οι αλλαγες του καιρου και εχει μυξες ..Αποτελεσμα καθε τρεις κ λιγο αερολιν και οταν οι μυξες παραμενουν εσωτερικα -παρολες τις προσπαθειες με το..ρουφιχτιρι -κ δεν βγαινουν εχουμε αναγκαστει αρκετες φορες να παρουμε αντιβιωση..Μεχρι τωρα δεν μου ειχε ξανακανει πυρετο..εκανε δυο φορες εμετο σημερα γιατι ζοριζοταν , εκανε κ μια δυο φορες διαρροια και μενα το μυαλο μου παει στα δοντακια γιατι οοοοολα αυτα τα συμπτωματα μου θυμιζουν την μεγαλη μου οταν εβγαζε δοντια..

Οπως κ να εχει παντως αυριο πρωι πρωι την παω στον παιδιατρο να την δει κ απο κοντα ..

Οι μεγαλες μου δεν ξεκινησαν ακομα παιδικο ..αλλαξαμε απ'αυτον που πηγαιναμε περισυ γιατι για ενα σωρο λογους δεν ηταν οτι καλυτερο τελικα ..Περιμενουμε αυτες τις μερες πρωτα ο θεος να ξεκινησουμε παλι αλλου αυτη τη φορα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΚΑΛΕ ΟΛΕΣ???

ΣΒΚ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΜΑΝΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ???

ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΣΑΝ ΒΕΣΤΙΑΡΙΟ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΖΑ...Η ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΚΡΑΒΒΑΤΙ...ΑΚΟΥΓΕ ΘΟΡΥΒΟ Κ ΔΕΝ ΗΡΕΜΟΥΣΕ Κ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ Ο ΜΠΙΛ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ Σ ΕΝΑ ΡΑΦΙ ΔΕΝ ΗΣΥΧΑΣΕ!!!

ΤΙ ΧΑΡΑ ΕΙΧΕ???

ΑΘΗΝΟΥΛΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ!ΕΡΩΤΑΣ!Κ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ!!!

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΜΥΞΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ Ο ΩΡΛ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗ ΤΙΣ ΡΟΥΦΑΩ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!ΝΑ ΡΙΧΝΩ ΜΠΟΛΙΚΟ ΟΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΡΙΓΓΑ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΑΥΡΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!!!

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Χάθηκα γιατί έπεσαν όλα μαζί. Ο μικρός συναχώθηκε την Παρασκευή και εγώ το Σάββατο. Ή τον κόλλησα ή με κόλλησε! Του βάζω ορό όπως είπε και η Εύα με κεφαλοκλείδωμα! Δεν το θέλει καθόλου.

Εύα περαστικά σας!! Πολύ ταλαιπωρία για την μικρή όλα αυτά.

Σοφία φύγε απο την δουλειά αν είναι να σε πάρουν στο ξενοδοχείο. Μην το συζητάς!!!

Θα ξαναμιλήσουμε!! Σας αφήνω για την ώρα γιατί έχουμε φρούτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!

Εγώ το Σ/Κ πέρασα χάλια και ακόμα είμαι.... :( έχω γαστρεντερίτιδα.... λίγο πυρετούλι, πολλές διάρροιες και εμετούς... :ymsick: Φοβάμαι μην κολλήσει πάλι ο μικρός... τουλάχτιστον είχε κάνει τα εμβόλια κατά της γαστρεντερίτιδας.

Φιρφιρικούλι μου, είναι απίστευτα αυτά τα μωράκια!!!! Για τον θηλασμό σκέφτομαι να τον πάω όσο πάει! Εχω σκοπό βέβαια να βάλω μπροστά για το 2ο νινί σε 4-5 μήνες (αμέσως μετά το γάμο! ) και αν τύχει και δεν θέλει βυζί όσο θα είμαι έγκυος (εχω ακούσει τέτοιες περιπτώσεις) τότε θα το κόψουμε....διαφορετικά σίγουρα πριν έρθει με το καλό το αδερφάκι του! Νομίζω οτι θα του στοιχίσει πολύ όπως και εμένα αλλά δεν γίνεται να πάνε φαντάροι και ακόμα να πιπιλάνε τα μεμέ μας!!! χαχα! Εσεις τι έχετε κατά νου;;;

Σοφάκι και εγω είμαι της γνώμης να πάς στο ξενοδοχείο! Βέβαια πρέπει να δεις τα ωράρια αν σε βολέψουν. Φιλιά στην κουκλίτσα σου!

Ευα μου περαστικά στις τσούπρες σου! Ευχομαι σύντομα να γίνουν καλά και η μικρούλα να μην πάρει άλλα φαρμακάκια!

Προχθες το απόγευμα ήθελα να του δώσω την απογευματινή κρέμα αλλά του έδωσα κάτι άλλο.

Εφτιαξα ζωμό από λαχανικά και κρεατάκι, άλεσα τα λαχανικά και τα πέρασα από σουροτήρι για να πάρω μόνο αραιό ζουμί. Εφτιαξα 5-6 μικρά ταπεράκια και τα έβαλα στην κατάψυξη. Μετά έβρασα στον ζωμό λίγο σησαμάκι (ζυμαρικό) και του το έδωσα χωρίς να το αλέσω! Του άρεσε πολύ και σκέφτομαι 3-4 φορές την εβδομάδα να του δίνω ζωμό με σησαμάκι ή ζωμό με τραχανα λαχανικών χωρίς να τα αλέθω για να αρχίσει να μαθαίνει στις μη αλεσμένες τροφές. Νομίζω οτι είναι πολύ καλύτερο από τις κρέμες που προσθέτουν μόνο θερμίδες. Θα δοκιμάσει σήμερα να φάει και γιαούρτι πρόβειο (μιας που έχει την αλλεργία στα αγελαδινά) να δω αν του αρέσει. Αν του φανεί ξυνούλι θα λιώσω λίγο αχλάδι μέσα μπας και το φάει. Θα ήθελα να καταργήσω εντελώς τις κρέμες.

Πάω να ξαπλώσω λιγάκι γιατι με έπιασε πάλι η ζάλη...

Φιλιά σε όλα τα νινάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ! ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ! ΑΧ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ......ΟΛΟ ΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΥΟΛΟΓΗΜΑΤΑ! ΕΙΔΙΚΑ Η ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ :(

ΕΥΑ ΜΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΕΙΔΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ. ΧΤΕΣ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΑΕΚ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ! ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ :lol:

ΣΗΜΕΡΑ Η ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ ΣΤΑΘΗΚΕ ΓΙΑ 30 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ. ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΞΑΠΛΩΘΗΚΕ :D ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΕΝΑ ΚΟΡΔΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΠΙΑΝΟΤΑΝ.

ΜΑΡΥΛΟΥ ΩΡΑΙΟ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΓΟ Ή ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ ΑΝ ΤΡΩΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ;

ΝΑΝΟΥΚΑ ΤΟ ΣΚ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ (ΣΤΗ ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕ). ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΟ 2ΗΜΕΡΟ, ΧΤΕΣ ΕΠΕΣΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΣΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΣΚΑΨΕΙ :D ΕΧΩ ΞΕΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΚΑΙ Η ΒΑΒΟΥΡΑ, ΤΟ ΝΤΥΣΙΜΟ ΞΕΝΤΥΣΙΜΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑΣ. ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΕΨΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΗΘΩ. ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ Η ΜΠΥΖΑΜΑ ΚΑΙ Η ΦΟΡΜΑ. ΤΕΛΟΠΑΝΤΩΝ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ 10 ΕΓΩ ΚΑΙ 11 Η ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ (12.30) ΞΑΝΑΕΠΕΣΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΕΥΝΟΕΙ ΤΟ ΧΟΥΖΟΥΡΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΡΗ, ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΒΡΕΧΕΙ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ. ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΠΛΩΣΩ ΤΑ 2 ΠΟΛΥΝΤΗΡΙΑ :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα και περαστικά σε Μαριλού, Έλενα και Λεωνιδάκο, Μεγάλες Κόρες Εύας (χαχα, δεν ξέρω τα ονόματα) και Αριαδνάκι...Εγώ είμαι καλά, την Παρασκευή ήμουν χάλια και ένα έχω να σας πω: Χειροτέρεψα γιατί την Πέμπτη (που αν θυμάστε με κουβαλήσανε στο γραφείο άρον άρον) έφυγα 11 το βράδυ παρακαλώ...Με πυρετό, άφαγη, χάλια μαύρα...Από το Θεό θα το 'βρει ο παλιοξεφτίλας ο αφεντικός.

Σοφία, να την κάνεις με ελαφρά αν μπορείς και σου κάτσει η άλλη δουλειά. Μα είναι δυνατόν να σε χώνουν συνέχεια με απογευματινό?? Δεν υπάρχει άλλος δηλαδή να κάνουν ένα μικρό "σκόντο" και να έχεις εσύ ως νέα μαμά περισσότερα πρωινά?? Αλλά τί λέω, εμένα με κουβαλήσανε άρρωστη και χ....κανε. Είπαμε, όλα τα γουρούνια ίδια μούρη έχουν.

Νανά, το Σισσάκι είναι μια χαρά...Όλα τα μωρά στην ηλικία που προσπαθούν αφενός να επικοινωνήσουν αφετέρου να περπατήσουν και τίποτα από τα δύο δεν κάνουν με επιτυχία, είναι όλο νεύρα. Ο Γιώργος έχει π.χ. θέμα με το περπάτημα. Επειδή θέλει όλη μέρα να είναι όρθιος και να πιάνεται από τα έπιπλα, καταλαβαίνει ότι δε μπορεί να περπατήσει αν αφήσει και τα δύο χέρια και κλαίει. Άσε που μπορεί να κουτουλάει από τη νύστα και είναι γκόρτσος, θέλει να παίζει και ούτε λόγος για ύπνο παρά μόνο αν είναι πραγματικά ψόφιος από κούραση. Πάντως, χτες το απόγευμα είχαμε πάει στην πεθερά μου και είχε κόσμο - την προγιαγιά και την αδερφή της πεθεράς με σύζυγο και τέκνα. Εκεί, το αγόρι μου με έβγαλε ασπροπρόσωπή (ντροπή μου αλλά έτσι ένοιωσα). Γέλαγε με όλους, έπαιζε με όλους, ούτε που γκρίνιαξε (περιέργως γιατί στο σπίτι όλο κάτι του φταίει), και γενικά τον λάτρεψαν. Σημειωτέον ότι τη γιαγιά και τον παππού τους βλέπει συχνά αλλά τους άλλους είχε να τους δει μήνες. Μια χαρά ήταν το ζιζανιάκι μου.

Το ΠΣΚ έκανα δοκιμή με το φρούτο κορίτσια. Του έφτιαξα λιγότερη ποσότητα για να φάει το μεσημεριανό. Αμ δε, ήθελε κι άλλο φρούτο (δεν του έδωσα) και στο 4ωρο (για να πεινάσει λίγο περισσότερο) του έδωσα μεσημεριανό. Έφαγε 10 κουταλιές μετρημένες. Συμπέρασμα: Δεν του αρέσει το φαγητό. Τέλος. Ελπίζω να αλλάξει αυτό όταν μπουν στη διατροφή του και ζυμαρικά ή άλλου είδους κρέας. Πάντως, τα ρημάζει όλα (κρέμες, γιαούρτι, γάλα, φρούτα) ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ :? .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...